226

Odp: Wybory uzupełniające

wieszczu napisał/a:

Hola hola Panie Wloscianin. KWW RPW nie jest zarejestrowaną partią, prawda, ale jest komitetem wyborczym. Uczestnicząc w wyborach samorządowych działa na zasadach partii politycznych tylko o znacznie mniejszym zasięgu. Czyli grupa osób o podobnym światopoglądzie i wizji rozwoju lub stagnacji GP zgłasza kandydatów do RG i kandydata na wójta gminy i prowadzi ich kampanię wyborczą, zupełnie jak partie o zasięgu krajowym.

No i znów błąd w myśleniu. Kandydując do Rady Gminy wcale nie utożsamiałem się z wszystkimi innymi kandydatami a już z pewnością nie światopoglądowo. Z wieloma się całkowicie zgadzam, z kilkoma nie. Zgadzając się kandydować chciałem osiągnąć jakieś swoje marzenia, ścieżki rowerowe, promocję turystyki. Nie przypuszczam aby takie cele były priorytetami kilku radnych tego komitetu.

Nie wiem z jakiego komitetu startowała Pani Marta, ale kobieta robi dobrą robotę. Może uda jej się jeszcze przeforsować coś fajnego dla mieszkańców.

Tu nie ma wielkiej polityki, tu w radzie są nasi sąsiedzi, ludzie których spotykamy na ulicy i w sklepie. Jeżeli będziesz próbował zrobić w gminie jakieś partyjniactwo to do niczego nie dojdziesz. Tu ma być praca dla ludzi a nie walka polityczna! Wiejska polityka, dobre:)))

227

Odp: Wybory uzupełniające

A czy Pan Sławek nie należy czasem do Rady Parafialnej? smile

228

Odp: Wybory uzupełniające

galler napisał/a:

A czy Pan Sławek nie należy czasem do Rady Parafialnej? smile

Tym gorzej, zawsze wydawało mi się, że należy oddzielać sacrum od profanum. W Czańcu to nie funkcjonuje.
Sprawa radnego, nota bene członka komisji rewizyjnej to bezprzykładne działanie na szkodę całego społeczeństwa Gminy Porąbka. Notable z KWW Rodzina Prawo Wspólnota pochowali głowy w piasek i udają, że o niczym nie wiedzą. Panie i Panowie! Wstydu nie macie. Na co czekacie? Na trzęsienie ziemi?

229

Odp: Wybory uzupełniające

To już drugi udowodniony przykład łamania prawa w gminie. Może pytania wieszcza nie są takie niedorzeczne. A galler i Wloscianin są tylko przykrywką, żeby nie dociekać, nie pytać, Ciekawe.

230

Odp: Wybory uzupełniające

bibi napisał/a:
Wloscianin napisał/a:

trudno usprawiedliwiać jazdę po pijaku, ale to wcale nie znaczy, że jeżeli biskup walnął w latarnię jadąc nawalonym jak armata mam się obrazić na kościół albo jeszcze lepiej nawoływać do odwołania Papierza. To osobiste dramaty tych ludzi i przerzucanie ich na ogół jest niegodne człowieka myślącego!

Nie pisz o mojej godności, zastanów się w ogóle co znaczy to słowo.  Człowiek godny po taki zdarzeniu złożyłby mandat i już dawno byłoby po wyborach. Nikt by o tym nie pamiętał. Ciekaw jestem co byś pisał gdyby panu Kocembie "zdarzyło się" jechać po piwku?

Już to widzę oczyma wyobraźni. Włościanin przyklejony do klawiatury ze zwierzęcą radością rozpisuje się nad moralnym nihilizmem pana Kocemby. Ksiądz z ambony nakłada klątwę. Itd, itd

231

Odp: Wybory uzupełniające

Wloscianin napisał/a:

Kolega Niezadowolony może byc niezadowolonym, to też jego prawo i je szanuje puki mnie osobiście nie atakuje. Co do owego radnego jestem konsekwentny. To szkodnik w moim mniemaniu i tyle. Też mogę uzasadnić.
Jeżeli kolega prawnik wie co pisze to może uzasadni swoje zdanie, ale obawiam się, że to może być trudne! Wracając do wyborów to może kolega prawnik lub kolega wieszczu wystartują. Będą mogli zawalczyć ze złem. Przecież duzi są i pewnie nie tylko pyszczyć potrafią. Na Zenona nie liczę. Sławek pewnie odda mandat wcześniej czy później. Ja na jego miejscu zrobiłbym to dawno. Więc kowboje do dzieła:))))



Muszę zaatakować pana osobiście bo jestem wyczulony zawodowo na poprawną polszczyznę:

"póki" spójnik znaczący tyle co: dopóki

chyba, że pan utworzył  nowe słowo "puki" od pukać

Proponuję puknąć się w czoło i nie robić takich byków ortograficznych.

Jak już Dersu Uzała za trudny to w nauce poprawnej polszczyzny bardzo pomaga czytanie książek.

Ktoś kto ma wyższe wykształcenie i robi podstawowe błędy ortograficzne -

Wloscianin napisał/a:

To szkodnik w moim mniemaniu i tyle.

232

Odp: Wybory uzupełniające

Bardzo dziękuję za zwrócenie uwagi i wyłapanie błędu. Postaram się zapamiętać:)
To miłe, że młode pokolenie dba o poprawność i kulturę języka:)

Odp: Wybory uzupełniające

Jan Małolepszy napisał/a:

[
Sprawa radnego, nota bene członka komisji rewizyjnej to bezprzykładne działanie na szkodę całego społeczeństwa Gminy Porąbka. Notable z KWW Rodzina Prawo Wspólnota pochowali głowy w piasek i udają, że o niczym nie wiedzą. Panie i Panowie! Wstydu nie macie. Na co czekacie? Na trzęsienie ziemi?

Proszę Państwa, na Komisji 28  stycznia br. Pan Sławek poinformował o całej sytuacji i powiedział, że poinformuje Przewodniczącego Rady jak dostanie z sądu odpis prawomocnego wyroku z uzasadnieniem i oddał się w ręce Rady. Natomiast bardzo szybko Pani prawnik przedstawiła interpretację procedury, że Rada musi podjąć uchwałę o wygaśnięciu mandatu do 3 miesięcy od powstania przyczyny wygaśnięcia mandatu. Jednak jak tłumaczyła Pan Sławek może się odwołać od uchwały i (nie wiem czy dobrze zrozumiałam) wygaśnięcie przesuwa się do zakończenia terminów postępowania odwoławczego. Poinformowała również, że do tego czasu nie ma przeszkód by Pan Sławek nie mógł sprawować mandatu. Więcej i dokładniej można by było posłuchać na nagraniu.
Takie jest stanowisko Urzędu... A termin wyborów się przesunie ...
To że Rada nic nie robi w tym temacie, to nie do końca prawda, jeżeli usprawiedliwia się procedury takim trybem.

234

Odp: Wybory uzupełniające

Marta Tylza-Janosz napisał/a:

Więcej i dokładniej można by było posłuchać na nagraniu.

I to jest postulat, który jako warunek konieczny utnie spekulacje i rozważania teoretyczne.  Uprzejmie proszę o umieszczenie "spowiedzi" radnego N. na YouTube, by raz na zawsze zakończyć ten temat i zająć się kolejnymi.

235

Odp: Wybory uzupełniające

wieszczu napisał/a:
Marta Tylza-Janosz napisał/a:

Więcej i dokładniej można by było posłuchać na nagraniu.

I to jest postulat, który jako warunek konieczny utnie spekulacje i rozważania teoretyczne.  Uprzejmie proszę o umieszczenie "spowiedzi" radnego N. na YouTube, by raz na zawsze zakończyć ten temat i zająć się kolejnymi.

Jak na razie o spowiedzi, dla mnie już byłego radnego Sławomira N krążą różne opowieści. Feralnego dla po posiedzeniu rady gminy nawalił się do tego stopnia, że nie wiedział jak dojechał do Kęt. Jeżeli przewodniczący rady gminy jest zainteresowany uczciwym i pełnym przedstawieniem sprawy mieszkańcom gminy to już dawno powinien przedstawić nagranie.
Mamy pytanie do Pani Tylzy -Janosz. Czy Sławomir N występując przed radą gminy przeprosił mieszkańców, a przede wszystkim wyborców, którzy na niego głosowali?

236

Odp: Wybory uzupełniające

Jan Małolepszy napisał/a:

[Jeżeli przewodniczący rady gminy jest zainteresowany uczciwym i pełnym przedstawieniem sprawy mieszkańcom gminy to już dawno powinien przedstawić nagranie.

Sytuacją absolutnie niedopuszczalną jest samo rozważanie podstaw do wygaśnięcia mandatu radnego N.
W praktyce najczęściej do wygaśnięcia mandatu samorządowca dochodzi w przypadku wydania przez sąd prawomocnego wyroku karnego za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego. Jest pewne, że w sprawie radnego N. mamy właśnie z takim przypadkiem do czynienia.
W takiej sytuacji zgodnie z ustawami wyborczymi obowiązkiem rady jest podjęcie uchwały wygaszającej mandat samorządowca. Samorządowcy mają na to trzy miesiące w przypadku członka rady. Termin ten jest liczony od daty wydania prawomocnego wyroku.
Taka decyzja radnych przekazywana jest niezwłocznie zainteresowanemu i przesyłana wojewodzie oraz komisarzowi wyborczemu. Od uchwały rady stwierdzającej wygaśnięcie mandatu zainteresowanemu służy skarga do sądu administracyjnego w terminie siedmiu dni od dnia doręczenia uchwały.
Wojewódzki sąd administracyjny na jej rozpoznanie ma 14 dni. W takim samym czasie zainteresowany może również skierować skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego.
Wygaśnięcie mandatu radnego następuje z dniem uprawomocnienia wyroku sądu. Oznacza to, że dopiero w tej dacie radny legitymację do wykonywania swojej funkcji.
Na co więc czeka RG? W mojej opinii uprawnione staje się twierdzenie, że RG czeka na wyczerpanie się  środków procesowych, by z jeden strony przedłużyć zasiadanie radnego N. np. w komisji rewizyjnej, gdzie czerpie określone korzyści finansowe, z drugiej jest jaskrawym dowodem na koterię i kolesiostwo panoszące się w szeregach RG.

237

Odp: Wybory uzupełniające

Jawi mi się w głowie taka oto wizja:

Kolega go sypnął na policje że prowadzi po spożyciu.

Ci sami koledzy chowają głowę w piasek udając, że nic sie nie stało.
Przewodniczący Wawak udaje, że jest przewodniczącym.

Wszystko jest przedłużane do granic wyczerpania prawa aby pan N. jak najdłużej pobierał apanaże związane z zasiadaniem w RG.

O czym to świadczy?
Dla mnie o tym, że mieszkańcy naszej gminy wybrali bardzo złych radnych.
Radnych którzy zamiast odciąć się od tej całej skandalicznej sytuacji udają, że nic się nie stało.

Brak honorowego rozwiązania spada już nie tylko na pana N ale również na barki tych radnych którzy mając większość jako komitet Rodzina Prawo Wspólnota ( o zgrozo jak można mieć w sloganie PRAWO i robić sobie z tego sp. z o.o.) nie podejmują żadnych działań.

Myślę, że należy o tym pamiętać za dwa lata stając przed urną i oddając swój głos.

Jak można klęczeć w pierwszej ławce w kościele i przystępować do komunii mając takie brzemię  na barkach Panie Radny RODAK?

Odp: Wybory uzupełniające

Jan Małolepszy napisał/a:

Mamy pytanie do Pani Tylzy -Janosz. Czy Sławomir N występując przed radą gminy przeprosił mieszkańców, a przede wszystkim wyborców, którzy na niego głosowali?

O ile dobrze pamiętam, to Pan Sławek przeprosił radnych i Radę, nie pamiętam czy mieszkańców, tu pomocnym mogłoby być nagranie.

239

Odp: Wybory uzupełniające

W związku z oświadczeniem złożonym przez pan radnego Sławomira N  na posiedzeniu komisji RG Porąbka pozwoliłem sobie napisać kilka uwag, z którymi można zapoznać się pod linkiem http://kobiernice.pl/?q=node/93
Można również odsłuchać oświadczenie pana radnego.

240 Ostatnio edytowany przez Sławomir Kubiś (2013-02-10 21:51:16)

Odp: Wybory uzupełniające

28 stycznia 2013 roku, podczas posiedzenia połączonych komisji prócz oświadczenia radnego Sławomira N. miały miejsca jeszcze zupełnie inne wydarzenia, które zachęciły mnie do złożenia pewnego oświadczenia, które pod linkiem http://kobiernice.pl/?q=node/92 na kobiernickim forum pozwoliłem sobie zamieścić.

Oświadczenie radnego Pana Sławomira N. http://www.youtube.com/watch?v=EsOQvucxsoM , wraz z dyskusją radnych.

241

Odp: Wybory uzupełniające

Jeśli  w tej gminie coś nie tąpnie i nie wyautuje kliki, która zawładnęła naszym światem, to naprawdę trza się z stąd wyprowadzać.

242

Odp: Wybory uzupełniające

Przyznam się szczerze, że po odsłuchaniu nagrania nie wiem jak go skomentować. Na co ten człowiek czeka?
Jak długo panie i panowie z KWW Rodzina Prawo Wspólnota będą przynosić wstyd dla całej gminy. Przykre, że dobre imię Gminy zostało wycenione na 500 zł.

243

Odp: Wybory uzupełniające

bibi napisał/a:

Jak długo panie i panowie z KWW Rodzina Prawo Wspólnota będą przynosić wstyd dla całej gminy.

Nie sądzę, aby przedstawiciele KWW RPW postrzegali przypadek radnego N. w kategoriach wstydu. W mojej opinii wyjaśnienie okoliczności ukarania radnego N. za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego obejmuje nie tylko samą kontrolę trzeźwości kierowcy. Zasadne wydają się pytania z kim radny N. pił, kto obiecał zorganizować dojazd do Kęt, czyli kto mógłby pośrednio ponosić koszt moralny całego zdarzenia. Wiemy, że alkohol został spożyty w Porąbce, spotkanie trwało kilkanaście godzin, znajomy, z którym spożywany był alkohol obiecał odwieźć radnego N. do domu, lecz się oddalił pozostawiając Go samemu sobie.  Na parkingu w Kętach radny N. został poddany rutynowym czynnościom policji, która stwierdziła prawie 2,5 promila alkoholu  (Kronika Beskidzka podaje 2,68 promila). Mam dwie wątpliwości dotyczące owego tajemniczego znajomego: czy monitoring zainstalowany w centrum Porąbki mógł zarejestrować z kim radny N. udał się w miejsce spożywania alkoholu oraz czy to owy znajomy zawiadomił policję w Kętach.

Zdaję sobie sprawę, że dotykam bardzo delikatnych treści. Jednak zidentyfikowanie znajomego jest dla sprawy kluczowe. Tutaj w moim przekonaniu może tkwić zasadniczy powód próby zacierania faktów i uporczywego przeciągania procedur. Znajomy, z którym feralnego dnia spotkał się radny N. ma kapitalne znaczenie, lecz bez pomocy radnego N. lub dociekliwości RG nigdy nie poznamy personaliów tej osoby.
Osobną kwestią jest postawa radnego N. Skrucha okazana  została stanowczo zbyt późno i odnoszę wrażenie, że na polecenie osoby trzeciej. Radny N. nie pokusił się o przeproszenie wyborców, wobec których się sprzeniewierzył. Ograniczył się do przeproszenia RG, co w moim przekonaniu jest dowodem na nikłą świadomość roli, jaką w organach gminy pełni radny, szczególnie zasiadający w komisji rewizyjnej.
Odnoszę również wrażenie, że skrucha okazana przez radnego N. jest w pewnym zakresie inscenizowana. Do takiego stwierdzenia przekonuje mnie próba pozbawienia wiarygodności dziennikarza wypowiadającego się na łamach KB oraz czas jaki upłynął od kontroli trzeźwości, poprzez ogłoszenie prawomocnego wyroku, aż do dnia wyjaśnienia całej sprawy na posiedzeniu komisji. Minęło już pięć miesięcy, trzy jeszcze przed nami.

Słuchając nagrania oczekiwałem puenty w postaci złożenia mandatu. Nic takiego się nie wydarzyło. Jest to sytuacja trudna do zaakceptowania. W okolicznościach nieuchronności kary przeciąganie procedur do maksymalnych okresów czasowych w moim przekonaniu jest dowodem na nierówne traktowanie mieszkańców GP. Przyglądając się całej sprawie zauważam jak łatwo jest współczuć dotkniętemu nieszczęściem, który spełnia szeroko rozumiane kryteria akceptowane przez opcję rządzącą, a jak trudno wykazać empatię wobec osób nastawionych krytycznie wobec tej opcji. Mniemam, że wszyscy dostrzegamy, jak traktuje się kolegę zapewniającego ważny głos w uchwalaniu aktów prawa miejscowego wygodnych i pożądanych dla opcji rządzącej, a jak traktuje się nauczycieli, wobec których niewątpliwie prawo zostało złamane, a konsekwencji za to do dziś nie poniósł nikt.

244

Odp: Wybory uzupełniające

ternet napisał/a:

W mojej opinii wyjaśnienie okoliczności ukarania radnego N. za przestępstwo umyślne ścigane z oskarżenia publicznego obejmuje nie tylko samą kontrolę trzeźwości kierowcy. Zasadne wydają się pytania z kim radny N. pił, kto obiecał zorganizować dojazd do Kęt, czyli kto mógłby pośrednio ponosić koszt moralny całego zdarzenia. Wiemy, że alkohol został spożyty w Porąbce, spotkanie trwało kilkanaście godzin, znajomy, z którym spożywany był alkohol obiecał odwieźć radnego N. do domu, lecz się oddalił pozostawiając Go samemu sobie.  Na parkingu w Kętach radny N. został poddany rutynowym czynnościom policji, która stwierdziła prawie 2,5 promila alkoholu  (Kronika Beskidzka podaje 2,68 promila). Mam dwie wątpliwości dotyczące owego tajemniczego znajomego: czy monitoring zainstalowany w centrum Porąbki mógł zarejestrować z kim radny N. udał się w miejsce spożywania alkoholu oraz czy to owy znajomy zawiadomił policję w Kętach.

W świetle nowych okoliczności zmieniam zdanie, Teraz uważam że Sławka smile należy uniewinnić, a do odpowiedzialności pociągnąć ów podmiotowego tajemniczego "bohatera".

bibi napisał/a:

Jak długo panie i panowie z KWW Rodzina Prawo Wspólnota będą przynosić wstyd dla całej gminy.

Kto prowadził pojazd mechaniczny pod wpływem alkoholu? Rodzina Prawo Wspólnota? Czy Sławek?  Kto więc złamał prawo Rodzina Prawo Wspólnota czy jakiś Sławek? I kto zadaje takie pytania?
Czy jak Bibi ze sklepu coś zwinie to winę ponosi jego żona? Bezczelnie za co przepraszam, ale bardziej zrozumiale nie potrafię.

245

Odp: Wybory uzupełniające

galler napisał/a:

Kto prowadził pojazd mechaniczny pod wpływem alkoholu? Rodzina Prawo Wspólnota? Czy Sławek?  Kto więc złamał prawo Rodzina Prawo Wspólnota czy jakiś Sławek? I kto zadaje takie pytania?
Czy jak Bibi ze sklepu coś zwinie to winę ponosi jego żona? Bezczelnie za co przepraszam, ale bardziej zrozumiale nie potrafię.

Niewiele pan z tego zrozumiał. Nie wiem czy pan nie chce, czy nie potrafi. Nikt mnie nie przekona, że Sławomir N, radny wybrany z KWW Rodzina Prawo Wspólnota, nagle wyzbył się przynależności do tego komitetu. To KWW Rodzina Prawo Wspólnota go ochrania, liderzy tego KWW Rodzina Prawo Wspólnota pochowali głowy w przysłowiowy piasek i udają, że Sławomir N  to jakaś prywatna osoba z którą nie mają nic wspólnego.
Gdyby miele odrobinę ambicji albo przysłowiowe jaja już dawno byłoby po wyborach. Płonka czy Waligóra powiedzieli by, Sławek sorry, ale dałeś ciała, dla mieszkańców gminy byłoby najlepiej gdybyś złożył mandat. Prościej tego nie potrafię wytłumaczyć panu gallerowi. Odcinanie się od Sławomira N to droga  donikąd.
Mojej żony nie tykaj, bo ja twojej nie napastuję, chyba, że tylko tyle potrafisz.

246

Odp: Wybory uzupełniające

galler napisał/a:

Kto prowadził pojazd mechaniczny pod wpływem alkoholu? Rodzina Prawo Wspólnota? Czy Sławek?  Kto więc złamał prawo Rodzina Prawo Wspólnota czy jakiś Sławek? .

Nic już się nie da zmienić. Upublicznienie nagrania pokazało gdzie gminni liderzy mają mieszkańców. Rzeczywiście, dobre imię gminy zostało poświęcone dla partykularnego interesu grupki ludzi, którzy uważają że są niezastąpieni. Panowie Płonka i Waligóra jak również nieoceniona liderka pani Mydlarz dokonali wyboru. Pamiętajcie, za dwa lata to my będziemy wybierać.

247

Odp: Wybory uzupełniające

Co bardziej trafne pytanie, to adekwatnie histeryczna reakcja. Coś mi mówi, że Pan galler wie kim jest owy  „tajemniczy bohater” i postawię roczny budżet GP na zakład, że ze Sławomirem N. piła więcej nie tylko jedna osoba i że mogli należeć do KWW RPW. Etos KWW RPW jest jak otwarta księga. Nawet w obliczu tak ewidentnej sprawy wartości RPW chroniły kolegę z list wyborczych w sierpniu, chronią i dzisiaj.

Panie galler, pewnie Pan nie uwierzy i pewnie nikt z KWW RPW nie da wiary, ale mój jasno określony system ideałów podpowiada mi, że jeśliby moja żona „zwinęła” ze sklepu garsonkę, to mąż mojej żony doprowadziłby do oddania garderoby ze skruchą, przeprosinami i bukietem kwiatów w dłoniach. Wie Pan dlaczego? Bo jako osoba najbliższa jak mogę milczeć, gdy łamane jest prawo? Uczciwość mi na to nie pozwala, dekalog mi na to nie pozwala i przyzwoitość mi na to nie pozwala.

I jest jeszcze jedna fundamentalna rzecz: reputacja. Reputacja RPW legła w gruzach i nie będę ukrywał, że się z tego powodu nie cieszę. Walczy Pan o reputację KWW RPW w sposób  charakterystyczny. Gdy pojawi się we wpisach nazwisko Waligóra wpada Pan w histerię i ze wszystkich sił stara się skierować rozmowę w innym kierunku.

galler napisał/a:

…wystarczy przeanalizować moje wcześniejsze wypowiedzi, żeby poznać moje zdanie na temat podmiotowego osobnika  i wtedy skończy się zaśmiecanie.
Reprezentujący nas Radny Powiatowy to już w inna historia.
Obok Pana Kojdra w jednym szeregu pozytywnych zasiada również Pani Mydlarz, a stawianie jej obok Pana Waligóry I Pana Nalborczyka według mnie sporo jej ujmuje.

Wiem Pan, nie dbam o to kim Pan jesteś. Dbam o to, by haniebna działalność KWW RPW dotarła do jak największego grona wyborców. I proszę zauważyć, że nie knebluję nikomu ust…

galler napisał/a:

Składam wniosek - wywalenie sześć ostatnich postów. Uzasadnienie - brak związku z tematem.

… tylko najzwyczajniej się z Panem nie zgadzam.

Wybory uzupełniające wykażą, ilu jest gallerów, a ilu wieszczów.

248

Odp: Wybory uzupełniające

Pod adresem znalazłam dane za 2007 rok. Tylko, a może aż pięć lat wstecz. Informacja dla Pana Gallera: proszę przeczytać i sprawdzić, w którym województwie wyłapano najwięcej pijanych kierowców.
http://lomza.y0.pl/statystyki.html
Społeczne przyzwolenie na jazdę po alkoholu jest tak wielkie, że nie skutkują najsurowsze kary. Ze smutkiem zauważam, że Pan Galler takie przyzwolenie wspiera:

Zenon napisał/a:

Czy jak Bibi ze sklepu coś zwinie to winę ponosi jego żona?

Czy jak radny N. zasiądzie pijany za kierownicą samochodu to winę ponosi ktoś, kto pozwolił tam zasiąść? Uważam, że tak.  Oczywiście nie całą winę, bo za kierownicą siedzi ktoś inny, ale moralną, polegającą na umywaniu rąk od odpowiedzialności po posadzeniu tam nietrzeźwego kolegi. Częstsze kontrole, publikowanie wizerunku pijanego kierowcy, konfiskata samochodu i prawa jazdy, surowe kary nie odnoszą skutku. Potrzebny jest odpowiedni wzór dla młodego pokolenia, stanowczy protest matek nie zgadzających się, żeby ojcowie wsiadali za kierownicę po dwóch piwach. Czy my kobiety nie znamy takich przypadków z dnia codziennego?

Niestety Pan Galler broni przyzwolenia na jazdę z kierowcą po dwóch głębszych, broni stanowisko osób, które wychylały głębsze z osobą, która za moment ma usiąść za kierownicą. To tak jakby posadzić kogoś na beczce prochu, dać mu zapałki i spokojnie odejść w przekonaniu, że przecież nic się nie stanie, ja nie mam z tym nic wspólnego, nic mnie to nie obchodzi. To człowiek na beczce jest sam sobie winien, a powodem nieszczęścia są zapałki nie ja. To przerażające.

249 Ostatnio edytowany przez galler (2013-02-12 17:52:27)

Odp: Wybory uzupełniające

Czym innym jest moralne przyzwolenie, a czym innym odpowiedzialność karna, bo o takiej tu była mowa, i zmienianie tonu rozmowy jest próbą manipulacji.
A wmawianie innym jako galler dawał przyzwolenie na podmiotowe zachowanie jest co najmniej bzdurą. Nie masz zielonego pojęcia na co galler daje przyzwolenie, możesz sobie rozumieć wypowiedzi jak tylko Ci Twój rozum pozwala, alenie  wmawiaj innym mojego światopoglądu, bo nie masz o nim zielonego pojęcia.
A reasumując żeby już nikt nie próbował przeinaczać moich wypowiedzi: osoba która z nim piła, naobiecywała i zakapowała to kawał ... niefajnego człowieka. Ale mowa wyraźnie była o odpowiedzialności karnej i w świetle prawa to kierowca ponosi pełną odpowiedzialność. Moralność możemy oceniać jedynie my potencjalni wyborcy brać pod uwagę podczas kolejnych wyborów.

250

Odp: Wybory uzupełniające

Kolego wieszczu, rzucasz informację, za którą ma się kryć jakaś sensacja i milczysz. Nie tak traktuje się forumowiczów.