1

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Panie radny proszę o więcej informacji jacy radni załatwili gimbusa, na jakich zasadach, i na jak długo ?
Ja słyszałem że gimbus będzie ale tylko do końca roku 2011 a nie końca roku szkolnego.

2

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Panie Morlinek jak się z panem nie zgodzić !!
Jutro o godz. 15.30 w Domu Kultury w Porąbce odbędzie się posiedzenie połączonych komisji.
Jak wcześniej pisał pan Kocemba jest to okazja do poruszenia problemu dowozu dzieci.
I tutaj panie Morlinek zobaczymy jak licznie Czańczanie przybędą na to spotkanie, ponieważ w Czańcu na zebrania wiejskie chodzi garstka ludzi a potem słychać tylko narzekanie dlaczego tacy radni, sołtys i wójt. Ja wiem jak to wygląda chociażby z zebrań szkolnych że wszyscy dyskutują po cichu a jak trzeba się odezwać to patrzą jeden na drugiego żeby czasami komuś się nie narazić.
Co do wypowiedzi Zenona:
Mój głos też macie. Zostało więc jeszcze do zebrania 17 oraz zmobilizowanie co najmniej 47 zdeterminowanych mieszkańców.

3

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Panie Kocemba dziękuję za zainteresowanie się sprawą przewozu dzieci w Czańcu.
Pisząc o radnych miałem wyłącznie na myśli  radnych z Czańca bo wiem, że rodzice z nimi rozmawiali byli też u pani sołtys, ale do tej pory nie wykazali żadnego zainteresowania.
Proszę o podanie miejsca i godziny jutrzejszego posiedzenia.
            Pozdrawiam

4

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Panie Morlinek zgadzam się z panem w stu procentach.
Chciałbym jeszcze dodać że niestety ten bałagan z dowozem dzieci bije po kieszeni ludzi pracujących i płacących  podatki. To my musimy przeorganizować swoje życie żeby dowozić bezpiecznie swoje pociechy.
Ale istnieje ta jeszcze inna grupa ludzi którzy żyją na garnuszku gminy i mało się tym przejmują bo i tak gmina za wszystko im zapłaci i to nie mówię o rodzinach rzeczywiście biednych tylko o takich którym się nie chcę pracować albo jeden pracuje za granicą.
I to jeszcze by mnie nie interesowało ale kiedy dowiedziałem się że gimbus mógłby jeszcze długo służyć gdyby nie woził przez całe wakacje dzieci tych rodzin na wycieczki to przepraszam bardzo dlaczego mają na tym cierpieć inne dzieci i ich rodzice którzy nic od gminy jak rok długi nie dostaną gratis.
Mili forumowicze nie zrozumcie mnie zle  nie jestem zawistny że ktoś coś dostaje ale niestety tacy ludzie żyją wśród nas i gmina ich utrzymuję my musimy pracować świątki piątki a oni balują i mówią nieraz na nas  ?frajerzy?   
Radni niestety ale nam nie pomagają jak na razie bo pan radny z Górnego Czańca wczoraj rano uspokajał rodziców że gimbus będzie jeździł a wieczorem na zebraniu rodziców w gimnazjum pani dyrektor oznajmiła że gimbusa nie będzie.

5

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

W naszej wiosce bubel goni bubel ;p a nikt nie ponosi za to żadnej konsekwencji.
Czy musi stać się jakaś tragedia żeby ktoś się obudził?
Morlinek popieram twoją wypowiedź ale to widać że jest nas ,,garstka'' i nie mamy siły przebicia najlepiej jest to widoczne na zebraniach wiejskich.

fazi napisał/a:

Że tak znów zapytam, gdzie są radni w takiej sytuacji???

Witam!!! Dobre pytanie, sam chętnie bym się dowiedział gdzie i kiedy mają jakieś dyżury nasi ,,(bez)radni" big_smile  Z tego co się dowiedziałem to ogólnie są bardzo zapracowani ale nie dla dobra naszej wioski... Jeden z nich jest tak zapracowany że pracuje na metalach, ma stolarnie, sklepy a do tego jest kimś w spółce leśniczej. Więc kiedy ma zająć się problemami mieszkańców Czańca sad

A co do śmieci na poboczach to nasza gminna firma sprzątająca nieraz kilka razy przejeżdża  obok worków ze śmieciami i w ogóle się tym nie interesuje.

Ale tak ogólnie to przecież większość mieszkańców Czańca  wybrała takich radnych więc nic tylko im pogratulować.:cool:

7

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Dziękuję za odpowiedz na moje pytania panie Chwała. Pana odpowiedzi dla mnie są OK. życzę panu i wszystkim żeby w tym kierunku pan takie plany realizował. Moim zdaniem zespół ,,Czaniec?? prowadzi pan na szóstkę z plusem myślę że jeżeli wygra pan wybory na wójta to poprowadzi pan naszą gminę tak dobrze jak zespół.
Moim zdaniem nie powinniśmy się kłócić, tylko cieszyć że mamy poważnego kandydata na wójta nareszcie z Czańca który nie jest dziadkiem i myśli przyszłościowo i pchnie tą naszą gminę ku lepszemu.

8

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Witam!
Po pierwsze to cieszy mnie aktywność na forum w sprawie wyborów na wójta.
Cieszy mnie że ktokolwiek z Czańca startuje do wyborów, widziałem  że kandydatów było kilku ale obecnie wałkowany jest pan Chwała który jako jedyny do tej pory oficjalnie przedstawił swoją kandydaturę za co szacun!
Nasza gmina niewątpliwie potrzebuję młodego i gospodarnego wójta bo mamy duże zaległości.    Moje pytanie do pana czy będzie pan dla wszystkich ludzi sprawiedliwy dla tych biednych i tych bogatych. Czy będzie pan miał czas wysłuchać każdego który będzie potrzebował pana pomocy.       Czy będzie pan wójtem wszystkich mieszkańców gminy a nie tylko wybranych grup społecznych?

9

(2 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Z tego co się orientowałem to kółko rolnicze w Czańcu wjadą wszędzie a zaś KOMAX z Kęt mają długie węże tylko jak do Czańca liczą sobie drugą strefę i jest trochę drożej ale umawiają się na godzinę i niema z nimi żadnego problemu.
Życzę powodzenia !

10

(2 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

W firmie która zajmuje się wywozem śmieci w naszej gminie można też zamówić wywóz szamba i właśnie przy tym punkcie wpada się w " szambo". Po zamówieniu usługi trzeba czekać długo, po przyjeździe wysiada profesjonalny kierowca który każe zdjąć bramę z zawiasów bo będzie szerszy wjazd, potem wsiada do auta robi przymiarkę i stwierdza że jest ZIMA !
Nie wysiadając z auta powiadamia mnie że jak przebuduje wjazd albo przyjdzie wiosna to mam się do nich zgłosić.
Od lat nikt inny nie miał problemów z wjazdem na moją posesję a po drugie w innych firmach świadczących takie usługi jak nie mogą wjechać na posesję to rozwijają węże.

Kilka lat mieszkałem w innej miejscowości która też należy do ŚKCH i tam z rodziną mieliśmy lekarza rodzinnego który opiekował jak i dorosłymi tak i dziećmi,nie było podziału że rodzice do jednego a dzieci do drugiego.Pani doktor pracowała w przychodni 8 godz.nigdy nie wychodziła wcześniej z pracy czasami nawet zostawała dłużej jak były jakieś epidemie np.grypy itp.Ale najważniejsze że 24 godz. na dobę służyła pomocą jak i przez telefon tak i w nagłych wypadkach przyjeżdżała swoim samochodem w nocy na wizytę i nie brała za to pieniędzy bo mówiła że to jej praca i my to już mamy zapłacone. Raz w roku sama wysyłała na badania kontrolne czyli mocz,morfologia itp. Nigdy nie miała problemu z wypisaniem skierowania mało tego sama dzwoniła żeby pacjent mógł jak najszybciej się u niego znaleźć. I jeszcze jeden przykład że jak p.doktor szła na urlop to miesiąc wcześniej wisiało ogłoszenie kto ją będzie zastępował łącznie z nr. tel.Ja wiem że może trudno w to uwierzyć ale sam mam dzieci i to co opisuje przekonałem się na własnej skórze. Dlatego bardzo się dziwie że jedna kasa chorych a miedzy jedną opieką a tą w Czańcu to przepaść !!! Tutaj w Czańcu możemy sobie życzyć dużo dużo zdrowia i MOCNYCH NERWÓW !!!

Zgadzam się z tobą w stu procentach bo sam wielokrotnie przekonałem się na własnej skórze że nawet w dzień opieki nie mamy.Ale nic dziwnego bo nawet skargi składane w NFZ w bielsku nie pomagają.Ja jednak mam nadzieję że kiedyś ta sielanka naszym lekarzom się skończy bo tak jak oni pracują to niemożna ich nazywać lekarzem rodzinnym!!

Szanowni Użytkownicy Forum
Jestem bardzo ciekawy kiedy w końcu doczekamy się opieki medycznej całodobowej w weekendy i święta na terenie naszej gminy, ponieważ jazda po nocy z chorym dzieckiem do bielska jest nieporozumieniem!!