1

Temat: Zasięgu w ERA w Czańcu

Od pewnego czasu (ok. 2 miesięcy) zauważyłem pogorszenie się zasięgu w sieci ERA. Najpierw sądziłem, że to wina telefonu, ale ostatecznie przekonałem się, że działa ok. Pozostaje więc operator. Czy może ktoś również zauważył to samo. A może jest ktoś z ERY i opowie co jest z tym zasięgiem.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

2

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

mam podobne odczucia, ale zmieniłem w międzyczasie telefon, więc nie wiem.....

3

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

Zasięg żeczywiście w sieci Era się pogorszył, ale u innych operatorów też. Przydał by się w Czańcu nadajnik bo z tego co się orientuje to najbliższy jest w Ketach (ZAM).

4

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

Mam prywatnie Plusa - od zawsze był i jest bardzo dobry zasięg. Firmowy telefon to Orange - żeby zadzwonić trzeba wyjść na pole, choć i tak lubi przerywać...

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

5

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

no tak dziwnie z erą wystarczy telefon przesunąc o kilka centymetrów i zasięg znika     ale duzo zależy od telefonu... mam  porównanie-->   dwa aparaty w erze    i nowszy telefon ma lepszy zasięg:)

tempus fugit

6

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

Admin ma rację, PLUS w Czańcu ma największy zasięg, następna w kolejności jest ORANGE, a najgorzej jest z ERĄ.
Sam posiadam telefon w sieci PLUS i kwestią zasięgu kierowałem się w wyborze sieci, ale naszczęście oferty operatorów są obecnie bardzo podobne i równie atrakcyjne smile

Młodzi nie zawsze robią to co im się każe!

7

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

W sieci Orange tez jest cieniutko i to juz chyba od pół roku,  ale nie jest to związane do końca ze słabym zasięgiem ale z zapchaną siecią co właśnie jest w Orange, bo telefon pokazuje pełny zasięg a dodzwonic sie nie idzie. Cwaniaki sprzedają coraz wiecej telefonów a sieci nie powiększają i przepustowość jest słaba, bynajmniej tak wynika z obserwacji telefonu i zasięgu i tak też tłumaczy operator Orange przy zgłaszaniu reklamacji, a przecież takie cos się kiedyś nie działo.

8

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

Bardzo dużo zależy od telefonu, jakiego używamy.Na moim poprzednim k700 nie miałem ŻADNEGO problemu z zasięgiem..... a teraz... to już inna historia....

9 Ostatnio edytowany przez Zenon (2006-09-12 19:54:21)

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

Mnie się wydaje, że jednak problem tkwi po stronie operatora (ERA).
Telefon mam w Erze od maja 2001 r. (tzn. oczywiście nie jeden i ten sam aparat - aparaty zmieniam co jakiś czas - obecnie mam Sony Ericsson K700i) ale i nigdy nie miałem z nimi problemów. Zwłaszcza w Czańcu i okolicach zasięg był zawsze. Telefon nie jest dla mnie urządzeniem, które kreuje moje codzienne życie. Nie przywiązuję do niego wagi. Ma umożliwiać rozmowy i to wszystko. Do tej pory nie wiedziałem co to za uczucie jak zaraz po zainicjowaniu rozmowy słychać strzępy słów i głos automatu informującego, że abonent jest czasowo niedostępny. Niestety od pewnego czasu mam to na co dzień i zaczyna mnie to coraz bardziej irytować. Dlatego jestem przekonany, że to wina ERY. Ewidentnie zasięg w moim domu, przed domem jest znacznie gorszy. Powoli dojrzewam do zmiany operatora, ale obawiam się, że to nie rozwiąże problemu. U innego operatora może być podobnie.
Może jest ktoś na forum "z branży" i objaśni fachowo w czym problem.
Może operatorzy przygotowując się do UMTS powoli rezygnują z utrzymania sieci GSM? Nie wiem. Tak tylko gdybam.

Jeszcze uzupełnienie.
Z mojego aparatu dzwonię wszędzie bez problemu, tylko z aparatem - Nokia 3310 mam problem. Ale zaznaczam, od pewnego czasu. Natomiast w Bielsku rozmowy między tymi telefonami można prowadzić bez żadnego problemu i nie wyczuwam żadnego pogorszenia zasięgu.
W domu jest dosłownie jedno miejsce, gdzie zasięg jest pełny. Ale wystarczy ruszyć telefon i "ucieka". To samo na zewnątrz. Dawniej mogłem z ogrodu dzwonić do domu, a teraz rzadko to się udaje.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

10

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

pawel napisał/a:

W sieci Orange tez jest cieniutko i to juz chyba od pół roku [...] telefon pokazuje pełny zasięg a dodzwonic sie nie idzie.

Pawle zgadzam się z Tobą, mam firmowy telefon w tej sieci i nie tylko ja mam ten problem. Zasięg 90%-100% a gdy trzeba zadzwonić pojawia się "BŁĄD POŁĄCZENIA", a gdy już za ok.15 razem wybierzesz numer - zasięg spada do ok.30% ... Hmmm dziwna sprawa, równie dziwna jak zasięg u Pana Zenona.
Do Pana Zenona: rozważając zmianę operatora - warto wpierw zaprosić do siebie kolegę/koleżankę z telefonem w innej sieci i porównać - tak będzie wiarygodnie!
Pozdrawiam

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

11

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

Co do Orange, to z dobrze poinformowanych źródeł wiem, ze w Czańcu zasięg też nie jest najlepszy - jest jeszcze gorszy niż w ERA. W takim razie muszę jeszcze raz sprawdzić telefon. Może z jakimś innym modelem będzie lepiej.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

12

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

W UG w Porąbce jest wniosek o ustalenie warunków na budowę nadajnika Polkomtela. Trudno przewidzieć kiedy inwestycja dojdzie do skutku, ale realne szanse na poprawę zasięgu Plusa istnieją, w przeciwieństwie do innych sieci. Tymczasem na rynku trwają przygotowania do wejścia kolejnej sieci komórkowej. Może konkuencja na rynku zmusi operatorów do dbania o klientów oraz jakość świadczonych przez siebie usług.

13

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

Galler, masz na myśli operatora NOM, bo czytałem że przymierza się do wejścia na rynek telefonii komórkowej ?

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

14

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

galler napisał/a:

W UG w Porąbce jest wniosek o ustalenie warunków na budowę nadajnika Polkomtela.

A gdzie nadajnik będzie zlokalizowany? Czy pokryje zasięgiem cały Czaniec?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

15

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

Dokładnie chodzi mi o NOM.
Co do lokalizacji to nie mam pojęcia.
Co do zasięgu to pomimo iż ukształtowanie terenu zmniejsza praktycznie zasięg teoretyczny nawet dziesięciokrotnie, to na 100% cały czaniec będzie objęty zasięgiem. Pytanie tylko kiedy to sie stanie.

16

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

Rozumiem, że chodzi oczywiście o Plusa i Samych Swoich... choć ten zasięg jest całkiem przyzwoity i w domu spokojnie można rozmawiać leżąc w łóżku :-).

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

17

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

No nie wiem, ale w ostatnim czasie znacznie pogorszył mi się zasięg plusa.... nie wiem, może ten nieszczęsny telefon znowu nawala? Ach te nokie....

18

Odp: Zasięgu w ERA w Czańcu

Ja prywatnie używam ery a służbowo plusa. Na zblizonych modelach nokii era mi w Czańcu nie działa, za to plus dostatecznie ale jednak działa.