1

Temat: Poszukuję Informacji O Ośr. Wypoczynk. W Kozubniku

Chodzi o zrujnowany obecnie kompleks wypoczynkowy HPR (późniejszy Danel) w Porąbce-Kozubniku. Będę wdzięczna za wszelkie informacje , ale najlepiej stare zdjęcia, foldery, publikacje, oraz wiarygodne i ciekawe informacjena ten temat.
Potrezbuję tego do napisania pracy dyplomowej
Czekam na odzew
Z góry dziękuję
Mój nr gadu-gadu: 4425096

2

Odp: Poszukuję Informacji O Ośr. Wypoczynk. W Kozubniku

troche informacji jest pod adresem : www.ceo.org.pl/binary/file.action?id=74276 
otworzy sie w formacie pdf

3

Odp: Poszukuję Informacji O Ośr. Wypoczynk. W Kozubniku

Czy ktoś wie co się z tym teraz dzieje? Chodzi mi o stan prawny.

4

Odp: Poszukuję Informacji O Ośr. Wypoczynk. W Kozubniku

Ja znowu słyszałem dość publiczną wypowiedź dość prominentnego polityka, że na ukończeniu jest sprawa sądowa o komunalizację tego "majątku" na rzecz gminy Porąbka. Dodam, że rozstrzygnięcie jest pozytywne, znaczy teren ma przejąć gmina. Problem cały polegał na tym, że na gruntach i budynkach wisiały niemałe hipoteki założone przez pana D. i trzeba było te hipoteki sądownie przesunąć na inne grunty tegoż właściciela, żeby przejąć grunty i "obiekty" już bez długów. Ponoć sprawa bezprecedensowa w historii polskiego sądownictwa.

5

Odp: Poszukuję Informacji O Ośr. Wypoczynk. W Kozubniku

Jakiś czas temu byłem właśnie na Kozubniku i trafiłem na prawnika pracującego chyba dla gminy. Robił fotografie, przedstawaiającuy aktualny stan budynków. Z tego co wywnioskowałem z rozmowy, właśnie po to by udowodnić D. że budynki które zostawił są w katastrofalnym stanie. Pan D twierdził że obiekty sa w stanie dobrym i są zabezpieczone smile.  No nic czekajmy na dalszy rozwój sytacji.

6

Odp: Poszukuję Informacji O Ośr. Wypoczynk. W Kozubniku

Ten wspaniały stan i zabezpieczenia zaowocowały jakieś 3 lata temu śmiertelnym wypadkiem złomiarza. Poza tym jeśli p. Danel tak dobrze zabezpieczył budynki to powinien "beknąć" za istnienie na jego obiektach prężnie działającej wytwórni amfy.

7

Odp: Poszukuję Informacji O Ośr. Wypoczynk. W Kozubniku

Bylem tam ostatnio. To co zrobiono z tym osrodkiem to poprostu jeden wielki skandal.

Jesli ktos tam ostatnio nie byl to wyglada to mniej wiecej tak:


http://img206.imageshack.us/img206/1889/kozub5wwwxl2.th.jpg

8

Odp: Poszukuję Informacji O Ośr. Wypoczynk. W Kozubniku

Może przyda ci się ten link: http://www.opuszczone.com/galerie/kozubnik/index.php

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

9

Odp: Poszukuję Informacji O Ośr. Wypoczynk. W Kozubniku

Pamiętam okres rozkwitu i świetności tego ośrodka, kiedy jeszcze trzeba było pokonać na dole budkę strażnika żeby się wogóle tam dostać. Co do jego stanu to jest tak jak jest, było wielu użytkowników-właścicieli tylko nikt nie inewstował w remonty i naprawy tylko interesował go czysty pieniądz na własnym koncie lub w kieszeni. Z ciekawszych rzeczy jakie słyszałem od jednego z budujących ten ośrodek to on i tak mu nie wróżył długiego istnienia ze względu na to że nie było konkretnych planów budowy i rozbudowy ośrodka. Podobno rano przychodził jakiś tam kierownik nadzorca i na kartce wyrwanej z notatnika rysował co gdzie ma stanąć i jak. Tam gdzie Kiczora w pierwszym planie podobno miały być garaże i na tych fundamentach po przemyśleniu tegoż kierownika wybudowano Kiczorę. Słyszałem jeszcze wiele innych historyjek, ale to już natury czysto obyczajowej i nie chcę o tym mówić. A kto mi opdpowie z jakich materiałów i za czyje pieniądze powstały powyżej kortów te domki? Jeżeli ich właściciele lorzystają z nich nadal to świetnie, bo widzą co zbudowali, a ja wolę mieszkać w namiocie ale na czystm łonie natury niż w górach i oglądać rano ruiny, a w nich meneli, pijaczków i narkomanów.

Ostrzeżenia: 1

10

Odp: Poszukuję Informacji O Ośr. Wypoczynk. W Kozubniku

dzięki za linka ww

...podpis usunięty...