601

Odp: Kandydat Na Wójta

no i najprawdopodobniej nie mamy 2 tury wyborów w naszej gminie

tempus fugit

602

Odp: Kandydat Na Wójta

To przestępstwo ścigane z urzędu dlatego wystarczy zawiadomić kogo trzeba wskazując prawdopodobieństwo. Nie ma tu "wniosku", w którym trzeba wykazać interes. Stąd przy znanym powszechnie wrodzonym poczuciu moja ciekawość.

"
   
Odpowiedzialność karna za nieudostępnienie informacji publicznej       
Redaktor: Jawność PL     
24.05.2008. 
Odpowiedzialność karna za nieudostępnienie informacji publicznej 
Szczególnym środkiem prawnym służącym ochronie prawa do informacji publicznej, jest znajdujący się w ustawie o dostępie do informacji publicznej art. 23, który przewiduje odpowiedzialność karną za nie udostępnienie informacji.

Art. 23. Kto, wbrew ciążącemu na nim obowiązkowi, nie udostępnia informacji publicznej, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
Zawiadomienie należy składać wtedy, gdy mamy do czynienia z kompletną bezczynnością instytucji, ignorowaniem przez nią decyzji organu II instancji czy też z ignorowanie wyroku sądu. Zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa nie należy składać, jeżeli aktualnie toczy się postępowanie, właściwy organ administracji nie reaguje na nasze pisma, a spór dotyczy tego, czy dana informacja jest informacją publiczną i czy podlega ochronie. Właściwym dla rozstrzygnięcia tej kwestii jest droga administracyjna, opisana we wcześniejszym punkcie dotyczącym bezczynności i odwołania. Jeżeli mamy uzasadnione podejrzenie, że osoby pełniące funkcję publiczną w instytucji do której skierowaliśmy wniosek o udostępnienie informacji, po prostu nie chcą nam udostępnią informacji publicznej, łamiąc w ten sposób świadomie nasze prawa ? to o naszym podejrzeniu możemy zawiadomić prokuraturę. W tym wypadku należy pamiętać, iż zasadnicze znaczenie będzie w tym zakresie odgrywać odpowiedni materiał dowodowy, który pozwoli udowodnić nasze podejrzenia"
http://jawnosc.pl/index.php?option=com_ … ;Itemid=46

603 Ostatnio edytowany przez banan11 (2010-11-22 11:21:27)

Odp: Kandydat Na Wójta

dr napisał/a:

no i najprawdopodobniej nie mamy 2 tury wyborów w naszej gminie

Tak, nic się nie zmienia, dotychczasowy wójt 59%.
Wśród radnych też nie za wiele zmian...

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

604

Odp: Kandydat Na Wójta

Porąbka:
Wójtem został Czesław Bułka 59.42%.
Pozostałe wyniki:
Tadeusz Chwała 12.44%
Wiesław Gąsiorek 13.08%
Ignacy Kocemba 15.05%
http://bielskobiala.naszemiasto.pl/arty … ,id,t.html

605

Odp: Kandydat Na Wójta

Rada Gminy Porąbka - wyniki wyborów
http://wybory2010.pkw.gov.pl/geo/pl/240000/240208.html

606 Ostatnio edytowany przez kamila (2010-11-22 15:32:53)

Odp: Kandydat Na Wójta

..

Gmina Porąbka

Gmina     Liczba mieszkańców    Liczba wyborców    Obwodów
Porąbka    15 140    12 147    7

    Wyniki głosowania na kandydatów do rady
Okręg wyborczy nr    Nr listy    Nr na liście    Nazwisko i Imiona     Nazwa komitetu    Liczba głosów ważnych oddanych na kandydata    % głosów ważnych    Mandat
1    5    1    Kuźma Marzena Jadwiga    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ    91    10,95%    Nie
1    5    2    Góralski Leszek Kazimierz    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ    158    19,01%    Nie
1    25    1    Szwed Agnieszka    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA    156    18,77%    Nie
1    25    2    Wawak Aleksander Henryk    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA    81    9,75%    Nie
1    26    1    Tomiczek Adam Michał    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA    228    27,44%    Tak
1    26    2    Hałat Władysław Stanisław    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA    225    27,08%    Nie
1    28    1    Filarski Grzegorz Andrzej    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY GŁOS    310    37,30%    Tak
1    28    2    Kudłaciak Rafał Grzegorz    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNY GŁOS    161    19,37%    Nie
2    2    1    Bakalarski Zygmunt    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE    158    16,92%    Nie
2    2    2    Kocur Halina Katarzyna    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE    123    13,17%    Nie
2    2    3    Suski Krzysztof Henryk    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE    65    6,96%    Nie
2    4    1    Gurdek Jan Andrzej    KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP    109    11,67%    Nie
2    4    2    Potocki Kacper    KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP    58    6,21%    Nie
2    4    3    Kierpiec Małgorzata Sabina    KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP    105    11,24%    Nie
2    5    1    Bogacz Fryderyk    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ    75    8,03%    Nie
2    5    2    Piekiełko Przemysław Paweł    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ    204    21,84%    Nie
2    5    3    Gawęda Tomasz Bartłomiej    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ    139    14,88%    Nie
2    25    1    Burzej Mirosław Paweł    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA    81    8,67%    Nie
2    26    1    Zontek Grzegorz    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA    376    40,26%    Tak
2    26    2    Kojder Janusz    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA    238    25,48%    Tak
2    26    3    Pielesz Mirosław    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA    231    24,73%    Tak
2    30    1    Romik Daniel Krystian    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW DAJ SZANSĘ    121    12,96%    Nie
3    2    1    Baran Roman    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE    122    9,36%    Nie
3    2    2    Flisowska Bogumiła Magdalena    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE    210    16,12%    Nie
3    2    3    Wasztyl Józef    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE    126    9,67%    Nie
3    4    1    Pawica Henryk Wacław    KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP    272    20,87%    Nie
3    4    2    Struzik Marcela Maria    KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP    188    14,43%    Nie
3    4    3    Bielak Mirosław Jan    KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP    106    8,14%    Nie
3    5    1    Górka Barbara    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ    226    17,34%    Nie
3    5    2    Rodak Andrzej Roman    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ    340    26,09%    Tak
3    5    3    Kolber-Sala Halina    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ    143    10,97%    Nie
3    25    1    Burzej Barbara    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA    51    3,91%    Nie
3    25    2    Tondryk Stefan Wojciech    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA    338    25,94%    Nie
3    25    3    Wolf Bogusław Janusz    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA    62    4,76%    Nie
3    26    1    Mydlarz Maria    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA    495    37,99%    Tak
3    26    2    Nycz Bogusław Krzysztof    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA    241    18,50%    Nie
3    26    3    Nalborczyk Sławomir Józef    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA    352    27,01%    Tak
3    32    1    Duraj Zbigniew Marian    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW CZANIEC DOLNY    137    10,51%    Nie
4    4    1    Grabska Dorota    KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP    122    9,02%    Nie
4    4    2    Małecki Stanisław    KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP    175    12,93%    Nie
4    4    3    Sadlik Dorota    KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP    150    11,09%    Nie
4    25    1    Dusza Piotr Sebastian    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA    131    9,68%    Nie
4    25    2    Kocemba Ignacy    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA    378    27,94%    Tak
4    25    3    Sikora Konrad Edward    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA    223    16,48%    Nie
4    26    1    Kołodziejczyk Stanisław    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA    321    23,73%    Nie
4    26    2    Gamza Piotr Janusz    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA    194    14,34%    Nie
4    26    3    Żelichowska Jadwiga    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA    327    24,17%    Tak
4    27    1    Mika Sławomir    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPORTOWCY I STRAŻACY NA RZECZ GMINY    224    16,56%    Nie
4    27    2    Sopiak Adam    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPORTOWCY I STRAŻACY NA RZECZ GMINY    644    47,60%    Tak
4    29    1    Jabrocka Ewa    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MOJA WIEŚ    178    13,16%    Nie
5    4    1    Koniorczyk Katarzyna    KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP    281    15,46%    Nie
5    4    2    Harat Irena    KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP    111    6,11%    Nie
5    4    3    Kubiś Sławomir    KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP    283    15,57%    Nie
5    4    4    Wróbel Marian Jacek    KOMITET WYBORCZY PLATFORMA OBYWATELSKA RP    74    4,07%    Nie
5    25    1    Dziubek Kazimierz    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA    74    4,07%    Nie
5    25    2    Kliś Bolesław    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA    94    5,17%    Nie
5    25    3    Kondraszuk Jerzy    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA    170    9,35%    Nie
5    25    4    Wawak Zdzisław    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NOWA GMINA    192    10,56%    Nie
5    26    1    Pękala Roman    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA    748    41,14%    Tak
5    26    2    Wawak Tadeusz    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA    886    48,73%    Tak
5    26    3    Grabski Wiesław    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA    494    27,17%    Nie
5    26    4    Błasiak Henryk    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA    679    37,35%    Tak
5    27    1    Jurczak Henryk    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW SPORTOWCY I STRAŻACY NA RZECZ GMINY    531    29,21%    Tak
5    31    1    Błasiak Genowefa    KOMITET WYBORCZY ZWIĄZKU SŁOWIAŃSKIEGO    204    11,22%    Nie

Rada Gminy Porąbka - wyniki wyborów
Nr listy     Numer na liście     Okręg wyborczy nr     Dane kandydata     Głosów ważnych oddanych na kandydata
Nazwisko i imiona     Wiek     Liczba     % (w skali okręgu wyborczego)
26    1    1     Tomiczek Adam Michał    55    228     27.44%   
28    1    1     Filarski Grzegorz Andrzej    36    310     37.30%   
26    1    2     Zontek Grzegorz    35    376     40.26%   
26    2    2     Kojder Janusz    54    238     25.48%   
26    3    2     Pielesz Mirosław    47    231     24.73%   
5    2    3     Rodak Andrzej Roman    39    340     26.09%   
26    1    3     Mydlarz Maria    56    495     37.99%   
26    3    3     Nalborczyk Sławomir Józef    47    352     27.01%   
25    2    4     Kocemba Ignacy    56    378     27.94%   
26    3    4     Żelichowska Jadwiga    61    327     24.17%   
27    2    4     Sopiak Adam    61    644     47.60%   
26    1    5     Pękala Roman    58    748     41.14%   
26    2    5     Wawak Tadeusz    51    886     48.73%   
26    4    5     Błasiak Henryk    37    679     37.35%   
27    1    5     Jurczak Henryk    42    531     29.21%   

    Liczba głosów oddanych na kandydata    % głosów    Wybrany
1    Bułka Czesław     54    wyższe    Porąbka, nie należy do partii politycznej     3758    59.42%     Tak
2    Chwała Tadeusz Włodzimierz     42    wyższe    Porąbka, nie należy do partii politycznej     787    12.44%     Nie
3    Gąsiorek Wiesław     48    wyższe    Czaniec, nie należy do partii politycznej     827    13.08%     Nie
4    Kocemba Ignacy     56    wyższe    Kobiernice, nie należy do partii politycznej     952    15.05%     Nie
*) Wyniki na podstawie 100.00% protokołów

607 Ostatnio edytowany przez Zenon (2010-11-22 21:47:31)

Odp: Kandydat Na Wójta

kamila napisał/a:

Odpowiedzialność karna za nieudostępnienie informacji publicznej

W moim wpisie poruszyłem kwestie możliwości korzystania z ochrony prawnej. To oczywiste, że to, w jakim trybie się odbędzie wynika z przepisów Prawa, które wymagają aby wystąpiły określone okoliczności faktyczne. Trudno w kilku słowach wyjaśnić wszystko wyczerpująco. Zastosowałem duże uproszczenie - przyznaję. Może dla niektórych ludzi zbyt duże. Chciałem przede wszystkim wykazać, że działania komitetu kobiernickiego nie były ukierunkowane na osiągnięcie sukcesu poprzez otrzymanie żądanych informacji, ale na efekt medialny. Mam nadzieję, że mi się udało otworzyć niektórym nieco oczy. Nie doczekałem się żadnej odpowiedzi w dyskusji ze strony komitetu, a szkoda.

Jestem otwarty na krytyczne uwagi. Przyznam, że twoje uwagi są jak najbardziej rzeczowe. Przyznam również, że do tej pory nie miałem na forum takiego dociekliwego adwersarza. Muszę na przyszłość bardziej uważać na to co i jak piszę.


Chciałbym przy okazji podziękować wszystkim za emocjonującą dyskusję przedwyborczą na forum. Gratuluję tym, którzy zostali wybrani, składam wyrazy współczucia przegranym.
Nadal uważam, że nie wybraliśmy dobrze, ale cóż, taki wynik został uzyskany w wyniku zastosowania demokratycznej procedury. Muszę się mu poddać.
Nowi Radni i nowy Wójt niech mają jednak od samego początku świadomość, że Gmina Porąbka po wyborach jest inna. Na pewno bardziej bogata w doświadczenia. Myślę, że mój czas spędzony na redagowaniu wpisów nie poszedł i nie pójdzie na marne. Mam nadzieję, że parę osób uświadomi sobie, że ma realny wpływ na rządzących, że możemy korzystać, dla ochrony swoich racji z przeróżnych instrumentów prawno-administracyjnych.
Jak widzę Dusza komitetu kobiernickiego już zapowiada nowy wymiar w sprawowaniu rządów. Czekam na konkrety.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

608

Odp: Kandydat Na Wójta

Wyniki wyborów na wójta = porażka

Per Aspera Ad Astra

609

Odp: Kandydat Na Wójta

A dlaczego? Czy możesz wyjaśnić coś więcej niż podawać proste równanie?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

610 Ostatnio edytowany przez guru (2010-11-23 00:35:58)

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowni Panstwo,

Rownanie ktore przedstawil Pan GREGOR jest proste i zrozumiale dla Wszystkich ktorzy wierzyli w zmiany na lepsze  w Gminie Porabka. To rownanie wyraza tragizm i ironie sytuacji w ktorej znalezlismy sie po wyborach. Na zyczenie wiekszosci z nas, nic sie nie zmienilo. Wydawalo mi sie, ze wiekszosc  tak jak i ja uwaza ze gmina rzadzona byla do tej pory nieudolnie, nierzetelnie i niejawnie. Wiekszosc jednak udowodnila mi , ze bylem w bledzie. Przepraszam za Swoja naiwnosc. Wiekszosc uznala, ze gmina rzadzona byla w oparciu o najlepsze wzorce w tym zakresie. Przez nastepna kadencje dostaniecie wiec WIECEJ TEGO SAMEGO. Moje szczere GRATULACJE drogi ELEKTORACIE. Absolutne pomieszanie z poplataniem, na wlasne zyczenie.

Zatroskany,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

611

Odp: Kandydat Na Wójta

Drodzy malkontenci, proszę przyjmijcie do wiadomości, że demokracja ma to do siebie, że większość ma rację. Czy wynik wyborów pokrywa się z Waszymi odczuciami, czy nie - należy go przyjąć, bo tak zadecydowała większość.
Gratuluję wszystkim, którzy okazali się zwycięzcami tych wyborów, widocznie nie jest tak źle, jak widzą to niektórzy forumowicze.
Panie Guru! Całym sercem kibicuję Panu w zmaganiach sądowych z nieszczęsnym P. Kocembą. Jeżeli jest to możliwe, proszę nas informować o postępowaniu sądowym, całym sercem życzę powodzenia w tej potyczce.
A Panu I.K. pa, pa smile

612

Odp: Kandydat Na Wójta

Witam!
  Chciałbym serdecznie podziękować moim wyborcom za okazane zaufanie, życzliwość oraz gest dobrej woli które to przywiodły ich do urn wyborczych i skłoniły do oddania głosu właśnie na mnie.
Życzę wszystkim mieszkańcom Naszej Gminy wszelkiej pomyślności oraz wiary w to, że i dla Nas nadejdą lepsze czasy na rozwój.
Serdecznie pozdrawiam
BOGUSŁAW NYCZ

613

Odp: Kandydat Na Wójta

Witam Was.
Czuję się w obowiązku wyrażenia kilku słów dotyczących mojej obecności na Forum w kontekście mojego uczestnictwa w wyborach samorządowych jako kandydat na urząd wójta  Gminy Porąbka.
Dziękuję Wszystkim, zarówno tym ,którzy byli aktywnymi uczestnikami forum jak i tym spoza tego elektronicznego medium,którzy oddali głos na moją osobę darząc mnie kredytem zaufania.
Mam nadzieję,że Państwo docenicie fakt podjęcia naszych indywidualnych decyzji o naszym starcie w wyborach samorządowych.

Wybory zostały dokonane demokratycznie,dlatego gratuluję zwycięzcy Panu Czesławowi Bułce,również kontrkandydatom,Panom Ignacemu Kocembie i Wiesławowi Gąsiorkowi oraz wszystkim radnym wyłonionym w wyborach.

Głęboko wierzę,że nastał w naszej Gminie czas pozytywnych zmian w jakości zarządzania oraz tego,że to zaczątek dobrze pojętej społeczności obywatelskiej.
Ja ze swojej strony deklaruję moje dalsze zaangażowanie w procesie budowania naszej lepszej Małej Ojczyzny.
Pozdrawiam,
Tadeusz Chwała.

614

Odp: Kandydat Na Wójta

Tak, demokracja ma swoje prawa, Lepera też ktoś w końcu wybrał i mimo że mnie nosiło byłem bezsilny, teraz jest podobnie, jest po wyborach trzeba pogratulować zwycięzcom i czekać następne cztery lata. Cztery stracone lata bo tego jestem pewien, skoro przez 12 lat nie robiło się nic to trudno by teraz nagle coś się zmieniło. Przez przeszło 3 lata poprzedniej kadencji nie robiono nic i nagle przed wyborami robi się  wszystko tu centrum, tu droga, tam dach, wszystko na raz, ciekawe. Nie zmieni się nic bo nie zmienią się ludzie. Nadal ci sami urzędnicy którzy już dawno przyrośli do stołków, niekompetentni, niedouczeni, a nawet niejednokrotnie niewychowani będą nas witać od drzwi hasłem : "czego",  a potem, nie wiem, nie umiem, nie mogę pomóc, dwidzenia a nawet żegnam. Panie Bułka, weź Pan się przynajmniej za swoich pracowników, bo już dawno skończył się czas komuny. A jeszcze jedno na oficjalnych imprezach wójtowi wypada być trzeźwy.  Pisałem w którymś poście że z machną gminną, która nie jest wcale taka mała trudno będzie wygrać. Wygrały układy i szerokie powiązania, strach podwładnych też miał spore znaczenie. Mimo wszystko życzę wam mieszkańcy gminy powodzenia w następnych 4 latach.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

615

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowni Panstwo,
Pa Zenon w jednej ze Swoich wypowiedzi w tym watku powiedzial: "Mamy wybrać ludzi, którzy mają być zatrudnieni do wykonywania konkretnej roboty. Moim zdaniem to absolutnie nie są politycy. To raczej są urzędnicy". Pomijajac absurdalnosc tego stwierdzenia, jego wizja sprawdzila sie w Gminie Porabka w calej rozciaglosci . Przegral PO-wiec, przegral PIS-owiec, przegral i postkomuch. Wygral bezpartyjny "zawodowy" URZEDNIK i jego starzy i przechrzczeni (cztaj:  przechrzty) radni z  KOMITETU WYBORCZEGO WYBORCÓW - RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA. Mamy nowego-starego wojta, mamy nowych-starych radnych, mamy ponownie układy, niekompetencje i nieudolnosc..  Szanowni wyborcy, prosci wiesniacy po raz kolejny dali sie nabrac na zasade: "Klamstwo powtarzane wystarczajaco czesto staje sie niepodwazalna prawda".
Gmina Porabka stracila juz dwanascie lat na odrobienie strat  do liderow w tym rankingu, oddalismy nastepne cztery aby te straty zdecydowanie poglebic. Moja wizja swietlanej przyszlosci umarla wraz z ogloszeniem wynikow wyborow. Wydaje mi sie, ze umarla rowniez dla elektoratu bylego/obecnego wojta tylko , ze elektorat ten o tym jeszcze nie wie. Czesc z tych ludzi dozna olsnienia w trakcie nowej kadencji a czesc, ta mniej blyskotliwa umrze w nieswiadomosci  swojej pomylki.

Zatroskany,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

616

Odp: Kandydat Na Wójta

Z ogłoszeniem wyników, zniknęło nam kilku forumowiczów smile ... żałoba powyborcza czy co?

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

617

Odp: Kandydat Na Wójta

banan11 napisał/a:

Z ogłoszeniem wyników, zniknęło nam kilku forumowiczów smile ... żałoba powyborcza czy co?

I odwrotnie z rozpoczęciem kandydatów przybyło nam kilku hehe.

618

Odp: Kandydat Na Wójta

Witam. Tak potwierdzam że wynik wyborów to porażka. Wójt ten sam, rada z czańca ta sama. Kosmetyka tylko w postaci Andrzeja Rodaka. Ale on sam nic nie zrobi. Nie ma szans. Wciągną go układy tak jak już kiedyś pisałem. Ciekaw jestem co oni wszyscy tak za tym Bułką byli? Do dziś mi na to nikt nic nie odpowiedział. Co on im obecał na kolejne 4 lata. Chyba bezpieczne stołki bo nie wierzę by coś się w czańcu ruszyło. Pozdrawiam.

619

Odp: Kandydat Na Wójta

Dziękuje Panie Guru za wyjaśnienie mojego równania, sam lepiej bym tego nie ubrał w słowa, drodzy Państwo miało byc lepiej i co? będzie może po następnych wyborach , oczywiście zawsze można się łudzić ...

Per Aspera Ad Astra

620

Odp: Kandydat Na Wójta

Trzeba bylo zabrac babci dowod!!!
Obecne wladze-jak to pisza-dostaly kredyt zaufania tylko ja sie pytam kto ten kredyt bedzie splacal.
Na forum Porabki ktos pyta-za co ta wdziecznosc-moze tu padnie odpowiedz,moze zostalo obiecane cos o czym my nie wiemy a jest warte takiego poparcia.....prosze mnie oswiecic...

Liczylem ze obudze sie w gminie gotowej do odrodzenia no coz obudzilem sie znow w sredniowieczu!!!

Prawie 60% mieszkancow dalo ciche przyzwolenie na uklady,ukladziki,zatrudnianie calych rodzin,na faworyzoawanie jednych a olewanie drugich itd itp wychodzi na to ze ta czesc gminy tak wlasnie postepuje i nie widzi w tym nic zlego!!!!
Nakarmili was historiami rodem z fantastyki,obietnicami bez pokrycia tylko ciekawy jestem kiedy poczujecie glod-mysle ze szybciutko!!!!!

621

Odp: Kandydat Na Wójta

guru napisał/a:

Szanowni Panstwo,
Pa Zenon w jednej ze Swoich wypowiedzi w tym watku powiedzial:

W kwestii pominiętej absurdalności stoję przy swoim, że więcej pożytku dla nas będzie z urzędnika, który zgodnie ze swoim właściwym powołaniem zawodowym nie będzie uprawiał polityki, tylko administrował Naszą Gminą. W takiej stwierdzeniu nie ma żadnej absurdalności. Jest raczej dużo troski i racjonalności. Być może pomyliły ci się pojęcia.

Trudno dyskutować z kimś, kto rozumie świat tak bardzo specyficznie jak ty. Nie mam ochoty przekrzykiwać się ale nie mogę pozostać dłużny kiedy w ten sposób używasz moje słowa. Być może należę do tych mniej błyskotliwych i dlatego nie mogę cię zrozumieć. A może wręcz przeciwnie? Ty masz ze sobą problem. Wielokrotnie atakowałeś forumowiczów w jednym celu - dla skupienie na sobie uwagi. Może jesteś po prostu trollem?


PS
Z góry uprzedzam - nie karmię trolla.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

622

Odp: Kandydat Na Wójta

Elektorat powiązany układami koleżeńsko rodzinnymi zmobilizował się poszedł i zagłosował w swojej sprawie. Połowie gminnego społeczeństwa albo się nie chciało albo nie widzieli w tym swojego interesu, młodzież została w knajpie albo przed komputerem, kto chciał wygrać bo miał w tym namacalny interes poszedł i głosował, zabrał ciotkę, wujka, dziadka, babcie powiedział im trzeba bo inaczej stanie sie coś strasznego, zabrał też sąsiada któremu się nie chciało ale nie odmówił bo mu nie wypadało.  Mobilizacja była w gminie, szkołach przedszkolach w ośrodkach zdrowie.  Tak proszę państwa było, i mnie namawiali ale otwarcie im powiedziałem że ja jestem za zmianami i nie mam żadnych zobowiązań, nie będę popierał śmierdzącego układu - niewątpliwie kilka osób przestanie mi się kłaniać ale mam to gdzieś. Czy w waszej okolicy pracownicy gminy lub podległych instytucjach wieszali sobie na domach plakaty Pana Bułki. U mnie było widać kto gdzie pracuje smile.
Ten układ ciężko będzie obalić, nowi kandydaci porwali się z motyką na księżyc.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

623

Odp: Kandydat Na Wójta

Ciekawe czy którykolwiek wystawi plakat z podziękowaniami albo ulotkę porozsyła...

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

624

Odp: Kandydat Na Wójta

Trudno tutaj mówić o kimś nowym no może Pan Kocemba natomiasta P. J.Ż cóż ona moze zrobić ona i jej rodzina są zależne od Gminy tak wiec cóż ona może..............:P

625

Odp: Kandydat Na Wójta

banan11 napisał/a:

Ciekawe czy którykolwiek wystawi plakat z podziękowaniami albo ulotkę porozsyła...

P.Bulka juz walnal napis dziekujemy....

I wychodzi na to ze kampania P.Bulki miala drugie dno-cicho za plecami dzialaly emerytki rencistki kgw ,kolka rozancowe,nauczycielki.....