551

Odp: Kandydat Na Wójta

Witam! Śledzę państwa wypowiedzi z wielką uwagą. Wierzę w Wasz zdrowy rozsądek i mądrość. Proszę, nie dajcie się nabrać na populistyczne hasła kilku krzykaczy i ludzi o charakterach, których cech nie chcielibyście mieć nawet w 1/100. Najbardziej dziwi mnie to, że na forum Kobiernic jego użytkownicy skarżą się, że znikają im plakaty ich kandydata na Wójta, to chyba coś znaczy! Może ludzie z Kobiernic najlepiej go znają, zapytajcie zwykłych mieszkańców co o nim sądzą, zapytajcie również o P. Duszę i P. Sikorę. Jeszcze raz proszę wszystkich wyborców- kierujcie się zdrowym rozsądkiem, którego Wam przecież nie brakuje. Pozdrawiam!

552 Ostatnio edytowany przez galler (2010-11-11 11:48:54)

Odp: Kandydat Na Wójta

Pan Sikora jest dla takim samym autorytetem jak cały komitet. Człowiek stracił 4 lata w liceum o rozszerzonym profilu nauczania języka niemieckiego, a w jego umiejętnościach o języku niemieckim pisze, że nie za bardzo. Więc takich osób nie będę o nic pytał. Zresztą podpisują się pod programem, który wygląda jak bajka dla dzieci, mnóstwo obietnic bez pokrycia. Apeluję do wszystkich wyborców, bierzcie pod uwagę możliwości realizacji tych powypisywanych bzdur.

553

Odp: Kandydat Na Wójta

Galler, masz rację z tym programem, dlatego kilka postów wstecz zadałem pytanie jak powstają takie programy. Czy na szybko zżyna się od innych program, czy siada wieczorkiem i dyskutuje "No to czego jeszcze u nas nie ma, a inni mają".

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

554

Odp: Kandydat Na Wójta

Panowie gratuluje samopoczucia.

Na tymże forum przedstawił swój list intencyjny kandydat na radnego pan Czernik. Znam go sosobiści cvhoć niezbyt dobrze. Znam równiez jego przeszłość, wiem gdzi pracował, raczej służył. Mnie to osobiscie nie przeszkadza i nie mam o to żalu, że juz kiedyś raz wybrał. Jeżeli go akceptuje społeczność lokalna to ja również. Przyłóżcie jednak swoje miarki do niego tak jak z zapałem przykładacie do innych i porównajcie. Życze powodzenia

555

Odp: Kandydat Na Wójta

Sęk w tym,że w tym temacie jak nazwa wskazuje piszemy o kandydatach na wójta

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

556

Odp: Kandydat Na Wójta

banan11 napisał/a:

Sęk w tym,że w tym temacie jak nazwa wskazuje piszemy o kandydatach na wójta

Panie banan11!

To chodzi o zasady i nie ma znaczenia gdzie sie o nich pisze.

557

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie Sasiedzie,

Bylem przekonany, ze nigdy nie dojdzie do sytuacji w ktorej moglbym sie z Panem zgodzic. Przepraszam mylilem sie. Zgadzam se z Panskim stwierdzeniem: "To chodzi o zasady i nie ma znaczenia gdzie sie o nich pisze" w calej rosciaglosci. Powiedzenie: "Znam równiez jego przeszłość, wiem gdzi pracował, raczej służył (czytaj: Pan Czernik) wymaga jednak glebszego wyjasnienia o ktore Pana w tym miejscu prosze. Rowniez Panskie powiedzenie: " Przyłóżcie jednak swoje miarki do niego tak jak z zapałem przykładacie do innych i porównajcie", jest twierdzeniem zasadnym zarowno merytoryczni jak i moralnie pod warunkiem, ze podzieli sie Pan z nami Swoja wiedza na temat przeszlosci kandydata o ktorym mowimy.
Bede Panu szczerze zobowiazany za rzetelne informacje w tym temacie.

Dziekuje,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

558

Odp: Kandydat Na Wójta

A może warto napisać kim jest, a nie kim był. Wydaje mi się to bardziej sensowne.
Każdy ma prawo do zmiany.
Musimy pamiętać o tym, iż idealny jest tylko PIS smile:):):):)

To tylko POLSKA !!!

559 Ostatnio edytowany przez Zenon (2010-11-10 23:23:23)

Odp: Kandydat Na Wójta

Każdy.

Każdy ma również prawo do wyboru. Świadomego.

Uważam, że wszyscy ze spaprana przeszłością generalnie nie mogą, hmm.., nie mają moralnego prawa uczestniczyć w życiu publicznym. Oczywiście od tej reguły są wyjątki - np. za absolutną zgoda wszystkich.

Co do kwestii kto jest lub nie jest idealny, to raczej nie dajmy się zwariować. Mamy wybrać ludzi, którzy mają być zatrudnieni do wykonywania konkretnej roboty. Moim zdaniem to absolutnie nie są politycy. To raczej są urzędnicy (patrz wiki - to osoba pracująca lub pełniąca funkcję w administracji publicznej)

PS
Przeciw obłędowi proponuję na początek prostą, aczkolwiek skuteczną kurację.
Nie oglądać programów publicystycznych i wiadomości w TV. Ograniczyć w tym zakresie radio, prasę i internet.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

560 Ostatnio edytowany przez Zenon (2010-11-11 17:29:13)

Odp: Kandydat Na Wójta

Ok. 2 mln zł zaległego podatku ma wpłacić na konto gminy Porąbka wodociągowa spółka AQUA ? uznało Samorządowe Kolegium Odwoławcze. To opłaty za wody jeziora, wykorzystywane przez spółkę jako zbiorniki wody pitnej.

Czy pieniądze trafiły faktycznie do kasy Gminy?






PS
Polecam:

http://www.batory.org.pl/doc/100pytan.pdf
Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

561

Odp: Kandydat Na Wójta

Byłem dzisiaj na zebraniu wyborczym Komitetu Nowa Gmina. Spóźniłem się ze względu na obowiązki służbowe, ale usiłowałem zadać pytanie. Początkowo ignorowany zostałem w końcu dopuszczony do głosu. Prosiłem o konkretną odpowiedź.

Na co chce Pan Kocemba przeznaczyć pieniądze pozyskane z Unii Europejskiej w przypadku wygranej w wyborach, w co będą inwestować?

Odpowiedź była początkowo o wyprawie wójta Bułki do Warszawy, później o braku informacji o stanie kasy gminy. Odpowiedzi konkretnej np. na spalarnię śmieci było brak.

Ta kadencja będzie kluczowa w pozyskiwaniu funduszy europejskich. Jutro jest spotkanie Nowej Gminy w Czańcu. Jeżeli komuś z Państwa uda się wydusić jakieś konkrety od Pana Kocemby proszę o informację.

562

Odp: Kandydat Na Wójta

nikt nie wydusi żadnych informacji od Pana Kocemby gdyż on sam nie wie pewnie na co przeznaczy fundusze lub jak je pozyskać

Per Aspera Ad Astra

563

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowni Forumowicze. Bardzo przepraszam, że zajmę Waszą uwagę nie na temat jaki jest tutaj dyskutowany czyli kandaydata na wójta, lecz wypowiedzią " Sąsiada" zostałem zobligowany do pewnych wyjaśnień aby Ci wszyscy, którzy mnie nie znają (jak to twierdzi "Sąsiad")wiedzieli, że w latach 1978 - 1984 pracowałem(lub jak twierdzi "Sąsiad" służyłem) w milicji obywatelskiej czego nigdy się nie wypierałem jak również nie próbowałem zataić. Dziwi mnie tylko fak, że "Sąsiad" skoro stwierdza tak dobrą znajomość mojej osoby to dlaczego nie ujawni na forum swojego imienia i nazwiska jak uczyniłem to osobiście i wielu innych forumowiczów. Osobiście uważam i mam nadzieje, że każdy z forumowiczów przyzna mi rację, że bardzo łatwo jesy podważać czyjekolwiek osiągnięcia na  forum działalności społecznych pozostając w ukryciu za przyjętym pseudominie. Co jednak będzie gdy tak życzliwy "Sąsiad" zdecyduje  się na podanie swoich prawdziwych danych i okarze się, że on sam lub jego kandydat również zaczynał swoją karierę w tym samym czasie i w tych samych służbach (tylko z jednym wyjątkiem:  ja byłem podoficerem, ta osoba oficerem ).
Z poważaniem Bogumił Czernik - kandydat na radnego do Powiatu, a nie na Wójta,

564

Odp: Kandydat Na Wójta

prezes57 napisał/a:

"Sąsiad" skoro stwierdza tak dobrą znajomość mojej osoby to dlaczego nie ujawni na forum swojego imienia i nazwiska jak uczyniłem to osobiście i wielu innych forumowiczów.

Z całym szacunkiem do Pana osoby, uważam, że jest Pan jednym z najlepszych kandydatów na Radnego, muszę obiektywnie stwierdzić, że przeszłość adwersarza w tym przypadku jest zupełnie bez znaczenia. To Pan jest kandydatem i to Panu zostało zarzucone powiązanie z dawnym (powszechnie przyjętym za zły) ustrojem i do tego przynależność do organizacji represjującej. Niestety do Pana, (jeżeli chce Pan utrwalić swoje dotychczasowe dobre imię) należy ustosunkowanie się. Adwersarz w tym przypadku jest nikim istotnym, a już na pewno nie kandyduje do Rady, więc On może być kimkolwiek. Odpowiedz, że się było niżej w hierarchii, więc tamten, co jest wyżej jest bardziej zły, mnie osobiście średnio satysfakcjonuje.

prezes57 napisał/a:

Osobiście uważam i mam nadzieje, że każdy z forumowiczów przyzna mi rację, że bardzo łatwo jesy podważać czyjekolwiek osiągnięcia na  forum działalności społecznych pozostając w ukryciu za przyjętym pseudominie.

Niestety prezes57 ma rację i jest to mocno nadużywane szczególnie na naszym forum. Podejrzewam, że czasie rozmowy twarzą w twarz koledze by brakło cywilnej odwagi na postawienie takich zarzutów.

565

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowni Panstwo,
Prosze, nie dajmy sie zwariowac. Uzyjmy nasz rozum i rozsadek ktorym natura nas obdarzyla. Oswiadczam z cala stanowczoscia (moja opinia), ze w okresie od 1981-1989 nie bylo w sluzbach Milicji, SB, Wywiadzie i Kontrwywiadzie Wojskowych i tym podobnych sluzbach , osob nieskalanych represjami, bezgranicznym oddaniem komunie i Wojskowej Radzie Ocalenia Narodowej (w roku 2006  członkowie WRON zostali oskarżeni przez prokuratorów z Instytutu Pamięci Narodowej o popełnienie zbrodni komunistycznej, polegającej na kierowaniu zorganizowanym związkiem przestępczym o charakterze zbrojnym) . Kazda z tych osob przed 13 grudnia 1981 roku podpisala tak zwana "lojalke" czyli akt bezgranicznego oddania zbrodniczemu systemowi reprezentowanemu przez hunte (junte) wojskowa kierowana przez zdrajce NARODU POLSKIEGO , wataszke Wojciecha Jaruzelskiego.  Tak wiec kazdy z funkcjonariuszy powyzszych sluzb stal sie, calkowicie swiadomie szlatmawcem budzacym nic wiecej jak tylko pogarde . Uczciwi funkcjonariusze zostali ?wyrzucenia na bruk? i represjonowani, przeszli do konspiracji lub siedzieli w celach wieziennych obok mojej. Zeszmacenie i ?gorliwosc?  funkcjonariuszy w zasadzie wzrastalo wraz ze wzrostem hierarhii sluzbowej ale bywaly od tej niechlubnej reguly wyjatki. Reasumujac : twierdzenie , ze w okresie od 13 grudnia 1981 roku  do upadku komunizmu w Polsce bylo sie ?uczciwym? funkcjonariuszem jest oparte na klamstwie. Konczac pozwole sobie zacytowac, jakze trafne przeslanie Pana Zenona: ?Uważam, że wszyscy ze spaprana przeszłością generalnie nie mogą, hmm....., nie mają moralnego prawa uczestniczyć w życiu publicznym?

Z naleznym Szacunkiem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

566 Ostatnio edytowany przez leba (2010-11-15 08:04:45)

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie Guru! Nie ukrywam, że ze względu na zdroworozsądkowe podejście do niektórych ludzi jest Pan moim ulubionym forumowiczem!. Ale proszę niech Pan nie generalizuje i nie  klasyfikuje ludzi wg jedynego i słusznego wzorca, bo takowego nie ma!!!! Niech się Pan nie gniewa, ale nie można porównać życia i zasług Pana Kocemby do takowych Pana prezesa57. Ludzie kochani, przecież już jeden z kandydatów na Wójta i jego poplecznicy z Porąbki pokazali jakimi metodami będą rządzić!!! Brawo!!! Im więcej takich zachowań, tym lepszy obraz kandydatów na wójta i radnych. Tak więc wracając do wątku ludzie są różni. Nie można wrzucić do jednego worka jak, Pan nazwał, " spapranych przeszłością" . Niektórych nic nie przebije!

567

Odp: Kandydat Na Wójta

Na stronie komitetu PO  pojawia się taka informacja

http://dzialajmywspolnie.pl/?p=209

568

Odp: Kandydat Na Wójta

Po wczorajszym wystąpieniu grupy Pana Kocemby, wpadł mi do głowy pomysł, żeby zorganizować konfrontację wszystkich kandydatów na Wójta naszej gminy. Co Wy na to? Może być ciekawie.

569

Odp: Kandydat Na Wójta

A czy moze ktoś napisać co działo sie na wczorajszym spotkaniu ?

570 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-11-15 12:10:26)

Odp: Kandydat Na Wójta

Widze ze tutaj linki sa bez kodow a wiec pozwole sobie wkleic

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/12

sprawdzone link dziala poprawnie

571 Ostatnio edytowany przez banan11 (2010-11-15 14:57:49)

Odp: Kandydat Na Wójta

Jaqbek, czy to spotkanie było filmowane?

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

572

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowni internauci po tym, co widzę, co wyprawia ekipa obecnego Wójta, apeluje głosujcie na kogo chcecie byle nie na Pana Bułkę. O zastraszanie pracowników UG i podległych im instytucji o tym już ktoś pisał, ja też od kilku pracowników słyszałem wizję kataklizmu, jaki nas spotka, gdy władzę przejmie Pan Kocemba. Wszyscy będą zwolnieni i wszystkie pieniądze pójdą do Kobiernic, takie informacje roznoszą pracownicy UG, agitując za Panem Bułką. Najbardziej agresywną kampanię prowadzi znany biznesmen, o którym można poczytać na stronach innych komitetów, ale trudno się dziwić jest on bardzo uzależniony od UG i z pewnością przy nowej władzy nie będzie mu tak łatwo wygrywać kolejnych przetargów. Najwyższa pora coś zmienić, ileż można ciągnąć się na ogonie ileż można przymykać oko na układy i układziki, które wytworzy się w naszej gminie. I jeszcze jedno jak myślicie, kto i kiedy przygotowuje kampanię obecnego Wójta?

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

573

Odp: Kandydat Na Wójta

Obserwator napisał/a:

gdy władzę przejmie Pan Kocemba. Wszyscy będą zwolnieni i wszystkie pieniądze pójdą do Kobiernic, takie informacje roznoszą pracownicy UG,

O tym akurat nie muszą informować pracownicy UG. Każdy, kto ma odrobinę oleju w głowie po wystąpieniach Pana Kocemby sam sobie to może wyobrazić. Skoro stworzyliście sobie taką, a nie inną opinię, to nie szukajcie teraz winnych wśród pracowników UG.

Obserwator napisał/a:

Najwyższa pora coś zmienić, ileż można ciągnąć się na ogonie ileż można przymykać oko na układy i układziki, które wytworzy się w naszej gminie.

Najwyższa pora coś zmienić, z tym się akurat muszę zgodzić, ale już chcemy zmieniać to zmieniajmy na leprze. Nie jest dobrze, to fakt, ale jak się wam zdaje, że jesteśmy na dnie to wybierzmy Pana Kocembę, a jeszcze usłyszymy pukanie od spodu. Ustrój Pana Kocemby już minął, dlaczego, bo zmieniamy na leprze, więc nie wykonujmy ruchu wstecz.

Obserwator napisał/a:

Szanowni internauci po tym, co widzę, co wyprawia ekipa obecnego Wójta,

A co wyprawia ekipa Pana Kocemby to ? Jesteście hipokrytami. Innym wytykacie, co was charakteryzuje.

574

Odp: Kandydat Na Wójta

Widzę,  że trafiłem na zwolennika starego układu, pewnie jakiś pracownik który drży o posadę. Pana retoryka przypomina kampanię pana Bułki, czyżby sztab wójta się odezwał? Napisałem w poprzednim poście, głosujcie na kogo chcecie, nie pisałem głosujcie na Pana Kocembę bo go nie znam, ale wiem że każdy inny wójt od aktualnego będzie lepszy. Ten miał 12 lat na to żeby coś zrobił i nie zrobił nic. Czy nie przemawia do nikogo fakt, że jesteśmy jedną z najgorszych gmin w Polsce. 4 lata temu nie wiem czy pamiętacie cała kampanie Pana Bułki polegała na straszeniu Panem Waligórą, który nawiasem mówiąc startuje teraz z tego samego komitetu. Straszono wszystkich jak to będzie źle jak będzie Waligóra, jaka to będzie katastrofa, a okazuje się ze Pan Waligóra to całkiem przyzwoity gość i być może gdybyśmy nie dali się zastraszyć 4 lata temu w gminie było by całkiem inaczej. Teraz straszy się Panem Kocembom, czy słusznie nie wiem, bo go nie znam i zanim wydam opinię musiałbym go poznać. Nie dajmy się zastraszyć, Pan Waligóra nie zjada dzieci, myślę, że Pan Kocemba taż tego nie robi. Nie dajmy się zastraszyć! Czas na zmiany! Mało się mówi o pozostałych kandydatach a przecież Pan Chwała też zabierze trochę głosów, może to czarny koń na którego nikt nie stawia?

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

575

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowny Panie Obserwatorze,

Prosze za bardzo nie przejmowac sie wypowiedziami Pana Gallera. Wystarczy przesledzic jego wypowiedzi na wszystkich ?watkach? tegoz forum aby przekonac sie, ze w tych  wypowiedziach nie ma najmniejszej konsekwencji. Pan Galler wyznaje zasade innego nieudacznika polskiej sceny politycznej ktory bredzil, ze: ? Jestem za a nawet przeciw?. Pan Galler jest przykladem typowego  oportunisty ktory mowi nie po to aby cos powiedzie ale mowi bo uwielbia zaistniec.
Jezeli o kandydatow na Wojta chodzi to , moim zdanie jedynym sensownym i nie pozbawionym ?moralnego prawa do pelnienia URZEDU? jest Pan Chwala. Pan Gasiorek niestety nie ma najmniejszych szans na wybor ze wzgledu na chybiony pomysl, ktoremu na imie ?Gminy Czaniec?. Pan Bulka jest skompromitowanym urzednikiem ktory powinien odejsc a moze nawet odpowiedziec przed wymiarem sprawiedliwosci za swoje dotychczasowe ?urzedowanie?. Pan Kocemba natomiast , ze wzgledu na swoja komunistyczna, smierdzaca przeszlosc, gdyby mial w sobie troche uczciwosci i przyzwoitosci nigdy by w wyborach na wojta czy radnego nie startowal.
Wybory juz na ?wyciagniecie reki?. Szanowni Panstwo, mamy ponoc demokracje, wybierajcie wiec ?bez naciskow? ale bardzo rozwaznie. Najlepszym haslem, jakie przychodzi mi w tym momencie na mysl, to haslo Pani (sadze, ze Pani) Leba: ?Śledzę państwa wypowiedzi z wielką uwagą. Wierzę w Wasz zdrowy rozsądek i mądrość. Proszę, nie dajcie się nabrać na populistyczne hasła kilku krzykaczy....?. Nic dodac,  nic ujac. Zyczmy SOBIE powodzenia. Jest NAM ono bardzo potrzebne.
Z Glebokim Szacunkiem.
Zatroskany,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".