501

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowny Panowie Kandydaci,

Osmiele sie zwrocic do Szanownych Panow z nurtujacym mnie pytaniem, co w swietle przedstawionych przez Pana Zenona i poprzednio przez Pana Sasiada i Pana Gieronimo faktow nieprawidlowosci finansowych w Gminie Porabka zamierzacie Panowie zrobic po ewentualnym objeciu urzedu Wojta.
Bede wdzieczny za rzetelna odpowiedz, bez frazesow, uogolnien i "sciemy".

Dziekuje, na razie na "wyrost".
Z Szacunkiem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

502

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie guru mogę się założyć że nie uzyska pan odpowiedzi na to pytanie

Per Aspera Ad Astra

503

Odp: Kandydat Na Wójta

To nie są żadne kwiatki tylko nasza szara rzeczywistość. Poza tym, jak mi się wydaje, o raporcie RIO wspominałem już na forum (wraz z linkami). Mam wrażenie, że to co widać, to wierzchołek góry lodowej.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

504

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowni Panstwo,

Czytajac ostatnia wypowiedz Pana Zenona, zastanowialem gdzie wczesniej, na tym Forum czytalem stwierdzenie ?..... to co widać, to wierzchołek góry lodowej?.
Postanowilem przejrzec moje elektroniczne notatki. Poszperalem  i znalazlem, znalazlem post Pana Gallera (z dnia  22stycznia 2009) na lamach  zupelnie innego watku. Post o nastepujacej tresci: ?Zachowanie lekarza Hadriana jest adekwatne do sytuacji całej spółki Polimed w naszej gminie (nie jasna umowa ze spółką, pokrywanie przez gmine kosztów działalności spółki pomimo jej komercyjnego charakteru, niewyjaśnione zwolnienia z podatków, czy wymuszanie na Wójcie konieczność remontowania obiektów na których prowadzi działalność spółka). Reasumując: zachowanie wspomnianego lekarza jest tylko wierzchołkiem góry lodowej, w sprawa ma tzw drugie dno?. Jak Panstwo widza Pan Zenon ma watpliwosci, Pan Galler ma watpliwosci i prosze mi wierzyc i ja rowniez je mam. Czy nie zasadnym bylo by zapytac, jeszcze przed wyborami Pana Wojta o sensowne wyjasnienie tych watpliwosci? Panie Bulka osmielam sie prosic Pana o stosowne wyjasnienia a pozostalych kandydatow o wsparcie i uczciwy nacisk. Z gory dziekuje, majac ogromna nadzieje, ze Pan Gregor mylil sie  mowiac "Panie guru mogę się założyć że nie uzyska pan odpowiedzi na to pytanie".

Zatroskany,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

505 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-11-04 07:56:53)

Odp: Kandydat Na Wójta

Wychodzi na to ze ta nasza rzeczywistosc jest jeszcze bardziej szara niz w rzeczywistosci:-)

A ja sie zaloze na sesji padna te pytania...tylko z odpowiedzia moze byc krucho-zreszta nowa gmina pisze ze wyslala stosowne pismo ale do tej pory nie otrzymala odpowiedzi,chyba nikt nie jest zdziwiony....

Wychodzi na to ze co by nie ruszyl to przekret..........ciekawe co teraz powie te pewna grupa  osob ktora ostatnio pisala do administratora...czy w ogole maja cos do powiedzenia....

506

Odp: Kandydat Na Wójta

Proponuję zostawić ?tą grupę osób? w spokoju. Uważam, że bardzo dobrze zrobili prosząc o sprostowanie. Okazało się przy tym, że jeden z forumowiczów wprowadzał w błąd ogół podając nieprawdziwe wiadomości. Ów forumowicz, jako przedstawiciel określonego komitetu wyborczego i w jego imieniu się wypowiadając wystawił całemu komitetowi odpowiednią renomę. Apeluję do wszystkich, mamy podejrzenia o (nazwę to roboczo) przekręty w UG, tym czasem jeden z komitetów wyborczych już etapie samej kampanii wykazuje zachowanie bardzo podobne do zachowania obecnego Wójta. Jeżeli podawanie nieprawdziwych informacji było podyktowane niewiedzą, to chyba nie chcemy, aby w UG zasiadali ludzie nie posiadający tak elementarnej wiedzy, jeżeli świadomie to znaczy, że była to próba oszustwa i możemy się spodziewać, że będziemy oszukiwani również jak takie osoby dojdą do władzy.

507

Odp: Kandydat Na Wójta

Jest takie powiedzenie-nie myli sie tylko ten co nic nie robi to odnosnie pomylki......

Co sie tyczy przekretu to galler sugeruje ze Zenon wyssal to sobie z palca-jako pierwszy zaczal interesowac sie tym tematem i zamieszczac linki-sam tak pisze a bylo to na duzo przed wyborami...i pisanie o tym ze sa to podejrzenia jest smieszne!!!!!!bo raport RIO mowi jasno i przejrzyscie jak jest-no chyba ze klamia w co watpie   
Zenon raczej nie jest zwiazany z komitetem wyborczym wiec nie ma w tym interesu a jedyny interes to spoleczny zeby w koncu poznali ludzie prawde i cos mi sie wydaje ze jest dobrze poinformowany skoro pisze ze to wierzcholek gory lodowej

A ta pewna grupa osob pewno trzesie porami ze strachu co jeszcze ludzie wygrzebia i podadza do publicznej wiadomosci.....wydaje im sie ze pracowali w zakladzie pracy chronionej!!!nikt im sie za dup...nie wezmie i tak sobie naciagali prawo pod siebie i wlasne interesy,interesy swoich znajomych....bo przeciez gmina to jedna wielka rodzina....

508 Ostatnio edytowany przez galler (2010-11-04 10:26:39)

Odp: Kandydat Na Wójta

Jaqbek napisał/a:

Co sie tyczy przekretu to galler sugeruje ze Zenon wyssal to sobie z palca

Nic podobnego, wręcz przeciwnie, popieram w 100% wypowiedź Zenona. Myślałem o Geronimo, i jego wprowadzaniu nieprawdziwych informacji na temat zadłużenia. A Ci ludzie niech to będzie obojętnie kto, każde kłamstwo należy jak najszybciej prostować, zwłaszcza jeśli chodzi o tak ważną sprawę jak wybory.

509 Ostatnio edytowany przez geronimo (2010-11-04 10:44:01)

Odp: Kandydat Na Wójta

galler napisał/a:
Jaqbek napisał/a:

Co sie tyczy przekretu to galler sugeruje ze Zenon wyssal to sobie z palca

Nic podobnego, wręcz przeciwnie, popieram w 100% wypowiedź Zenona. Myślałem o Geronimo, i jego wprowadzaniu nieprawdziwych informacji na temat zadłużenia. A Ci ludzie niech to będzie obojętnie kto, każde kłamstwo należy jak najszybciej prostować, zwłaszcza jeśli chodzi o tak ważną sprawę jak wybory.

Już raz napisałem, że moja pomyłka wniknęła z informacji zasłyszanej
Jeżeli czujesz się wprowadzony w błąd - przepraszam
popieram w 100% program jednego z komitetów - to fakt bo odpowiada mi ich program.
Ale na wójta się nie pcham i domysły są tu niepotrzebne smile

Ale ciągle pozostaje jedna kwestia może Ty - Galler mi odpowiesz bo z twoich postów wynika,że masz wiedzę większa ode mnie smile
7,20% to z jakiego budżetu całego czy własnego?
czy nowy kredyt 2 mln. jest ujęty w tych 7,20% ?
I czy dobrze jest, że te pieniądze wydajemy na "bieżącą działalność" - przejadamy?
Wiele domysłów wynika z braku solidnej informacji na stronach naszej gminy.

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

510 Ostatnio edytowany przez galler (2010-11-04 11:13:13)

Odp: Kandydat Na Wójta

geronimo napisał/a:

może Ty - Galler mi odpowiesz
7,20% to z jakiego budżetu całego czy własnego?
czy nowy kredyt 2 mln. jest ujęty w tych 7,20% ?

Te odpowiedzi powinieneś skierować do Pani Skarbnik Urszuli Legut. Zgodnie z ustawą (teraz pewno się pomylę, bo z pamięci) o jawności finansów samorządowych mają obowiązek każdemu na takie pytania odpowiedzieć. Jak tylko się dowiesz to się podziel, sam chętnie się zapoznam.

geronimo napisał/a:

I czy dobrze jest, że te pieniądze wydajemy na "bieżącą działalność" - przejadamy?

To bardzo nie dobrze. Ale czy rzeczywiście tak jest? O ile wiem to UG w Porąbce ma rezerwy finansowe, dlatego podejrzewam, że jakieś konkretniejsze przeznaczenie  pieniędzy z tego kredytu jest, tylko chyba nie wszyscy chcą ten cel ujawniać, ale podkreślam to wyłącznie moje domysły.

511

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie Zenon!

Ja informacvję o sposobie wynajmowania obiektów przeczytałem na Nwej Gminie, co więcej sprawdziłem czy podane linki są właściwe i stwierdziłem, że tak. Więc prosze mi nie sugerować, że podaję fałszywe dane. Na stronach RIO nie musiałem sprawdzać bo było to zbyteczne.
Moze panu program Nowej Gminy nie odpowiada, moze panu nie odpowiadaja kandydaci, ma pan do tego prawo. lecz proszę nie sugerować. ze podali nieprawdziwe dane.  Prosze nie sugerować, że ja przywołując ich strone podałem fałszywe zródło, bo protokół pokontrolny jest również na stronie BIP UG. Istota sprawy sprowadza się do tego, że tylko Nowa Gmina ma program i pisze w nim o przywróceniu działań urzędu zgodnym z prawem. Pozostali nie maja ani programu ani chęci działania. Po prostu chcą wygrać.

512

Odp: Kandydat Na Wójta

Do wszystkich!

Tak sobie dyskutujecie, a ten to kłamał ten podał fałszywe dane a tamten jeszcze co innego, moze byście poczytali jak nasi przedstawiciele dyskutowali o wynajmie pomieszczń komunalnych, kto był za a kto był przeciw. Dlaczego miała wątpliwosci pani radna  Mydlarz, dlaczego miał wątpliwosci pan Sopiak a dlaczego nie mieli ich pozostali.A było to całkiem niedawno. Podaję raz jeszcze link za Nową Gminą, dwa linki

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/12
http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5881&ident=8258&js=1&js=1.

Poczytajcie o tym równiez w programach innych komitetów, życze powodzenia. Życzę powodzenia.

513

Odp: Kandydat Na Wójta

sąsiad napisał/a:

Panie Zenon!
Pozostali nie maja ani programu ani chęci działania. Po prostu chcą wygrać.

To również jest kłamstwo, nie tylko Wy macie program, ja przynajmniej się zaznajomiłem. A czy to, że chcą wygrać to coś złego? Nie rozumiem, tym bardziej, że Wy też chcecie wygrać. Boję się, że z Nową Gminą będzie jak z tą krową, co dużo muczy a mało mleka daje. Nie wierzę w wasz program, bo jest wyidealizowany i oderwany od rzeczywistości i nie będzie możliwe spełnienie takich postulatów kampanii. Więc nie ma co krzyczeć i wszystkich dookoła oskarżać. Przypomina mi się styl niegdysiejszego polityka o nazwisku Lepper. Zdobył sporą popularność wytykając błędy ludziom i systemowi.

514

Odp: Kandydat Na Wójta

To ja bardzo prosze o program P.Bułki,P.Gasiorka P.Chwaly tak dla porownania-jesli nie ma w internecie to prosze nakreslic cos tutaj....z programem ktorego kandydata mial Pam przyjemnosc obcowac...

515

Odp: Kandydat Na Wójta

Proponuję się trochę wysilić, świat się nie kończy na tym, co jest w internecie. A poza tym od przedstawiania programu są kandydaci, ja ewentualnie jestem od przyjmowania, porównywania i wyciągania wniosków celem wyboru kandydata, na którego będę głosował.

516 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-11-04 19:11:04)

Odp: Kandydat Na Wójta

To w koncu kto startuje my czy oni...rozumiem ze jestesmy elektoratem malo znaczący dla P.Chwaly  ale co z reszta....zapewniam ze nie mieszkam w miejscu gdzie diabel mowi dobranoc i mozna dotrzec ale trzeba chciec.....

517

Odp: Kandydat Na Wójta

sąsiad napisał/a:

Panie Zenon!

Ja informacvję o sposobie wynajmowania obiektów przeczytałem na Nwej Gminie...

Nie mam co tego żadnych zastrzeżeń - możesz sobie czytać o czym chcesz i co chcesz. Nic mi do tego.

Wytykam ci jedynie przekręt polegający na insynuowaniu jakoby informacje o nieprawidłowościach w Gminie pochodziły od grupy Nowa Gmina. Dlaczego tak robisz można się tylko domyślać.
To drobne aczkolwiek istotne niedopowiedzenie, przynajmniej dla mnie. Jako zatwardziały formalista, a także z szacunku dla dyskutantów, dbam o rzetelność przekazywanych informacji, podając ich źródło pierwotne.
Powiem inaczej. Czytając twoje rewelacje można odnieść wrażenie, że owe kwiatki, jak to ktoś już tutaj określił, pochodzą od grupy Nowa Gmina, a to, jak łatwo można dowieść, jest nieprawdą.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

518

Odp: Kandydat Na Wójta

Mnie zastanawia jedno dlaczego nikt tego wczesniej nie ujawnil-z wygody,ze strachu,moze malo istotne,dlaczego jesli bylo to jawne nikt o tym nie mowil-Panie Zenonie dlaczego Pan milczal....

519

Odp: Kandydat Na Wójta

Nie milczałem - przeszukaj forum to się przekonasz.

Poruszałem na tym forum, i to nie z okazji wyborów, różne ważne tematy. Jak mi się wydaje bardzo ważne dla nas wszystkich. Raczej mało kogo to jednak obchodziło. Trudno. Nie zniechęcam się. Jak to się mówi kropla drąży skałę.

Wiele ciekawych informacji można uzyskać nie ruszając się z fotela, a z roku na rok coraz więcej.
Dlatego kładę tak duży nacisk na transparentność rządzenia. Poza tym każda informacja wytworzona za publiczne pieniądze, jeżeli tylko nie stanowi danych wrażliwych, poufnych itp. ..., czego zdają się nie rozumieć urzędnicz z ul. Krakowskiej w Porąbce, powinna być dla każdego w zasięgu ręki. I to za friko. Obowiązujące regulacje prawne umożliwiają to.
Niech nowa władza przygotuje się na to. Na pewno będzie miała w tym względzie o wiele mniej komfortowe warunki do rządzenia niż ekipa p. Bułki.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

520 Ostatnio edytowany przez Zenon (2010-11-04 22:02:32)

Odp: Kandydat Na Wójta

Kto mi powie skąd ten cytat:

Miejscowość Kobiernice w 2018 roku będzie posiadać odnowioną infrastrukturę:
drogi, kanalizację, infrastrukturę turystyczną, infrastrukturę edukacyjną i społeczną. Dzięki
temu i z uwagi na wyjątkowe położenie do uprawiania turystyki, Kobiernice będą licznie
odwiedzane przez turystów i gości pragnących tu odpoczywać. Dzięki swej infrastrukturze
technicznej stworzone będą warunki dla rozwoju przedsiębiorczości oraz zadbane
środowisko naturalne. Dzięki infrastrukturze edukacyjnej i społecznej stworzone zostaną
stworzone przyjazne warunki dla życia i rozwoju mieszkańców. Dzięki tym przemianom,
dzięki pracowitości i zaangażowaniu całej społeczności Kobiernic, będzie można
powiedzieć: ?tutaj dobrze jest mieszkać i żyć?.


Nieźle geromino. Ja stawiam na OZ

Odpowiem ci zatem zasłyszanym wierszem:
Drzew kościste stawy wiją się niczym węże
Szkieletowych lasów ściana jak kot się pręży
Grzybów tępe oczy pulsują nikłym blaskiem
Niezbadaną głębią wirują, choć są płaskie
Mgła ? niczym gęsta sieć pajęcza ? las spowija
Jest lepka i zimna ? i wszelki ruch zabija

W las ten dziwny, wrogi, dziewczynka się zakradła
Zafascynowana przez te leśne dziwadła
Odkryła przypadkiem patologii przyczynę
Po prostu: narkotyk zmieszany z tanim winem?

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

521 Ostatnio edytowany przez geronimo (2010-11-04 21:51:22)

Odp: Kandydat Na Wójta

są dwie opcje:
albo stąd:

http://bip.porabka.pl/BIP.aspx?Sel=5882&Nr=1&ident=8313

albo z "Alicji w krainie OZ"

Zeniu wiesz jak jest, papier cierpliwie przyjmuje wszystko smile

''Ludzie czasami myślą, jak zabić czas, a to czas ich zabija.''

522

Odp: Kandydat Na Wójta

Zenon napisał:
Po prostu: narkotyk zmieszany z tanim winem

Zenon to nie wszystko, mieszkańcy Kobiernic zastanawiają się czy dzień uchwalenia Planu odnowy miejscowości Kobiernice nie uczcić w jakis szczególny sposób. Sa pomysły aby dzień 29 września był dniem wolnym od pracy, to minimum. Innym pomysłem jest wystawić dobroczyńcy pomnik, maksymalisci idą na całość i uważają, że w tym dniu powinno być swięto narodowe, wiecie taki dzień świstaka. Pomysłów jest tak wiele, że trudno się połapać.
Myslę, że pomnik jest najlepszy, było by na nim takie "Słońce Beskidu Małego", dobroczyńca i fundator. Już to widzę jak mieszkańcy w dniu 29 wrzesnia z należnym szacunkiem i powagą składają wieńce, wiązanki kwiatów, gra orkiestra a poeci mówią wiersze. Pomażyć można.
Wszystko jest jak z bajki o wyspach Bergamutach, Jana Brzechwy

Na wyspach Bergamutach
Podobno jest kot w butach,
Widziano także osła,
Którego mrówka niosła,
Jest kura smograjka
Znosząca złote jajka,
Na dębach rosną jabłka
W gronostajowych czapkach,
Jest i wieloryb stary,
Co nosi okulary,
Uczone są łososie
W pomidorowym sosie

I tresowane szczury
Na szczycie szklanej góry,
Jest słoń z trąbami dwiema
I tylko... wysp tych nie ma.

Podsumowując tego planu nie da się włożyć nawt miedzy bajki, szkoda bajek.

523

Odp: Kandydat Na Wójta

Sąsiedzie, uważam, że dalsze offtopowanie nie jest wskazane. Temat jest określony w jasny sposób i jego się trzymajmy.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

524

Odp: Kandydat Na Wójta

Jaqbek napisał/a:

Mnie zastanawia jedno dlaczego nikt tego wczesniej nie ujawnil-z wygody,ze strachu,moze malo istotne,dlaczego jesli bylo to jawne nikt o tym nie mowil-Panie Zenonie dlaczego Pan milczal....

A mnie zastanawia skąd nagle (wcześniej milczący w wielu sprawach) "sąsiedzi", akurat teraz znajdują tyle ciekawych tematów?

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

525

Odp: Kandydat Na Wójta

Sledzicie rankingi na forum Kobiernic i Porabki...P.Chwala wszedzie prowadzi tylko okazalo sie ze na Kobiernicach ktos nabija mu glosy-modek zablokowal  IP-......wstyd...zreszat te rankingi to tak z przymruzeniem oka trzeba traktowac