526

Odp: Kandydat Na Wójta

Już niejednokrotnie w sondażach internetowych okazywało się, że dodawanie takich sond mija się z celem, ponieważ zawsze znajdzie się grupka osób lub jeden mądry, który zrobi "clickera" do nabijania głosów.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

527

Odp: Kandydat Na Wójta

Jezeli chcemy awansowac z ostatnich miejsc w krajowych i wojewodzkich rankingach gmin i zarazm poprawic kofort zycia w naszej gminie  .... to ...
jedynym wojtem gminy Porabka moze zostac tylko Ignacy Kocemba.
Prosze zobaczyc jego doswiadczenie i osiagniecia na plaszczyznie krajowej i miedzynarodowej
na sronie

www.nowa.gmina.porabka.info

528

Odp: Kandydat Na Wójta

kazik.dziubek napisał/a:

Prosze zobaczyc jego doswiadczenie i osiagniecia

Najlepsza kryptoreklama, jaką można było sobie wymarzyć, to powołać się na wykształcenie zdobyte na uczelni Pana Kocemby. Daj spokój i bierz udział w konwersacji używając merytoryki. Przez moment poczułem się jakbym oglądał film na Polsacie. Oglądasz film aż tu nagle ? najzwyklejsza reklama  i to w stylu kupujcie, bo kupujcie.

529

Odp: Kandydat Na Wójta

Galler z tym Polsatem to jest tak-ogladasz z rodzina reklamy a tu nagle film.....


A ty kogo popierasz-pytanie do gallera jesli to nie tajemnica-miales okazje porownac programy wyborcze jestes lepiej zorientowany....

530 Ostatnio edytowany przez galler (2010-11-06 12:18:21)

Odp: Kandydat Na Wójta

Dobre to z tymi reklamami.
Przykro mi to powiedzieć, ale żaden z kandydatów nie spełnia nawet podstawowych warunków, aby piastować urząd Wójta Gminy. Z zaciśniętymi zębami z braku lepszych kandydatów będę wybierał najmniejsze zło, czyli w tym przypadku dotychczasowego Wójta. Teraz się oczywiście rozgromi towarzystwo. Uważam, że żaden z kandydatów nie ma dostatecznych kompetencji, dotychczasowy Wójt ma wyuczone lub nabyte pewne odruchy, których inni dopiero by musieli się uczyć. Ogładę polityczną i umiejętności dyplomatyczne są według mnie o wiele ważniejsze od umiejętności Zarządzania zasobami ludzkimi czy finansowymi. Wójt natomiast powinien niczym selekcjoner dobrać sobie odpowiednich ludzi, którzy się na tym znają. Pomimo, że mam wiele zastrzeżeń, co do kadry naszych urzędników, to żaden z kandydatów nie podał dla mnie rozwiązania tej sprawy, więc nie ma się co nastawiać na zmiany w temacie.

531

Odp: Kandydat Na Wójta

Strach przed nowym - to takie "polskie"
Lepsza stara bieda ... taaaa jasne !
Widzimy, że te osoby - tzn radni i wójt  - nie spełniają dobrze swoich obowiązków - więc nie rozumiem dlaczego mamy ich ponownie wybrać. Mieli swój czas, nie zrobili co mieli zrobić więc  ja im mówię - dziękuję i do widzenia. 
Tkwijmy w tej beznadziei i dalej narzekajmy na forum?

532

Odp: Kandydat Na Wójta

Mysle ze jesli chodzi o kady to trzeba zrobic przeglad teczek-bo jak wiadomo pracuje w gminie mnostwo osob typu "rodzina" wiadoma sprawa jest ze nie da sie z dnia na dzien zwolnic....wiadomo takze to ze sa zatrudnione osoby na papierze a w rzeczywistosci nikt ich nie widzial......uwazam ze wojt powinien teki przesledzic....i sprawdzic zgodnosc wyksztalcenia ze stanowiskiem...

533

Odp: Kandydat Na Wójta

Tak zgadzam się . Tym bardziej, że w Urzędzie w Porąbce jest przeludnienie.
Wiadomo - trzeba trzymać się Kodeksu Pracy. Ale redukcja etatu jak najbardziej wchodzi w grę.

534

Odp: Kandydat Na Wójta

Witam Was,
zapraszam wszystkich zainteresowanych forumowiczów do odwiedzin  strony internetowej naszego Komitetu na której znajdziecie Państwo najważniejsze informacje .
Strona jest jeszcze w budowie oraz jest modyfikowana ,dlatego przepraszamy za chwilowe niedogodności.
Pełna funkcjonalność strony będzie dostępna najpóźniej od najbliższego poniedziałku.

535

Odp: Kandydat Na Wójta

Dla tak malo znaczacego elektoratu oplacalo sie strone robic???????????

Bedzie tam ankieta-kandydat na wojta :-D

A ta strona to gdzie........

536

Odp: Kandydat Na Wójta

W nawiązaniu do wcześniejszego postu ,podaję adres strony

www.dzialajmywspolnie.pl

537

Odp: Kandydat Na Wójta

josipo napisał/a:

Strach przed nowym - to takie "polskie"
Lepsza stara bieda ... taaaa jasne !
Widzimy, że te osoby - tzn radni i wójt  - nie spełniają dobrze swoich obowiązków - więc nie rozumiem dlaczego mamy ich ponownie wybrać. Mieli swój czas, nie zrobili co mieli zrobić więc  ja im mówię - dziękuję i do widzenia. 
Tkwijmy w tej beznadziei i dalej narzekajmy na forum?

Josipo, to forum powolutku umiera, narzekanie to specjalizacja kilku stałych bywalców. Ja daję sobie powoli spokój a ty zrobisz co chcesz.Nara

538

Odp: Kandydat Na Wójta

Jeżeli ktoś z forumowiczów chciałby zapoznac sie z UBECKIMI (policyjnymi) metodami promowania to serdecznie zapraszam na forum Kobiernic, Warto smile

539

Odp: Kandydat Na Wójta

Drogi Panie Sasiedzie,

W momencie "kiedy da Pan sobie spokoj" , dokladnie tak samo jak przed Pana pojawieniem sie, "TO" Forum z cala pewnoscia nabierze ponownie poziomu i blasku. Zrobi nam Pan niewatpliwa przysluge. Serdeczne dzieki.

Panie Pedro,

Podzielam Pana zdanie na temat Forum Kobiernice. No coz , sprawdza sie stare powiedzenie "Jaki Pan taki kram". Nic dodac nic ujac.

Zatroskany,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

540 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-11-07 09:03:45)

Odp: Kandydat Na Wójta

Radze spojrzec na wyniki"ankiety-zabawy" na Porabce P.Bulce dobili tyle punktow ze chyba zabraknie za chwile procentow,proponuje P.Gasiorkowi tez nabic-internetowi spece do roboty-sprawiedliwosc musi byc....ale ludzie sie nakrecaja ta cala ankieta

Jezeli wg niektorych takie ankiety odzwierciedlaja rzeczywistosc to zycze szerokiej drogi zreszta admin wyjasnil juz jak to sie robi i jak to dziala

P.Chwala czy nie czuje sie pan oszukany tak dobrze panu szlo ja bym napisal do admina strony porabka net....

541

Odp: Kandydat Na Wójta

Od jakiegoś czasu przyglądam się waszemu forum. Do tej pory nie zabierałem głosu ponieważ jestem z Kobiernic. Swoje zdanie przedstawiam na forum kobiernickim.

Wiem, że jestem całym złem tego świata dla Nowej Kasztelanii, dyskutuję z ich "programem" i pokazuję do czego dążą.

Okazuje się, że działam pewnie w trzech osobach, na tym forum podobno zaistniałem już jako Pedro. Cóż wolno im tak myśleć.

O jedno czytelników proszę. Nie utożsamiajcie Kobiernic z Nową Kasztelanią.
To są ich poglądy i sposoby działania. Zapytajcie ludzi w Kobiernicach co sądzą o Panu Kocembie i jego zachowaniu na wałach podczas powodzi. Troszkę o tym napisałem na forum kobiernickim.

542

Odp: Kandydat Na Wójta

Wloscianin napisał/a:

O jedno czytelników proszę. Nie utożsamiajcie Kobiernic z Nową Kasztelanią.

Łatwo się mówi, tylko, że to propaganda Pana Kocemby wmawia wszystkim, że Kobiernice = Nowa Gmina. Ludzie są pod wpływem tych sugestii. Zresztą chyba nie ma się co dziwić, uczelnia, którą Pan Kocemba tak bardzo się chlubi, oraz ustrój w jakim zdobywał doświadczenie zrobiły z niego mistrza propagandy. Czasami w temacie Pana Kocemby czuję się jak bohater filmu ?Miś?. A co zachowania Pana Kocemby to rzeczywiście, słyszałem sporo skrajnie negatywnych przykładów, nie tylko dotyczących powodzi.

543

Odp: Kandydat Na Wójta

Dlatego właśnie apeluję do wszystkich czytelników. Pan Kocemba i garstka jego popleczników wyrażają swoje poglądy, wolno im. Nie ma to jednak nic wspólnego z Kobiernicami. Te dwie sprawy trzeba mocno rozgraniczyć.

544

Odp: Kandydat Na Wójta

Ja również od niedawna przyglądam się Waszemu forum jak również dzisiaj pobiegłem na forum kobiernickie i zajrzałem do Porąbki; to co wyczytałem zmusiło mnie do wyrażenia swojej opinii o zbliżających się wyborach i kampanii przedwyborczej.
I tak się nam szczęśliwie poukładało że w tych wyborach mamy w kim wybierać jak i na radnych tak i na wójta gminy, gminy ,która faktycznie przez ubiegłe lata została daleko w tyle za innymi gminami nawet tymi ze ściany wschodniej nie porównując nas do gmin z wojew. ościennych.Przykładem dla nas mogą być gminy nawet ościenne czy to gmina Kozy,Wilamowice czy Bestwina mówię to gdyż znam je dobrze z racji wykonywanej profesji.
Przyczyny leżą tylko po stronie urzędu, bo to on jest w zasadzie odpowiedzialny za rozwój gospodarczy i ekonomiczny naszych sołectw.

Działania urzędu , które w tym roku obserwujemy są to działania pro wyborcze, zresztą kultywowane od jakiegoś okresu. Przez  cztery lata prawie nic a w roku wyborczym ,jakiś chodnik, jakiś nowy dywanik asfaltowy czy nowy mostek . Dobrze że w tym roku nasza gmina otrzymała pokażną subwencję na usuwanie skutków powodzi- ponad 2mln zł , bo bez takiego zastrzyku
pewnie nie byłoby ani chodników ani dywaników. Pozostałoby tylko betonowe Centrum Czańca.

Mając na uwadze przyszłość naszej gminy musimy to wszystko brać pod uwagę.
Sprawując  urząd wójta przez 12 lat obecny wójt (zresztą kolega, któremu kiedyś powiedziałem , że kolegą jest dobrym ale na wójta się nie nadaje) wpadł w biurokratyczną rutynę i przez to mobilnie niewydolny. Żle się kieruje urzędem "rodzinnym" - (tak nazywają nasz urząd w sąsiednich gminach), są sytuacje kiedy niezręcznie jest mu podejmować pewne decyzje,natomiast tamtejszym pracownikom jest to na rękę.

Mam nadzieję że wyborcy wezmą te argumenty pod uwagę przed postawieniem znaku x przy nazwisku kandydatów.
Kampania jak kampania są zdania za obecnym układem i wręcz żądające zmian tych jest znacznie więcej.
Kogo wybrać ?
Jedna z opcji ,jeśli zostanie obecny wójt, to i tak Rada Gminy na pewno nie będzie taka sama.
Jeśli przewodniczącym Rady będzie konkretny gość to wójt po jakimś czasie może się pakować rozwiązanie niepopularne po wyborach- lepiej mu tego zaoszczędzić.

Inna opcja ,że zostanie stary podobny układ - my jako społeczeństwo tejże gminy powinniśmy się pakować bo za parę lat będziemy wstydzić się skąd pochodzimy.

I jeszcze jedna z kilku opcji- chyba najbardziej rozsądna zmieni się cały układ. Jeśli tak to kto byłby tam najlepszy? Powiem tak, trzeba wśród wszystkich komitetów wybrać ten, który przedstawi nam taki program. Program, który byłby dla nas mieszkańców najlepszy.

Przeglądając strony poszczególnych komitetów łatwo zauważyć że tylko dwa komitety bo dzisiaj ukazał się program komitetu PO mają program  wyborczy . Nie trudno zauważyć że PO ma program przepisany z szablonu. Komitet Nowa Gmina ma na swojej stronie dość realny program,w którym zapisano wszystko to co powinno się tam znależć nie ma tam żadnych obiecanek są natomiast zawarte problemy ,które wymagają pilnej realizacji, coś w rodzaju biznes planu. Musieli się porządnie do niego przyłożyć, zresztą czytając CV poszczególnych kandydatów widać że są to ludzie młodzi pełni zapału  ,wykształceni - mają wizję wprowadzenia gminy do gmin z pierwszych stron gazet . Niezależnie od sytuacji w jakiej  znajdą się po wyborach należy  im się uznanie .Dowiedziałem się dzisiaj że nawet kampanię wyborczą robią taką jakiej jeszcze w gminie nie było. Bo czy w ogóle kiedyś była.

Natomiast na forum kobiernickim P. Gamza z komitetu obecnego wójta tłumaczy że po co pisać program, robić kampanię jak wszyscy się znają.
A w ogóle to skąd takie zacietrzewienie tej osoby w absurdalnym  pisaniu -chyba jest w jakiś sposób uzależniony od obecnej władzy , dzisiaj przyszedł się pożalić na tutejsze forum.
Słyszałem że to ten sam Pan ,który w czasie akcji ratowania wałów Soły w Kobiernicach przez dzielnych strażaków z całej gminy oraz tamtejszych mieszkańców pojawił się w stroju cyklisty z kaskiem na głowie nacieszyć oczy wywołując u tamtejszych uśmiech i żenadę podobnie jak jego starszy kolega z tego samego komitetu, który podobno wstawiony odbijał się od ratujących wał.

Wybaczcie nie będę polemizował na tym forum tylko z braku czasu.
Pozdrawiam forumowiczów.

545

Odp: Kandydat Na Wójta

"ratowanie wału" pan Kocemba zaprezentował chyba tylko w dniu kiedy była telewizja w kobiernicach, zresztą stan upojenia też był widoczny ale to wszyscy wiedzą...Panie i Panowie wybory za pasem, kandydatów wielu ale czy przyszłośc pod nowymi rządami będzie lepsza? czytałem programy wyborcze i życiorysy kandydatów i trudno znaleźć odpowiedniego człowieka na odpowiednie stanowisko stricte zaangażowanego w prace społeczne

Per Aspera Ad Astra

546 Ostatnio edytowany przez Zenon (2010-11-08 00:38:46)

Odp: Kandydat Na Wójta

Chciałbym was na chwilę oderwać od przeszłości, żeby spojrzeć w przyszłość. Po wyborach. Żeby uświadomić przyszłym kandydatom w co tak naprawdę się pakują. Bowiem czeka ich ciężka praca. 

Co tak właściwie rozumiecie pod pojęciem "gmina"?
Jak patrzymy na to pojęcie z perspektywy obowiązującego prawa, to należy przez "gminę" rozumieć mieszkańców, czyli wspólnotę samorządową i jej terytorium. Czyli gmina to mieszkańcy. Na pewno nie urząd w Porąbce. Może ktoś powie, że przecież to urząd gminy wszystkim zarządza. Owszem, zarządza, ale tylko w naszym imieniu, nigdy nie w swoim. Gmina Porąbka nie jest własnością urzędników. Szefem tak naprawdę są mieszkańcy, którzy zatrudniają urzędników. To my płacimy pensje wszystkim urzędnikom, od wójta, aż po sekretarki. To my zatrudniamy radnych po to, aby działali dla naszego wspólnego dobra.

Wszystko to ma swoje źródło w: Konstytucji RP
    Art. 1.
    Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli.

    Art. 4.
    1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
    2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio.

W ustawie o samorządzie gminnym, w statucie gminy.

Proszę zwrócić uwagę na to, że kiedy wójt gminy obejmuje urząd składa ślubowanie:
?Obejmując Urząd Wójta Gminy Porąbka, uroczyście ślubuję, że dochowam wierności prawu, a powierzony mi Urząd sprawować będę tylko dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców gminy?.
Wójt ślubuje więc działać nie dla dobra urzędu, ale dla dobra mieszkańców. Podobnie ślubują radni, inni urzędnicy (np. sekretarka).


Czy urząd gminy może przeprowadzić jakąkolwiek inwestycję, na którą nie ma zgody mieszkańców?
Czy może bez zgody mieszkańców decydować o tym, na co wydawane są nasze składki albo co zrobić z terenami należącymi do gminy?

Na oba postawione pytania można odpowiedzieć:
1) Tak może lub
2) Nie nie może.

Wybór odpowiedzi zależy od nas, a w szczególności od tego, czy poszczególne osoby zrozumieją swoje prawa. Czy będzie nas świadomych na tylu, aby możliwe było ich wspólne skuteczne egzekwowanie.

Dlaczego o tym piszę?
Wylewany mnóstwo jadu na dotychczasową władzę, spieramy się, winimy rządzących za nieudolność. Nikt z nas jak do tej pory nie spojrzał na siebie. A po co?
My wszyscy również nie pozostajemy bez winy. Przyczyniliśmy się do stanu w jakim znalazła się nasza gmina. Zaniechaliśmy nasze obowiązki jako obywatele. Nie chciało nam się kontrolować władzy, patrzyć im na ręce.
Demokracja to złożony system społeczny, system który ewoluuje, w którym dla zachowania równowagi i zrównoważonego rozwoju muszą działać i oddziaływać na siebie różne grupy (musi istnieć homeostaza).
W naszej gminie wyłoniła się władza jako silna grupa. Musiała się wyłonić - tak stanowi obowiązujące prawo. Zabrakło jednak, jak mi się wydaje czynnika społecznego - zabrakło społeczeństwa obywatelskiego. 

To, co jest gminne albo komunalne oznacza po prostu wspólne, to wspólna własność mieszkańców Gminy Porąbka, z której możemy korzystać. To nie jest to to samo co państwowe (niczyje?!). W Naszej Gminie możliwy jest bezpośredni nadzór nad tym, co wspólne. Tworzymy stosunkowo niewielką społeczność. Możemy razem decydować o losie tego, co wspólne.

Być może to forum stanie się po wyborach taką platformą społeczeństwa obywatelskiego. Tego bym sobie życzył. Było by to z korzyścią dla nas wszystkich - dla Gminy. Mam nadzieję, że w realiach Naszej Gminy powstanie teraz przeciwwaga dla wybranej władzy. Takiego elementu moim zdaniem brakuje.

Po tym co napisałem zwróćcie uwagę na to, że stworzenia odpowiedniego klimatu dla powstania społeczeństwa obywatelskiego brakuje w programie wyborczym grupy p. Kocemby Nam nawet wrażenie, że pojęcie to jest nawet źle rozumiane. Z kolei grupa reprezentująca obecnego Wójta nie wypowiada się w ogóle na ten temat - może dlatego, że nie wie w ogóle o co w tym społeczeństwie obywatelskim chodzi, a może obawia się po prostu społecznej kontroli? Tak samo kandydat Gąsiorek.

Mam nadzieję, że niezależni, kreatywni, energiczni i młodzi zebrani wokół p. Chwały rozumieją to - przynajmniej deklarują rozwój społeczności obywatelskiej w swoim programie. To ważne. Mam nadzieję w związku z tym, że wiedzą również w co się pakują.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

547

Odp: Kandydat Na Wójta

Ja wrócę do programów wyborczych... Tak się zastanawiam czy pisząc programy, komitety biorą pomysły z głowy? Coś w stylu: "pomyślmy, czego jeszcze nie ma w gminie", albo "co by tu zmienić".
Czy na przykład pisząc "wybudujemy oczyszczalnię ścieków", sprawdza się to czy jest odpowiedni grunt, są warunki budowy, są środki lub jak je pozyskać?
Coś mi się wydaje, że idzie się na żywioł z hasłami wyborczymi, a co po wygranej będzie to będzie. Wtedy będą się martwić?


Wloscianin napisał/a:

Zapytajcie ludzi w Kobiernicach co sądzą o Panu Kocembie i jego zachowaniu na wałach podczas powodzi. Troszkę o tym napisałem na forum kobiernickim.

Nie znam wiele osób z Kobiernic, a pana Kocembę widziałem niestety tylko w telewizji podczas wizyty Premiera RP. Nie podobał mi się ten występ, takie wylewanie lokalnych brudów na całą Polskę i przy Premierze. Owszem, może miało to i swoje dobre strony, bo wójt pewnie dostał jakąś reprymendę na prywatnej rozmowie, ale sama forma przekazu całej srpawy przed kamerami według mojej opinii była negatywna.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

548

Odp: Kandydat Na Wójta

Coś temat cichnie

Troszku brakuje tu osoby obecnego wójta - szkoda.
Bo wydaje mi się, że niema się czego wstydzić jeśli chodzi o ostatnią kadencję.
Brakuje aby ktoś napisał, co wójt i rada gminy w ostatniej kadencji zrobili, a wydaje mi się że nie było tego mało.
Co jest zaplanowane, a co przygotowane do realizacji, o co walczymy, a o co trzeba jeszcze powalczyć.

Czy ktoś ma dokładne informacje?

To tylko POLSKA !!!

549

Odp: Kandydat Na Wójta

też bym poczytał co pan wójt zrobił minionej kadencji

Per Aspera Ad Astra

550

Odp: Kandydat Na Wójta

PJ napisał/a:

Bo wydaje mi się, że

Ministrowi Finansów wydaje się, że polski system podatkowy jest przyjazny podatnikowi.
Tak uznał na początku października 2010 r., w odpowiedzi na interpelację poselską nr 17887.
Podobnie jest w przypadku Wójta - wydaje się, że nie ma się czego wstydzić jeśli chodzi o ostatnią kadencję.

A jak jest? W obu przypadkach, wydaje nam się, że wiemy.

Wydaje się nam, że Gmina jest sprawnie zarządzana.
Wydaje się nam, że efektywnie pozyskiwane są środki z funduszy pomocowych.
Wydaje się nam, że prawidłowo wydawane są pieniądze publiczne.
Wydaje się nam, że mamy swobodny dostęp do informacji publicznej.
Wydaje się nam, że mamy profesjonalną kadrę urzędniczą.
Wydaje się nam, że ...., a koń jaki jest każdy widzi.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.