Temat: "PARANOJA i Żal z przegranej "

Szanowni forumowicze witam i zachecam do pdjęcia tego wątku, a dotyczy on przedeszystkim kwestii ponownego ruszenia oddzielenia sołeztwa Czaniec od gminy Porąbka. która po przegranych w ostatnich wyborach samorządowych wraca na forum wiejskie lansowane przez pewne osoby będące w gronie osób decydujących o sprawach naszej wsi. Z ostatnich informacji jakie dotarły do mnie jako jednego z przegranych w ostatnich wynorach włos mi się jeży na głowie (ostatnie jakie jeszcze mam )jakie dochodzą do mnie informacje. że inni przegrani nawet z nie naszej miejscowości we wpółdzdziałaniu z naszymi przegranymi próbują w rószyć temamat rozłączenia z przed kilku lat. który zakończył się fiaskiem.Dla tych, którzy nie są w tajemniczeni w poprzednie przedsięwzięcia dotyczącego odłączenia sie Czańca od gminy  Porżbka  pragnę a przdewszystkim zmuszony jestem poinformować wszystkich, że decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i ądministracjii (MSWiA ) z tego okresu biorąc pod uwagę. że byliśmy jako Polska w Uni Europejsjek decyzja brzmiała" Unia Lączt nie dzieli". a jeżeli do tego miałoby dojść to jedynie" możemy się przyłączć do sąsiedniej gminy a nie odłączać się od obecnej ".Biorąc pod uwagę wcześniej zacytowane zdanie jako miejscowość Czaniec moglibyśmy się ewenrtualnie przyłączyć do gminy Kęty lub Andzrychowa . lednakże z uwagi że każda z tych gmin położona jest w innym województwie jest to nie możliwym. gdyż nikt z tego powodu nie będzie zmieniał granic nie tylko gmin a przedewszystki województw. Przykładem nie przemyślonej decizji z przed kilku lat jest fakt wstrzymania inwestycji kanalizacji na terenie naszej wsi czy też chodników. Dopiero dwa ostatnie lata po otrzymaniu w cześniej wspomnianej decyzji z MSWiA przyczyniły się do tego. że na dzień dzisiejszy mamy przebudowe centrum i zaczyna się rozmowa z gminą dotycząca kontynuacji kanalizacji. Liczmy się jednakże z tym. że jeżeli Ci przegrani w sojuszu z poprzednimi entuzjastami odłączeczenia skończy się takimi samymi wnioskami z MSWiA a co się z tym wiąże w skali gminy znów zostaniemy odsunięci dotyczącymi inwestycji ze wspólnych działań gminy. Z tego też powodu apeluję do tych. którzy ponownie próbują mącić "ZASTANÓWCIE SIĘ' i zacznijcie chociasz  trochę myślcie tym bardziej. że uważacie się za ludzi myślących i światłych w tym naszm społeczeństwie.  Z szacunkiem dla wszyskich ludzi myślących . Bogumił Czernik.

2 Ostatnio edytowany przez sąsiad (2011-02-01 10:08:18)

Odp: "PARANOJA i Żal z przegranej "

Panie Czernik!
Pisze pan jak potłuczony. Jeżeli ktoś odgrzewa stare kotlety to pan napisz, taki a taki dąży do tego i tego, a powiedział mi o tym ten i ten. Ktoś pana podpuścił a pan krzyczy, że mordują. Kto morduje, konkretnie. Rzuca pan podejrzenia na ludzi o kolejne rozbijanie jedności gminy. Bułka robił tyo samo w czasie kampanii wyborczej, też nie nazywał rzeczy po imieniu. On miał w tym swój cel, a pan?
Kolejna bzdura to rozmowy z iluzoryczną "gminą", czy pan rozumie słowo "gmina"? A tak w ogóle to decyzje Czesława Bułki zachamowały budowę kanalizacji na długie lata. Teraz nie wiadomo czy zdążą, bo środków unijnych jest coraz mniej, a zadłużenie gminy narasta. Wystarczy poczytać.

3

Odp: "PARANOJA i Żal z przegranej "

Skoro faktycznie nie istnieje możliwośc odłączenia sie od reszty gminy to chyba nie ma sensu o tym pisać a jeślli jest faktycznie tak jak mówi p. Czernik że istnieją jednostki dążące do tego , to na pewno się zdziwią brakiem manewru w tym temacie...tak mi się wydaje

Per Aspera Ad Astra

4

Odp: "PARANOJA i Żal z przegranej "

Szanowny Panie "Sąsiedzie" odpowiem na Pana dygresje i postaram się niebyć aż tak złosliwym jak Pan mimo, że wcześniej czytałem sporo Pańskich wypowiedzi i wcale nie zachwycały treścią. Po pierwsze jeżeli wysuwa Pan pod czyimś adresem słów "POTŁUCZONY' to bądź Pan na tyle konsekwentny aby nie zasłaniać się pseudonimem i przedstaw się Pan z imienia i nazwiska. Świadomy jestem jednak. że ten apel nic nie da i tak będzież dalej jątrzył nie tylko na tej stronie. Gdyż dla ludzi Pana pokroju to jest najłatwiejsze - dużo krzyczeć, obrażać i nie brać za swoje słowa odpowiedzialności. Po drugie - gdyby umiał Pan czytać między wierszami to wiedziałby Pan, że informacja wyedytowana w moim pierwszym poście nie jest dla ludzi Pana pokroju, lecz dla ludzi myślących i tych, którzy w tej sprawie podjęli kroki odwiedzając między innymi europosłów - ele cóż to może obchodzić zadufanego w sobie forumowicza. Z poważaniem Bogumił Czernik.

5

Odp: "PARANOJA i Żal z przegranej "

prezes57 napisał/a:

Szanowny Panie "Sąsiedzie" odpowiem na Pana dygresje i postaram się niebyć aż tak złosliwym jak Pan mimo, że wcześniej czytałem sporo Pańskich wypowiedzi i wcale nie zachwycały treścią. Po pierwsze jeżeli wysuwa Pan pod czyimś adresem słów "POTŁUCZONY' to bądź Pan na tyle konsekwentny aby nie zasłaniać się pseudonimem i przedstaw się Pan z imienia i nazwiska. Świadomy jestem jednak. że ten apel nic nie da i tak będzież dalej jątrzył nie tylko na tej stronie. Gdyż dla ludzi Pana pokroju to jest najłatwiejsze - dużo krzyczeć, obrażać i nie brać za swoje słowa odpowiedzialności. Po drugie - gdyby umiał Pan czytać między wierszami to wiedziałby Pan, że informacja wyedytowana w moim pierwszym poście nie jest dla ludzi Pana pokroju, lecz dla ludzi myślących i tych, którzy w tej sprawie podjęli kroki odwiedzając między innymi europosłów - ele cóż to może obchodzić zadufanego w sobie forumowicza. Z poważaniem Bogumił Czernik.

Panie Czernik vel prezes57!

Słowo "potłuczony" nie należy do słownika zwrotów obrazliwych, jeżeli pan sie poczułeś obrażony to pańska sprawa. Ja zachowałem reguły wynikające z regulaminu forum. Piszę pod nikiem, zresztą jak wielu innych bo lubię, a nie dlategho że brak mi odwagi. Jeżeli pan w trosce o dobro gminnej społeczności podejmuje temat rujnujący od wielu lat umysły wielu ludzi to trzeba pisać śmiało i odważnie. Ja gdybym wiedział, kto był u europosła to bym napisał, był ten i ten, pan nie ma odwagi o tym napisać. Podziel się pan tajemną wiedzą, może mieszkańcy Czańca to panu wybaczą. Więcej odwagi, druhu. A jak nie ma konkretów to nie próbuj pan robić ludziom przysłowiowej wody z mózgu.

6

Odp: "PARANOJA i Żal z przegranej "

Panie Prezesie 57!
Niszcz Pan, morduj Pan ,podpalaj Pan ale błagam ...nie pisz Pan na forum.

7

Odp: "PARANOJA i Żal z przegranej "

yale napisał/a:

Panie Prezesie 57!
Niszcz Pan, morduj Pan ,podpalaj Pan ale błagam ...nie pisz Pan na forum.

Przyłączam się do prośby.

8

Odp: "PARANOJA i Żal z przegranej "

to o co chodzi z tą gmina Czaniec?? faktycznie ktoś puścił plote czy to tylko wymysły?

Per Aspera Ad Astra

9

Odp: "PARANOJA i Żal z przegranej "

Szanowny "Gregorze" w zasadzie nie mam żadnych trudności aby dążyć do celu i wcale nie było moim zamysłem ruszenie tego tematu, który wbrew wcześniejszym wypowiedzią Yale i Sąsiada mogłyby według nich o tym świadczyć bądź mooże dla nich było by to najlepszym wyjściem, gdyż może to któryś z nich stoi za tymi, którzy o tym myslą. Wnioskować tak mogę biorąc pod uwagę fakt przyzwolenia z ich strony na tak haniebne czyny na jekie mi zezwalają, abym tylko nie gościł na tym forum. Z drugirj strony muszę stwierdzić, że wcale tymi słowami wcale mnie nie zniechęcili mimo, ze na dzień dzisiejszy nie ujawnię osób, które umawiały sie z Panią europosłanką Małgorzatą Handzlik, a byc może z innymi. Nie uczynię tego przedewszystkim dlatego, że temat ten ruszyłem właśnie dlatego aby dać szansę tym, którzy zaczynają te podchody skoro już muszą powiedzieli to wprost naszemu społeczeństwu, a będzie nie długo  do tego okazja na zebraniu wiejskim. Tak na marginesie nie myślcie, że jest to tylko i wyłącznie mój jak wcześniej nazwałem ropoczynający Post Pranoiczny wymysł. Proponuje zwrócicie się w tej sprawie z zapytaniem do niektórych naszch radnych, byc może będą mieli odwage i potwierdzą moje spostrzeżenia. Z poważaniem.

10

Odp: "PARANOJA i Żal z przegranej "

A prpo. Daj Boże abym się mylił i była to tylko plotka. Choć może i chciałbym aby tak się stało, że dzieki temu postowi Ci , którzy mają te zamysły zmądrzeją i zaprzestaną dalszych kroków w tej sprawie, gdyż naprawdę jest to paranoja z ich strony.

11

Odp: "PARANOJA i Żal z przegranej "

prezes57 napisał/a:

Szanowny "Gregorze" w zasadzie nie mam żadnych trudności aby dążyć do celu i wcale nie było moim zamysłem ruszenie tego tematu, który wbrew wcześniejszym wypowiedzią Yale i Sąsiada mogłyby według nich o tym świadczyć bądź mooże dla nich było by to najlepszym wyjściem, gdyż może to któryś z nich stoi za tymi, którzy o tym myslą. Wnioskować tak mogę biorąc pod uwagę fakt przyzwolenia z ich strony na tak haniebne czyny na jekie mi zezwalają, abym tylko nie gościł na tym forum. Z drugirj strony muszę stwierdzić, że wcale tymi słowami wcale mnie nie zniechęcili mimo, ze na dzień dzisiejszy nie ujawnię osób, które umawiały sie z Panią europosłanką Małgorzatą Handzlik, a byc może z innymi. Nie uczynię tego przedewszystkim dlatego, że temat ten ruszyłem właśnie dlatego aby dać szansę tym, którzy zaczynają te podchody skoro już muszą powiedzieli to wprost naszemu społeczeństwu, a będzie nie długo  do tego okazja na zebraniu wiejskim. Tak na marginesie nie myślcie, że jest to tylko i wyłącznie mój jak wcześniej nazwałem ropoczynający Post Pranoiczny wymysł. Proponuje zwrócicie się w tej sprawie z zapytaniem do niektórych naszch radnych, byc może będą mieli odwage i potwierdzą moje spostrzeżenia. Z poważaniem.

Ludzie ratujcie, pomóżcie rozszyfrować o co chodzi temu gościowi. Prezesie, pisz pan sobie do woli, ile tylko dusza zapragnie, byle to miało sens.

12

Odp: "PARANOJA i Żal z przegranej "

Panie Prezesie 57!
Nikt Panu nie zezwala na haniebne czyny, ja tylko sparafrazowałem słowa Winicjusza aby Pan nie urągał muzie literackiej jeżeli musi już Pan pisać i jeżeli już Pan pisze to proszę pisac tak aby przeciętny człowiek mógł pojąć o co Panu chodzi.

13

Odp: "PARANOJA i Żal z przegranej "

yale napisał/a:

Panie Prezesie 57!
Nikt Panu nie zezwala na haniebne czyny, ja tylko sparafrazowałem słowa Winicjusza aby Pan nie urągał muzie literackiej jeżeli musi już Pan pisać i jeżeli już Pan pisze to proszę pisac tak aby przeciętny człowiek mógł pojąć o co Panu chodzi.

I o to chodzi.

14

Odp: "PARANOJA i Żal z przegranej "

Dobra dajmy na razie spokój skoro ma się okazać wszystko po zebraniu, to zobaczymy ile w tym prawdy, póki co nie ma powodów obrzucać się głupimi hasłami.... czas pokaże

Per Aspera Ad Astra