176 Ostatnio edytowany przez sąsiad (2013-01-25 11:27:27)

Odp: Wybory uzupełniające

galler napisał/a:

Przecież to takie przyjemne jak się kopie leżącego. I jeszcze mówiąc równocześnie o moralności.

Pod tym linkiem jest odpowiedz dla pana gallera.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/biskup-p … omosc.html

177

Odp: Wybory uzupełniające

galler napisał/a:

Przecież to takie przyjemne jak się kopie leżącego. I jeszcze mówiąc równocześnie o moralności.

Bezczelność, tupet i chamstwo w czystej, porąbskiej postaci.
Gloryfikacja i obrona drobnego pijaczka, który nie myślał o rodzinie i swojej przyszłości jak wychylał kolejne kieliszki wódeczki, a potem wsiada do samochodu.

Takie wartości wyznaje galler a może Waligóra?

Zero tolerancji dla głupoty !!!

Sławomir N kandydując na radnego i będąc radnym stał się osobą publiczną.
Miał być wzorem, składał przysięgę i dał ciała.
Nie ma za grosz honoru, żeby swoim wyborcom spojrzeć w twarz i powiedzieć- dałem dupy wybaczcie, składam mandat.

Wioskowa mentalności obrońców pijaczka sprowadza się do tego, że trzeba Sławusia pożałować bo on taki biedny i nieszczęśliwy.
A z kim walił w szyję? czy przypadkiem nie z kolegami w Porąbce?
Zero tolerancji dla pijaństwa za kółkiem.
Radny ma świecić przykładem, ma być wzorem do naśladowania.
Plwam na takie wzorce.

178

Odp: Wybory uzupełniające

To, że po pijanemu jechał autem to jedno. I ma za to ponieść konsekwencje. Ale dalej jest człowiekiem i jak każdy człowiek zasługuje na szacunek.

179

Odp: Wybory uzupełniające

Na temat Pana Sławomira prawdopodobnie zostało już wszystko powiedziane, co powiedzieć można było, dlatego prosiłbym o powściągliwość w swoich wypowiedziach. Można potępiać jego czyn, choć pamiętajmy, że to także człowiek, który żyje w naszej społeczności, dlatego proszę o powstrzymanie emocji.
Dziękuję.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

180

Odp: Wybory uzupełniające

admin napisał/a:

Na temat Pana Sławomira prawdopodobnie zostało już wszystko powiedziane, co powiedzieć można było, dlatego prosiłbym o powściągliwość w swoich wypowiedziach. Można potępiać jego czyn, choć pamiętajmy, że to także człowiek, który żyje w naszej społeczności, dlatego proszę o powstrzymanie emocji.
Dziękuję.

Wielki – admin –brat czuwa nad słownymi granicami, po przekroczeniu których odwrót jest trudny. I słusznie. No bo przecież bardzo dobrze znosimy cudze nieszczęście i nie da się cofnąć oficjalnie wypowiedzianych słów. Mam jednak takie poczucie, że ta godna szacunku troska nie zawsze kierowana jest pod potrzebujący adres. Uczciwa byłaby podobna ochrona wobec osób, które przyjmują na siebie razy niezasłużone, a jednak zbyt częste. Proszę rozciągnąć ochronną kołdrę również na tych, którzy nie są znani z imienia i nazwiska, a tylko z nicka użytkownika forum.

181

Odp: Wybory uzupełniające

galler napisał/a:

To, że po pijanemu jechał autem to jedno. I ma za to ponieść konsekwencje. Ale dalej jest człowiekiem i jak każdy człowiek zasługuje na szacunek.

Zasada,  którą warto zastosować wobec wszystkich mieszkańców Gminy Porąbka, tych nierdzennych też.

182

Odp: Wybory uzupełniające

Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Nie leży na ulicy.

Ja szanuję ludzi którzy szanują innych i siebie.

Alkohol to zguba ludzkości, a jazda po alkoholu to potencjalnie - bycie mordercą.

Resztę już napisałem wyżej.

183

Odp: Wybory uzupełniające

Miałem nie komentować, ale....

galler napisał/a:

To, że po pijanemu jechał autem to jedno. I ma za to ponieść konsekwencje. Ale dalej jest człowiekiem i jak każdy człowiek zasługuje na szacunek.

Galler. To, co napisałeś głośno, bardzo uważnie sobie przeczytaj. Może wtedy dotrze do ciebie co za stek bzdury wypisujesz. Jeżeli jednak nie, to znaczy, że masz nieco - piszę bardzo delikatnie, zwichrowaną, zrelatywizowaną, zakłamaną moralność. Potrafisz potępić jazdę po kielichu ale równocześnie nie dociera do ciebie oczywisty mankamenty w zachowaniu radnego - brak szacunku dla wyborców. Bo czym że jest  innym niezłożeniem mandatu w sytuacji nieuchronności jego wygaśnięcia?
Co za hipokryzja.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

184

Odp: Wybory uzupełniające

admin napisał/a:

Na temat Pana Sławomira prawdopodobnie zostało już wszystko powiedziane, co powiedzieć można było, dlatego prosiłbym o powściągliwość w swoich wypowiedziach. Można potępiać jego czyn, choć pamiętajmy, że to także człowiek, który żyje w naszej społeczności, dlatego proszę o powstrzymanie emocji.
Dziękuję.

Popieram wypowiedź admina.  Na pewno czyn jakiego dopuścił się radny zasługuję na potępienie i musi ponieść jego konsekwencje, natomiast w mojej ocenie niektóre wypowiedzi zakrawają już na pastwienie się i nie uogólniam tu, niech każdy sobie sam odpowie czy potępia czy już się pastwi z takich czy innych pobudek.

185

Odp: Wybory uzupełniające

xnoname napisał/a:

Popieram wypowiedź admina.  Na pewno czyn jakiego dopuścił się radny zasługuję na potępienie i musi ponieść jego konsekwencje, natomiast w mojej ocenie niektóre wypowiedzi zakrawają już na pastwienie się i nie uogólniam tu, niech każdy sobie sam odpowie czy potępia czy już się pastwi z takich czy innych pobudek.

O to chodzi. Dajcie człowiekowi żyć, bo w dramatycznych sytuacjach życiowych różne myśli przychodzą do głowy. Zauważcie, że przez nagonkę, która była, jest i będzie organizowana na dowolnego człowieka tworzycie ogromny problem. Ilu mieszkańców Czańca ma tak twardą skórę, żeby kandydować na radnego i wytrzymać falę krytyki, która na niego spadnie. Teraz to każdy będzie się bał, że wywleczecie problemy domowe, zawodowe lub błędy osobiste. Bo kilka osób tu piszących (wieszczu, niezadowolony, bibi, Zenon, sąsiad) jest idealnych, nie popełnia omyłek. I tylko galler próbuje obiektywnie widzieć problemy.

186

Odp: Wybory uzupełniające

Nikt nie zabrania "człowiekowi" żyć.
Niech żyje i cieszy długim zdrowiem.

Tylko chodzi o honorowe podejście do nas wyborców.

Widać, że nie czujesz subtelnej różnicy !!!

Gdyby od razu zachował się honorowo jak biskup z Warszawy dziś byłby bohaterem i każdy by mówił Sławek N to człowiek honoru a to że mu się wpadło na 2,6 promila to cóż ważne, że nikt nie zginął.

A teraz każdy mówi, że jest źle bo ukrywał ten fakt licząc nie wiem na co?

Tu jest problem "niktosiu" i stąd niezadowolenie ludzi.

187

Odp: Wybory uzupełniające

Co prawda

admin napisał/a:

Na temat Pana Sławomira prawdopodobnie zostało już wszystko powiedziane, co powiedzieć można było, dlatego prosiłbym o powściągliwość w swoich wypowiedziach.

Ale mam wątpliwości czy na pewno. Postępek radnego Sławomira N nie jest tajemnicą, wiedzą o nim mieszkańcy, opisano to w Kronice Beskidzkiej, więc moje pytanie jest następujące: czy radny N nadal zasiada w Radzie Gminy, jakie są jego reakcje na całe zdarzenie i kiedy złoży mandat?

188

Odp: Wybory uzupełniające

pachnący napisał/a:

Postępek radnego Sławomira N nie jest tajemnicą, wiedzą o nim mieszkańcy, opisano to w Kronice Beskidzkiej, więc moje pytanie jest następujące: czy radny N nadal zasiada w Radzie Gminy, jakie są jego reakcje na całe zdarzenie i kiedy złoży mandat?

Niestety nadal zasiada. Jest to poniżające dla mieszkańców gminy, a Czańca w szczególności. Z nieoficjalnych, ale wiarygodnych źródeł wiem, że złożył samokrytykę. Jego koledzy szukają sprawcy przecieku. Wszyscy jesteśmy podejrzani. W zasadzie pierwszym podejrzanym powinien być ten, kto z panem N. spożywał alkohol po sesji w dniu wpadki pana radnego. Ciekawe czy będzie miał odwagę się przyznać?

189

Odp: Wybory uzupełniające

galler napisał/a:

To, że po pijanemu jechał autem to jedno. I ma za to ponieść konsekwencje. Ale dalej jest człowiekiem i jak każdy człowiek zasługuje na szacunek.

Pamiętasz pachnący taki wpis, bo może jesteś cuchnący i nie stać Cię na szacunek i takt wobec doświadczonego życiem człowieka. Obrzydzenie bierze.
Pan Sławek wyraził ubolewanie i skruchę swoim postępkiem i po sprawie. Poniżające jest to co sie tutaj wypisuje. Pan Małolepszy widzę dobrze poinformowany, ciekawe, czy ma odwagę przyznać się kim jest, którym to kolegą, który doniósł na Sławka.

190

Odp: Wybory uzupełniające

nickt napisał/a:

Pan Sławek wyraził ubolewanie i skruchę swoim postępkiem i po sprawie. Poniżające jest to co sie tutaj wypisuje. Pan Małolepszy widzę dobrze poinformowany, ciekawe, czy ma odwagę przyznać się kim jest, którym to kolegą, który doniósł na Sławka.

Panie nickt jeżeli pa mnie zachęci swoim przykładem  może uczynię to samo. Chciałbyś aby było po sprawie, bo na to zezwala twoja upadła moralność. Pochwalasz zło i bezprawie, masz za nic dobre imię 15 tysięcy ludzi. Konsekwencje takiego zachowania będą ponosić jeszcze długo ci którzy starają się to ukryć i zbagatelizować. Ty również.

191

Odp: Wybory uzupełniające

Czytam te pierdoły i nie wierzę. Gdybym miał taką wiedzę to sam bym doniósł, że ktoś jedzie w stanie upojenia alkoholem nie ważne czy radny czy sąsiad. Nikt zastanów się jaka byłaby Twoja reakcja gdyby ten czy inny pijany kierowca kogoś zabił z Twojej rodziny, a wiem co piszę z własnego doświadczenia. A druga sprawa że może ktoś jeżeli poinformował odpowiednie służby to może uratował życie Panu S.

192

Odp: Wybory uzupełniające

Gdy widzę kogoś pijanego za kierownicą samochodu dzwonię na policję podobnie jak każdy normalny człowiek w tym kraju. Nazywanie kogoś dzwoniącego kapusiem jest głupie i śmieszne i świadczy o skrajnej nieodpowiedzialności. Pijanych kierowców  absolutnie nic nie usprawiedliwia, jak widzę takiego dzwonię (zrobiłam to już dwa razy) i cieszę się, że komuś mogłam życie uratować. Być może Panu nickt również.

193

Odp: Wybory uzupełniające

nickt napisał/a:

Pamiętasz pachnący taki wpis, bo może jesteś cuchnący i nie stać Cię na szacunek i takt wobec doświadczonego życiem człowieka. Obrzydzenie bierze.
Pan Sławek wyraził ubolewanie i skruchę swoim postępkiem i po sprawie. Poniżające jest to co sie tutaj wypisuje. Pan Małolepszy widzę dobrze poinformowany, ciekawe, czy ma odwagę przyznać się kim jest, którym to kolegą, który doniósł na Sławka.

Jak głęboko trzeba być zdemoralizowanym aby wypisywać takie teksty. Już od samego czytania nabiera człowiek obrzydzenia. Takich mamy obrońców gminnej władzy. Czyżby tylko na tyle było ją stać?

194

Odp: Wybory uzupełniające

Mnie się zdarzyło, że pijanemu kierowcy  zabrałam kluczyki. Musiałam przed nim uciekać, ale zadzwoniłam po policję, gdy przyjechała oddałam kluczyki i po złożeniu wyjaśnień poszłam w swoją stronę. Też mam poczucie, że mogłam kogoś uratować, może nawet tego pijanego bałwana. Nie potrafię kogoś takiego nazwać inaczej.

195

Odp: Wybory uzupełniające

Jan Małolepszy napisał/a:

Niestety nadal zasiada. Jest to poniżające dla mieszkańców gminy, a Czańca w szczególności.

To jak to jest w GP. Radny skazany prawomocnym wyrokiem. Wydział Nadzoru Prawnego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w bardzo szczegółowy sposób wyjaśnia jakie kroki podejmie RG, a tutaj cisza. Czy RG czeka na wyrok sądu administracyjnego, który definitywnie usunie pana radnego, bo sama nie ma zamiaru zmierzyć się z oczywistym? RG, a macie tam przewodniczącego? Macie. Tadzio – Ukraina umie czytać? Kiepsko, ale umie. A rozumie czytany tekst? Nie bardzo. No to kogośta wybrali na przewodniczącego ludzie bez wyobraźni. Znowu sądy decydować będą. Czyli naszym radnym w większości i wójtowi w szczególności nie przeszkadza łamanie prawa. To staje się normą w szkole, w RG i gdzież jeszcze?

Odp: Wybory uzupełniające

nickt napisał/a:

Pamiętasz pachnący taki wpis, bo może jesteś cuchnący i nie stać Cię na szacunek i takt wobec doświadczonego życiem człowieka. Obrzydzenie bierze.
Pan Sławek wyraził ubolewanie i skruchę swoim postępkiem i po sprawie. (...)

"i po sprawie"..

No super...

Jazda w stanie nietrzeźwym to przestępstwo

Za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Oprócz tego sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pojazdów mechanicznych określonego rodzaju na okres od 1 roku do lat 10. Jeśli kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości sprawca spowodował wypadek w którym są zabici lub ranni sąd może orzec dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Oprócz powyższego sąd orzeka również świadczenie pieniężne na rzecz instytucji lub organizacji społecznej zajmujących się pomocą ofiarom wypadków drogowych.

Ponadto w przypadku zawieszenia wykonania orzeczonej kary pozbawienia bądź ograniczenia wolności, istnieje również możliwość orzeczenia środka karnego przewidzianego w art. 44 § 2 k.k., tj. przepadku pojazdu jako narzędzia służącego do popełnienia przestępstwa.

O karze zdecyduje sąd.

Źródło: Policja

Nietrzeźwi kierujący samochodami osobowymi spowodowali w 2011 roku 2075 wypadków drogowych, w których zginęło 265 osób. Z kolei za 299 wypadków odpowiedzialni byli nietrzeźwi kierowcy motorowerów i motocykli. W ich wyniku śmierć poniosło 15 osób. Pijani rowerzyści spowodowali natomiast 244 wypadki, które doprowadziły do 12 ofiar śmiertelnych. Kierowcy pozostałych pojazdów będąc pod wpływem alkoholu byli sprawcami łącznie 99 wypadków. Zginęło w nich 8 osób.

Źródło: http://www.motofakty.pl/artykul/ciagle- … gazie.html


Krótki film, może da do myślenia?

http://youtu.be/HDoq1Q1oUhQ

Wypowiedzi forumowicza nickt skłaniają do usprawiedliwiania prowadzenia samochodu przez kierowców w stanie nietrzeźwym (nieważne, czy byłby to ksiądz, radny, nauczyciel, prawnik, lekarz czy architekt).

Powinien Pan ochłonąć i poważnie zastanowić się nad tym, co Pan wypisuje.

197

Odp: Wybory uzupełniające

Zabiegamy o stworzenie w gminie odpowiednich standardów żeby członkowie społeczności wiedzieli, jak należy działać, co jest zgodne z przyjętymi normami, a co z nimi sprzeczne. Zabiegamy o dostęp do informacji aby m.in. wiedzieć, jakie te normy są. I chodzi nie tylko o powszechnie obowiązujące prawo, ale także przepisy prawa lokalnego, stanowione przez naszych radnych. Spieramy się przy tym o to, jak powinien zachować się radny w określonych sytuacjach.
Jedni twierdzą, że forum jest czytane i komentowane przez dość szerokie audytorium. Drudzy, że nie. Ja nie mam wątpliwości. To pewne. Wygląda na to, że jednak aktywność forumowiczów z rodzaju wloscianina czy nickta jest bezowocna, a nawet przynosi odwrotny do zamierzonego skutek.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

198

Odp: Wybory uzupełniające

nickt napisał/a:

Pan Sławek wyraził ubolewanie i skruchę swoim postępkiem i po sprawie. Poniżające jest to co sie tutaj wypisuje.

Nerwy człowiekowi puszczają. Oto wiejski pijaczek nadal zasiada w RG, ba, jest członkiem komisji rewizyjnej, czyli tego tworu, który może np. zbadać okoliczności związane z wygaśnięciem mandatu radnego, ze względu na prawomocny wyrok sądu w dowolnych okolicznościach. Czyli ewidentnie jest sędzią w swojej sprawie. Patologia godna GPorąbka. Pan N. może np. zbadać konsekwencje jakie ponosi pracodawca za bezprawne zwolnienie pracownika z zakładu pracy. Zrobi to? Oczywiście, że nie, bo sam złamał prawo o czym świadczy prawomocny wyrok. Czyli radny z wyrokiem, choć jest członkiem komisji rewizyjnej nie będzie dociekał, czy koleżanka z układu ponosi konsekwencje swego bezprawnego działania, bo będzie chronił ten chory układ.

Zenon napisał/a:

Jedni twierdzą, że forum jest czytane i komentowane przez dość szerokie audytorium. Drudzy, że nie. Ja nie mam wątpliwości. To pewne. Wygląda na to, że jednak aktywność forumowiczów z rodzaju wloscianina czy nickta jest bezowocna, a nawet przynosi odwrotny do zamierzonego skutek.

Czytelniku!!! Czy masz jeszcze jakieś wątpliwości, co do bezprawie, które panoszy się w GPorąbka? Czy kamila, nickt, Wloscianin lub galler, piewcy gminnej patologii są w stanie zaprzeczyć, że  gminą Porąbka włada układ miałkich ludzi, których chore poglądy poparte jawnym bezprawiem niszczą ludzi i przynoszą wstyd na cały kraj? Czy naprawdę trzeba czekać do następnych wyborów, żeby wystawić rachunek za serwowane bezprawie?

199

Odp: Wybory uzupełniające

wieszczu napisał/a:

Czytelniku!!! Czy masz jeszcze jakieś wątpliwości, co do bezprawie, które panoszy się w GPorąbka?

Nie jestem żadnym piewcą. Widzę co się wyrabia i widzę jak ludziom się bełta w głowie. Czy będą nowe wybory, czy nie to żaden wieszczu nie wywróży. Grunt, że nie ma komu startować przez nagonkę choćby takiego wieszcza. I to jest bezprawie.

200

Odp: Wybory uzupełniające

wieszczu napisał/a:

Czy ... galler, piewcy gminnej patologii

G ... uzik wiesz o czym piewa Galler,