51

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Jaqbek,
ty zaś chodzisz na sesje i nic z tego nie wynika.
Możesz się pochwalić jakimś rodzajem działalności społecznej?
Pochwal się co robisz dobrego dla Gminy?
Kim właściwie jesteś? / nie chodzi mi tu o dane personalne/.

Swoją drogą ciekawy masz nick.
Wiele wskazuje na to,że działasz jaqubek.

Repertuar cały czas się poszerza.
Daj tym dzieciom rozwijać się na miarę ich możliwości,nie poganiaj ich.
Może byś pośpiewał w Zespole?
Pomoc mile widziana.

52

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Juz raz Panu napisalem takie powiedzenie o krowie.....tyle z mojej strony

Od chwalenia sie jest tu Pan tylko z tego nic nie wynika....

Jesli wymaga Pan od innych wymagaj Pan tez od siebie..zespol jest wiec ja sie pytam o jak mu idzie,gdzie mozna go uslyszec,jakie sa osiagniecia w ostatnim czasie a swoja droga chcialbym raczej poznac zdanie panskiej zony niz Pana...

W obrazaniu innych jest Pan doskonały i pewno dlatego jakos nikt nie garnie sie do wpolpracy z Panem-pora popracowac nad charakterem,wiecej pokory!!!

Bez odbioru!!!

53

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Ktoś tu chyba cierpi na rozdwojenie jaźni.
Najpierw sugeruje brak postępów w Zespole pytając kiedy będzie nowy repertuar,poźniej pyta jak idzie Zespołowi,gdzie można by go posłuchać,jakie są osiągnięcia.
Pytania są skierowane do mnie a za chwilę okazuje się ,że jednak do mojej żony.

Prośba o zdecydowane działanie..... a nie wypisywanie andronów.
Jeśli nie w obszarze społecznego działania to chociaż na sesjach.
No i żebyśmy wiedzieli kto tak zaciekle walczy o lepsze jutro dla Gminy ,kreuje społeczeństwo obywatelskie i jakie ma osiągnięcia.

54

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Ciekawe jak to robią w Bujakowie i Kobiernicach. Czy ktoś może słyszał jak grają orkiestry dęte z tych miejscowosci? Jak by sie włączyli do dyskusji byłoby ciekawiej.

55

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Edukacja muzyczna to przede wszystkim długotrwałe ćwiczenia. Z tego względu nabranie złych przyzwyczajeń i odruchów na wstępie Edukacji jest tak mocno utrwalone w uczącym się, że nie sposób tego później wykorzenić, co może na stałe zabić czyjś talent czy fascynację muzyką. Dlatego ja bardzo, ale to bardzo proszę Pana Chmielnika i Pana Chwałę abyście odpowiedzieli sobie na pytanie, czy macie moralne prawo uczyć muzyki. Ja oczywiście się mogę mylić, ale bardzo nisko oceniam Was obojga. Może i macie pojęcie o muzyce z racji fascynacji, ale do prawdziwych  muzyków wam daleko. Jeżeli kogoś obraziłem to bardzo z góry przepraszam.

56

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Galler nikogo nie obraziles-od obrazania wszystkich wkolo jest tutaj ktos inny...ale swiadczy to tylko o braku konkretnych argumentow

Jesli ci wielcy muzyce byli by tacy wielcy to nie mieli by czasu na pisanie i przesiadywanie na forum tylko oddawali by sie swojej pasji-graniu.Byli by rozchwytywani,uczuli by w szkolach muzycznych itd

O ile wiem to w Porabce maja jakas orkiestre czy kapele z checia pewno by przyjeli takich wirtuozow-prosze pytac moze bedzie nabor,szkoda aby takie talenty sie marnowaly!!!

57

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Morlinek  przeczytaj swój wpis dot. muzyk6 jak nie jesteś analfabetą i zastanów się czy Twoja rejestracja w Forum była tylko po to by używać słow obrażliwych wobec innych i przeczytaj albo poproś by ktoś przeczytał Tobie regulamin i cel rejestrowania sie na Forum a może poproś o dar rozumu dla siebie a idą swięta!!!        Życze dużo dużo zdrawia Muzyk6

58 Ostatnio edytowany przez xnoname (2011-02-26 20:29:50)

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

sąsiad napisał/a:

Ciekawe jak to robią w Bujakowie i Kobiernicach. Czy ktoś może słyszał jak grają orkiestry dęte z tych miejscowosci? Jak by sie włączyli do dyskusji byłoby ciekawiej.

Z tego co wiem to w Bujakowie nie ma orkiestry, a w Kobiernicach jest podobnie jak w Czańcu czyli "kicha". Jedyna dobra orkiestra w naszej Gminie to orkiestra z Porąbki.

59

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

xnoname napisał/a:

Z tego co wiem to w Bujakowie nie ma orkiestry, a w Kobiernicach jest podobnie jak w Czańcu czyli "kicha". Jedyna dobra orkiestra w naszej Gminie to orkiestra z Porąbki.

To może ta jedna wystarczy. Instrumenty pozostałych spieniężyć i kupić lepsze, zrobić gminną orkiestre dętą.

60

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Może warto zastanowić się nad orkiestrą gminną, w której zrzeszałoby się najzdolniejszych członków orkiestr sołeckich?
Orkiestry sołeckie dalej mogłyby być prowadzone, ale nieco pod innym kątem - bardziej pod kątem nauki gry i doskonalenia młodych (i starszych również) muzyków !

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

61

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Admin to ma głowę. Wówczas muzycy grając w sołeckich orkiestrach bardzo by się starała i szlifowała warsztat, bo mobilizowała by ich możliwość dostania się do orkiestry gminnej, czyli dostania w kręgi tych lepszych.

62

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

zauważyłem że ostatnimi czasy posty Pana Chwały są bardzo odważne w stosunku do innych forumowiczów, szkoda że Pan Chwała nie odnosił się do innych tutaj przed wyborami, jego poparcie by spadło znacznie.... no chyba że to moje "widzi mi się"

Per Aspera Ad Astra

63 Ostatnio edytowany przez Tadeusz Chwała (2011-02-28 17:51:07)

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Muszę zwrócić uwagę forumowiczów,że odchodzimy w dyskusji od meritum sprawy.
Wątek brzmi"Orkiestra dęta przy OSP Czaniec-opinie"

Podejmując ten wątek miałem na uwadze zwrócenie Waszej uwagi  na sprawę jaką jest realizacja zadań publicznych  a osobliwie realizacja cząstkowego zadania w obszarze kultury jakim jest wspieranie i rozwój Orkiestry dętej przy OSP Czaniec przez powołaną do tego celu instytucję gdyż to jednostki samorządu terytorialnego organizują działalność kulturalną, tworząc samorządowe instytucje kultury, dla których prowadzenie takiej działalności jest podstawowym celem statutowym.
Wydaje mi się ,że rozmijamy się z tematem.
Sam też muszę uderzyć się w pierś gdyż wskutek pewnych uszczypliwych uwag poddałem się biegowi dyskusji podążającej w złym kierunku.No cóż ,nikt z nas nie jest doskonały.
Jeśli wątek miałby być kontynuowany przeze mnie oraz przez dotychczasowych uczestników a także przez nowych blogerów,wydaje mi się ze wszech miar słusznym by uczestniczyć w merytorycznym dyskursie.

Co do zadań publicznych to są one w większości realizowane ze środków publicznych a te zaś generujemy my-podatnicy.
Zatem powinno nam zależeć  na tym,żeby  zadania te były realizowane profesjonalnie i by mogły służyć szeroko pojętemu dobru publicznemu.

W niewątpliwie istniejącym problemie,nie można się dopatrywać  tylko i wyłącznie winy samego Pana kapelmistrza.Poniekąd jego osoba stała się swego rodzaju ofiarą"systemu".
Gdyby proces zarządzania i monitorowania działań na określonych szczeblach przebiegał sprawnie wówczas można by było
w drodze ewolucji naprawić sytuację a sądzę,że obecność aktualnego Pana kapelmistrza w strukturach orkiestry czy nawet zarządu OSP  wspierającego działalność Orkiestry,byłaby pożądana.
Jednego nie można odmówić Panu kapelmistrzowi a mianowicie dobrych chęci,zacięcia muzycznego oraz niewątpliwie wieloletniego doświadczenia muzycznego jakiejkolwiek jakości by ono nie było.

Sądzę,że zabrakło trafnych decyzji a być może nawet odwagi w ich podejmowaniu  co skutkuje teraz spiętrzeniem problemu od,którego niestety nie da się uciec,można go było tylko odsunąć w czasie.

64 Ostatnio edytowany przez muzyk6 (2011-03-04 02:47:00)

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Panie Tadeuszu Chwała, z szacunku dla uczciwych forumowiczów odniosę sie do pewnych Twoich wypowiedzi na "Forum... ". Odnosi się pan do mojego błędnego pisania a ja proponuje zobaczyć, cyt. admina "byki w pisowni" art. z 14.01.2011 r. jak i w następnych art. stawia pan przecinek przed następnym wyrazem a nie po ostatnim,/to jest pikuś/ w art. z 16.01.2011 r. cyt. "To,że rozmawiałem z Wótem" sądze, że miało być z Wójtem.  art. do "radny" w styczniu 2011 cyt. "tak jak pan wykrzykiwać na wójta,jezierską" ja muśle, że powinno być "Wójta, Jezierską" - przepraszam wymienionych za cytat. W tym art. pisze pan Tadeusz Chwała cyt. "modlitwa przy grobie Jana Palla II", nie wiem panie Chwała czy znajdzie pan taki grób, ja z orkiestrą byłem dwukrotnie i nie widziałem, ale sądze że jak błędna pisownia tak i fałszywa obietnica wyjazdu dla młodych ludzi z zespołu. W art. z 21.01.2011 cyt. "najprawdopodobniej zostane wyoutowany", TEN OSTATNI WYRAZ TO CHYBA ZAPAMIĘTANY Z CZASÓW KONCERTOWANIA ZA GRANICAMI POLSKI.   w ART. z 16.01.2011r. cyt. "Musze nadmienić,że ja i moja małżonak", czyżby twoja zona była małżonakiem ???. Panie Chwała . Jak "grasz Panu" to znasz przypowieść aby nie szukać żdżbła w czyimś oku jak w swym masz belke. WSTYD PANIE CHWAŁA TADEUSZY WSTYD A GDZIE ambicja  MAGISTRA MUZYKI. Pan Chwała pisze w art. z 20.02.2011 r. cyt. "Aby nauczyć chociażby podstaw gry na instrumentach... trzeba mieć o tym blade pojęcie. Jeszcze się taki nie narodził. Jednak nikt o zdrowych zmysłach nie podejmie się odpowiedzialnosci". Chcę Pana zapewnić, że w znaczącej większości w tym i ja i  śp.Balcy byli i są instruktorem i dyrygenetem a kto chce inaczej to jest leniem lub niedouczony albo i to i to. W art. z 28.02.2011 r. pisze pan cyt." W niewątpliwie istniejącym problemie, nie można sie dopatrywać tylko i wyłącznie winy samego pana Kapelmistrza. Poniekąd jego osoba stała sie swego rodzaju ofiarą systemu." .PANIE CHWAŁA TADEUSZU, TO PAN ze mnie zrobił ofiare a przy okazji ofiarami padli młodzi ludzie kiedy stwierdziłeś. że nie ma kapelmistrz cyt. " umiejetności a ni wiedzy" /byk/.  Napisałeś też, że w temacie nie wyszło cyt. "bo ludzie nie mają niestety świadomosci potrzeb społeczeństwa"  PANIE CHWAŁA PAN CHYBA BYŁ NA KONCERCIE W SAN MARINO JAK PANI UCZYŁA LOGIKI I TEGO, ŻE SPOŁECZEŃSTWO TO LUDZIE. Tu się potwierdza pisanie mojego kolegi o historii /tej negatywnej/ w pierwszym art. dot. nauki i ukończenia nauki w uczelni Pana panie Chwała. Cyt. z 20.02.2011 r. "Eugeniuszu i twój "Psie Sabo" - dokąd zmierzasz prowadząc taką gre".  Z nauki na uczelni i logiki wynika, że Eugeniusz to ja a pies Saba to adwersarz z tej polemiki a z nim to mnie nie po drodze. Przypominam forumowiczom, że kiedyś obecny pracodawca nazwał pana Chwałe publicznie "człowiekiem szlachetnym". I tu pytanie do Pana Chwały czy szlachetnym człowiekiem jest ten co od około trzech lat usiłuje zniszczyć Orkiestre Dętą przy OSP Czaniec aby jak sęp adeptów tej orkiestry zgromadzić wokół siebie i grać " NA CHWAŁE PANU" JAK TO W JEGO WYPOWIEDZIACH EKSPONUJE.  CZY SZLACHETNYM CZŁOWIEKIEM JEST TEN CO ZNISZCZYŁ  DOROBEK  48 LAT GRANIA W KILKU ORKIESTRACH A OD 18 LAT NAUCZANIA I DYRYGOWANIA W ORKIESTRZE OSP CZANIEC osiągając wspólnie z orkiestrantami wiele sukcesówe - pisząc apsolutną nieprawde na "Forum".  Po tym co pan Panie Chwała wypisywal odeszło kilku orkiestreantów i pewno pan  z tymi co ich pan "powoływał ' na swym "apelu żywych i zmarłych" na uroczystości  jaka się zbliża. Czy szlachetnym człowiekiem można nazwać pana Chwałe co pisze w art. z 28.02.2011 r. że kapelmistrz stał się ofiarą "systemu". Na zakończenie, panie Chwała Tadeuszu za dużo u pana pisania jak to pan działa "na chwałe panu"  ale jak pan przeanalizuje swoje zachowanie wobec bliżniego swego to reszte pan sobie dopowiec. Panie Chwała Tadeuszu zniszczył mi pan reszte mojego życia wobec rodziony, mieszkańców rodzimej wsi Czaniec i dziesiątek  kapelmistrzów z prawie całej Polski z którymi uczestniczyłem na szkoleniach i koncertach a najbardziej wobec orkiestrantów Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP Czaniec . Prosze też aby forumowicze nie znający tematu prowadzenia Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Czańcu nie piosali banałów a jeżeli chcą pomóc naszej orkiestrze to prosze o kontakt osobisty. Dziękuje za uwage i te mądre i głupie wypowiedzi na "Forum"  w temacia Orkiestry z Czańca i jeszcze raz prosze o pomoc w utrzymaniu Orkiestry w Czańcu. Ja chcąc prowadzić orkiestre pomogłem kupując kilka instrumentów oraz całą biblioteke muzyczną za własne pieniądze a Was  mieszkańcy Czańca prosze o przysyłanie młodzieży do nauki muzyki w naszej orkiestrze za darmo a nie tak jak było w latach 1984 do 1990 r. a odnośnie metodyki nauczania to możecie Państwo być obecni w czasie lekcji muzyki i samemu ocenić a efekty będą jak w poprzednich latach. Z muzycznym pozdrowieniem Kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP w Czańcu

65

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Dziękuję Panu Chmielniakowi za swoją w większości niemerytoryczną i nieporadną wypowiedź gdyż ta staje się przyczynkiem do przeprowadzenia  dalszych merytorycznych wypowiedzi.

Co do błędów językowych to każdy je popełnia.
Jedni robią dużo błędów ortograficznych , semantycznych , frazeologicznych,syntaktycznych, stylistycznych,interpunkcyjnych-tak jak Pan a inni robią ich znacznie mniej tak jak zdecydowana większość forumowiczów na naszym forum.       

Jeśli ktoś zapomni wstawić jakiejś literki w wyraz to zapewne wynika to z pośpiechu w pisaniu na klawiaturze komputera.Nagminny błąd osób korzystających z klawiatury komputera.
Nikt nie jest doskonały w pisowni.Pan zaś robi wykład o  błędach popełniając ich w swoim ostatnim poście co najmniej kilka.

Co do pańskiego cytatu  "tak jak pan wykrzykiwać na wójta,jezierską" ja muśle, że powinno być "Wójta, Jezierską"

to nie wiem o co Panu chodzi.Ja tego nie napisałem.Napisał to "radny".A przy okazji wkopałeś Pan "radnego".

Nie będę się tu odnosił do kolejnego przytoczonego przez Pana cytatu.Znacznie przekracza on granice dobrego smaku.
/ zgoda- mój błąd literowy /-pragnę Panu przypomnieć,że Pan popełnił takich błędów "dziesiątki".

Co do wyjazdu dzieci z zespołu "Czaniec" do Watykanu to decyzja już została podjęta w porozumieniu z decyzyjnymi i opiniotwórczymi osobami /na razie nie będę wymieniał nazwisk/, wkrótce sam się Pan dowie.Ja dotrzymuje słowa.
Można by tu zauważyć pewną analogię dotyczącą składania obietnic.
My mieliśmy wielką nadzieję,że będziemy mieli dobrą Orkiestrę pod pańską batutą.
Zatem pytam się:gdzie jest ta dobra Orkiestra?
Żal tylko tych zmarnowanych talentów.

Do pańskich ostatnich wpisów dot.dydaktyki nauczania gry na instrumentach muzycznych i prowadzenia zespołu instrumentalistów to wybaczy Pan ale nie będę się już odnosił.
Musielibyśmy najpierw znaleźć wspólny mianownik w obszarze świadomości muzycznej.
Sądząc po pańskich nacechowanych "fachowością" wypowiedziach,nie będzie to możliwe.

Co do stwierdzeń Pana kapelmistrza:

"...PANIE CHWAŁA TADEUSZU, TO PAN ze mnie zrobił ofiare..."
"...I tu pytanie do Pana Chwały czy szlachetnym człowiekiem jest ten co od około trzech lat usiłuje zniszczyć Orkiestre Dętą przy OSP Czaniec aby jak sęp adeptów tej orkiestry zgromadzić wokół siebie i grać..."
"...Po tym co pan Panie Chwała wypisywal odeszło kilku orkiestreantów ..."
"...Panie Chwała Tadeuszu zniszczył mi pan reszte mojego życia wobec rodziony, mieszkańców rodzimej wsi Czaniec i dziesiątek  kapelmistrzów z prawie całej Polski z którymi uczestniczyłem na szkoleniach i koncertach a najbardziej wobec orkiestrantów Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP Czaniec ..."

Rozumiem pańskie emocjonalne podejście do sprawy.
Powinien Pan jednak zdać sobie sprawę wcześniej ze swojej nieudolności.Jeśli wydawało się Panu,że wszystko idzie w dobrym kierunku i "ludzie to kupią"to tym bardziej mi przykro i mogę tylko współczuć.
Szkoda tylko,że Pan sam się nadal pogrąża na swoje wyraźne życzenie.
Ja nie mogę zgodzić się z "bylejakością".

W muzyce najlepszym cenzorem jest ucho ludzkie.

Jeśli Pan uważa,że Pana pomówiłem to mogę poradzić aby wstąpił Pan na drogę sądową przeciwko mnie.
Podam Panu nawet informację,która może Panu pomóc w tym działaniu:

Pomówienie jest uregulowane w kodeksie karnym. Jeżeli ktoś tak jak mówi artykuł 212 p§ 1 k.k., pomawia osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną, nie mającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności popełnia przestępstwo zagrożone karą grzywny, ograniczenia albo pozbawienia do roku wolności. Kodeks karny dopuszcza jednak, w art. 213 §. 1 oraz §. 2, okoliczności wyłączające odpowiedzialność karną. Mianowicie, jeśli zarzut jest prawdziwy i uczyniony został niepublicznie, albo jeśli publicznie rozgłaszany i podnoszony prawdziwy zarzut służy obronie społecznie uzasadnionego interesu, to przestępstwo nie zostaje popełnione.

Ściganie przestępstwa pomówienia odbywa się w drodze oskarżenia prywatnego, co oznacza, że konieczne jest sporządzenie własnego aktu oskarżenia (wystarczy wskazać w jego treści osobę oskarżoną, zarzucany mu czyn oraz dowody potwierdzające oskarżenie). Istnieje też możliwość, o której mowa w art. 488 k.p.k.: policja na żądanie pokrzywdzonego przyjmuje ustną lub pisemną skargę, w razie potrzeby zabezpiecza dowody, po czym przesyła skargę do właściwego sądu.

66

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

I jeszcze jedna refleksja się nasuwa.
Po co są potrzebni ci wszyscy nauczyciele w szkołach muzycznych od nauki gry na:trąbce,tubie,puzonie,klarnecie i saksofonie,flecie,perkusji etc.?

Gdyby nie oni to absolwenci tych szkół umieli by tyle co....

No ale jest to jakiś sposób na oszczędności poprzez redukcje etatów.Wystarczy jeden Pan.

Ja rozumiem,że są jakieś realia panujące w OSP czy JST i nie zawsze stać na zatrudnienie kilku fachowców /przynajmniej w początkowej fazie nauczania gry na instrumentach-o tym już pisałem wcześniej/
ale jeśli kapelmistrz już musi to wszystko ogarnąć to trzeba mieć nieco większą wyobraźnię i wiedzę.
Ja wiem,że w większości orkiestr dętych przy OSP ta działalność stanowi amatorski ruch artystyczny.
Ale i takiego amatorskiego ruchu często warto posłuchać bo miło jak ludzie garną się do muzykowania no ale najpierw potrzebny jest podstawowy warsztat muzyczny .
By to mogło nastąpić przy udziale jednego fachowca to musi to być osoba odpowiedzialna i z wyobraźnią.

67

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Taka skromna rada
podczas pisania postów słowa napisane z błędami zostają podkreślone na czerwono, wtedy należy użyć prawego przycisku myszki i poprawić błąd (wybrać z sugerowanych) to takie proste.

Wiele krytyki i jakiegoś żalu się tu wylewa, a słyszałem nie dalej jak wczoraj, że w Kobiernicach od roku nie ma orkiestry, a etacik  kapelmajstra jest.

Dobry chór by się przydał i dobra orkiestra ale  taka GMINNA a nie wioskowa.

Czy w 15000 gminie nie można stworzyć jednej dobrej orkiestry i chóru?

Nie znajdzie się 60 utalentowanych ludzi?

Górale przecież zawsze słynęli  z muzykalności.

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

68

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Morlinek napisał/a:

Wiele krytyki i jakiegoś żalu się tu wylewa, a słyszałem nie dalej jak wczoraj, że w Kobiernicach od roku nie ma orkiestry, a etacik  kapelmajstra jest.
.

A to ciekawe. Kto jest tym geniuszem? Może wątek się zmnieni w orkiestry dęte w naszej gminie. Morlinku daj więcej. Proszę.

69

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Może podstawą do takiej gminnej orkiestry ,byłaby orkiestra z Porąbki.Miałem okazję kiedyś jej posłuchać na koncercie w Kobiernicach.Nie jestem muzykiem ,ale tam widać dobrą pracę i fachowość w prowadzeniu kapeli.Ta muzyka cieszyła ucho.

70

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Dziękuje za dobrą rade, i nie podnosił bym tematu pisowni gdyby nie  złosliwe uwagi pod moim adresem.  Panowie Morlinek i Sąsiad, kto nie poprowadził orkiestry amatorskiej od proszenia ich rodziców aby pozwolili się uczyć grać na in. dętym dziecku, douczeniu z przedmiotu matematyki na pierwszych lekcjach do wygrania nagrody z tym uczniem, nie powinien zabierać głosu jak chłopski filozof  mec. i niech się zwie jak się chce  Ta... Chw... . Nie dziwcie się prosze, że obecnie w naszej orkiestrze jest tak a nie inaczej. jest mało chętnych do nauki, a kiedy prowadził kapelmistrz lekcje żywej muzyki wraz z Panią Katarzyną . B. to uczniowie pytają ile zarobią w orkiestrze i to jest fakt a nie peplanina T.Ch. Kiedy u nas było 35 do 40 orkiestrantów zasilaliśmy inne sąsiednie orkiestry m.in. z Kóz . Mało Orkiestr Dętych obecnie gra  tylko własnymi orkiestrantami tak jest i w Czańcu z orkiestrantami a i w sporcie, aż do czasu jak będą chętni do nauki grania na in. dętym a taki sam problem jest w chórach, brak chetnych młodych ludzi.                                                                 Prosba do Chwały Tadeusza - 25 lat nie grałeś w Czańcu i orkiestra miała sukcesy i upadki ale Ty nie przyszedłeś i nie pomogłeś dopiero od trzech lat jak szukasz pracy to kopiesz dołki pod wszystkimi i mówisz, że to na chwałe panu.  Bo jak Ty chcesz aby byli mądrzejsi od Ciebie i uczyli za friko a Ty byś kasował kokosy to tak nie było i nie będzie w ruchu amatorskim. Młodzi ludzie grający w orkiestrrze  są lojalni i mówią o nakłanianiach.  Jak corocznie od 10 lat Orkiestra Dęta z Czańca pojedzie grać do Wadowic 15 maja br.  " Strazacy Ojcu Swiętemu" może ktoś zasponsoruje autokar  a to jest problem jakich jest kilka na dzień dzisiejszy a nie filozofia Kiepskiego Tadka przepraszam Ferdka . Z pozdrowieniem / to nie muzyk nadawał:/

71

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Nieestety, chyba się dzieje coś niedobrego. W Polsce jest setki orkiestr dętych, grają dorośłi, młodzież i dzieci i jakoś sobie radzą. Radzą sobie ze wszystkim, a wychodzi na to, że u nas jedna to fikcja, druga to udawanie, dopiero trzecia jako tako. Jak ze wszystkim w naszej gminie.
Panowie muzycy zróbcie pojedynek, na pistolety, tromby, szpady i florety, może coś z tego będzie.

72

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Muzyku o numerze szóstym-w zasadzie powinni Cię nazywać numerem siódmym po tym jakie androny wypisujesz.
Ja już pisałem wcześniej,że gra pod Twoją batutą to strata czasu .
Jak udzielałeś dzieciom ze szkoły pdst.lekcji instrumentoznawstwa to używałeś terminów ,których nie ma w nauce o instrumentach.
Wiem bo mi uczniowie donieśli wpadając w paroksyzm śmiechu.
Nawet niektóre dzieci ze szkoły podstawowej mają większą wiedzę od Ciebie o instrumentach.
No bo jak można nazwać flet poprzeczny-fletem bocznym ?!!!

Wstyd.

Zaznaczam jednak,że żadne pojedynki na tromby,szpady itp.nie wchodzą w grę.
Jedynie argumenty wchodzą w rachubę.
A argumenty są mocne.

Powtarzam-nie ma Orkiestry dętej w Czańcu.

Ten stan rzeczy trwa bardzo długo.Zdecydowanie za długo.
Czy jest ktoś odpowiedzialny za taki stan rzeczy?

Numerze siódmy- wbij sobie do głowy,że ja nie chcę Cię wygryźć z pracy.
Mam swoje zajęcia muzyczne i w przeciwieństwie do Ciebie staram się je robić dobrze i odpowiedzialnie.
Człowieku,prowadź sobie tą Orkiestrę ,tylko rób to dla pożytku publicznego a bez szkody dla młodzieży.
Ciekawy jestem tylko czy znajdzie się  osoba ,która zareaguje na Twoje wyczyny.
Czy jest taka osoba?

Cóż, będę śledził rozwój sytuacji.

73

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

a ja wam mówie że z orkiestrą dętą w Czańcu zostanie tak jak jest to po co się kłócić?

Per Aspera Ad Astra

74

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Panie, ale nie szlachetny Chwała jest takie Powiedzenie, które do Ciebie pasuje cyt: Jak pewnej pani pluniesz w oczy to mowi, że deszcz pada"  Przepraszam czytających forumowiczów za ten cytat ale jak można określić fałszywe twierdzenia  Pana Chwały pt. 'jedna pani drugiej pani". Tylko utwierdza fakt w jak perfidny sposó zniechęca dzieci od orkiestry za przeproszeniem jak agent ....wypytując  młodych o mnie  -  a w tym przypadku to wielka banialuka, bo lekcje byly prowadzone pod nadzorem fachowca pedagoga od muzyki.  Ja twierdze. że w Czańcu orkiestra była i jest od 1927 r. i nadal będzie  a Pana Chwałe prosze po raz kolejny aby po nieobecności 25 letniej w Orkiestrze Dętej w Czańcu przestał robić za kreta  "na chwałe panu" jak to pisał sam wielokrotnie.  Panie Chwała ja będe starał się nie dyskutować na Forum.  Napisz forumowiczą jak Cię pytali gdzie i ile grałeś oprócz 2 lkat w orkiestrze górniczej i tej co w tym czasie jak studiowałeś. Ilu ucznio wyuczyłeś na instrumentach dętych i jakich. A skoroś taki szpec - filozofomuzyk, to napisz w której orkiestrze obecnie grasz i czy wiesz jak wygląda batuta bo o dyrygowaniu to nie masz zielonego pojecia praktycznego a skoro chciałbyś instruktorów do nauki to twierdze, że i o nauce gry na in, detych nie masz pojęcia. Jak chce pan panie Chwała, to jak mnie pan uderzył w jeden policzek to ja panu nadstawiam drugi bo intrygi u pana wiele.

75

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Szanowny panie Sasiad, prosze nie przyjmować to jako chwalenie się ale na temat składu osobowego orkiestr detych to możemy podyskutować bo juz w latach 90 - tych,  kiedy grałem w niedalekiej orkiestrze dętej co zdobyła  pierwsze miejsce  w orkiestrach dętych OSP w Polsce byli orkiestranci dobierani a będąc zaproszony wraz z kilkoma kapelmistrzami z rejonów Polski na Finałowy Konkurs Orkiestr Dętych OSP do Krynicy w 2006 r. przez ZG ZOSP RP,.  też widziałem m.in. Orkiestre dętą z Wilamowic i Pisarzowic i znam kto i z jakich orkiestr tam grał.   Twierdze, że są orkiestry co nie dobierają innych orkiestrantów  ale w Czańcu jak uczyć, kiedy m.in. Pan Chwała tak jak na Forum twierdzi, że kapelmistrz nie umie uczyć, to rodzice najczęściej nie znając zasad muzyki po kilku miesiącach czyli aż  Pan Chwała nie zidentyfikuje rodziców uczni i nie opowie im swojej teorii o moich kwalifikacjach, rezygnyją z wysyłania na nauke muzyki swoje dzieci. I tak się dzieje od trzech lat. A o tym co pisze to mi mówili inni orkiestranci o zainteresowaniu  danymi osobowymi uczni w orkiestrze.  Jeżeli ktoś jest faktycznie zainteresowany pomocą w orkiestrze to zapraszam na rozmowe z orkiestrantami w dni nauki muzyki /prób/. Z poważaniem jw.