1

Temat: Żulernia

Czy ktoś może widział żulernię koło sklepu?? Patrz zdjęcie... Wszyscy to widzą, ale nikt nie reaguje, może ktoś ma jakieś pomysły???

http://www.tworzywa.republika.pl/zulernia.jpg

2 Ostatnio edytowany przez Zenon (2007-04-27 23:58:09)

Odp: Żulernia

1) Kiepskie zdjęcie.
2) A po czym poznać tutaj żulernię?

PS

Żulernia to jest w byłym GS w Kobiernicach. Niestety zdjęcia nie mam sad

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

3

Odp: Żulernia

na tych zdjęciach brakuje stałych bywalców tego miejsca.....
remize, która stała obok zwalono a to "coś" pozostało.... ciekaw jestem czy to jest jeszcze "obręb  sklepu" ostatnio widziałem tam nawet drzwi:))) toż kultura;))

tempus fugit

4

Odp: Żulernia

1 ? nie żulernia tylko Bar pod ?Cisami?
2 ? lepiej tam niż na przystanku
3 ? każda wieś ma swoisty klimat, nasz jak widać też.
4 ? widocznie nie widziałeś jeszcze żulerni

5

Odp: Żulernia

No widzę że niektórzy forumowicze gustują w takowych siedzibach smile ale jak to mówią  de gustibus non est disputandum

6

Odp: Żulernia

Melina pijacka. A najlepsze jest to że znajduje się ona przy głównej drodze w Czańcu, 100 m od Gimnazjum. Istnije ona już kilka lat i ani policja ani gmina się tym nie interesuje. A może to dobry przykład dla uczni, że jak się nie będą uczyć to tak skończą. wink

7

Odp: Żulernia

Macie nieaktualne wiadomości. Interesowała się policja z polecenia UG zresztą. I właśnie efektem tego są drzwi. Teraz policja nie może nikomu powiedzieć że pije w miejscu publicznym. A poza tym teraz nie widać bywalców.

8

Odp: Żulernia

ahaaaaa i już wszystko jasne...

9

Odp: Żulernia

no tak miejsce publiczne to nie jest i nie było.... pytanie czy nie jest to obręb sklepu.....  nie znam Ustawy o wychowaniu w trzeżwości, jednak wydaje mi się, że takie zamontowanie drzwi nie rozwiązuje w pełni problemu.... ponieważ jako tako nie jest to ani budynek mieszkalny, ani budynek przeznaczony pod wyszynk  po prostu jest to nieskończona budowa i tam nie powinni przebywać ludzie!!!!

forumowiczom życze miłego weekendu majowego, mimo paskudnej pogody  do usłyszenia za pare dni:))

tempus fugit

10 Ostatnio edytowany przez pawel (2007-04-29 15:01:41)

Odp: Żulernia

Czyli idąc  tokiem myślenia co Policja i UG wystarczy przy każdym sklepie postawić byle barak z drzwiami lub tzw "barakowóz" i legalne staje się spożywanie alkoholu przy sklepie. Bardzo pomysłowych mamy ludzi w UG. Jestem dumny z naszej władzy i Policji. wink

11 Ostatnio edytowany przez xnoname (2007-04-30 20:36:20)

Odp: Żulernia

Art. 21. Użyte w ustawie określenia oznaczają:
1) najbliższa okolica punktu sprzedaży napojów alkoholowych - obszar mierzony od granicy obiektu, zamknięty trwałą przeszkodą o charakterze faktycznym, taką jak krawędź jezdni, zabudowa, która ze względu na swój charakter uniemożliwia dostęp oraz kontakt wzrokowy i głosowy, mur bez przejść oraz ciek wodny bez bliskich przepraw,

http://www.silesia-region.pl/kopm/ustawa1.html

Większy problem jak przy tym punkcie spożycia alkoholu jest przy sklepie trochę wyżej, tzn. w sklepie GS, który wynajmuje Pan Cz. M. Tam pije sie w sklepie, przed samym sklepem na schodach jak i za sklepem. Widuję tam sporo młodocianych pijanych.

12

Odp: Żulernia

zgadzam się z Tobą, co do tego sklepu powyżej.... szkoda,że wszyscy to widzą, a nikt nie reaguje.... może radni???   najbliżej ma pan Kojder....może czas pokazać co się potrafi:)

tempus fugit

13

Odp: Żulernia

Ja nie widzę jakichkolwiek działań radnych w tym zakresie.... Może mnie ktoś oświeci?? Chciałbym nadmienić, że owy sklep "powyżej" znajduje się niedaleko od domu jednego z nasych szanownych radnych.

14

Odp: Żulernia

Radni akurat w tej materii mają najmniej do roboty. Zgodnie z mechanizmem od tego jest policja, a zasygnalizować policji winni obywatele którzy dostrzegają przestępstwo, w tym przypadku wypowiadający się na forum. Przestańcie traktować forum jako miejsca do narzekania na wszystko i obwiniania wszystkich.

15

Odp: Żulernia

Widzę że kogoś uraziłem moją wypowiedzią? Pewnie osobę bezposrednio zainteresowaną tematem big_smile

16

Odp: Żulernia

A w jakiej materii radni mają dużo do roboty? Bo jak popatrzeć na naszą wioske to najlepiej wychodzą im obiecywanki przed wyborami.

17 Ostatnio edytowany przez xnoname (2007-05-05 22:06:41)

Odp: Żulernia

galler napisał/a:

Radni akurat w tej materii mają najmniej do roboty.

Akurat tu nie do końca się zgodzę bo każdy, w tym również i radni powinni sygnalizować takie problemy w gminie, na policji , w komisji antyalkoholowej. I z tego co wiem, a są to wiarygodne źródła, sprawa pijaństwa w okolicach sklepów była poruszana na komisjach w miesiącu kwietniu. Niestety nie jest to problem, który da się tak prosto rozwiązać, polskie prawo jest chore, a jego interpretacja jeszcze bardziej. Tak nawiasem mówiąc w komisji antyalkoholowej jak i niektórzy policjanci nie potrafią zinterpretować co to jest najbliższa okolica punktu sprzedaży.

galler napisał/a:

Przestańcie traktować forum jako miejsca do narzekania na wszystko i obwiniania wszystkich. To głównie wasza sprawa, o ile wiem DR czy fazi maja problem pod nosem, ale wolą o tym tylko mówić zwalać na radnego.

W tej kwestii po części się zgadzam, gdyż im wiecej wpłynie do UG skarg na uciążliwość danego punktu sprzedaży tym większe szanse na rozwiązanie problemu, ale nie można tylko narzekać na forum, trzeba słać do UG skargi i na policję zawiadomienia o łamaniu prawa np. picie alkoholu w sklepie lub jego obrębie.
Ja naszczęście nia mam takiego sąsiedztwa, ale diabli by mnie wzięły gdybym miał oglądać przez cały dzień i niemałą część nocy pijaków pod swoimi oknami.

18

Odp: Żulernia

galler dobrze wiesz jaka jest "Polska" rzeczywistość.....   widziałem kiedyś kontrole bodajże gminnej komisji zajmującej się tą problematyką, czy też była to jakas wizja lokalna... dziwnym trafem panie przegoniły pol godziny wczesniej wszystkich amatorów czegoś mocniejszego.....   
skończmy dyskusje w takim razie bo według niektórych radny jest po to, żeby co miesiąc pobierać diete... i tyle   
raz jedna osoba próbowałą zrobić z pijaństwem porządek i nie przyniosło to efektu, wręcz odwrotnie
  poźniej dziwnie dużo osó jeździ pijanych samochodami w naszym kraju....

tempus fugit