301

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Ja się wybieram, zabieram dzieciaki, dziadków i razem z rodziną chcemy przeżyć Dobrą Nowinę, pośpiewać kolędy, które uwielbiamy no i zobaczyć z czego zrezygnowały czanieckie szkoły. Jestem pewna że mieszkańcy Czańca przyjdą, dadzą dowód swojej wiary, będą uczestniczyć w czymś nowym i wartościowym, co może ludzi zbliżyć, a nie podzielić. Spotkajmy się na Orszaku.

302 Ostatnio edytowany przez wyborca5 (2014-01-06 20:31:13)

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

cieciola napisał/a:

Spotkajmy się na Orszaku.

Ten kto poszedł zapewne nie żałuje. Należą sie podziękowania Państwu z SNG i wszystkim innym, którzy przyczynili się do tego, że orszak się odbył. A ci co czynili wszystko aby zamieszać zostali w domach i ze zdziwienia wyglądali za firanek jak wspólnie śpiewaliśmy kolendy.

A pod linkiem są już zdjęcia i komentarz. http://bielsko.gosc.pl/gal/pokaz/183450 … w-Czancu/6

303 Ostatnio edytowany przez Marta Tylza-Janosz (2014-01-06 20:42:20)

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Pogoda dopisała. Było kolorowo, wesoło i słonecznie. Organizatorom i  wszystkim, którzy przyczynili się do tego wydarzenia o którym tyle się mówi obecnie w mediach - należy się chociażby słowo dziękuję. Z racji tego, że nikt nie podziękował SNG - ja dziękuję ! Oczywiście fakt, że stowarzyszenie włączyło się w  organizację Orszaku będzie trzymane w tajemnicy, bo jest nie na korzyść wielu osobom. Ale wiem ile wysiłków trzeba było włożyć, by to wszystko dograć. Wydaje mi się że ludzie byli bardzo zadowoleni, mogli poczuć się razem w ramach ogólnopolskiej inicjatywy i wspólnie z trzema królami kolędować Dzieciątku. A jak powiedział św. Augustyn  "Kto śpiewa - ten dwa razy się modli". Za rok powtórka - tym razem w Kobiernicach...

304

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

To było coś nie do opowiedzenia. Choć zdjęcia nie oddają tego ogromu i przepychu to świadczą o atmosferze uroczystości. Tylu szczęśliwych dzieciaków jeszcze nie widziałam, a jak jeszcze mogły drewniane miecze zabrać do domu to były najszczęśliwsze na świecie. Gratuluje organizatorom i przykro mi i nie tylko mi, że się państwo spotkaliście z takimi trudnościami i to od tych, którzy jako zwierzchnicy choćby naszej parafii powinni wspierać, a nie burzyć i niszczyć.

305

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Orszak był cudowny, nie ma wątpliwości. Ja mam tylko jedno pytanie do organizatorów. We czwartek przed marszem moje dziecko całe w skowronkach zachwycone jest, że w poniedziałek pójdzie razem z koleżankami w kolorowych strojach. Prawie nie mogło jeść i spać z przejęcia. Zaczęłam się już martwić, takie to przeżycie dla małego katolika. Proszę więc organizatorów o odpowiedź dlaczego w piątek trzy dni przed marszem szkoła się wycofała z marszu. Jak to jest, że się pyta w czwartek kto idzie i robi się listę, dzieci sobie snują fantazyjne historie, a w piątek nawet słyszałam, że orszak jest odwołany. Ja nie chcę podważam samego święta i marszu, bo był absolutnie cudowny. Pytam tylko w tej jednej kwestii, bo nie rozumiem, a pytań mam wiele, na razie to jedno.

306

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Prócz pytań powyżej chciałbym jeszcze zadośćuczynić swej ciekawości w zupełnie innej wątpliwości: a gdzie to był nasz szanowny parafialny Dobrodziej oraz Dobrodzieje z zaprzyjaźnionych parafii ościennych. Czyżby jakiś bojkot został ogłoszony? Czyżby niewłaściwym mogło się okazać kolędowanie razem z organizatorami z SNG? Czyżby serce i umiejętności włożone w zorganizowanie Orszaku mogły komuś nie przypaść do gustu? Komu? Dlaczego? Z jakiego powodu?

Spójrzmy wszyscy na zdjęcia umieszczone na Portalu SNG. Członków Stowarzyszenia nie brakuje - kolędują, fotografują, organizują wszystko na bieżąco, rozdają korony, włócznie, tarcze i miecze, zarażają optymizmem przebrani w zielone uniformy, z flagami na ramionach i z radością w sercach. Czy nie wieszczono czasami na forum, że w Orszaku pójdą tylko trzy osoby?

Zawsze uważałem, że w każdej sytuacji należy postępować właściwie. Zadowoli to pewnie tylko kilku ludzi, da satysfakcję niewielu, ale bardzo wielu zadziwi. Zwłaszcza tych, którzy skojarzą sobie, że w tak małej gminie można zorganizować coś, czego nie organizuje się w Żywcu, Andrychowie, Wadowicach. A u nas tak!!! Tylko skojarzmy sobie, kto dopuścił się tak "szaleńczych" decyzji organizacyjnych, po których gminny świat stał się w moich oczach odrobinę szlachetniejszy i przyjazny.

Ja chcę takiej gminy - przyjaznej, dobrze zorganizowanej, przemyślanej i rozsądnej. Kto nam to może zapewnić? "Szlachetni" nieobecni, czy "radośni obcujący". Głęboko chylę czoło przed wszystkimi osobami, które pozwoliły mi przeżyć coś, czego od dawna nie przeżywałem. Pozwoliły zakosztować odrobinę radości z istnienia w tej gminie, które udzieliły odpowiedzi na pytania, zadawane przeze mnie od lat, a na które próżno oczekuję odpowiedzi.

Rodacy . Spieszmy się kochać te chwile, tak szybko odchodzą.

307

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Nie wiem o co chodzi w powyższych wypowiedziach ale chętnie się dowiem. Natomiast orszak był czymś niecodziennym w gminie Porąbka. Oby stał się tradycją na lata i oby ludzie dostrzegli że są możliwe zmiany w tej gminie. Tylko wszyscy musimy chcieć.

308

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Portal SNG aż puchnie od informacji i zdjęć. Coś mi mówi, że jednak nie wszyscy się tym cieszą. Tylko jak można się nie cieszyć, że wśród184 miejscowości orszakowych znajduje się też Czaniec - Gmina Porąbka. Złe moce truchleją.

309

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Orszak jest sukcesem całej naszej społeczności i każdego mieszkańca, który zdecydował się w nim uczestniczyć. Powstała na naszych oczach, wbrew wszelakiej maści oponentom nowa jakości w gminnej przestrzeni publicznej. Kto był, ten wie o tym, kto nie był, może obejrzeć zamieszczone na stronach Stowarzyszenia Nasza Gmina zdjęciach. Ale trzeba przypomnieć. Nie było by Orszaku bez zaangażowaniu i ciężkiej pracy konkretnych ludzi. Pracy pro bono publico - profesjonalne wykonanej dobrowolnie i bezpłatnie, w interesie publicznym. Czegoś, co nie mieści się w głowach zatwardziałych hamulcowych dzięki którym nasza gmina okupuje ogony wielu rankingów. 
Na orszaku zabrakło radnych - starych gminnych wyjadaczy, przedstawicieli urzędu gminy, oświaty oraz gminnych instytucji. Co im przeszkodziło?

Nie ma co tego komentować i psuć pięknej atmosfery.

Dodam tylko, że można było za to zobaczyć wśród uczestników Orszaku nowych czanieckich radnych: Panią Martę Tylza-Janosz i Panią Alę Młynarską-Mazur oraz Pana Ignacego Kocembę.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

310

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Dobrze oczywiście ważne kto był, ale ja nadal nie mam odpowiedzi na pytanie z jakiego powodu z orszaku wycofała się nasza szkoła podstawowa, a nawet wszystkie szkoły? Dlaczego w Porąbce w ogóle o orszaku nie było ogłoszeń z ambony i w Kobiernicach chyb a w ogóle? Czy takie kolędowanie - radosne, szczęśliwe i huczne może komuś przeszkadzać? Komu? Może i nie ma co komentować, ale chcę wiedzieć co legło na przeszkodzie, żeby dzieci ze szkół mogły brać udział w tym orszaku jako szkoła?

311

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Nieobecni nie mają racji.

Zadajesz pytania na które tutaj nikt nie zna odpowiedzi. Zapytaj w szkołach, zapytaj gospodarzy ambon.

A może to nie chodzi o to, że przeszkadzało.
Może to zwykła lenistwo?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

312

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Zenon napisał/a:

Nieobecni nie mają racji.

Zadajesz pytania na które tutaj nikt nie zna odpowiedzi. Zapytaj w szkołach, zapytaj gospodarzy ambon.

Odpowiedzi są dobrze znane, tylko nie ma komu ich udzielić. Podejrzewam, że dyrektorzy szkół nie czują się dobrze ze swoimi decyzjami.

313

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

OTK2014 napisał/a:

Dobrze oczywiście ważne kto był, ale ja nadal nie mam odpowiedzi na pytanie z jakiego powodu z orszaku wycofała się nasza szkoła podstawowa, a nawet wszystkie szkoły? Dlaczego w Porąbce w ogóle o orszaku nie było ogłoszeń z ambony i w Kobiernicach chyb a w ogóle?

Do dnia 2 stycznia 2014 roku - czwartek - wszystkie zgłoszone wcześniej szkoły i organizacje deklarowały gotowość uczestniczenia w II Orszaku 'Trzech Króli Gminy Porąbka. Dnia 3 stycznia 2014 roku - piątek - na trzy dni przed Orszakiem wspomniane szkoły i organizacje wycofały się z uczestniczenia w Orszaku. Organizatorom Orszaku do dziś nie są znane powody tej decyzji.

314

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Czyli jest tak, jak mówiłam wcześniej. W czwartek  moje dziecko zapisało się na Orszak, takie szczęśliwe, a w piątek mówi, że Orszaku nie ma. Takiej fali złości dawno nie przeżyłam. Dobrze, że orszak był, bo tylko udowodnił siłę organizatorów i jak mówią mieszkańcy Zły duch nie zwyciężył.

Nieznane decyzje? A kto w tej gminie ciągnie za wszystkie sznurki? Trzeba mówić głośno? Żeby przy okazji tego Orszaku tak prowadzić politykę w gminie? Szkoda mi tych wszystkich dzieci. I jak to możliwe, że gimnazjum im. Karola Wojtyły zbojkotowało Orszak, żadnego nauczyciela, żadnemu nie chciało się przynieść swoich czterech liter w poniedziałek na takie katolickie święto. Skandal!!!

315

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

obserwujący napisał/a:

Uczestnictwo w Orszaku Trzech Króli chyba szczególnie przypadło im do gustu bo będą mogli w TRZECH przemaszerować żeby ich wszyscy widzieli.

Z braku bardziej frapujących zajęć zacząłem liczyć uczestników Orszaku. Po kilkunastu minutach straciłem radość z wykonywania tej dość idiotycznej czynności, ale pamiętam liczbę, na której poprzestałem - 431 - (czterysta trzydzieści jeden). Tyle co najmniej osób podążało ul. Kępa w Orszaku. Z matmy nie byłem orłem, ale 431, to raczej więcej niż 3 - TRZY.

316

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Pytia pyta - co by było, gdyby ten Orszak organizowało inne stowarzyszenie, czyli nie SNG?

317

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

To by przyszli wszyscy zasłużeni gminni działacze, a organizatorzy nie napotkaliby żadnych oporów. Proste.

318

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Dobrze poinformowani mówią, że jego magnificencja Żymełka postraszył kogo trzeba, a w szczególności jego eminencję kapelana (30% tłuszczu) bo widział w całej imprezie zagrożenie polityczne swojego bytu.

Myślał chyba, że to będzie impreza polityczna, a ja widziałem tam minę zadowolonych dzieciaków, rodziców i dziadków w koronach.

Zero polityki i tej ogólnopolskiej i tej lokalnej.
Super fajnie, że wszystko się udało, a w szczególności pogoda - widać, że Pan Bóg sprzyja tym, którzy chcą mu oddać pokłon ze śpiewem na ustach smile

319

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Pytia pyta: dlaczego "Żymełka" miałby to zrobić, czyli jakiego haka ma na proboszcza w Czańcu?

320

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Jaki głęboki niesmak musi się udzielać ludziom którzy czytają posty serwowane przez SNG,bo przecież te same osoby z SNG pod różnymi nickami nieprzerwanie
sieją zamęt między innymi w temacie Orszaku Trzech Króli.
Musi być o nich głośno w internecie bo przecież nie zrobili tego bezinteresownie z potrzeby serca tylko w sposób wyrachowany.
No bo jak można w sposób głęboko religijny zapraszać na Orszak jak samemu jest się ateistą?
Po co pisać o obecności na Orszaku radnych Paniach Młynarskiej,Tylzie Janosz i Panu Kocembie ? Trzeba było jeszcze napisać że Pani Lewandowska była,wujek Józek i babcia Jadzia-wtedy byłoby to uzasadnione.
Kto miał potrzebę ten przyszedł.
Po co wcielać się w rolę zatroskanych rodziców których dzieci były zawiedzione odwołaniem Orszaku? Przecież to wymysł chorej wyobraźni tych co piszą na forum a są z SNG.
Gdybyście byli skromni to nie chwalilibyście się co rusz że mieliście w tym swój udział.
Po co sugerować ludziom że nawet Dobrodziej z Czańca ma coś na sumieniu przy bojkocie Orszaku?

Zaraz Wam powiem dlaczego SNG tak działa.Nic bardziej prostego.
SNG chce być postrzegane jako pozytywna organizacja pomagająca ludziom a także jako ta jedyna która zdolna jest zaprowadzić ład,porządek i dobrobyt w Gminie.
W rzeczywistości wygląda to jednak inaczej.
SNG działa jednak w sposób zakłamany i wyrachowany bo mają parcie na objęcie władzy.Wybory się zbliżają i trzeba pozyskać elektorat w Czańcu.
Metody SB-eckie nie są im obce.Podstawa to narobić dużo szumu żeby tylko śmierdziało.
To nie są kandydaci godni tego by powierzyć im w wyborach przyszłość Gminy.
Mam nadzieję że żaden mądry na nich nie zagłosuje a oby tych głupich było jak najmniej.

321

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Jest rok wyborczy, więc z pewnością będziemy czytać coraz więcej pochwał jak również krytyk osób czy ugrupowań starających się dostać do samorządu. Przypuszczam, że SNG również wystawi kandydatów w wyborach więc nie ma się co dziwić że się promuje, tak jak i wójt przed wyborami wydając gazetkę z osiągnięciami, czy inni radni chcący, dla zyskania głosów, odłączenia Czańca. Takich populistycznych zachowań będzie przybywało. Analogicznie będą również oponenci krytykujący poczynania "przeciwników". Oby tylko konstruktywnie bo ostatnie zdanie obserwującego rozpoczynające się od "Mam nadzieję" może urazić sporą część naszego społeczeństwa.

322

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Jak ja lubię teorie spiskowe:)
SNG wzorem idola z PIS lubi takie sprawy, było nie było ma poparcie tej partii. Pewnie się dowiemy, że wójt brzozę zasadził i dlatego szkoły nie poszły!
Przypominam, że święto Trzech Króli jest świętem państwowym i nawet sklepy są zamknięte o szkołach nie wspominając! Chcąc zapewnić większą frekwencję w orszaku, trzeba by zapewnić transport (koszty) a co ważniejsze zmusić nauczycieli do pracy w dniu ustawowo wolnym, czyli złamać prawo!!!
Jeżeli rodzice chcieli zabrać dzieciaki nic nie stało na przeszkodzie. Jeżeli SNG chciało zabrać dzieciaki też nie było problemu. Można było wynająć autobus a kasy mają jak lodu, można było też opłacić opiekunów. Nie zrobili tego a teraz starają się szukać teorii smoleńskiej brzozy. Wstyd panowie i panie:(

323

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

O ile wiem to autobus byl i co ciekawe czekal na wszystkich chetnych...skoro nauczyciele zgodzili sie isc na orszak to byla to ich decyzja nikt ich z SNG nie zmuszal a ze potem sie "rozmyslili" powiedzieli dzieciom ze orszak odwolany z powodu braku chetnych to juz inna bajka-w sumie to mogli wymyslic lepsze wytlumaczenie...no bo prawo przede wszystkim..nauczyciele sa juz tak wyeksploatowani ze ten wolny dzien uratowal im zycie....

324

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Drogi Panie Piotrze, miesza Pan wiele pojęć, a o faktach Pan nie wie, bo nie może Pan wiedzieć lub nie chce ich Pan przyjąć do wiadomości.
Organizatorzy nie narzekają na małą frekwencję,  Podporządkowujemy się zaleceniom Fundacji Orszak Trzech Króli:
Mówiąc o Orszaku:
- wystrzegamy się liczb – przy pytaniach o frekwencję –raczej podkreślamy, że każdy może dołączyć, że bez względu na to, ile osób przyjdzie. gwarantujemy dobrą atmosferę, radosne śpiewanie kolęd i rodzinne świętowanie

To oficjalne stanowisko Fundacji w tej sprawie.
Na poniższej stronie, u samego dołu umieściliśmy reklamę Pana Bolesława Kiznera,który zapewnił nam przewóz z i na Orszak.
http://www.sng.org.pl/index.php?option= … Itemid=174
Kilka postów wyżej umieściłem oświadczenie.
„Do dnia 2 stycznia 2014 roku - czwartek - wszystkie zgłoszone wcześniej szkoły i organizacje deklarowały gotowość uczestniczenia w II Orszaku 'Trzech Króli Gminy Porąbka. Dnia 3 stycznia 2014 roku - piątek - na trzy dni przed Orszakiem wspomniane szkoły i organizacje wycofały się z uczestniczenia w Orszaku. Organizatorom Orszaku do dziś nie są znane powody tej decyzji.”
Oświadczenie jest aktualne w treści. Jeśli ma Pan jakieś dowody na zmuszanie nauczycieli do uczestniczenia w Orszaku proszę je zaprezentować.

Nie przypominam sobie, aby miał Pan wgląd w nasze finanse. Nie zmuszamy do uczestnictwa w organizowanych przez nas imprezach, nikogo w tym celu nie opłacamy. Podkreślamy dobrowolność i cieszymy się, że tak wielu mieszkańców Gminy Porąbka zaszczyciło nas swoim wsparciem i obecnością. Pana na Orszaku nie zauważyłem. Czy się mylę?
Nie mamy żadnych podstaw do snucia teorii spiskowych, dlatego nie robimy tego. Liczę na to, że zrozumie Pan całą moją wypowiedź i powstrzyma się od pomówień i plotkowania.

Odp: SNG - szansa na rozwój czy zagrożenie dla gminy

Orszak trzech Króli w Czańcu- gmina Porąbka- kilka informacji:
#Czym jest Orszak?-to szkolne jasełka, które wyszły 6 lat temu na ulice-można o tym dokładnie przzeczytać na ogólnopolskiej stronie Orszaku, oraz o tym, że odwołują się do starych tradycji, że zapraszaja każdego,...
#Skąd Orszak w naszej gminie Porąbka? - miałem przyjemność być na spotkaniach organizacyjnych i uczestniczyć w I Orszaku Trzech Króli w Bielsku Białej . Dla mnie super idea i chciałem to u siebie tzn.w gminie,w której mieszkam. Zapraszałem kogo się da.
# Zaproponowałem formułę, by był to Orszak Gminny a nie jednej miejscowości, aby ludzi łączyć. W pierwszej edycji pomogło mi głównie kilka osób z TMZŻ. To nie tylko zebranie ludzi,zle musi być w zgodzie z ustawą o zgromadzeniach publicznych.
# W przygotowanie drugiej edycji włączyło się część osób z pierwszej oraz inne osoby prywatne i różnych organizacji - (TMZŻ, SNG, TPP, KGW Czaniec, Straż Honorowa NSPJ Czaniec,Koło Rodziny Radia Maryja,kilkoro nauczycieli, wytypowanych przez dyrektorów do koordynowania działań szkół ze mną, osoby prywatne tzn.bez określania jakiejkolwiek przynależności) w sumie systematyczna praca ok. 50 (pięćdziesięciu0 osób pracujących za darmo; do tego sponsorzy; osoby, które tak pieknie poprowadziły nasz śpiew ze swoimi instrumentami również zrobiły to gratis - nie wszyscy zarówno z grających, czy innych wpomagających nas osób są mieszkańcami tej  gminy- tym bardziej dziekuję
# WSZYSTKIM PRZYGOTOWUJĄCYM ORSZAK I BIORĄCYM W NIM UDZIAŁ SERDECZNIE JESZCZE RAZ DZIĘKUJĘ
# Dziękuję Księdzu Prałatowi Stanisławowi Śmietanie zarówno za udostępnienie miejsca na spotkania organizacyjne a co ważniejsze za  przygotowanie wszystkich pism, które trzeba  było do wielu urzędów wysłać. Podpisywał się Ksiądz Proboszcz i ja. Dziękuję. 
# Czy wszystkim będzie odpowiadała taka forma? Myślę,że nie. I traktuję to jak coś oczywistego. Dziwne byłoby gdyby wszystkim wszystko odpowiadało. Mi podoba się to, że  : *Orszak choć religijny, otwarty jest na KAŻDEGO,  *pokazał, że mogą razem współpracować ludzie o przeróżnych poglądach - ja wyznaję zasadę, że JEŚLI SĄ SPRAWY, KTÓRE ŁĄCZĄ -ŁATWIEJ ROZMAWIAĆ O TYCH, KTÓRE DZIELĄ ; *to,że nie jesteśmy tu tylko widzami, ale wspólnie go tworzymy; * piękne świadectwo rodzinności takiego świętowania, kedy nie tylko dzieci, ale wszyscy się przebieraliśmy do królewskiego Orszaku - rodzice z dziećmi, dziadkowie z wnuczętami,... - dla mnie to było coś wspaniałego, o czym się często zapomina
# Poprosiłem SNG o podpisanie umowy ze Stow.Orszak Trzech Króli w Warszawie i udostępnienie konta. Dzięki temu :^ Byliśmy ubezpieczeni nie wydając pieniędzy ^mogliśmy rozdać dzieki ogólnopolskim sponsorom korony (600sztuk) śpiewniki (300 sztuk), ^mieliśmy kilka flag orszakowych ^ będę mógł rozliczyć wszelkie wpłaty i pokazać, że żadna złotówka, którą ktokolwiek ofiarował nie została zmarnowana; otrzymaliśmy też miejsce na ogólnopolskim portalu Orszku, dzieki czemu mogliśmy jeszcze bardziej rozsławiać Gminę Porąbka
# dzięki sponsorom mogliśmy obdarować uczestników słodyczami, kupić materiały na stroje orszaku
# trzy kolory orszaku symbolizuja trzy kontynenty
#Tak jak w poprzedniej edycji, jesienią byłem w każdej szkole naszej Gminy - Państwo Dyrektorzy wskazali koordynatorów szkolnych, którzy byli na spotkaniach organizacyjnych, co mam potwierdzone listami obecności; dlaczego jeszcze w czwartek 2 stycznia szkoły szły w Orszaku a 3stycznia w piątek od określonej tej samej godziny wszystkie szkoły nagle nie/ Nie wiem. Mnie zaskoczyła informacja i  masa telefonów zdezorientowanych osób.. Czy będę dociekał odpowiedzi? NIE. Natomiast będę prosił i szukał sposobów na równoległy, niezależny od szkoły kontakt z rodzicami i dziećmi
# Autobus. 31grudnia otrzymałem pisemną odpowiedź Pana Wójta,że autobusu nie dostanę powołującą się na uchwałę z 2004r.   Czy będę dochodził dlaczego Orszak mógł być obsłużony bezpłatnie w poprzednim roku? NIE. Przyjąłem wiadomość do wiadomości. W tym roku bezpłatnie pojechał przewoźnik z Czańca i w przyszłym roku też będę od początku szukał alternatywnych środków transportu dla młodzieży.
# cieszę się, że znajduje się coraz więcej osób, którym - podobnie jak mi - spodobała się ta idea i ta forma
LICZĘ, że kolejne osoby włączą się w przygotowania przez co kolejna - Trzecia edycja Gminnego Orszaku Trzech Króli - tym razem w Kobiernicach - będzie jeszcze piękniejsza i radośniejsza. Zapraszam WSZYSTKICH. Przygotowujących tegoroczny Orszak, i tych którzy z jakis przyczyn jeszcze tego nie robili
#Trzeba pomyśleć jak jeszcze bardziej dotrzec z informacją do ludzi. Zobaczymy. Państwo tutaj się wypowiadający pewnie też mają wiele pomysłów i z dyskusji na tym forum wnoszę, że zainteresowani są Państwo orszakiem. Jak ktoś tu napisał, wszystko to robione jest pro publico bono.
# Jeszcze kolejna Prośba - w 1914 r. utworzono Legiony Józefa Piłsudskiego. Na przelomie stycznia i lutego 1915r I Brygada Legionów stacjonowala w pobliskich Kętach, ale też byli w Czańcu i Kobiernicach. Podobno w Kobiernicach Józef Piłsudski obchodził swoje imieniny. Jefsli ktos dysponuje pamiatkami, dokumentami, relacjami, itp. bardzo proszę o kontakt. Myślę ,że warto byłoby z okazji 100 rocznicy jakos te Legiony uczcić.