276

Odp: Kandydat Na Wójta

Tadeusz Chwała napisał/a:

Panie Jaqbek,  raczy się Pan opanować?

Jeśli pan oczekuje konkretów to proszę śledzić moją kampanię wyborczą,
Analizuąc pańskie wypowiedzi,widzę,że wprowadza pan zamęt .
Czyżby miał pan jakieś problemy emocjonalne?
A jeśli chodzi o pański wątpliwy głos to nie zamierzam o niego zabiegać.

A jaki jest Twój program?

co wiesz o wysokości budżetu gminy?
jaki jest poziom wykorzystania dotacji unijnych w naszej gminie (w %) ?
Jakie programy unijne mogą być wykorzystane w naszej gminie?
ile % jest wyborców?
ilu jest radnych w gminie?
Jakie są twoje osiągnięcia w działaniu społecznym?
i ile razy byłeś na otwartych sesjach rady gminy?
Jaki jest twój program?

Wydaje mi się, że chęć bycia wójtem to za mało !

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

277

Odp: Kandydat Na Wójta

A czy Pan i Pana kandydat, Panie Geronimo to wszystko wie?
Ja wiem skąd Pan pisze i czyj "obóz" Pan popiera, dlatego rozumiem takie "trudne" pytania .. Nie trudno się tego domyśleć, analizując adresy IP Pana i ...innych forumowiczów.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

278

Odp: Kandydat Na Wójta

Zadając pytanie miałem nadzieję, że Pan odpowie, że nie obiecuje wzniosłych i nierealnych celów typu wszędzie będzie asfalt, podatki zniesiemy itd. Miałem nadzieję usłyszeć, że położy Pan nacisk na działanie samego Urzędu, zmobilizuje pracowników do bardziej efektywnej pracy, pobudzi ich do ?, usprawni przepływ informacji wewnątrz i samo informowanie społeczeństwa. To by było coś, co by mnie do Pana ostatecznie przekonało. Niestety tego nie usłyszałem.

279

Odp: Kandydat Na Wójta

Po zastanowieniu się uważam że nie ma się co dziwić Panu Chwała że nie odpowiada. Pytania w większości są zadawane prowokacyjnie, a pytający jest z góry nastawiony na krytykę i interpretację odpowiedzi (jakakolwiek by była) w negatywnych kategoriach. Pan Chwała widzi więc we wszystkich potencjalnych adwersarzy. Według mnie może nie jest idealnym kandydatem na Wójta, jednak o niebo lepszym od Pana Gąsiorka.

280

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie Administratorze czy moderator nie powinien byc bezstronny jesli chodzi o jego dzialalnosc na forum?

Wpis powyzej pozostawia wiele do zyczenia.....

281

Odp: Kandydat Na Wójta

banan11 napisał/a:

A czy Pan i Pana kandydat, Panie Geronimo to wszystko wie?
Ja wiem skąd Pan pisze i czyj "obóz" Pan popiera, dlatego rozumiem takie "trudne" pytania .. Nie trudno się tego domyśleć, analizując adresy IP Pana i ...innych forumowiczów.

Oj Moderator powinien być bezstronny a ja znam odpowiedzi na te pytania i mój faworyt również......

znając czyjeś IP nie znaczy to samo że znasz moje poglądy na przyszłość gminy

ps wykorzystywanie znajomości IP i informowanie o tym innych zdaje się podlega pod ustawę o ochronie danych osobowych takie informacje mogą być ujawnione tylko na wniosek organów uprawnionych...

odbieram twojego posta jako próbę szantażu lub zastraszenia.....   mam ciagnąć dalej ten wątek


A może ostrzeżenie dla innych forumowiczów nie piszcie nic na tym forum bo Banan czuwa jak wielki i nikt nie jest bezpieczny ???????


PS 2 ja też wiem skąd ty piszesz i co w związku z tym???

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

282 Ostatnio edytowany przez banan11 (2010-10-12 12:10:52)

Odp: Kandydat Na Wójta

To, że dano mi tu funkcję moderatora, nie spowodowało, że nie mogę wyrażać swoich opinii. To, że jestem moderatorem automatycznie jednak dało mi możliwość podejrzenia adresów IP forumowiczów. Sęk w tym, Panie geronimo, że nie ujawniam nikomu tych adresów.

Wracając jednak do tematu - to historyczny moment w naszej Gminie, kiedy podczas wyborów kandydaci nawiązali kontakt z internetowym gronem potencjalnych wyborców i cieszę się z tego faktu i mam nadzieję, że aktywność taka nie zakończy się razem z wyborami.

PS 2 ja też wiem skąd ty piszesz i co w związku z tym???

Nie, nie piszę z Czańca jeśli o to chodzi.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

283

Odp: Kandydat Na Wójta

banan11 napisał/a:

A czy Pan i Pana kandydat, Panie Geronimo to wszystko wie?
Ja wiem skąd Pan pisze i czyj "obóz" Pan popiera, dlatego rozumiem takie "trudne" pytania .. Nie trudno się tego domyśleć, analizując adresy IP Pana i ...innych forumowiczów.

Do administratora!!!

Jestem zdumiony, że głownym zajęciem moderatora jest śledzenie adresów IP. Stwierdzenie "Ja wiem skąd Pan pisze...." dyskredytuje ta osobę jako moderatora. Oczekuję, że administrator sie tym zajmie, potecjalnie możemy liczyc się z ewentualnością opublikowania naszych danych.Czy administrator ręczy za swojego moderatora?

284

Odp: Kandydat Na Wójta

Mam świadomość,że pytania zadawane są prowokacyjnie,dlatego uważam,że nie można kontynuować wątków o charakterze "zaczepnym".
Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie:
w imię czego  ktoś miałby się "spowiadać"przed anonimowym rozmówcą?
Co się tyczy programu wyborczego to będzie on dostępny w odpowiednim czasie i niekoniecznie na forum.
Kontakt jaki z Wami nawiązałem miał na celu poinformowanie Was o tym,że podjąłem współzawodnictwo  w temacie wiodącym na forum oraz o tym,że jestem zwolennikiem mediów elektronicznych a przede wszystkim korzystania z tych mediów.
Niektóre osoby to doceniają i dlatego dziękuję za to.
Trzeba mieć jednak świadomość,że za niektórymi nick'ami zapewne kryją się zwolennicy innych kandydatów i będą robić wszystko,żeby zdyskredytować inne osoby.

do "geronimo"
chęć bycia wójtem to już coś.
Twoje wypowiedzi wskazują,że Tobie się nawet "nie chce chcieć"
Ponadto sposób zadania serii pytań do mnie wskazują na formułę przesłuchania.
Ujawnij się ,wtedy możemy się spotkać i porozmawiać.

Jeśli chodzi o zmiany w Gminie ,to do zrobienia jest bardzo dużo począwszy od zdiagnozowania stanu finansowego gminy w tym również jej zobowiązań poprzez podjęcie działań zmierzających do uzyskania zadawalającego stanu finansów,również stworzenie warunków do rozwoju przedsiębiorczości,pozyskiwanie środków strukturalnych/to chyba powinno być na pierwszym miejscu/ ,promocja Gminy   aż do poprawy standardów urzędniczych.
I jeszcze wiele innych.
Nikt nie mówi,że będzie łatwo. Potrzeba mobilizacji i współdziałania w jednej drużynie kompetentnych osób.
Takie sprawy omawia się na sesjach rady Gminy i w trakcie dialogu społecznego.
Gmina ma być przyjazna mieszkańcom.

285

Odp: Kandydat Na Wójta

a czy w tym przypadku administrator i moderator to nie przypadkiem ta sama osoba?

286 Ostatnio edytowany przez banan11 (2010-10-12 14:03:43)

Odp: Kandydat Na Wójta

potecjalnie możemy liczyc się z ewentualnością opublikowania naszych danych

Spokojnie, nikt tutaj IP nie śledzi, ja je po prostu widzę przy każdym poście.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

287

Odp: Kandydat Na Wójta

banan11 napisał/a:

potecjalnie możemy liczyc się z ewentualnością opublikowania naszych danych

Spokojnie, nikt tutaj IP nie śledzi, ja je po prostu widzę przy każdym poście.

Panie banan11!!

Widziec i wiedzieć o tym to jedno a pisać to rzecz nastepna. Ty napisałeś a nie powinienieś. Wszyscy lub prawie wszyscy uczestnicy formu wiedzą jak funkcjonuje forum. Natomiast moderator czy administrator o tym co sie dowiedział z racji dostepu do okreslonych danych winien milczeć. Zawiodłem się, oczekuję jednoznacznego odcięcia się od tego rodzaju praktyk. Zapewnienie, że nikt nikgo nie śledzi to mało. Błąd można wybaczyć, tylko trzeba się do nieo przyznać.

288 Ostatnio edytowany przez banan11 (2010-10-12 15:34:21)

Odp: Kandydat Na Wójta

Proszę mi wybaczyć moje niegodziwe zachowanie.
Będę już teraz zabierał głos tylko wtedy kiedy "moderator" powinien. Na tym kończę offtopic.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

289

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowny Panie BANAN11,
Nie uwazam , ze Pana przeprosiny sa konieczne. To co Pan napisal o rejestrze IP kazdego z nas zaniepokoilo niektorych "cicho ciemnych" uzytkownikow naszego forum, ktorych tendencyjne i prostackie zaczepki slowne moga odbywac sie jedynie, wlasnie pod oslona anonimowosci.
Uwazam, ze przypomnienie tego faktu nam wszyskim bylo bardzo uzasadnione a wrecz nawet konieczne. Przypomnial nam Pan , ze pelna anonimowosc w zasadzie nie istnieje. Jestem zobowiazany.
Z Glebokim Szacunkiem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

290

Odp: Kandydat Na Wójta

Ja też uważam że moderator dobrze robi... ktoś tu musi trzymac ład, a co do Pana Chwały to moję pytania z pewnością nie były prowokacją raczej czystą ciekawościa, obiecuję że będe śledził pana program wyborczy oraz życzę powodzenia w wyborach!

Per Aspera Ad Astra

291

Odp: Kandydat Na Wójta

sąsiad napisał/a:
banan11 napisał/a:

potecjalnie możemy liczyc się z ewentualnością opublikowania naszych danych

Spokojnie, nikt tutaj IP nie śledzi, ja je po prostu widzę przy każdym poście.

Panie banan11!!

Widziec i wiedzieć o tym to jedno a pisać to rzecz nastepna. Ty napisałeś a nie powinienieś. Wszyscy lub prawie wszyscy uczestnicy formu wiedzą jak funkcjonuje forum. Natomiast moderator czy administrator o tym co sie dowiedział z racji dostepu do okreslonych danych winien milczeć. Zawiodłem się, oczekuję jednoznacznego odcięcia się od tego rodzaju praktyk. Zapewnienie, że nikt nikgo nie śledzi to mało. Błąd można wybaczyć, tylko trzeba się do nieo przyznać.

to kogo popiera Pan Geromino można wywnioskować po przeczytaniu kilku postów tego forumowicza, a to, że pewnie przez "przypadek":) kilku "nowych" forumowiczów korzysta z tego samego IP to inna sprawa,

tempus fugit

292

Odp: Kandydat Na Wójta

Dziekuje Panie DR za bardzo cenne informacje,
Kazdy srednio inteligetny czlonek Naszego Forum, za ktorego ja rowniez sie uwazam od samego poczatko wiedzial, ze pojawienie sie nowych forumowiczow walkujacych ten sam temat w sposob
dyskusyjnie obrzydliwy nie jest dzielem przypadku. Zdyskredytowanie potencjalnych kontrkandydatow na urzad Wojta Gminy Porabka od poczatku bylo i nadal jest dla tych osob (czytaj: osoby) celem samym w sobie. Typowe SB-cko / UB.ckie metody lat 1944-1989 zwane
"dezorientacja spoleczenstwa". Drodzy Panstwo wierze gleboko . ze potrafimy bez wiekszego problemu oddzielic "ziarno od plewy". Zyczmy sobie tego nawzajem.
Ponowne dzieki Panie DR.
Z Glebokim Szacunkiem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

293

Odp: Kandydat Na Wójta

Nie wdając się w poboczne wątki pojawiające się w temacie, pragnę zwrócić waszą szanowną uwagę na sprawy przyziemne, aczkolwiek ważne w aspekcie naszego wspólnego interesu w kontekście zbliżających się wyborów.
Otóż nasi docześni radni w mijającej kadencji, oprócz koszmarnego, kamiennego centrum o którym pisałem niedawno, ofiarowali naszym maluchom plac zabaw. Normalnie z takim placem nie da się nic spieprzyć. A jednak. Byłem, widziałem, dotykałem. Z pozoru wszystko w porządku poza tym, że plac nie nadaje się do normalnego użytku. Nasi wybrańcy w swojej fantazji zadecydowali o jego lokalizacji w bezpośrednim sąsiedztwie składowiska materiałów budowlanych i opału. Jaki jest tego efekt? Proponuję doświadczyć na własnej skórze lub spodniach albo koszuli malucha udając się na plac zabaw. Certyfikowany plac zabaw (podejrzewam wzniesiony za ciężkie pieniądze) wraz z jego urządzeniami zabawowymi, decyzją naszych radnych pokrywa pył i kurz unoszący się z pobliskiego składu. Co na to nasi kandydaci. Myślę, że puste spory na forum można by zamienić na konstruktywną dyskusję wskazując takie jak wyżej "place". To są właśnie nasze sprawy, nasza przestrzeń życiowa, nasze zdrowie i nasze pieniądze, które w następnej kadencji musimy powierzyć w lepsze ręce. Zaraz ktoś powie - było zebranie wiejskie... Odpowiem na to pewnym cytatem: dajcie żyć po swojemu grzesznemu a i świętym będzie przyjemnie.
Przy okazji opowiem się ostro - pozdrawiam Tadeusza.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

294 Ostatnio edytowany przez Zenon (2010-10-12 23:02:58)

Odp: Kandydat Na Wójta

Mam również pytanie otwarte do osób dobrze zorientowanych.
W Załączniku nr 9 do projektu Uchwały Budżetowej Gminy Porąbka na 2010 (dostępny na BIP-ie Gminy) można zapoznać się z zestawieniem wydatków na programy i projekty realizowane ze środków pochodzących z funduszy strukturalnych i funduszy spójności w latach 2008-2010.
Widzę, że całkowita wartość realizacji projektu pt. Wdrożenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej w gminie Porąbka opiewa na kwotę 314.353,30 PLN. Dla porównania, nieszczęsny projekt rewitalizacji centrum Czańca pochłonął - 95.121,04 PLN. Spora kasa. Niestety jakoś nie widać ani nie czuć, że gdzieś w gminie działa system komunikacji publicznej i to z czymś zintegrowany.

Co stało się z tą kupą kasy? Co zostało zrobione?

Nie bez przyczyny zwracałem niedawno uwagę na Indeks przejrzystości Biuletynów Informacji Publicznej gmin woj. śląskiego. Nie widzę wzrostu jakości komunikacji publicznej w naszej gminie.
Uważam, że w naszym dobrze pojętym interesie jest właśnie transparentność działania władzy samorządowej.

Kandydatom przypominam również o tym, że:
1) mamy ustawę z dnia 6 września 2001 r. o dostępnie do informacji publicznej
2)materiałem urzędowym jest to, co pochodzi od urzędu lub innej instytucji państwowej, bądź dotyczy sprawy urzędowej, bądź powstało w rezultacie zastosowania procedury urzędowej

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

295

Odp: Kandydat Na Wójta

Oj widze ze zaraz dojdzie do tego ze pozakladaja nam foldery kazdy z przypisanym IP i beda zbierac materialy a nawet posuna sie do tego ze wprowadza cenzure a jak to nie pomoze to bedzie monopol na pisanie;-)
Jestem pod wrazeniem moderatorzy.....pelna profeska

Bedzie zebranie wiejskie wiec powinny pasc wtedy zadane pytanie powyzej...moze warto zaskoczyc radnych,wojta niech im krew szybciej zacznie krazyc...

296

Odp: Kandydat Na Wójta

gdzie znajduje się opisywany plac zabaw? bo nie mam pojęcia wstyd się przyznać...

Per Aspera Ad Astra

297

Odp: Kandydat Na Wójta

GREGOR napisał/a:

gdzie znajduje się opisywany plac zabaw? bo nie mam pojęcia wstyd się przyznać...

Uchwałą Zebrania Wiejskiego zlokalizowano go ? obok Ośrodka Zdrowia, Szkoły, Domu Kultury? czyli w powszechnym rozumieniu Centrum. Dla mnie było to logiczne. Realizacja uchwał Zebrania Wiejskiego jest taka, że aktualnie podmiotowy plac zabaw jest? na LKSie. Czy lokalizacja jest lepsza czy gorsza, inna bajka. Za realizację uchwał chyba Pani Sołtys odpowiada. O ile pamiętam zebranie było prawomocne, a wszystkie postanowienia na nim podjęte zobowiązujące. Z drugiej strony ciśnie mi się pytanie, jaki cel w tym był aby pomimo woli wszystkich dokonać samowolki? Oczywistym jest, że tym sposobem spekulując powiązałem wszystko z rokiem wyborczym i osobą Pana Waligóry. Ale powtarzam to jedynie moje chore domysły, które jako pierwsze mi się nasunęły.

298

Odp: Kandydat Na Wójta

dzięki galler ja osobiście uważam że centrum byłoby lepsze

Per Aspera Ad Astra

299

Odp: Kandydat Na Wójta

Zenon napisał/a:

Mam również pytanie otwarte do osób dobrze zorientowanych.
W Załączniku nr 9 do projektu Uchwały Budżetowej Gminy Porąbka na 2010 (dostępny na BIP-ie Gminy) można zapoznać się z zestawieniem wydatków na programy i projekty realizowane ze środków pochodzących z funduszy strukturalnych i funduszy spójności w latach 2008-2010.
Widzę, że całkowita wartość realizacji projektu pt. Wdrożenie zintegrowanego systemu komunikacji publicznej w gminie Porąbka opiewa na kwotę 314.353,30 PLN. Dla porównania, nieszczęsny projekt rewitalizacji centrum Czańca pochłonął - 95.121,04 PLN. Spora kasa. Niestety jakoś nie widać ani nie czuć, że gdzieś w gminie działa system komunikacji publicznej i to z czymś zintegrowany.

Co stało się z tą kupą kasy? Co zostało zrobione?

przypuszczam, że duża część tej kwoty została przeznaczona na finansowanie "Samorządowego informatora SMS", który obecnie jest wdrażany w naszej gminie...

tempus fugit

300

Odp: Kandydat Na Wójta

Dr napisał:
przypuszczam, że duża część tej kwoty została przeznaczona na finansowanie "Samorządowego informatora SMS", który obecnie jest wdrażany w naszej gminie

Z tego co mi jest wiadomo w urzędzie jest wdrażany projekt e-urząd, który w gminie Kozy już funkcjonuje. Dla urzędników w gminie, miałem napisać naszych urzędników, ale ono nie są moi a czy wasi to nie wiem, ten system to problem, rejestruje wszystko i jeszcze trzeba odpowiadać. Przy braku kompetencji musiałby to robic sam wójt a u niego z internetem ponoc kiepsko. Wątpie aby został uruchomiony przed wyborami bo to kłopot, nóż się zmówią internauci i zaczna pisać.
Samorządowy informator SMS, aby przekazywać dane trzeba najpierw je wprowadzić do sytemu, trzeba je mieć, coś o tym wiem i o tym systemie również. Działania  służb na terenie kraju każdy oglądnie w TV, a jeśli chodzi o badania lekarskie to wole dostep  do specjalisty w przychodni w Porąbce powiedzmy po tygodniu poczekiwania a nie po trzech miesiacach. Wolałbym również szerokopasmowy internet za darmo np. na świetlicach w każdym sołectwie. I jeszcze takie tam ale co to obchodzi urzedników.

Czy koś może wie gdzie i kiedy radni obecnej kadencji przyjmują strony?