301

Odp: Kandydat Na Wójta

Czasami podpatruje jak to robią inni i szlag mie trafia  jak czytam, że  inni moga a my nie. Własnie przeczytałem, że gmina Łodygowice realizuje projekt E-integracja w ramach programu operascyjnego Innowacyjna Gospodarka, w ramach którego mieszkańcy gminy otrzymają 200 komputerów do bezpłatnego użytkowania przez okres dwóch lat, plus bezpłatny dostep do internetu i takie  tak jeszcze. Projekt jest wart 1,4 mln ZPL. Zastanawiam sie dlaczego jesteśmy gorsi, czym zawiniliśmy i w którym życiu, że zostaliśmy pokarani taki wójtem i taką radą. Winy nasze muszą być okrótne.

302 Ostatnio edytowany przez Tadeusz Chwała (2010-10-14 08:22:10)

Odp: Kandydat Na Wójta

Staram się w miarę wolnego czasu zaglądać na forum.
Poruszyliście kilka ważnych spraw.
Sprawa lokalizacji placu zabaw na pewno wymaga wyjaśnienia.
Pozyskiwanie środków strukturalnych to oddzielna bajka,o ile mi wiadomo tylko jedna osoba  robi to dobrze choć nie jest zatrudniona w Urzędzie to sama stworzyła sobie miejsce pracy.Jest nią Pani Gabriela Grabka,która dzięki swojemu zaangażowaniu w pozyskiwanie środków strukturalnych przyczyniła się do utworzenie Młodzieżowego Centrum Aktywności Twórczej w piwnicy Domu Kultury w Czańcu i tam prowadzi swoje zajęcia.TO jest przykład dobrze pojętej i PODJĘTEJ przedsiębiorczości.
Szacun.
Uciekło nam kupę kasy przez nieudolność obecnych włodarzy.
Co się tyczy Centrum Czańca to trzeb się cieszyć ,że w ogóle zostalo coś zrobione.Jednak mam poważne wątpliwości co do co najmniej dwóch aspektów produktu finalnego czyli:
-nie zauważyłem żadnych elementów "zieleni"/czyżby wystarczyły same nasze zielone piękne zbocza gór?
-ergonomia wjazdu i wyjazdu koło apteki jest żadna, wjazd i wyjazd jest za wąski,powiem więcej,stanowi ogromne niebezpieczeństwo dla uczestników ruchu kołowego  wyjeżdżających od strony apteki i mających zamiar jechać prosto lub skręcających w lewo.
Jest bardzo ograniczona widoczność z prawej strony przez stojące na parkingu samochody.
Ponadto wyjazd umiejscowiony jest nieopodal łuku drogi głównej co skutkuje tym,że jest bardzo mało czasu na podjęcie decyzji o włączeniu się do ruchu gdyż samochody   za szybko wyłaniają się zza łuku.
Powiem tak,pomimio ,że mam 25-letnie doświadczenie w prowadzeniu samochodu i przejechaną Skandynawię,i część Europy zachodniej i południowej,jednocześnie wiedzę,że trzeba jeździć ostrożnie acz dynamicznie, to powiem,że czasem brakuje mi na tym nieszczęsnym wyjeździe  umiejętności gdyż zostaję zaskoczony przez auto,które szybko mknie od strony Andrychowa .
Jestem bardzo zdumiony pomysłowością projektanta a tym bardziej osób,które go zatrudniły.
Nie wiem czy się ze mną zgodzicie ale przynajmniej te dwa powyższe elementy powinny zostać zmienione.

303 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-10-14 09:33:00)

Odp: Kandydat Na Wójta

Tadeusz Chwała napisał/a:

o ile mi wiadomo tylko jedna osoba  robi to dobrze choć nie jest zatrudniona w Urzędzie to sama stworzyła sobie miejsce pracy.Jest nią Pani Gabriela Grabka,która dzięki swojemu zaangażowaniu w pozyskiwanie środków strukturalnych przyczyniła się do utworzenie Młodzieżowego Centrum Aktywności Twórczej w piwnicy Domu Kultury w Czańcu i tam prowadzi swoje zajęcia.
.

P.Gabrysia zatrudniona jest w Gminnym Osrodku Kultury Porabce-swoja "siedzibe " ma w Czancu.
Najpierw prowadzila zajecia w wszystkich swietlicach w gminie-jej konikiem staly sie zajecia teatralne,grupa ktora stworzyla odnosi same sukcesy.
Po tym jak zwolnilo sie miejsce po kierowniku DK Czaniec zostala zatrudniona w GOKU-i przy poparciu P.Zakrzewskiej i P.Jezierskiej zaczela tworzyc swoje centrum-wiec na pewno nie sama stworzyla sobie miejsce pracy tylko jest to wynik poparcia takze innych osob nie tylko tych wymienionych...
Pozdrawiam P.Gabriele Grzechynia

304

Odp: Kandydat Na Wójta

Witam!
Po pierwsze to cieszy mnie aktywność na forum w sprawie wyborów na wójta.
Cieszy mnie że ktokolwiek z Czańca startuje do wyborów, widziałem  że kandydatów było kilku ale obecnie wałkowany jest pan Chwała który jako jedyny do tej pory oficjalnie przedstawił swoją kandydaturę za co szacun!
Nasza gmina niewątpliwie potrzebuję młodego i gospodarnego wójta bo mamy duże zaległości.    Moje pytanie do pana czy będzie pan dla wszystkich ludzi sprawiedliwy dla tych biednych i tych bogatych. Czy będzie pan miał czas wysłuchać każdego który będzie potrzebował pana pomocy.       Czy będzie pan wójtem wszystkich mieszkańców gminy a nie tylko wybranych grup społecznych?

305

Odp: Kandydat Na Wójta

to może pani Gabriela zakandyduje na wójta co wy na to??

Per Aspera Ad Astra

306

Odp: Kandydat Na Wójta

Jeśli będzie mi dane piastować Urząd,to jednym z elementów mojego programu będzie przekazanie spraw najuboższych w ręce kompetentnych ludzi/być może obecnie takie osoby już pracują w Gminie-w tej chwili nie mam wiedzy na temat-musiałbym zdiagnozować sytuację/ tak aby skutecznie działali w swoim obszarze.
Na pewno jednym z elementów byłoby zabieganie o udział w dystrybuowanej żywności z Banku Żywności- tam można skutecznie  uzyskiwać pomoc,niestety nie wszyscy z tego korzystają.
Oczywiście nie da się wszystkiego dać za darmo,można tutaj czynić jedynie działania doraźne. Trzeba też stworzyć warunki do rozwoju przedsiębiorczości."Nie można dać ryby ale trzeba dać wędkę".Istotnym elementem byłoby tutaj stworzenie przyjaznego środowiska do rozwoju biznesu agroturystycznego również poprzez działania promocji Gminy .
W jednym z moich wcześniejszych postów zadeklarowałem potrzebę integracji mieszkańców wszystkich miejscowości.
Co do problemów i spraw mieszkańców deklaruję  chęć pomocy choć wiadomo,że nie zawsze będzie możliwe porozmawianie z każdym ale za to poprzez stworzenie kompetentnej ekipy współpracowników oraz egzekwowanie efektów ich pracy w przydzielonych obszarach,petent musi mieć poczucie ,że urzędnik stanowi służebną rolę wobec niego.
Innego standardu zachowań współpracowników wobec petenta ,nie jestem w stanie sobie wyobrazić.

307

Odp: Kandydat Na Wójta

-ergonomia wjazdu i wyjazdu koło apteki jest żadna,

Panie Kandydacie, czy może mi pan wyjasnić co przez to naley rozumieć?

308

Odp: Kandydat Na Wójta

Tadeusz Chwała napisał/a:

nie zawsze będzie możliwe porozmawianie z każdym.

Czy ewentualni petenci maja przez to rozumiec ze nie bedzie dnia"otwartego" w ktorym wojt przyjmuje kazdego......obecny wojt jak dobrze pamietam przyjmuje we wtorek,ma siedziec i czekac...

Co sie tyczy najubozszych to mamy rozumiec ze nie jest Pan zadowolonu z pracy opieki spolecznej.

W Czancu z darow zywnosciowych korzystaja rozne osoby(ksiadz rozdaje zywnosc) sek w tym ze z tej pomocy korzystaja nie tylko osoby potrzebujac moze tu jakies zmiany,moze ktos sie przyjrzy......

Z Banku Zywnosci wykorzystywane sa produkty(mleko,makaron,platki) w stolowkach szkolnych(lub w inny sposob-jak dyrektor szkoly zadecyduje) nie mam informacji jak jest w tym roku...

309 Ostatnio edytowany przez Tadeusz Chwała (2010-10-15 08:14:24)

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie Jaqbek,
Napisałem:
"Co do problemów i spraw mieszkańców deklaruję  chęć pomocy choć wiadomo,że nie zawsze będzie możliwe porozmawianie z każdym..."
Czy widać tutaj sformułowanie,że dnia otwartego nie będzie?
W trakcie godzin pracy w dniu otwartym ,jeśli będzie możliwość to porozmawiam z każdym,
jeśli nie to równolegle będą pracować osoby odpowiedzialne i gotowe w udzieleniu pomocy.

Co się tyczy GOPS-u to napisałem:
"....być może obecnie takie osoby już pracują w Gminie-w tej chwili nie mam wiedzy na temat-musiałbym zdiagnozować sytuację..."
czy tutaj widać moje niezadowolenie?

Wyznaję zasadę,że zawsze można a nawet trzeba zintensyfikować i dywersyfikować działania w danym obszarze.

Proszę czytać moje posty ze zrozumieniem tekstu.

Panie Sąsiad,
Co do ergonomii:
znaczenie tego słowa jest dość szerokie ,można go użyć jako słowo określające optymalne,najwygodniejsze  parametry czegoś z czego się korzysta.
Nie wiem czy nie rozumiał Pan znaczenia słowa ergonomia czy  próbuje Pan wskazać forumowiczom ,że użyłem tego słowa w niewłaściwy sposób?
Na przyszłość proszę mi oszczędzić czasu i poszukać choćby w internecie do, którego ma Pan dostęp, znaczenia określonych słów.
Ponadto z postu  jasno wynikało w jakim kontekście użyłem tego słowa.

310

Odp: Kandydat Na Wójta

Tadeusz Chwała napisał/a:

Na przyszłość proszę mi oszczędzić czasu i poszukać choćby w internecie do, którego ma Pan dostęp, znaczenia określonych słów.
.

To prosze wyjasnic co autor mial na mysli piszac-nie zawsze będzie możliwe porozmawianie z każdym-jak mamy to rozumiec,skoro moje rozumowanie jest bledne....chyba ze wszyscy bedziemy szukac w internecie i tym samym bedziemy oszczedzac jakze cenny czas...hmm z takim nastawieniem marnie widze przyszlosc...bo przeciez nie od dzis wiadomo z jakimi sparwami,roznymi sprawami przychodza ludzie do wojta a dla kazdego petenta to wlasnie jego problem jest wazny i oczekuje wysluchania,pomocy,porady no ale zawsze moze znalesc porade w internecie o ile posiada komputer i dostep do internetu a z tym bywa juz roznie ....

311 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-10-15 08:33:52)

Odp: Kandydat Na Wójta

Tadeusz Chwała napisał/a:

-ergonomia wjazdu i wyjazdu koło apteki jest żadna

Ergonomia (gr. ????? - praca + ????? - prawo) - nauka o pracy czyli dyscyplina naukowa zajmująca się dostosowaniem pracy do możliwości psychofizycznych człowieka. Ma na celu humanizowanie pracy poprzez taką organizację układu: człowiek - maszyna - warunki otoczenia, aby wykonywana ona była przy możliwie niskim koszcie biologicznym i najbardziej efektywnie, co uzyskuje się m.in. poprzez eliminację źródeł chorób zawodowych.

Cenny czas zostal zaoszczedzony....

312

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie Jaqbek,
filozof z Pana straszny,
pisałem ,że to słowo ma szersze znaczenie o czym można się przekonać czytając link poniżej

http://moto.onet.pl/1537281,1,ergonomiczny-czyli-przyjazny-czlowiekowi,artykul.html?node=2

ja jeszcze czarniej widzę pańską przyszłość,nawet pan nie zrobisz furory na forum swoim pseudo inteligenckim podejściem do ludzi gdyż tych inteligentnych na forum jest zdecydowana większość.
Można się domyślać,że część zajęć w szkole do,której pan uczęszczał można można określić słowem absencja.

Nie chce mi się z ...... gadać.....

313

Odp: Kandydat Na Wójta

Zapraszam do lektury tego portalu bo codziennie będą pojawiać się nowe informacje o programie wyborczym Komitetu NOWA GMINA

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/1
''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

314

Odp: Kandydat Na Wójta

Nie wiem czy przeczytał Pan ten artykul bo ja zadalem sobie ten trud.....i slowo ergonomia zostalo tutaj uzyte w tym znaczeniu ktore ja podalem-chodzi o to jak dostosowac samochod do potrzeb czlowieka jego mozliwosci psychofizycznych itd

Nie wiem czy Pan zdaje sobie sprawe ze piszac tutaj tworzy Pan swoj wlasny portret jako kandydata na wojta,spsob wyrazania sie,jakiego jezyka Pan uzywa,jak Pan odnosi sie do rozmowcy itd to wszystko tworzy calosc a ludzie czytaja,czytaja czytaja i wyrabiaja sobie opinie i sek w tym ze to nie jestem kandydatem tylko Pan!
I to co o mnie mysla jest malo istotne w tym wszsytkim.....

I prosze sie we wrozke nie bawic bo moja przyszlosc nalezy dzieki Bogu do mnie.....a na zajeciach zapewniam Pana bywałem czesciej niz Pan....

315

Odp: Kandydat Na Wójta

Jaqbek napisał/a:

Nie wiem czy przeczytał Pan ten artykul bo ja zadalem sobie ten trud.....i slowo ergonomia zostalo tutaj uzyte w tym znaczeniu ktore ja podalem-chodzi o to jak dostosowac samochod do potrzeb czlowieka jego mozliwosci psychofizycznych itd

Nie wiem czy Pan zdaje sobie sprawe ze piszac tutaj tworzy Pan swoj wlasny portret jako kandydata na wojta,spsob wyrazania sie,jakiego jezyka Pan uzywa,jak Pan odnosi sie do rozmowcy itd to wszystko tworzy calosc a ludzie czytaja,czytaja czytaja i wyrabiaja sobie opinie i sek w tym ze to nie jestem kandydatem tylko Pan!
I to co o mnie mysla jest malo istotne w tym wszsytkim.....

I prosze sie we wrozke nie bawic bo moja przyszlosc nalezy dzieki Bogu do mnie.....a na zajeciach zapewniam Pana bywałem czesciej niz Pan....

Czy o to chodzi w tym temacie?

Po co się kłócić? jakie to polskie i małostkowe.
Co to wnosi do życia naszej małej ojczyzny jaką jest nasza gmina.
To wszystko jest jakieś smutne i bezsensu nic nie wnosi w przyszłość.

skupmy się na tym co możemy zmienić w naszym życiu w naszej gminie a nie wiecznie się kłócić...

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/1
''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

316

Odp: Kandydat Na Wójta

Gieronimo chyba wezme sobie Twoj cytat do serca.....

317

Odp: Kandydat Na Wójta

Tak się koledzy i koleżanki przyglądam waszym wypowiedzią na tym forum i myślę że żaden z obecnie prezentowanych się tu kandydatów na wójta się do tego nie nadaje, bo tak Pan Tadeusz Chwała umie tylko wszystko roz...lić tak jak zrobił to z młodzieżą  w Kościele w Czańcu (ale już nie wypominajmy) zaś Lider Komitetu NOWA GMINA Pan Ignacy Kocemba z Kobiernic lepiej przemilczę jego przeszłość. Słyszałem że jest jeszcze trzeci kandydat (pomijając obecnego Pana Bułkę)na wójta który nam się jeszcze nie ujawnił, może ktoś z was wie jaki to kandydat???

318

Odp: Kandydat Na Wójta

Jaqbek ,poniżej wątek ,który w prosty sposób określa słowo ergonomia:

http://www.amarena.com.pl/,pl,ergonomia,.html

czyli w skrócie:
"Ergonomia to dziedzina wiedzy zajmująca się dostosowaniem otoczenia do psychofizycznych możliwości człowieka".
Myślę,że już teraz nie będzie problemu.

Do Marcina:
Znowu kolejna anonimowa osobowość,która w dodatku nie znając sytuacji wyraża swoje nieuzasadnione ,niepoparte znajomością tematu zdanie.
To niestety bardzo nieczysta walka .
Dzięki Bogu Zespół Czaniec robi postępy,śpiewają w nim te osoby,które chcą śpiewać a najważniejsze chce im się uczęszczać na zajęcia.
Marcinie,czyżbyś to Ty albo ktoś z twoich znajomych lub rodziny był jedną z tych osób,które zrezygnowały bo się  nie chciało chodzić na zajęcia a wydawało się,że  jest się gwiazdą?
W Zespole ciężko się pracuje,nawet tak ciężko ,że pot leci z czoła w czasie prób.
Niestety tylko w taki sposób można coś osiągnąć.
Szkoda ,że nie wszyscy to zrozumieli.
Suche gałęzie niestety same opadają.
Zespół Czaniec ma obecnie stały dobry skład ,cały czas dołączają kolejne osoby a co najważniejsze widać duży progres.


Do wszystkich forumowiczów:

Problem tkwi w tym,że niektórzy bardzo nieczysto zagrywają czując się bezkarnie pod zasłoną anonimowości ,uważając jednocześnie,że najlepszą formą dialogu jest atak.Znam takie zachowania i takich ludzi.To bardzo przykre zjawisko.
Jeśli ktoś atakuje  to musi liczyć się z ripostą.
Ale chyba najlepiej zrezygnować z konwersacji z osobami o takim portrecie psychologicznym.

319

Odp: Kandydat Na Wójta

Poruszyłem na forum temat zaangażowania naszej Gminy w centrum Czańca. Dodam jeszcze, że podjęte działania faktycznie doprowadziły do osiągnięcia zamierzonego celu - znaleziono dla centrum nowe zastosowanie i doprowadzono do stanu, w którym obszar ten zmienił swoją funkcję.

Czy nam chodziło o taką właśnie funkcję?

Co do ergonomii rozwiązań komunikacyjnych to powiem wam, że podobne opinie dotarły do mnie od ludzi przejeżdżających przez Czaniec tranzytem. Jednym słowem nie są przyjazne dla mieszkańców. Kwestią czasu jest więc ....

Co do użytego przez przyszłego Wójta słowa ergonomia, termin jest jest jak najbardziej właściwy. Niedowiarków odsyłam do artykułu Andrzej E. Gałkowski z Politechniki Poznańskiej pt. Realizacja potrzeb niepełnosprawnych użytkowników we współczesnych obiektach użyteczności publicznej wg którego:
Jednak oprócz przestrzegania nawet najlepszych przepisów konieczne jest  utrwalenie w świadomości całego społeczeństwa przekonania o oczywistej potrzebie kształtowania środowiska przyjaznego dla wszystkich. Wymaga to wiele  inicjatyw od czynników samorządowych, regionalnych i lokalnych.  Wielką rolę mają do spełnienia środki masowego przekazu, zwłaszcza w popularyzowaniu wdrożonych już w praktyce rozwiązań architektonicznych. Wszyscy decydenci i uczestnicy procesów inwestycyjnych, a zwłaszcza projektanci  powinni pamiętać o najważniejszych zasadach: 1. Projektowanie dla wszystkich [2], a więc również dla  ludzi niepełnosprawnych i starszych musi być podstawą opracowań architektonicznych i stać się sposobem myślenia o ergonomicznym ukształtowaniu obudowanego otoczenia człowieka (ang. Built environment).

Na którym zebraniu Rada Gminy zmieniła wolę mieszkańców naszego sołectwa co do lokalizacji placu zabaw?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

320

Odp: Kandydat Na Wójta

Zenonie i inni  forumowicze,którzy nie tylko starają się rozmawiać konstruktywnie na tematy dla nas ważne,zapraszam do nawiązania wspólnego kontaktu .
Postarajmy się zamienić nasze słowa w czyn.
Proponuję wspólnie zredagować petycję do UG dotyczącą zapobieżeniu potencjalnego nieszczęścia na naszym nowym węźle komunikacyjnym w Czańcu.
Wszystkich ,którzy chcą zadziałać w tym temacie proszę o kontakt :
tadeusz.chwala@gmail.com

321

Odp: Kandydat Na Wójta

Dziękuję za odpowiedz na moje pytania panie Chwała. Pana odpowiedzi dla mnie są OK. życzę panu i wszystkim żeby w tym kierunku pan takie plany realizował. Moim zdaniem zespół ,,Czaniec?? prowadzi pan na szóstkę z plusem myślę że jeżeli wygra pan wybory na wójta to poprowadzi pan naszą gminę tak dobrze jak zespół.
Moim zdaniem nie powinniśmy się kłócić, tylko cieszyć że mamy poważnego kandydata na wójta nareszcie z Czańca który nie jest dziadkiem i myśli przyszłościowo i pchnie tą naszą gminę ku lepszemu.

322

Odp: Kandydat Na Wójta

marcin napisał "Lider Komitetu NOWA GMINA Pan Ignacy Kocemba z Kobiernic lepiej przemilczę jego przeszłość."

Marcin nie bądz taki skromny i podziel sie swoimi wiadomosciami. Odnoszę wrażenie, ze niektórzy znają przeszłość p. Kocemby lepiej jak on sam. A może zapytać p. Kocembe o tą przemilczaną przeszlość?

323

Odp: Kandydat Na Wójta

marcin napisał/a:

Tak się koledzy i koleżanki przyglądam waszym wypowiedzią na tym forum i myślę że żaden z obecnie prezentowanych się tu kandydatów na wójta się do tego nie nadaje, bo tak Pan Tadeusz Chwała umie tylko wszystko roz...lić tak jak zrobił to z młodzieżą  w Kościele w Czańcu (ale już nie wypominajmy) zaś Lider Komitetu NOWA GMINA Pan Ignacy Kocemba z Kobiernic lepiej przemilczę jego przeszłość. Słyszałem że jest jeszcze trzeci kandydat (pomijając obecnego Pana Bułkę)na wójta który nam się jeszcze nie ujawnił, może ktoś z was wie jaki to kandydat???

Już niedługo na stronie wyborczej Komitetu NOWA GMINA będzie pełny życiorys Pana Kocemby i kandydatów więc będzie można sobie poczytać....

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/1

Pohamujmy emocje i zgadywanki....

Nikt nie był ubekiem ani katem więc czasem zanim kogoś oplujecie pomyślcie czy jest to zgodne z Waszym chrześcijańskim sumieniem i zwykłą przyzwoitością ...
Jedyne osoby które mogłyby coś mieć przeciwko Panu Kocembie to hmm ludzie którzy naruszyli przepisy prawa karnego (złodzieje, bandyci itp.) Z tego co mi wiadomo jego praca była związana z pracą w kryminalistyce, a nie wydziałach politycznych, a więc zamiast opluwać raczej powinniśmy być zadowoleni, że dzięki jego pracy uwalniani byliśmy od pospolitych zbirów....

Wiem, że plotka i brak realnej wiedzy czasem urasta do granic absurdu ale wykażmy się inteligencją oraz empatią.......

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

324

Odp: Kandydat Na Wójta

z Czańca na wójta będzie kandydował również pan Gąsiorek (nie znam jego imienia - działa on w "Rodzinach Katolickich")

325

Odp: Kandydat Na Wójta

Moje pytanie do kandydatów na Wójta tzn. Pan Chwała, Pan Gąsiorek i Pan Kocemba i oczywiście Pan Bułka, czy będziecie Państwo jutro tj. niedziela na Zebraniu Wiejskim w Czańcu celem zaprezentowania się lub swoich założeń?
Czy będą również kandydaci na Radnych powiatowych i gminnych? A może pojawi się również kandydat do wyższych instancji np. do sejmiku?