Temat: Oświadczenie-prośba o wsparcie w działaniu

Drodzy Forumowicze.
Wczoraj z wiarygodnych źródeł dowiedziałem się,że GOK  rozpowszechnia informację na mój temat,iż miałbym zadenuncjować go przed określonym organem,jakoby  GOK dokonywał sprzedaży art.tytoniowych i alkoholowych bez wymaganych zezwoleń na ostatnio odbytym festynie w Porąbce.
Czyn ten miałby być moją zemstą za to,że nie zostałem kapelmistrzem orkiestry dętej działającej przy OSP Czaniec.
Otóż przyznaję,że kilka lat wstecz ,aplikowałem o to zajęcie mając na uwadze dobro rozwoju talentów muzycznych młodzieży czanieckiej.
Aplikowałem na wyraźną prośbę jednego z członków  ówczesnego zarządu OSP.
Wówczas Pani dyrektor stwierdziła,że nie mam wystarczających kwalifikacji aby objąć to stanowisko.
Gwoli wyjaśnienia-mam wystarczające wykształcenie w tym kierunku oraz niezbędne doświadczenie.
Dodatkowo informuję,że wykształcenie muzyczne jest tylko wycinkiem pobranej przeze mnie wiedzy i traktuję ten obszar hobbistycznie.Abstrahuję tutaj od faktu,że mógłbym z powodzeniem pracować z orkiestrą nie tylko o profilu amatorskim a również profesjonalnym.
Nie to jednak jest tutaj istotą sprawy-zainteresowani mogą znaleźć więcej informacji w innym wątku na niniejszym forum poświęconym orkiestrze OSP Czaniec.
Pomimo mojego przekonania,że Pani dyrektor nie ma wystarczającej wiedzy,doświadczenia ani wykształcenia i przez to jest mierną dyrektorką GOK ,można by dowieść,że działa na szkodę Gminy sprzeniewierzając się wytycznym statutu GOK.
Nigdy jednak nie zaprzątałem sobie głowy sprawami interpersonalnymi pomiędzy mną a ww personą.
Aktualnie w obecnym układzie jest to walka z wiatrakami.

Kultura jak i inne kwestie,mam tu na myśli również rozwój gospodarczy-mam wielką nadzieję zacznie dopiero kwitnąć w Gminie po zmianie aktualnego układu sił rządzących.

Parafrazując,niniejszym oświadczam,że nie dokonałem powyżej opisanego czynu gdyż nie miałem wystarczającej wiedzy by zgodnie z treścią przepisu art. 304 § 1 Kodeksu postępowania karnego,  zawiadomić o tym prokuraturę lub policję.Gdyby jednak miał taką wiedzę na pewno spełniłbym mój społeczny obowiązek.

Aktualnie jednak w obliczu szerzenia się w Gminie nieprawdziwych informacji na mój temat ,poważnie rozważam zawiadomienie właściwych organów o możliwości popełnienia przestępstwa.
Proszę o komentarze i wszelkie informacje,które pomogłyby w wyjaśnieniu sprawy.

Tadeusz Chwała.

2

Odp: Oświadczenie-prośba o wsparcie w działaniu

Nie bardzo rozumiem. Temat o Panu i orkiestrze był poruszany dość dawno temu... A kiedy był wspomniany festyn?

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

3

Odp: Oświadczenie-prośba o wsparcie w działaniu

Czy to znaczy, że ktoś zawiadomił prokuraturę o popełnienia w GOK przestępstwa ściganego z urzędu?

Może być ciekawa sytuacja, jeżeli zawiadomienie potwierdzi się ponieważ instytucje samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa (art. 304 § 2 Kodeks postępowania karnego).

Może więc okazać się dodatkowo, że nie dopełniono obowiązków (art. 231 § 1 Kodeksu karnego).

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

4

Odp: Oświadczenie-prośba o wsparcie w działaniu

Jakieś dla mnie to jest niejasne. Kto dokładnie miałby rozpowszechniać te informacje? Tzn jakie osoby, bo przecież GOK jako forma bezosobowa nie posiada głosu, tylko konkretni ludzie. Według mnie dość poważne pomówienia albo ze strony pracowników GOK w stosunku do Pana Tadeusza, a jeżeli to nie prawda ze strony Pana Tadeusza. Myślę, że sprawa w tym rozmiarze ma znamiona przestępstwa. Nie znam się, pewno kolega Zenon wyjaśni dogłębniej.

5 Ostatnio edytowany przez Tadeusz (2012-08-02 15:39:22)

Odp: Oświadczenie-prośba o wsparcie w działaniu

Nie wiem kto rozpowiada takie bzdury ale na pewno osoby,których sprawa dotyczy.
Tak czy inaczej musi być coś na rzeczy,bo wiem,że pewne osoby starały się załatwić "podkładkę" na działalność gastronomiczno-handlową na festynie w Porąbce od jednego z podmiotów gospodarczych działających na terenie Gminy mającego  zezwolenie na taką działalność.
Ja w każdym razie kupowałem na festynie w Czańcu piwo i żadnego paragonu nie otrzymałem ani też nie widziałem kasy fiskalnej.
Jeżeli Państwo mieliście podobne relacje ze sprzedającymi alkohol,piwo,papierosy czy inne artykuł na festynie w Czańcu czy w Porąbce,to proszę o kontakt ze mną na maila.

6

Odp: Oświadczenie-prośba o wsparcie w działaniu

I jak w tym kraju może być dobrze jak nawet urzędnicy sprzedają bez kasy fiskalnej na lewo ?

7

Odp: Oświadczenie-prośba o wsparcie w działaniu

Co za nieprawdopodobny bajzel. Czy w tej gminie jest coś, co działa poprawnie? Znajomi będący na festynie w Porąbce twierdzą, że jeszcze nigdy nie dostali paragonu za jakiekolwiek zakupy. W Czańcu nie było paragonów na pewno. Tylko w Kobiernicach kupując miód pitny lub piwo miodowe otrzymać można było paragon. A teraz my ludzie honoru, przeciętni mieszkańcy gminy miejmy odwagę wesprzeć  Pana Chwałę w naprawieniu jednej sprawy.  Ja jestem gotów powiedzieć co wiem. Kontakt na e-maila.

Znamienny jest fakt, że nieprawidłowości, uchybienia lub łamanie prawa dostrzega tylko wąska grupa mieszkańców, która nie zawsze ma ochotę współdziałać. Ci znani z imienia i nazwiska mogą liczyć na szykany, kampanię kłamstw i pomówień ze strony aparatu ucisku. To jest ta nasza demokracja?

8

Odp: Oświadczenie-prośba o wsparcie w działaniu

wieszczu napisał/a:

Co za nieprawdopodobny bajzel. Czy w tej gminie jest coś, co działa poprawnie?

Tak.... przelewy z wypłatami dla pracowników gminy są regularne i obfite smile