176

Odp: Wybory 2014

Panie Aresie, napisał Pan "ja odbieram to co napisała Pani Marta do Pana trochę inaczej." trudno mi z Panem polemizować ponieważ Pani Marta Tylza Janosz edytowała i zmieniła treść swojego wpisu (153) już w trakcie trwania dyskusji. Mogę jedynie w nawiązaniu do nowej treści zapewnić Panią Martę Tylzę Janosz, że nie jestem kandydatem na radnego a jedynie szarym mieszkańcem Kobiernic.
Rozmawiamy o wyborach. Patrząc jak można zmieniać wpisy internetowe, utwierdza mnie to w przekonaniu, że program wyborczy kandydata na wójta powinien być wydany w formie drukowanej a nie publikowany na Martusiowym blogu.

Szkoda, że Pan Kobierniczanin nie chodzi na zebrania wiejskie. Skąd wie kto na nich jest jak go tam nie ma? Zebranie wiejskie jest najwyższą władzą w sołectwie. Rezygnacja z udziału w zebraniu powoduje brak wpływu na sprawy sołectwa. Mogę Pana Kobierniczanina zapewnić, że osoby biorące udział w zebraniu mają różne poglądy i mogą je na zebraniu swobodnie wyrażać.

177

Odp: Wybory 2014

Jestem zaszczycony, że moja postawa podczaszebrania wiejskiego w Kobiernicach może stać się przyczynkiem do edukowania społeczeństwa. Moi przedmówcy omówili przepisy prawa związane z nagrywaniem, przytoczyli sentencje wyroku, opisali sytuację kuriozalną, gdzie Zebranie Wiejskie w Kobiernicach głosowaniem próbowało zmienić Konstytucję RP. Czytelnicy i mieszkańcy Kobiernic mogą poznać zasady funkcjonowania państwa prawa w oparciu o Konstytucję i prawa obywatelskie. Jedni to rozumieją, inni nie. Zupełnie jak w szkole. Zdaję sobie sprawę jak trudno jest przyznać się przed samym sobą, a zwłaszcza przed innymi do błędu.  Czy ja popełniłem jakikolwiek? Oczywiście, że nie? Nagrywam od lat sesje, komisje, zebrania wiejskie. Nie ukrywam tego. W ten sposób uczę siebie i innych demokracji. Ale co najważniejsze umożliwiam zainteresowanym zapoznanie się z pracami Organów Gminy. Problem tkwi w tym, że Organy nie chcą informować mieszkańców o swoich decyzjach, zaniedbaniach i pracy w ogóle. O to trzeba walczyć narażając się na chłostę. 
 
Ale problem jest jeszcze inny. Do czego można się posunąć, aby ośmieszyć i oszkalować np. mnie, który już od dłuższego czasu jestem dla gminnych władz jak kamień w bucie – uwieram. Do mojego gardła rzucają Mieszkaniec1i Obserwator. Panowie załóżmy np., że przyjdzie nam współpracować nie ważne gdzie. Jak sobie to wyobrażacie, skoro w swoich wypowiedziach atakujecie mnie - człowieka, zupełnie zapominając o moich prawach. Jak chcemy współpracować dla zmian w gminie, skoro stawiacie własne widzi mi się ponad prawem. Ja też mam swoje zdanie, lecz mocno osadzone w przepisach prawa. Przedstawiłem się i wiem wyraźnie co mówię i co robię. Życzę WAM podobnej odwagi.

 
Szanowny Panie Mieszkańcu1. Żałuję, że osoba, która potrafi jasno przedstawić swoje poglądy, nawet jeśli mijają się one z prawem marnuje potencjał na walkę ze mną, a nie z układem. Pana opis przebiegu zebrania wiejskiego w wielu miejscach zawiera zwykłe kłamstwa. Zebranie Wiejskie to nie spotkanie rodzinne – to już wyjaśniono. Na ZW wstęp ma każdy – to też wyjaśniono. 70 osób zagłosowało przeciwko Konstytucji, ktoś je w to wmanewrował, a ja zakończyłem nagrywanie, by nie zaogniać sytuacji. Dyktafon czeka na ekspertyzę, gdyby Pan chciał udowodnić, że jest inaczej. Pani Marta Tylza – Janosz nie broniła mnie przed policją, która nie wyprowadziła mnie z sali – grzecznie poproszony wyszedłem przed budynek. Razem z Panią Martą poprosiliśmy panów policjantów o wyjaśnienie zebranym sedna sporu. Nie podsumował Pan swojego opisu zebrania słowami, które musiał wygłosić wójt gminy. Wójt powiedział, że każdy może nagrywać zebrania wiejskie i nikogo nie musi pytać o zgodę. Nie zachował się Pan kulturalnie. A szkoda, bo ta ostatnia informacja powinna zostać umieszczona w Pana relacji z ZW, by zakończyć wszelkie spory i rozważania. Nie dokończył Pan relacji celowo, uderzając tym w moje dobre imię, zwłaszcza jako kandydata do RGP. Proponuję zakończyć ten spór krótkim przepraszam z Pana strony.
I może dość tych przepychanek. Zewrzyjmy szyki i pomyślmy jak zmieniać gminę. Zwłaszcza na podstawie naszych programów wyborczych.

178

Odp: Wybory 2014

Panowie, troszkę się pogubiłem. To w końcu Wójt powiedział, że można, czy nie można nagrywać? Chyba, że najpierw powiedział, że nie można, a potem po konsultacji zmienił zdanie?

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

179

Odp: Wybory 2014

Najpierw wójt, niezgodnie z prawem obstawał, że nie można nagrywać, po krótkiej rozmowie z policjantami publicznie oświadczył, że można i nie potrzeba na to niczyjej zgody.

180

Odp: Wybory 2014

Panie Sławomirze, czy po tej deklaracji, Pan przestał nagrywać dla własnego spokoju, czy był Pan przez kogoś "atakowany"?

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

181

Odp: Wybory 2014

Szanowni forumowicze muszę Was poinformować o incydencie,który dzisiaj miał miejsce w Porąbce.
Ja  dzisiaj ok.godz.14.00 kolportując mój materiał wyborczy (broszura wraz z listem intencyjnym) wraz z moim synem Wojciechem,przy ulicy Wielka Puszcza zauważyłem dwóch młodzieńców,którzy jak się później okazało roznosili również materiał wyborczy w postaci listu intencyjnego Komitetu Wyborczego Wyborców Bezpartyjni-Rodzina,Prawo,Wspólnota.
Obserwując tych dwóch młodzieńców widziałem wraz z moim synem,że zachowywali się w dziwny sposób wkładając swoje ulotki do skrzynek.
Ja idąc wraz z moim synem ulicą Wielka Puszcza spotkaliśmy się na wysokości posesji gdzie zamieszkuje Sławomir Kubiś i uzyskałem od syna innformację,że jedna z tych osób kolportujących materiał wyborczy  mojego konkurenta w wyborach zdjęła z płotu mój materiał wyborczy,który jest bardzo charakterystyczny w błękitnych barwach.
Od razu podjąłem decyzję,że chcę porozmawiać z tymi ludźmi.Podjeżdżając samochodem do jednego z nich i po wyjściu z samochodu od razu zobaczyłem pod pachą jednej z tych osób jedną bądź dwie broszury wyborcze mojego komitetu KWW Sprawiedliwość i prawość.Poinformowałem tą osobę,że materiały wyborcze są pod ochroną prawną i ,że zamierzam zawiadomić policję o tym zdarzeniu.Po moich słowach osoba,która miała pod pachą mój materiał wyborczy  zaczęła się oddalać szybkim krokiem.Ja idąc za nią poprosiłem o materiał wyborczy,który kolportuje jednak ta osoba odmówiła mi.Po chwili dołączyła do nas druga osoba która jak się za chwilę okazało również roznosi materiał wyborczy KWW Bezpartyjni-Rodzina Prawo Wspólnota.Ta druga osoba po moich namowach przekazała mi jeden list intencyjny powyższego Komitetu jednocześnie  komentując ,że mogę sobie wzywać policję i nie zrobi to na nim wrażenia.
Całe zdarzenie miało miejsce na wysokości posejsji Sławomira Kubisia.
Podszedłem więc do niego do domu gdyż się bardzo dobrze znamy i zapyatałem czy nie zauważył czegoś podejrzanego i czy być może widział jakichś ludzi,którzy zabierali moje materiały wyborcze.
Sławek stwierdzi,że widział dwóch młodych ludzi i zna ich z imienia i nazwiska.
Jak się za chwilę okazało mój materiał wyborczy nie dotarł do Sławomira oraz jego sąsiada.
W związku z powyższym zawiadomiłem patrol policji i złożyłem im informację o zaistniały zdarzeniu.
Po pół godzinie zostałem przesłuchany w Komisaricie Policji w Kobiernicach na okoliczność zaistniałego zdarzenia.
Na tą samą okoliczność zostanie również przesłuchany mój syn Wojciech oraz Sławomir Kubiś.
Reasumując źle się dzieje,że konkurencja gra bardzo nie FAIR.
W związku z tym,że materiały wyborcze są pod ochroną prawną oczekuję na finał podjętych przez Policję 
 czynności prawnych.

182

Odp: Wybory 2014

Robi się coraz ciekawiej... Finał tej sprawy zapewne będzie bardzo szybki, ponieważ będzie rozpatrywany w trybie wyborczym.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

183

Odp: Wybory 2014

Nie wiem czy ciekawiej czy też bardziej patologicznie. Widzimy kto prowadzi "brudną" kampanię. Oby sprawa była wyjaśniona jak najszybciej, żeby można było przedstawić autorów tego procederu i kto wie może ta sprawa jest powiązana z niszczeniem i kradzieżą banerów w Kobiernicach, ale to już sprawa Policji.

184

Odp: Wybory 2014

Bardzo dobrze zrobiłeś Tadeuszu. Niech powołane do tego organy wezmą się do pracy i wyjawią nam okoliczności tej sprawy. Moim zdaniem to jedyna właściwa reakcja na to co się stało. Dość bezprawia w naszej gminie.
Przy tej okazji jestem ciekaw jakim wachlarzem środków posługują się ci ludzie i kogo reprezentują. Mam nadzieję, że postępowanie w trybie wyborczym pozwoli nam poznać wykonawców tej brudnej roboty i ich zleceniodawców - zapewne oszustów i kłamców, jeszcze przed wyborami.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

185

Odp: Wybory 2014

Tadeusz napisał/a:

Po chwili dołączyła do nas druga osoba która jak się za chwilę okazało również roznosi materiał wyborczy KWW Bezpartyjni-Rodzina Prawo Wspólnota.Ta druga osoba po moich namowach przekazała mi jeden list intencyjny powyższego Komitetu jednocześnie  komentując ,że mogę sobie wzywać policję i nie zrobi to na nim wrażenia.
.

Zbieg okoliczności, przypadek czy może jeszcze coś innego. Wczoraj po Kobiernicach był kolportowany list wyborczy KWW Bezpartyjni Rodzina Prawo Wspólnota. Nie wyobrażam sobie że może się to łączyć ale zostały zniszczone banery Pani Tylzy-Janosz.
Młody człowiek mówiący o policji musiał się czuć bardzo pewnie skoro nie robiło to na nim żadnego wrażenia. Przypuszczam, że musiał byc powiazany z kims prominentnym z tego komitetu. Pan Chwała jeżeli wie kto to był  powinien o tym napisać. My wyborcy poinniśmy wiedzieć kto posługuje się jakimi metodami. Tacy ludzie nie powinni nas reprezentować.  Cały komitet powinien ustąpić, ale wiem, że tego nie zrobią. Po trupach do władzy.

186

Odp: Wybory 2014

Podzielam zdanie w/w. Prosimy pana Tadeusza o podanie konkretnie kto to był, ale ja podejrzewam bo 4-ry lata temu był podobny proceder. Wyborcy którym zależy powinni wiedzieć kto nami rządzi i kogo reprezentują te osoby.

187 Ostatnio edytowany przez Obserwator (2014-11-11 01:53:20)

Odp: Wybory 2014

Panie Kubiś ja Pana atakuję? Zadałem Panu tylko kilka pytań na które albo Pan nie chce albo nie potrafi odpowiedzieć. A pytania są proste i związane z wyborami czyli w temacie.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

188

Odp: Wybory 2014

Specjalnie dla Mieszkanca1 bo raczej sam nie znajdzie.

http://www.gminaxxi.org.pl/joomla/

189

Odp: Wybory 2014

Ale się porobiło. Takiej brutalnej kampanii to jeszcze u nas nie było. Zrywanie plakatów to jest wszędzie w gminie. A jeszcze częściej jest naklejanie jednych na drugie.
A ja się dowiedziałam, że na tym słynnym już zebraniu w Kobiernicach to Gamza prowadził głosowania czy Pan Kubiś może nagrywać czy nie. I znowu gdzie się pojawi ten pan tam kłopoty. Ciekawe jak teraz ludzie z Kobiernic się czują jak się okazało, że Gamza ich wrobił w łamanie prawa.

Przeczytałam program wyborczy Pani Marty i bardzo mi się podoba. Jest taki na jaki gminę stać, bo Pani Marta zna możliwości tej gminy jest radną. A najbardziej to mi się podobają fakty i mity. Ja też o nich słyszałam i tu na forum też ktoś pytał czy historyk będzie dobrym wójtem. Wyjaśnienie na blogu Pani Marty. Z humorem i mądrze. Takiej Pani wójt nam trzeba.

190 Ostatnio edytowany przez Mieszkaniec1 (2014-11-11 09:22:13)

Odp: Wybory 2014

Szanowny Panie Kubiś
Zarówno Pan Zenon jak i ja, podsumowaliśmy temat kontrowersyjnego zdarzenia na ZW w Kobiernicach. Długo zastanawiałem się czy odpowiedzieć na Pana zaczepkę. Sam wie Pan dlaczego. Rozmowa z Panem jest po prostu niebezpieczna.Uważam jednak, że posunął się Pan za daleko. Niczego z wcześniejszych wpisów Pan nie zrozumiał więc nie jest Pan w stanie wyciągnąć wniosków. Proszę zatem by moją wypowiedź potraktował Pan, nie jako atak, bo nie mam zamiaru Pana atakować, a jako przyjacielską radę.

Proszę się nie powoływać na konstytucję. Tu ona nie ma nic do rzeczy. Jestem za tym by sesje itp. były nagrywane, dobrze byłoby nawet transmitować je na żywo. Pan jednak zachował się jak kelner w restauracji Sowa. Dlatego nie widzę powodu by Pana przepraszać. Pan Zenon, biegły w prawie nie odpowiedział, jaka jest podstawa prawna ścigania przez prokuraturę kelnerów nagrywających osoby publiczne w miejscu publicznym.

Nagrywanie powinno być jawne, wszyscy na sali powinni wiedzieć, że są nagrywani. Powinni również wiedzieć jaki jest cel nagrania. Pan nagrywał z ukrycia, nie informując. Nawet cel nagrania jest znany tylko Panu. Gdyby miało to służyć informacji, zamieściłby Pan nagrania, o które Pana proszono z ZW w Porąbce.

Bardzo lubi Pan posługiwać się słowem kłamstwo, zarzucił mi Pan również, że moje"poglądy, nawet jeśli mijają się one z prawem". Takim wypowiedziami nie zjedna Pan sobie zwolenników. Pisząc relację z ZW starałem się być jak najbardziej obiektywny i przedstawiać fakty z miejsca w którym byłem. Zacytowałem wypowiedzi osób, które obok mnie siedziały i to te bardziej cenzuralne. Ponad 70 osób na ZW nie głosowało przeciw konstytucji, te osoby głosowały przeciwko Pana zachowaniu. Wszyscy na sali nie odebrali Pana jako dokumentalistę, ale jako szpiega. Trudno się więc dziwić takiej reakcji. Jak pisałem, na sali zrobił się wielki raban i natychmiast ogłoszono przerwę. Nie wiem co i kiedy mówił wójt, bo nie na nim była skupiona uwaga ludzi. Po przerwie stwierdził, że można nagrywać, wcześniej chyba nie miał szans ze względu na atmosferę sali.
Prawdę powiedziawszy, trochę Panu współczuję. Nawet nie potrafię sobie wyobrazić, jak po całym zdarzeniu musiał się Pan czuć na wrogiej sali.
Jak Pan myśli, czy incydent, o  którym rozmawiamy przysporzył zwolenników komitetowi XXI wśród ludzi biorących udział w zebraniu? Ludzie rozmawiają ze sobą, to co się zdarzyło było omawiane w wielu domach. Jak Pan myśli, ilu niezdecydowanych wyborców po takiej relacji w domu od członków rodziny podjęło decyzję nie głosowaniu na XXI? Jak będzie Pan i pański komitet postrzegany w przyszłości w Kobiernicach? Czy pomyślał Pan o tym.

Napisał Pan "Zewrzyjmy szyki i pomyślmy jak zmieniać gminę". Piękne słowa, ale nigdy nie stanę przeciwko własnemu środowisku. Nie chcę czuć się na ulicy tak, jak musiał się Pan poczuć na ZW w Kobiernicach. Myślę, że temat incydentu został już wyczerpany i nie wracajmy do niego. Do wyborów pozostało 5 dni. Rozmawiajmy o programach wyborczych:)

Dla wyjaśnienia wpisu Pani Ciecioli. Pan Gamza był członkiem komisji uchwał i wniosków. Przeprowadzał wszystkie głosowania na tym ZW w Kobiernicach wspólnie z Panem Miką i Panem Drabkiem. Proszę znów czegoś nie insynuować. Nie chcę używać słów, tak miłych Pani kolegom, że Pani kłamie.

191 Ostatnio edytowany przez ares 1 (2014-11-11 09:43:58)

Odp: Wybory 2014

Możemy rozmawiać o programach dwóch komitetów oraz o prowadzeniu charakterystycznej kampani trzeciego, o czym usłyszałem wczoraj przy zatloczonej kasie w sklepie. Padły również znane nazwiska osób które miały brać udział w tym procederze, jednak nie będę powtarzał plotek, ale ludzie byli delikatnie mówiąc oburzeni.


I wiem z pewniejszego źródła niż Pański wpis, że wójt mógł wcześniej, przed przyjazdem policji powiedzieć że pan Kubiś może nagrywać, jednak widocznie w moim odczuciu woli doprowadzać do eskalacji konfliktów. A nawiasem co to za wójt i sekretarz co nie wiedzą takich rzeczy. To przecież wygląda na jakąś parodię.

192

Odp: Wybory 2014

Wprawdzie retoryka została zmieniona i napastliwość przybrana w inne słowa ale cech charakterystycznych nie da się usunąć, aby to zrobić trzeba by być mistrzem. Mistrz jest zawsze jeden, zapewne nie jest ni mieszkaniec1. Mogę się założyć, ze mieszkańca1 zanaliśmy już na tym forum nieco w innym wcieleniu. To tak na marginesie.
Niszczenie banerów, plakatów, ulotek to draństwo. Nazwisk, które słyszałem nie podam, ale są prominentne w KWW Bezpartyjni. Nazwiska zna zapewne Pan Chwała i Pan Kubiś, nie wiem tylko czy na tym etapie mogą je podać. To KWWW Bezpartyjni Rodzina Prawo Wspólnota powinien conajmniej wyrazić ubolewania na stronie TPP gdzie się reklamują. Nic takiego nie znalazłe. Odnosze wrażenie, ze chcą pozacierać ślady i liczą na policję. Dla policji to test wiarygodności, mam nadzieję, że go zdają.
Ja natomiast pytam publicznie Pana Andrzeja Płonkę.
Panie Płonka, jest Pan liderem KWW Bezpartyjni Rodzina Prawo Wspólnota co ma Pan do powiedzenia nam mieszkancom Gminy Porąbka w sprawie niszczenia materiałów wyborczych. Czy jest prawdą, że związek z tymi zdarzeniami mają zwolennicy oraz członkowie rodzin komitetu, którego jest Pan liderem?
Nic tak nie oczyszcza atmosfery jak prawda.

193

Odp: Wybory 2014

W preambule Konstytucji czytamy (wytłuszczenie moje):

(...) ustanawiamy Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej jako prawa podstawowe dla państwa oparte na poszanowaniu wolności i sprawiedliwości, współdziałaniu władz, dialogu społecznym oraz na zasadzie pomocniczości umacniającej uprawnienia obywateli i ich wspólnot.

Mieszkaniec1 napisał/a:

Proszę się nie powoływać na konstytucję. Tu ona nie ma nic do rzeczy.

Te słowa wystarczą mi za podsumowaniem pana osoby. Czuję odrażający wstręt. Mam przy tym wrażenie, że zniknięcie z forum pewnej osoby i pojawienie się Mieskaniec1 to nie przypadek. Ktoś, kto w ten sposób wyraża się o najwyższym prawie Rzeczypospolitej Polskiej nie jest godzien aby z nim dyskutować.

Mamy gorący wyborczy okres. Mamy to forum (muszę o tym wspomnieć - dzięki społecznej pracy Macieja Orlickiego - admina), gdzie możemy wymieniać poglądy, informować się na wzajem o wydarzeniach w naszej wspólnocie (tworzyć w ten sposób tą wspólnotę). Ale cóż. Są tacy, do których nie dociera żadenen argumenty. Nawet poparte tezami orzeczeń sądowych (tj. spójnym uzasadnieniem opartym na logice i tekście prawnym). To jednak za mało. Dlaczego? W stanie anomii wszystkiego jest za mało. To patologiczny stan umysłu.

Mamy w naszej gminie wielu ludzi władzy w stanie głębokiej anomii. Nie zamierzam rozwijać dalej znaczenia tego słowa. Ci co chcą dowiedzieć się więcej na pewno dotrą do źródeł (mogę też przesłać co nieco informacji na PW).

Dlatego mamy tak, że jedni zajmują się rzeczową dyskusją na argumenty, a inni jak przysłowiowy groch i ściana. Są też tacy, co walkę wyborczą potraktowali dosłownie i wyszli na ulice kierując swą agresję na plakaty i banery. Jestem ciekaw jak to ocenia Pan Andrzej Płonka.

Czy takiej gminy chcemy? Co będą robić ludzie walczący z plakatami na ulicach jak dojdą do władzy? Dość łatwo sobie wyobrazić jakimi metodami będą rządzić.

Proszę się zastanowić czym zrywacze plakatów różnią się od ludzi z mikrofonami w ręku nawołującymi na obradach Zebrania Wiejskiego do podjęcia bezprawnej uchwały. Nikt do tej pory nie poruszył tej kwestii. - A gdzie w tym czasie była Sołtysa (Przypomnę. Sołtys zwołuje Zebranie Wiejskie i prowadzi jego obrady)? Dlaczego jako funkcjonariusza publiczna, mając władzę prowadzenia obrad Zebrania Wiejskiego, dopuściła do przeprowadzenia głosowania sprzecznej z podstawowym prawem Rzeczpospolitej Polskiej uchwały?

Dlaczego nie zareagowała natychmiast na nawoływanie do linczu. Dlaczego nie zareagowała w ogóle? To niebywały skandal o którym trzeba rozmawiać.

Dlaczego tak przedmiotowo ludzie trzymający w rękach mikrofony potraktowali uczestników Zebrania Wiejskiego?
To kolejny niebywały skandal. Bo było im to potrzebne do ataku na osobę startującą w wyborach? Te metody niczym nie różnią się od metod bandy zdzierającej plakaty i banery.

Takich ludzi władzy w gminie nie chcemy. Ludzi władzy bandyckiej, władzy ludzi w stanie głębokiej anomii.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

194

Odp: Wybory 2014

Styl wypowiedzi Mieszkańca1 jest mi znany.Nie jestem pewien skąd, ale mam swoje przypuszczenia. Jak admin zlikwiduje konto na forum, zawsze można założyć kolejne.
 
Czytelnictwo forum wzrasta, więc i wiedza rozchodzi się błyskawicznie. Bardzo dobrze, że na zebranie w Kobiernicach została wezwana policja. Kto inny mógł wyjaśnić problem bardziej kompetentnie. Myślę, że Sławek nie czuł się specjalnie źle. Przecież nagrywa od lat, więc wie na co może sobie pozwolić. Jak musiał czuć się wójt Czesław przyznając rację Sławkowi. Oto jest pytanie??? Oj, chciałbym ujrzeć wójtową minę. Niesamowite w tej gminie jest to, że człowiek nie naruszający żadnych przepisów prawa ma się z tego tłumaczyć. A taki członek komisji uchwał i wniosków łamie Konstytucję i jest spoko. Nie opisuje zdarzenia rzetelnie, a stosuje celowe niedopowiedzenia, bądź celowo zataja finał zdarzenia, a 70 osobom w sali wydaje się, że też jest spoko. Bo nigdy nie stanie przeciwko swemu środowisku, zwłaszcza jak nakłania je do łamania prawa. Lepiej łamać w dobrym towarzystwie sąsiadów, znajomków i innych nastawionych przeciwko nazwiskom i środowiskom. Panie Mieszkaniec1, a czytał Pan co nieco na temat „Franciszek Szczepańczyk, Kobiernice. Wiersze i opowiadania. Promocja książki wydanej przez Stowarzyszenie Nasza Gmina”. A może był tam Pan osobiście i może nam zrelacjonować to spotkanie tak rzetelnie jakzebranie wiejskie.

195

Odp: Wybory 2014

Mieszkaniec1 napisał/a:

Proszę się nie powoływać na konstytucję. Tu ona nie ma nic do rzeczy.

Obrzydliwość to jedyne słowo, które ciśnie się na usta, szczególnie w dniu 11 Listopada.

Jeżeli dla takiego człowieka Konstytucja RP nie ma nic do rzeczy to można takie indywiduum tylko ignorować. Podobnie jak przedmówcy mam nieodparte wrażenie, że wylazł spod kamienia zablokowany na tym forum "ktoś"

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

196

Odp: Wybory 2014

Zapraszam do odwiedzenia strony, która znajduje się pod linkiem: http://sprawdzsamorzad.pl/samorzad.php? … %85skie%29

Przychody i wydatki przedstawione w przejrzystej formie.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

197

Odp: Wybory 2014

Mieszkaniec1 napisał/a:

Proszę się nie powoływać na konstytucję. Tu ona nie ma nic do rzeczy. .

A do jakiej rzeczy ma Konstytucja RP?
Konstytucja to świetość. Za KONSTYTTUCJĘ umierali ludzie. Odbieram to tak. Kilku podburzonych "szaraczków" chciało zmienić porządek prawny w Polsce. Miała w tym pomóc policja, ale nie pomogła. Policja stanęła na wysokości zadania, brawo POLICJA.

Zaglądam na stronę porabka.net, oświadczenia pana Płonki nie widzę. Jarek załatwił sprawę szybko i sprawnie. Jak zrobi to Andrzej?

198 Ostatnio edytowany przez Mieszkaniec1 (2014-11-11 15:24:31)

Odp: Wybory 2014

Jeżeli mówimy o konstytucji, to Pan Kubiś ma prawo do nagrywania na podstawie art 61 punkt 2 konstytucji. Jednakże nie informując mnie o tym, że będzie nagrywał złamał moje prawa konstytucyjne określone w art 61 punkt 3. Gdybym wiedział, że mnie nagrywa, mógłbym wyjść z ZW, lub np. się nie odzywać.
Tyle o konstytucji. Panie Zenonie, proszę wyhamować. Najpierw ktoś próbuje mi wmówić, że jestem kobietą, później,  że jestem kandydatem na radnego, teraz Pan bawi się w teorie spiskowe. Na proste pytanie o kelnerach nie chce Pan odpowiedzieć.
Jeżeli Pan Kubiś nagrywa pro publico bono to pięknie, ale dlaczego nie ma na forum fragmentów o które go forumowicze prosili?

Co do zrywania plakatów, jest to obrzydliwe. Jeszcze bardziej obrzydliwe są dopiski na plakatach Pani Marty Tylzy Janosz "nie wierząca". Są sprawy, których nie można traktować w kategorii polityki. Nie można przekraczać pewnych granic. Ludzie opanujcie się. Swoje przekonania wyrażajcie przy urnie wyborczej a nie smarując na plakatach czy zrywając je!!!

199

Odp: Wybory 2014

Sławku czy złożyłeś już jakieś wyjaśnienia dla Policji?
albo czy miałeś już jakiś kontakt ze strony Policji w przedmiotowej sprawie?

200

Odp: Wybory 2014

Adminie. Trzeba jeszcze dodać, że te wszystkie informacje, tak czytelnie zaprezentowane nie ujrzały by światła dziennego, gdyby nie udostępnienie informacji publicznej - czyli tego, o co od dawna zabiegam.

Jestem też ciekaw jak wygląda podobne zestawienie dotyczące ciemnych wydatków, tzn. takich, co do których wójt nie chce udostępnić informacji publicznej pomimo złożonych wniosków. 

Dzięki dobremu wyborowi mamy szanse na głębokie, pozytywne zmiany w naszej gminie. Również w zakresie dostępu np. do rejestru umów zawieranych przez gminę, którego wójt, pomimo wniosku nie chce udostępnić mieszkańcom.

To przejaw arogancji władzy (podobny do tego z Zebrania Wiejskiego). - Wójt nie chce, a nie ma żadnych podstaw aby ograniczać nasze konstytucyjne prawa.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.