1

Temat: Zagłębocze

Zagłębocze to część miejscowości Czaniec zamieszkała przez wiele osób. Ale pamięta się o niej tylko podczas wyborów. Potem amnezja. Ten duży obszar czeka na drogę juz nie chcę mówić od kiedy a ta właśnie droga jest w planach tylko podczas kampani wyborczej w wyborach samorządowych. Przejazd tego nie długiego odcinak to makabra - czy ci ludzie nie zasłużyli sobie na to aby mieć dojazd do domu przynajmniej dobry?

To tylko POLSKA !!!

2

Odp: Zagłębocze

Masz rację, przejazd tym nie tak długim odcinkiem jezdni może doprowadzić do rozstroju żołądkowego, zwłaszcza kiedy siedzi się w autobusie MZK, którego wiek określa się na pełnoletni smile
Dziwi mnie dlaczego mieszkańcy Zagłębocza nie wypowiadają się na ten temat?!

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

3 Ostatnio edytowany przez wiki (2005-10-27 09:56:24)

Odp: Zagłębocze

Mieszkancy wypowiadają się na temat naszej "równej" drogi. w Radzie Gminnej działa nawet jedna z mieszkanek Zagłębocza ale niestety jak każdy dba tylko o swój dojazd do domu.
   Wydaje mi się ze szybko się tutaj drogi nie doczekamy - a autobusy juz niedługo przestaną tutaj kursować :-(
Bo na Zagłębocze nie ma ani "normalnej" drogi ani lamp wzdłuż niej i wracanie wieczorami do domu nie należy do przyjemności!!!

4

Odp: Zagłębocze

Admin  luzdzie z Zagłebocza  i nie tylko juz duzo napisali na  temat tej drogi i oswietlenia  na tym forum. Proponuje poszukac i poczytac smile Ale tak jak Wiki napisała mamy jedną radną ktora zadbala tylko o siebie i załatwiła sobie dywanik na drodze do swojego domku a reszte ma głeboko gdzies. Myśle że ludzie przyjdą po rozum do głowy i podziekują tej pani bo ona kompletnie nic nie robi tylko kase bierze z gminy.

5

Odp: Zagłębocze

DOKŁADNIE, zawsze jest tak, że radni sobie przypominają o innych dopiero przed wyborami samorządowymi... reasumując musicie na zagłęboczu wybrać osobę, która zadba nie tylko o swoje interesy...

6 Ostatnio edytowany przez bombowiec3 (2005-12-23 22:54:39)

Odp: Zagłębocze

to samo jest na wielu innych ulicach Naszej miejscowości [gdzie radny to nowy dywan]

7

Odp: Zagłębocze

masz rację, coprawda spośród 6 radnych tylko 2 walczyło o "swoje" drogi!!   No w przypadku jendej radnej to był jedyny przejaw jej aktywności:)

tempus fugit

8

Odp: Zagłębocze

Czy myślisz o radnej z Zagłębocza ??? wink

9

Odp: Zagłębocze

oj też też:) ale jest jeszcze jedna radna, która siedziała jak mysz pod miotłą i walczyla tylko o asfalt na własnej ulicy...:)  cóż nasuwa sie smutny wniosek, mianowicie można dość przewrotnie rzec- "chcesz miec asfalt pod sam dom idz i na siebie oddaj głos":)

tempus fugit

10

Odp: Zagłębocze

e ta  ja tam lubie jak sie jedzie w autobusie a ludzie z skwaszona mina i komentarzami wjezdzaja na zaglebocze a potem sie wstaje a im kopara opada

11

Odp: Zagłębocze

Kilka słów z mojej strony. Droga na Zagłębocze - przynajmniej jej początkowy odcinek to zasługa również szanownego p. Łyczki, Niestety, ale droga przystosowana do lekkiego ruchu osobowego bardzo źle znosi traktowanie ją przez ważące 20 i więcej ton zestawy kołowe. Uważam że w ramach swojej działalności powinien tę drogę naprawić. Inną sprawą jest wjazd na stację paliw... ale to juz na inną epopeję.
A to Polska właśnie...

12

Odp: Zagłębocze

A to p. Łyczko mało płaci podatków za swoją działalniość na terenie gminy??? Jak mu zezwolili na taką lokalizację i działa legalnie to niech mu też zapewnią odpowiedną drogę, żeby jej nie roz**eprzał byle ciągnik siodłowy z wanną. A jeżeli mu na taką działalność nie zezwolili to gdzie są do tej pory wszyscy. Prosto jest p**przyć, że gmina biedna i nie ma pieniędzy, ale podatki się umaża np. takiej stacji paliw BP. Moim zdaniem umożone podatki to powinni mieć ci przedsiębiorcy, którym gmina nie zapewnia właściwej infrastruktury, która jest im potrzebna. Poza tym kasa leży. Trzeba tylko troszkę pomysłu i troszkę wysiłku, żeby się po nią schylić...ale to już na inny temat gadka, chyba nie w tym wątku...

13

Odp: Zagłębocze

Za tą drogę odpowiada Powiat Bielski.
A jak znam P. Łyczkę to zanim zapłaci za naprawę (nie nową - bo ta już się nie nadaje do naprawy) to zażąda pieniędzy za zniszczone samochody po takiej drodze.
A co do podatków to może 2 a może rok płaci podatki do UG Porąbka. Wcześniej miał siedzibę firmy w Kętach i do Porąbki trafiały tylko podatki od nieruchomości, ale jak nie On to ktoś inny podatki akurat za tę nieruchomość by zapłacił.

14

Odp: Zagłębocze

Pan Ł. płaci podatki (np. od środków transportowych) w gminie Kęty bo tam ma zarejestrowaną działalność i samochody. Droga na całej swojej długości jest w opłakanym stanie (tzn. nawierzchnia, rowy melioracyjne zarośnięte i brak oświetlenia) a nie tylko do stadionu, tylko nikomu w gminie nie zależy żeby dopominać się o remont tej drogi, ale jest nowy radny Grzegorz Z. pochodzący z Zagłębocza więc zobaczymy czy mu się uda coś zdziałać.

15

Odp: Zagłębocze

Teraz już P. Ł. ma siedzibę w Czańcu więc płaci podatki do Porąbki, ale to od niedawna. Podejrzewam że to dlatego aby móc brać udział w przetargu na transport i dostawę materiałów, ale nie jestem pewien.
Co do samej drogi to nowi radni podjęli już działania w tym kierunku (szkoda że Radni a nie pracownicy UG), niestety jest to poważne przedsięwzięcie bo polega na wymianie całej drogi włącznie z odwodnieniem i utwardzeniem podłoża. Nie ma sensu naprawiać aktualnej Zagłębocze bo za niedługi czas będzie wyglądała podobnie.
A Pan Zontek chyba już nie mieszka na Zagłęboczu.

16

Odp: Zagłębocze

Tak jak napisałem Grzegorz Z. pochodzi z Zagłębocza, a co do pana Ł. to samochody ma dalej zarejestrowane na Kęty czyli podatek transportowy idzie do Kęt.

17

Odp: Zagłębocze

Tak czy inaczej. Wątpliwości nie podlega, że nowa droga na Zagłębocze jest koniecznością pierwszej potrzeby. Uważam jednak, że więcej zrobić powinien tu wybrany zdecydowaną większością waszych głosów pan WW z rady powiatowej gdyż, jak ktoś już wspomniał jest to droga powiatowa. Napisaliście tu jeszcze jedną bardzo ważną moim zdaniem rzecz. Odwodnienie drogi to podstawa. Ale nie tylko wzdłużne (rowy czy fosy jak kto woli), ale równie ważne jest odwodnienie poprzeczne (odpowiednie wyprofilowanie drogi spadkami, odpowiednia budowa podkładu), Niestety w Czańcu traktuje się wodę tylko tak, żeby kogoś nie zalewała, ale żeby nie niszczyła infrastruktury to już się nie myśli o tym. Niekompetencja wyłazi na każdym kroku!!! I nie ma co gadać, że nie ma kasy. Jak ktoś nie ma kasy to nie stać go na dziadostwo. Trzeba zrobić mniej a do porządku. Ale wtedy niektórzy musieliby wznieść na wyżyny swojego intelektu i zacząć myśleć w perspektywie trochę dłuższej niż czas trwania kadencji... Założę się, że 90 % dróg zrobionych w Czańcu w ramach akcji "kampania wyborcza" (znam przypadki że Pan Radny - były i obecny, OSOBIŚCIE latał z flaszką miedzy robotnikami kładącymi asfalt) po najbliższej zimie będzie wyglądać jak ser szwajcarski. Wszystkie te fragmenty, o których wiem, są zrobione beznadziejnie, na odwal, wąsko i przede wszystkim nierówno. Kto to odebrał??? Chyba nie takiej drogi chcemy na Zagłębocze i wogóle nie takich dróg chcemy...

18

Odp: Zagłębocze

Upieram się jednak że P. Łyczko powinien partycypować w kosztach naprawy drogi.  Skoro dostał pozwolenie na lokalizację swojej firmy tu a nie gdzie indziej to gmina z urzędu powinna mu nakazać doprowadzenie drogi do stanu w którym będzie mogła obsłużyć cięzkie pojazdy. Powiem krótko. Nie jadę tam tędy, bo szkoda mi mojego auta!!!

Panie Łyczko, powinien pan sam zrobić krok w kierunku naprawy drogi, bo to głównie za dzięki Pańskim ciągnikom ona wygląda tak , a nie inaczej.

HOWGH
powiedziałem smile

19

Odp: Zagłębocze

absolutnie zgadzam się z powyższym. jak można doprowadzić drogę do takiej ruiny?

20

Odp: Zagłębocze

Wystarczy zobaczyć na rejestracje ?KOS? to głównie multikary, jedna ciężarówka ale chyba jej właścicielem jest syn P. Ł. Kilka samochodów ma rejestracje ?SBI? czyli naszą a naczepy, wanny i tzw Tiry mają zupełnie obcą rejestrację, pewno z terenu firmy lisingowej. Ostatecznie wpływy do UG Porąbka są minimalne. I zgadzam się iż P. Ł. powinien partycypować w kosztach naprawy drogi. Rzeczywiście zniszczona jest na całej długości, ale tylko do składu jest zwężona po metrze z każdej strony. Wanna węgla może mieć 30 t, na pewno jest o kilka ton przeważona plus waga samochodu  naczepy. To o wiele więcej niż 20 t. Swoją drogą ciekawe czy wójt wydając zezwolenie na taka działalność w tym miejscu chciał przyciągnąć inwestora i myślał o konsekwencjach.

21

Odp: Zagłębocze

No właśnie a Wójt? Wydając zezwolenie powinien mieć informacje co do planowanej działalności. Jeżeli takowej nie miał, to powinien był jej zażądać. Jeżeli nie zażądał, to odpowiedzialność za stan drogi spływa również na niego.
Jeżeli Pan Łyczko zataił informacje to można wznowić postępowanie i wydać decyzję uwzględniającą okoliczności (zatajone) istniejące w dniu jej wydania. Jak się okazuje trzeba myśleć kiedy wydaje się zezwolenie. Jak mi się wydaje są obecnie okoliczności prawne do wznowienia postępowania w sprawie decyzji ostatecznej. Dlaczego nie jest wznowione? Tak niestety wygląda praca naszych urzędników w Porąbce. Pan Lyczko jest prawdopodobnie winny dewastacji drogi a Pan Wójt prawdopodobnie mu w tym pomaga wydając zezwolenie na lokalizacje.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

22

Odp: Zagłębocze

Wyskoczyliście na tą firme pana Ł. jak by tylko ona była winna i nikt inny, a prawda jest taka że ul. Zagłębocze jest rozsypana na całej długości. Rozwalona jest dlatego, że była zrobiona z "błota". Przecież to nie jest nawet droga asfaltowa tylko zwykła smołówka bo sam pamiętam jak ją robili. Przez następne  lata po jej skończeniu  w upalne dni nie dało się jeździć ani chodzić po niej bo buty były oklejone smołą. Taka nawierzchnia jaka jest na niej to się nadaje na boczne wąskie dróżki a nie na powiatową droge. Pobocza są wyższe od nawierzchni i woda zamiast spływać rowem melioracyjnym to płynie drogą a w zimie ją rozmraża i jeszcze bardziej dewastuje. Wina leży tylko po stronie gminy, że do tej pory nie umiała naprawić drogi. Gdyby nie dożynki w 2006 na stadionie to dziury były by do dnia dzisiejszego.  Należy zrobić droge raz a pożądnie a bedzie na wieki.

23

Odp: Zagłębocze

Racja - jakoś wykonania tej drogi jest beznadziejna, dlatego należy wykonać nową od początku.  Leże to niestety nie w gesti UG lecz Starostwa Powiatowego. Brak jednak reakcji i nacisków ze strony UG w tym temacie również mnie bulwersuje. Jak już wcześniej pisałem, niedawnoi rozmowy w spr Zagłębocza były. Oby przyniosły efekt a najlepiej pozytywny.

24

Odp: Zagłębocze

Jakoś od strony Bulowic dało się zrobić niezłą drogę, a u nas spór o kilka kilometrów asfaltu toczy sie tyle już lat!!
Unikam tej drogi jak tylko moge! Wole objechać pod kościół i później koło zamku, nadłożyć troche drogi ale jechać po ludzku.
Na miejscu mieszkańców Zagłębocza zacząłbym wnioskować o odszkodowanie do UG za uszkodzone zawieszenia, amortyzatory i inne zużywające sie pewnie z 500% szybkością niż przy normalnym użytkowaniu "normalnych" dróg.
Może wtedy wreszcie by coś zrobili. Nie wiem tylko czy takie wnioskowanie jest możliwe...?
Może Pan Zenon, który ma wszystkie paragrafy w jednym paluszku podpowie, ?

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

25

Odp: Zagłębocze

banan11 napisał/a:

Na miejscu mieszkańców Zagłębocza zacząłbym wnioskować o odszkodowanie do UG za uszkodzone zawieszenia, amortyzatory i inne zużywające sie pewnie z 500% szybkością niż przy normalnym użytkowaniu "normalnych" dróg.

jeśli juz któś chciałby wnioskować o odszkodowanie, to musi kierować swoje roszczenia wobec Zarządu Dróg Powiatowych W Bielsku - Białej......

i to jest dośc trudne.... jeśli coś sie stało to najlepiej zadzwonic po Policje, żeby spisałą protokół z uszkodzenia... wtedy jest to najlepszy dowod, poza tym warto miec swiadków....

musisz wskazac zaleznosc, związek przyczynowo-skutkowy( np. duza dziura i Ty kilka metrów dalej bez koła..)   nie wiem czy dałoby się ubiegać o odszkodowanie, żą zużycie amortyzorów etc., ponieważ jest to element, któy podleega ciaglemu zuzyciu   etc.

tempus fugit