201 Ostatnio edytowany przez wieszczu (2012-06-10 10:07:19)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

A ja się wybieram. Wysokim poziomem kultury "Chwalić" się należy. Co do pań przy grillu i piwku. Zasada jest ustanowiona bardzo dawno temu i kultywowana przez kilkulecie. Taki system obsługi i nieopodatkowanego zarobku nie wiadomo dla kogo, istnieje i nikomu nie przeszkadza. Dlaczego dziś ma się to zmienić? Czy ze względu na brak skoku cywylizacyjnego w Gminie Porąbka należy wykorzeniać wszystkie ugruntowane tradycje? Komu to zawadza? I ciekawe ilu czytających te słowa dostrzega kipiącą kpinę?

A tak z pełną powagą. Czy na prawdę mieszkamy w tak beznamiętnym, jedynym miejscu na świecie, gdzie, żeby było praworządnie trzeba smażyć skargi, a nie szaszłyki?

202 Ostatnio edytowany przez bibi (2012-06-10 12:26:30)

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Jaqbek napisał/a:

Zaintrygowany wpisem powyzej postanowilem spradzic jak sprawa  wyglada.
Wczoraj wybralem sie na stadion i coz P.Dwornik leje piwo -w tygodniu kierownik DK w Czancu-P.Wanda przy grillu nie przypuszczam aby miala ksiazeczke sanepidowska ale moge sie mylic to samo dotyczy P.Lucyny oprocz nich jeszcze jakies inne panie i panowie...kasy fiskalnej nie widzialem i pragonu za piwko nie mam!
.

Byłem widziałe, potwierdzam.
Najpierw jak to robią inni, ano tak

W związku z tym mam kilka pytań do naszych czanieckich radnych.
1. Dlaczego od lat publicznie dochodzi do   łamania a prawa  i nikt na to nie reaguje? Gdzie jest miejscowa policja?
2. Na jakie cele są przeznaczane pozyskane niezgodnie z prawem pieniądze?
3. Czy jest to "lewa kasa" przeznaczana na "lewe interesy"?

Czas najwyższy aby z takimi praktykamni zainteresowały się właściwe organy. Na radnych nie liczę. Imprez będzie jeszcze kilka, czas z tym zrobić porządek.

203

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Jaqbek napisał/a:

Zaintrygowany wpisem powyzej postanowilem spradzic jak sprawa  wyglada.
Wczoraj wybralem sie na stadion i coz P.Dwornik leje piwo -w tygodniu kierownik DK w Czancu-P.Wanda przy grillu nie przypuszczam aby miala ksiazeczke sanepidowska ale moge sie mylic to samo dotyczy P.Lucyny oprocz nich jeszcze jakies inne panie i panowie...kasy fiskalnej nie widzialem i pragonu za piwko nie mam!

Dzis juz nie pojde bo nie ma po co repertuar powtarza sie od lat-KGW,Chwala,szkola,przedszkole itd lepiej ogladnac mecz w tv.

Niestety tak wygląda nasza smutna rzeczywistość,że nie ma nowych znaczących punktów programu.Ponownie występujemy na Dniach Czańca,dla zainteresowanych dodam,że repertuar Zespołu powiększa się,choć dodam,że z dziećmi niełatwo o progres.Najważniejsze jest zainteresowanie i uczestnicto w projekcie.Dzieci są chłonne wiedzy.To mnie cieszy.
Zaśpiewaliśmy dzisiaj 6 utworów w tym większość to nowe pozycje.Czy wiecie ile trzeba pracować na taki wynik?
Jaqubek,dziękuję Ci za to,że wspomniałeś o Zespole Czaniec.
Pomimo braku alternatywy,na nas można liczyć.

204

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Przynajmniej coś się zmienia. Kiedyś było tylko Koło Gospodyń i orkiestra OSP, a teraz doszło kilka grup młodzieżowych.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

205

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Nie oszukujmy sie nic sie nie zmienia-repertuar na Dni Czanca jest  ciagle ten sam-sprawdzilem 3 lata wstecz.
Nie wiem czym sobie zaszkodzilismy ze katuja nas KGW orkiestra OSP zespolem "Czaniec"-repertuar od  lat ten sam czy to w Czancu czy w Porabce
a utwor "Do Wadowic wroc"byl pierwszym ktory zaspiewaliscie-do nowych nie nalezy.
Zapewniam ze sa gminie ludzie ktorzy maja wieksze wymagania jesli chodzi o szeroko pojeta kulture.

A wracajac do sprawy zainteresownaie radnych i wladz procederem zerowe-zal mi tylko tych pracownic bo albo maja niskie poczucie wlasnej wartosci albo nie maja wyjscia i musza bawic sie w barmanki-obstawiam to drugie.
Inne placowki typu szkola,przedszkole organizuja imprezy ale tam nauczycielki nie leja piwa i nie sprzedaja wodki!!

206

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Jaqbek napisał/a:

Nie oszukujmy sie nic sie nie zmienia

nawet pogoda smile

207

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Jaqbek napisał/a:

Nie oszukujmy sie nic sie nie zmienia-repertuar na Dni Czanca jest  ciagle ten sam-sprawdzilem 3 lata wstecz.
Nie wiem czym sobie zaszkodzilismy ze katuja nas KGW orkiestra OSP zespolem "Czaniec"-repertuar od  lat ten sam czy to w Czancu czy w Porabce
Zapewniam ze sa gminie ludzie ktorzy maja wieksze wymagania jesli chodzi o szeroko pojeta kulture.

Krytyk i eunuch z jednej są parafii
każdy wie jak, żaden nie potrafi.

Z dumą pragne wspomnieć, że także należę do grona wymagających odbiorców kultury. Oferta GOK nie jest dla mnie wystarczająca i zadowalająca. A co zrobić, by było ciekawiej? Trzeba mieć pomysły i fundusze. Dziś gminni spece od kultury wysługują się tym, co w gminie darmowe, dostępne na wyciągnięcie ręki, ale także tym, co gwarantuje widownię. Rodzice i dziadkowie zawsze będą pragnęli obejrzeć swoje pociechy na scenie.

Co do zespołu "Czaniec". Powinniśmy być dumni z istnienia tylu utalentowanych głosów oraz z osób ,które wiedzą jak talenty nie zmarnować, nie bacząc na koszty i prywatny czas.

Jest czerwiec tuż po tegorocznych Dniach Czańca. Mamy więc rok na zbudowanie inicjatywy, która może zadowoli większą część wymagających odbiorców kultury. Kto się przyłącza?

208

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

wieszczu napisał/a:

Jest czerwiec tuż po tegorocznych Dniach Czańca. Mamy więc rok na zbudowanie inicjatywy, która może zadowoli większą część wymagających odbiorców kultury. Kto się przyłącza?

Ehe, szykują się kolejne ścieżki rowerowe.
A poważnie teraz. Ja osobiście uważam, że nie po to są pracownicy GOKu pobierający wynagrodzenie, abyśmy my wchodzili w ich kompetencje. Każdy niech robi swoje, a albo będzie dobrze zrobione, albo będzie jasna odpowiedzialność. Amatorzy niech się trzymają z dala, bo efekty są wszystkim znane. Też uważam, że powodem tak "szerokiego" wachlarza rozrywkowego były przede wszystkim fundusze. Co do zespołu Czaniec, to rzeczywiście chwała, że jest i chwała, że ktoś rozwija pasje w tych ludziach. Jest to zespół amatorski i jako taki ich poziom nie powinien być oceniany. W ich przypadku ważniejsze są inne kryteria.

209

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Obserwując naszą gminną rzeczywistość dzień w dzień zderzam się z charakterystyczną dla nas postawą zwaną malkontenctwem. Na naszym forum udzielają się osoby nadzwyczajne, którym leży na sercu cywilizacyjny i ekonomiczny postęp gminy. Cechą, która hamuje rozwój naszej gminy jest to, że zamiast skupiać się na rozwiązywaniu problemów, skupiamy się na szukaniu winnych.

galler napisał/a:

  Ja osobiście uważam, że nie po to są pracownicy GOKu pobierający wynagrodzenie, abyśmy my wchodzili w ich kompetencje. Każdy niech robi swoje, a albo będzie dobrze zrobione, albo będzie jasna odpowiedzialność. Amatorzy niech się trzymają z dala, bo efekty są wszystkim znane.

Zgoda, pracownicy GOK pobierają wynagrodzenie, swoją drogą ciekawe w jakim wymiarze, lecz czy wszystkich możemy uznać za profesjonalistów? Życzyłbym sobie trzymać w dłoniach opasłą księgę, z której dowiedziałbym się jakie imprezy, przedsięwzięcia, hapenningi tudzież inne uniesienia kulturalne zostały zorganizowane w ciągu ostatnich np. 5 lat. I jaki jest wkład pracowników poszczególnych sołectw. Coś mi podpowiada, że nie będzie to księga, lecz raptem broszurka, a i tak w kulturalnej ofercie prym wiedzie sołectwo Czaniec.

Nie wystarczy narzekać na to, co nas otacza, trzeba to zmieniać, choćby w drobnych sprawach. Ty znasz kogoś, ja znam kogoś, Ty masz pomysł, ja mam pomysł. Wstańmy z fotela zorientujmy się jakie organizacje pozarządowe działają w gminie, wejdźmy w ich struktury i sprzedajmy nasze chęci. A może załóżmy coś nowego, świerzego, niepowtarzalnego, lub reaktywujmy to, co działało wcześniej, a z rożnych powodów znikło. Kto się przyłącza?

210

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

wieszczu, zapomniałeś krzyknąć na koniec "POMORZECIE?"
propaganda bez pokrycia, takie są realia. Na początku takie czcze gadanie mnie śmieszyło, ale coraz częściej zaczyna denerwować.

211

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Myślę, że nadal jedziemy tym samym pociągiem, lecz niestety w zupełnie innych wagonach. Kochany gallerze nie znamy się, więc nic o mnie nie wiesz. Dziś zdradzę Ci jedną tajemnicę, nigdy nie stosuję propagandy bez pokrycia i czczej gadaniny. Wręcz przeciwnie. Nasze forum niestety jest, jak zauważam tylko areną do porozmawiania i, jak bardzo chciałbym pierwszym krokiem do realizacji zamiarów. I o to chcę zaapelować. A jeśli moje wypowiedzi kogoś drażnią zawsze można je zignorować. Tylko, błagam nie walczmy ze sobą, bo wykoleimy nasz pociąg.

Aha jeszcze jedna ważna sprawa POMOŻECIE, a nie „POMORZECIE”. Taka drobna uwaga, bez urazy.

212

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

wieszczu napisał/a:

Aha jeszcze jedna ważna sprawa POMOŻECIE, a nie „POMORZECIE”. Taka drobna uwaga, bez urazy.

smile
Ani mi przez myśl nie przeszło aby z kimś walczyć. Moja wypowiedź jest jedynie efektem kilkuletnich obserwacji i to jest prawda. Ręczę, że jeżeli jakaś inicjatywa doczeka się realizacji i będzie sensowna, to będę swoimi skromnymi, acz na pewno wszystkimi siłami brał w tym udział.

213

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Toś mi brat, to chciałem usłyszeć.

214

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

wieszczu napisał/a:

Toś mi brat

Dodałem, że jeżeli ta inicjatywa będzie sensowna. Szczerze w to wątpię, ale oczywiście mogę się mylić, może odniosłem tylko mylne wrażenie.

215

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wielki dzień dla Bytomia i jego mieszkańców! W referendum, które odbyło się 17 czerwca, mieszkańcy zdecydowali się podziękować nieudacznikom z Rady Miejskiej, a także samemu prezydentowi - Piotrowi Kojowi.

Oto najważniejsze powody dlaczego Bytomianie zdecydowali się zwołać referendum

1.    Najwyższy poziom bezrobocia w regionie
2.    Drastycznie rosnące zadłużenie miasta
3.    Najwyższe w rejonie podatki i opłaty
4.    Niechęć inwestorów, brak wsparcia prywatnych przedsiębiorców
5.    Fatalnie przeprowadzona reorganizacja szkolnictwa
6.    Źle przygotowane oraz zrealizowane inwestycje min. Remont pływalni miejskiej
7.    Fatalna kondycja finansowa spółek miejskich min. ZBM
8.    Fatalny stan budynków miejskich
9.    Fatalny stan dróg
10.  Brak skutecznego planu aktywizacji miasta i obniżenia bezrobocia
11.  Zły stan kanalizacji mieszkaniowej (ustawienie Toi Toi pod kamienicami)
12.  Zagrożenie likwidacją Muzeum Górnośląskie
13.  Prezydent Koj zarabia 200 zł mniej niż Prezydent Warszawy


Okazuje się, że można tak jak w BYTOMIU

Nasza lista powodów jest o wiele dłuższa.

Uczmy się. Bytomianie już odrobili lekcję.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

216

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Mieszkańcy Gminy Porąbka jeszcze nie są w stanie odrobić lekcji z demokracji z prostego powodu – niewiele osób ma dostęp do pomocy naukowych. Ja bardzo chętnie zapoznam się z materiałami rzeczowo, ale krytycznie odnoszącymi się do gminnej smuty. Jako marny puch nie mam żadnych na to szans, choć wewnętrzna potrzeba rozpala trzewia. Wiele wypowiedzi ociera się o ten poziom ogólności, przez który pojawia się coraz więcej pytań, a coraz mniej wyjaśnień. Wszystkie ręce na pokład. Chcę rozczytywać się we wszystkich dostępnych pismach, protokołach, przepisach tak, jak to miało miejsce po kontroli Kuratorium Oświaty w najbardziej znanym w gminie gimnazjum.

217

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

A poważnie teraz. Ja osobiście uważam, że nie po to są pracownicy GOKu pobierający wynagrodzenie, abyśmy my wchodzili w ich kompetencje. Każdy niech robi swoje, a albo będzie dobrze zrobione, albo będzie jasna odpowiedzialność. .

Okazuje się, że pracownicy GOKu to wolontariat, który lał piwo na dniach Porąbki aż miło. Wstyd. Co się stało, że pani Jezierska lejąc piwo w ramach wolontariatu miała kasę fiskalną?  Zapewne ze strachu przed US, który coś tam próbował kontrolować. Piwko się lało na konto KS Kobiernice. Ciekawe jak się podzielili kasą?
Jak długo osoby mające się zajmować kulturą będą tanią siłą roboczą, traktowaną przedmiotowo? Wiem, że ze strachu przed utratą pracy zrobią wszystko bo nie mają wyjścia. Świadczy to dobitnie jakie mamy kulturalne kierownictwo w gminie.

218

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

bibi napisał/a:

Co się stało, że pani Jezierska lejąc piwo w ramach wolontariatu miała kasę fiskalną?  Zapewne ze strachu przed US, który coś tam próbował kontrolować.

Czyli prostoliniowy wniosek się nasuwa, że nasze wczesniejsze rozważania co do uchybień podczas Dni Czańca dały wymierny rezultat. Forum może jednak ma jakąś siłę oddziaływania. To lubię.

219

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

wieszczu napisał/a:

Czyli prostoliniowy wniosek się nasuwa,

Jak nisko trzeba upaść i jak zdesperowanym trzeba być. Sam nic, ale ktoś coś, to huzia ja Juzia. Brawo. W czym tak bardzo Wam przeszkadza, że P. Jezierska i P. Dwornik lały piwo? Bo mi w niczym, smakowało tak samo. Ale to ni chodzi tak naprawdę kto leje piwo, tylko że jak jest okazja do bezsensownej krytyki, to nie wolno jej zaprzepaścić.

220

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

Jak nisko trzeba upaść i jak zdesperowanym trzeba być. Sam nic, ale ktoś coś, to huzia ja Juzia. Brawo. W czym tak bardzo Wam przeszkadza, że P. Jezierska i P. Dwornik lały piwo? Bo mi w niczym, smakowało tak samo. Ale to ni chodzi tak naprawdę kto leje piwo, tylko że jak jest okazja do bezsensownej krytyki, to nie wolno jej zaprzepaścić.

Gratuluję poczucia humoru. Pracownicy GOK poddawani są wspólczesnemu niewolnictwu, muszą lać piwo ze starchu przed utratą pracy, ze strachu przed szykanowaniem, ze strachu, że podzielą los pana Kubisia. To są stosunki pracy przypominające azjatycką szwalnię. Tak wyglada kulturalna strona naszego gminnego życia.

221

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

Brawo. W czym tak bardzo Wam przeszkadza, że P. Jezierska i P. Dwornik lały piwo? Bo mi w niczym, smakowało tak samo. Ale to ni chodzi tak naprawdę kto leje piwo, tylko że jak jest okazja do bezsensownej krytyki, to nie wolno jej zaprzepaścić.

Nie zapomnij o tym, że istnieje podział ról. I tak ksiądz odprawia posługę duszpasterską, policjant pilnuje porządku, nauczyciel uczy dzieci, lekarz leczy ludzi, weterynarz zwierzęta a piekarz piecze chleb, itd...
A teraz spróbuj wyobrazić sobie, że ten misterny podział ról zanika, odwraca się, plącze.
Policjant piecze bułeczki, nauczyciel leje pałą, weterynarz leczy ludzi a lekarz zwierzęta. Co się dzieje albo może stać? Odpowiedz sobie sam na to pytanie. Mam nadzieję, że wystarczy ci wyobraźni i odwagi.  Piwo zawsze smakuje jak piwo - tak samo. Pewien niesmak powoduje jednak zamiana ról. Taka jak na festynie. Piwo powinien lać tam barman, który na co dzień zajmuje się taką profesją. Na pewno nie urzędnik samorządowy.

Nie będę dalej komentował tego zajścia. Pozwól sobie jednak zwrócić uwagę na to, że lanie piwa odbywa się bez kasy fiskalnej, co już samo w sobie narusza szereg przepisów podatkowych.

Nie mów więc, że to okazja do bezsensownej krytyki.
Urzędnik samorządowy na pewno nie jest od lania piwa na festynach.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

222

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

Wnoszę Zenonie z Twoich wypowiedzi, że piastujesz jakieś odpowiedzialne stanowisko, bądź wykonujesz odpowiedzialny zawód. Czy mimo tego kiedy jesteś w domu nie nalejesz sobie piwa do kufla? Myślę, że to nie jest problem. porównujesz lanie piwa do leczenia ludzi. Według mnie to jest wyolbrzymianie. Osobiście gdybym został poproszony o pomoc w organizacji tego festynu i powierzono by mi rolę barmana, przyjął bym bardzo chętnie. Po to są takie festyny, zwłaszcza pod takim mottem, aby się jednoczyć, a nic lepiej nie jednoczy, jak wspólna praca. Lepiej krytykujący by zrobili, jakby swoje 3 grosze dołożyli do organizacji lub pracy.

223

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

galler napisał/a:

Po to są takie festyny, zwłaszcza pod takim mottem, aby się jednoczyć, a nic lepiej nie jednoczy, jak wspólna praca. Lepiej krytykujący by zrobili, jakby swoje 3 grosze dołożyli do organizacji lub pracy.

Czy organizatorzy festynów  są zwolnieni z przestrzegania przepisów sanitarnych i podatkowych? Czy dyrektorka GOK uzyskała immunitet? Jeżeli tak, to ja również żądam immunitetu. Zorganizuje festyn, bedę lał piwo, handlował czym się da i nie płacił podatków. Galler czy o taki sztandar ci chodzi? Czy jak cię poprosze o pomoc to bardzo chętnie będziesz robił za barmana?
Czy żądanie przestrzegania prawa w tej Gminie jest czymś nienaturalnym?

224

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

bibi napisał/a:

Czy organizatorzy festynów  są zwolnieni z przestrzegania przepisów sanitarnych i podatkowych?

Podaj konkretne zarzuty.

bibi napisał/a:

Czy jak cię poprosze o pomoc to bardzo chętnie będziesz robił za barmana?

Tak jak napisałem, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Inaczej dialog jest bezowocny.

225

Odp: Aktywnosc Wojta Gminy

W naszym polskim piekiełku (choć po Euro to trochę ryzykowne stwierdzenie) zbyt wiele osób czuje potrzebę wejścia w posiadanie wiedzy, która przy przekonaniu, że jeśli dla innych jest niedostępna, to autora stwierdzenia stawia ponad przeciętność. A co najciekawsze te same banały i frazesy stosuje się wobec zdarzeń stojąc po przeciwnych stronach barykady. Oto mamy:

galler napisał/a:

Tak jak napisałem, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Inaczej dialog jest bezowocny.

I najmniejszego znaczenia nie ma:

Zenon napisał/a:

Pozwól sobie jednak zwrócić uwagę na to, że lanie piwa odbywa się bez kasy fiskalnej, co już samo w sobie narusza szereg przepisów podatkowych. Nie mów więc, że to okazja do bezsensownej krytyki. Urzędnik samorządowy na pewno nie jest od lania piwa na festynach.

Nieoceniony gallerze, zacznij proszę czytać ze zrozumieniem, bo inaczej dialog z Tobą jest bezowocny. Zenon próbował wyjaśnić Ci to w sposób przemawiający do wyobraźni. Ja to zrozumiałem,  Ty niestety nie.  Ale jeśli w gminie pojawi się idea wolontariatu pierwszy do Ciebie zaapeluję o wsparcie.