1

Temat: Czaniec się kanalizuje:)

hmm przeczytajcie sobie artykulik, który kryje się pod tym linkiem http://www.radio.bielsko.pl/?g=wiadomos … mp;id=5072

ciekawe gdzie to pól skanalizowanego Czańca chyba pan Wójt nie mówi o naszym Czańcu, bo odcinek do cmentarza to niestety nie jest pół Czańca:(((( no dziwne to a może naprawde pół Czańca jest skanalizowane???
wpisuje czy Wy macie kanalizacje:P

ja nie !!!!!!

tempus fugit

2

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

Mieszkając powyżej cmentarza nie mam kanalizacji, DR też nie masz, ale ludzie z Dolnego Czańca, Bukowca już mają ... i płacą.
Może to i dobrze, że nie spieszno panom od kanalizacji w naszą stronę.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

3

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

No tak, ale dr poruszył temat ze względu na czyjąś niekompetencję - patrz artykuł...

4 Ostatnio edytowany przez madzia (2005-06-16 20:51:36)

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

W tym artykule pisze że "trwają prace..." ciekawe gdzie??? Jak narazie to po wczorajszym deszczu tylko wszystkich zalewa!!!
Mi się tam wcale nie śpieszy do kanalizacji bo znowu trzeba będzie płacić! A ciekawe jak podliczą tych co nie mają wody miejskiej i liczników?!

5

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

Ja mieszkam na osterii i jak narazie o kanalizacji mogę marzyć, a w sumie mi to zwisa, jest fajnie tak jak jest. Mam studnię i nie trzeba mi imperialistycznej wody za duuuże pieniądze jak mam za darmo. Pozdrawiam...

6

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

A kojka, nie wiesz przypadkiem jak Ci założą kanalizację, jak będą naliczac ilośc ścieków??? hehe wtedy będziesz płacił..... big_smile

7

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

No właśnie ciekawe jak będą wystawiać rach. za kanalizacje dla tych co nie mają licznika na wode z wodociągó???

8

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

proste - założą licznik na kanalizację big_smile albo zryczałtują ilośc ścieków ze względu na ilośc mieszkańców danego domu big_smile

9

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

coż była mowa o licznikach na ścieki ale chyba takich jeszcze nie wynaleziono:) najprawdopodobniej będą zakladane liczniki na lini od studni do domu!!!!!!

coż w Kobiernicach oddano kanalizacje i bardzo nikt nie pobiera wody z sieci a lecą ogromne ilości ścieków:P

tempus fugit

10

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

madzia napisał/a:

...ciekawe gdzie??? Jak narazie to po wczorajszym deszczu tylko wszystkich zalewa!!!

hmm Madziu w Czańcu prowadzone są prace nad kanalizacją sanitarną a nie nad deszczową:) to dwie różne i zupełnie odrębne rzeczy:D

tempus fugit

11

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

I pewnie będzie trzeba płacić za swoją wode? Ja dużo wody wykorzystuje na podlewanie jażyn w namiocie - -i za to też będe musiała płacić jak za ścieki!! To bez sensu!!!

12

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

nie wiem koleżanko no coż mamy swoich samorządowców i oni są kompetentni do udzielenia pelnej odpowiedzi:)

tempus fugit

13

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

madzia napisał/a:

I...Ja dużo wody wykorzystuje na podlewanie jażyn w namiocie - !...

jakie roślinki tam masz??? może cannabis:P żartuje:)

tempus fugit

14

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

madzia napisał/a:

I pewnie będzie trzeba płacić za swoją wode? Ja dużo wody wykorzystuje na podlewanie jażyn w namiocie - -i za to też będe musiała płacić jak za ścieki!! To bez sensu!!!

To zależy od ciebie.

1)

Jeżeli zdecydujesz się płacić od faktycznego zużycia, to na wszystkich źródłach zaopatrzenia domu w wodę trzeba założyć wodomierze (woda miejska już ma wodomierz, ale jeżeli korzystasz ze studni, to trzeba złożyć wodomierz)

1m3 ścieków = 1m3 wody zużytej - ewentualnie woda bezpowrotnie stracona (np zużyta na podlewanie ogródka pod warunkiem, że na wyprowadzeniu takiej wody założysz wodomierz.

Szczegóły w art. 27 ust. 6 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków. (Dz. U. Nr 72, poz. 747)


2)
Jeżeli zdecydujesz się na ryczałt, to poczytaj ww. ustawę - art. 27 i rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 14 stycznia 2002 r. w sprawie określenia przeciętnych norm zużycia wody. (Dz. U. Nr 8, poz. 70). Tam jest okr. ryczałtowe zużycie wody, I tak pewno podpadniesz pod pozycję:

Wodociąg, ubikacja, łazienka, lokalne źródło ciepłej wody (piecyk węglowy, gazowy - gaz z butli, elektryczny, bojler) 80 -100 dcm/dobę lub 2,4-3,0 m3/m-c

Przy czym wartości niższe odnoszą się do budynków podłączonych do zbiorników bezodpływowych na terenach nieskanalizowanych, a wartości wyższe odnoszą się do budynków podłączonych do sieci kanalizacyjnych.

Obecnie opłata wynosi 3,28 zł za m3, plus opłata stała 2,34 zł za m-c.. Uwzględniając  VAT (7%) w miesiącu trzeba rozstać się w czteroosobowej rodzinie z 65,67 zł.


3) Kombinowanie. Różnego rodzaju obejścia i podpięcia.
Nieetyczne. Nie polecam.



Kojka napisał/a:

Mam studnię i nie trzeba mi imperialistycznej wody za duuuże pieniądze jak mam za darmo

Co do kaski to się zgadza, ale z biegiem czasu jakość wody z tej studni może się tragicznie pogorszyć bez kanalizacji. Jednym słowem luksus kosztuje, a żabkę wieczorem przyjemnie posłuchać.



A tak w ogóle madziu rusz klawiaturą wink Google jest wielka.



Zenek

15 Ostatnio edytowany przez banan11 (2005-06-19 18:32:31)

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

No proszę... wszelkie wątpliwości rozwiał niczym pracownik UG - Zenek, za co bardzo Ci dziękuję smile
Czy Zenku nie uważasz, że w naszej gminie płacimy zbyt duże pieniądze za wodę i za ścieki? Może posiadasz informacje porównawcze jak to jest w gminach ościennych, bo przecież nie wiadomo czemu mamy jedną z droższych, jeśli nie najdroższą wodę w okolicy!? A jak to jest ze ściekami?

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

16

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

a może Zenek jest pracownikiem UG???:)

ale naprawde ładna odpowiedź!!!! tylko dlaczego tego typu rozwiazań nie stosuje sie w Kobiernicach??????/:(

tempus fugit

17 Ostatnio edytowany przez Zenek (2005-06-19 21:40:49)

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

dr napisał/a:

Pytam więc jestem!!!

I to jest odpowiedż na dr pytanie. Nikt pewno o nie (te niestosowane w Kobiernicach rozwiązania) nie pytał ściekowców.

18

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

banan11 napisał/a:

Czy Zenku nie uważasz, że w naszej gminie płacimy zbyt duże pieniądze za wodę i za ścieki?

Zdecydowanie tak, na terenie naszej gminy są przecież ujęcia wody.


banan11 napisał/a:

Może posiadasz informacje porównawcze jak to jest w gminach ościennych


Porównanie cen obowiązujących w innych gminach:
Oświęcim za wodę płaci się 2,32 zł/m3, a za ścieki 3 zł/m3.
Miedźna za wodę płaci 3,41 zł,  a  za  ścieki  2,80  zł.
Pszczyna cena wody wynosi 3,66 zł, ścieków  3,29  zł.
Kęty woda 3,11 zł, ścieki 3,28 zł,
Bestwina - 3,62  zł  i  1,82  zł.
Wilamowice (wodę dostarczają dwie firmy) - RPW woda 3,17 zł, Aqua ?  5,46  zł,  z tym  że  do wody w rejonie obsługiwanym przez Aquę gmina dopłaca 2 zł.
Brzeszcze woda  5,55 zł, ścieki 3,30 zł.
W Kraków woda 2,39 zł.


banan11 napisał/a:

bo przecież nie wiadomo czemu mamy jedną z droższych, jeśli nie najdroższą wodę w okolicy!?

Może ktoś wie i opowie dlaczego tak jest.


W skpawie kontroli cen procedura może być taka:

Wójt Gminy odmawia akceptacji cennika, a Rada Gminy odmawia
zatwierdzenia  w  drodze  uchwały.
Następnie należałoby wykazać nadużycie dominującej pozycji przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjnego poprzez stosowanie nieuczciwych cen (nadmiernie wygórowanych) i złożyć wniosek do Prezesa  Urzędu  Ochrony  Konkurencji  i  Konsumentów  w  sprawie  wszczęcia postępowania.

A tutaj azorek jest pogrzebany. To gmina prowadzi przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne i sama sobie nie zaszkodzi. Jesteśmy więc skazani na płacenie tyle ile przedsiębiorstwo zażąda sad(
Jeszcze jest NIK.... Też może zbadać sprawę wysokich stawek za wodę i ścieki.

I jeszcze małe wyjaśnienie (dla madzi)

Tego o czym napisałem w kwestii wody bezpowrotnie utraconej nie ma wprost w Regulaminie dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązującym na terenie Gminy Porąbka (http://bip.porabka.pl/uchwaly/uchwala.php?ident=1175).
Można to jednak zastosować w oparciu o § 41 regulaminu  (i obowiązujące przepisy prawa) gdzie uchwalono, że:

1.    Treść umowy o zaopatrzenie w wodę i odprowadzanie ścieków oraz niniejszego Regulaminu- nie może ograniczać praw i obowiązków stron, wynikających z przepisów ustawy oraz przepisów wykonawczych.
2.    W sprawach nie objętych niniejszym Regulaminem obowiązują przepisy prawa, a w szczególności przepisy ustawy (http://www.abc.com.pl/serwis/du/2001/0747.htm) z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. Nr 72, poz. 747) wraz z przepisami wykonawczymi.



Zenek
______________________
Kto czyta ten wie!!
Kto pyta ten się dowie!

19

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

och ciekaw jestem kto tak łądnie potrafi posługiwać się Biuletynem Informacji Publicznej UG w Porąbca:P
podziwiam:) w koncu to niektórych praca:) 

hmmm łądne ceny więc to prawda Brzeszcze i my płacimy jak za wode mineralną:P

tempus fugit

20

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

cenowo - jak za mineralnš... a w praktyce dostajemy chlor gratis smile

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

21

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

żeby tylko chlor big_smile

22

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

Jakość wody dostarczanej za pośrednictwem sieci AQUA daje wiele do życzenia wielokroś możemy zobaczyć nawet piękny drązowy kolor z pięknym g....ym zapachem. Też free. A hydranty nie są dla straży pożarnej tylko dla grup kontrolnych AQUA. To jest chore!! Jak to delikatnie napisałem jestem z siebie dumny.

To tylko POLSKA !!!

23

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

Na pocieszenie;) powiem wam ilek kosztuje litr benzyny w Dubaju.
A może najpierw ktoś zgadnie.

PS
Nie bujam, mam wiarygodne informacje od przyjaciela, który pojechał tam do pracy.


_______
Zenek

24

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

a co ma benzyna do naszej wody?
Czyżbyś w ten sposób chciał ją porównać smile

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

25

Odp: Czaniec się kanalizuje:)

w Dubaju? pewnie tak tanio jak w innych arabskich krajach. Strzelam - może 1 zł/1l?