51 Ostatnio edytowany przez jorgus (2015-12-12 19:03:58)

Odp: Ruch samochodowy!!!

Już kiedyś poruszałem temat kierowców z rejestracjami KR i KWA poruszających się przez Czaniec.Nie chcę tutaj nikogo dyskryminować bo i z "naszymi' numerami znajda się idioci, ale to co wyprawiają " lajkoniki" to przechodzi czasami ludzkie pojęcie. Notoryczne wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych, przekraczanie prędkości, przejazd na "czerwonym"obok szkoły to codzienność na naszej drodze. Może wreszcie policja drogowa zainteresuje się więcej Czańcem. Zauważyłem także zwiększony ruch tzw. patelni w obie strony, przecież obowiązuje u nas ograniczenie do 7,5 tony.

52

Odp: Ruch samochodowy!!!

Ja zauważyłem, że zdecydowanie częściej drogówka pojawia się u nas - najczęściej na "prostej" pod kościołem w okolicy Młynówki/Przekopy, a i często też prowadzi się akcję "trzeźwy poranek". Bywają też na Zagłęboczu, ale ja tamtędy rzadko podróżuję i nie znam częstotliwości.
W innych miejscach głównych dróg Czańca już drogówki nie widuję, a przecież chociażby koło gimnazjum na prostej mało kto dostrzega znak ograniczenia prędkości do 40 km/h. No dobra, może znak i dostrzegają, ale nic sobie z niego nie robią. 
Co do ograniczenia tonażu - owszem istnieje, ale znajdują się tacy często, którzy zakaz ten łamią. Są i tacy, którzy mają zezwolenie i o ile dobrze kojarzę, jest to na przykład pan Łyczko.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

53

Odp: Ruch samochodowy!!!

Denerwują mnie takie bezmyślne zachowania na drodze. Boję się piratów. To najzwyklejsze uczucia - nie chcę po prostu stracić życia albo inaczej ponosić kosztów kolizji.

Patrzymy jednak i zajmujemy się skutkami, a umyka nam przyczyna. To zły stan dróg. DK 52 i jej skrót przez Czaniec nie są i nigdy nie będą przygotowane do tak dużego ruchu samochodowego. Wczoraj przeglądałem archiwum aktualności na czaniec.pl. Co zauważyłem? Dużo tam złych informacji, o wypadkach. Za dużo.
Wracamy więc do BDI. 

Uważam, że ten temat powinien być priorytetem Rady Gminy na obecną kadencję.  
Ruch pojazdów i to co w związku z niem dzieje się bezpośrednio na drodze, to nie wszystko. Ruch to też hałas, to zanieczyszczenie powietrza, to nerwowa jazda, to ludzie którym wiecznie się spieszy.

Prognozy demograficzne nie są w tym aspekcie optymistyczne. - Nasze okolice wg danych GUS  będą się zaludniać. Zwiększą się więc problemy komunikacyjne i związane z nimi niedogodności. Będą ginąć ludzie. Należy więc czym prędzej przystąpić do budowy nowej drogi.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

54

Odp: Ruch samochodowy!!!

I stało się. Mamy kolejny dowód na to, że Beskidzka Droga Integracyjna jest niezbędna nie tylko dla komfortu naszego życia, ale przede wszystkim dla jego bezpieczeństwa.

Z informacji publicznych gromadzonych przez Komendę Wojewódzkiej Policji w Katowicach w postaci danych identyfikujących zdarzenia drogowe, takich jak: data i godzina wypadku, adres, stan ofiary i umiejscowienie wypadku, powstała mapa wypadków drogowych z udziałem pieszych. Analiza mapy w zakresie dróg przebiegających przez naszą gminę nie pozostawia wątpliwości. Skierowanie strumienia ruchu tranzytowego z drogi Dk52 na drogę powiatową 4479s przebiegającą przez Czaniec, przyczynia się do wzrostu zagrożenia wypadkami z udziałem pieszych.

Jezdnia drogi wojewódzkiej Dk52 została zaprojektowana dla ruchu regionalnego. - Także w aspekcie bezpieczeństwa jej użytkowników. Tymczasem na drodze z Bielska-Białej do Krakowa w ciągu doby przemieszcza się 30-40 tys. pojazdów To tak jak na osławionej Zakopiance. Ten ogromny strumień pojazdów od krzyżówki w Czańcu aż do Andrychowa, w celu skrócenia drogi i ominięcia czasochłonnego przejazdu przez Kęty i Andrychów, kieruje się 10 km zwężką - drogą o niższej klasie, niższej przepustowości - czaniecką drogą powiatową nr 4479s. Drogą zaprojektowaną dla obsługi ruchu lokalnego. To dramatycznie zwiększa zagrożenie wypadkami!

Dane z mapy są jednoznaczne a w zestawieniu z prognozami demograficznymi, o których już pisałem tutaj, są niezbitym dowodem na to, że DBI jest niezbędna dla zmniejszenia zagrożenia w naszej gminie wypadkami drogowymi z udziałem pieszych.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

55

Odp: Ruch samochodowy!!!

Pierwsza sprawa
http://www.mamnewsa.pl/newsy,12637-nowa … -wczesniej
Druga sprawa
Zamysł budowy BDI nie miał nic wspólnego z ruchem samochodowym i bezpieczeństwem, stąd brak reakcji na przytaczaną argumentację potrzeby budowy BDI. Pomysł wypłynął z ówczesnego ministerstwa gospodarstwa, a nie infrastruktury. BDI miało za zadanie połączenie okręgów przemysłowych i ich dalszy rozwój poprzez usprawnienie transportu między nimi. BDI wyleciało z listy wyłącznie z przyczyn finansowych. Powróciły wstępne plany inwestycji gospodarczych obejmujące między innymi Kraków, Skawinę i Bielsko, a ich realizacja jest zależna od realnych możliwości infrastrukturalnych. Stąd wzajemna korelacja pomiędzy gospodarką a BDI.

56

Odp: Ruch samochodowy!!!

Dobrze, że jest choć trochę szansy na powstanie drogi. Zajmuję się BDI od dawna stąd wiem, że co jakiś czas pojawiają się podobne zapewnienia jak te w podlinkowanym newsie z serwisu mamNewsa.pl. Zobaczymy, co z tego ostatecznie wyjdzie. 
Prace projektowe trwają, a autor artykułu podaje, powołując się na źródło - GDDKiA, że wydanie decyzji przez Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Krakowie spodziewane jest na początku 2016 r. Ja mam inne wiadomości w tej kwestii. - Do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla BDI potrzebny jest raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko. Pełnomocnik Inwestora został wezwany do jego uzupełnienia w terminie do dnia 1.03.2016 r. Być może już wywiązał się z wezwania - tego nie wiem. Niemniej jednak termin wydania decyzji jest mglisty.

W drugiej kwestii.
Masz rację. Pierwotny zamysł budowy BDI istotnie uwzględniał przede wszystkim integrację regionu. Powstał zresztą jako oddolna inicjatywa czterech samorządów: Kęt, Andrychowa, Wieprza i Wadowic. Nie ministerstwa! Od bodaj 2004 r., rozpoczęto spotykania w sprawie połączenia gmin-inicjatorów pomysłu jedną drogą, którą z założenia miałaby omijać centra miast. To wtedy powstała też nazwa drogi - Beskidzka Droga Integracyjną, a jej przebieg wpisano do planów zagospodarowania przestrzennego. 
Jednak od tych czasów sporo wody upłynęło w Sole i wiele uwarunkowań się zmieniło. Obecnie droga jest niezbędna przede wszystkim dla naszego bezpieczeństwa, co podkreślam przytaczając różne argumenty. - Ostatnio również demograficzne, poparte dowodami z danych GUS.
Napisałeś, że powróciły wstępne plany inwestycji gospodarczych obejmujące między innymi Kraków, Skawinę i Bielsko. Trochę w to wątpię. A dlaczego? Ponieważ "Trochę innaczej widzą to jednak władze wojewódzkie.27 października 2015 r. Zarząd Województwa Śląskiego przyjął projekt Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Śląskiego „Plan 2020+”. - http://www.slaskie.pl/planzagospodarowania/" o czym doniósł nam wyborca5 w poście z 2016-01-02 21:58:25
Czytałem Plan. W dokumencie strategicznym wyraźnie widać, że brak jest jakichkolwiek planów integracji naszego regionu z przygranicznym regionem w województwie małopolskim (na mapach niewyraźnie zaznaczono trasę przebiegu drogi, nie wskazując przy tym, że tym kierunkiem przebiega jakiś istotny kanał komunikacyjny (porównaj wschodnie okolice Katowic). Uważam, że to wielki błąd. Uważam również, że konkretne osoby są temu winne. Nasz region (i mam tu na myśli również tereny na wschód od naszych granic gminy), ma ogromny potencjał, który jest wyraźnie marginalizowany przez władze województwa śląskiego. Wyraźnie preferowane są wschodnie tereny Katowic. To tam koncentrują się korytarze kontaktowy z województwem małopolskim i prężnie rozwijającym się regionem Krakowa, Skawiny (gdzie koncentrują się inwestycje nowych technologii).
Patrz:
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/7 … ,id,t.html
http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/ … ,id,t.html
Dzięki BDI można byłoby swobodnie planować zatrudnienie w Krakowie i okolicach. Obecnie jest to mocno ograniczone czasem dojazdu.

PS  
http://czaniec.pl/forum/search868414309.html

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

57 Ostatnio edytowany przez Zenon (2016-02-05 18:58:56)

Odp: Ruch samochodowy!!!

Ostatnie dni przyniosły nowe informacje o BDI. A działo się sporo. Posłowie interpelowali, składali poprawi do budżetu. Prasa lokalna informowała o wydarzeniach, również gminny fejsbuk.   
Duży artykuł o BDI zamieścił Rynek Infrastruktury - http://www.rynekinfrastruktury.pl/wiado … 52605.html


Podczas obrad nad budżetem sejm odrzucił poprawki w sprawie przeznaczenia pieniędzy na BDI.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

58

Odp: Ruch samochodowy!!!

Beskidzka Droga Integracyjna, a jednak coś się dalej dzieje


Rada Miejska w Andrychowie apeluje do Pani Prezes Rady Ministrów o podjęcie działań przyspieszających proces realizacji dokumentacji projektowej wraz z rozpoczęciem budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej (BDI).
Całe wystąpienie dostępne w BIP Urzędu Miasta Andrychowa.

Poseł Marek Polak nie odpuszcza. W dniu 5 lutego br. spotkał się z wojewodą małopolskim Józefem Pilchem i starostą wadowickim Bartoszem Kalińskim. Wspólnie uzgodniono, że na przełomie marca i kwietnia zostanie zorganizowane spotkanie wojewody małopolskiego i samorządowców gmin zainteresowanych budową BDI.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

59

Odp: Ruch samochodowy!!!

Tak przedstawia się mapa ze średnim dobowym ruchem na drogach krajowych w naszej okolicy w 2015 roku.

http://i1.fmix.pl/fmi468/f7458cbd002bc998570c2983/zdjecie.jpg
Pomiary wskazują, że przez naszą gminę przemyka codzienne 15 695 pojazdów.

Czy to dużo? - To prawie 11 pojazdów na minutę! To mniej więcej tyle co na Zakopiance! I dużo więcej niż na nowych odcinkach dróg ekspresowych - np. na  S8, na całym jej odcinku od Warszawy do Wrocławia, raptem około 15000.

W jednej chwili na odcinku DK52 położonym w granicach naszej gminy porusza się średnio ok. 55 pojazdów. Oczywiście te średnie wyliczenia nie za dużo pokazują. Okazuje się, że np. w szczycie, gdy na drodze znajduje się sznur pojazdów jadących, może ich być (w jednej chwili) nawet ok. 2000. 

Ile pojazdów z tego strumienia kieruje się skrótem przez Czaniec?

A mówi się, że ze względów bezpieczeństwa na drogach powyżej 10 000 pojazdów na dobę, powinno budować się wyłącznie drogi 2x2.

LINK do całej mapy

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

60

Odp: Ruch samochodowy!!!

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Rzad-planuje-zwiekszenie-sieci-autostrad-do-2000-km-3531893.html napisał/a:

19 maja Rada Ministrów przyjęła rozporządzenie w sprawie uzupełnienie sieci dróg szybkiego ruchu w Polsce.

Dokument zakłada dostosowanie sieci autostrad i dróg ekspresowych do wymogów rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie rozwoju transeuropejskiej sieci transportowej.

W naszym regionie chodzi o odcinek drogi krajowej nr 52 Bielsko-Biała – Głogoczów. Docelowo ma to być odcinek drogi ekspresowej S52.

Droga ekspresowa S52 ma przebiegać od granicy państwa-Cieszyn- Bielsko-Biała – S7 (Głogoczów). Odcinek Bielsko - Cieszyn jest już gotowy. Brakuje odcinka "ekspresówki" z Bielska do Krakowa.

Co oznaczają te zmiany? To, że nowy odcinek obecnej drogi krajowej nr 52 przez Kęty, Andrychów, Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską (tzw. Beskidzka Droga Integracyjna) oficjalnie znajdzie się, na razie na mapie, w wykazie dróg ekspresowych w Unii Europejskiej. To z kolei przesądza, że znajdą się unijne fundusze na budowę tej drogi. Budowa może kosztować nawet 2 mld zł.

Kolejnym etapem będzie wpisanie budowy odcinka Bielsko-Głogoczów do rządowego programu budowy dróg krajowych i autostrad na najbliższe lata. Jak powiedział Radiu Kraków poseł PiS Andrzej Adamczyk program budowy dróg zostanie zaktualizowany prawdopodobnie już w najbliższych tygodniach.

Przygotowania do budowy Beskidzkiej Drogi Integracyjnej trwają od wielu lat. Przebiegają bardzo powoli. To efekt m.in. protestów w Wadowicach co do propozycji przebiegu tej trasy. Prawdopodobnie w tym roku wydana zostaną tzw. decyzja środowiskowa dla tej inwestycji.

W konsekwencji wprowadzonych przez rząd zmian docelowa długość sieci autostrad i dróg ekspresowych ma wynieść ok. 2000 km autostrad i ok. 5650 km dróg ekspresowych.

https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/d … dro-1.html

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

61

Odp: Ruch samochodowy!!!

Postępowanie ws DUŚ jest na ostatnim etapie. Wkrótce przygotowywana będzie treść decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach, a sprawę jej wydania powinno się udać zamknąć przed końcem sierpnia.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

62

Odp: Ruch samochodowy!!!

Podobne problemy są w całej polsce - ale żeby trochę powiedzieć dobrego, cały czas się poprawia,

63 Ostatnio edytowany przez Zenon (2016-06-02 00:52:15)

Odp: Ruch samochodowy!!!

Link do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 maja 2016 r. zmieniającego rozporządzenia w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych - http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//3/12 … 222702.pdf

Podaję również linki do korespondencji wymienionej pomiędzy Ministrem Finansów a Ministrem Infrastruktury i Budownictwa w sprawie uwag do projektu rozporządzenia Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych.

http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//3...ment222627.pdf
http://legislacja.rcl.gov.pl/docs//3...ment222630.pdf

Korespondencja dotyczy BDI, a konkretnie wpisania nowej drogi do rozporządzenia.

Z kolei jak podaje portal Wadowice24.pl http://www.wadowice24.pl/nowe/polityka/ … owki.html, po wydaniu decyzji środowiskowej potrzeba 2,5 roku na zaprojektowanie ekspresówki i uzyskanie pozwoleń na budowę wraz z wykupami działek. Potem droga może zostać wybudowana w ciągu 2 lat. Wstępnie ma kosztować 3,6 mld zł.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

64

Odp: Ruch samochodowy!!!

http://krakow.tvp.pl/25673505/6--vi-2016

65

Odp: Ruch samochodowy!!!

Zachęcam do wzięcia udziału w sondzie.

Beskidzka Droga Integracyjna może powstać za kilka lat i rozwiązać duży problem z korkami. Mateusz Klinowski, burmistrz Wadowic nie zgadza się na wytyczony już wcześniej przebieg trasy. Chce referendum. Jak Twoim zdaniem powinna przebiegać BDI? Głosuj w sondzie i wypowiedz się na forum pod artykułem.

Link do artykułu i sondy: http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosci/malopolska-zachodnia/a/wadowice-ktoredy-ma-przebiegac-bdi-glosujcie-w-sondzie,10100652/#sondaPodglad

Oto aktualne wyniki z 19 czerwca:
http://i3.fmix.pl/fmi447/37a99d0e000d433c576651cb/zdjecie.jpg

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

66

Odp: Ruch samochodowy!!!

REGIONALNY DYREKTOR OCHRONY ŚRODOWISKA W KRAKOWIE realizując obowiązek wynikający ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko ( Dz.0 .2016.353 j .t.) zawiadomił strony postępowania o zmianie nazwy przedsięwzięcia: „Budowa Drogi Krajowej Klasy Gp Nr 52 Bielsko-Biała - Kęty - Andrychów - Wadowice - Kalwaria - Głogoczów (tzw. Beskidzka Droga Integracyjna - BDI) od km 0+555 „Roboczy" do km 64+522" na: „Budowa drogi ekspresowej NR S52 Bielsko-Biała - Kęty - Andrychów - Wadowice - Kalwaria - Głogoczów (tzw. Beskidzka Droga Integracyjna - BDI) od km 0+555 „Roboczy" do km 64+522".
Jednocześnie informował, że nie uległy zmianie założenia przyjęte do koncepcji projektowej, dlatego przy zachowaniu dotychczasowych parametrów nie zmieni się oddziaływanie na środowisko przedstawione w dokumentacji dot. przedmiotowego postępowania.

Ponadto poinformował także o zakończeniu postępowania dowodowego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pod nazwą: „Budowa drogi ekspresowej NR S52 Bielsko-Biała - Kęty - Andrychów - Wadowice - Kalwaria - Głogoczów (tzw. Beskidzka Droga Integracyjna - BDI) od km 0+555 „Roboczy" do km 64+522" oraz o możliwości zapoznania się i wypowiedzenia co do zebranych dowodów i materiałów oraz zgłoszonych żądań w sprawie.


Z aktami sprawy można zapoznać się w pokoju nr 112 w Wydziale Ocen Oddziaływania na Środowisko Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Krakowie przy ul. Plac Na Stawach 3. w terminie 7 dni od daty doręczenia zawiadomienia.

Poniżej plik z zawiadomieniem.

Załączniki:

Ikona załącznika Zawiadomienie_RDOS_Krakow_OO_4200_8_2014_AK_ASl.pdf 1.18 mb, 1058 pobrań od 2016-07-01 

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

67

Odp: Ruch samochodowy!!!

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie w dniu 9 września 2016 r. wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy drogi ekspresowej NR S-52 Bielsko-Biała - Kęty - Andrychów - Wadowice - Kalwaria Zebrzydowska - Głogoczów (tzw. Beskidzka Droga Integracyjna - BDI) od km 0+555 „Roboczy” do km 64+522.
Inwestycja obejmuje budowę dwujezdniowej drogi na odcinku Bielsko-Biała - Głogoczów wraz z węzłami, skrzyżowaniami, drogami poprzecznymi i drogami dojazdowymi, umożliwiającymi bezpieczne połączenie z istniejącą siecią dróg. Projektowany w Bielsku-Białej węzeł Suchy Potok połączy Beskidzką Drogę Integracyjną z drogami ekspresowymi S1 i S69, natomiast węzeł Głogoczów zaplanowany został na istniejącym połączeniu drogi krajowej nr 52 z drogą krajową nr 7 (Zakopianka).

Przedmiotem analizy były 3 warianty przebiegu Beskidzkiej Drogi Integracyjnej, z których wybrany został wariant nr III, będący połączeniem wariantów nr I i II.

Najważniejszymi przewidywanymi efektami inwestycji będzie:

    wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrów miejscowości leżących na trasie istniejącej drogi krajowej nr 52,
    zwiększenie przepustowości i prędkości ruchu tranzytowego,
    poprawa bezpieczeństwa ruchu na drodze, zmniejszenie wypadkowości,
    uaktywnienie terenów wzdłuż projektowanej drogi,
    poprawa warunków życia mieszkańców miast i gmin mieszkających w korytarzu istniejącej drogi krajowej nr 52.

Link do decyzji wraz z załącznikami:

Decyzja
charakterystyka
mapa
wykaz działek

W załączniku przedstawiam mapę z przebiegiem drogi w Gminie Porąbka.

Załączniki:

Ikona załącznika BDI_GP.jpg 213.74 kb, 138 pobrań od 2016-09-12 

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

68

Odp: Ruch samochodowy!!!

Zamieszczam lepszej jakości mapę

Załączniki:

Ikona załącznika S52_BDI_przebieg_drogi_wariantIII.jpg 4.27 mb, 168 pobrań od 2016-09-13 

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

69

Odp: Ruch samochodowy!!!

http://www.mamnewsa.pl/newsy,15125-andr … dzka-droge

Oto jak jedna osoba potrafi położyć inwestycję. Osoba bądź co bądź bez wykształcenie i szczegółowej wiedzy w podmiotowej sprawie.

70

Odp: Ruch samochodowy!!!

To było do przewidzenia. Ci co nie chcą tej drogi wykorzystają każdą sposobność. Co do wykształcenia, to niema to tutaj żadnego  znaczenia. Pan Mateusz K. ma za sobą całe zaplecze urzędu, w tym prawników.


Co sądzicie o zarzutach burmistrz:


Błędną wykładnię prawa, która doprowadziła organ I instancji do mylnego przekonania, że uwzględnione warianty inwestycji mają charakter racjonalnej alternatywy.

Dalej, że na podstawie zebranego materiału dowodowego możliwe jest wskazanie wariantu inwestycji najkorzystniejszego dla środowiska, jak też niepolecenie inwestorowi sporządzenia rzetelnej analizy wariantów inwestycji zlokalizowanych na północ od miasta Wadowice.

Niezebranie materiału dowodowego wskazującego na zakres wpływu realizacji inwestycji w przedstawionych wariantach na krajobraz Wadowic z uwzględnieniem chronionego krajobrazu Beskidu Małego oraz krajobraz kulturowy Wadowic oraz brak polecenia inwestorowi sporządzenia w ramach raportu rzetelnej analizy ww. elementów środowiska.

Wydanie decyzji bez uwzględnienia interesu indywidualnego i grupowego mieszkańców gminy Wadowice, a także bez stosownej analizy i oceny materiału dowodowego, w tym bez uwzględnienia opinii i uwag mieszkańców jak i burmistrza gminy, co doprowadziło do wyboru wariantu niekorzystnego dla środowiska, niespełniającego założeń inwestycji oraz wprost niezgodnego z wolą i interesem większości mieszkańców gminy Wadowice.

Wydanie decyzji bez weryfikacji rzetelności twierdzeń i dowodów przedstawionych przez inwestora w raporcie (oraz aneksie do raportu), co doprowadziło do przedwczesnego i niesłusznego uznania północnych wariantów jako niemożliwych do realizacji wyłącznie ze względu na rzekome znaczące negatywne oddziaływanie na obszar Natura 2000 Doliny Dolnej Skawy.

Brak należytego rozważenia zebranego w sprawie materiału dowodowego oraz uzasadnienia zaskarżonej decyzji, a w szczególności nie wskazanie w uzasadnieniu w jaki sposób zostały wzięte pod uwagę i w jakim zakresie zostały uwzględnione uwagi i wnioski zgłoszone w związku z udziałem społeczeństwa, w tym w szczególności uwagi, wnioski i ustalenia dotyczące oddziaływania przedsięwzięcia na krajobraz Beskidu Małego.

Burmistrz wnosi i uchylenie przedmiotowej decyzji organu I instancji z zaskarżonym zakresie, tj. części, w której dotyczy ona realizacji Inwestycji na terenie gminy Wadowice, i przekazania sprawy do ponownego rozpatrzenia organowi I instancji.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

71

Odp: Ruch samochodowy!!!

BDI rozgrywana jest w szerszym niż się wydaje kontekście. Wadowickie lokalne układy intensywnie przeciągają linę. Czy po którejś stronie stoją też urzędy państwowe powołane do stania na straży praworządności? Co nieco na ten temat można przeczytać w podlinkowanych tekstach.

http://www.wadowita24.pl/iluzja-prawna- … aletowego/
http://www.wadowita24.pl/czy-to-co-w-wa … odpowiedz/

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

72

Odp: Ruch samochodowy!!!

Mam wrażenie, że tym miastem rządzą jakieś dwa obozy:
http://www.beskidzka24.pl/artykul,radni … 49466.html

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

73

Odp: Ruch samochodowy!!!

Emocje opadły i teraz jest trochę wstyd.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

74

Odp: Ruch samochodowy!!!

Czekają nas kolejne utrudnienia komunikacyjne. Na DK 52 będzie remontowany mostek przy BP na odnodze Młynówki Czanieckiej.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

75

Odp: Ruch samochodowy!!!

Łączny szacunkowy koszt budowy BDI wynosi 4,34 mld zł, w tym procesu przygotowawczego - 23,24 mln zł. - Na obecną chwilę zapewnione jest finansowanie fazy prac przygotowawczych ze środków budżetu państwa - poinformował podsekretarz stanu w resorcie budownictwa i infrastruktury Jerzy Szmit.


http://www.bielsko.biala.pl/aktualnosci … d-4-mld-zl

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.