26 Ostatnio edytowany przez t0m (2018-09-30 17:15:24)

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Jan Małolepszy napisał/a:

Są to sprawy poważne i traktuje je z należyta powagą. t0m zalecał bym więc więcej rozsądku i powagi zanim poruszy jakiś temat.
Jeżeli zaletą kandydata na wójta jest to, że kiedyś był ministrantem, to byłbym w stanie przytoczyć nazwiska wielu ludzi, którzy w dzieciństwie byli ministrantami a skończyli jak najgorzej.

Szanowny Panie Małolepszy (BTW strasznie katowska ksywa...). Nie lubię, ba, wprost nienawidzę gdy ktoś wkłada mi w usta, rzeczy, których nie powiedziałem. Czy ja gdzieś napisałem, że ministrancka przeszłość jest zaletą Pawła. Rozważanie dotyczyło tego jak zachowa się kościół (celowo nie używam tu pejoratywnego ostatnio terminu kler). Jak mawiał klasyk "diabeł mnie pokusił z tym psem...". Luźna uwaga, a tyś się przyczepił...

Co do tematu odstawienia p. Bułki na boczny tor. Czy to aby nie jest rozmyślne działanie? Zauważ, że praktycznie komitet się nie zmienia. Patronuje nadal p. Płonka. Wśród radnych kosmetyka. Może poprostu ktoś uznał, że z tą twarzą po raz kolejny wygrać się już nie da. Może ktoś uznał, że czas na emerycki spokój. Może ktoś uznał, że młodej twarzy trzeba przeciwstawić równie młodą twarz... Co do kandydatów na radnych masz absolutną rację. P. Mydlarz jest znana jeszcze z czasów utopijnej walki o gminę Czaniec. Do końca życia nie zapomnę jak na wiecu wyborczym zorganizowanym na zebraniu sołeckim zarzekała się, że sprawa ta jest dla niej najważniejsza i ona nie spocznie i będzie "walczyć, walczyć, bić głową w mur". Zapału wystarczyło do objęcia kadencji, w następnych wyborach szła z p. Bułką pod rękę. Ale bądźmy też uczciwi. Mówisz, że p. Borecki, p. Nalborczyk się nie nadają, ale zobacz jakich mają kontrkandydatów. Czy rzeczywiście R. Harat, M.Drzewiecki czy B.Harat to jest jakaś wielka alternatywa (niczego nie ujmując tym osobom)? Czy naprawdę w Czańcu nie ma ludzi, których można by polecić do takiego gremium jak Rada Gminy? Czy naprawdę nie ma takich osób w Kobiernicach tylko trzeba tam wystawić ludzi z Czańca ( no chyba, że to efekt układu z p. Kocembą...)? Niestety w mojej opinii osoby przez pana wymienione nie mają z kim przegrać, a to już niezbicie świadczy o słabości kandydata, który ich na te listy wpisał...

27

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Ja mam tylko kilka pytań do kandydatów lub ich sztabów. Jestem z Czańca i o Czaniec pytam. Czy jest szansa na poprawienie komunikacji Bielsko - Czaniec? Czasem wyjazd z naszej wsi wymaga ekwilibrystki na zasadzie Czaniec -> Kęty -> Bielsko, lub Czaniec -> Andrychów -> Bielsko. Kolejna sprawa dotyczy projektów UE, między innymi na dofinansowanie fotowoltaiki lub kolektorów słonecznych - sporo gmin już zainwestowało w takie rozwiązania - u nas.... trochę cisza (chyba że się mylę). Wywóz śmieci - w każdym normalnym miejscu - przyjedzie śmieciara i wrzuci worki niebieski i żółte, a u  nas - nie, albo to, albo to. Czy  nie da się tego załatwić? Czy śmieci są takim problemem dla gminy? Jeśli tak, to może warto zmienić firmę która nas obsługuje?
Chciałbym zarówno od P. Marty , jak i od P. Pawła uzyskać odpowiedzi, bo póki co, to żadnych jasnych deklaracji ze strony kandydatów nie ma.

28

Odp: Wybory Samorządowe 2018

t0m napisał/a:

. Co do tematu odstawienia p. Bułki na boczny tor. Czy to aby nie jest rozmyślne działanie? Zauważ, że praktycznie komitet się nie zmienia. Patronuje nadal p. Płonka. Wśród radnych kosmetyka....

Dla mnie to nie kosmetyka a próba oszukania wyborców. Naturalnie p. Płonka kieruje się swoim interesem, tym podaruje buciki, tamtym coś obieca i chce urobić wybór. A jak jest rola, według ciebie p. Waligóry?  Szara eminencja?
Wiesz, że w Porąbce obiecywał quady dla strażaków. Młodzi strażacy nie uwierzyli, dali swoje 50 tys i resztę z funduszu sołeckiego. 
"Program" p. Zemanka to jakiś pastisz, który pasuje do każdej gminy i każdego komitetu.

Dla ,mnie p. Zemanek lansuje się na "bawidamka" celebrytę. Szeroki uśmiech, kilkudniowy zarost, przy ciasnawa marynarka, klata wypięta do przodu.
Jak w żurnalu dla kobiet. Taki wybór i taki mój osąd.
Nie to jest jednak problemem. Rzeczywisty problem to brak samodzielności z jego strony. Bliskie kontakty z p. Sordylem, nawet w czasie pracy w terenie budzi mój niepokój. Nie pokój nie tylko wśród mieszkańców ale głownie w urzędzie gminy budzą tajemnicze nasiadówki z p. Mrowiec - kadrowa, oraz z p. Sordylem. "Spiskują" czy przygotowują nowe kadry? Obawiam się, że to będzie TKM.

29 Ostatnio edytowany przez Detektyw (2018-10-01 00:14:49)

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Dzień Dobry ( Dobry Wieczór) Wszystkim! Pierwsze plakaty wiszą (dla oka widać dobre drukarnie: proszę o adres wink) , programy już są lub są zapowiedziane, zaczynają się spotkania wyborcze (tajne już ponoć są, coś więcej Panie Janie) miejmy nadzieję, że czeka nas merytoryczna walka kandydatów na Wójta jak i radnych naszej małej Ojczyzny. Moje detektywistyczne oko wyłapało gdzieś propozycję debaty. Moje pytanie więc Co o tym sądzicie? Ja jestem za, ale tylko z konkretnymi pytaniami od ludzi! Z innej płyty Panie Janie kiedy poznamy Pana program i obietnice wyborcze, bo wyczuwam w Pana wypowiedziach polityczną osobowość wink

30 Ostatnio edytowany przez artur2 (2018-10-01 07:34:45)

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Debata mogła być.  Dzwonił do Marty pan, który chciał ją przygotować. Marta oczywiście się zgodziła. Po jakimś czasie zadzwonił znowu i powiedział, że Paweł niestety się nie zgodził.

31

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Widzę dwa obozy. Pawła i Marty. I wzajemne obrzucanie się oskarżeniami. Że ta konfabuluje, a ten jest zdrajcą. DEBATA kochani, bo dopóki polityka będzie polegała na obrzucaniu się oskarżeniami, to będzie wielkie G. Pytam po raz wtóry, co kandydaci chcą zrobić dla swojej gminy dobrego?

32

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Skoro część kandydatów nie chce debaty, wystarczy, że zbierzemy konkretne pytania, prześlemy osobno do kandydatów i  zobaczymy co na nie odpowiedzą.

Dzięki temu sami możemy zrobić "debatę" bez debaty smile

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

33 Ostatnio edytowany przez jakub (2018-10-01 17:28:33)

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Ja jestem ZA!
1. Komunikacja w gminie, jakie kandydaci mają plany na usprawnienie komunikacji Czaniec/Porąbka -> Bielsko?
2. Śmieci, czemu nie można odbierać jednocześnie śmieci papierowych, tworzyw i bio?
3. Pozyskiwanie środków UE na inicjatywy proekologiczne, jak, kiedy ?

34

Odp: Wybory Samorządowe 2018

jakub napisał/a:

. DEBATA kochani,

Pozdrawiam!

Oboje kandydatów jest z Czańca, wskazanym by było aby mieszkańcy pozostałych sołectw mieli możliwość zobaczyć kandydatów z bliska, usłyszeć odpowiedzi na te same pytania, ocenić i dokonać wyboru  lub nie.

W imieniu KWW Nasze Kobiernice, a przede wszystkim mieszkaniowców Kobiernic wzywam i zapraszam kandydatów na wójta Gminy Porąbka Panią dr Martę Tylzę-Janosz oraz pana mgr Pawła Zemanka na debatę publiczną przed wyborami samorządowymi w dniu 21 października 2018 roku. 

Państwo kandydaci znają mój numer telefonu, proszę więc o potwierdzenie gotowości udziału w debacie celem omówienia wszelkich aspektów związanych z jej przygotowaniem lub przekazanie odpowiedzi odmownej.
Z poważaniem
Ignacy Kocemba
Kobiernice

35

Odp: Wybory Samorządowe 2018

artur2 napisał/a:

Debata mogła być. .

Mogła albo nie mogła. Pawła jak chce p. Waligóra, dla mnie p. Zemanka obciąża 20 lat rządzenia Cz. Bułki.  Nie może powiedzieć, że nie wiedział albo, że to nie on. Odpowiadał za bardzo ważne tematy. Jak to wychodziło wiemy, od tego nie da się uciec. To trzeba wziąć na klatę p. Zemanek i rozliczyć się przed mieszkańcami.  Od tego nie da się uciec przez lipne zebrania wiejskie.
Te zebrania to był unik aby uciec od tematyki wyborczej. Co za tym przemawia? Nawet nie ma zrębów budżetu na 2019 r. a już jest fundusz sołecki. Przez całe lata p. Bułka i jego radni byli przeciwni, p. Mydlarzowa, p. Sopiak i pozostali też. A jak nowa rada przyjmie, że funduszu nie będzie?
Nabór wniosków oraz kwota funduszu nie została podana do publicznej wiadomości. Mieszkańcy, z wyjątkiem wybranych grupek nie wiedzieli o naborze.
Na zebraniu p. Zemanek opowiadał o projektach, aż do znudzenia, pytań z sali brak.
Nad przebiegiem czuwał "niezastąpiony", "niezatapialny" p. Waligóra. Jak było wiemy. Paweł, Paweł to nie zebranie wyborcze.
Jeżeli zrobiło się "zamach stanu" obaliło w przewrocie pałacowym "dyktatora" to bierze się wszystko z dobrodziejstwem inwentarza. Te minione 20 lat również. Paweł.

36

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Panie Małolepszy. Powtarzasz się Pan. Mieszasz Pan tylko po to żeby mieszać. Jeśli ma Pan naprawdę ważne wiadomości, to proszę je upublicznić, ale w postaci dokumentów! Bo póki co to czytam ZAMACH na Bułę, Waligóra kręci gminą... Chłopie! Ogarnij się! KONKRETY! A nie domniemania!

37

Odp: Wybory Samorządowe 2018

jakub napisał/a:

Panie Małolepszy. Powtarzasz się Pan. Mieszasz Pan tylko po to żeby mieszać. Jeśli ma Pan naprawdę ważne wiadomości, to proszę je upublicznić, ale w postaci dokumentów! Bo póki co to czytam ZAMACH na Bułę, Waligóra kręci gminą... Chłopie! Ogarnij się! KONKRETY! A nie domniemania!

P. jakubie. Jakich dokumentów pan żądasz?  Świstka papieru na którym będzie napisane dlaczego Cz. Bułka wycofał się z kandydowania? Przecież to proste i wie o tym cała Porąbka. Porąbka wie o tym również dlaczego Cz. Bułka w ostatniej chwili zakładał komitet wyborczy, kandydatów na radnych już nie pozyskał. Kww Bezpieczna Gmna nie zgłosił żadnych kandydatów, nota bene pełnomocnikiem była córka P. Jezierskiej.  Wiesz kto to? Odszedł od niego nawet strażak. jakubie czytaj ze zrozumieniem, cudzysłowy też należy czytać.

38

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Pozdrawiam!
W dniu dzisiejszym w rozmowie telefonicznej Pani dr Marta Tylza_Janosz oświadczyła, że jest gotowa na debatę z Panem Pawłem Zemankiem. Nie zastrzegła sobie żadnych warunków wstępnych, czas i miejsce do uzgodnienia.

Ignacy Kocemba

39

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Panie Kocemba, a na czyich warunkach ta debata? Na pańskich? A nie uważa Pan, że byłoby to nazbyt stronnicze? Proszę się wypowiedzieć, którego kandydata Pan popiera, bo póki co jest to dość oczywiste...

40 Ostatnio edytowany przez Ignacy Kocemba (2018-10-02 19:51:28)

Odp: Wybory Samorządowe 2018

t0m napisał/a:

Panie Kocemba, a na czyich warunkach ta debata? Na pańskich? A nie uważa Pan, że byłoby to nazbyt stronnicze? Proszę się wypowiedzieć, którego kandydata Pan popiera, bo póki co jest to dość oczywiste...

Pozdrawiam!

Którego kandydata popieram nie ma tu żadnego znaczenia. Ja zaprosiłem na debatę a warunki debaty muszą sobie uzgodnić kandydaci na wójta albo ich sztaby. Tyle i aż tyle. Pani dr Marta Tylza-Janosz wyraziła akces dla debaty, Pan Zemanek jeszcze się nie wypowiedział. Może jutro? Co mam jeszcze napisać? Podać nr butów czy może kołnierzyka?

Ignacy Kocemba

41

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Szanowny Panie.
Pytanie było nader proste i oczywiste, dodam wręcz niebezpodstawnie. Rozmiar Pańskiej garderoby jest mi obojętny. Proszę nie próbować w ten sposób mnie dyskredytować. Jeśli potrzebuje Pan uzasadnienia mojego pytania - bardzo proszę.
W poprzednich wyborach Marta startowała jako przedstawicielka Pana komitetu. Osobiście uważam, że była to główna przyczyna jej przegranej. W związku z tym w bieżących wyborach startuje z innego komitetu, tylko dziwnym trafem tam gdzie Pana komitet zgłosił kandydatów, komitet Marty wystawia kandydatów, którzy na wygraną nie mają szans, ponieważ pochodzą z innej miejscowości. Rodzi to podejrzenie, w moim mniemaniu graniczące z pewnością, iż doszło do porozumienia pomiędzy Panem a kandydatką na wójta na temat powyborczej współpracy. Stąd Pana propozycję organizacji debaty pomiędzy kandydatami należy uznać za próbę dyskredytacji Pawła, który na taką debatę poprostu przystać nie może... I stąd moje proste pytanie, którego z kandydatów Pan popiera. Ale jak widzę pytanie możemy uznać za retoryczne...

42

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Debata o której ja wspominałem, nie ta o której napisał pan Kocemba, miała być zorganizowana przez pana nie związanego z żadnym komitetem wyborczym, więc Paweł po prostu nie chce tego typu konfrontacji przed mieszkańcami. Oczywiście jego sprawa, nasza ocena.

43 Ostatnio edytowany przez Jan Małolepszy (2018-10-02 23:14:40)

Odp: Wybory Samorządowe 2018

t0m napisał/a:


Stąd Pana propozycję organizacji debaty pomiędzy kandydatami należy uznać za próbę dyskredytacji Pawła, który na taką debatę poprostu przystać nie może.....

A to ciekawa logika. P. Kocemba proponuje debatę między kandydatami na wójta w Kobiernicach i jest to próba dyskredytacji Pawła.  Większej głupoty dawno nie czytałem.  Sprawa jest prosta, p. Zemanek nie chce stanąć do debaty bo by ja przegrał już na starcie. Trzeba odpowiedzieć nie tylko za  cztery lata bycia zastępcą ale za dwadzieścia lat rządzenia komitetu Rodzina Prawo Wspólnota. Od tego się nie da uciec.
Prawda jest taka. Jak stanie do debaty to przegra, jak nie stanie to już jest przegrany. Jak on chce rządzić gminą skoro boi się Kobiety.
Kobieto! puchu marny! ty wietrzna istoto!
Postaci twojej zazdroszczą anieli,
A duszę gorszą masz, gorszą niżeli!
To nie ja to A. Mickiewicz
Gdzie diabeł nie może tam babę pośle. To też nie ja, to przysłowie ludowe.

44

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Cześć i Czołem Rodacy! Panie Janie z taką polityczną osobowość radzę się wstrzymać z kandydowaniem do Rady naszej małej Ojczyzny i poczekać jeszcze rok do wyborów parlamentarnych. Każda partia Pana przyjmie wink To nie My to Oni; musisz przeprosić za 20 lat, za brata, ojca, szwagra, kota; szare eminencje i marionetki; tajne kolaboracje i spotkania; nic nie robili i trzeba po nich naprawiać; spiski i zamachy; przewroty pałacowe i zdrady smile Czerpie Pan wzory wypowiedzi od naszych Zbawców i Magnatów z Wiejskiej wink Naprawdę nie potrzeba mi (myślę, że większości z nas) tej polityki straszenie, wyciągania i wylewanie pomyj, czarnej wizji świata itp. Ludzie myślą przede wszystkim o własnym dobru (jak dobrze żyć, dzieci wykarmić i wyedukować i być szczęśliwymi), a nie czy rządzą Kasty, Oligarchowie czy Klany. Tego się bójmy, bo on ma mocne plecy, tego zlinczujmy na forum, bo się wtrąca i wydaje mu się, że jest niezastąpiony. Konkrety Panie Janie, konkrety, a nie straszenie RPW jak Babą Jagą. Taka moja luźna opinia wink

45

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Detektyw napisał/a:

Panie Janie z taką polityczną osobowość radzę się wstrzymać z kandydowaniem

No cóż nie kandydowałem i nie kandyduję, może dostrzegam więcej niż inni i się z tym dzielę. Mieszkańcy Naszej Gminy maja tysiące problemów ze źle działającym urzędem, wystarczy przyjść na zebranie i posłuchać. Wystarczy posłuchać.

46

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Detektyw napisał/a:

Cześć i Czołem Rodacy! Panie Janie z taką polityczną osobowość radzę się wstrzymać z kandydowaniem do Rady naszej małej Ojczyzny i poczekać jeszcze rok do wyborów parlamentarnych. Każda partia Pana przyjmie wink To nie My to Oni; musisz przeprosić za 20 lat, za brata, ojca, szwagra, kota; szare eminencje i marionetki; tajne kolaboracje i spotkania; nic nie robili i trzeba po nich naprawiać; spiski i zamachy; przewroty pałacowe i zdrady smile Czerpie Pan wzory wypowiedzi od naszych Zbawców i Magnatów z Wiejskiej wink Naprawdę nie potrzeba mi (myślę, że większości z nas) tej polityki straszenie, wyciągania i wylewanie pomyj, czarnej wizji świata itp. Ludzie myślą przede wszystkim o własnym dobru (jak dobrze żyć, dzieci wykarmić i wyedukować i być szczęśliwymi), a nie czy rządzą Kasty, Oligarchowie czy Klany. Tego się bójmy, bo on ma mocne plecy, tego zlinczujmy na forum, bo się wtrąca i wydaje mu się, że jest niezastąpiony. Konkrety Panie Janie, konkrety, a nie straszenie RPW jak Babą Jagą. Taka moja luźna opinia wink

Sam bym tego lepiej nie napisał!
Pozdrawiam serdecznie!

47

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Pozdrawiam!

Pan Paweł Zemanek nie wykazał zainteresowania możliwością odbycia debaty z Panią dr Martą Tylza-Janosz.
Szkoda, odebrał mieszkańcom Kobiernic możliwość udzielenia odpowiedzi na nurtujące je pytania.   Chociażby:

- jak obniżyć zadłużenie Gminy, które  przekracza 12 mln złotych,
- jak poprowadzić sprawę zwrotu kobiernickiego dworku aby razem z domem kultury i parkiem nie wrócił do spadkobierców przedwojennych właścicieli.
Naturalnie pytań mieszkańcy mają znacznie więcej

Ignacy Kocemba

48

Odp: Wybory Samorządowe 2018

Szanowny Panie Małolepszy.
Wydawało mi się, że przedstawilem swoje racje nader przejrzyście (jak to kolokwialnie się ujmuje - jak krowie na granicy). Jeżeli Pan się z moją opinią nie zgadza, Pana prawo, proszę tylko nie nazywać mnie głupkiem. Niestety w dzisiejszych czasach nie potrafimy się "pięknie różnić"...
Ma Pan oczywiście rację. Paweł powinien się odnieść do stanu gminy i urzędu jaki pozostawia ustępujący wójt. Nie zapominajmy jednak, że Paweł był zastępcą wójta i jako taki wypełniał jedynie jego politykę a nie kreował jej.
Co do samej debaty, myślę, że jest to forma przereklamowana. Oczywiście chętnie usłyszałbym odpowiedzi na pewne pytania ze strony kandydatów, ale czy koniecznie w tej formule. Może faktycznie niech admin zrobi check listę i prześle kandydatom w imieniu portalu? A może niech kandydaci osobiście pofatygują się do nas i odpowiedzą na nurtujące nas zagadnienia tu na forum. W końcu jest to chyba jedna z nielicznych takich platform w naszej gminie... Obawiam się, że kampania będzie krótka, niemrawa, mało merytoryczna i brudna a ostatecznie wybór dokonany zostanie na podstawie tego co wiemy dziś to znaczy osobistych sympatii i antypatii nie koniecznie mających odzwierciedlenie w realnej rzeczywistości...

49

Odp: Wybory Samorządowe 2018

t0m napisał/a:

Może faktycznie niech admin zrobi check listę i prześle kandydatom w imieniu portalu?

Admin listę robi, tylko czeka na Wasze pytania!. Dajmy sobie czas do niedzieli na przygotowanie pytań.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

50

Odp: Wybory Samorządowe 2018

t0m napisał/a:

Paweł powinien się odnieść do stanu gminy i urzędu jaki pozostawia ustępujący wójt. Nie zapominajmy jednak, że Paweł był zastępcą wójta i jako taki wypełniał jedynie jego politykę a nie kreował jej.

Nie zgadam się opinią, że Pan Paweł Zemanek wypełniał jedynie politykę rządzącego od wielu lat wójta, a nie kreował jej. Z zakresu obowiązków zastępcy wójta wynika bowiem, że kierował określonymi grupami spraw w ramach wewnętrznego podziału zadań pomiędzy wójtem i zastępcą. Ponadto przejmował obowiązki wójta w czasie jego nieobecności, a i co bardo istotne, sprawował także bezpośredni nadzór nad Referatem Inwestycji i Gospodarki Komunalnej oraz Referatem Spraw Gospodarczych i Zamówień Publicznych. Tak więc z całą pewnością ponosi współodpowiedzialność za politykę, którą uprawiał wójt od co najmniej 2014 r., tj. od dnia powołania na stanowisko zastępcy. Trudno było by przyjąć, że sumiennie wykonywał swoje obowiązki i jednocześnie nie zgadzał się z polityką wójta. Można co prawda przyjąć taką tezę, ale wówczas należało by się bardo poważnie zastanowić nad oceną moralną takiego zachowania.

LINK: http://www.bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel= … dent=15657

Jak powszechnie wiadomo forum jest miejscem, na którym prowadzi się od wielu lat poważne dyskusje o naszej gminie.Co do debaty, to uważam, że wszyscy kandydaci biorący udział w wyborach powinni odnieść się do dyskusji prowadzonej na czanieckim forum. Tego wymaga szacunek dla mieszkańców naszej gminy.

Załączniki:

Ikona załącznika BIP - Urząd Gminy Porąbka_PAWEŁ ZEMANEK.pdf 227.38 kb, 279 pobrań od 2018-10-03 

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.