1

Temat: Rondo????

Piszemy na naszym forum że ruch samochodowy jest wielki - bo to fakt! Ale gdzie to najlepiej zauważyć - na "krzyżówce" w Czańcu jadąc w stronę Bielska-Białej. Czy niebyło by w tym miejscu dobrze postarać się o budowę ronda?? Miejsca jest naprawdę dużo, ułatwienie byłoby wielkie i wkońcu może by się gmina wykazała że coś zrobiła i to nie tylko dla jednej miejscowości! Czuję że ktoś odpisze że ta droga to nie sprawa gminy lecz powiatu lub województwa - to ja pytam czy ktoś liczy na to że przedstawiciele starostwa czy urzędu wojewódzkiego wpadną na zwiedzanie Czańca-Kobiernic i powiedzą - EUREKA BUDUJEMY RONDO W CZAŃCU!! Proszę o opinię na ten temat!!!

To tylko POLSKA !!!

2

Odp: Rondo????

Rondo jak najbardziej sie przyda w tym miejscu tylko zeby bylo troche wieksze niz w Kobiernicach. Wybudowanie ronda bedzie nalerzec do zarzadu tej drogi ale to gmina powinna sie o to starac i wnioskowac o wybudowanie ronda. Z tego co ja slyszalem to są plany na wybudowanie w tym miejscu ronda tylko kiedy ono powstanie to juz nie wiadomo.

3

Odp: Rondo????

w Kobiernicach dało się wybudować rondo   przy dużym nakladzie fnansowym UG, na skrzyżowaniu w Czańcu zginęło za mało ludzi na razie. Drogowcy mają specjalną punktacje!!!!!!

tempus fugit

4

Odp: Rondo????

Ale te wielkie nakłady ze strony UG nastąpiły przez wyraźną ich nie kompetencje i brak poszanowania samorządowych pieniędzy.

To tylko POLSKA !!!

5 Ostatnio edytowany przez madzia (2005-05-25 09:53:40)

Odp: Rondo????

dr napisał/a:

w Kobiernicach dało się wybudować rondo   przy dużym nakladzie fnansowym UG, na skrzyżowaniu w Czańcu zginęło za mało ludzi na razie. Drogowcy mają specjalną punktacje!!!!!!

Nie chodzi o to, że zginęło mało ludzi, ale o to, że nikt sławny np. jakiś radny!

6

Odp: Rondo????

Minimalne zaangażowanie samorządu wystarczy informacja o problemie odpowiednich służb może dało by realny rezultat jak nie dziś to może za pół roku, rok czy dwa. Ale jak nikt niewidzi problemu to inwestycje drogowe idą w inne rejony - gmniny.

To tylko POLSKA !!!

7

Odp: Rondo????

DOKŁADNIE!! inwestycje idą w stronę południowej części gminy... omijając szerokim łukiem nasz Czaniec....

8

Odp: Rondo????

Brakuje wsparcia UG !!! Tak to jest jak się przeinwestowuje niektóre inwestycje przed wyborami zaciągając kolosalne długi tylko po to aby ludzie widzieli - a potem trzeba spłacać!!

To tylko POLSKA !!!

9

Odp: Rondo????

Znając nasze cudowne władze, to jak by wybudowali rondo to by wprowadzili winiety za jazdę po nim, albo już przed budową by się i winiety znalazły.

10

Odp: Rondo????

Wiem że po długiej przerwie - ale byłem troszkę zapracowany - wracam do tematu. Bez nacisku na to ze strony mieszkańców w stronę UG Porąbka nic się nie będzie działao aby ten temat wprowadzić życie. A jest to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w gminie.

To tylko POLSKA !!!

11 Ostatnio edytowany przez xnoname (2006-11-04 00:16:06)

Odp: Rondo????

PJ napisał/a:

Wiem że po długiej przerwie - ale byłem troszkę zapracowany - wracam do tematu. Bez nacisku na to ze strony mieszkańców w stronę UG Porąbka nic się nie będzie działao aby ten temat wprowadzić życie. A jest to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w gminie.

Jak najbardzej popieram temat ronda na krzyżówce w czańcu tyle, że samo jego wybudowanie to przy obecnym nakładzie finansowym na drogi to chyba sfera marzeń.
Powinny otworzyć się dodatkowe możliwości finansowe w latach 2007 - 2013 gdzie są do pozyskania pokaźne sumy z Uni Europejskiej, ale to czy zostaną pozyskane i odpowiednio wykorzystane to zależy od PRACOWNIKÓW gminy (mamy ich podobno trzech przeszkolonych). Niestety z przykrością stwierdzam, że jak narazie nie popisali się kompletnie niczym, gdyż okupujemy jedno z ostatnich miejsc w powiecie pod względem wykorzystania środków unijnych. Takie są niestety fakty, a można było by już jeździć po rondzie i wyremontowanych drogach nie mówiąc o innych inwestycjach, które można realizować dzięki dotacją płynącym z unii

12

Odp: Rondo????

bardzo ważna inwestycja!!!!
  3 przeszkolonych pracowników.... hmmm a sa to pewnie syn corka i ziec  jakis pracownikow UG:)))))   taka jest prawda  są osoby, które potrafilyby zdobywac srodki unijne ale te osoby nie bedą pracować w UG  bo nia maja "plecow"   


xnoname    sprawdz pisownie swojego postu..... pisze sie marzeń a nie "mażeń"    taka mala uwaga   dbajmy o język

tempus fugit

13

Odp: Rondo????

pawel napisał/a:

Wybudowanie ronda bedzie nalerzec do zarzadu tej drogi ale to gmina powinna sie o to starac i wnioskowac o wybudowanie ronda.

Starania w Gminie powinni zapoczątkować Radni. Radni powinni starania podjąc bądz to samodzielnie, bądz to po interwencji społeczności sołeckiej. Tak czy inaczej to od Powiatu zależy czy wybudują czy nie. Ale w razie braku starań UG, a wcześniej Radnych na pewno nie wybudują. Może jakiś konsensus i wspólna inwestycja UG i Starostwa? Realne?

14

Odp: Rondo????

Wiem że temak znaku przy aptece "przejście dla pieszych"  w Czańcu to temat rzeka ale zarządca drogi już chyba sobie odpuścił problem bo znaku nie ma już jakiś czas, albo producent znaków nie wyrabia się z produkcją nowych big_smile

15

Odp: Rondo????

Myślę, że nie ma problemu ronda. Jest raczej problem zwiększonego ruchu przez Czaniec na trasie do Andrychowa spowodowany utrudnieniami w Kętach.
To jest prawdziwy problem, którymi powinni zająć się radni. Rondo nie jest potrzebne. Myślę, że to zmarnowanie pieniędzy. Trasa przez Czaniec, dla jadących z Bielska do Krakowa, stała się ostatnio bardzo popularna. Ja obserwuję to "zjawisko" od czasu, kiedy drogą w Kętach (ul. Krakowska) została zamknięta po zapaleniu się cysterny z paliwem. Urządzono wtedy objazd przez Czaniec i kierowcy poznali skrót, którym jeżdżą z powodzeniem do dzisiaj. Samochodów przybywa skokowo - budowa obwodnicy w Kętach oraz niedawno rozpoczęta zmiana nawierzchni. Jeżdżę czasem drogą z Bukowca i pod kościołem coraz trudniej włączyć się do ruchu. Może więc w tym miejscu powinno powstać rondo??

A tak poważnie, pod kościołem powinna być zebra z sygnalizacją świetlną, najlepiej taką jaka jest w Hałcnowie. Światełka skutecznie wymuszają zwolnienie do przepisowej prędkości (w Hałcnowie 40 km/h). Zasada jest prosta. Jedziesz szybciej - czerwone i musisz się zatrzymać, jedziesz przepisowo - przejeżdżasz bez postoju przez skrzyżowanie.

A przy okazji. Co sądzicie o miejscu ustawienia znaku "teren zabudowany" pod kościołem. Znak stoi za skrzyżowaniem z drogą na Bukowiec, czyli teoretycznie przez skrzyżowanie można jechać 90 km/h!? Moim zdaniem kompletny absurd i narażanie ludzi na niepotrzebne niebezpieczeństwo.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

16

Odp: Rondo????

Ja jednak byłbym ZA rondem na krzyżówce.
Od dawna wiadomo, że tam gdzie są problemy z włączeniem do ruchu stosuje się bardzo skuteczny sposób - rondo. Nawet największy tłok może zostać rozładowany w bardzo szybki i w sumie dużo mniej kolizyjny sposób!
Zobaczycie, jeszcze może nie jest tak źle, ale za rok... za dwa...?

Znak "teren zabudowany" owszem, może i stoi dwa metry od skrzyżowania, ale kto z 90km/h wyhamuje na odcinku 2m do 50km/h? Absurd.
Ponadto mój instruktor nauki jazdy zawsze mówił jasno - jeżeli widzisz znak "teren zabudowany" stopniowo zwalniaj, bo nie oznacza on terenu zabudowanego właśnie w miejscu gdzie jest on postawiony.

Natomiast kwestia świateł przy wyjściu z kościoła w stronę Bukowca jest jak najbardziej słuszna. Kilka lat temu ktoś potrącił kobiety przechodzące przez drogę, a jeśli dobrze pamiętam - jedna zmarła. Wtedy to pomalowano ładnie zebry, które dziś już zabrał deszcz.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

17

Odp: Rondo????

Wyobrazmy sobie srodek zimy i od str Czanca jedzie TIR np od P, Lyczko. Wyjezdza z zakretu "w gorce koscielnej" i widzi przed soba kilka samochodow stojacych na czerwonym szanse. Wczesniej z racji zakretu nie ma mozliwosci zauwazenia sytuacji. Czy ma jakies szanse zatrzymania na tak krotkiej odleglosci tak wielki samochod? Poza tym o ile wiem do przejscie dla pieszych nie powinno byc poza terenem zabudowanym blizej niz 25m a w terenie zabudowanym 10m od skrzyzowania.

18

Odp: Rondo????

galler napisał/a:

Wyobrazmy sobie srodek zimy i od str Czanca jedzie TIR np od P, Lyczko. Wyjezdza z zakretu "w gorce koscielnej" i widzi przed soba kilka samochodow stojacych na czerwonym...

Masz rację nie pomyslałem o tym. Ale musi być jakieś inne wyjście. W końcu jesteśmy w środku Czańca i nasz interes a przede wszystkim bezpieczeństwo powinno być postawione na pierwszym miejscu.

galler napisał/a:

Poza tym o ile wiem do przejscie dla pieszych nie powinno byc poza terenem zabudowanym blizej niz 25m a w terenie zabudowanym 10m od skrzyzowania.

Nic nie mogę znaleźć na ten temat ale patrząc na przejście dla pieszych w Bujakowie, które jest na samym skrzyżowaniu coś mi tu nie pasuje.

admin napisał/a:

Ja jednak byłbym ZA rondem na krzyżówce.

Napisałem co prawda, że rondo nie jest potrzebne i że to marnowanie pieniędzy. Ale tak właściwie to też jestem za jego zbudowaniem. Chciałem tylko zwrócić uwagę na zwiększony ruch w Czańcu i zagrożenie jakie z tego powodu spada właśnie na nas - mieszkańców Czańca. Rondo przysłuży się wszystkim użytkownikom drogi nie tylko nam i paradoksalnie może przyczynić się do dalszego zwiększenia ruchu tranzytowego przez Czaniec. Dlatego rondo jest dla mnie inwestycją drugoplanową. Ważniejsze jest rozwiązanie kwestii bezpieczeństwa na skrzyżowaniu pod kościołem, bo ta sprawa dotyczy tylko NAS.
Myślę, że po pierwsze znak "obszar zabudowany"  powinien być ustawiony za mostem na Młynówce (tak kiedyś chyba było). Zresztą trzeba się w ogóle zastanowić czy ten znak jest potrzebny, skoro za krzyżówką nie ma znaku "koniec obszaru zabudowanego". Brakuje więc tutaj konsekwencji.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

19 Ostatnio edytowany przez xnoname (2006-11-04 00:17:53)

Odp: Rondo????

dr napisał/a:

xnoname    sprawdz pisownie swojego postu..... pisze sie marzeń a nie "mażeń"    taka mala uwaga   dbajmy o język

dr dziękuje za zwrócenie mi na to uwagi, już to poprawiłem