126

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Sławomir Kubiś napisał/a:

Wszystkich mieszkańców Gminy Porąbka pragnę poinformować, iż Pani Anna Augustyniak –Soj, do niedawna nauczyciel Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II W Porąbce, pełniąca obowiązki szkolnego pedagoga, w wyniku przeprowadzonego naboru została zatrudniona w Kuratorium Oświaty w Katowicach
Warto dodać, że w pokonanym polu Pani Ania zostawiła 15 osób również ubiegających się o to stanowisko.

Jak to więc jest? Nauczyciel wyrzucony na przysłowiowy zbity pysk, Panią Agustyniak-Soj przepraszam za trywialność określenia, nie nadaje się aby być nauczycielem w publicznym gimnazjum w Porąbce a wygrywa konkurs na stanowisko w kuratorium oświaty?
Nie znam Panią osobiście, ale może kiedyś Panią spotkam i pogratuluję. Proszę przyjąć moje słowa uznania. Pani przypadek potwierdza, że w naszej gminie ludzie rozumni są niebezpieczni dla gminnego układu,należy więc ich niszczyć wszelkimi sposobami. Więcej nie napiszę, jeden internauta lubi nasyłać policję.

127 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-08-29 01:12:24)

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

wyborca5 napisał/a:

Więcej nie napiszę, jeden internauta lubi nasyłać policję.

Człowieku. nie zawracaj kijem Wisły. Pani Ania jest bardzo porządną i wykształconą kobietą! Gratulacje należą się ze szczerego serca:)
I tego się trzymajmy:)
Pani Aniu, powodzenia!!!

128 Ostatnio edytowany przez Piotr Dusza (2013-08-29 09:05:27)

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Tak było:

Wloscianin napisał/a:

Panie Sławku, ja też się doskonale bawię. Szalej ogarnął partyzantów? Pani Anna A-S zapomniała o jeszcze kilku swoich nikach, czekam aż przyzna się jeszcze zatroskany rodzic czy ares1, parę innych też zostało:))))

Zrobił pan durnia z siebie wiele razy, może starczy?

Niech pan odpowie na moje pytanie. Jak pan się będzie zwracał do dzieci, gruba krowo? A może coś się uruchomiło w z zwojach trzech mózgowych i błyśnie pan intelektem?

O!!!!! jeszcze słodkopierdzący tatuś się uruchomił:)))))

Spilaicie kompa Sławkowi:)))))

Wloscianin napisał/a:
ares 1 napisał/a:

Właśnie wróciłem do domu i czytam, że jestem panią Anną. Panie Włościanin patrzę w dół i widzę że wszystko jest na miejscu łącznie z tym czego Panu chyba brakuje, nie ma Pan racji nie jestem Panią Anną kimkolwiek ona jest ponieważ to ja jestem morlinek 1

Super, pani Ania znalazła dostęp do starego nika:)))

No, partyzanci, koniec głupot, wasza trójka gada sama ze sobą:))))

Wsypa w oddziale, człowiek który miał na sztandarach hasło Bóg Honor Ojczyzna z pewnością nie będzie z was zadowolony:(

Wloscianin napisał/a:

Super, kto jeszcze?
Wynika z tego, że gość ma tajne komplety. Prowadzi też nielegalną kawiarenkę internetową. Trzeba to zgłosić do skarbówki bo podatków od działalności nie odprowadza:)

Pani Aniu, jeszcze parę ników pani zostało, do dzieła:))))))

A tak jest :

Wloscianin napisał/a:
wyborca5 napisał/a:

Więcej nie napiszę, jeden internauta lubi nasyłać policję.

Człowieku. nie zawracaj kijem Wisły. Pani Ania jest bardzo porządną i wykształconą kobietą! Gratulacje należą się ze szczerego serca:)
I tego się trzymajmy:)
Pani Aniu, powodzenia!!!

Przemiana czy zakłamanie?

Zacytujmy więc jako puentę klasyka smile

Wloscianin napisał/a:

Wnioski z takiego porównania zostawiam czytelnikom.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

129

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Zobaczycie, Włościanin dorobi sie jeszcze swojego fanklubu. Jak ja go lubię, poprawia mi humora wink

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

130

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Droga Pani Aniu z całego serca gratuluję Pani życiowego sukcesu. Niech to będzie pierwszy punkt w długiej liście osobistych i społecznych triumfów osoby, która pokazała maluczkim co znaczą ich nieprzemyślane i krzywdzące decyzje.

131 Ostatnio edytowany przez niezadowolony (2013-08-29 14:13:21)

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Super wiadomość smile

Zobaczyć minę Walusiakowej - bezcenne smile smile smile

banan11 napisał/a:

Zobaczycie, Włościanin dorobi sie jeszcze swojego fanklubu. Jak ja go lubię, poprawia mi humora wink

On już ma swój fanklub - rządzi gminą od lat smile

132

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Pani Aniu jestem szczęśliwa z wykazanego hartu ducha i nieustępliwości. Ktoś taki jak Pani dobrze wróży przyszłości SNG. Gratulujęi życzę owocnej pracy.

133

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Czas płynie, inwestycje takie jak chodniki w Czańcu czy Bujakowie zostały ukończone lub są na ukończeniu, ładnie wygląda nowe przedszkole w Kobiernicach. Ludzie się bawią na imprezach. Na Kozubniku coś się zaczęło dziać. SNG pewnie też ma jakieś osiągnięcia. Szczególnie te w kwestii porozumienia i zgody.

Pewnie, że ma, porozumieli się z PISem. Mają jeszcze jedno. Skrobnęli też kolejny donos.

Nie chcą jednak odpowiedzieć na wcześniej zadawane kluczowe pytania. Jak to było z tym głosowaniem w sprawie funduszy sołeckich? Którzy radni byli przeciw społeczeństwu obywatelskiemu?
W sprawie dewastowanej gminnej drogi też nic?
No i najistotniejsze, czy finansowanie SNG jako stowarzyszenia będzie miało wpływ na środki komitetu wyborczego?
W końcu czy radny, którego nazwiska boję się wymienić by nie być posądzonym o fobie wszystkie swoje działania i działania SNG nakierował na jeden cel, stolec wójtowy?
Nie ma też odpowiedzi w temacie jaki jest sens istnienia SNG w społeczeństwie obywatelskim, gdzie mieszkańców reprezentuje Zebranie Wiejskie?

134

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Panie i Panowie z SNG nie odpowiadajcie [...]. Na forum wszystko jest jasne i czytelne. Wlascianin niczego nie zmieni swoim debilnym bełkotem.

135 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2013-09-01 15:55:45)

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

cieciola napisał/a:

Panie i Panowie z SNG nie odpowiadajcie debilowi. Na forum wszystko jest jasne i czytelne. Wlascianin niczego nie zmieni swoim debilnym bełkotem.

Z całą pewnością nie zmienię ćiećoli, tu swoimi wpisami udowodniła, że nic nie rozumie i co najwyżej mogą jej uszy klapnąć, ale widać, że nawet u ciećoli zadane pytania wywołują panikę!

Odpowiedzi się nie spodziewam, bo trudno odpowiadając się pogrążać. Do zadanych pytań dołączę to, które zadałem Zenonowi w wątku o śmieciach. Bardzo jasno pokazane zostały motywy i sposoby działania SNG.

Co do ciećoli to ciekawe czy zrozumiała w końcu kwestię zbierania puszek chociaż tyle razy kwestia ta była poruszana na forum.

136

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

cieciola napisał/a:

Panie i Panowie z SNG nie odpowiadajcie debilowi.


Święte słowa!

137

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Bardzo dobrze, że powstało SNG. Wreszcie jest ktoś kto mówi otwartym tekstem to, o czym ludzie szepczą w domach. Wreszcie mamy dostęp do usilnie skrywanych tajemnic. Nietrudno domyśleć się który radny za tym stoi. Wreszcie dowiadujemy się kto ile zarabia, kto robi coś w radzie gminy, a kto tylko przeszkadza. Edukujecie mieszkańców i to bardzo dobrze. Jednak mam takie wrażenie, że jesteście jak kij wyjęty z mrowiska. Mróweczki dziurkę zasypią, naprawią i jest jak wcześniej. Nie kończycie spraw. Przy deklaracji grzebaliście, ostrzegaliście władze, że na to i na to nie ma zgody. Napisaliście rozstrzygnięcie nadzorcze do wojewody i sprawa rozwiązana. Jeżeli jesteście pewni, że sekretarz powinien być zapisany w rejestrze korzyści to róbcie swoje. Chyba wiecie co zrobić. Bo jeśli nie wiecie to zacznę was stowarzyszeniowców traktować jak pieniaczy. Jeśli zarobki naszych urzędników są tak wysokie to natychmiast trzeba złożyć wniosek o ich obcięcie. Jeżeli wasza przedstawicielka pisze o tym, że firma odbierająca śmieci nie spełnia wymogów specyfikacji przetargu to trzeba to nagłośnić.  A może są tam i inne szwindle. Wiedzy wam nie brakuje. Kończcie co zaczęliście. Tak przecież pisze na ulotce wasza kandydatka w wyborach.

I jeszcze jedna sprawa. Państwo stowarzyszeniowcy zróbcie taki eksperyment. Przejdźcie się po sąsiadach w promieniu tak 100 metrów od własnych domów i zapytajcie kto słyszał o SNG. Ja dowiedziałem się przez wybory i ulotkę, którą ktoś mi pokazał. Twierdzę, że ludzie o SNG nie wiedzą. Nie zmienicie niczego w gminie, bo jesteście nieznani.

138

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

gminniak napisał/a:

Kończcie co zaczęliście.

Stowarzyszenie Nasza Gmina w celach statutowych nałożyło na siebie ambitne zadania. Do każdego rodzaju naszej działalności przygotowujemy się rzetelnie i sumiennie. Każdy problem przez na poruszany rozpatrujemy kompleksowo, aby skutek naszych działań był dla mieszkańców Gminy Porąbka optymalny. Jednocześnie Stowarzyszenie opiera swoją działalność na pracy społecznej członków. Problemy przez Pana wskazane będą w najbliższym czasie podnoszone podczas posiedzeń połączonych komisji Rady Gminy Porąbka lub w inny dostępny sposób. Szczególnie pieczołowicie przygotowujemy się do propozycji zmian w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi.

139

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Właśnie wróciłem wraz z Zespołem Czaniec z pielgrzymki do Włoch i zerknąłem na forum a tu taka miła informacja.
Dołączam gratulacje dla Anny i życzę powodzenia w nowej pracy.
P.S.
Środki na wyjazd sami zebraliśmy.UG odmówił dofinansowania wyjazdu grupy młodzieży,która udziela się się również w imprezach środowiskowych.
Cóż,róbmy swoje.

140

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Na ręce Pani Ani składam serdeczne gratulacje. Nowy rok szkolny się zaczął, kolejny bez Pani. Niestety. A w Porąbce w pewnych kręgach aż huczy o błędach Pani następczyni, za które konsekwencje ponoszą uczniowie. Wstyd.

141

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Sławomir Kubiś napisał/a:

Do każdego rodzaju naszej działalności przygotowujemy się rzetelnie i sumiennie. Każdy problem przez na poruszany rozpatrujemy kompleksowo, aby skutek naszych działań był dla mieszkańców Gminy Porąbka optymalny.

Dzięki za szybką odpowiedź. Wiem, że w tej gminie dochodzenie do prawdy jest wyjątkowo trudne, a kończenie rozpoczętych spraw czasochłonne. Kończcie zaczęte sprawy a zyskanie szacunek niech to trwa pól roku, ale napiszcie na swojej stronie w jakim punkcie jesteście, co robicie i jakie są szanse na sukces. Tyle.
Państwo stowarzyszeniowcy za bardzo spalacie się w sprawach nieważnych. Macie tutaj takiego gościa, który was ośmiesza, często obraża. Ludzie miejcie swój rozum. Przecież ten gość robi to specjalnie. Wywołuje kłótnie, denerwuje czytelników, chce, żeby posty czytało jak najmniej ludzi. Facet nastawiony jest na kłamstwo, na zaprzeczenie wszystkiemu co istnieje. Dewiza to nie przyznawać się do niczego. Jak złapią za rękę na kradzieży to powie nie moja ręka. Jak znajdą cudze pieniądze w kieszeni to powie zmieniłem spodnie, to nie moje. Jak mu pokazać tekst z gazety to powie drukowane na powielaczu metodą domową i same kłamstwa. Państwo stowarzyszeniowcy dajcie spokój. Wloscianin to klasyczny troll. Nie staczajcie się do jego poziomu, bo żal czytać. Jemu chodzi tylko o skupieniu się na jego własnym bełkocie. Miejcie klasę.
A gadanie po chamsku, bez argumentów, wulgarnie i tak, żeby kogoś obrazić, ośmieszyć to zwykły hejting i ja się dziwię, że administrator tego forum pozwala na takie zagrywki.
Wyobraźcie sobie forum bez Wloscianina. Ciekawe miejsce. Odetnijcie dopływ tlenu do gada i padnie. Wtedy zostanie już tylko to co ludzie chcą czytać i będą dziwić się, że w gminie Porąbka takie rzeczy. No, no ,no. Ale odetnijcie gada od pożywienia, olejcie go.

Minęły wakacje. Całe dwa miechy pięknej pogody i przygody. Czy państwo stowarzyszeniowcy mogą mi powiedzieć, co przez ten czas robiła rada gminy? Nie widzę nagrań z sesji, nie widzę uchwał. Czy to znaczy, że przez cały ten czas nasi radni paśli się na zielonej trawce za nasze pieniądze. Bo nie znalazłem informacji, że diety zostały wstrzymane za brak pracy, czy coś takiego. Czy to tak powinno być. A może radni za wakacyjne lenistwo powinni przeznaczyć 800 zł na jakiś przyzwoity cel. Np. na SNG i zobaczymy co państwo stowarzyszeniowcy potrafią zrobić z taką kasą. A będzie to jakieś 10.000 zł.

142

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Wloscianin napisał/a:

Z całą pewnością nie zmienię ćiećoli, tu swoimi wpisami udowodniła, że nic nie rozumie i co najwyżej mogą jej uszy klapnąć, ale widać, że nawet u ciećoli zadane pytania wywołują panikę!

Rozumiem bardzo dużo podobnie jak gminniak. Odcinamy dopływ tlenu i niech sobie Wloscianin gada sam ze sobą.

143

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

cieciola napisał/a:
Wloscianin napisał/a:

Z całą pewnością nie zmienię ćiećoli, tu swoimi wpisami udowodniła, że nic nie rozumie i co najwyżej mogą jej uszy klapnąć, ale widać, że nawet u ciećoli zadane pytania wywołują panikę!

Rozumiem bardzo dużo podobnie jak gminniak. Odcinamy dopływ tlenu i niech sobie Wloscianin gada sam ze sobą.

Ja mam takie odczucie, że wpisy Gamzy są sterowane z góry.

Nie potrafi merytorycznie rozmawiać, tylko obsrywa wszystkich którzy mają inne zdanie niż linia RPW.

Zadanie ma jedno  obrzydzić każdego kto ma inne zdanie.

Stara sowiecka metoda.

Gdy brak siły argumentów należy zastosować argument siły sad

144

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

cieciola napisał/a:

Rozumiem bardzo dużo podobnie jak gminniak. Odcinamy dopływ tlenu i niech sobie Wloscianin gada sam ze sobą.

Miałem poczucie misji. Byłem przekonany, że oto ja wieszczu dzierżąc kaganek oświaty siłą argumentów jestem w stanie nauczyć każdą małpę jeść banany. Gdyby tego jeszcze nie potrafiła. Niestety niektóre małpy są padlinożerne i owoców nie jadają. Życie to wieczne zmiany, nic nie trwa wiecznie. Kto nie lubi zmian nie lubi życia. Doznałem porażki, więc u progu nowego roku szkolnego czas na nowy program wychowawczy. Na zmiany. Lepiej zająć się zmienianiem naszego zaścianka, niż obserwować jak Wloscianin masturbuje nasze umysły na oczach całego świata.
Pomysł gminniaka jest bardzo ciekawy. Myślę sobie, że jeśli Przewodniczący Tadzio Piewca Stepów Ukraińskich nie widział powodu do zwołania sesji, to jej nie zwołał. Widocznie nic ciekawego się w wakacje nie zadziało. A swoją drogą to kiedy będzie najbliższa komisja, bo już tęskni mi się za nowymi nagraniami w necie. Stare to już znam na pamięć.

145

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

wieszczu napisał/a:

A swoją drogą to kiedy będzie najbliższa komisja

Komisji w najbliższym czasie nie będzie, ale jutro (tj. czwartek) o godz. 15.30 w Wiejskim Domu Kultury w Porąbce odbędzie się sesja XXX Sesja Rady Gminy Porąbka.

Proponowany porządek obrad:
I. Otwarcie Sesji i stwierdzenie jej prawomocności.
II. Przedstawienie porządku obrad.
III. Przyjęcie protokołu z XXIX Sesji Rady Gminy Porąbka.
IV. Działalność międzysesyjna Wójta Gminy.
V. Interpelacje i zapytania radnych.
VI. Powołanie Komisji Uchwał i Wniosków.
VII. Podjęcie uchwał w niżej wymienionych sprawach:
1) dokonanie zmian w:
a) tegorocznym planie gospodarczym gminy,
b) wieloletniej prognozie finansowej gminy,
c) uchwale budżetowej,
d) Uchwale Nr V/25/2011 Rady Gminy Porąbka z dnia 1 lutego 2011 r. w sprawie
ustalenia opłat za świadczenia w przedszkolach publicznych prowadzonych
przez Gminę Porąbka,
e) Uchwale Nr XVIII/117/08 Rady Gminy Porąbka z dnia 23 kwietnia 2008 r. dotyczącej
projektu systemowego "Aktywizacja zawodowa i społeczna szansa na lepsze życie"
w ramach priorytetu VII, Działanie 7.1, Poddziałanie 7.1.1 Programu Operacyjnego
Kapitał Ludzki.
2) określenie szczegółowego sposobu konsultowania z radami działalności pożytku
publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3
ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów aktów
prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych
organizacji.
3) wyrażenie zgody na współdziałanie z jednostkami samorządu terytorialnego w celu
przygotowania i realizacji projektu pod nazwą: "Program Rozwoju Subregionu
Południowego Województwa Śląskiego/Plan Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych
celem wzmocnienia współpracy między JST koniecznych do realizacji wspólnych
działań na obszarze funkcjonalnym" w ramach Programu Operacyjnego Pomoc
Techniczna 2007-2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju
Regionalnego.
4) ogłoszenie teksu jednolitego Uchwały Nr XXIII/146/04 Rady Gminy Porąbka z dnia
30 listopada 2004 r. w sprawie określenia tygodniowego obowiązkowego wymiaru
godzin zajęć nauczycieli realizujących w ramach stosunku pracy obowiązki określone
dla stanowisk o różnym tygodniowym obowiązkowym wymiarze godzin oraz
pedagogów i logopedów zatrudnionych w szkołach Gminy Porąbka.
VIII. Informacja o przebiegu wykonania budżetu gminy za I półrocze 2013 r.
IX. Sprawa :
1) podstawowej służby zdrowia,
2) ochrony przeciwpożarowej w gminie.
X. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
XI. Wolne wnioski.
XII. Zakończenie Sesji.

Ogłoszenie wisi oczywiście w BIP - http://www.bip.porabka.pl/BIP.aspx?js=1&ident=12994

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

146

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

wieszczu napisał/a:

A swoją drogą to kiedy będzie najbliższa komisja, bo już tęskni mi się za nowymi nagraniami w necie. Stare to już znam na pamięć.

W dniu 04 września 2013 w GOK w Porąbce miało miejsce posiedzenie połączonych komisji RGP. Nagrania z komisji i dzisiejszej sesji wkrótce pojawią się na Portalu Stowarzyszenia Nasza Gmina.

147

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Sławomir Kubiś napisał/a:

W dniu 04 września 2013 w GOK w Porąbce miało miejsce posiedzenie połączonych komisji RGP. Nagrania z komisji i dzisiejszej sesji wkrótce pojawią się na Portalu Stowarzyszenia Nasza Gmina.


Zaraz, zaraz, Panowie. To taką wiadomość trzymacie w tajemnicy. Nie godzi się to. Ale wybaczam Wam i czekam na nagrania, bo coś mi mówi, że było ciekawie. Znajomi z Dolnego Czańca wspominali, że podpisywali apel dot. opłat za wywóz odpadów komunalnych, więc już chyba czas zrobić z tego pożytek.

148

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Witam
Jak napisał Sławek w dniu 4 września odbyło posiedzenie połączonych komisji.

SNG zaprezentowało Radzie Gminy list oraz apel mieszkańców w sprawie obniżenia stawek za odpady oraz zmianę systemu uwzględniającego rodziny wielodzietne i tych najuboższych.

Pod apelem podpisało się 833 mieszkańców gminy.

Mamy nadzieję, że Rada Gminy po raz kolejny pochyli się nad problemem śmieciowym i usłyszy apel swoich wyborców.

Inne kwestie poruszane podczas komisji i posiedzenia Rady Gminy już wkrótce pojawią się tradycyjnie na portalu www.sng.org.pl oraz kanale Youtube.

Pozdrawiam
Piotr Dusza
SNG

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

149

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Zapraszam do obejrzenia filmowych relacji z posiedzenia połączonych komisji Rady Gminy Porąbka z dnia 04 września 2013 roku.
http://www.sng.org.pl/index.php?option= … Itemid=132

150

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Miesiąc temu poruszyłem tutaj temat funduszu sołeckiego stawiając pytanie

Zenon napisał/a:

Czy Wójt stanowi zagrożenie dla sołectw naszej gminy?

Dzisiaj chciałbym powrócić do tematu .
Jak można dowiedzieć się w BIP Ministerstwa Administracji i Cyfryzacja , został opracowany projekt zmiany ustawy o funduszu sołeckim. Projekt uwzględnia doświadczenia zebrane przez ponad cztery lata funkcjonowania funduszy sołeckich. W szczególności proponuje się zniesienie obowiązku corocznego rozstrzygania o wyodrębnieniu lub niewyodrębnieniu środków stanowiących fundusz sołecki. Ponadto uchwała o wyrażeniu zgody na wyodrębnienie funduszu będzie miała automatycznie zastosowanie do kolejnych lat budżetowych, a uchwała o niewyrażeniu zgody będzie dotyczyła wyłącznie następnego roku budżetowego.
Projekt przewiduje określenie zasad zwiększenia środków funduszu. Możliwe będzie również dopuszczenie do realizacji przez sołectwa wspólnych przedsięwzięć. Możliwe będzie składanie w ciągu roku budżetowego wniosków o zmianę przedsięwzięć lub ich zakresu przewidzianych do realizacji w ramach funduszu. Zaproponowane zmiany nie będą jednak mogły prowadzić do przekroczenia środków przyznanych pierwotnie sołectwu w uchwale budżetowej.
I bardzo ważne - projekt przewiduje zwiększenie o 20 punktów procentowych zwrotu gminom środków wydatkowanych w ramach funduszu sołeckiego.

Projekt ustawy o zmianie ustawy o funduszu sołeckim będzie opiniowany na najbliższym posiedzeniu Zespołu ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli.

Projekt wraz z pismami towarzyszącymi umieszczono w załącznikach - LINK do materiałów.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.