Temat: Cmentarz komunalny w Czańcu

Witam, jestem nowym uzytkownikiem naszego lokalnego forum.
Chciałem zebrac opinie na temat funkcjonowania naszego cmentarza pod "opiekuńczymi skrzydłami" Pana Wójta i Pana Tomasza Sordyla z Urzędu Gminy, odpowiedzialneggo za utrzymanei obiektu. Moim zdaniem szczególnie razącą kwestią jest zła pielengnacja zieleni, tzn niewykaszanie trawy i zywopłotu, nawet pod wpływem skarg.Dostałem dzisiaj kolejne zapewnienie, ze sytacja sie poprawi, zobacymy czy coś z tego wyniknie
Chętnie poznałbym uwagi i opinie innych osób na temat cmentarza,pozdreawiam

2

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

Z zielenią coś tam kiedyś cudowali, tzn drzewa przycinali i na tym się skończyło. Przydałby się ktoś kto by od czasu do czasu się tym zajmował systematycznie

Per Aspera Ad Astra

3

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

GREGOR, jest grabarz na etacie, ale po pierwsze mało chetny do pracy, a po drugie ma bardz luzną kontrole. drzewa scinała zewnetrzna firma, i niektóre pnie leza w trawie do dzis;)

4

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

Grabarzowi pewnie na ręke takie folgowanie smile nie wiem co ty na to ale cmentarz należy do parafi więc czemu by zakonnice nie mogły też i tam coś porobić mam na myśli jakieś niewielkie prace bo przy grobach i tak ludzie sprzątają ,może ja źle myśle ale w takim razie jest tu też wina proboszcza

Per Aspera Ad Astra

5

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

GREGOR, a znasz znaczenia słowa KOMUNALNY...

6

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

owszem znam ale nie wiem o którą częśc mojej poprzedniej wypowiedzi ci chodzi?

Per Aspera Ad Astra

7

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

po pierwsze cmentarz nie nalezy do parafii od jakiegos czasu, wtedy był parafialny, teraz jest gminny czyli komunalny
po trzecie w czańcu są 3(!) siostry: katechetka, koscielna i emerytka...

8

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

Masz racje WOJCIECH zapomniałem o tym przejęciu cmentarza od parafii, a gadałeś z grabarzem? może trzeba go jakoś zmobilizowac? pozatym wydaje mi się że jak to już zgłaszałeś bez skutku to pewnie nikt nic z tym nie zrobi...

Per Aspera Ad Astra

9

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

o tym jak wyglada sprawa na dziś dizen napsiałem w pierwszym poście, jeżeli sytuacja sie nierozwiaze jest pewien sposób, ale nie czas o tym pisac.

10

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

jak nie prośbą to groźbą mówisz big_smile no to ja ci już teraz powiem że będziesz musiał raczej na pewno wykorzystać ten twój sposób

Per Aspera Ad Astra

11

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

Proszę nie sugeruj że chę komuś grozic, jestem daleki od tego:)

12

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

ależ ja nic nie sugeruje ;P

Per Aspera Ad Astra

13

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

A widziałeś internetową wyszukiwarkę grobów na stronei gminy, tak zapytam z ciekawosci?

14

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

nie, podasz link?

Per Aspera Ad Astra

15

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

O ile sie nei myle to jest tutaj zakazne wlejanie linków, wejdz na strone urzedu gminy porąbka, i tam jest zakładka cmentarze

16

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

Na razie nie mogę tego znaleśc ale jutro poszukam, mimo wszystko wg mnie idiotyczny pomysł z taka wyszukiwarką

Per Aspera Ad Astra

17

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

No wiesz, jak w trawie nei znajdizesz grobu to chociaż w internecie zobaczysz....
to ma funkcje handlową-przeciez miejscie na cmetarzu kosztuej gruba kase-dzięki temu narzędziu mozna sobei wejsc w internet i wybrac cos spokojnie
ale zwracam honor, poniewaz w sytuacjach kiedy sie nei jest stad a nei pamieta sie gdze lezy ktos bliski to moze byc pomocne

18

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

dla mnie to i tak jest przegięcie ale masz racje lepiej zrobić pokazywarke grobów niż zadbać o cmentarz

Per Aspera Ad Astra

19

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

Pamiętam dyskusję i emocje, które panowały na forum kiedy to nasz cmentarz "uwolniono" z rąk parafialnych, a przekształcono go w cmentarz komunalny. Wtedy większość mówiła "Ufff, teraz będzie dobrze".

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

20

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

Teraz z perspektywy czasu widać, ze trzeba było postąpić inaczej- cmentarz mógłby pozostać własnością parafialną, ale mieszkańcy powinni założyć stowarzyszenie opieki nad cmentarzem , które zostało by swoistym operatorem...tylko kto by w najczarniejszych snach przypuścił ze gmina nie bedzie umiała we właściwy sposób poradzic sobei z taką drobnostka...

21

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

Hmm tak czytając ten wątek nasunęło mi się kilka spostrzeżeń:
- o ile dobrze pamiętam to nikt nie obiecywał, że cmentarz będzie od razu wyglądał jak "park", niestety według mnie jeszcze trochę czasu upłynie zanim zostanie on całkowicie uprzątnięty i ładnie zagospodarowany. Niestety pokutują lata kiedy to pod opieką parafii nie robiło się dosłownie nic.
- założenie stowarzyszenia opieki nad cmentarzem, to mam pytanie jak finansowany? z jakich źródeł miało by się to niby odbywać, bo nie wyobrażam sobie, że miała by to być kolejna inwestycja prowadzona przez parafię i raz w miesiącu składka. Ludzie mają już powoli dość ciągłych składek.

Nasuwa mi się jeszcze jedno - brak cierpliwości u niektórych, a przecież wszystko wymaga czasu i niestety pieniędzy .

22

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

xnoname- największym problemem jest bierzące utrzymanie-koszenie, utrzymanei zywopłtu, uprzątanie zeschłych gałęzi-grabaż jst, osoba odpowiedizalna w urzędze jest, a nei ma efektów. choćby wybrukowali kazdą aleje, a nie dbali o zielen to cmentarz bedzie żle wyglądał.Poza  tym, zapominas zo postawowym żródle utrzymanai cmentarza- opłata za kwatery, 500 zł za kwatere, powtarzalne co 20 lat.gdyby było to przeznacozne na utrzymanei cmentarza, a nie na łatanie dizury budżetowej, teraz gminy przedstem parafii, wyglądałoby to inaczej.A składki w kościele to jest inna sprawa, jeszcze ciekawsza:)

23

Odp: Cmentarz komunalny w Czańcu

Udało mi się wczoraj wybrać na cmentarz(kwiatki potrzebują wody:) ),
zauważyłem ze większa część cmetarza była koszona od czasu ostatnich interwencji w gmninie.
miejscami jest jeszcze jednak zarośniętę,
Poza tym żywopłot domaga się pielęgnacji, połowa wogóle nie była w tym roku ruszana
no i te pnie wdłóz chodników....z niektórych odrastyają galązki, obskórnie to wygląda