1

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

są dwie opcje:
albo stąd:

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5882&Nr=1&ident=8313

albo z "Alicji w krainie OZ"

Zeniu wiesz jak jest, papier cierpliwie przyjmuje wszystko smile

2

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

galler napisał/a:
Jaqbek napisał/a:

Co sie tyczy przekretu to galler sugeruje ze Zenon wyssal to sobie z palca

Nic podobnego, wręcz przeciwnie, popieram w 100% wypowiedź Zenona. Myślałem o Geronimo, i jego wprowadzaniu nieprawdziwych informacji na temat zadłużenia. A Ci ludzie niech to będzie obojętnie kto, każde kłamstwo należy jak najszybciej prostować, zwłaszcza jeśli chodzi o tak ważną sprawę jak wybory.

Już raz napisałem, że moja pomyłka wniknęła z informacji zasłyszanej
Jeżeli czujesz się wprowadzony w błąd - przepraszam
popieram w 100% program jednego z komitetów - to fakt bo odpowiada mi ich program.
Ale na wójta się nie pcham i domysły są tu niepotrzebne smile

Ale ciągle pozostaje jedna kwestia może Ty - Galler mi odpowiesz bo z twoich postów wynika,że masz wiedzę większa ode mnie smile
7,20% to z jakiego budżetu całego czy własnego?
czy nowy kredyt 2 mln. jest ujęty w tych 7,20% ?
I czy dobrze jest, że te pieniądze wydajemy na "bieżącą działalność" - przejadamy?
Wiele domysłów wynika z braku solidnej informacji na stronach naszej gminy.

3

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

banan11 napisał/a:

Czyli znowu "geronimo" się pomylił rzucając, że gmina ponosi koszty remontu i utrzymania ośrodka(-ów)?

A Banan umie czytać czy tylko zgaduje?

Kontrola Regionalnej Izby Rozrachunkowej wykazała, że ponosi.

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5881&ident=8258&js=1.&js=1

Poczytaj sobie wniosek numer 5
Raz się pomyliłem w kwestii 7% rocznie - wina moja bo uwierzyłem słowu mówionemu, a nie czytanemu.
Co i tak nie zmienia mojego zdania o kwestii na co wydano to 7,20 %

4

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Gmina jest właścicielem tychże obiektów, ale wynajmuje je spółce Polimed.
Umowa najmu wg mnie nosi znamiona celowego działania na szkodę gminy.


Kolną - skandaliczną rzeczą jest to, że udając się do jakiegokolwiek lekarza w naszej gminie i dostając skierowanie np na prześwietlenie RTG, inteligentny forumowicz pomyślałby, że pojedzie najbliżej do Kęt i załatwi to w 10 minut.
I w okienku pracowni RTG w Kętach dowiaduje się, że nie (tak ale musi zapłacić)
Więc co nam zostaje ? Zapłacić lub wycieczka do BB pod Szyndzielnię do Szpitala Wojewódzkiego
Dojazd autobusami godzina z hakiem, odstanie w kolejce, kolejne 2
powrót godzina z hakiem. Wycieczka krajoznawcza chorego człowieka umęczonego bólem np zwichniętej nogi.
Czemu tak jest? Bo w BB jest troszkę taniej sad Więc oszczędna firma Polimed tam podpisała umowę.

Mam propozycję dla Polimedu: następne umowy na takie badania podpiszcie ze szpitalem w Szczecinie ! Będzie jeszcze taniej bo nikt tam nie pojedzie tylko wykupi taką usługę za swoje w Kętach.

5

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Nie tylko ja zadaje sobie pytanie o wysokość długu w naszej gminie.
Czy te 7,20 %  wyliczane jest od całkowitego budżetu gminy ( z zadaniami rządowymi ) czy od własnego pozyskiwanego z podatków?
Może wiele domysłów i nieścisłości dałoby się wyjaśnić gdyby na stronach gminy tak jak na stronie Kęt znalazły się suche i treściwe informacje o wysokości zadłużenia gminy ?

Jeszcze raz przeglądałem uchwały i tabelki na BiP Porąbka i nie znalazłem takiej jednoznacznej informacji ile tego na koniec kadencji jest ( długu)

Proszę zapytać tej " pewnej grupy osób" ile mamy w plecy na dzień 31.10.2010 !
No chyba, że ciebie jako mieszkańca gminy i wyborcy to w ogóle nie interesuje.
Ja bym chciał wiedzieć czy będzie z czego wyremontować szkołę w Porąbce, wybudować przedszkole w Kobiernicach i naprawić węzeł kanalizacji w Kobiernicach, już nie wspomnę o remontach ośrodków zdrowia i przedszkoli w Czańcu.

Różnica miedzy naszymi 7,20% a % np w Kętach chyba jest oczywista oni inwestują, a my przejadamy.
No kurcze blade, chyba mam prawo to wiedzieć jako mieszkaniec gminy?

6

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

W tym miejscu autor (Admin)  mini artykułu na stronie czaniec.pl prostuje chyba mój komentarz o długu i wychwala naszych włodarzy gminy za 7,20 %
http://www.czaniec.pl/czaniec-aktualnosci.html

i porównuje to zadłużenie np do takich Kęt
Więc sobie poszukałem na cóż to ten Olejarz napożyczał tyle kasy i znalazłem to:
Cała strona zapchana inwestycjami wspieranymi przez UE

http://www.kety.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=339&Itemid=144

I taki wycineczek z budżetu

2.2. Kredyty bankowe: (2010) 9.203.481 (2011) 11.500.000
- na wydatki majątkowe 9.000.000 -
- na termomodernizację 119.659 -
- na termomodernizację 83.822 -
- na obwodnicę południowo-zachodnią - 6.000.000
-na poręczenie dotacji (art. 5 ust.1 pkt 3 ust. o fin.publ.) dla MZWiK 5.500.000

Może ja jakiś kiep jestem ale wychodzi mi na to, że ten Olejarz brał kredyty na inwestycje i swój wkład (te 20 - 30% do dotacji UE)

I nie znalazłem pozycji spłata starego kredytu i działalność bieżąca ( czytaj konsumpcja)
Jeżeli nasz dług byłby wykorzystany jako 20 % wkładu do dotacji UE to by znaczyło, że pozyskano na inwestycje w gminie ( jeżeli to prawda, że z najnowszym 2 mln. kredytem to 5 lub 6 milionów)
20% 6 mln = 80% - 24 mln dotacji z UE
razem byłoby do zainwestowania 30 mln złotych.
a ile zrobiono ze środków UE w Porąbce to widać na naszej stronie BiP.

Gdyby tak w Porąbce pożyczano kasę pomnażając ją w inwestycjach,
dziś byłby tylko jeden kandydat na wójta i to noszony w lektyce przez mieszkańców, a dziewczynki sypałyby płatki róż pod jego stopy, żeby się nie skaleczył.

No to tyle w kwestii moich wątpliwości
czy lepsze 7,20% na konsumpcje
czy 16,66% na inwestycje
Jeżeli w moim rozumowaniu jest jakiś błąd, proszę poprawcie mnie. smile

7

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Może pójdziemy całą gminą w kilka tysięcy luda posłuchać bo o ciekawych rzeczach będą deliberować:
Porąbka, 2010-10-26
ORIII.0050/RG ? 521/10
Z A P R O S Z E N I E
Na podstawie art.20 ust.1 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym
(tekst jednolity ? Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz.1591 z późn. zm.)
z w o ł u j ę  n a d z i e ń
8 listopada 2010 roku (tj. poniedziałek) na godz. 15.30
XLVI SESJĘ RADY GMINY PORĄBKA
w Wiejskim Domu Kultury w Porąbce.

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5513&ident=8428

Jak nas zapraszają to nie wypada nie przyjść smile

8

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

porabka.net napisał/a:

Witam niestety sondę musiałem trochę zmodyfikować i to nie, dlatego że wyniki mi się nie podobały tylko bardzo łatwo było oszukiwać i oddawać głos wiele razy. Teraz po modyfikacji powinno być trochę trudniej. Nie wiem, komu chciało się nabijać głosy, ale byli niektórzy tak zdesperowani, że oddali po kilkadziesiąt głosów. Pozdrawiam i zapraszam do zabawy na mojej stronie. Admin porabka.net

Ps. Głos oddajemy raz nawet jak potrafisz oszukać sondę
smile

Zauważyłem mały błąd.
w przypadku radnych powinno się oddawać 4 głosy po jednym na 4 radnych
bo tyle każdy z nas może ich na serio oddać.

Można to poprawić?

9

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

guru napisał/a:

( swietnym przykladem jest manipolacja Tuska podczas ?powodzi? w Kobiernicach ) na stanowisku Wojta Gminy Porabka, to osmielam sie twierdzic, ze jestescie Panstwo w wielkim bledzie.


Zatroskany,
guru

Starszy człowiek, a daje taki zły przykład nam młodym, a feee
Jedną z zasad demokracji jak i również kultury i szacunku do takich symboli jak flaga narodowa, hymn, godło, Premier RP lub Prezydent RP. jest posługiwanie się zwrotem Pan Premier Donald Tusk.

Bez względu na to czy Go lubię czy nie, jestem Polakiem, a to jest Premier mojego kraju.

Zanim zaczniesz nas uczyć patriotyzmu, naucz się go sam.

Kolejną cechą chamstwa jest nazywanie kogoś komuchem, nie zauważyłem, żeby na tym forum ktoś wyzywał Cię od solidaruchów.

Poniżanie kandydata nie przysporzy ci poklasku, bo Polacy maja dość takiego gadania językiem nienawiści, językiem Radia Maryja i PiSu.

Nie przenoś języka Macierewicza na naszą gminę.
Jeżeli Tadeusz Chwała kandyduje naprawdę z PO powinien się odciąć od takiego słownictwa. Poza tym Pan Premier Tusk jest liderem PO więc jakaś pokrętna ta twoja filozofia.

10

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Post nieaktualny smile

11

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

xnoname napisał/a:
geronimo napisał/a:

[
Dziś się dowiedziałem cudownych rzeczy:
Budżet gminy tzw własny to 13 melonów a zadłużenie 6 melonów.
Czyli połowa budżetu a Kronika Beskidzka podała, że nasze zadłużenie rośnie 7% w skali roku.
czyli 420.000 rocznie nam przybywa tego balastu. Jak pójdziemy dalej ta drogą za 4 lata komornik zaplombuje drzwi do urzędu i powie wszystkim: won smile
To co Panie galler idziemy dalej tą drogą??

Kronika Beskidzka podała, iż zadłużenie gminy jest na poziomie 7,20%, a nie że rośnie 7% rocznie. Proszę nie wprowadzać w błąd innych użytkowników forum.

OK jutro sprawdzę dostałem info przez telefon, że rocznie 7%
ale nie ujęto tam  kolejnych 2 melonów, które pożyczamy.

Poczytałem sprawozdanie ale nie ma z lat 2008 i 2007
Co nie zmienia mojego zdania o czytelności tej strony i zawartych tam materiałów.

12

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Ciekawa lektura tylko czemu jest na takiej dziwnej stronie a nie na BiP Porąbka?
"Coś mi tu śmierdzi murgrabią"

Jakieś to wszystko zawiłe sad

13

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jaqbek napisał/a:

Przez mozille tez działa :-)

Kurcze , a mi znika dolna połowa sad
To chyba znak, że czas może system postawić od nowa smile a;bo mozilkę uaktualnić smile

14

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A tu jest sonda
No to pobawmy się w głosowanie smile

http://porabka.net/component/poll/5-sonda-wybierz-wojta-gminy-porbka.html

PS ta stronka porabka.net nie działa na Mozilli niestety tylko IE sad

15

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

galler napisał/a:
GREGOR napisał/a:

Panie Chwała muszę przyznać że traci pan wyborców 2 już na pewno

Od początku Pana wypowiedzi wyraźnie promowały innego kandydata, więc proszę nie kłamać, że teraz się Pan odwrócił od Pana Chwała.

guru napisał/a:

slowa: ?...nie jestescie dla mnie wystarczajaco wazni...?

Uważam, że brak szacunku do forumowiczów jest spowodowany wypowiedziami niektórych z uczestników, a szczególnie Twoich. Długo pracowałeś na naszą (forumowiczów) złą opinię.
A co do tematu to uważam, że nie można złą kondycją Gminy obarczać jedynie Wójta. W dużej mierze o ile nie głównie przyczynili się do tego Radni i według mnie to Oni winni być w pierwszej kolejności wymienieni, tym bardziej, że nie za bardzo widzę godnego kontrkandydata Pana Bułki. Może obecnemu Wójtowi daleko do ideału, ale jego obecnym kontrkandydatom jeszcze dalej.
Pan Chwała niech się poświęci całkowicie muzykowaniu.
Pan Kocemba, jako mundurowa spuścizna minionej epoki tez powinien cieszyć się zasłużoną emeryturą i nie mieszać ustrojów. Wierzę w jego i jego komitetu dobre intencje, niestety zbyt piękne to wszystko jest, przeidealizowane, niemające nic wspólnego z realiami. A jak pamiętam z historii podstawowe zasady komunizmu wywodzące się z wyspy nie na darmo nazwanej Utopia były piękne (przypomnę przede wszystkim równość) i właśnie z powodu braku odzwierciedlenia w realiach życia skończyło się jak się skończyło i Pan Kocemba, jako relikt tych czasów powinien również cieszyć się spokojem na emeryturze.
Pan Gąsiorek po tym jak nas wszystkich wykorzystał do wygrania wyborów łudząc oddzieleniem sołectwa od reszty Gminy, według mnie nie powinien mieć odwagi cywilnej spojrzeć potencjalnym wyborcom w oczy, tym bardziej, że jako Radny też niczym się nie przysłużył.
Obecny Wójt pomijając jego liczne wady ma tzw. układy i doświadczenie na stanowisku, czego inni dopiero by się musieli uczyć i dorabiać, a nie jest to łatwa sprawa.
Reasumując ważniejsze jest wybranie dobrego składu Rady, ponieważ Wójt realizuje uchwały Rady, natomiast obecny Wójt niechaj zostanie, jako tzw. mniejsze zło.

Czyli, że niby jak ? BMW ?
Bierni Mierni ale Wierni?
Lepszy były mundurowy z jajami niż Kasztelan Żymełka bez .......

Dziś się dowiedziałem cudownych rzeczy:
Budżet gminy tzw własny to 13 melonów a zadłużenie 6 melonów.
Czyli połowa budżetu a Kronika Beskidzka podała, że nasze zadłużenie rośnie 7% w skali roku.
czyli 420.000 rocznie nam przybywa tego balastu. Jak pójdziemy dalej ta drogą za 4 lata komornik zaplombuje drzwi do urzędu i powie wszystkim: won smile
To co Panie galler idziemy dalej tą drogą??

Jeżeli jest Pan fanem Pana Bułki to niech Pan pojedzie albo zadzwoni do urzędu i zapyta:
Czemu Wójt nie podaje na stronie BIP dochodów, zadłużenia, w ogóle prawie nic nie podaje. Biuletyn Informacji Publicznej jest do publikacji takich rzeczy.

16

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

galler napisał/a:
Obserwator napisał/a:

Zależy o jakie układy chodzi bo jak chodzi o układy rodzinne to jestem przeciw.

Niejasno napisałem, za co przepraszam. Oczywiście ja jestem również przeciwny koligacjom rodzinnym. Miałem na myśli układy typu Wójt-Starosta itp. Pan Bułka w rozmowie na temat jakiejś wspólnej inwestycji wraz ze Starostwem Powiatowym może powiedzieć o wiele więcej i pewno o wiele więcej przez to załatwić, niż nowy Wójt, a to powodu już dawno ugruntowanej znajomości.

Kolego drogi,
Nie wiem gdzie przespałeś 20 lat ale epoka załatwiania już się skończyła
Teraz piszesz projekt i dostajesz kasę koniec kropka.
Układy kumplowskie starosta-wójt nic do tego nie maja.
Poza tym nie wiadomo kto będzie nowym starostą bielskim.

17

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Tadeusz Chwała napisał/a:

Panie Guru,
rozbawiła mnie pańska interpretacja.
Jeśli w pańskiej opinii kilkanaście osób uczestniczących w temacie,kłócących się między sobą które reprezentują różne opcje ,może zadecydować o wynikach wyborów to "jestem pod wrażeniem" stanu pańskiej świadomości.
Ten dziwny stan potwierdza fakt,że wtrąca pan formuły,których nie użyłem.
To chyba pan cierpi na bezsenne noce no chyba,że pisze pan z innej strefy czasowej.
Miałem odczucie,że jest mi pan przyjazny.


W mojej opinii istnienie forum jest słuszne,musi jednak skupiać większą rzeszę uczestników by być opiniotwórcze.
Sposób prowadzenia  niektórych konwersacji nie sprzyja jednak rozwojowi a nawet jak sądzę zniechęca potencjalnych członków forum.

Pozostaje mi tylko pozdrowić tych forumowiczów,którzy prowadzą dyskusję merytoryczną.
Osobliwie kilku z nich.

Drogi Tadeuszu,
Ja też nie czuję się tu czasem komfortowo ale to, że pisze w tym temacie z górą 12 osób nie oznacza, że nie czytają tego setki.
Jest wielu ludzi, którzy nie mają śmiałości pisać ale gorliwie czytają smile

Poza tym wielu ludzi w młodym wieku tu czytuje nasze wypociny i mam nadzieję, że to oni wezmą trud zmian na swoje barki i pójdą do urn, bo tak naprawdę to oni za kilka lat będą stanowić sól tej ziemi.

18

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jak ja rozumiem społeczeństwo obywatelskie

To przede wszystkim zachęta do tego aby Pan Zenon z Panem X i Y mieli możliwość i szansę założenia np Stowarzyszenia miłośników Czańca i w tym stowarzyszeniu aktywnie działali, ba nie tylko działali lecz byli wspierani przez gminę a nawet nie tylko wspierani lecz wysłuchani np na specjalnych sesjach.
Gmina to 15020 ludzi i nawet najwspanialszy wójt nie będzie wiedział czego oczekują mieszkańcy ul Zielonej jeżeli ci mieszkańcy ( np. stowarzyszenie ulica Zielona) nie powie mu o tym.

W obecnej chwili Wójt w raz z Radą G nie popularyzuje takich inicjatyw, a wręcz zniechęca, nie wykonuje uchwał zebrań sołecki, nawet nie raczy odpowiadać na zapytania.
Społeczeństwo obywatelskie to oddolne inicjatywy małych społeczności na rzecz jakiś idei, gmina ma wręcz obowiązek wspierania takich inicjatyw bo ludzie najlepiej wiedzą czego im trzeba.

Co do Ekonomii hmm Zenonie przecież każdy to wie, że jak nie ma "bambu" w kasie to chociażbyśmy przyszli z najlepszą inicjatywą to gmina nam w tym nie pomoże no chyba że mieszkaniec Zenon przyjdzie do Wójta i powie : mamy inicjatywę podnieśmy podatki" he he ale w to wątpię smile

Stan kasy w Gminie Porąbka jest nieznany nikomu z nas, chodzą słuchy, że to manko na 6 baniek, a może więcej lub mniej. Jak sam zauważyłeś prawie wszystko w Gminie jest tajne / poufne.
W ostatnim wydaniu Kroniki Beskidzkiej jest tylko lakoniczna wzmianka, że Gmina Porąbka zadłuża się rocznie o 7%, a tu już bardzo niepokojąca informacja.

Nowy wójt zastanie na pewno kasę pustą, ponieważ obecna ekipa punkt I ekonomia miał w szczerym poważaniu smile (Szczególnie inwestowanie w infrastrukturę gminy z pieniędzy pozyskanych z UE).

Co do tego:
art. 304
§ 1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepis art. 191 § 3 stosuje się odpowiednio.
§ 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.


Nie widzę innej możliwości jak tylko takiej, że nowa ekipa natychmiast wezwie kontrole z RIO i wykona tzw. bilans otwarcia!

Reasumując, ja osobiście uważam, że właśnie dobrze, że ekonomia jest stawiana na 1 miejscu bo przecież na pewno sam wiesz że z próżnego i Salomon nie naleje.
A tak na marginesie uważam, że to musi wszystko razem współgrać te 4 moduły muszą się zazębiać bo znowu jak nie będzie bezpieczeństwa szeroko pojętego to ludziom też będzie się źle żyło. Wszystko to musi w zrównoważonym stopniu współgrać.

Czego ja bym sobie życzył to tylko chyba tego, żeby nowi radni z wójtem słuchali ludu 4 lata a nie tylko 2 miesiące przed wyborami. Myślę, że KWW Nowa Gmina to tacy ludzie. Innych nie znam, a wszyscy którzy już byli, a startują ponownie nie mają u mnie szans.
Dlaczego? To pisałem już po wielokroć. Dziś startują z różnych komitetów ale przez wiele lat podnosili Kasztelanowi łapki jak chciał i żaden z nich nigdy nie napisał na tym forum, ani nigdzie, że się nie zgadza na ten śmietnik jak panuje w Gminie.
Diety brali, rodziny wcisnęli na stołki i aprobowali ten stan rozkładu.

19

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Znalazłem stronę wyborczą komitetu Rodzina Prawo Wspólnota czyli Pana Bułki i jego kandydatów

http://www.rpw.czdz.pl/

Google to potęga smile

20

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jest, znalazłem oto  perełka smile

Bedziem mieć kmiecie Davos, Aspen i mój Boze snow paradiso smile

"Na górze Żar powstanie nowy ośrodek narciarski"

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,8589358,Na_gorze_Zar_powstanie_nowy_osrodek_narciarski.html#ixzz13sSZL0r9

Czytajcie ludkowie mili i o Matko
To ja muszę jutro na kolanach do Porąbki dymać w worku pokutnym, że tak na Kasztelana Żymełkę psioczyłem. A on to nie szczędząc sił i środków takie cudeńko nam robi.

Ale cóż to, cóż to czyż mnie pamięć nie myli czy przypadkiem połowa tego stoku do dwóch pokaźnych kmieci nie należy?
A słyszałem, że owi kmiecie to naszego kasztelańskiego pomysłu na wyciąg nie trawią jak opona w starze gwoździ. smile
Więc chyba znowu skończy się na tym, że będziemy jeździć "dupą" po nieheblowanej desce.

Czego i Wam z całego serca życzę drodzy pomysłodawcy wyciągu wyborczego smile

21

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jaqbek napisał/a:

Do wypowiedzi aresa dorzuce jeszcze ze wojtem Łodygowic jest  "mundurowy" i gmina jest bardzo wysoko w rankingu....a co sie tyczy "powiazania z porzednim systemem " to sa to tylko wymysly jednego uzytkownika,niczym nie potwierdzone......
Skoro kazdy ma robic tego co sie wyuczyl to gorniki niech fedruje,muzyk niech gra tylko co bedzie robil P.Bułka...
A z tego co widze to tylko jeden kandydat ma ukonczone studia w zakresie zarządzaniea administracja  samorządowa.....

Dzis na gazeta pl znalazlem artykul o tym iz wojt planuje wybudowanie wyciagu na Kozubniku-bedziemy mieli drugie Aspen,miala byc druga Slowacja z goracymi basenami ale nie wyszlo to jak zbliza sie zima to narodzil sie pomysl wyciagu....brawo brawo grunt to wpasowac sie w aure...

Wyciąg miał być zrobiony wg planu gminnego  w okresie 2007-2009 z funduszy własnych gminy ale co się stało, że się zesra....... to hmmm wiadomo
Teraz wybory i zima za pasem więc Kasztelan rzucił nowe hasło, że będziemy mieć na Kozubniku polskie Davos.

22

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Obserwator napisał/a:

Zasadniczo to oprócz Pana Bułki nie znamy nikogo, przynajmniej ja. Na obecnego wójta można sporo ponarzekać, ale czy ci, którzy z nim konkurują czy na pewno będą lepsi? Czy nie okaże się, że zamienił stryjek siekierkę na kijek smile. O kandydatach niestety wiemy bardzo niewiele i głosowanie w ciemno może okazać się zgubne. Z drugiej strony chciało by się zmian, bo kondycja naszej gminy niestety jest kiepska i to nie tylko za sprawą obecnego wójta. Próbuje znaleźć jakieś konkretne informacje i opinie na temat kandydatów i trudno coś znaleźć pochlebnego o nich, bo ? a to były funkcjonariusz powiązany z poprzednim systemem, a to muzykant bez pomysłu co zrobić po wyborach, a to zausznik plebana, kogo bym nie zapytał to nie usłyszałem dobrej opinii o kontrkandydatach Pana Bułki. Czyżbym znów musiał wybierać mniejsze zło? Szkoda że, nie znalazł się ktoś jeszcze kto skutecznie mógłby powalczyć z aktualnym wójtem.

Bardzo dużo jest informacji tu www.nowa.gmina.porabka.info
i tu zaczyna być ciekawie

http://forum.kobiernice.pl/index.php?sid=62f3df65cc8c733c9d4e422e041c9922

Reszta kandydatów faktycznie chyba liczy na nazwiska sad

23

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zenon napisał/a:
geronimo napisał/a:

Gmerałem i gmerałem w necie i wygmerałem, że ...

Nie wiem z całą pewnością jak się rzeczy miały ale z ostrożności chcę, aby ludzie z minionej epoki pozostali tam gdzie są. Pan Kocemba jest emerytem mundurowym i niech tak zostanie. Nie powinien wdawać się w życie publiczne. Uważam, że nie ma do tego moralnego prawa. Został co prawda pozytywnie zweryfikowany, ale znając nieco środowisko uważam, że służby zadbały o wszystko w najdrobniejszych detalach, więc te wszystkie weryfikacje i lustracje są dla mnie co najmniej wątpliwe. Kiedyś już p. Kocemba zdecydował się na coś konkretnego - określił się i niech tak pozostanie. Być może posiada zdolności organizatorskie, przywódcze, itp. ..., tak bardzo pożądane do piastowania urzędu wójta, niemniej jednak jego przeszłość, wg mnie, dyskwalifikuje go zupełnie. Prawie każdy z nas dokonał w swoim życiu jakiegoś ważnego wyboru. P. Kocemba również, i wiemy, że w niektórych sytuacjach nie ma już powrotu - On zdaje się tego nie dostrzegać.

Powinniśmy postawić na ludzi nowych, nie związanych z minioną epoką. Tylko oni dają gwarancję zbudowania prężnej Gminy, zarządzanej w sposób nowoczesny i efektywny. Poprzednia ekipa stoczyła nas na margines. Jesteśmy na szarym końcu w efektywności wykorzystania wszelkich środków unijnych, z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, wskaźniki ukazują naszą gminę jako nieprzyjazną swoim obywatelom - brak swobodnego dostępu do informacji publicznej. Trzeba to koniecznie przerwać.

No to jak nie Kocemba to kto? Bułka, Gąsiorek, Tadziu Chwała?
Nie widzę z całym szacunkiem nikogo innego niż Kocemba
A co do jego przeszłości hmmm każdy jakąś ma ale lepszą czy gorszą ale jakoś nie ma to dla mnie dziś żadnego znaczenia. Liczy się to, że znam człowieka i poznałem jego poglądy na nasze sprawy i to mi odpowiada.
Nie uważam, żeby kandydaci partyjni byli dobrym rozwiązaniem dla gminy nie chcę przenosić konfliktów z Wiejskiej do nas. O obecnym wójcie nie piszę bo nawet nie rozważam możliwości oddania na niego swojego głosu.

Kolejna sprawa to brak jakiegokolwiek programu innych kandydatów, nikt nic o nich nie wie oprócz rodziny i znajomych.
Jak inni mają zamiar pokazać nam wyborcom co chcą zrobić ?
Zenon znasz program wyborczy Gąsiorka, Chwały czy Bułki?  to podziel się z nami jakimś linkiem.

Jak na razie jedynym ich hasłem jest cytat ze Shreka: Wybierz mnie, wybierz mnie ! No mnie wybierz!  smile

24

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

GREGOR napisał/a:

te ich sławne nazwiska nie są mile kojarzone ale oni chyba tego nie wiedzą smile

Czasem mam wrażenie, że ci ludzie ( z obecnej ekipy) żyją jakby w innej bajce, tak se radzą, łapki podnoszą, kasztelanowi potakują i żyją błogą nadzieją, że jest tak dobrze, że kmiecie ich kochają i dalej będą na nich głosować.

Aż tu nagle:

Pojawia się 21 XI 2010 i żyjąc tą nadzieją wiem, że gorzej być już nie może, a tylko lepiej

Czego i Wam, życzę....

25

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jaqbek napisał/a:

Jakies spotakania z wyborcami ktos organizuje?

P.Chwała zaginał
P.Bułka  P.Gasiorek sie tutaj nie wypowiadaja
Radny zabrał glos i powiedział pass a kadydaci no coz moze czytaja ale glosu nie zabieraja...

A i owszem jest na stronie KWW Nowa Gmina

Oficjalny terminarz spotkań wyborczych KWW NOWA GMINA

1.Bujaków  31.10.2010.  ? niedziela, rozpoczęcie spotkania godz. 10:30
2.Porąbka  7.11.2010. ? niedziela, rozpoczęcie spotkania godz. 10:15
3.Kobiernice 13.11. 2010.  ? sobota, rozpoczęcie spotkania godz. 17:00
4.Czaniec  14.11.2010. ? niedziela, rozpoczęcie spotkania godz. 10:15