1

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Od dłuższego czasu śledzę dyskusję o problemach które zatruwają życie mieszkańcom Czańca.Jakiś czas temu był głośny temat gimbusa. Dzięki zjednoczeniu się rodziców gimbus w Czańcu jeździ nadal.Jednak według mojej opinii jest to chwilowy spokój.Jako rodzic zastanawiam się jak długo jeszcze pojeździ ten autobus, bo przecież lata uciekają a kilometrów na liczniku przybywa.Mam więc pytanie czy ktoś myśli o wymianie taboru. A może jest to pierwszy i zarazem ostatni gimbus w naszej gminie? Widzę że gmina planuje zakup wozu strażackiego za nie małą kwotę , rozbudowuje swoje biura ,więc może na następne lata zaplanuje zakup nowego gimbusa.

2

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Widzę że rozpętałem burzę.Nie było mnie w domu tylko trzy dni a tu taka dyskusja.Gałęzi nie zamierzam sam obcinać.Poczekam jeszcze, może sprawa nabierze swojego biegu (przynajmniej mam taką nadzieję).A przy okazji dziękuję za zainteresowanie się tematem ,gdyż chodzi tutaj o bezpieczeństwo nasze i naszych dzieci.

3

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Chciałbym tutaj poruszyć temat nie związany z centrum, ale dotyczący drogi która też jest na terenie Czańca.Chodzi mi o ulicę Bukowską,a konkretnie o zakręt na tzw. górnicy.Niedawno był tam groźny wypadek samochodu osobowego z autobusem.Ze względu na drzewa i gałęzie które wychodzą na drogę widoczność jest praktycznie zerowa.Nie można przewidzieć a co dopiero zobaczyć co porusza się z przeciwnego kierunku.Temat był już poruszany z PANIĄ SOŁTYS ,jednak do tej pory nic nie zrobioną.Słyszałem że należy obcięcie gałęzi uzgodnić z właścicielem gruntu i drzewa.Według mojej wiedzy (kodeks drogowy) istnieje tzw. pas drogowy który ma daną szerokość (proszę PANIĄ SOŁTYS o sprawdzenie tych wymiarów a nie zasłanianie się własnościami) i jest on przypisany do drogi.Jeżdżę tą drogą codziennie nie tylko swoim samochodem osobowym ,ale także jako kierowca autobusu i widzę jak nieraz dochodzi w tym miejscu do bardzo niebezpiecznych sytuacji.Poprawa widoczności pomogła by zlikwidować część tych zagrożeń.Mam nadzieję że nie trzeba będzie czekać do następnego wypadku!!!!!!!!

4

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Mała rzecz a cieszy!!!!!!!!

5

(64 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Potwierdzam teorię ZENONA.Takie światła doskonale spełniają swoja rolę i bardzo przydały by się w centrum Czańca.Ze swojego doświadczenia z jazdy po Czańcu ( a kręcę się tam dośc dużo w celach zawodowych) jak widzę rejestrację KWA lub KR to wolę się usunąc z drogi ( POZDROWIENIA DLA LAJKONIKÓW)

6

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Może podstawą do takiej gminnej orkiestry ,byłaby orkiestra z Porąbki.Miałem okazję kiedyś jej posłuchać na koncercie w Kobiernicach.Nie jestem muzykiem ,ale tam widać dobrą pracę i fachowość w prowadzeniu kapeli.Ta muzyka cieszyła ucho.

7

(13 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Może dyskusja się ruszy, jak Pan ujawni tą swoją wiedzę.Wszyscy są bardzo ciekawi co dzieje się w naszym otoczeniu.