76

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Czyli P. Chwała sieje wrogą propagandę ???

Per Aspera Ad Astra

77

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Szanowny Panie "fachowcu" od siedmiu boleści.
To jaką masz wiedzę o dyrygowaniu to widać.Każdy miał okazję zauważyć.
Poruszam ten temat bo ty zacząłeś.
Ja mogę tylko powiedzieć,że kierunku artystycznym UŚ,dyrygowanie było bardzo ważnym przedmiotem,którego zaliczenie wymagało wielkiej pracy,długofalowego ćwiczenia pod okiem niekwestionowanych fachowców min. z akademii muzycznej w Katowicach.
Zaliczenie przedmiotu polegało na finałowym konkursie na którym trzeba było poprowadzić chór i orkiestrę symfoniczną ,która grała poważane utwory min.Mozarta.
W twoim przypadku zaś  dyrygowanie polega mniej więcej na "wymachiwaniu" /zdarzyło się nawet w trakcie mszy w kościele w Czańcu,że w trakcie dyrygowania "wymachiwania",że nasz "fachowiec" odbierał przychodzącą rozmowę na telefon komórkowy.

Jeśli prowadziłeś zajęcia z instrumentoznawstwa pod okiem fachowca pedagoga ,to powinien ci zwrócić uwagę na błędy.
Dodam tylko,że wątpliwej jakości doświadczenie zdobyte przez ciebie choć długotrwałe oraz przebytych kilka kursów w tym również pedagogiczny / wstyd panie pedagogu-nadal popełniasz błędy w pisowni w składni/ nie predestynują cię do fachowego prowadzenia orkiestry.

Pragę zwrócić uwagę forumowiczów iż moje ostre wypowiedzi wobec naszego "fachowca" podjęte zostały tylko i wyłącznie na wyraźne zaczepki z jego strony .
Staram się aby moje wypowiedzi zawierały mocne argumenty-to moja obrona przed kąśliwymi uwagami.

Tutaj odniosę się  min. do tezy Gregora.

Czy ja sieję wrogą propagandę?

Jeśli ważne osoby spośród braci strażackiej,spośród osób opiniotwórczych i zacnych a także duża ilość mieszkańców Czańca zwraca mi uwagę ,że nie mogą już dalej słuchać tej orkiestry  bo jest to wynikiem tylko i wyłącznie "wyczynów"aktualnego kapelmistrza to odpowiedź już nasunęła się sama.

Ja w każdym bądź razie w celu jednoznacznego rozwiania wątpliwości,  jestem gotów na debatę z udziałem członków OSP i innych osób zainteresowanych tematem czyli rodziców dzieci pobierających naukę gry na instrumentach a także muzyków,którzy odeszli z orkiestry z różnych powodów.
Moje wypowiedzi w przedmiotowym temacie,mają jedynie na celu przyczynienie się do zmiany sytuacji na lepsze.

Jak już pisałem we wcześniejszych postach-nie jestem zainteresowany odebraniem pracy aktualnemu kapelmistrzowi aczkolwiek dopuszczam możliwość pomocy w temacie ale nie ze względów finansowych  lecz ze względu na ogólne dobro społeczne
/ wysokość gaży jak się domyślam za prowadzenie Orkiestry w skali miesiąca czyli od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin, jest porównywalna z 5-cioma godzinami mojej  pracy  w moich indywidualnych projektach muzycznych/ .

Ja biorę pełną odpowiedzialność za swoje wypowiedzi i jestem przekonany / tak samo jak wiele osób z którymi rozmawiam/ o słuszności moich tez i nadal kreować wizję społeczeństwa obywatelskiego czyli OTWARTEGO i ŚWIADOMEGO w temacie Orkiestry i nie tylko.....

78

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

"[...]Tylko utwierdza fakt w jak perfidny sposó zniechęca dzieci od orkiestry za przeproszeniem jak agent ....wypytując  młodych o mnie  -  a w tym przypadku to wielka banialuka"- słowa kapelmistrza z poprzedniego postu
"nie jestem zainteresowany odebraniem pracy aktualnemu kapelmistrzowi"- post powyżej

Widzę tu pewną sprzeczność może mi ją ktoś wytłumaczy?

Per Aspera Ad Astra

79

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

P.Chwała skoro nie zalezy Panu na posadce PChmielniaka(na posadce dyrektora gok-u tez panu nie zalezy) to stworz Pan wlasna orkirstre-przeciez podobno chodzi tylko o dobro dzieci mlodziezy itd kasa nie jest dla Pana wazna-wiemy wiem pracuje pan w wielkiej korporacji finansowej.....moze i by ta korporacja cos rzucila.....
Skoro panska malzonka mogla pracowac za darmo to i moze pan popracuje i udowodni ze jest pan genialnym wirtuozem i robi to z dobroci serca.....i utnie pan tym samym wszystkie spekulacje....

Orkiestra w Kobiernicach podobno nie istnieje w Czancu tez kiepsko wiec ma pan szanse pozyskac muzykow...tylko pytanie czy ktos bedzie chcial pod pana kierownictwem pracowac...

80

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Ja nie kreuje się jako genialny muzyk ani wirtuoz jak sugeruje Jaqbek.
Są inni dużo lepsi.
Jednak uważam ,że wykształcenie muzyczne jest podstawą do świadomego działania w obszarze muzyki.
Dlaczego miło się słucha orkiestry z Porąbki?
Otóż dlatego,że kieruje nią wykształcony pedagog z kierunkowym wykształceniem i dużym doświadczeniem mający jakąś wizję brzmienia zespołu.
Czy Czaniec jest gorszy od Porąbki?
Nie stać nas na taka orkiestrę?
Dlaczego muzycy odeszli z czanieckiej orkiestry?
Zapewne jest jakiś ważny powód.

Jak pisałem wcześniej,są ludzie w naszym otoczeniu,którzy nadali by się by poprowadzić Orkiestrą dla dobra  ogółu i adeptów sztuki muzycznej.
Ja oczywiście nie wykluczam mojego uczestnictwa w strukturach Orkiestry również w postaci wolontariatu.
Co do GOK-u to wyraziłem swoje zdanie wcześniej.
Wójt jest powołany do zorganizowania działalności  instytucji kultury zgodnie z

1) ustawą z dnia 25 października 1991 r. o organizowaniu i prowadzeniu działalności
kulturalnej (tekst jednolity: Dz. U. z 2001 r. Nr 13 poz. 123 ze zm.) zwaną dalej
?ustawą?,
2) ustawą z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (tekst jednolity: Dz. U.
z 2001r. Nr 142 poz. 1591 ze zm.).

Wójt powołał instytucję kultury i jest odpowiedzialny pośrednio za wykonywanie działań w zakresie prowadzenia działalności kulturalnej w Gminie.
Jeśli uważa,że wszystko jest w porządku to na razie tego nie będę komentował.
Zobaczymy co będzie dalej się działo.
Dyrektor GOK-u powinien w momencie powołania go lub też konkursu spełniać warunki formalne
czyli :
1. Wykształcenie wyższe specjalistyczne określone w załączniku Nr 6 do rozporządzenia Ministra Kultury i Sztuki z dnia 9 marca 1999r. w sprawie wymagań kwalifikacyjnych i trybu stwierdzania kwalifikacji uprawniających do zajmowania określonych stanowisk w niektórych instytucjach kultury, dla których organizatorem jest administracja rządowa lub jednostki samorządu terytorialnego (Dz. U. Nr 26, poz. 234 z późn. zm.) lub humanistyczne albo z zakresu zarządzania i marketingu.
Tego nie wiem czy w momencie powołania te warunki były spełnione.
To,że ja uważam,że są inne osoby predestynowane do kierowania działalnością instytucji kultury w Gminie to tylko moja odwaga w formułowaniu tez.
Życzę innym też odważnych i merytorycznych wpisów na forum.

81

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Panowie muzycy!

Dajcie sobie spokój. Fakt jest taki. Orkiestry albo nie istnieją jak w Kobiernicach, przynajmniej tak piszą wtajemniczeni, albo nie  grają. Pytanie jest proste i może na nie odpowiedzieć przezes Czernik. Czy OSP Czaniec jest w stanie prowadzić, co znaczy finansować również, orkiestrę dętą lub jakąkolwiek inną. Jeżeli nie to po cholerę ta dyskusja. Jeżeli dyrygenta finansuje GOK a instrumenty rodzice to nie jest orkiestra stażacka, chyba, że z nazwy. W zakresie ochrony przeciwpożarowej w zadaniach gminy nie ma finansowania orkiesry dętej. Zastanówcie się więc o czym dyskutujecie miedzy sobą.

82

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Sąsiad teraz trzeba o to nowego prezesa pytać....

Per Aspera Ad Astra

83

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Nie mając nic lepszego do roboty odgrzebałem list wyborczy Czesława Bułki. O orkiestrach dętych pisał tak: .... Naszą chlubą są także: grupa teatralna z Czańca, orkiestry dęte, chóry....."

Pytam się więc kto jest kłamcą. W Kobiernicach jest tylko kapelmistrz, w Czańcu stan zawieszenia. Czy ktoś słyszał o jakimś chórze.

84

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Sąsiedzie,
myślę,że nie można dać spokoju takiemu stanowi rzeczy.
To,że chlubą Gminy jest min.Orkiestra z Czańca powinna mieć swoje potwierdzenie w rzeczywistości.
Jeśli tak nie jest to faktycznie mamy do czynienia z propagandą sukcesu / skądinąd mi znaną/.
Nie mam wiedzy co do orkiestry w Kobiernicach.Jedynie ptaszki ćwierkały,że kapelmistrz jest na etacie a orkiestra jest "w polu".
Te sugestie są niepokojące.
GOK również chlubi się Orkiestrą czaniecką.

http://www.porabka.pl/index.php?str=2&id_str=8

Skoro ją finansuje to znaczy,że jest w pełni świadom co tutaj się dzieje.
To,że w zakresie ochrony przeciwpożarowej w zadaniach gminy nie ma finansowania orkiestry dętej,nie znaczy,że Orkiestra jest pozostawiona sama sobie.
GOK ją finansuje przynajmniej "kapelmistrza",rodzice finansują instrumenty-to dobrze.
Jeszcze jest ważny element czynnika rodzicielskiego.
Każdy rodzic wysyłając swoją pociechę na zajęcia nauki gry na instrumencie chce by jego dziecko nabyło przynajmniej podstawową wiedzę,również nobilitacja jest ważna-moje dziecko gra w Orkiestrze.
Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę,że tutaj czyha na nich pułapka.
Ja już abstrahuję od tego,że nie do końca jest to orkiestra strażacka ze względu na sposoby finansowania/również przez rodziców/ jednak uważam,że skoro już GOK partycypuje w kosztach to powinno się zrobić wszystko,żeby te środki wykorzystać i kultywować projekt działalności Orkiestry.
Abstrahuję również od kompetencji pewnych osób ale chwała instytucji kultury,że dokłada środki na działalność Orkiestry.Te środki należałoby tylko odpowiednio spożytkować.
Jestem przekonany,że "rozmawiać warto" a najlepiej konstruktywnie.
Nikt nie mówił,że będzie łatwo.
Zacytuję tu tylko słowa Adama Mickiewicza  wykorzystane trafnie wcześniej przez pewnego forumowicza z Kobiernic:
"Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie."

85

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Panie Chwała!

Jest pan dużym chłopcem, który prawdopodobnie zna lepiej funkcjonowanie naszej gminnej społeczności niż ja. Wielu z nas dostrzega, że to co nas otacza to  nie świat wirtualny tylko szara codzienna rzeczywistość. Ile w nim udawania i zakłamania a ile rzeczywistej odpowiedzialności nie wiemy. Wójt, urzędnicy to osoby nietykalne, mam wręcz odczucie, że wójt obdarzony jest dogmatem nieomylności. Kto, gospodarując własnymi środkami pozwoliłby sobie na płacenie ludziom, którzy nic nie robią. Jak to jest w ogóle  możliwe, że w Kobiernicach, naturalnie jeżeli to prawda jest kapelmistrz a nie ma orkiestry. Na to idą nasze podatki. Co robią radni, gdzie pan Kojder przewodniczący komisji budżetowej, gdzie jest pan Pękala przewodniczący komisji kultury? Był na forum taki człowiek co podawał się za "radnego", może on zna odpowiedz.

86

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Właśnie odkryłem taką ankietę w której można określić swoje zapatrywania na gminę.
Polecam !!!

http://forum.kobiernice.pl/viewtopic.php?f=3&t=193
Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

87

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Szkoda, że nie ma ankiety, w której można określić autora tej ankiety.

88

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Galler! Co ty taki wrażliwy?

89

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Przepraszam,

90

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

galler napisał/a:

Przepraszam,

Za co?

91

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

a jest ankieta gdzie można określić stan orkiestr dętych?? jak nie ma to Panie Chwała do roboty

Per Aspera Ad Astra

92

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Nie ma ale możesz sam zrobić ! Trochę inicjatywy wykaż i sam zrób jaką tylko sobie zapragniesz smile
O orkiestrach, o wspaniałym cudzie architektury jakim jest nowe centrum Czańca i w ogóle o czym sobie zamarzysz smile

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

93

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Dołączyłem do forum nową funkcjonalność - głosowanie forumowiczów więc jeśli będzie taka potrzeba - możemy uruchomić ankietę z konkretnym pytaniem.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

94

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Morlinku ale ja nie mam kompleksów na tle orkiestry ani żadnej innej organizacji, w gminie jest wiele tematów ważniejszych i wymagających więcej uwagi niż wiejscy grajkowie kłócący się między sobą

Per Aspera Ad Astra

95

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

admin napisał/a:

Dołączyłem do forum nową funkcjonalność - głosowanie forumowiczów więc jeśli będzie taka potrzeba - możemy uruchomić ankietę z konkretnym pytaniem.

Brawo admin, widzę, że przykład Kobiernic już przyniósł rezultat.

96

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

GREGOR napisał/a:

Morlinku ale ja nie mam kompleksów na tle orkiestry ani żadnej innej organizacji, w gminie jest wiele tematów ważniejszych i wymagających więcej uwagi niż wiejscy grajkowie kłócący się między sobą

Dlatego uważam, że pytania w ankiecie Kobiernice.pl są trafnie postawione. Właśnie poruszają ważniejsze tematy niż "wiejscy grajkowie".

Mnie szczególnie wnerwia nepotyzm, kolesiostwo, i brak inwestycji w infrastrukturę gminną.

Gardzę nieoświeconym tłumem i trzymam się od niego z dala -  Horacy

97 Ostatnio edytowany przez galler (2011-03-09 14:57:35)

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Morlinek napisał/a:

Dlatego uważam, że pytania w ankiecie Kobiernice.pl są trafnie postawione.

Postawione pytania są subiektywne, tendencyjne i nastawione wyłącznie na szkalowanie. Autor ankiety jest stronniczy, a ankietą chce osiągnąć określony wcześniej cel. Żal mi ludzi, którzy dają się nabrać na tak książkową (szczeniacką) próbę kształtowania opinii społecznej. Do autora ankiety ? inni też czytają podręczniki o metodach socjotechnicznych. Do Morlinka i Sąsiada - czy chcielibyście publicznie zostać zapytani, ?dlaczego bije Pan żonę?"

98 Ostatnio edytowany przez Zenon (2011-03-09 18:26:50)

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Proponuję nie użalać się, przekuć teorię w praktykę i stworzyć konkurencyjną ankietę. Oczywiście obiektywną i nastawioną na osiągnięcie nieokreślonego celu.
Tak się składa, że na pytana ankietera można odpowiedzieć abo można nie odpowiedzieć. To nie to samo co pytania np. GUS-u, na które musimy odpowiedzieć.

A tak poważnie Galler. Ja widzę pozytywny aspekt w tego rodzaju ankietach. To jest pewien środek wyrazu - dozwolony w demokratycznym społeczeństwie. Owszem. Może i ankieta przejaskrawia rzeczywistość i kształtuje opinię społeczną w określonym kierunku. Cóż zrobić kiedy opinia ukształtowana i kształtowana jest również przez manipulacje. Są pewne subiektywne wskaźniki, na podstawie których można zdiagnozować nasze otoczenie. Podejmują się tego różni ludzie, traktując temat bardzo poważnie i profesjonalnie. Nie ma zresztą co wymyślać. Niestety gołym okiem widać, że obywatelom naszej gminy zaczyna się żyć nie całkiem komfortowo, a świat nie znosi pustki. Może moje odczucia są subiektywne ale tak właśnie postrzegam naszą gminną rzeczywistość, i nie jestem w swojej ocenie osamotniony. Wnerwia mnie to dziadostwo, którego doświadczam na co dzień. Czuję, zwłaszcza wieczorem dziadowskie powietrze, widzę pałętające się śmieci i wyrastające tu i ówdzie dzikie wysypiska, brudne drogi, nota bene posypywane z przyzwoleniem Wójta popiołem. Doświadczam chaosu organizacyjnego, deficytu budżetowego, braku poszanowania prawa przez organy samorządowe (w tym o zgrozo, prawa przez siebie stanowionego!), bezprawnego ograniczania dostępu do informacji publicznej.
Niech żyją więc ankiety, które skłaniają do myślenia, wywołują dyskusje i przyczyniają się do wzrostu świadomości obywateli.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

99 Ostatnio edytowany przez sąsiad (2011-03-09 18:52:24)

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

galler napisał/a:

Do Morlinka i Sąsiada - czy chcielibyście publicznie zostać zapytani, ?dlaczego bije Pan żonę?"

Panie Galler, żony nie biłem, nie biję i bić nie będę bo taki ma charakter. Pytanie więc o ten niecny uczynek mogę przyjąć tylko ze zdziwieniem, bez względu  kto je zada. Jeżeli bym więc zapytał czy np. policjanci biorą łapówki lub księża dopuszczają się czynów pedofilskich sugerowałbym całemy światu, że tak właśnie jest? Naturalnie, że nie. Zwróciłbym jednak uwagę na pewne negatywne zjawiska mające miejsce w naszym życiu, bez wzgledu na to czy nam się podoba czy nie. Jeżeli w naszej gminie nie mają miejsca przypadki zatrudnień rodzinnych to na pytanie o nepotyzm nikt nie powinien odpowiedzieć. Ludzie jednak to dostrzegają, wiedzą o tym. Udawanie, że wszystko jest OK to obłuda. Ja nie jestem obłudny i ankietę wypełniłem. Na koniec, jeżeli wszystko w naszej gmnie idzie jak po przysłowiowym sznurku a wójt jest jak żona Cezara, to dlaczego jest tak zle. Jest jeszcze jedna możliwość, po prostu jesteś minimalistą i to co ci oferują przyjmujesz z zadowoleniem. Ja nie. Ale to wszystko nie na temat, tak się nam temat grajkowy przerodził w ankietowy.

100 Ostatnio edytowany przez banan11 (2011-03-10 09:51:40)

Odp: Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec-opinie

Morlinek napisał/a:

Dlatego uważam, że pytania w ankiecie Kobiernice.pl są trafnie postawione.

Uważam, że cała strona i forum są tendencyjne, nastawione ku jednej sprawie - ośmieszyć władze gminy, wytknąć błędy, niedociągnięcia, wyciągnąć brudy... Taki gminno-porąbski WikiLeaks wink
Może to i dobrze, ale nie powinno to być na stronie ponoć informacyjnej miejscowości. Trzeba było sobie założyć nielubiegminyporabka.pl i tam jechać na UG.
Ale dość tego offtopa.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif