426 Ostatnio edytowany przez Zenon (2010-10-30 01:55:58)

Odp: Kandydat Na Wójta

geronimo napisał/a:

Gmerałem i gmerałem w necie i wygmerałem, że ...

Nie wiem z całą pewnością jak się rzeczy miały ale z ostrożności chcę, aby ludzie z minionej epoki pozostali tam gdzie są. Pan Kocemba jest emerytem mundurowym i niech tak zostanie. Nie powinien wdawać się w życie publiczne. Uważam, że nie ma do tego moralnego prawa. Został co prawda pozytywnie zweryfikowany, ale znając nieco środowisko uważam, że służby zadbały o wszystko w najdrobniejszych detalach, więc te wszystkie weryfikacje i lustracje są dla mnie co najmniej wątpliwe. Kiedyś już p. Kocemba zdecydował się na coś konkretnego - określił się i niech tak pozostanie. Być może posiada zdolności organizatorskie, przywódcze, itp. ..., tak bardzo pożądane do piastowania urzędu wójta, niemniej jednak jego przeszłość, wg mnie, dyskwalifikuje go zupełnie. Prawie każdy z nas dokonał w swoim życiu jakiegoś ważnego wyboru. P. Kocemba również, i wiemy, że w niektórych sytuacjach nie ma już powrotu - On zdaje się tego nie dostrzegać.

Powinniśmy postawić na ludzi nowych, nie związanych z minioną epoką. Tylko oni dają gwarancję zbudowania prężnej Gminy, zarządzanej w sposób nowoczesny i efektywny. Poprzednia ekipa stoczyła nas na margines. Jesteśmy na szarym końcu w efektywności wykorzystania wszelkich środków unijnych, z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, wskaźniki ukazują naszą gminę jako nieprzyjazną swoim obywatelom - brak swobodnego dostępu do informacji publicznej. Trzeba to koniecznie przerwać.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

427 Ostatnio edytowany przez geronimo (2010-10-30 08:45:59)

Odp: Kandydat Na Wójta

Zenon napisał/a:
geronimo napisał/a:

Gmerałem i gmerałem w necie i wygmerałem, że ...

Nie wiem z całą pewnością jak się rzeczy miały ale z ostrożności chcę, aby ludzie z minionej epoki pozostali tam gdzie są. Pan Kocemba jest emerytem mundurowym i niech tak zostanie. Nie powinien wdawać się w życie publiczne. Uważam, że nie ma do tego moralnego prawa. Został co prawda pozytywnie zweryfikowany, ale znając nieco środowisko uważam, że służby zadbały o wszystko w najdrobniejszych detalach, więc te wszystkie weryfikacje i lustracje są dla mnie co najmniej wątpliwe. Kiedyś już p. Kocemba zdecydował się na coś konkretnego - określił się i niech tak pozostanie. Być może posiada zdolności organizatorskie, przywódcze, itp. ..., tak bardzo pożądane do piastowania urzędu wójta, niemniej jednak jego przeszłość, wg mnie, dyskwalifikuje go zupełnie. Prawie każdy z nas dokonał w swoim życiu jakiegoś ważnego wyboru. P. Kocemba również, i wiemy, że w niektórych sytuacjach nie ma już powrotu - On zdaje się tego nie dostrzegać.

Powinniśmy postawić na ludzi nowych, nie związanych z minioną epoką. Tylko oni dają gwarancję zbudowania prężnej Gminy, zarządzanej w sposób nowoczesny i efektywny. Poprzednia ekipa stoczyła nas na margines. Jesteśmy na szarym końcu w efektywności wykorzystania wszelkich środków unijnych, z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, wskaźniki ukazują naszą gminę jako nieprzyjazną swoim obywatelom - brak swobodnego dostępu do informacji publicznej. Trzeba to koniecznie przerwać.

No to jak nie Kocemba to kto? Bułka, Gąsiorek, Tadziu Chwała?
Nie widzę z całym szacunkiem nikogo innego niż Kocemba
A co do jego przeszłości hmmm każdy jakąś ma ale lepszą czy gorszą ale jakoś nie ma to dla mnie dziś żadnego znaczenia. Liczy się to, że znam człowieka i poznałem jego poglądy na nasze sprawy i to mi odpowiada.
Nie uważam, żeby kandydaci partyjni byli dobrym rozwiązaniem dla gminy nie chcę przenosić konfliktów z Wiejskiej do nas. O obecnym wójcie nie piszę bo nawet nie rozważam możliwości oddania na niego swojego głosu.

Kolejna sprawa to brak jakiegokolwiek programu innych kandydatów, nikt nic o nich nie wie oprócz rodziny i znajomych.
Jak inni mają zamiar pokazać nam wyborcom co chcą zrobić ?
Zenon znasz program wyborczy Gąsiorka, Chwały czy Bułki?  to podziel się z nami jakimś linkiem.

Jak na razie jedynym ich hasłem jest cytat ze Shreka: Wybierz mnie, wybierz mnie ! No mnie wybierz!  smile

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

428

Odp: Kandydat Na Wójta

Myślę, że "emeryt mundurowy" niekoniecznie musi byc złym kandydatem. Mamy przykład z sąsiedztwa tj. z Kóz gdzie drugą kadencję z rzędu wójtem jest "emeryt mundurowy" w wysokim stopniu policyjnym, czyli również pracował w służbach w poprzednim systemie.  Gmina w rankingu ogólnopolskim zajęła 9 miejsce a 1 w woj.śląskim. Czego dotyczył ranking i gdzie jest Gmina Porąbka to można poczytac na stronach tegoż rankingu lub na stronie Kóz.
  Zaznaczam, że nie mam faworyta do wyboru wójta, czekam na NAPRAWDĘ realne programy, gdyż wiem jak funkcjonuje gmina, niekoniecznie nasza i jakie są możliwości. Może lepiej mniej górnolotnych haseł a więcej konkretów.
                                                                    pozdrawiam .

429

Odp: Kandydat Na Wójta

Zasadniczo to oprócz Pana Bułki nie znamy nikogo, przynajmniej ja. Na obecnego wójta można sporo ponarzekać, ale czy ci, którzy z nim konkurują czy na pewno będą lepsi? Czy nie okaże się, że zamienił stryjek siekierkę na kijek smile. O kandydatach niestety wiemy bardzo niewiele i głosowanie w ciemno może okazać się zgubne. Z drugiej strony chciało by się zmian, bo kondycja naszej gminy niestety jest kiepska i to nie tylko za sprawą obecnego wójta. Próbuje znaleźć jakieś konkretne informacje i opinie na temat kandydatów i trudno coś znaleźć pochlebnego o nich, bo ? a to były funkcjonariusz powiązany z poprzednim systemem, a to muzykant bez pomysłu co zrobić po wyborach, a to zausznik plebana, kogo bym nie zapytał to nie usłyszałem dobrej opinii o kontrkandydatach Pana Bułki. Czyżbym znów musiał wybierać mniejsze zło? Szkoda że, nie znalazł się ktoś jeszcze kto skutecznie mógłby powalczyć z aktualnym wójtem.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

430

Odp: Kandydat Na Wójta

Obserwator napisał/a:

Zasadniczo to oprócz Pana Bułki nie znamy nikogo, przynajmniej ja. Na obecnego wójta można sporo ponarzekać, ale czy ci, którzy z nim konkurują czy na pewno będą lepsi? Czy nie okaże się, że zamienił stryjek siekierkę na kijek smile. O kandydatach niestety wiemy bardzo niewiele i głosowanie w ciemno może okazać się zgubne. Z drugiej strony chciało by się zmian, bo kondycja naszej gminy niestety jest kiepska i to nie tylko za sprawą obecnego wójta. Próbuje znaleźć jakieś konkretne informacje i opinie na temat kandydatów i trudno coś znaleźć pochlebnego o nich, bo ? a to były funkcjonariusz powiązany z poprzednim systemem, a to muzykant bez pomysłu co zrobić po wyborach, a to zausznik plebana, kogo bym nie zapytał to nie usłyszałem dobrej opinii o kontrkandydatach Pana Bułki. Czyżbym znów musiał wybierać mniejsze zło? Szkoda że, nie znalazł się ktoś jeszcze kto skutecznie mógłby powalczyć z aktualnym wójtem.

Bardzo dużo jest informacji tu www.nowa.gmina.porabka.info
i tu zaczyna być ciekawie

http://forum.kobiernice.pl/index.php?sid=62f3df65cc8c733c9d4e422e041c9922

Reszta kandydatów faktycznie chyba liczy na nazwiska sad

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

431

Odp: Kandydat Na Wójta

Do wypowiedzi aresa dorzuce jeszcze ze wojtem Łodygowic jest  "mundurowy" i gmina jest bardzo wysoko w rankingu....a co sie tyczy "powiazania z porzednim systemem " to sa to tylko wymysly jednego uzytkownika,niczym nie potwierdzone......
Skoro kazdy ma robic tego co sie wyuczyl to gorniki niech fedruje,muzyk niech gra tylko co bedzie robil P.Bułka...
A z tego co widze to tylko jeden kandydat ma ukonczone studia w zakresie zarządzaniea administracja  samorządowa.....

Dzis na gazeta pl znalazlem artykul o tym iz wojt planuje wybudowanie wyciagu na Kozubniku-bedziemy mieli drugie Aspen,miala byc druga Slowacja z goracymi basenami ale nie wyszlo to jak zbliza sie zima to narodzil sie pomysl wyciagu....brawo brawo grunt to wpasowac sie w aure...

432

Odp: Kandydat Na Wójta

Jaqbek napisał/a:

Do wypowiedzi aresa dorzuce jeszcze ze wojtem Łodygowic jest  "mundurowy" i gmina jest bardzo wysoko w rankingu....a co sie tyczy "powiazania z porzednim systemem " to sa to tylko wymysly jednego uzytkownika,niczym nie potwierdzone......
Skoro kazdy ma robic tego co sie wyuczyl to gorniki niech fedruje,muzyk niech gra tylko co bedzie robil P.Bułka...
A z tego co widze to tylko jeden kandydat ma ukonczone studia w zakresie zarządzaniea administracja  samorządowa.....

Dzis na gazeta pl znalazlem artykul o tym iz wojt planuje wybudowanie wyciagu na Kozubniku-bedziemy mieli drugie Aspen,miala byc druga Slowacja z goracymi basenami ale nie wyszlo to jak zbliza sie zima to narodzil sie pomysl wyciagu....brawo brawo grunt to wpasowac sie w aure...

Wyciąg miał być zrobiony wg planu gminnego  w okresie 2007-2009 z funduszy własnych gminy ale co się stało, że się zesra....... to hmmm wiadomo
Teraz wybory i zima za pasem więc Kasztelan rzucił nowe hasło, że będziemy mieć na Kozubniku polskie Davos.

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

433

Odp: Kandydat Na Wójta

Biorąc pod uwagę ilość osób uczestniczących w forum ,nie jest to elektorat znaczący.Znaczna część działa z ramienia innych obozów.
Ilośc wejść jest duża ale nie odzwierciedla wielkości potencjalnego elektoratu w tym obszarze.
Wyrażam swoje zdanie całym szacunkiem dla uczestników forum.
Zgodnie z moimi wcześniejszymi wypowiedziami,potwierdzam moją informację,że Państwo  / w odpowiednim  dla nas czasie/  poznacie nasz program wyborczy również na stronie www.
Potwierdzam,że nie będę konwersował ze "specjalistami " oraz "teoretykami  ",których nie stać na nic więcej niż tylko "deliberowanie" na temat wyborów .
ZRÓBCIE COŚ ZNACZĄCEGO DLA GMINY .
Część teoretyków używa obraźliwych terminów.Nie podejmę tematu.
Moje przesłanie jest jedno:CZAS NA ZMIANĘ.
Popieram każdego kto się do tych pozytywnych zmian przyczyni dla naszego wspólnego dobra.

434

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowni Panstwo,

Przeczytalem z wielka uwaga Program Wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców ? Nowa Gmina (

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/20

). Niestety, nie jestem go w stanie porownac z Programami Wyborczymi innych Komitetow, ktore niestety uznaly , ze FORUM CZANIEC i inne tego typu media spoleczne nie warte sa tego aby o glosy ich czytelnikow i potencjalnych  wyborcow, zabiegac. Mysle, ze jest to z ich strony karygodny blad i wielka nonszelancja, ktora kosztowac ich moze druzgocaca porazke w wyborach. Wracajac do tematu ?Program Wyborczy K.W.W. ? Nowa Gmina? to musze przyznac ze jestem pod jego wrazeniem. Komitet Wyborczy Wyborców Nowa Gmina  tworzą ludzie o ciekawych, nowatorskich i budzacych szacunek pomyslach. Pomyslach ktore, jezeli zostaly by zrealizowane gwarantowalyby odbicie sie Gminy Porabka od poziomu na ktorym obecnie sie znajduje. Nie znam osob tworzacych K.W.W. ? Nowa Gmina, nie znam ich pogladow politycznych i powiazan spolcznych ale musze przyznac , ze zaimponowalo mi ich haslo wyborcze: ?Chcemy być dumni z naszych dokonań?. Gratuluje im wizji i  determinacji. Mam nadzieje, ze jezeli wygraja oni wybory to przeloza jezyk obietnic na namacelne dokonania.
Komitet Wyborczy Wyborców ? Nowa Gmina, pomimo powyzej wymienionych zalet nie ustrzegl sie jednak potkniec, do ktorych z cala pewnoscia nalezy typowanie na Swojego lidera i kandydata na urzad Wojta Gminy Porabka Pana Ignaca Kocemby. Pan Kocemba do tej pory nie rozliczyl sie, przed potencjalnymi wyborcami z ?szlachetnej ? przeszlosci lat 1979-1989 (

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/14

).
Pomimo ambitnych hasel Programu Wyborczego, Komitet Wyborczy Wyborców ? Nowa Gmina dyskredytuje sie w moich oczach, decydujac sie na poparcie kandydata, na najwyzszy urzad gminny o delikatnie mowiac ? szemranej ? przeszlosci.
Z Glabokim Szacunkiem,

guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

435

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie Chwala,

Byl Pan dla mnie , do tej pory kandydatem o najwiekszym potencjale wyborczym. Niestety z kazda kolejna wypowiedzia na naszym Forum oddala sie Pan od stanowiska na ktore Pan kandyduje. Przepraszam za bezposredniosc, ale naprawde trzeba byc szalencem aby na trzy tygodnie przed wyborami zwracac sie do potencjalnego elektoratu z formulkami typu: ?Biorąc pod uwagę ilość osób uczestniczących w forum ,nie jest to elektorat znaczący? czy ?......potwierdzam moją informację,że Państwo  ( w odpowiednim  dla nas czasie )  poznacie nasz program wyborczy również na stronie www?.
Nie jestem pewien czy panskie slowa podyktowane byly brakiem oglady politycznej czy ?bezsenna noca? ale wiem na pewno, ze przez Swoje nieprzemyslane wypowiedzi popelnil Pan wlasnie ?samobojstwo? polityczne.
Ponownie przepraszam za bezposredniosc , ale slowa: ?...nie jestescie dla mnie wystarczajaco wazni...? albo ? ...w odpowiednim dla NAS (czytaj: MNIE) czasie...? zaprowadza Pana co najwyzej do urzedu a nie na urzad Wojta Gminy Porabka.
Konczac gratuluje Panu ? genialnego ? Programu Wyborczego. Panskie haslo ?CZAS NA ZMIANĘ? jest tak samo patetyczne i prozaiczne jak wszystkie dotychczasowe Pana wypowiedzi.
Jest mi bardzo przykro , ze tak bardzo sie, w stosunku do Pana osoby mylilem.

guru

P.S. Zycze wiecej rozsadku w panskiej karierze zawodowej i muzyczne.

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

436 Ostatnio edytowany przez geronimo (2010-10-31 00:01:54)

Odp: Kandydat Na Wójta

Jest, znalazłem oto  perełka smile

Bedziem mieć kmiecie Davos, Aspen i mój Boze snow paradiso smile

"Na górze Żar powstanie nowy ośrodek narciarski"

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobiala/1,88025,8589358,Na_gorze_Zar_powstanie_nowy_osrodek_narciarski.html#ixzz13sSZL0r9

Czytajcie ludkowie mili i o Matko
To ja muszę jutro na kolanach do Porąbki dymać w worku pokutnym, że tak na Kasztelana Żymełkę psioczyłem. A on to nie szczędząc sił i środków takie cudeńko nam robi.

Ale cóż to, cóż to czyż mnie pamięć nie myli czy przypadkiem połowa tego stoku do dwóch pokaźnych kmieci nie należy?
A słyszałem, że owi kmiecie to naszego kasztelańskiego pomysłu na wyciąg nie trawią jak opona w starze gwoździ. smile
Więc chyba znowu skończy się na tym, że będziemy jeździć "dupą" po nieheblowanej desce.

Czego i Wam z całego serca życzę drodzy pomysłodawcy wyciągu wyborczego smile

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

437

Odp: Kandydat Na Wójta

Znalazłem stronę wyborczą komitetu Rodzina Prawo Wspólnota czyli Pana Bułki i jego kandydatów

http://www.rpw.czdz.pl/

Google to potęga smile

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

438

Odp: Kandydat Na Wójta

Ja również zapoznałem się z programem grupy Nowa Gmina. Oto moje zastrzeżenia.

Z programu wynika, że Nowa Gmina stawia na kasę. I filar - Ekonomiczne podstawy funkcjonowania gminy.
Finanse są postawione na pierwszym miejscu, następie bezpieczeństwo, a dopiero na szarym końcu Społeczeństwo obywatelskie. I o zgrozo tylko z hasła! Jego rozwinięcie obnaża bowiem kompletny brak świadomości co do istoty rzeczy i co do wagi zjawiska.

Powszechnie wiadomo, że mianem społeczeństwa obywatelskiego określa się takie społeczeństwo, w którym do minimum ograniczona jest ingerencja władzy publicznej w życie obywateli. W takim społeczeństwie obywatele z własnej inicjatywy tworzą odpowiadające ich potrzebom formy życia gospodarczego, społecznego i kulturalnego.

Braki programowe w tym zakresie to jest niestety poważny błąd, ponieważ tak naprawdę to obywatele i ich aktywność tworzą społeczno-ekonomiczne podstawy funkcjonowania gminy. Można zadać sobie pytanie. Dlaczego Nowa Gmina nie wymienia Społeczeństwa obywatelskiego na pierwszym miejscu? Może ktoś z komitetu zdobędzie się na poważną, merytoryczną dyskusję i przybliży przesłanki, które stały się podstawą zbudowania programu z pominięciem tak ważnej kwestii.
Podstawową cechą społeczeństwa obywatelskiego jest świadomość jego członków potrzeb wspólnoty oraz dążenie do ich zaspokajania, czyli zainteresowanie sprawami społeczności oraz poczucie odpowiedzialności za jego dobro. Cechą zaś, to trwały i zrównoważony rozwój. To właśnie należy budować. Takiej wizji oczekuję.
Proszę spojrzeć na mapę Europy czy świata - widać wyraźnie - obszary gdzie funkcjonuje społeczeństwo obywatelskie pokrywają się z tymi, gdzie ludziom żyje się najlepiej. Dlatego uważam, że tylko postawienie na społeczeństwo obywatelskie daje nam wszystkim gwarancje transparentności działania władz gminnych i rozwoju relacji władza - obywatel we właściwym kierunku.


Obawiam się czy utworzenie gminnego zakładu komunalnego rozwiąże problem dzikich wysypisk śmieci czy spalania odpadów w piecach domowych. Odbudowanie społeczeństwa obywatelskiego na pewno tak. To samo tyczy się naszego bezpieczeństwa.

Nigdzie Nasza Gmina nie stawia na budowę świadomości obywatelskiej. Dlaczego?


Ekipa obecnego wójta wraz z radnymi i sołtysami skutecznie działa przeciwko odbudowaniu się w gminie społeczeństwa obywatelskiego. Nasze sprawy prowadzone są w ukryciu - utrudnia się przy tym i odmawia dostępu do informacji publicznej. Takie są obecnie normy - czas z tym skończyć, a jest okazja. Między innymi dlatego nie zagłosuję na nich.


PS
Z programu dowiaduję się również, że Nowa Gmina podejmuje się "przywrócić w niektórych obszarach działalność zgodną z obowiązującym stanem prawnym". Bardzo mnie takie stwierdzenie zaniepokoiło. Czyżby wynikało z tego, że obecnie w niektórych obszarach działalność (kogo?) nie jest zgodna z obowiązującym stanem prawnym, i że wiedzę na ten temat posiadają członkowie Nowej Gminy? Mam w związku z tym pytanie. Czy Nowa Gmina podjęła już działania, których obowiązek podjęcia wynika z powszechnie obowiązującego art. 304 § 1 kpk? Oczekuję że również i na to pytanie otrzymam rychło odpowiedź.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

439

Odp: Kandydat Na Wójta

Witam Wszystkich !
Przeczytałem pobieżnie cały temat i nieźle się niekiedy ubawiłem.
Jak mogę przekaże moje spostrzeżenie nt. Kandydatów na Wójta Gminy Porąbka w br.

Czesław Bułka - każdy z nas ma opinie na temat jego dotychczasowej pracy - jedni są bardziej inni mniej zadowoleni

Pan Kocemba - ciekawa alternatywa

Pan Chwała - ciekawa alternatywa

Pan Gąsiorek - i tu problem co o nim napisać smile - osoba bezpośrednio kojarzona z tematem pt GMINA CZANIEC - i to nie chodziło o przeniesienie tylko o odrębną strukturę Gminną. Więc moje pytanie po co ktoś taki chce zostać Wójtem Gminy Porąbka - chyba tylko po to żeby ją skłócić i rozwalić !

Pozdrawiam

To tylko POLSKA !!!

440 Ostatnio edytowany przez guru (2010-10-31 08:18:38)

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowni Panstwo,

Nawiazujac do wypowiedzi Pana Zenona, pozwole sobie wtracic swoje trzy grosze w sprawie funkcjonowania tak zwanego " Społeczeństwa Obywatelskiego ".

Społeczeństwo obywatelskie jest to społeczeństwo aktywnych obywateli, którzy uczestniczą w życiu publicznym zarówno na szczeblu lokalnym jak i państwowym. Żeby to zjawisko mogło zaistnieć, niezbędny jest szeroko pojęty pluralizm, zarówno polityczny jak i społeczny i kulturalny. Uczestnictwo to może się przejawiać między innymi w korzystaniu zarówno z czynnego jak i biernego prawa wyborczego. Inną formą może być przynależność do różnych organizacji pozarządowych, pożytku publicznego czy ruchów społecznych. W Polsce zjawisko to nie jest jeszcze powszechne z kilku bardzo ważnych powodów. Przede wszystkim jest to spowodowane długim okresem komunizmu w Polsce, kiedy to nie było mowy o żadnym pluralizmie, a uczestnictwo w życiu publicznym wiązało się w większości z przynależeniem do partii komunistycznej. Idąc dalej społeczeństwo w Polsce nie jest zbudowanie na wzajemnym zaufaniu, zaufaniu ktore niestety jeszcze sie nie narodzilo, Polacy sobie po prostu nie ufają. Kolejnym problemem jest przekonanie, że wszelkiej masci organizacje pozarządowe są nieuczciwe i powstają jedynie dla korzyści założycieli. Kwestie te wynikają głównie ze spaczonej mentalności nas Polaków, z tego też powodu społeczeństwo obywatelskie w Polsce a co za tym idzie rowniez w Gminie Porabka jeszcze raczkuje i dlugo jeszcze niestety, raczkowac bedzie. Społeczeństwo obywatelskie zakłada pewne trwałe podstawy czyniące z danego społeczeństwa zbiorowość pod istotnymi względami jednorodną. Jednorodnos, zrozumienie, zbiorowosc pomiedzy czterema solectwami Gminy Porabka to utopia i iluzja. Iluzja wyjątkowo nawet skuteczna. Społeczeństwo obywatelskie jako utopia i teoria socjologiczna jest pieknym haslem ktore, jezeli uda nam sie pozytywnie uksztaltowac za lat moze, dwadziscia mozemy nazwac sie juz dzisiaj szczesciarzami. Niestety, wygląda na to, że mimo umacniania się w polskim społeczeństwie poglądów prospołecznych, zmniejsza się nasza gotowość do współpracy, a przede wszystkim maleje rzeczywiste zaangażowanie w pracę społeczną.  Zdecydowana większość ludzi pozostaje poza sferą społeczeństwa obywatelskiego, nie angażując się w działalność społeczności lokalnej jaka niewatplwie jest gmina.Także zdecydowana większość jest zdania, że w kontaktach z innymi ludźmi należy zachować daleko idącą ostrożność. Dlatego tez kazda inicjatywa zmierzajaca do budowy a nie odbudowy ( nie mozna odbudowywac czegos co nigdy nie istnialo )  w gminie społeczeństwa obywatelskiego, umieszczone w jakims Programie Wyborczym na miejscu trzecim, piatym czy dziesiatym jest ogromnym osiagnieciem z punktu widzenia ewentualnej "swietlanej" przyszlosci Gminy Porabka jako urzedu i jej mieszkancow jako glownych podmiotow tegoz urzedu. Odzielna kwestia jest oczywiscie pytanie, czy ktokolwiek w  ten Program wierzy i czy jest on w ogole mozliwy do zrealizowania?

Z Glebokim Szacunkiem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

441 Ostatnio edytowany przez geronimo (2010-10-31 09:17:23)

Odp: Kandydat Na Wójta

Jak ja rozumiem społeczeństwo obywatelskie

To przede wszystkim zachęta do tego aby Pan Zenon z Panem X i Y mieli możliwość i szansę założenia np Stowarzyszenia miłośników Czańca i w tym stowarzyszeniu aktywnie działali, ba nie tylko działali lecz byli wspierani przez gminę a nawet nie tylko wspierani lecz wysłuchani np na specjalnych sesjach.
Gmina to 15020 ludzi i nawet najwspanialszy wójt nie będzie wiedział czego oczekują mieszkańcy ul Zielonej jeżeli ci mieszkańcy ( np. stowarzyszenie ulica Zielona) nie powie mu o tym.

W obecnej chwili Wójt w raz z Radą G nie popularyzuje takich inicjatyw, a wręcz zniechęca, nie wykonuje uchwał zebrań sołecki, nawet nie raczy odpowiadać na zapytania.
Społeczeństwo obywatelskie to oddolne inicjatywy małych społeczności na rzecz jakiś idei, gmina ma wręcz obowiązek wspierania takich inicjatyw bo ludzie najlepiej wiedzą czego im trzeba.

Co do Ekonomii hmm Zenonie przecież każdy to wie, że jak nie ma "bambu" w kasie to chociażbyśmy przyszli z najlepszą inicjatywą to gmina nam w tym nie pomoże no chyba że mieszkaniec Zenon przyjdzie do Wójta i powie : mamy inicjatywę podnieśmy podatki" he he ale w to wątpię smile

Stan kasy w Gminie Porąbka jest nieznany nikomu z nas, chodzą słuchy, że to manko na 6 baniek, a może więcej lub mniej. Jak sam zauważyłeś prawie wszystko w Gminie jest tajne / poufne.
W ostatnim wydaniu Kroniki Beskidzkiej jest tylko lakoniczna wzmianka, że Gmina Porąbka zadłuża się rocznie o 7%, a tu już bardzo niepokojąca informacja.

Nowy wójt zastanie na pewno kasę pustą, ponieważ obecna ekipa punkt I ekonomia miał w szczerym poważaniu smile (Szczególnie inwestowanie w infrastrukturę gminy z pieniędzy pozyskanych z UE).

Co do tego:
art. 304
§ 1. Każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu ma społeczny obowiązek zawiadomić o tym prokuratora lub Policję. Przepis art. 191 § 3 stosuje się odpowiednio.
§ 2. Instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym prokuratora lub Policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.


Nie widzę innej możliwości jak tylko takiej, że nowa ekipa natychmiast wezwie kontrole z RIO i wykona tzw. bilans otwarcia!

Reasumując, ja osobiście uważam, że właśnie dobrze, że ekonomia jest stawiana na 1 miejscu bo przecież na pewno sam wiesz że z próżnego i Salomon nie naleje.
A tak na marginesie uważam, że to musi wszystko razem współgrać te 4 moduły muszą się zazębiać bo znowu jak nie będzie bezpieczeństwa szeroko pojętego to ludziom też będzie się źle żyło. Wszystko to musi w zrównoważonym stopniu współgrać.

Czego ja bym sobie życzył to tylko chyba tego, żeby nowi radni z wójtem słuchali ludu 4 lata a nie tylko 2 miesiące przed wyborami. Myślę, że KWW Nowa Gmina to tacy ludzie. Innych nie znam, a wszyscy którzy już byli, a startują ponownie nie mają u mnie szans.
Dlaczego? To pisałem już po wielokroć. Dziś startują z różnych komitetów ale przez wiele lat podnosili Kasztelanowi łapki jak chciał i żaden z nich nigdy nie napisał na tym forum, ani nigdzie, że się nie zgadza na ten śmietnik jak panuje w Gminie.
Diety brali, rodziny wcisnęli na stołki i aprobowali ten stan rozkładu.

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

442

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie Guru,
rozbawiła mnie pańska interpretacja.
Jeśli w pańskiej opinii kilkanaście osób uczestniczących w temacie,kłócących się między sobą które reprezentują różne opcje ,może zadecydować o wynikach wyborów to "jestem pod wrażeniem" stanu pańskiej świadomości.
Ten dziwny stan potwierdza fakt,że wtrąca pan formuły,których nie użyłem.
To chyba pan cierpi na bezsenne noce no chyba,że pisze pan z innej strefy czasowej.
Miałem odczucie,że jest mi pan przyjazny.


W mojej opinii istnienie forum jest słuszne,musi jednak skupiać większą rzeszę uczestników by być opiniotwórcze.
Sposób prowadzenia  niektórych konwersacji nie sprzyja jednak rozwojowi a nawet jak sądzę zniechęca potencjalnych członków forum.

Pozostaje mi tylko pozdrowić tych forumowiczów,którzy prowadzą dyskusję merytoryczną.
Osobliwie kilku z nich.

443

Odp: Kandydat Na Wójta

Tadeusz Chwała napisał/a:

Panie Guru,
rozbawiła mnie pańska interpretacja.
Jeśli w pańskiej opinii kilkanaście osób uczestniczących w temacie,kłócących się między sobą które reprezentują różne opcje ,może zadecydować o wynikach wyborów to "jestem pod wrażeniem" stanu pańskiej świadomości.
Ten dziwny stan potwierdza fakt,że wtrąca pan formuły,których nie użyłem.
To chyba pan cierpi na bezsenne noce no chyba,że pisze pan z innej strefy czasowej.
Miałem odczucie,że jest mi pan przyjazny.


W mojej opinii istnienie forum jest słuszne,musi jednak skupiać większą rzeszę uczestników by być opiniotwórcze.
Sposób prowadzenia  niektórych konwersacji nie sprzyja jednak rozwojowi a nawet jak sądzę zniechęca potencjalnych członków forum.

Pozostaje mi tylko pozdrowić tych forumowiczów,którzy prowadzą dyskusję merytoryczną.
Osobliwie kilku z nich.

Drogi Tadeuszu,
Ja też nie czuję się tu czasem komfortowo ale to, że pisze w tym temacie z górą 12 osób nie oznacza, że nie czytają tego setki.
Jest wielu ludzi, którzy nie mają śmiałości pisać ale gorliwie czytają smile

Poza tym wielu ludzi w młodym wieku tu czytuje nasze wypociny i mam nadzieję, że to oni wezmą trud zmian na swoje barki i pójdą do urn, bo tak naprawdę to oni za kilka lat będą stanowić sól tej ziemi.

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

444

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowny Panie Chwala,

Jezeli gremium ludzi ktorzy odwiedzili watek " Kandydat Na Wójta " , watek ktorego Pan i pozostali kandydaci jestescie glownymi a wlasciwie jedynymi bohaterami, nazywa Pan " grupa kilkanastu osób, klocacych sie pomiedzy soba " to rzeczywiscie z czynnej polityki powinien sie Pan wycofac. Wycofac sie zanim nie skompromituje Pan swojej osoby do konca. Kilka tysiecy ludzi ktore podczas przeszlo pietnastu tysiecy wizyt odwiedzilo FORUM CZANIE (watek: Kandydat na Wójta) nazywa Pan "elektoratem marginalnym" to rozeznanie polityczne Pana i panskiego Komitetu Wyborczego jest niestety rowne zeru. Pisze Pan "Miałem odczucie,że jest mi pan przyjazny". Panie Tadeuszu bylem i jestem Panu przyjazny. Uwazalem i uwazam nadal , ze Panska kandydatura w porownaniu do innych, jest jedyna do zaakceptowania. Roznice pomiedzy "przedtem" a "teraz" polega niestety na tym, ze "teraz", w moich oczach jest Pan juz tylko "mniejszym zlem". Prosze przez moment pomyslec o pozycji Panskiej osoby, jako kandydata na Wojta Gminy Porabka w oczach potencjalnych wyborcow ktorzy "przedtem" nie byli Panu przyjazni. Swoimi niefortunnymi wypowiedziami, sam Pan Sobie zalozyl petle i to niekoniecznie na szyje.

Z Szacunkiem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

445

Odp: Kandydat Na Wójta

Zgadzam się z wypowiedzią P J, mianowicie pan Bułka już miał swoją szansę, pan Gąsiorek, no cóż przed czterema laty na zebraniu wiejskim, które przerodziło się w wiec pana Waligóry kiedy właśnie pan Gąsiorek nawoływał do utworzenia osobnej gminy, młodzi ludzie z różnych formacji i komitetów przedstawiali  statystyki dotyczące takich prób podjętych w innych gminach, które nie były optymistyczne dla tego pomysłu. Co usłyszeli po wyjściu na zewnątrz-"Jesteście zdrajcami Czańca" smile A teraz proszę W.Gąsiorek na wójta Gminy Porąbka. Niech poczeka na Gminę Czaniec.
Co do pozostałych kandydatów to ich osobiście nie znam, ale otrzymałem zaproszenie z komitetu pana Kocemby i na spotkanie się wybiorę, jeżeli będą spotkania innych też chętnie odwiedzę, chociaż z poprzednich i wcześniejszych wyborów wiem, że  95% obecnych na nich ludzi są to osoby popierające i przeciwnicy danego komitetu a 5% to osoby, które chcą poznac programy jak również samego człowieka, jego zachowanie itp. jak ja obecnie. Może warto o te 5% powalczyc. Przypuszczam, że pan Bułka spotkania takiego nie zorganizuje, ale wzorem lat poprzednich wszyscy otrzymamy gazetki o dokonaniach samorządu w latach 2006-2010.
   Dodam, że słów o zdrajcach nie użył pan Gąsiorek.
                                                                                          pozdrawiam wszystkich

446

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie Chwała muszę przyznać że traci pan wyborców 2 już na pewno zastanawia mnie czemu tak jest kandydat powinien zabiegac o głosy a tu jest odwrotnie być może nie idę z postępem czasu i tak się teraz werbuje ludzi do głosowania...

Per Aspera Ad Astra

447

Odp: Kandydat Na Wójta

guru
Jestem uparty.

Masz rację że społeczeństwo obywatelskie to utopia tak  jak każda idea. Wyznacza jednak jasny i dobry kierunek.

Społeczeństwo obywatelskie ma u nas, wbrew obiegowej opinii której jesteś, mam wrażenie ofiarą (bez urazy), długą tradycję. Nie trzeba sięgać daleko, zarówno w sensie czasu jak i przestrzeni. Wystarczy spojrzeć na XIX historię najbliższej okolicy.  To właśnie tuż obok nas, niedaleko, wysiłkiem ludzi różniących się nie tylko poglądami i wywodzącymi się z wielu bardzo odmiennych kultur (Niemcy, Żydzi, Polacy ....) powstały pionierskie rozwiązania techniczne. Zostały uruchomione gazownia, elektrownia i wodociągi miejskie, druga na terenach polskich elektryczna linia tramwajowa, oświetlenie uliczne finansowane ze składek mieszkańców, jedna z pierwszych w świecie sieć telefoniczna. I to wszystko w Bielsku-Białej - miasto rozwijało się dynamicznie.
Dlatego właśnie pisałem o odbudowie, a nie o budowie - mój dziadek pracował w Bielsku i poniekąd miał udział w tym co się działo.

Społeczeństwo obywatelskie to nie jednorodność ale raczej różnorodność. Tego nam w gminie oczywiście nie brakuje. A dlaczego ludzie są ostrożni? Myślę, że po trosze raczej rozleniwieni i nieświadomi swoich praw i możliwości. Za dużo jest za to świadomości, że to co by chcieli, powinien zrobić ktoś inny. Ktoś ma więc posprzątać, ktoś ma zorganizować. Zawsze ktoś. Nie dziwię się temu.

Co do finansów. Przyznam się, że sprowokowałem do myślenia i dyskusji. To bardzo ważny obszar wszak wszystko kręci się wokół kasy.


Geromino.
Stan kasy jest jak najbardziej poprawny - jak do tej pory nie trafiłem na odrzucone przez RIO sprawozdanie z realizacji budżetu.
Co do obowiązku wynikającego z art. 304 kpk, to kwestia jest niezwykle prosta. Organem właściwym w tym zakresie nie jest RIO ale prokurator. Dlatego pytam. Kto jak kto ale dla członków Nowej Gminy, przynajmniej niektórych, ten temat powinien być jasny. Można więc wymagać.
W literaturze procesu karnego wskazuje się w sposób ogólny na istnienie związku między przepisami regulującymi obowiązek zawiadomienia o przestępstwie (art. 304 kpk) a zasadą legalizmu. To nic, że naruszenie dyspozycji z art. 304 § 1 kpk jest pozbawione sankcji karnej. Podlega za to (ewentualne zaniechanie) i mam nadzieję, że tak będzie,  społecznej ocenie - potępienie bezczynności, sankcje moralne, środowiskowe, wyborcze itp.).

Trzeba jednak mieć co do tego świadomość. I nad tym właśnie tutaj na tym forum pracuję.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

448

Odp: Kandydat Na Wójta

GREGOR napisał/a:

Panie Chwała muszę przyznać że traci pan wyborców 2 już na pewno

Od początku Pana wypowiedzi wyraźnie promowały innego kandydata, więc proszę nie kłamać, że teraz się Pan odwrócił od Pana Chwała.

guru napisał/a:

slowa: ?...nie jestescie dla mnie wystarczajaco wazni...?

Uważam, że brak szacunku do forumowiczów jest spowodowany wypowiedziami niektórych z uczestników, a szczególnie Twoich. Długo pracowałeś na naszą (forumowiczów) złą opinię.
A co do tematu to uważam, że nie można złą kondycją Gminy obarczać jedynie Wójta. W dużej mierze o ile nie głównie przyczynili się do tego Radni i według mnie to Oni winni być w pierwszej kolejności wymienieni, tym bardziej, że nie za bardzo widzę godnego kontrkandydata Pana Bułki. Może obecnemu Wójtowi daleko do ideału, ale jego obecnym kontrkandydatom jeszcze dalej.
Pan Chwała niech się poświęci całkowicie muzykowaniu.
Pan Kocemba, jako mundurowa spuścizna minionej epoki tez powinien cieszyć się zasłużoną emeryturą i nie mieszać ustrojów. Wierzę w jego i jego komitetu dobre intencje, niestety zbyt piękne to wszystko jest, przeidealizowane, niemające nic wspólnego z realiami. A jak pamiętam z historii podstawowe zasady komunizmu wywodzące się z wyspy nie na darmo nazwanej Utopia były piękne (przypomnę przede wszystkim równość) i właśnie z powodu braku odzwierciedlenia w realiach życia skończyło się jak się skończyło i Pan Kocemba, jako relikt tych czasów powinien również cieszyć się spokojem na emeryturze.
Pan Gąsiorek po tym jak nas wszystkich wykorzystał do wygrania wyborów łudząc oddzieleniem sołectwa od reszty Gminy, według mnie nie powinien mieć odwagi cywilnej spojrzeć potencjalnym wyborcom w oczy, tym bardziej, że jako Radny też niczym się nie przysłużył.
Obecny Wójt pomijając jego liczne wady ma tzw. układy i doświadczenie na stanowisku, czego inni dopiero by się musieli uczyć i dorabiać, a nie jest to łatwa sprawa.
Reasumując ważniejsze jest wybranie dobrego składu Rady, ponieważ Wójt realizuje uchwały Rady, natomiast obecny Wójt niechaj zostanie, jako tzw. mniejsze zło.

449

Odp: Kandydat Na Wójta

Wypasiona ta strona komitetu smile

http://www.rpw.czdz.pl
galler napisał/a:

Obecny Wójt pomijając jego liczne wady ma tzw. układy i doświadczenie na stanowisku, czego inni dopiero by się musieli uczyć i dorabiać, a nie jest to łatwa sprawa.

Zależy o jakie układy chodzi bo jak chodzi o układy rodzinne to jestem przeciw. To, że w gminie i podległych jej instytucjach jest układ tzw. rodzinny, czyli dostaniesz pracę pod warunkiem, że należysz do klanu to układ, który istnieje u nas od lat. wystarczy przyjrzeć się koligacjom rodzinnym i towarzyskim w gminie szkołach i innych instytucjach. Nie było by w tym nic złego gdyby za tym szły kompetencje, ale nie zawsze tak jest. Można by wymienić kilka przykładów ale daruje sobie nazwiska. Chciało by się zburzyć tą,  konstrukcję wybierając innego wójta. Z drugiej strony to potężny elektorat Pana Bułki, który ten układ będzie chciał zachować, bo nie podcina się gałęzi, na której się siedzi. Ktoś powie, że to tylko garstka ludzi, to nie prawda gmina, kultura, szkoły przedszkola, ośrodki pomocy i do tego cała rodzina i znajomi i znajomi znajomych, to spory elektorat, dlatego uważam, że Pan Bułka panował nam będzie dalej.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

450

Odp: Kandydat Na Wójta

Obserwator napisał/a:

Zależy o jakie układy chodzi bo jak chodzi o układy rodzinne to jestem przeciw.

Niejasno napisałem, za co przepraszam. Oczywiście ja jestem również przeciwny koligacjom rodzinnym. Miałem na myśli układy typu Wójt-Starosta itp. Pan Bułka w rozmowie na temat jakiejś wspólnej inwestycji wraz ze Starostwem Powiatowym może powiedzieć o wiele więcej i pewno o wiele więcej przez to załatwić, niż nowy Wójt, a to powodu już dawno ugruntowanej znajomości.