26

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jaqbek napisał/a:

Ktos z Czanca nie wytrzymuje cisnienia i wczoraj szybciutko zalogowal sie na forum Kobiernic piszac ze oceniani sa tutaj kandydaci-ja bym na jego miejscu 2 razy sie zastanowil przed wklejeniem linka wszak osoba chora umyslowo nie jest dobra reklama forum....no ale kazdy sam wybiera.....
Mysle ze administrator  z Kobiernic zabawi sie w sledczego.......IP mile widziane......

smile też czytałem ale niewiele tam się dzieje za młode forum sad reklama zawsze się przyda innego forum

Tak to już jest, że na każdym forum jest kilku wartościowych ludzi, kilka wartościowych wątków i niestety dużo trollowania ale tak to już jest na forach, że każdy ukrywa się pod anonimowym nikiem i trolluje. Po co Ci ip?
Z tego co wiem i znam Admina z Kobiernic nie reaguje póki nie są łamane zasady forum jeśli zostaną złamane reakcja jest błyskawiczna smile

27

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

No tak czyli ja postawiłem 4 tezy dlaczego Kocemba nie był sługą aparatu terroru, a guru swoje
facet jest jak katarynka
Mam prośbę nie odpowiadajmy na jego zaczepki i nie karmy TROLLA bo to nic nie zmieni

Koleś jest chory z nienawiści.
Jeżeli (jest to teza) jest aparatczykiem PiS lub co gorsza wyznawcą radyjka to nic go nie przekona, żaden argument, ci ludzie tak mają sad

Nie przekonasz Taliba, że nie wszyscy amerykanie to mordercy ani Hezbollaha, że Żydzi też są ludźmi, to fanatyk, a jest to choroba nieuleczalna.

28

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A proszę bardzo Pan Bułka na stronie BIP gminy wraz z cała radą przepisał plan z 2007-2010 zmieniając datę na plan 2010-2013
zamierza wydać na inwestycje w gminie 110 milionów, a pozyskać z UE 2 miliony czyli 108 milionów ze środków własnych ... CUD znaczy się.
Nie wiem skąd gmina uzyska 108 milionów w 3 lata jak jej dochody szacowane są na 15 milionów rocznie, a gdzie koszty funkcjonowania urzędników i gminy hmmm ?

Papier wszystko przyjmie. Mam nadzieje, że lud już nie.

A co do Pana Gąsiorka to nikt nie wie jakie ma plany bo nigdzie ich nie ma... jeżeli startuje z list PiS to pewno ma takie jak cały  PiS czyli lustracja, dekomunizacja, deubekizacja, radyjko i szukanie czerwonego luda. Chociaż wątpię czy u nas na wsi takie czerwone ludy istnieją bo raczej komuniści skupiali się na wielkich ośrodkach przemysłowych, a nie na poganiaczach kur i gęsi, ludzie na wsi zawsze  z natury rzeczy byli anty na wszystko.

Za rządów Gąsiorka nie będzie lepiej ale będzie ciekawiej smile

Czas ponowić akcje : "schowaj babci dowód"

Ciekawi mnie tylko jak zachowa się kościół kat. w tych wyborach, czy będzie bezstronny i obiektywny czy znowu zacznie mieszać w kotle.

W obecnej sytuacji uważam, że nie powinien się mieszać bo uprawiając politykę traci swój duchowy charakter.

29

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A gdzie można poczytać programy kandydatów?

30

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Dla mnie sprawa jest jasna:

1.  Kocemba musiał poddać się 2 krotnie weryfikacji przez komisje w 90-tych latach (ubeków wywalali na zbity ryj, a jeśli nawet zostawali to bez możliwości awansu)
2. Musiał być dokładnie sprawdzony zanim został wysłany na placówkę dyplomatyczną jako radca RP w Budapeszcie.
3. Mam 100% pewność, że otrzymując w 2005 roku odznaczenie Polonia Restituta był już prześwietlony na maxa.
Guru nie zapominajmy, że odznaczenie to otrzymał w czasach kiedy u steru był już twój ukochany PiS, a to PiS'owy szef MSWiA desygnuje prezydentowi kandydatów do odznaczeń. Nawet temu jak Go nazwałeś komuchowi Kwaśniewskiemu.
4. Oświadczenie lustracyjne składane jest pod rygorem odpowiedzialności karnej i wpisanie tam nie prawdy to kłamstwo lustracyjne.

I dla mnie to są fakty ale żeby to wywnioskować trzeba mieć mózg zamiast etosowego styropianu.

więc  w argumentach Kocemba vs Guru jest 4 : 0

Każdy kto myśli samodzielnie, a nie jak radyjko dojdzie do takich wniosków.
Najprościej jest oczernić kogoś i rzucić hasła na forum i niech się ofiara martwi jak ludziom wyjaśnić, że taki guru to zwykły oszczerca.

Ja będę bronił ofiary tylko dlatego, że uważam, iż to plugastwo i metody właśnie UB.
Oni też oczerniali ludzi pogrążając ich w oszczerstwach.

Jeżeli zobaczę dowody, że Guru ma racje odszczekam wszystko co napisałem, ale dopóki myślę samodzielnie i kojarzę fakty uważam, że zgodnie z prawem rzymskim człowiek jest niewinny dopóki nie udowodni mu się winy.

WIELKIE PS. Gmerałem i gmerałem w necie i wygmerałem, że w 2005 roku szefem MSWiA został  Ludwik Dorn zwany Żelaznym, jego kluczową decyzją było wywalenie na zbity pysk wszystkich którzy mieli kontakty z UB. Wtedy to, a więc za czasów Ludwika Żelaznego Pan Kocemba otrzymuje odznaczenie i zostaje awansowany na oficera łącznikowego Komendanta Policji w Budapeszcie. Więc ponownie zastanawiam się czy Ludwik Żelazny z PiS'u zrobiłby to dla ubeka i komucha????

31

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

banan11 napisał/a:

Aż przykro czytać, że w "nowej gminie" jedyną formą obrony jest atak. Sądzę, że merytoryczna dyskusja byłaby o wiele ciekawsza.
Panowie, pamiętajcie - jak mnie widzą, tak mnie piszą (w tym przypadku czyt. tak na mnie głosują).

Jaka merytoryczna?? Z kim?
Przecież on (guru) nie pokazuje żadnych kwitów.
Człowiek nie ma żadnego programu, żadnej idei jedyne, co potrafi to pluć jadem na wszystko, co nie jest zgodne z linią i nauczaniem ojca R. Napchał sobie głowę jakimiś duperelami i męczą go psychozy.
Wszystko to są domniemania, insynuacje, itp.

Przecież to wyznawca kaczyzmu dzieli ludzi na tych, co pod krzyżem i resztę, czyli ZOMO, UB, komuchy, poplecznicy Tuska, itp. Banan myślisz samodzielnie czy ktoś za ciebie?
To jest ten typ ludzi, którzy by ten kraj utopili we krwi w imię idei wyznawanych przez J.K.
Facet karmi się swoją teczką i uważa, że my wszyscy jesteśmy źli, a on ma monopol na prawdę.
Ja jestem w tym wieku, że nie zdążyłem załapać się na komunę, ale mam swój rozum i oceniam ludzi po czynach, a nie po teczkach, czy życiorysach.
Jestem zwolennikiem chrześcijańskiej zasady miłowania bliźniego i dążenia za wszelką cenę do zgody narodowej.

32

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Nie ma co dyskutować z trollem chorym z nienawiści

Jeżeli jest taki czysty i pokrzywdzony to niech zeskanuje swoje kwity i poda na forum.

To jest przejaw typowy dla prawdziwego działacza z radyjka M.
Dla takich ludzi słowa z Mądrej Księgi nic nie znaczą

VIII Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.

Nauczał Jezus, że w sytuacji, kiedy uderza cię twój bliźni, należy mu nadstawić drugi policzek. O co mu chodziło? Zapewne, jak w całej  religii, o szerzenie dobroci, wyrzeczenie się zła i przemocy i okazywanie miłości wobec bliźniego.

Szanowny biedny człowieku mieniący się GURU - kochamy Cię pomito tego, że jesteś faryzeuszem.
Masz gębę pełną frazesów, na Mszy św. pewnie klękasz w pierwszej ławce, a diabła masz pod skórą.

Przebaczam Ci bo tak nauczał Jezus Chrystus i zanim nasmarujesz kolejnego posta zrób sobie rachunek sumienia bo nauczał nasz  Pan:
"Ten z was, który jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamień"
Ewangelia wg Św. Jana, 8, 1-11

Zdaję sobie sprawę, że polityka to szambo, ale najgorsze jest to, że to właśnie tacy ludzie jak Ty Guru zamieniają ją w szambo,

Apeluje jeszcze raz jeżeli masz jakieś dowody ujawnij je lub zamilknij na wieki.

33

(22 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Już jest nowy pamflet Skryby

http://kobiernice.pl/skryba.php

34

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

galler napisał/a:
nika napisał/a:

A może Ci radni zrozumieli,że na razie nie ma szans na to żeby zrobić oddzielną gminę?

Nie sądzę żeby coś zrozumieli. To było wówczas po prostu hasło sposób na wygranie wyborów.

nika napisał/a:

po prostu wybierzmy mądrze z kandydatów,którzy się zgłosili

Tylko kogo? Nie wiem czy spośród tych kandydatów wszystkich udało by się sklecić jeden skład. Można by przymierzyć się do wyborów np z poprzedniej Rady niech zostanie Pan Zontek i co dalej? Jest na liście Pan Piekiełko, gość z wiedzą i na poziomie, dobry gospodarz, ale nie dość że z PiSu to w towarzystwie Pana Gawędy, więc w moich oczach stracił i to sporo. EWENTUALNIE dobierzmy Pana Kojdra i Panią Mydlarz i dalej brakuje. Cieszę się że nie ma Pana Gąsiorka, według mnie najbardziej nieudolny Radny z pośród wszystkich w Gminie. Brakuje mi jak koleżanka mądrze zauważyła młodych jak Pan Adamus. Przykro przyznać ale nie mamy nawet kandydatów, więc skąd mamy wziąć Radnych.

nika napisał/a:

Tym,którzy już byli przy władzy dziękujemy,nie sprawdzili się.Postawmy na nowych!

Zgadzam się w 100%.

Gąsiorek z PiSem chce na wójta, a co do wypowiedzi gallera:  no to jak to jest w 100% mają być nowi, a za Zontkiem jesteś? Zobacz na stronach BIP Porąbki kto te plany podpisywał i kto jak głosował.
Czemu Pan Zontek nigdzie nie mówił Non possumus ?
Jakoś nigdzie nie widziałem czytając protokoły z posiedzeń rady gminy żeby mówił, że to fikcja, że trzeba pozyskiwać kasę z UE....... Nie!!!!  Stara rada utraciła w moich oczach wotum zaufania.... cała!

35

(7 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

guru napisał/a:

Szanowni Panstwo,
Zobaczcie do czego doszlo. Kilku , raczkujacych dupkow z Kobiernic uczy administratora, moderatorow i samych forumowiczow jak prowadzic , zasluzone publicystycznie i ciekawe FORUM CZANIEC. Sami raczkuja i mowia , ze "uczyc sie chca" ale "juz przeciez wiedza lepiej". Pomieszanie z poplataniem. Przesyt arogancji i pospolstwa nad zwyklym zdrowym rozsadkiem. Oni "lepiej " wiedza co dla Czanca jest dobre a czego Czaniec powinien sie wystrzegac. PARANOJA na ktora niestety, przez swoje milczenie im przyzwalamy.
Zatroskany ,
guru

Chyba radyjko i kopalnia szkodzi na głowę

36

(22 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

guru napisał/a:

Panie geronimo,
Nie bardzo rozumiem co probuje nam Pan powiedzie. Moje poglad na panska wypowiedz jest nastepujacy:
1/ Stary KOMUCH lize d**** klerowi w celu uzyskania "odpustu zupelnego". Odpustu ktory moglby spokojnie kupic za jedyne 99 zlotych polskich, gdyby nie byl chciwy na mamone.
2/ Jeden z najbardziej zatwardzialych KOMUCHOW PRL-u  przyznaje " Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski" drugiemu PRL-owskiemu KOMUCHOWI.
Jezeli panska wypowiedz miala takie przeslanie to przyznaje , ze osiagnal Pan zamierzony cel.
Gratuluje koncepcji.
guru
P.S. Bylbym zapomnial, lizanie d*** jest w stylu obiektu naszej polemiki. Przypomnijmy sobie chociazby, "przyjacielskie" spotkanie z pro-sowieckim Tuskiem.

Teraz już widzę i wiem wszystko.  Ty po prostu jesteś fanatykiem smile no to kończymy polemikę bo z fanatykiem nikt nie wygra. Takiego pajaca można tylko zlewać.
Kolejny koleś któremu Radyjko wyprało resztkę mózgu.

37

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jaqbek napisał/a:

Proponuje aby mieszkancy Czanca na nowo odswiezyli temat gminy Czaniec...bedzieci mieli swojego wojta i bedziecie rzadzic az milo bedzie patrzec.
Ta sparawa powinni zajac sie przed wszystkim uzytkownicy tego forum(oczywiscie rdzenni mieszkancy  Czanca)sa biegli w sparawch skaldania wnioskow,wszelkiego rodzajau formalnosci maja w malym palcu a do tego posluguja sie poprawnie polszczyzna....

Z drugiej strony nie wiem dlaczego jestescie niezadowoleni z obecnego wojta-przeciez jest z Porabki wiec laduje kase w Porabke,Bedzie wojt z Czanca to kasa polplynie do Czanca taki tok rozumowania tutaj przedstawiacie....ciagle tylko nasze wasze...to wezcie co wasze i rzadzcie...kandydata na wojta macie radni tez sa....pole do popisu jest...

Dziekuje administaratorowi za reakcje i wyjasnienie iz moderatorzy to czesto osoby przypadkowe(nie wszyscy) i nie w pelni rozumieja na czym polega ich praca na tym forum.
Odnosze wrazenie ze ulubionym zajeciem niektorych osob jest trollowanie.....

no i mądrego warto posłuchać smile
podpisuje się pod tym postem całym sercem
Kilka osób z tego gremium wie wszystko tak świetnie na temat rządzenia w gminie, że na pewno sami udźwigną ten ciężar.
Szkoda, że na zebraniu wiejski w Czańcu było z biedą 60 osób, a sołectwo największe w całej gminie.
Wierzę jednak (bo znam ogromną rzeszę ludzi w Czańcu) , że wygra opcja jedności bo już wszyscy mają dość tej wojenki moja wieś, moja ulica, moja miedza, wy nam oni sobie i od 12 lat ta sama śpiewka.
Przecież o to w tym wszystkim zawsze chodziło żeby nas skłócić, zniechęcić do działania, żeby ciągle ta sama ekipa mieliła stołki i kasę. Rozdawała ciepłe posadki wśród swoich. Gdzie są ludzie z konkursów, kompetentni fachowcy od zarządzania gminą, od pisania programów unijnych, wszędzie w koło ale u nas nie. U nas jest tak swojsko, tak spokojnie. Powodzie mamy "skarpetkowe" jak mawia wójt (cytat z wywiadu): "A tak naprawdę w budynkach tych, którzy tak bardzo narzekali woda nie przekroczyła 20 cm, zatem tym krzykaczom mogło zamoczyć co najwyżej? skarpetki."  No to jak mamy skarpetkowe powodzie to czemu poszło na naprawę szkód 34 miliony złotych w 12 lat i czemu ciągle zalewa tych samych? Może ktoś źle wydał te 34 miliony ?


Czemu na stronach BIP gminy nie ma żadnych informacji? o stanie kasy, o zadłużeniu gminy, o biznesach jakie gmina prowadzi z innymi podmiotami.
Czemu w koło jest tyle półprawd tyle szarej strefy informacyjnej.

http://bonafides.pl/home/content/view/12/89/

- polecam pobrać sobie i poczytać plik PDF jest to raport przejrzystości gmin i znowu jesteśmy na szarym końcu.
My wyborcy i podatnicy nic nie wiemy o tym na co idą nasze pieniądze, ba powiem więcej wyślijcie maila do gminy z zapytaniem ....... nie otrzymacie odpowiedzi.... wszystko jest chyba u nas tajne.

Czy mieszkańcy Czańca zgadzają się na to?
Czy mieszkańcy Porąbki zgadzają się na to?
Czy mieszkańcy Kobiernic zgadzają się na to?
Czy mieszkańcy Bujakowa zgadzają się na to?

Jesteśmy jedną wspólną gminą i ja chcę wiedzieć na co przedstawiciele mojej gminy wydają moje pieniądze.  Nadszedł czas zapytać ich o to i rozliczyć nie tylko wójta ale i radnych.
Co zrobili dla ciebie, dla mnie, dla nas? Nie co chcieli zrobić ale co zrobili?

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5520&ident=4203&kat=422

polecam kolejną lekturę każdy może sobie poczytać jaki raj na ziemi uchwalili
40 milionów z UE planowano pozyskać i co się stało, że się zes.........??  Planować łatwo i obiecać kmieciom gruszki na wierzbie a napisać programy i pozyskać kasę to drugie.

Oczywiście zaraz odezwie się kilku działaczy i doczepi się do czegoś ale to co opisuje ma pokrycie w faktach. Ja nie robię tych badań sam po prostu szukam w internecie i każdy z was może sobie poszukać.

38

(22 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A tu kilka linków dla tych co nie pokuszą się o poszukanie tylko z góry nazywają kogoś komuchem np. guru
"Komuch" Kocemba szkoli księży Bp. Rakoczego

http://diecezja.bielsko.pl/wiadomosci/146,ksieza_i_katecheci_przeciwko_narkotykom?rok=2010&miesiac=06

Księża i katecheci przeciwko narkotykom

Księża oraz katechetki i katecheci świeccy wzięli udział w spotkaniu, zorganizowanym 12 lutego w Domu Katolickim przy konkatedrze pw. Narodzenia NMP w Żywcu przez miejscową komendę policji. Spotkanie poświęcone było współpracy prewencyjnej policji i Kościoła na terenie powiatu żywieckiego, w tym przede wszystkim przeciwdziałaniu przestępczości oraz narkomanii wśród dzieci i młodzieży. ?To pierwsza tego typu inicjatywa współpracy na terenie zarówno diecezji bielsko-żywieckiej jak i całego województwa śląskiego? - podkreślają organizatorzy tego spotkania.

W spotkaniu wzięło udział 70 księży i katechetów z terenu całego powiatu żywieckiego. Prelegentami byli specjaliści z Komendy Wojewódzkiej Policji. Część spotkania miała charakter warsztatowy - księża i katecheci mogli z bliska obejrzeć narkotyki, a na ekranie zobaczyć objawy, związane z działaniem środków odurzających.
?Nie jest czymś wyjątkowym współpraca między parafiami a policją, ale ma ona charakter dość chaotyczny i przypadkowy, a my chcemy nadać jej szersze i bardziej zorganizowane formy? - powiedział KAI inspektor Ignacy Kocemba, komendant powiatowy policji w Żywcu, który był inicjatorem tego spotkania. Podkreśla on, że kapłani i katecheci muszą poznać różnego rodzaju zagrożenia, by umieć im przeciwdziałać - wspólnie z rodziną, szkołą oraz policją. ?Lekcja religii, ambona, gablota parafialna, a nawet konfesjonał - wszędzie tam można przeciwdziałać patologiom, mówić o tym, że branie narkotyków jest czymś zgubnym, jest grzechem? - dodaje komendant.
?Na pewno nie lekceważymy współczesnych zagrożeń, czego dowodem jest fakt, że inicjatywę żywieckiej policji poparł całym sercem biskup bielsko-żywiecki Tadeusz Rakoczy oraz nasz dziekan, ks. infułat Władysław Fidelus? - twierdzi ks. kan. Stanisław Kozieł, pro-boszcz z Żywca Zabłocia, który jest odpowiedzialny za rozwój współpracy z policyjnymi specjalistami od prewencji.
KAI

i kolejny link

http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,2959,wyroznieni-oficerowie.html

Krzyże kawalerskie dla policji
Siedmiu policjantów otrzymało wczoraj (11 listopada) z rąk Wojewody Śląskiego Lechosława Jarzębskiego i Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Kazimierza Szwajcowskiego Krzyże Kawalerskie Orderu Odrodzenia Polski. Orderami odznaczył zasłużonych stróżów prawa Prezydent RP Aleksander Kwaśniewski . Wśród nagrodzonych jest dwóch policjantów z naszego regionu. Insp. Ignacy Kocemba - delegowany do pełnienia funkcji oficera łącznikowego Policji na Węgrzech, a
poprzednio Komendant Powiatowy Policji w Żywcu, oraz mł. insp. Mirosław Wija
-Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie. 

Czasem zanim się komuś przyklei łatkę trzeba pomyśleć i poszukać a najlepiej zapytać tego kogoś jak było. Ja zapytałem i wiem smile

39

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

galler napisał/a:
geronimo napisał/a:
galler napisał/a:

U nas mówi się "spod Wołku".

Właśnie,że wiedzą:
Rzeczownik pospolity
wołek / wołka
Dopełniacz rzeczownika męskiego liczby pojedynczej posiada końcówkę : -a

Więc zanim walniesz kolejnego posta sprawdź sobie czy -a czy -u

PS. a jakie to ma znaczenie dla przyszłości gminy  czy -a czy -u?

I właśnie dlatego nie potrzebujemy takiej przyszłej gminy. Wyraźnie napisałem "u nas". Jak Wy zrozumiecie petycje petenta, skoro już na etapie kampanii macie takie braki. Mówię tutaj również o rejestracji. Naprawdę obiecująco się zapowiadacie.

Czepiasz się bzdur tylko po to żeby się do czegoś przyczepić, to twoja sprawa, głosuj sobie na radnych od Pana Bułki na tym polega demokracja, że możesz robić co chcesz.

PS  jak już to Czaniec nie jest spod "Wołku", a spod Palenicy

40

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

galler napisał/a:
geronimo napisał/a:

spod Wołka

U nas mówi się "spod Wołku".

Właśnie,że wiedzą:
Rzeczownik pospolity
wołek / wołka
Dopełniacz rzeczownika męskiego liczby pojedynczej posiada końcówkę : -a

Więc zanim walniesz kolejnego posta sprawdź sobie czy -a czy -u

PS. a jakie to ma znaczenie dla przyszłości gminy  czy -a czy -u?

41

(22 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

GREGOR napisał/a:

używanie poprawnej polszczyzny to podstawa

czytaj wyżej
albo zapytaj prof. Miodka na TVP Polonia można przez Skyp'a

42

(22 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

galler napisał/a:

Szansa na leprze jutro? Jutro kształtowane przez ludzi, którzy nie wiedzą czy są spod Wołka czy spod Wołku. Na pewno ?lepsze?.

Właśnie,że wiedzą:
Rzeczownik pospolity
wołek / wołka
Dopełniacz rzeczownika męskiego liczby pojedynczej posiada końcówkę : -a

Więc zanim walniesz kolejnego posta sprawdź sobie czy -a czy -u

PS. a jakie to ma znaczenie dla przyszłości gminy  czy -a czy -u?

43

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Ależ Nika są sensowni kandydaci www.nowa.gmina.porabka.info polecam Ci lekturę całej strony ,
na pewno znajdziesz kandydatów z Czańca. Co do drogi to hmmm był program schetynówek ale wójt i radni bezradni nie napisali ani jednego programu więc dostaliśmy na drogi gminne złotych polski zero sad


PS polecam wszystkim świetne pamflety Skryby spod Wołka ubaw po pachy .... ale przez łzy niestety

http://kobiernice.pl/skryba.php

44

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

GREGOR napisał/a:

doprawdy? i co może powiesz że cała gmina dąży do wspólnego szczęścia?? haha otwórz oczy każda wieś dba o swój interes żadne z 3 pozostałych sołectw nie myślało nigdy o interesie Czańca a my (Czaniec) mamy dbać o wspólnotę gminy?!

I co uważasz że tak ma już zostać?

a ja uważam że należy to zmienić
To tak jak w małżeństwie oboje małżonków pracuje dla dobra rodziny albo drą koty, który wariant jest Ci bliższy?

Wszystko zależy od nas od ludzi którzy chcą coś ulepszyć w tych relacjach, jeżeli będzie nas wielu to się uda ...
Mam rozumieć że na Ciebie nie można liczyć ? sad

45

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

GREGOR napisał/a:

panie geronimo jak już mówimy o IQ to nasze forum nazywa się Forum czaniec.pl jak sama nazwa wskazuje nie jest to forum gmina porąbka albo 4 sołectwa... więc poruszamy tu sprawy ważne dla Czańca, natomiast wątek Kandydat Na Wójta może ewentualnie dotyczyć całej gminy i teraz ja pana pytam jaki trzeba mieć IQ żeby pod nazwą Czaniec.pl rozumieć 4 sołectwa?

Ale Czaniec to nie osobne księstwo tylko składnik gminy nie można w przypadku wójta wyodrębniać tylko jednej wsi.

Poza tym nie istnieje forum gminne, a na forum czaniec.pl wypowiadają się nie tylko mieszkańcy Czańca.
Dobrze jest, że mieszkańcy Czańca postarali się o takie forum, jeżeli razi Cię to, że ważna jest dla mnie cała społeczność moich współmieszkańców, a nie tylko sprawy jednej z czterech wsi to sorry
Nie dzielę tego w ten sposób. Dla mnie jest jedna Polska, i jedna Gmina.
Rozumując tym tokiem podziel Czaniec na 2 rożne obozy Górny i Dolny, a potem na ulice i domy
bo każdy chce zawsze czegoś innego.

Takie rozgraniczenie prowadzi Gregor do tego, że jako gmina nic nie potrafimy osiągnąć bo zawsze odzywają się w kimś mikro nacjonalizmy, każdy chce czegoś innego.


Trzeba było napisać wielkimi literami TO JEST FORUM DLA CZAŃCA INNI NIE MAJĄ PRAW SIĘ WYPOWIADAĆ.

Apeluje o zaprzestanie walki słownej o to kto jest lepszy, fajniejszy, itp. Każdy mieszka tam gdzie mieszka czasem z wyboru, a czasem bo tak wybrali jego rodzice czy dziadowie.
Apeluje o zrozumienie, że wybierając opcję MY GMINA PORĄBKA osiągniemy dużo wiecej niż wybierając ja mieszkaniec Czańca czy ja mieszkaniec Bujakowa.

Do 21 listopada już niedaleko i życie pokaże czy wygra opcja My czy Ja.
Stare porzekadło mówi: zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

Ja wybieram zgodę i opcje My mieszkańcy gminy. Ty możesz wybrać opcję Ja mieszkaniec Czańca.

To tak jak z poczuciem większej społeczności Ja jestem obywatelem Europy, a inni wolą być tylko Polakami, albo Ślązakami.
Na tym polega demokracja i  wolność, że każdy może być tym kim chce ale mając prawo wyboru czasem warto się zastanowić czy więcej może jednostka czy grupa, a im większa grupa tym jej siła większa.
Jeżeli zakopiemy lokalne antagonizmy na pewno uda nam się zbudować silną i bogatą gminę, a jeżeli nie to będzie tak jak było przez 12 lat. Jak było to już wiemy sad
Konflikty o drogi, chodniki, szkoły i przedszkola, konflikty miedzy lokalnymi OSP o dotacje, sprzęt, itp. Brak udziału naszej gminy w program dostosowawczych i pomocowych z UE.
Czy to jest dobra droga ?

46

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Ile trzeba mieć IQ żeby zrozumieć, że nie ma interesów Czańca, Porąbki, Bujakowa i Kobiernic......
Bo o to chodzi określonym czynnikom żebyśmy ciągle myśleli o naszych interesach jako wsi...
Czas w końcu zacząć myśleć o nas jako o GMINIE
Nasza społeczność to 4 sołectwa, a nie jedno

Gdyby nie tabliczki z nazwami wsi nikt za kilka lat nie będzie wiedział gdzie są granice.
Mieszkamy obok siebie, nasi krewni są po różnych sołectwach i chyba czas zacząć budować silną jednostkę administracyjną, a nie tarmosić tą krótką kołdrę każdy za inny róg.

Cały czas staram się to uświadamiać ludziom, że jeżeli dalej będziemy słuchać tych co chcą nas dzielić skończymy marnie, a tylko w grupie możemy być silni .....

Zasady w komunizmie były takie upić i podzielić społeczeństwo bo wtedy łatwo nimi sterować.
Przestańcie słuchać tych którzy chcą podsycać nasze leki i antagonizować nas przeciwko siebie bo tak było w gminie od lat..... i efekty mamy dziś widoczne:
- brak inwestycji ekonomicznych, społecznych, ekologicznych, budżet gminy leży na łopatkach
poczytajcie na stronie  www.nowa.gmina.porabka.info o planach jakie miała gmina co mieli zrobić, a co zrobili, a to co zrobili w większości nadaje się do remontu np. kanalizacja

Mam nadzieję, że ludzie rozumni dojdą do podobnych wniosków co ja, że czas antagonizmów trzeba zakończyć bo tylko jako jedna społeczność możemy coś osiągnąć.

Mówimy tym samym językiem i gwarą, mieszkamy koło siebie, łącza nas wspólne cele więc po prostu spróbujmy w końcu mówić jednym głosem....

Nie chce zaostrzać krytyki ale nie potrafię udawać, jak  ktoś mi pluje w twarz nigdy nie powiem mu, że pada deszcz..... od dziś po prostu należy ignorować ludzi którzy za jedyny cel mają obrażać i oczerniać innych..... w każdej społeczności trafia się "wioskowy głupek"

47

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

[treść usunięta]

48

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

guru napisał/a:

Szanowny Panie Jaqbek,

Jest Pan Wyznawca Spraw Przegranych z chwilowa (boje sie, ze z permanentna) znizka intelektualnej formy. Powiem dobitniej jest Pan, [....] i jemu sie to, niestey zdarza.

Bez cienia szacunku,
guru

Ale ty pieprzysz androny  i jeszcze Boga obrażasz

Weź wyluzuj bo [....]

Widzę że to forum działa na dziwnych zasadach  moderato ma chyba podobne poglądy co guru

edit: apel j/w - nie obrażajmy się tutaj wzajemnie. dziękuję, administrator.

49

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Witajcie

Pojawił się już program wyborczy Komitetu NOWA GMINA

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/20

Komitet wyborczy Nowa Gmina prosi o dyskusję merytoryczną nad programem na forum Kobierniec

http://forum.kobiernice.pl/viewforum.php?f=9

Co do kwestii ludzi młodych nie wiem co Admin rozumie przez słowo MŁODYCH?
tzn w jakim przedziale lat?
czy ludzie do 40 to jeszcze młodzi czy do 30?
Z tego co czytałem w Komitecie Nowa Gmina jest wiele osób przed 40 więc zmiana pokoleniowa jest pewna. smile

50

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Edytowałem listę no to coś nam się zaczyna klarować a ktoś jeszcze?