51

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

a ja myślę, że za dużo tu w tym temacie już wątków może faktycznie pogadamy o kandydatach na wójtów???

Z tego co wiem to pewne są 4 nazwiska:
Kocemba - Nowa Gmina
Bułka - Rodzina Prawo Wspólnota (Płonka)
Gąsiorek - PiS (edytowane)
Chwała -  P.O.


Jeszcze ktoś z PiSu i PSLu lub SLD może dołączyć ale to będzie wiadomo za kilka dni.
Chyba że ktoś wie coś więcej to niech się pochwali smile

52

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

PISZEMY NA TEMAT!!!

53

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Tadeusz Chwała napisał/a:

Widzę, Forumowicze,że  zaniemówiliście wskutek retoryki i parezji  "radnego"...,
Ja też.

A co tu polemizować ?
przecież "radny" nawet nie umie pisać po polsku, nie wiem do czego się to wszystko odnosi

radny napisał/a:

tylko kamyk a jaka fala kto tu mówi o anonimach dzieci internetu guru,jagbek,geremino,gregor gdzie wasze inicjały nazwiska od wielu tygodni przyglądam się waszym postom kamyk i fala krytyki

o co mu chodzi z tym kamykiem ? smile
Jeżeli mamy takich "intelektualistów" ( trudne słowo niech radny poszuka w Wikipedii wink ) wśród radnych to co się dziwić, że jesteśmy na szarym końcu gmin w Polsce.

W tym wszystkim uważam, że moje życiowe motto ma sens bytu :

Nigdy nie polemizuj z idiotą ? najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

54

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

radny napisał/a:

witam wszystkich użytkowników  forum pisze informacje o kandydacie na wójta nr 1 kocemba ignac   emeryt policyjny  ludzie go popierający z czańca to stefan Tądryk Wolf bogdan to uważam wstyt dla mieszkańców całej gminy porąbka.kandydat 2 wiesław gąsiorek krnąbny polityk na smyczy emeryt górnik kłótliwy gmina to nie tylko czaniec to bujaków, kobiernice,porąbka katastrofa na wczorajszym zebraniu nie zabrał słowa kandyduje tu i tam by była dieta rozłączenie nie wyszło ale było mało odwagi by ludziom podziekować poinformować iż to już koniec.panie Gąsiorek z ludzmi trzeba współżyć a nie z wybraną elitą bo my tu żyjemy nie tylko pan pana wspierający piekiełko ewa rodak łukasz życze rozsądku któremu panu zabrakło .a tak na marginesie starzy radni już nie pasują czy nie poparli pana na wójta i ich pan zostawił a na salonach parafi ustaliliście taktyke z panem chodorowskim który wczoraj nawet na zebranie nie przybył .PO.TADEUSZA CHWAŁY TO HYBRYDA NA TYLE KOMENTARZA
NATURALNYM KANDYDATEM CHOĆ CHCIAŁOBY SIE BY BYŁ LEPSZY NASZ CZANIECKI JEST URZEDUJĄCY WÓJT TO CO W MINIONEJ KADENCJI ZROBIŁ DLA NASZEGO SOŁECTWA NIE ZWALA Z NÓG ALE KAŻE POWIEDZIEĆ DZIEKUJEMY JESZCZE WIECEJ W NASTEPNEJ KADENCJI BEDE GŁOSOWAŁ NA CZESŁAWA BUŁKE

a łyżka na to : niemożliwe ! smile

W tym miejscu aż się prosi zacytować klasyka:" Łubudubu łubudubu niech nam żyje prezes naszego klubu...."

Dokładnie zgadzam się z Tobą  dlatego mówimy Panu Bułce dziękujemy i żegnamy smile
W skrócie i niecenzuralnie "p i s"  (co bardziej obeznani wiedzą co ten skrót oznacza smile
PS człowiek po 6 klasach szkoły podstawowej wie, że nazwiska pisze się z dużej litery...
Jeżeli naprawdę jesteś radnym to Boże miej nas w swojej opiece .... to cud, że jeszcze w urzędzie nie ma syndyka...

Ciekawa lektura jak głosują radni i czym się zajmują

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5881&ident=8258

Zamiast rwać kasę z UE zadłużają gminę na 3 lata oto co nam załatwił Twój idol !!!
Dziurawą kanalizacje do której już nic podłączyć się nie da, zabójczo piękne centrum Czańca, brak przedszkoli, chodników, ścieżek rowerowych....... mogę wyliczać na 10 stron ..... ale to większość co światlejszej społeczności wie. ... Oddam swój głos na Pana Kocembę właśnie dlatego, że był policjantem, trzeba nam dobrej miotły żeby ogarnąć tą stajnię Augiasza...
Trzeba mieć jaja w tych trudnych czasach......
Ciekawe czy na swoim podwórku też byś tak rządził jak w gminie???

55

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

galler napisał/a:

Może kompromis pomiędzy młodym a doświadczonym? Tzn połączenie kilku osób z poprzedniej kadencji z młodymi. Ja bym widział np. Pana Kojdra, Panią Mydlarz, Pana Zontka, Pana Adamusa, ewentualnie Pana Fabra? Jakiś pomysł na uzupełnienie składu?

Popatrzcie na protokoły głosowań kto podnosił łapki zadłużając nas na kolejne 2 miliony!!!

Nic z tego byli i zawiedli nie zrobili nic jakby faktycznie było tak że nic nie mogą zrobić w radzie a mieli by poczucie że źle się dzieje zwołali by zebrania sołeckie i powiedzieli: "ludzie tam naszą gminę rujnują nic nie robią źle się dzieje"

Były takie głosy w ciągu 4 lat??
NIE więc idą na bocznice ...... po to są wybory żeby rozliczyć pracę tej ekipy

Dla mnie cała ta rada wraz z wójtem dostaje ocenę 1 i nie przechodzi do następnej klasy.....

Jakie oni maja doświadczenie? co zrobili dla nas ? wpakowali nas w długi które my wszyscy będziemy spłacać do 2014 roku!!!

Po wyborach będzie czas żeby nowa ekipa zaglądnęła w kwity i pokazała ludziom co zrobili.......

21 Listopada zmienimy władze i do roboty !!!  w końcu robimy to dla siebie i naszych dzieci bo ja chcę żeby moje żyły tu gdzie ja i były z tego dumne !!!!

56

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Fanatyzm w każdym wydaniu jest chorobą społeczną XX wieku.
w wydaniu chomeinistów, radiomaryjawitów lub kaczystów.....
Guru jest dla mnie przykładem człowieka chorego z nienawiści do wszystkiego
Człowieka prawego, inteligentnego i otwartego na ludzi poznaje się po tym że ocenia kogoś po jego czynach, w rozmowie, a nie po jego życiorysie......

Poczytaj sobie guru Nowy Testament tam jest o tym napisane jak zachowuje się człek prawy a jak człek niegodny....

Co do suchych faktów o stanie działań w naszej gminie to do czego się tu odnosić?
fakty są faktami jesteśmy we wszystkim na szarym końcu ... oczywiście można zawsze powiedzieć że są gorsi ale co to zmienia, jak jest widać za oknami naszych domów ...
nie trzeba być wielkim badaczem rzeczywistości żeby ocenić że siedzimy na dupie i robimy pod siebie jako gmina...
Za ten stan rzeczy odpowiadamy my wszyscy bo przecież głosowaliśmy na starą ekipę radnych i wójta a to oni swoją indolencją i brakiem podstawowego poczucie swoich obowiązków doprowadzili do stanu rzeczy jaki widzimy.....

Ciekawe jaki program pokażą w tych wyborach obecni radni i wójt chwaląc się swoimi osiągnięciami?
Trzeba być zwinnym jak lis żeby tą porażkę przekuć w sukces..:)
Ja już słyszałem wypowiedzi kandydatów ze starej ekipy: "co ja mogłem byłem sam....."

Odpowiadam starym radnym: jak nic nie możesz to nie startuj bo nie potrzeba nam tych co nic nie mogą....

57

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

HIT sezonu
Warto poczytać i pomyśleć ...........
jestem w szoku sad

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/12

58

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

guru napisał/a:

Szanowni Panstwo,
W zwiazku z usunieciem przez Pana Kocembe, swojego zyciorysu z portalu  Komitet Wyborczy Wyborców - Nowa Gmina (

www.nowa.gmina.porabka.info

)  na ktory powoluje sie w moim poprzednim poscie, postanowilem umiescic go, w calosci na  FORUM CZANIEC (wersja z godziny 18:00 16 pazdziernika 2010 r.) w celu unikniecia kolejnych pomowien o powielanie nieprawdziwych informacji:


Z glebokim Szacunkiem,
guru

.

bo wkradł się błąd człowieka który robi wpisy na stronę, a życiorys Pana Kocemby jest na stronie
o tu

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/14

trzeba umieć szukać a nie robić zadymę ot cały Kaczysta już wyniuchał spisek smile

Kandydatem na wójta będzie wtedy kiedy zarejestrują się wszyscy kandydaci z 5 sołectw i z tego co wiem obiecał że sam poinformuje mieszkańców Czańca na tymże portalu...

Na dziś jest również kandydatem na radnego.

59

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

guru napisał/a:

Pozwole sobie w tym miejscu zadac KANDYDATOWI dwa pytania:

1/ Akademia Spraw Wewnętrznych Republiki Węgierskiej w Budapeszcie byla "uczelnia" polityczna zalozona i kontrolowana przez KGB (sluzba krwi i terroru) i Ministerstwo Spraw Wewnetrznych bylego Zwiazku Radzieckiego. Do szkoly tej kierewano tylko, powtarzam tylko "prawdziwych komunistow" typowanych przez  Komende Glowna Milicji Obywatelskiej zatwierdzanych przez PRL-owskie Ministerstwo Spraw Wewnetrznych i Komitec Centralny Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Kandydat na studenta tej "wibitnej" , najbardziej "czerwonej" z czerwonych uczelni musial byc "ideowo czystym" czlonkiem PZPR i przodujacym propagatorem idei Marksizmu-Leninizmu, ze znacznymi sukcesami agitacyjno-propagantowymi. Kandydat musial rowniez  posiadac sukcesy w zwalczaniu kosciola i opozycji.
Czym Pan zasluzyl sie uwczesnym właścicielom Polski aby do tej elitarnej szkoly "komunizmu"
zostac delegowanym.

2/ Panska kariera w sluzbach  Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji datowana jest przez Pana na lata 1979-2010. Jest w tym duza, sadze celowa niescislosc. W latach 1979-89 pracowal pan dla  komunistycznego i zbrodniczego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych a nie dla Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji ktore jest ministerstwem III Rzaczpospolitej.
Dziwnym trafem, sadze , ze zamierzonym pomija Pan milczeniem ten okres panskiej blyskotliwej kariery zawodowej. Bardzo chcialbym dowiedziec o przebiegu panskiej komunistycznej sluzby w wymienionym powyzej okresie, ze szczegolnym uwzglednieniem przedzialu od godziny 24:00 dnia 13 grudnia 1981 roku.
Z Gebokim Szacunkiem,
guru

Podaj swój życiorys jeśli jest taki czysty i bez skazy.


PS edytuje bo..... a skąd ty to wiesz?  jak było w akademii na Węgrzech?? zaczynam podejrzewać czy guru to przypadkiem nie dobrze poinformowany -w strukturach GRU lub innych służb- członek dawnego aparatu represji.... bo jakoś w internecie nigdzie nie znalazłem informacji co się działo w tej akademii w tamtych latach bo przecież jakiś historyk by o tym coś napisał......
coś mi tu mocno zaczyna śmierdzieć murgrabią 

PS 2 Guru widzę że masz w du** co będzie się działo z nasza gminą ważne żeby twój kandydat był jaki? związany z radiem czy z Kaczorem ważne żeby był ultraprawicowy i gonił komucha? a najlepiej żeby twojej martyrologii postawił pomnik! ba nie jeden - cztery w każdej wsi...

Karmisz się tą naszą parszywą historią po II wojnie żyjesz tym i widzisz wszędzie komucha a my ludzie młodzi mamy w du** te pierdoły zabawa w czarnego luda nas nie interesuje ... dla nas jest ważne że świat jest otwarty że musimy gonić dziś starą 15 UE chcemy mieć wszystko to co oni mają a nie syf z gilem i dziurawe drogi...
Masz "gębę" pełną frazesów i z gołą dupą chodzisz w gminie bez chodników bez kanalizacji, bez perspektyw na kolejne lata z długami i na krawędzi zapaści finansowej...
poczytaj co ci zmalowała rada gminy na koniec kadencji..... 2 miliony pożyczki na koniec bo nie maja na nic kasy (info w BIP)

To są ważne rzeczy a nie duperelami się zajmujesz .... lecz się na swoje fobie a innym daj żyć normalnie

Masz poglądy jak Kaczor ... on też chce podpalić ten kraj i pierdzieli o tym gdzie było zomo a gdzie my i takie tam....  zastanów się kogo z dzisiejszych 40, 30 ,20 latków to obchodzi jak nie maja pracy i muszą na obczyźnie szukać pieniędzy.....

Więcej na twoje monotematyczne posty odpowiadać nie będę bo ...patrz podpis na dole

60

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jakby kogoś interesowało to pojawił się życiorys Pana Ignacego Kocemby na stronie komitetu NOWA GMINA

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/6

61

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

marcin napisał/a:

Tak się koledzy i koleżanki przyglądam waszym wypowiedzią na tym forum i myślę że żaden z obecnie prezentowanych się tu kandydatów na wójta się do tego nie nadaje, bo tak Pan Tadeusz Chwała umie tylko wszystko roz...lić tak jak zrobił to z młodzieżą  w Kościele w Czańcu (ale już nie wypominajmy) zaś Lider Komitetu NOWA GMINA Pan Ignacy Kocemba z Kobiernic lepiej przemilczę jego przeszłość. Słyszałem że jest jeszcze trzeci kandydat (pomijając obecnego Pana Bułkę)na wójta który nam się jeszcze nie ujawnił, może ktoś z was wie jaki to kandydat???

Już niedługo na stronie wyborczej Komitetu NOWA GMINA będzie pełny życiorys Pana Kocemby i kandydatów więc będzie można sobie poczytać....

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/1

Pohamujmy emocje i zgadywanki....

Nikt nie był ubekiem ani katem więc czasem zanim kogoś oplujecie pomyślcie czy jest to zgodne z Waszym chrześcijańskim sumieniem i zwykłą przyzwoitością ...
Jedyne osoby które mogłyby coś mieć przeciwko Panu Kocembie to hmm ludzie którzy naruszyli przepisy prawa karnego (złodzieje, bandyci itp.) Z tego co mi wiadomo jego praca była związana z pracą w kryminalistyce, a nie wydziałach politycznych, a więc zamiast opluwać raczej powinniśmy być zadowoleni, że dzięki jego pracy uwalniani byliśmy od pospolitych zbirów....

Wiem, że plotka i brak realnej wiedzy czasem urasta do granic absurdu ale wykażmy się inteligencją oraz empatią.......

62

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jaqbek napisał/a:

Nie wiem czy przeczytał Pan ten artykul bo ja zadalem sobie ten trud.....i slowo ergonomia zostalo tutaj uzyte w tym znaczeniu ktore ja podalem-chodzi o to jak dostosowac samochod do potrzeb czlowieka jego mozliwosci psychofizycznych itd

Nie wiem czy Pan zdaje sobie sprawe ze piszac tutaj tworzy Pan swoj wlasny portret jako kandydata na wojta,spsob wyrazania sie,jakiego jezyka Pan uzywa,jak Pan odnosi sie do rozmowcy itd to wszystko tworzy calosc a ludzie czytaja,czytaja czytaja i wyrabiaja sobie opinie i sek w tym ze to nie jestem kandydatem tylko Pan!
I to co o mnie mysla jest malo istotne w tym wszsytkim.....

I prosze sie we wrozke nie bawic bo moja przyszlosc nalezy dzieki Bogu do mnie.....a na zajeciach zapewniam Pana bywałem czesciej niz Pan....

Czy o to chodzi w tym temacie?

Po co się kłócić? jakie to polskie i małostkowe.
Co to wnosi do życia naszej małej ojczyzny jaką jest nasza gmina.
To wszystko jest jakieś smutne i bezsensu nic nie wnosi w przyszłość.

skupmy się na tym co możemy zmienić w naszym życiu w naszej gminie a nie wiecznie się kłócić...

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/1

63

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zapraszam do lektury tego portalu bo codziennie będą pojawiać się nowe informacje o programie wyborczym Komitetu NOWA GMINA

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/1

64

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

banan11 napisał/a:

A czy Pan i Pana kandydat, Panie Geronimo to wszystko wie?
Ja wiem skąd Pan pisze i czyj "obóz" Pan popiera, dlatego rozumiem takie "trudne" pytania .. Nie trudno się tego domyśleć, analizując adresy IP Pana i ...innych forumowiczów.

Oj Moderator powinien być bezstronny a ja znam odpowiedzi na te pytania i mój faworyt również......

znając czyjeś IP nie znaczy to samo że znasz moje poglądy na przyszłość gminy

ps wykorzystywanie znajomości IP i informowanie o tym innych zdaje się podlega pod ustawę o ochronie danych osobowych takie informacje mogą być ujawnione tylko na wniosek organów uprawnionych...

odbieram twojego posta jako próbę szantażu lub zastraszenia.....   mam ciagnąć dalej ten wątek


A może ostrzeżenie dla innych forumowiczów nie piszcie nic na tym forum bo Banan czuwa jak wielki i nikt nie jest bezpieczny ???????


PS 2 ja też wiem skąd ty piszesz i co w związku z tym???

65

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Tadeusz Chwała napisał/a:

Panie Jaqbek,  raczy się Pan opanować?

Jeśli pan oczekuje konkretów to proszę śledzić moją kampanię wyborczą,
Analizuąc pańskie wypowiedzi,widzę,że wprowadza pan zamęt .
Czyżby miał pan jakieś problemy emocjonalne?
A jeśli chodzi o pański wątpliwy głos to nie zamierzam o niego zabiegać.

A jaki jest Twój program?

co wiesz o wysokości budżetu gminy?
jaki jest poziom wykorzystania dotacji unijnych w naszej gminie (w %) ?
Jakie programy unijne mogą być wykorzystane w naszej gminie?
ile % jest wyborców?
ilu jest radnych w gminie?
Jakie są twoje osiągnięcia w działaniu społecznym?
i ile razy byłeś na otwartych sesjach rady gminy?
Jaki jest twój program?

Wydaje mi się, że chęć bycia wójtem to za mało !

66

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

guru napisał/a:

Szanowny Panie/Pani "Geronimo",
Po pierwsze: nie przypominam sobie abym kiedykolwiek mial przyjemnosc poznania Pana/Pani i uwazam , ze nietaktem z Pana/Pani strony jest zwracanie sie do mnie "per TY". Jak Pan/Pani widzi ja tego nie robie.

Bo takie są przyjęte zasady na forach że się sobie nie "panuje"


Pewne zasady dobrego wychowania obowiazuja nawet w afrykanskim buszu a co dopiero na tak zacnym forum jak "FORUM CZANIEC.PL". Zasady dobrego wychowania to suma: uwarunkowan genetycznych, wyksztalcenia, intelektu i kultury osobistej. Dokladnie po przeciwnej stronie tej definicji umieszczono definicje osobowosci 'CHAMA" : skrzywienia genetyczne, braki w wyksztalceniu, niski wskaznik inteligencji i brak kultury osobiste. Trudno polemizowac z definicjami popartymi dlugoletnimi badaniami. Osobiscie slepo wierze w trafnosc definicji.
Po drugie: Panski pseudonim w doslownym tlumaczeniu (Goyathlay - one who yawns) brzmi "nudny- doprowadzajacy do ziewania". Widze, ze starannie dobral Pan/Pani swoj pseudonim do Swojej osobowosci.

Buraczane tłumaczenie...... mogę udowodnić drzewo genealogiczne swojego rodu do 7 pokoleń wstecz 9 i to herbowe po mieczu i po kądzieli więc za chama się nie uważam ale to tak na marginesie....
PS używaj polskich znaków diakrytycznych panie guru

Przyznam sie Panu/Pani , ze nie bardzo rozumiem czym Pan Kocemba, panskim zdaniem zaluzyl sobie na miano "PANA' a ja na miano "plebejusza (TY)". Pan Kocemba to byly funkcjonariusz sluzb terroru komunistycznego a ja byly wiezien polityczny  tego terroru. Pan Kocemba spedzil najtragiczniejsze chwile Stanu Wojennego w kurorcie "Kozubnik" a ja w wiezieniach Jastrzebie-Zdroju, Nowego Lupkowa , KWMO Bielsko-Biala i KWMO Katowice.

I trzeba było tam pozostać, a nie żyć wspomnieniami co w związku z tym mamy nosić na rękach obywatela i całować po ****
Mam w nosie gdzie siedziałeś i za co ja swoje też odsiedziałem za poglądy antykomunistyczne ale świat się zmienił i i ważne jest dla mnie jakim kto jest człowiekiem a nie jaki ma rodowód bo to nie hodowla psów rasowych......

Wyglada na to, ze praktycznie nic w naszej Polsce (czytaj: Gminie Porabka) od czsu komuny, sie nie zmienilo. "PANOWIE" pozostali panami a "PLEBS" plebsem.

Czyli jesteś plebsem ???

Niestety nic na to nie moge poradzic. Zawsze powtarzam " NIE TAK TO MIALO BYC". Z uporem maniaka jednak uzurpuje sobie prawo do nazywanie "GNIDY" gnida a "Pana" panem.
Z glebokim Szacunkiem,
guru

Abstrahując od konstruktywnego rozpatrywania wszystkich twoich wywodów uważam że jesteś zgorzkniałym człowiekiem widzącym w innych tylko wrogów wszędzie ubecy, zomowcy, złodzieje a tylko ty i kolesie np radiomaryjawici i kaczyści są dobrzy resztę do pieca albo na Madagaskar.
Czyli stały spisek Niemcy, Żydzi i pedały trzech zaborców co cię tarmosili po więzieniach i okradli ze wszystkiego...
Halo mister obudź się mamy XXI świat się zmienił ....... zamiast żyć swoimi wspomnieniami skończ lizać rany bo nikt z tego powodu cię nie przytuli, a ja chce żeby moja mała ojczyzna była krainą miodem i piwem płynąca ...
Nie zgadzam się na budowę mauzoleum ani nowego IPNu w gminie Porąbka w której ludzie tacy jak ty będą grali pierwsze skrzypce...

Motto na dziś jako kwintesencję mojej riposty:

Nigdy nie polemizuj z idiotą ? najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a później pokona doświadczeniem.

67

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

GREGOR napisał/a:

po co umawaić się na kawe skoro pan Kocemba jest użytkownikiem forum od tego jest forum żeby dyskutować na nim a nie przy kawie widzę że pan geronimo od samych początków swojego istnienia na forum szuka konfrontacji

Oj nie ... ale dynamiczna rozmowa jest dużo lepszą formą kontaktu
nie chodzi mi o konfrontacje, a o pokazanie, że myślenie negatywne nikomu z nas nie służy.
Nie ma znaczenia czy ktoś jest z Czańca czy innej wsi naszej gminy bo musimy myśleć o naszej ziemi jako o jednym organizmie bo to nasza mała ojczyzna ...... tu się rodzimy i tu często spędzamy całe swoje życie więc ma znaczenie jaka ta nasza mała ojczyzna będzie...

A tym bardziej nie potrafię zrozumieć jak można oceniać kogokolwiek nie znając go, ot tak w czambuł ...
Obserwuje od 15 lat ludzi w gminie i konflikty które co jakiś czas rodzą się w tej społeczności są dla mnie niezrozumiałe np pomysł z przed 4 lat wydzielenia nowej gminy Czaniec ..
Im mniejsza społeczność tym mniejsze możliwości działania np finansowe ...
Twórzmy społeczeństwo obywatelskie... stowarzyszenia, organizacje wspólnot które mają wpływ na władzę i tą micro w gminie i tą macro w Warszawie...
Zacofanie naszej gminy w  temacie funduszy z UE inwestowania w bazę turystyczną itp. jest już bezpowrotnie stracone mamy 12 letnie zapóźnienie w stosunku do innych gmin, którego nikt już nam nie pomoże nadrobić jeżeli my ludzie młodzi nie zmienimy czegoś w tej gminie....

nie liczmy na tych ludzi którzy już byli bo to oni swoją ignorancją doprowadzili do takiego stanu rzeczy, przez 12 lat tarmosił się każdy o bzdety a to komuś chodniczek a to komuś drogę lub inne bzdety każdy ciągnął tą za krótką kołderkę w swoją stronę a miliony euro leżały odłogiem....
popatrzcie na strony gmin z top 10 wykorzystania funduszy z UE co zrobili co dziś mają a co mieli 12 lat temu...

Co udało się zrobić "władzy" w ciągu 12 lat?
"las Vegas" w Porąbce? ( latarnie i placyk)
chodniki w centrum Czańca?
hale sportową w Czańcu i kilka innych drobnych inwestycji!

Przecież nasza gmina nigdy nie będzie centrum wielkiego przemysłu, możemy być i jesteśmy naturalnym zapleczem turystycznym dla śląska więc gdzie działania na rzecz budowy infrastruktury turystycznej?
gdzie działania na rzecz ekologii dofinansowania do nowoczesnych technologii ogrzewania?

Kto z was zaprzeczy że w mroźny bezwietrzny poranek grudnia można zobaczyć górę żar z Czańca lub Kobiernic nie można bo nad naszą gminą wisi smog z kominów a cała kotlina zasnuta jest żółtym gryzącym w gardło dymem z pieców w których pali się najtańszy opał lub inne opony.
Czasem mam wrażenie że nawet na śląsku w czasach Gierka nie było takiego smogu jak każdej zimy jest w naszej gminie ...
Gdzie są pieniądze z UE na pomoc uboższym  mieszkańcom naszej gminy na modernizację ogrzewania i ocieplenie ich budynków??? a jesteśmy gminą z programu Natura 2000 ??
Oj możesz mówić że sieję zamęt ale pytań jest mnóstwo a nikt nie potrafi mi na nie odpowiedzieć.

Ostatni temat który doprowadza mnie do furii to palenie trawy i badyli po kartoflach odwieczny problem który jest nie do rozwiązania kilku (przepraszam za wyrażenie) palantów uzurpuje sobie prawo do tego żeby co kilka dni zafundować nam zasłonę dymną z palonych traw i badyli na jesieni zmusza nas do wdychania tego smrodu tyko dlatego że nie chce im się na kilku metrach kwadratowych zrobić kompostownika i zmienić swoją mentalność. Lepiej zapalić mokre badyle i zasmradzać całą wieś......... Natura 2000

68

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

banan11 napisał/a:
geronimo napisał/a:

A może umów się na kawę z Panem Ignacym i on opowie ci historie swojego życia i pokaże co w nim zrobił!
Poza tym jako wójt będzie musiał pokazać swój życiorys zweryfikowany przez IPN o ile się nie mylę i wtedy poznasz czy był komunistycznym oprawcą czy zwykłym stójkowym i wlepiał mandaty pijanym rowerzystom.

Widzę, że masz wiedzę o tym kandydacie, chętnie poczytam co ten pan zrobił dla gminy, a może dla Polski, kim był i co robił, że przypisują mu niektórzy (według Ciebie, bezpodstawnie) "czerwoną działalność". ...bo ja akurat nie wiem o nim nic - no może poza ostatnimi "wystąpieniami w tv" big_smile

Drogi Modzie

a to już bardzo proste:
umów się na kawę z kandydatem zaproś go i przeprowadź z nim wywiad, formę rozmowy albo konferencję online na forum, może być ciekawe również dla innych forumowiczów.
Ja nie jestem zwolennikiem opowiadania o kimś z drugiej ręki i w ogóle brzydzę się czymś co w naszej społeczności jest nagminne ( jak nie wiem to zmyślę )

69

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

guru napisał/a:

Szanowni Panstwo,
Przez pewien czas myslalem, ze ten watek nosi tytul "Kandydat na Wojta". Ku mojemu przerazeniu dyskusja przerodzila sie w dyskusje o sprawach na ktore w obecnej fazie nie mamy juz najniemszego wplywu. Dyskutujem o wszystkim tylko nie o meritum sprawy: kim bedzie nasz przyszly Wojt? Kogo powinnismy wybrac? Drodzy Panstwo mamy duza szanse na Wojta, kontynuatora zgnilej i smierdzacej tradycji czerwonej nomenklatury. Wiesniacy obudzcie sie.
Z glabokiem Szacunkiem dla Waszagp intelektu,
guru

za coś takiego moderator powinien cie wylać z tego forum na zbity ryj

70

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

guru napisał/a:

Szanowni Panstwo,
Minelo przeszlo dwadziescia lat od "cudu" okraglego stolu. Minely dwie dekady od uwolnienia sie
od systemu totalitarno-policyjnego. Ponoc jestesmy krajem gdzie postkomuna prawie nie istnieje.
I oto piekna, skad inon gmina beskidu zywieckiego przygotowuje sie do wyborow swojego przedstawiciela, wojta. Obecny wojt to ignorant ktory, moim zdaniem ma male szanse na reelekcje. Zobaczmy wiec jaka mamy alternatywe na wypelnienie "luki" po szanownym Panu Bulce ( przepraszam, przesadzilem z tym "szanownym" ). Zajme sie tylko dwoma z potencjalnych kandydatow. Kandytatow ktorych, o zgrozo popularnosc wzrasta. Pierwszy to Pan Kocemba z Kobiernic, pulkownik bylej milicji, byly komunista powiazany z racji swojego stanowiska z sluzbami bezpieczenstwa bylego PRL-u. Drugi to Pan Tolarczyk z Czanca, pulkownik Wojska Polskiego do spraw specjalnych. Byly SB-ek tyle , ze wojskowy. Obaj Panowie pobieraja emerytury specjalne w wysokosci przekraczajacej kilkakrotny zarobek przecietngo polaka. Postanowili jednak dorobic do tych "skromnych" dochodow na etacie Wojta Gminy Porabka.
Szanowni Panstwo nie dajmy  sie zwariowac, badzmy ostrozni z naszym poparciem.
Z glebokim szacunkiem,
guru

Z twoich wypowiedzi wnioskuje
Masz jakiś problem emocjonalny? czy byleś prześladowany za PRL-U?
A możne najlepiej wszystkich co  mieli coś wspólnego z kiedyś z Milicją i WP od razu wsadzić do worków i kamień i do jeziora?

Jakie to małostkowe i jakie PiSowskie twoje wypowiedzi wpisują się doskonale w wypowiedzi Kaczora, ten nurt nienawiści do wszystkich którzy nie myślą tak jak "ja".
Po co coś zmieniać po co działać lepiej podzielić polaków na czerwonych i czarnych
na Polskę A i B (stara zasada dziel i rządź , tak właśnie komuchy zawsze rządzili wystarczyło skłócić ludzi i już było po zagrożeniu.
na super ludzi z Czańca i buractwo z Kobiernic.
A może jak już chcesz żeby cie ktoś uważał za guru zacząć myśleć Moja gmina to moja ojczyzna !
A może umów się na kawę z Panem Ignacym i on opowie ci historie swojego życia i pokaże co w nim zrobił!
Poza tym jako wójt będzie musiał pokazać swój życiorys zweryfikowany przez IPN o ile się nie mylę i wtedy poznasz czy był komunistycznym oprawcą czy zwykłym stójkowym i wlepiał mandaty pijanym rowerzystom.


PS dla mnie nie jesteś żaden guru bynajmniej nie po twoich wypowiedziach tylko zakompleksiony przepełniony ksenofobią leszcz.