Temat: GOK-funkcjonowanie

Pozwoliłem sobie utworzyć nowy wątek,który miałby być kontynuacją a także uzupełnieniem poprzedniego wątku "Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec -opinie"

Po analizie faktów pojawia się kolejny temat na ,który warto rozprawiać a chodzi tu o sposób działania Pani dyrektor GOK.
Podstawowe pytanie na,które warto sobie odpowiedzieć brzmi:
-czy Pani dyrektor z wykształcenia pielęgniarka a powołana na urząd przez wójta Gminy Porąbka była moralnie upoważniona i podjęła właściwą decyzję pozbawiając młodzież jak sądzę bardziej fachowego niż w przypadku Pana Chmielniaka przewodnictwa w procesie nauczania gry na instrumentach dętych oraz tworzenia właściwego brzmienia Zespołu?
-czy Pani dyrektor ma świadomość,że podejmując taką a nie inną decyzję wyrządza młodzieży szkodę nie do naprawienia?
-czy rodzice poszkodowanych dzieci i młodzieży mają świadomość istniejącej sytuacji?

To tylko kilka pytań dotyczących pojedynczego przypadku.

Zachęcam Państwa do wypowiedzi jeśli macie wiedzę na temat ewentualnych innych przypadków mających miejsce na terenie Gminy a które pośrednio lub bezpośrednio są związane z niewłaściwym wypełnianiem obowiązków przez dyrekcję lub pracowników GOK lub innych nieprawidłowości związanych z tymi urzędnikami.
Zasad przyjmowania do pracy:
-czy stosunek pracy nawiązywany jest tylko poprzez powołanie czy wg ogłoszonego konkursu na dane stanowisko?
-czy wszystkie osoby powołane spełniają wymogi formalne do wykonywania obowiązków w obszarze kultury?
Temat  zasad współpracy z GOK określonych podmiotów gospodarczych też wart jest omówienia .
Ja osobiście mam szerszą wiedzę na ten temat ,  ale pozwolę Państwu najpierw wypowiedzieć się w przedmiotowej sprawie.

2

Odp: GOK-funkcjonowanie

Może dyskusja się ruszy, jak Pan ujawni tą swoją wiedzę.Wszyscy są bardzo ciekawi co dzieje się w naszym otoczeniu.

3

Odp: GOK-funkcjonowanie

Popieram-prosze ujawnic ta wiedze wszyscy sa ciekawi.....bo jak na razie to ja odnosze wrazenie ze szuka Pan pracy.....

4

Odp: GOK-funkcjonowanie

Muszę nadmienić,że ja i moja malżonak staramy się robić wszystko dla dobra kultury.
Zaspół "Czaniec" funkcjonuje już od trzech Lat.
Przez ostatnie 2 i pół roku prowadziliśmy zespół a darmo, na chwałę Panu.
Dopiero od pół roku dzięki interwencji ks.prałata UG płaci mojej żonie od 450 do 480 zł miesięcznie.Dziękujemy za ta kwotę choć kwota ta pokrywa koszty dojazdu na zajęcia i w nieznaczny sposób pokrywa rzeczywiste koszty prowadzenia zajęć muzycznych.
Zdaję sobie sprawę,że w moich wypowiedziach zapewne naraziłem się osobom decyzyjnym w Gminie i liczę się z tym,że to dofinansowanie może się skończyć.
Informuję jednak,że jeśli zostaniemy pozbawieni tej symbolicznej gratyfikacji to ja i moja małżonka nadal będziemy prowadzić zajęcia darmowo.
Człowiek powinien coś dać dla innych zrobić nie oczekując za to wynagrodzenia.
Abstrahuję już od sytuacji,że podjęliśmy trud wykształcenia na własny koszt i mamy rodzinę,którą trzeba wyżywić a jako pedagodzy mamy prawo oczekiwać wynagrodzenia za swoją pracę.Tak samo jak inni ludzie,którzy na pewno nie chodzą do pracy za darmo.
Pozdrawiam wszystkich.

5

Odp: GOK-funkcjonowanie

Dyskusja rozszerzyła się a w zasadzie przeniosła /ale to Wy decydujecie o popularności wątku/ na forum kobiernickie:

http://forum.kobiernice.pl/viewtopic.php?f=3&t=182

Jaqbek- tam znajdziesz odpowiedź na nurtujące Cię pytanie

Poniżej link do informacji statutowej GOK

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5508&ident=398&h=1&data=2008-07-22%2013:27%20:00

Poniżej przedstawiam wycinek dokumentu
Zakres działania Gminnego Ośrodka Kultury.

                                                                  § 5

1. Gminny Ośrodek Kultury jest instytucją kultury, której podstawowym celem statutowym jest tworzenie i upowszechnianie kultury poprzez diagnozowanie, zaspokajanie oraz rozbudzanie potrzeb i zainteresowań kulturalnych poszczególnych środowisk, grup społecznych i osób indywidualnych, jak również tworzenie i wzmacnianie więzi środowiskowych, których treścią są wartości kulturowe.
2. Działalność Gminnego Ośrodka Kultury obejmuje:
a) edukację kulturalną, artystyczną i oświatową,
b) tworzenie, gromadzenie, udostępnianie, rozpowszechnianie i dokumentowanie dóbr kultury,
c) tworzenie warunków dla: rozwoju talentów i ich popularyzacji, rozwoju różnorodnych form twórczości artystycznej, amatorskiego ruchu artystycznego, folkloru, rękodzieła artystycznego i miłośnictwa sztuki,
d) obieg i wymianę dóbr kultury oraz informację kulturalną,
e) przedsięwzięcia opiekuńczo- wychowawcze.


                                                               § 6

Gminny Ośrodek Kultury podejmuje działania, których celem jest:
a) rozwój wrażliwości i zdolności,
b) zdobywanie wiedzy,
c) kontakty ze sztuką i twórcami kultury,
d) rozrywka, rekreacja,
e) integracja ludzi poprzez humanistyczne wartości,
f) mecenat i sponsorowanie dóbr i twórców kultury,
g) informacja kulturalna.

W odniesieniu do działalności Orkiestry przy OSP, można i należy odnieść w zasadzie w całości
§ 5 i § 6
Czy zostają one wypełniane-osądźcie sami.

6

Odp: GOK-funkcjonowanie

Teorie mamy juz z glowy,wyliczanie bledow tez w takim razie teraz czekamy na Pan pomysly bo jak do tej pory  tylko krytyka i uwagi co jest zle.
Prosze przedstawic swoja wizje no bo chyba jakas Pan ma skoro marzy sie Panu krzeslo dyrektora gok-u.
Tylko prosze o konkrety-czekamy na ta rewolucje.

7

Odp: GOK-funkcjonowanie

Jaqbek,
wyliczanie błędów się nie skończyło,dotyczy na razie jednej zaistniałej sytuacji.
Jeśli jesteś ciekaw wizji to odpowiem Ci,że działalność GOK-u powinna być PRĘŻNIE realizowana zgodnie z założeniami statutowymi.
Jak już napisałem mam wątpliwości co do ogłoszenia konkursu na dyrektora GOK.
Jeśli jednak wójt podejmie decyzję  o konkursie  tak by kompetentna osoba kierowała GOK-iem przede wszystkim zgodnie z zasadami współżycia społecznego a w szczególności w zgodzie  z założeniami rozwoju kulturalnego Gminy,wówczas nie wykluczam udziału w konkursie.
Ty też powinieneś startować.
Pisz już strategię rozwoju GOK.
Później możemy twoją  strategię porównać z moją na forum .

8

Odp: GOK-funkcjonowanie

Nic konkretnego Pan nie napisal ...nie wiem czy to owiane tajemnica...na wyliczaniu bledow daleko Pan nie zajedziesz...na tych od orkiestry to nie podzialalo....kampania juz sie skonczyla teraz licza sie konkrety.

9

Odp: GOK-funkcjonowanie

Panie Jaqbek,
wszyscy myślący forumowicze i nie tylko,wiedzą,że jest szereg nieprawidłowości w "otaczającej nas rzeczywistości".
Forum jest po to,żeby głośno o tym mówić.
Mówić,uświadamiać,tworzyć społeczeństwo obywatelskie a poprzez ten dialog czynić lepiej.
Nie wszyscy mają odwagę prowadzić dialog z otwartą przyłbicą.
Jeśli jest Pan osobą szczerze zainteresowaną tym aby działo się lepiej,zapraszam do konstruktywnej rozmowy .Zapraszam do odbycia spotkania roboczego.

Formuła funkcjonowania forum charakteryzuje się raczej swobodną wymianą myśli i opinii na określone tematy.
Pan zaś stara się mną manipulować .
Proszę docenić to,że staram się jeszcze utrzymać konwersację.

10 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2011-01-20 22:25:41)

Odp: GOK-funkcjonowanie

Prosze docenic to ze  gdyby nie ja to temat goku wygladal by tak jak temat orkiestry-zero zainteresowania i zero odzewu.
Z drugiej strony dziwie sie ze chce Pan na forum uswiadamiac,mowic wszak maly  i nikly tutaj mamy elektorat.

Mieszkancy wiedza,sa swiadomi ale i tak dokonuja wyborow niezrozumialych......

Forum to takze miejsce gdzie mozna przedstawic swoja alternatywe-nie wystarczy pisac aby podtrzymywac konwersacje.....moj znajomy zawsze mowi krowa ktora duzo ryczy malo mleka daje..takie moje male spostrzezenia z tego co Pan ostatnio na forum zaprezentowal.

I mna prosze sie nie przejmowac i konwersacji na sile nie podtrzymywac...zobaczymy co z tego wyniknie

11

Odp: GOK-funkcjonowanie

W jednym muszę się z Panem zgodzić,nikły tutaj mamy elektorat.
Tak więc jestem wdzięczny za udział w dyskusji.
Życzyłbym tylko nam wszystkim,żeby ta dyskusja była merytoryczna.
Nikt nie jest doskonały,jeśli pańska prezencja na forum w pana opinii jest bardziej treściwa to niech tak pozostanie.
Co do starego przysłowia-skoro tak Pan uważa,to niech tak pozostanie.
Na siłę nie zmienimy świata ani tym bardziej światopoglądu.

12 Ostatnio edytowany przez Obserwator (2011-02-01 22:07:27)

Odp: GOK-funkcjonowanie

Moim zdaniem wątek można zamknąć, bo: PANI DYREKTOR JEST NIE DO RUSZENIA! i basta. Nie pomogą żadne wasze narzekania. Pani dyrektor ma mocne plecy i choćby nic nie robiła, (a tyle właśnie robi) to i tak posadę ma pewną. Nie wyrzuca się kogoś kto prowadził kampanię i wygrał wybory. Cztery lata w naszej wiejskiej kulturze stracone. Czy zastanawialiście ile w tzw. kulturze w gminie pracuje ludzi ? Kilkadziesiąt na etatach, nie liczę osób pracujących społecznie (chwała im za to). Kilkadziesiąt osób i ile imprez kulturalnych w roku jest organizowanych (koncertów, spektakli wystaw itp). Pani dyrektor skutecznie odpędza ludzi społecznie tworzących kulturę zamiast z nimi współpracować. Takiego dziadostwa (przepraszam) nigdzie chyba nie ma.

Cytat z forum Kobiernic:

Według oświadczenia majątkowego z dnia 22 kwietnia 2010 r. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Porąbce z tytułu umowy o pracę uzyskała dochód 74513,18zł, to jest 6209,91 zł miesięcznie.
Roczne obciążenie pracodawcy wyniosło 88290.12zł.

To zamiast Pani dyrektor mamy 2 razy w roku Budkę Suflera albo co tam kto lubi lol
Kto jest za...

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

13

Odp: GOK-funkcjonowanie

Tadeusz Chwała napisał/a:

Pozwoliłem sobie utworzyć nowy wątek,który miałby być kontynuacją a także uzupełnieniem poprzedniego wątku "Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec -opinie"

Po analizie faktów pojawia się kolejny temat na ,który warto rozprawiać a chodzi tu o sposób działania Pani dyrektor GOK.
Podstawowe pytanie na,które warto sobie odpowiedzieć brzmi:
-czy Pani dyrektor z wykształcenia pielęgniarka a powołana na urząd przez wójta Gminy Porąbka była moralnie upoważniona i podjęła właściwą decyzję pozbawiając młodzież jak sądzę bardziej fachowego niż w przypadku Pana Chmielniaka przewodnictwa w procesie nauczania gry na instrumentach dętych oraz tworzenia właściwego brzmienia Zespołu?
-czy Pani dyrektor ma świadomość,że podejmując taką a nie inną decyzję wyrządza młodzieży szkodę nie do naprawienia?
-czy rodzice poszkodowanych dzieci i młodzieży mają świadomość istniejącej sytuacji?

To tylko kilka pytań dotyczących pojedynczego przypadku.

Zachęcam Państwa do wypowiedzi jeśli macie wiedzę na temat ewentualnych innych przypadków mających miejsce na terenie Gminy a które pośrednio lub bezpośrednio są związane z niewłaściwym wypełnianiem obowiązków przez dyrekcję lub pracowników GOK lub innych nieprawidłowości związanych z tymi urzędnikami.
Zasad przyjmowania do pracy:
-czy stosunek pracy nawiązywany jest tylko poprzez powołanie czy wg ogłoszonego konkursu na dane stanowisko?
-czy wszystkie osoby powołane spełniają wymogi formalne do wykonywania obowiązków w obszarze kultury?
Temat  zasad współpracy z GOK określonych podmiotów gospodarczych też wart jest omówienia .
Ja osobiście mam szerszą wiedzę na ten temat ,  ale pozwolę Państwu najpierw wypowiedzieć się w przedmiotowej sprawie.

14

Odp: GOK-funkcjonowanie

Obserwator napisał/a:

Moim zdaniem wątek można zamknąć, bo: PANI DYREKTOR JEST NIE DO RUSZENIA! i basta. Nie pomogą żadne wasze narzekania. Pani dyrektor ma mocne plecy i choćby nic nie robiła, (a tyle właśnie robi) to i tak posadę ma pewną. Nie wyrzuca się kogoś kto prowadził kampanię i wygrał wybory. Cztery lata w naszej wiejskiej kulturze stracone. Czy zastanawialiście ile w tzw. kulturze w gminie pracuje ludzi ? Kilkadziesiąt na etatach, nie liczę osób pracujących społecznie (chwała im za to). Kilkadziesiąt osób i ile imprez kulturalnych w roku jest organizowanych (koncertów, spektakli wystaw itp). Pani dyrektor skutecznie odpędza ludzi społecznie tworzących kulturę zamiast z nimi współpracować. Takiego dziadostwa (przepraszam) nigdzie chyba nie ma.

Cytat z forum Kobiernic:

Według oświadczenia majątkowego z dnia 22 kwietnia 2010 r. dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Porąbce z tytułu umowy o pracę uzyskała dochód 74513,18zł, to jest 6209,91 zł miesięcznie.
Roczne obciążenie pracodawcy wyniosło 88290.12zł.

To zamiast Pani dyrektor mamy 2 razy w roku Budkę Suflera albo co tam kto lubi lol
Kto jest za...

Popieram !!!
Wolę koncert znanego zespołu lub orkiestry kameralnej zamiast tylu bezproduktywnych pracowników.

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy