1

Temat: Pozakredytowe źródła finansowania przedsiębiorstw

Dofinansowanie przedsiębiorstw nie musi się wiązać z zaciąganiem kredytów. Są przecież inne alternatywne formy zdobycia funduszy. Z pewnością najbardziej rozpowszechniona formą jest leasing inwestycyjny. W przypadku większych problemów i konieczności przeprowadzenia restrukturyzacji zatrudnienia zaleca się wykup menadżerski, najlepiej lewarowany. Mówił o tym niedawno premier Morawiecki podając ten mechanizm jako sposób odzyskiwania firm przez załogę. Inną formą wspierania firm, zwłaszcza tych które zajmują się handlem są różnego rodzaju instrumenty oparte o szeroko pojęty faktoring, jak i gwarancje bankowe mbank.pl/msp-korporacje/bankowosc-inwestycyjna/pozyskiwanie-finansowania/ . To duże ułatwienia zwłaszcza dla firm które dopiero zaczynają swoją działalność.

2

Odp: Pozakredytowe źródła finansowania przedsiębiorstw

Fakt, nowa firma nie ma co liczyć na kredyt bez zabezpieczenia hipotecznego albo zastawu (samochód, środki trwałe). A leasing można otrzymać w niektórych firmach już od pierwszego dnia prowadzenia firmy, tylko chyba trzeba mieć jakiś wkład własny. Leasing jest też "odporny" na komornika bo stanowi własność firmy leasingowej a nie przedsiębiorcy - dłużnika. ;-)

3

Odp: Pozakredytowe źródła finansowania przedsiębiorstw

Jest kilka możliwości:
dotacje z urzedu pracy
dotacje z unii europejskiej
ewentualnie szukanie sponsora ( w sieci jest wiele serwisów, w ktorych mozesz sie zapisac i poprosić kogoś o dofinansowanie swojego projektu, oczywiście za wkład tej osoby w ten projekt).

W sieci są blogi o biznesie, na których możesz sobie co nie co tam poczytać.
http://nieoficjalnie.pl/

Ostatnio edytowany przez lstr (2017-05-30 07:40:20)

4

Odp: Pozakredytowe źródła finansowania przedsiębiorstw

Moim zdaniem na pewno jeżeli o dofinansowanie działalności chodzi, warto zapytać w Urzędzie Pracy. Mamy też do dyspozycji środki unijne. Bądź co bądź, jeżeli już uda nam otrzymać dodatkowo środki, według mnie przede wszystkim warto zainwestować w promocję. Świetną opcją będzie tutaj na pewno strona internetowa, wykonana przez http://inbmarketing.pl/ . Agencja ta bowiem przede wszystkim stawia na nowoczesność, a ich strony są nastawione na konwersję. Dzięki temu bez wątpienia nie będziemy musieli się obawiać o stały napływ nowych klientów.

5

Odp: Pozakredytowe źródła finansowania przedsiębiorstw

Czy na takie działalności gospodarcze jak ta https://abcporady.pl/paintball-i-inne-a … beskidach/ można uzyskać dotację?

6

Odp: Pozakredytowe źródła finansowania przedsiębiorstw

Prawda jest taka, że istnieje niewiele źródeł pozakredytowego dofinansowania przedsiębiorstwa. Ale dlaczego nie kredyt? Przediębiorcy i tak mają taka możliwość, że mogą wrzucić w koszta prowadzonej działalnośc (a wiec odliczyć od podatku dochodoweg), wszelkie prowizje, oprocentowanie i inne koszta wynikajace z pożyczania pieniędzy. Sprawia to, że kredyt staje się mniej odczuwalny, znacznie mniej dokuczliwy. Aktualnych specyfikacji ofert pożyczkowych można szukać np tutaj: https://chwillowki.pl/

Ostatnio edytowany przez p44 (2017-11-30 08:20:27)

7

Odp: Pozakredytowe źródła finansowania przedsiębiorstw

Jest taka firma https://blueoak.pl/uslugi/wyceny_przedsiebiorstw/ która analizuje rynek,i branżę twojej firmy. Na jej podstawie pomaga uzyskać dofinansowania.Jak dla mnie fajna propozycja

8

Odp: Pozakredytowe źródła finansowania przedsiębiorstw

Ciekawą alternatywą wobec kredytu dla firmy jest leasing: http://firkas.waw.pl/fenomen-leasingu/ - komornik nie zajmie, to jeden z atutów.