1

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny panie Sasiad, prosze nie przyjmować to jako chwalenie się ale na temat składu osobowego orkiestr detych to możemy podyskutować bo juz w latach 90 - tych,  kiedy grałem w niedalekiej orkiestrze dętej co zdobyła  pierwsze miejsce  w orkiestrach dętych OSP w Polsce byli orkiestranci dobierani a będąc zaproszony wraz z kilkoma kapelmistrzami z rejonów Polski na Finałowy Konkurs Orkiestr Dętych OSP do Krynicy w 2006 r. przez ZG ZOSP RP,.  też widziałem m.in. Orkiestre dętą z Wilamowic i Pisarzowic i znam kto i z jakich orkiestr tam grał.   Twierdze, że są orkiestry co nie dobierają innych orkiestrantów  ale w Czańcu jak uczyć, kiedy m.in. Pan Chwała tak jak na Forum twierdzi, że kapelmistrz nie umie uczyć, to rodzice najczęściej nie znając zasad muzyki po kilku miesiącach czyli aż  Pan Chwała nie zidentyfikuje rodziców uczni i nie opowie im swojej teorii o moich kwalifikacjach, rezygnyją z wysyłania na nauke muzyki swoje dzieci. I tak się dzieje od trzech lat. A o tym co pisze to mi mówili inni orkiestranci o zainteresowaniu  danymi osobowymi uczni w orkiestrze.  Jeżeli ktoś jest faktycznie zainteresowany pomocą w orkiestrze to zapraszam na rozmowe z orkiestrantami w dni nauki muzyki /prób/. Z poważaniem jw.

2

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Panie, ale nie szlachetny Chwała jest takie Powiedzenie, które do Ciebie pasuje cyt: Jak pewnej pani pluniesz w oczy to mowi, że deszcz pada"  Przepraszam czytających forumowiczów za ten cytat ale jak można określić fałszywe twierdzenia  Pana Chwały pt. 'jedna pani drugiej pani". Tylko utwierdza fakt w jak perfidny sposó zniechęca dzieci od orkiestry za przeproszeniem jak agent ....wypytując  młodych o mnie  -  a w tym przypadku to wielka banialuka, bo lekcje byly prowadzone pod nadzorem fachowca pedagoga od muzyki.  Ja twierdze. że w Czańcu orkiestra była i jest od 1927 r. i nadal będzie  a Pana Chwałe prosze po raz kolejny aby po nieobecności 25 letniej w Orkiestrze Dętej w Czańcu przestał robić za kreta  "na chwałe panu" jak to pisał sam wielokrotnie.  Panie Chwała ja będe starał się nie dyskutować na Forum.  Napisz forumowiczą jak Cię pytali gdzie i ile grałeś oprócz 2 lkat w orkiestrze górniczej i tej co w tym czasie jak studiowałeś. Ilu ucznio wyuczyłeś na instrumentach dętych i jakich. A skoroś taki szpec - filozofomuzyk, to napisz w której orkiestrze obecnie grasz i czy wiesz jak wygląda batuta bo o dyrygowaniu to nie masz zielonego pojecia praktycznego a skoro chciałbyś instruktorów do nauki to twierdze, że i o nauce gry na in, detych nie masz pojęcia. Jak chce pan panie Chwała, to jak mnie pan uderzył w jeden policzek to ja panu nadstawiam drugi bo intrygi u pana wiele.

3

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Dziękuje za dobrą rade, i nie podnosił bym tematu pisowni gdyby nie  złosliwe uwagi pod moim adresem.  Panowie Morlinek i Sąsiad, kto nie poprowadził orkiestry amatorskiej od proszenia ich rodziców aby pozwolili się uczyć grać na in. dętym dziecku, douczeniu z przedmiotu matematyki na pierwszych lekcjach do wygrania nagrody z tym uczniem, nie powinien zabierać głosu jak chłopski filozof  mec. i niech się zwie jak się chce  Ta... Chw... . Nie dziwcie się prosze, że obecnie w naszej orkiestrze jest tak a nie inaczej. jest mało chętnych do nauki, a kiedy prowadził kapelmistrz lekcje żywej muzyki wraz z Panią Katarzyną . B. to uczniowie pytają ile zarobią w orkiestrze i to jest fakt a nie peplanina T.Ch. Kiedy u nas było 35 do 40 orkiestrantów zasilaliśmy inne sąsiednie orkiestry m.in. z Kóz . Mało Orkiestr Dętych obecnie gra  tylko własnymi orkiestrantami tak jest i w Czańcu z orkiestrantami a i w sporcie, aż do czasu jak będą chętni do nauki grania na in. dętym a taki sam problem jest w chórach, brak chetnych młodych ludzi.                                                                 Prosba do Chwały Tadeusza - 25 lat nie grałeś w Czańcu i orkiestra miała sukcesy i upadki ale Ty nie przyszedłeś i nie pomogłeś dopiero od trzech lat jak szukasz pracy to kopiesz dołki pod wszystkimi i mówisz, że to na chwałe panu.  Bo jak Ty chcesz aby byli mądrzejsi od Ciebie i uczyli za friko a Ty byś kasował kokosy to tak nie było i nie będzie w ruchu amatorskim. Młodzi ludzie grający w orkiestrrze  są lojalni i mówią o nakłanianiach.  Jak corocznie od 10 lat Orkiestra Dęta z Czańca pojedzie grać do Wadowic 15 maja br.  " Strazacy Ojcu Swiętemu" może ktoś zasponsoruje autokar  a to jest problem jakich jest kilka na dzień dzisiejszy a nie filozofia Kiepskiego Tadka przepraszam Ferdka . Z pozdrowieniem / to nie muzyk nadawał:/

4

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Panie Tadeuszu Chwała, z szacunku dla uczciwych forumowiczów odniosę sie do pewnych Twoich wypowiedzi na "Forum... ". Odnosi się pan do mojego błędnego pisania a ja proponuje zobaczyć, cyt. admina "byki w pisowni" art. z 14.01.2011 r. jak i w następnych art. stawia pan przecinek przed następnym wyrazem a nie po ostatnim,/to jest pikuś/ w art. z 16.01.2011 r. cyt. "To,że rozmawiałem z Wótem" sądze, że miało być z Wójtem.  art. do "radny" w styczniu 2011 cyt. "tak jak pan wykrzykiwać na wójta,jezierską" ja muśle, że powinno być "Wójta, Jezierską" - przepraszam wymienionych za cytat. W tym art. pisze pan Tadeusz Chwała cyt. "modlitwa przy grobie Jana Palla II", nie wiem panie Chwała czy znajdzie pan taki grób, ja z orkiestrą byłem dwukrotnie i nie widziałem, ale sądze że jak błędna pisownia tak i fałszywa obietnica wyjazdu dla młodych ludzi z zespołu. W art. z 21.01.2011 cyt. "najprawdopodobniej zostane wyoutowany", TEN OSTATNI WYRAZ TO CHYBA ZAPAMIĘTANY Z CZASÓW KONCERTOWANIA ZA GRANICAMI POLSKI.   w ART. z 16.01.2011r. cyt. "Musze nadmienić,że ja i moja małżonak", czyżby twoja zona była małżonakiem ???. Panie Chwała . Jak "grasz Panu" to znasz przypowieść aby nie szukać żdżbła w czyimś oku jak w swym masz belke. WSTYD PANIE CHWAŁA TADEUSZY WSTYD A GDZIE ambicja  MAGISTRA MUZYKI. Pan Chwała pisze w art. z 20.02.2011 r. cyt. "Aby nauczyć chociażby podstaw gry na instrumentach... trzeba mieć o tym blade pojęcie. Jeszcze się taki nie narodził. Jednak nikt o zdrowych zmysłach nie podejmie się odpowiedzialnosci". Chcę Pana zapewnić, że w znaczącej większości w tym i ja i  śp.Balcy byli i są instruktorem i dyrygenetem a kto chce inaczej to jest leniem lub niedouczony albo i to i to. W art. z 28.02.2011 r. pisze pan cyt." W niewątpliwie istniejącym problemie, nie można sie dopatrywać tylko i wyłącznie winy samego pana Kapelmistrza. Poniekąd jego osoba stała sie swego rodzaju ofiarą systemu." .PANIE CHWAŁA TADEUSZU, TO PAN ze mnie zrobił ofiare a przy okazji ofiarami padli młodzi ludzie kiedy stwierdziłeś. że nie ma kapelmistrz cyt. " umiejetności a ni wiedzy" /byk/.  Napisałeś też, że w temacie nie wyszło cyt. "bo ludzie nie mają niestety świadomosci potrzeb społeczeństwa"  PANIE CHWAŁA PAN CHYBA BYŁ NA KONCERCIE W SAN MARINO JAK PANI UCZYŁA LOGIKI I TEGO, ŻE SPOŁECZEŃSTWO TO LUDZIE. Tu się potwierdza pisanie mojego kolegi o historii /tej negatywnej/ w pierwszym art. dot. nauki i ukończenia nauki w uczelni Pana panie Chwała. Cyt. z 20.02.2011 r. "Eugeniuszu i twój "Psie Sabo" - dokąd zmierzasz prowadząc taką gre".  Z nauki na uczelni i logiki wynika, że Eugeniusz to ja a pies Saba to adwersarz z tej polemiki a z nim to mnie nie po drodze. Przypominam forumowiczom, że kiedyś obecny pracodawca nazwał pana Chwałe publicznie "człowiekiem szlachetnym". I tu pytanie do Pana Chwały czy szlachetnym człowiekiem jest ten co od około trzech lat usiłuje zniszczyć Orkiestre Dętą przy OSP Czaniec aby jak sęp adeptów tej orkiestry zgromadzić wokół siebie i grać " NA CHWAŁE PANU" JAK TO W JEGO WYPOWIEDZIACH EKSPONUJE.  CZY SZLACHETNYM CZŁOWIEKIEM JEST TEN CO ZNISZCZYŁ  DOROBEK  48 LAT GRANIA W KILKU ORKIESTRACH A OD 18 LAT NAUCZANIA I DYRYGOWANIA W ORKIESTRZE OSP CZANIEC osiągając wspólnie z orkiestrantami wiele sukcesówe - pisząc apsolutną nieprawde na "Forum".  Po tym co pan Panie Chwała wypisywal odeszło kilku orkiestreantów i pewno pan  z tymi co ich pan "powoływał ' na swym "apelu żywych i zmarłych" na uroczystości  jaka się zbliża. Czy szlachetnym człowiekiem można nazwać pana Chwałe co pisze w art. z 28.02.2011 r. że kapelmistrz stał się ofiarą "systemu". Na zakończenie, panie Chwała Tadeuszu za dużo u pana pisania jak to pan działa "na chwałe panu"  ale jak pan przeanalizuje swoje zachowanie wobec bliżniego swego to reszte pan sobie dopowiec. Panie Chwała Tadeuszu zniszczył mi pan reszte mojego życia wobec rodziony, mieszkańców rodzimej wsi Czaniec i dziesiątek  kapelmistrzów z prawie całej Polski z którymi uczestniczyłem na szkoleniach i koncertach a najbardziej wobec orkiestrantów Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP Czaniec . Prosze też aby forumowicze nie znający tematu prowadzenia Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Czańcu nie piosali banałów a jeżeli chcą pomóc naszej orkiestrze to prosze o kontakt osobisty. Dziękuje za uwage i te mądre i głupie wypowiedzi na "Forum"  w temacia Orkiestry z Czańca i jeszcze raz prosze o pomoc w utrzymaniu Orkiestry w Czańcu. Ja chcąc prowadzić orkiestre pomogłem kupując kilka instrumentów oraz całą biblioteke muzyczną za własne pieniądze a Was  mieszkańcy Czańca prosze o przysyłanie młodzieży do nauki muzyki w naszej orkiestrze za darmo a nie tak jak było w latach 1984 do 1990 r. a odnośnie metodyki nauczania to możecie Państwo być obecni w czasie lekcji muzyki i samemu ocenić a efekty będą jak w poprzednich latach. Z muzycznym pozdrowieniem Kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej przy OSP w Czańcu

5

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Morlinek  przeczytaj swój wpis dot. muzyk6 jak nie jesteś analfabetą i zastanów się czy Twoja rejestracja w Forum była tylko po to by używać słow obrażliwych wobec innych i przeczytaj albo poproś by ktoś przeczytał Tobie regulamin i cel rejestrowania sie na Forum a może poproś o dar rozumu dla siebie a idą swięta!!!        Życze dużo dużo zdrawia Muzyk6

6

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Szanowny Panie admin błędy biore na siebie  a jeżeli poprawiasz to czytaj inne a tam można język połamać - a do mojego pisania to była zwykła złośliwość chyba. Pozdrawiam

7

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Panie Tadeuszu - bywalec, człowiek niegodziwy to taki, któremu ktoś pomaga a ten odpłaca się szkalując tego dobroczyńce, tak jak Ty to zrobiłeś z "GOK" otrzymując stroje dla zespołu z którego posrednio i Ty czerpiesz zyski, a było to tylko dobre serce a nie obowiązek ze strony fundatora. Niegodziwym człowiekiem jest też ten, kto "na forum publicznym" pisze o braku umiejętności i  cyt."braku brzmienia orkiestry",  o kimś, kiedy piszący niegodziwości nie zna całkowicie wyszkolenia i przygotowania do pracy instruktora i dyrygenta orkiestry dętej. A pan to dokonał, zapominając o fakcie, że razem w jednym czasie odbieraliśmy  zaświadczenia instruktorskie w Wojewódzkim Urzędzie w Bielsku-Białej z tym, że ja po państwowym kursie i egzaminie pedagogiczny   oraz państwowym egzaminie w najlepszej wtedy a i dziś Orkiestrze Dętej OSP Chocznia, gdzie 16 lat pobierałem praktyke pod batutą dyrygentów klasy krajowej. Pisząc o pałce pomyliłeś się ale to z racji twojego wieku ja w orkiestrach dętych gram od 1962 r a w 1963 pierwszy raz występowałem z jedną sąsiednią orkiestrą grając na akademij 1 maja w Kętach a nauke z racji wieku rozpoczynałem na werblu i grając wymachiwałem nawet dwoma pałkami, nie miałem pojęcia wtedy o WSK. Pan grał tylko jeden raz pod moją batutą 2 na 1 to jest dwa takty odpoczywałeś a jeden grałeś ile pary pomimo dynamiki  piano i wtedy obok Ciebie młodzież stanowczo zaprotestowało aby nie zapraszać takich co mało grają a jeszcze " bez brzmienia " i intonacyjnie,  i fine. Ja posiadam wiedze nauki grania na prawie wszystkich instrumentach dętych bo wyuczyłem kilkudziesięciu orkiestrantów i na różnych instrumentach dętych od klarnetu, saksofonów sopran alt tenor baryton, kornetu, trąbki Es, rogu,  tenoru, puzonu C, basu i perkusji a i jak trzeba to gram na części z nich i mam problemów z rozpisaniem utworu bo kilkanaście napisałe i aranżowałem i jakoś orkiestry grają te utwory. Sam piszesz, na siebie bata z tej złośliwości, że trzeba lata praktyki grania na instrumencie bo ty tylko masz dęty jeden opanowany a tu trzeba i ja mam opanowane jak wyżej. Przedmiot instrumentoznawstwo opanowałem i zdawałem po kilkudziesięciu seminariach przed Państwową Komisją Egzaminacyjną w Warszawie na ul. Brzozowej, ale jestem przekonany, że nie wiesz jaka to uczelnia. Będąc dyrygentem w orkiestrze trzeba ciągle sie szkolić i na takie kursy  jade i przez kilka dni ucze się chociażby w Orkiestrze Koncertowej WP w Warszawie, CAK Warszawa, ODAK w Łucznicy ZG ZOSP RP w Przewięzi a i zaproszenie mnie przez ZG ZOSP RP w Warszawie jako jednego z kilku kapelmistrzów  na Ogólnopolski Festiwal Orkiestr OSP w Krynicy-Zdroju.            Nie jestem pewien czy jest Pan świadom, zniechęcania i tak już małej liczby młodych do nauki grania w Orkiestrze Detej w Czańcu a tego już nikt nie zmieni bo kropla dziechciu wszystko zniszczyła  czyt: niegodziwości i nieprawda napisana przez pana o mnie  jako kapelmistrzu i tym, który ma na swoim kącie w tym i na Koncertach Międzynarodowych  i krajowych wraz z orkiestrantami a może dzięki nim, kilkanaście wyróżnien a i II i III miejsc i kilkanaście nagród. A tego się nie ukryje straszeniem  "literą prawa" kapelmistrza. A jak nie będzie  orkiestry detej w Czańcu to dzieki pana niechlubnym działanią.  Reasumując chciał pan być dyrektorem GOK w Porąbce stawia Panią Dyrektor w złym świetle bo pan nie został a przecież sam pisze, że ma muzyczne wykształcenia to dlaczego startuje pan na Dyrektora GOK, Wójta,  skoro nie ma wykształcenia stosownego, zaś w muzyce tylko filozofia i chęć otrzymania dużych i łatwych pieniędzy  cyt. prezesa.  i moje odczucie a sądze, że i wielu czytelników tej strony. Gdzie pana nie chcą bo znają pana mściwość to tam pan robi zamieszanie a przecierz Forum  ma być na poprawe tego co jest a nie robienie tzw. krecjej roboty jak w orkiestrze w Czańcu  od trzech lat jak przypuszczam kiedy to odmówiono Panu bycia "Panem Kapelmistrzem. Prosze internautów o wybaczenie mnie i mojemu koledze od 1 art. a jeżeli ktoś chce może przyjść i zapytać jak trzeba pracować i ile pieniędzy dołożyć aby prowadzić orkiestre w Czańcu mając ww.adwer... Prosze też Pana Tadeusza aby nie straszył mnie SMS ami na telefon , którego nr. wyłudził planowanym z mojej strony podstępem. Tym co chcą obdarzyć powagą sprawę dziekuje a i przeciwniką też dziękuje. "Muzerek6"Pozdrawiam:/

8

(13 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Tadeusz Chwała napisał/a:

Pozwoliłem sobie utworzyć nowy wątek,który miałby być kontynuacją a także uzupełnieniem poprzedniego wątku "Orkiestra Dęta przy OSP Czaniec -opinie"

Po analizie faktów pojawia się kolejny temat na ,który warto rozprawiać a chodzi tu o sposób działania Pani dyrektor GOK.
Podstawowe pytanie na,które warto sobie odpowiedzieć brzmi:
-czy Pani dyrektor z wykształcenia pielęgniarka a powołana na urząd przez wójta Gminy Porąbka była moralnie upoważniona i podjęła właściwą decyzję pozbawiając młodzież jak sądzę bardziej fachowego niż w przypadku Pana Chmielniaka przewodnictwa w procesie nauczania gry na instrumentach dętych oraz tworzenia właściwego brzmienia Zespołu?
-czy Pani dyrektor ma świadomość,że podejmując taką a nie inną decyzję wyrządza młodzieży szkodę nie do naprawienia?
-czy rodzice poszkodowanych dzieci i młodzieży mają świadomość istniejącej sytuacji?

To tylko kilka pytań dotyczących pojedynczego przypadku.

Zachęcam Państwa do wypowiedzi jeśli macie wiedzę na temat ewentualnych innych przypadków mających miejsce na terenie Gminy a które pośrednio lub bezpośrednio są związane z niewłaściwym wypełnianiem obowiązków przez dyrekcję lub pracowników GOK lub innych nieprawidłowości związanych z tymi urzędnikami.
Zasad przyjmowania do pracy:
-czy stosunek pracy nawiązywany jest tylko poprzez powołanie czy wg ogłoszonego konkursu na dane stanowisko?
-czy wszystkie osoby powołane spełniają wymogi formalne do wykonywania obowiązków w obszarze kultury?
Temat  zasad współpracy z GOK określonych podmiotów gospodarczych też wart jest omówienia .
Ja osobiście mam szerszą wiedzę na ten temat ,  ale pozwolę Państwu najpierw wypowiedzieć się w przedmiotowej sprawie.

9

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Panie administratorze jakimi zasadami się pan kieruje wykreslając  sam numer telefonu bez określenia do kogo należy a dopuszcza pan do podawania danych osobowych z imienia i nazwiska oraz ujawnia link i dane personalne, mam na myśli art. "Tadeusz Chwała  bywalec" Do odbiorcy tego sms wysłano "straszaka"  związanego z tą stroną więc jako pośrednik zapytałem kto to jest bo nie znam możliwości przeprosić "nr. telefonu". Jeżeli Pan poprawia błędy to wszystkim bo było by czerwono na innych art. choć lepiej nikomu nie poprawiać bo błędem  np."ż"  nikt nikogo nie obrazi ale podać imie i nazwisko to już najmniej przesada. Pozdrawiam i łącze wyrazy szacunku. Muzyk.

10

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Włascicielu nr. telefonu  6XX XXX XXX, który wysłałeś sms  w dniu23.02.2011 r. o godz. 22.40 wzywający aby jego odbiorca ciebie przeprosił w związku z art. na łamach Forum Czaniec do końca tygodnia , za naruszenia dobra osobistego bo w poniedziałek złożysz zawiadomienie na Policji a w konsekwencji podasz sprawe do sądu i poniesie odbiorca sms koszty sądowe bo posiadasz materiały dowodowe nie do podważenia, nie strasz tylko podaj w sms -ie kto ma być   "przeproszony"  jeżeli masz jakieś nazwisko i imie . cool

11

(14 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Jak macie państwo życzenie zapraszam na forum Czaniec tam więcej napisałem.

12

(14 odpowiedzi, napisanych Z życia OSP)

Panie zynus a w jakich to orkiestrze pan Michał grał i takie nagrody otrzymywał a sam nie pamieta jak kapelmistrz Chmielniak od pierwszych tygodni dowiadywał się dlaczego nie chodzisz na lekcje a i z wiadomości o graniu to ty wiele nie nauczyłeś się choć inni w tym czasie pojęli rzemiosło muzyki i grali. Piszesz niewiarygodne i nieprawdziwe zdarzenia i najlepiej pisz to co wiesz jako fakt a nie to co chciałbys aby tak było. Zielonego pojęcia nie masz jakie osiągnięcia Orkiestra Deta w Czańcu pod dyrekcją pana Chmielniaka zdobyła i nie pisz. ze jak ty przyszedłeś to pan Chmielniak nie był kapelmistrzem bo to nieprawda a jezeli to napisz jak się nazywał kapelmistrz i w którym roku wstąpiłeś do Orkiestry Detej w Czancu . Kazdy kto grał lub gra w orkiestrze w Czańcu potwierdzi, że piszesz banały nie mające prawie nic wspólnego z prawdą. Przyjdz na sale prób i zobacz efekty pracy Pana Chmielniaka kapelmistrza i orkiestrantów tych co coś chcieli i zrobili i robią dalej. Nie kazdy orkiestrant może zagubić swój ubiór jak ty.

13

(1 odpowiedzi, napisanych Ogłoszenia)

Sprzedam mieszkanie w budynku 4 rodzinnym bezczynszowe, 76 m2 w cichym centrum Kęt, ogrzewanie na gaz lub piec węglowy do tego strych, piwnica 27m2 i działka na altanke lub rabate z garażem. kontakt 33 8109456

14

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

od Górny Czaniec. Występuje pierwszy raz na forum a do tego przyczyniłeś się swoją wypowiedzią Tadeusz. występuje anonimowo bo nie jesteś godny  aby ktokolwiek się Tobie przedstawiał a pisze per Ty bo Ty jesteś nikim więcej jak tylko delikatnie rzecz ujmując człowiekiem bez ambicji. Uważasz iż w Czańcu nikt nie zna Twojej przeszłości i co tu dużo mówiąc w większości niegodnej. Ja wiem, jak uczyłeś się grać u śp.pana Balcego od 1983 r. i granie pojmowałeś chlonnie ale już w latach 1996 uważałeś że chałtura życie ci uratuje a to, że śp.pan Balcy jeżdził do ciebie do domu i prosił byś dalej uczył się grać i grał ignorowałeś a tym samym nie darzyłeś szacunkiem jak to opisujesz, mijając się z prawdą jak w prawie wszystkim co piszesz i wykazać chcesz Twoje filozoficzne mysli. Napisz dlaczego odszedłeś z orkiestry kiedy dyrygenetem nie był ten co obecnie a napewno szanowany pedagog i to z prawdziwego zdrzenia a nie taki jak siebie mianujesz pedagogiem. Znam Twój charakter jaki wykazywałeś w czasie uczęszczania na studia i ukończenie lecz ludzie uczciwi nie powinni nawet czytać o Twych wybrykach. Nie wykazałeś też Twoich filozoficznych zacięć w czasie pracy kandydackiej na 3 Komisariacie Policji w Bielsku Białej  przez dwa i pół roku bo po tym zakończyłeś. Nie wykazałeś się też OK prosząc o prace w barze za grajka. W/g prawideł trzeba być dobrym uczniem aby uczyć a skoro jesteś taki wylewny to napisz w jakiej Orkiestrze Dętej i jaki okres grałeś, że potrafisz tyle krytyki negatywnej pisać wobec kogoś kogo widzimy jak z młodzieżą gra organizuje im wycieczki, choć wiadomo, że nie zawsze im ładnie wychodzi ale to nie moja dziedzina i nie wiem dlaczego ale i też trzeba przyznać ,że w większości to ładnie grają i należy pomóc w trym aby było w Czańcu więc ej młodziezy w orkiestrze a nie odstraszać jak Ty, że nic nie umie . Prawdą jest też bo miałem przyjemność być w sali prób i widziałem kilkadziesiąt dyplomów i pucharów a nawet z poza granicy Polski wykazujące zajęcie czołowych miejsc. Ja sam pomagałem finansowo niewyczytając ? kiedy zbierali na wyjazd do Rumji ? na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Religijnej i później mówił ksiądz, że zdobyli drugie miejsce. Jeżeli masz troche ambicji to nie pomawiaj o brak wyszkolenia pana Chmielniaka bo też wiem, że posiada uprawnienia a i na kilkunastu kursach dyrygentów był a na jeden kurs to uczęszczał  około roku. Jezeli piszesz o pani dyrktor GOK w Porąbce to się nie rób większym bezrozumnym jak jesteś i obserwuj to co dobrego robi dla społeczeństwa i młodzieży choćby i to. że kilkadziesiąt młodych ludzi z Czańca mają warunki do nauki gry w Orkiestrze Dętej a trzeba inne koła zainteresowań wymienić i same imprezy jakie pani Dyrektor organizuje dla mieszkańców gminy to trzeba być takim " pedagofilo" jak ty aby nie uznać pracowitość pani Dyrektor GOK. Ty gdybyś - "Panie nie pozwól" był w GOK dyrektorem to byś to zrobił co obecnie w Orkiestrze Dętej w Czańcu bo umiesz oszołomić. A tak na zakończenie to napisz kto i za czyje pieniązde zakupił ubrania do zespołu, który Twoja żona prowadzi przy kościele w Czańcu a ty jeszcze poza "plecy obmawiasz swojego pracodawce tak jak panią Dyrektor GOK i Wójta Gminy. Kiedy będziesz wykonywał czynności katolika to nie zapomnij o tych pomówieniach i wyznaj je. A do mieszkańców Czańca mam prośbe aby nie dać się poróżnić byle komu i zadbać aby więcej dzieci uczęszczało na nauke grania do Orkiestry Dętej w Czańcu bo ich jest obecnie mało a było nawet ponad 40-tu. Przy Orkiestrze Dętej w Czańcu jest Rada Rodziców i u nich też można uzyskać ewentualne informacje. Dziękuje za przeczytanie i prosze i wypowiedzi z powazaniem dla Was.