476

Odp: Kandydat Na Wójta

nie z pomocy społecznej tylko z alkoholówki.. i może jakaś 1/10 części jest finansowana.. a jak Pan myśli reszta funduszy się z "nieba bierze".  Jeśli Pan chce się dowiedzieć konkretnie skąd się biorą proponuje włączyć się w organizacje  powyższej imprezy i podzielić się później doświadczeniami, a nie mówić o Pańskich domysłach.

a na temat radnych to słyszałem , ze P.Waligórze proponowali ale on się nie zgodził więc P. Gąsiorek się zdecydował. - TAK SŁYSZAŁEM..

i co czy te nasze słuchy się pokrywają?

477

Odp: Kandydat Na Wójta

To mam rozumiec ze w Czancu maja bogatsze paczki tak?Skoro alkoholowka daje tak malo to strach pomyslec co te dzieci maja w  paczkach w pozostalych 3 miejscowosciach-czy to sa gorsze dzieci?
No tak nie maja tak obrotnych radnych...

Domyslam sie ze Pan tez czynnie bierze udzial w organizowaniu imprezy-to moze mieszkancy dowiedza sie komu zawdzieczaja te bogate paczki-tutaj nie potrzeba byc skromnym a i moze czegos wszyscy sie nauczymy

A jakie propozycje komu kto sklada to malo istotne po liczy sie zaledwie kilka osob a reszta to pionki-startuja bo nie mogli odmowic,bo nie wypada,bo maj dlug wdziecznosci,bo to ciocia czy wujek prosili taka jest rzeczywistosc...

478 Ostatnio edytowany przez geronimo (2010-11-02 23:04:29)

Odp: Kandydat Na Wójta

W tym miejscu autor (Admin)  mini artykułu na stronie czaniec.pl prostuje chyba mój komentarz o długu i wychwala naszych włodarzy gminy za 7,20 %
http://www.czaniec.pl/czaniec-aktualnosci.html

i porównuje to zadłużenie np do takich Kęt
Więc sobie poszukałem na cóż to ten Olejarz napożyczał tyle kasy i znalazłem to:
Cała strona zapchana inwestycjami wspieranymi przez UE

http://www.kety.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=339&Itemid=144

I taki wycineczek z budżetu

2.2. Kredyty bankowe: (2010) 9.203.481 (2011) 11.500.000
- na wydatki majątkowe 9.000.000 -
- na termomodernizację 119.659 -
- na termomodernizację 83.822 -
- na obwodnicę południowo-zachodnią - 6.000.000
-na poręczenie dotacji (art. 5 ust.1 pkt 3 ust. o fin.publ.) dla MZWiK 5.500.000

Może ja jakiś kiep jestem ale wychodzi mi na to, że ten Olejarz brał kredyty na inwestycje i swój wkład (te 20 - 30% do dotacji UE)

I nie znalazłem pozycji spłata starego kredytu i działalność bieżąca ( czytaj konsumpcja)
Jeżeli nasz dług byłby wykorzystany jako 20 % wkładu do dotacji UE to by znaczyło, że pozyskano na inwestycje w gminie ( jeżeli to prawda, że z najnowszym 2 mln. kredytem to 5 lub 6 milionów)
20% 6 mln = 80% - 24 mln dotacji z UE
razem byłoby do zainwestowania 30 mln złotych.
a ile zrobiono ze środków UE w Porąbce to widać na naszej stronie BiP.

Gdyby tak w Porąbce pożyczano kasę pomnażając ją w inwestycjach,
dziś byłby tylko jeden kandydat na wójta i to noszony w lektyce przez mieszkańców, a dziewczynki sypałyby płatki róż pod jego stopy, żeby się nie skaleczył.

No to tyle w kwestii moich wątpliwości
czy lepsze 7,20% na konsumpcje
czy 16,66% na inwestycje
Jeżeli w moim rozumowaniu jest jakiś błąd, proszę poprawcie mnie. smile

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

479

Odp: Kandydat Na Wójta

po to jest forum że wypowiadamy się "bezosobowo" więc ja tez zostanę anonimowo. Ja nie pytam Pana czy jest pan radnym czy może jego najbliższym znajomym, czy jest Pan z Porąbki czy z Czańca.. więc oczekujmy od siebie tego samego.

wystarczy się przejść na taką imprezę żeby dowiedzieć się kto bierze w tym udział a kto nie.

a co do bogatszych i biedniejszych paczek - w każdej miejscowości powinny się znaleźć osoby, które tak samo jak "Ci ludzie" potrafią zorganizować takie coś, włożyć to swój czas, swoje nerwy, swoje serce i którzy cieszą się i doceniają jak te dzieciaki dziękują im jednym uśmiechem.
a zabrzmiało to jakby Pan był przeciwny takim akcją z racji tego że nie w każdej miejscowości jest to organizowane..? śmieszne.. Nie powinno być dobrych ludzi bo jest ich za mało - żałosne podejście..
a chodziło mi o staranie się o pieniądze od sponsorów, o datki od nich.

480

Odp: Kandydat Na Wójta

Kandydatura (Pana Gąsiorka) osoby która chciała odłączyć Czaniec od Gminy Porąbka i utworzyć Gminę Czaniec - co spowodowało by automatycznie zwiększenie zatrudnienia (w domyśle dla swoich bliskich) czyli kilka ciepłych posadek - jest moim zdaniem delikatnie mówiąc niezbyt mądra. Jak ktoś kto chce coś zniszczyć może rządzić tym samym. Chyba że tylko po to aby rządzić żeby zniszczyć - to jedyne logiczne rozwiązanie.
Nie dajmy się zwariować.
Ekonomia mówi łączyć aby zmiejszać koszty - Pan Gąsiorek dzielić aby zwiękać koszty.
Gdzie tu logika.
Jeśli niema tu logiki to poco nam NIE LOGICZNY WÓJT ????

To tylko POLSKA !!!

481

Odp: Kandydat Na Wójta

geronimo napisał/a:

W tym miejscu autor (Admin)  mini artykułu na stronie czaniec.pl prostuje chyba mój komentarz o długu i wychwala naszych włodarzy gminy za 7,20 %

Owszem, sprostowanie dotyczyło Pana wypowiedzi, która to wywołała poruszenie wśród pewnej grupy osób, które zgłosiły się do mnie w tej sprawie.
Nie wiem skąd wynika u Pana publikowanie niesprawdzonych informacji typu:

Budżet gminy tzw własny to 13 melonów a zadłużenie 6 melonów.

- według Pana wkrótce gmina dojdzie do progu 50%...

Być może błąd wynikał z braku umiejętności czytania ze zrozumieniem (tu: artykułu w Kronice Beskidzkiej), czy braków w zakresie interpretacji matematycznej.
Był Pan zwolennikiem publikacji (na łamach forum) czystych faktów, tymczasem opublikował Pan informacje niemające żadnego pokrycia, z czego później mętnie się Pan tłumaczy przywołując i analizując budżet Gminy Kęty.

Pyta się Pan o błąd w swoim rozumowaniu. W tym kontekście odniosę się do części wypowiedzi

geronimo napisał/a:

[...] i wychwala naszych włodarzy gminy za 7,20 %

Jest zasadnicza różnica w "wychwalaniu włodarzy", a w przywoływaniu (tudzież interpretacji) zwykłych danych matematyczno-statystycznych. I jeżeli ktoś myli 7% z 1,2 pp, uważam, że nie powinien wysnuwać żadnych innych wniosków podczas analiz budżetu... jakiegokolwiek.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

482

Odp: Kandydat Na Wójta

To sprostowanie na łamach aktualności Czaniec.pl jest chyba logiczne,  a na pewno zgodne z publikacją Kroniki Beskidzkiej

To tylko POLSKA !!!

483

Odp: Kandydat Na Wójta

Nie tylko ja zadaje sobie pytanie o wysokość długu w naszej gminie.
Czy te 7,20 %  wyliczane jest od całkowitego budżetu gminy ( z zadaniami rządowymi ) czy od własnego pozyskiwanego z podatków?
Może wiele domysłów i nieścisłości dałoby się wyjaśnić gdyby na stronach gminy tak jak na stronie Kęt znalazły się suche i treściwe informacje o wysokości zadłużenia gminy ?

Jeszcze raz przeglądałem uchwały i tabelki na BiP Porąbka i nie znalazłem takiej jednoznacznej informacji ile tego na koniec kadencji jest ( długu)

Proszę zapytać tej " pewnej grupy osób" ile mamy w plecy na dzień 31.10.2010 !
No chyba, że ciebie jako mieszkańca gminy i wyborcy to w ogóle nie interesuje.
Ja bym chciał wiedzieć czy będzie z czego wyremontować szkołę w Porąbce, wybudować przedszkole w Kobiernicach i naprawić węzeł kanalizacji w Kobiernicach, już nie wspomnę o remontach ośrodków zdrowia i przedszkoli w Czańcu.

Różnica miedzy naszymi 7,20% a % np w Kętach chyba jest oczywista oni inwestują, a my przejadamy.
No kurcze blade, chyba mam prawo to wiedzieć jako mieszkaniec gminy?

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

484

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowni Panstwo,

Przepraszam za moje ignoranctwo w temacie koniecznosci i mozliwosci Gminy Porabka w zakresie remontow obiektow publicznych. Moja niewiedza w tym temacie jes wprost zenujaca, jednak wiem z cala pewnoscia, ze Osrodek Zdrowia w Czancu jest obiektem o nazwie "Osrodek Zdrowia Polimed" i jak sama nazwa wskazuje nalezy do Spolki Polimed. Moje pytanie jest byc moze naiwne i prozaiczne ale mysle, ze zasuguje na uwage i odpowiedz. Pytanie brzmi: dlaczego Gmina Porabka z zasobow finansowych podatnikow, ma ponosic koszty jakichkolwiek remontow lub renowacji budynkow spolek prywatnych?  Bede wdzieczny za kazda sensowno odpowiedz od osob posiadajacych znacznie szersza wiedze w tym temacie. Dziekuje.

Z Szacunkiem dla Panstwa,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

485

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie Guru

Myślę że odpowiedź jest prosta. Właścicielem jest Gmina Porąbka która dzierżawi obiekt Spółce Polimed, więc inwestycje w obiekt ponosi właściciel obiektu czyli Gmina Porąbka.

To tylko POLSKA !!!

486

Odp: Kandydat Na Wójta

bezstronny napisał/a:

Wiem dużo o P. Gąsiorku bo pracuje z jego znajomymi  i dużo o nim słyszałam.

Odpowiem cytatem ?A znam kogoś, kto zna kogoś, kto był w Ameryce?.
1.    Mikołaj nie jest organizowany nie przez Pana Gąsiorka.
2.    Ilość Radnych w Radzie Sołeckiej to był pomysł zaproponowany przez Panią Sołtys, a decyzję podjęto na Zebraniu Wiejskim.
3.    Zadaje się z jak to nazwałeś ?Plebanem? i inni również. Dla mnie to nie jest jego atut, pomimo innych.
4.    Czaniec nie jest zjednoczona. Pan Gąsiorek według mnie dołożył swoje 5 groszy do podziału wewnętrznego. Wystarczy popatrzeć na sprawę podziału Gminy czy lojalności wobec wieloletnich znajomych z Rady (teraz został mu tylko PiS).
5.    A do Pani Mydlarz mu jeszcze daleko i proszę nie porównywać. Jeszcze nigdy nie słyszałem żeby Pan Gąsiorek (odwrotnie do Pani Mydlarz) miał odwagę komuś prosto z mostu się sprzeciwić.
6.    Podsumowując, jak Pan Gąsiorek twierdzi swoim sąsiadom, że nie da się zrobić wjazdu na ulicę, na której mieszka a dwa dni później robi to ktoś inny świadczy, jakim jest gospodarzem i jak się nadaje na Wójta.

487

Odp: Kandydat Na Wójta

PJ napisał/a:

Panie Guru

Myślę że odpowiedź jest prosta. Właścicielem jest Gmina Porąbka która dzierżawi obiekt Spółce Polimed, więc inwestycje w obiekt ponosi właściciel obiektu czyli Gmina Porąbka.

A jak sie to ma do innych obiektow ktorych wlascicielem jest gmina np taka sala balowa w Bujakowie miesci sie w dk dzierzawi ja spolka "Hutnik" i remontuje spolka-czy umowy zawierane sa na jakichs specjalnych zasadach



Nigdzie nie napisalem ze nie biore udzialu w takich imprezach-zdziwilby sie Pan...a imprezy takie sa w kazdej miejscowosci o tym juz pisalem wczesniej P.Zakrzewska przygotowuje paczki dla wszystkich dzieci ktore uczeszczaja na swietlice nie tylko dla tych z rodzin patologicznych i mysle ze byloby jej przykro gdy by wiedziala ze jej wklad sprowadzil sie do 1/10 prosze nie zapominac ze owa alkoholowka dofinansowuje te sweitlice,finansuje instruktorow,dofinansowuje akcje lato akcje zima rozne rajdy

488

Odp: Kandydat Na Wójta

guru napisał/a:

Szanowni Panstwo,

Przepraszam za moje ignoranctwo w temacie koniecznosci i mozliwosci Gminy Porabka w zakresie remontow obiektow publicznych. Moja niewiedza w tym temacie jes wprost zenujaca, jednak wiem z cala pewnoscia, ze Osrodek Zdrowia w Czancu jest obiektem o nazwie "Osrodek Zdrowia Polimed" i jak sama nazwa wskazuje nalezy do Spolki Polimed. Moje pytanie jest byc moze naiwne i prozaiczne ale mysle, ze zasuguje na uwage i odpowiedz. Pytanie brzmi: dlaczego Gmina Porabka z zasobow finansowych podatnikow, ma ponosic koszty jakichkolwiek remontow lub renowacji budynkow spolek prywatnych?  Bede wdzieczny za kazda sensowno odpowiedz od osob posiadajacych znacznie szersza wiedze w tym temacie. Dziekuje.

Z Szacunkiem dla Panstwa,
guru

Panie guru!

Oto informacje o które pan. prosi ze strony KWW Nowa Gmina.

W roku 2006 inspektorzy Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach przeprowadzili kontrole kompleksową gospodarki finansowej w Gminie Porąbka. W wystąpieniu pokontrolnym z 10 sierpnia 2006 roku czytamy:

? Bezpodstawne ponoszenie w latach 2002 -2005 wydatków z budżetu gminy na bieżące utrzymanie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Porąbce. W dniu 14 lipca 2000 roku pomiędzy Zarządem Gminy Porąbka a Niepublicznym zakładem Opieki zdrowotnej została zawarta umowa najmu nieruchomości położonych w Gminie Porąbka zabudowanych ośrodkami zdrowia. Zgodnie z § 6 umowy najemca zobowiązany jest do finansowania bieżących kosztów eksploatacji, remontów i napraw konserwacyjnych przedmiotu najmu połączonych ze zwykłym używaniem. Gminna Porąbka ponosiła we wskazanym okresie wydatki związane z bieżącymi kosztami eksploatacji, remontów i napraw konserwacyjnych w łącznej wysokości 324.706,00 zł. Powyższymi działaniami naruszono przepisy art. 28 ust. 2 ustawy  z dnia 26 listopada 1998 roku o finansach publicznych /Dz.U. z 2003 roku poz. 148 z póz. Zmianami/, postanowienia § 6 umowy z dnia 14 lipca 2000 roku oraz przepisy art. 659 w zw. Z art. 662 § 2 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 roku Kodeks cywilny / Dz. U. Nr 16 poz. 93 z póz . zmianami/.

Odpowiedzialność ponosi p. Czesław Bułka ? Wójt Gminy?


Wójt Gminy Czesław Bułka został zobowiązany do zaprzestania ponoszenia bezpodstawnych kosztów  oraz do podjęcia działań  w celu wyegzekwowania do budżetu kwoty 324. 706.00 zł.

489

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie guru!

Przesyłam panu link do całego wystapienia pokontrolnego, jest pouczajace.

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5521&ident=3516

490

Odp: Kandydat Na Wójta

Czyli znowu "geronimo" się pomylił rzucając, że gmina ponosi koszty remontu i utrzymania ośrodka(-ów)?

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

491

Odp: Kandydat Na Wójta

banan11 napisał/a:

Czyli znowu "geronimo" się pomylił rzucając, że gmina ponosi koszty remontu i utrzymania ośrodka(-ów)?

Panie banan11

Gmina nadal ponosi koszty utrzymania. Dla pana ekstra jeszcze jeden link.

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5881&ident=8258&js=1.

492 Ostatnio edytowany przez geronimo (2010-11-03 09:52:25)

Odp: Kandydat Na Wójta

Gmina jest właścicielem tychże obiektów, ale wynajmuje je spółce Polimed.
Umowa najmu wg mnie nosi znamiona celowego działania na szkodę gminy.


Kolną - skandaliczną rzeczą jest to, że udając się do jakiegokolwiek lekarza w naszej gminie i dostając skierowanie np na prześwietlenie RTG, inteligentny forumowicz pomyślałby, że pojedzie najbliżej do Kęt i załatwi to w 10 minut.
I w okienku pracowni RTG w Kętach dowiaduje się, że nie (tak ale musi zapłacić)
Więc co nam zostaje ? Zapłacić lub wycieczka do BB pod Szyndzielnię do Szpitala Wojewódzkiego
Dojazd autobusami godzina z hakiem, odstanie w kolejce, kolejne 2
powrót godzina z hakiem. Wycieczka krajoznawcza chorego człowieka umęczonego bólem np zwichniętej nogi.
Czemu tak jest? Bo w BB jest troszkę taniej sad Więc oszczędna firma Polimed tam podpisała umowę.

Mam propozycję dla Polimedu: następne umowy na takie badania podpiszcie ze szpitalem w Szczecinie ! Będzie jeszcze taniej bo nikt tam nie pojedzie tylko wykupi taką usługę za swoje w Kętach.

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

493 Ostatnio edytowany przez geronimo (2010-11-03 10:01:11)

Odp: Kandydat Na Wójta

banan11 napisał/a:

Czyli znowu "geronimo" się pomylił rzucając, że gmina ponosi koszty remontu i utrzymania ośrodka(-ów)?

A Banan umie czytać czy tylko zgaduje?

Kontrola Regionalnej Izby Rozrachunkowej wykazała, że ponosi.

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5881&ident=8258&js=1.&js=1

Poczytaj sobie wniosek numer 5
Raz się pomyliłem w kwestii 7% rocznie - wina moja bo uwierzyłem słowu mówionemu, a nie czytanemu.
Co i tak nie zmienia mojego zdania o kwestii na co wydano to 7,20 %

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

494

Odp: Kandydat Na Wójta

To w końcu jak to jest? Kontrolerzy wykazują w 2006r., że gmina bezpodstawnie ponosi koszty utrzymania i konserwacji. I nic to nie zmieniło? ocb?

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

495 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-11-03 11:17:24)

Odp: Kandydat Na Wójta

Moze warto zapytac u zrodła ocb-banan chyba blizej zrodelka niz my

496 Ostatnio edytowany przez banan11 (2010-11-03 11:26:42)

Odp: Kandydat Na Wójta

A co ja mam wspólnego z gminą?
Tyle samo co z chińskim baletem...

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

497

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowni Panstwo,

Dziekuje za probe wyjasnienia odpowiedzialnosci Spolki Polimed za stan dierżawionych przez nia obiektow . Szczegolne podziekowanie dla Pana "sasiada" za informacje o nieprawidlowosciach juz zaistnialych w obiektach tego samego przeznaczenia. Z przyczyn obiektywnych nie bede mogl uczestniczyc w XLVI SESJĘ RADY GMINY PORĄBKA ktora odbedzie w dniu 8 listopada 2010 r, o godzinie 15:30 w Wiejskim Domu Kultury w Porąbce (wiadomosci o sesji z postu Pana geronimo ). W zwiazku z tym zwracam sie  prosbe, do czesci panstwa ktora w sesji tej uczestniczyc bedzie o zadanie odpowiednich pytan do odpowiednich urzednikow w tej bac co bac powaznej sprawie. Bylbym wdzieczny za zamieszczenie odpowiedzi w tym temacie na naszm Forum. Za ewentualny post z wyprzedzeniem dziekuje.

Zatroskany,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

498 Ostatnio edytowany przez Zenon (2010-11-03 19:30:03)

Odp: Kandydat Na Wójta

sąsiad napisał/a:

Oto informacje o które pan. prosi ze strony KWW Nowa Gmina.

W roku 2006 inspektorzy Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach przeprowadzili kontrole kompleksową gospodarki finansowej w Gminie Porąbka. W wystąpieniu pokontrolnym z 10 sierpnia 2006 roku czytamy:

? Bezpodstawne ponoszenie w latach 2002 -2005 wydatków z budżetu gminy na bieżące utrzymanie Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Porąbce. (...)

Wójt Gminy Czesław Bułka został zobowiązany do zaprzestania ponoszenia bezpodstawnych kosztów  oraz do podjęcia działań  w celu wyegzekwowania do budżetu kwoty 324. 706.00 zł.

Sąsiedzie. Doceniam troskę w podawaniu informacji, ale muszą zaprotestować. Sugerujesz bowiem fałszywie, że informacje o nieprawidłowościach pochodzą ze strony grupy Nowa Gmina, a tymczasem źródło jest tutaj:

http://www.rio.katowice.bip.net.pl/?p=document&action=save&id=643&bar_id=1235

Drobna nierzetelność lub niedopowiedzenie. 

PS.
W sprawozdaniu można przeczytać jeszcze o innych nieprawidłowościach. Np niżej opisany zarzut obciąża również naszych radnych, którzy okradli nasze dzieci:


Nieprawidłowe ustalenie i przekazywanie w latach 2002 ? 2005 dotacji dla niepublicznych przedszkoli. Uchwałą Nr XXXVI/268/01 Rady Gminy z dnia 28 grudnia 2001 r.  dokonano zmiany Uchwały Nr XIX/180/00 Rady Gminy z dnia 4 sierpnia 2000 r. w sprawie określenia zasad udzielenia dotacji dla niepublicznych przedszkoli na terenie gminy Porąbka, gdzie przyjęto formę przekazywanej dotacji jako miesięczne koszty utrzymania jednego dziecka. Wysokość dotacji określona była kwotowo w zależności od liczby dzieci uczęszczających do przedszkola co stanowiło, że dotacja przekazana w latach 2002-2005 była niższa niż 75 % ustalonych w budżecie gminy wydatków bieżących ponoszonych w przedszkolach publicznych na jednego ucznia. Powyższe było niezgodne z przepisami art. 90 ust. 2b ustawy z dnia 7 września 1991 roku o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn.zm.). Zaniżenie dotacji przekazanej dla niepublicznych przedszkoli w stosunku do dotacji należnej w latach 2002 ? 2005 wyniosło łącznie  1.385.334,90 zł.
Ponadto ustalono, że zgodnie z Uchwałą Nr XXXVI/268/01 z dnia 28 grudnia 2001 r. Gmina Porąbka zobowiązana była do ponoszenia kosztów bieżącego utrzymania obiektów  niepublicznych przedszkoli. W okresie od września 2001 roku dyrektorzy niepublicznych przedszkoli korzystali z budynków na podstawie zawartych umów użyczenia a następnie umów najmu. W umowach natomiast zapisano, że bieżące koszty eksploatacji oraz naprawy konserwacyjne przedmiotu najmu połączone ze zwykłym użytkowaniem obciążają najemcę. Gmina Porąbka w latach 2002 ? 2005 na bieżące utrzymanie i naprawy konserwacyjne w obiektach zajmowanych przez niepubliczne przedszkola poniosła wydatki w wysokości 335.463,90 zł.  Zgodnie z przepisem art. 713 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. Nr 16, poz. 93 z późn.zm.) biorący do używania ponosi zwykłe koszty utrzymania rzeczy użyczonej.
Odpowiedzialność za nieprawidłowości ponosi p. Czesław Bułka - Wójt Gminy.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

499 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-11-03 19:12:22)

Odp: Kandydat Na Wójta

Ładne mamy" kwiatki" tej jesieni-ciekaweco jeszcze ukrywaja teki tajne/poufne

500

Odp: Kandydat Na Wójta

Najgorsze jest to że raport pokontrolny z RIO jest z 2006 roku.
Ciekawa jestem ile od tego czasu było kontroli z RIO  i dlaczego nie ma bieżących informacji w tym zakresie  na BIP-e ?

Jakie " kwiatki "jeszcze nasz Wójt, Pani Skarbnik, Bezradni ukrywają ?