1

Temat: Literatura

Witam wszystkich! postanowiłem stworzyć owy wątek z ciekawości, mianowicie jestem ciekaw czy ktoś jeszcze czyta książki??? czy też może czytanie zanikło już całkowicie...a jeśli tak to jakie polecacie? Czekam na posty:)

Per Aspera Ad Astra

2

Odp: Literatura

Jeżeli pytasz gregor o czytlenictwo to ilościowo napewno się zmniejszyło, ale to nei jest coś co może zaniknąc:)
Jaka literatura cie interesuje, bo nie wiem co ci polecac?

3

Odp: Literatura

lubię fantasy oraz wojenne

Per Aspera Ad Astra

4

Odp: Literatura

a  jeżeli, wojenne to powieści, czy jakies takei popularnonaukowe? sam dysponuje pewnym zbiorkiem książek n/t wojny, strategii i taktyki oraz uzbrojenia, dot. wojen dawnych jak i II WŚ Poza tym polecam biblioteke w...Andrychowie. można sie zapisac nawet mieskzajac w Czańcu, a dział historyczny mają bardzo bogaty, pełen ksiażek n/t wojskowe

5

Odp: Literatura

lubię czytać właśnie opisy broni i o II wojnie światowej ostatnio czytałem też GROMOWŁADNEGO bardzo dobra książka R.Polki

Per Aspera Ad Astra

6

Odp: Literatura

Jeżeli lubisz zarazem opis broni i strategii wojskowej, a jednocześnie archaiczny jezyk ci nie przeszkadza, chciałbym ci polecić 2 pozycje:
Tadeusz Kutrzeba Stefan Mossor"Studium planu strategicznego Polski przeciwko Niemcom" (1938)
Władysław Sikorski"Przyszła wojna, jej mozliwości i charakter oraz związane z nim zagadnienia obrony kraju"(1934)
Ciekawy pryzmat spojrzenia na Kampanię Wrześniową i IIWŚ ogólnie
Pierwszą z tych książek posiadam we własnym zbiorze

7

Odp: Literatura

no to muszę się w to zaopatrzyć:) dzięki za propozycje:) a czytałeś "Hitler i Stalin -Wojna stulecia" Laurencea Ressa? dokładnie opisana operacja barbarossa i blau

Per Aspera Ad Astra

8

Odp: Literatura

nie czytałem tego akurat. wogóle to ni przepadam za frontem wschodnim musze powiedzec.
Front zachodni i front pacyfiku bardziej mnie wciagają.
Tą którą mam mógłbym ci pożyczyc, a jakbyś chciał tez byś mi coś pozyczył
Odnośnie rosji stalinowskiej, czytałes Gułag Anne Appelbaum?

9

Odp: Literatura

nie czytałem a fajne? z tytułu wnioskuje że pewnie o więźniach coś...

Per Aspera Ad Astra

10

Odp: Literatura

To jest podsumowanei wszystkich  ważneijszych ksiązek na temat obozów radizeckich, bardzo realistyczne i ciekawe

11

Odp: Literatura

hmm może być ciekawe tym bardziej że wiele o radzieckich obozach słyszałem... osobiście jednak wole jak są jakieś momenty batalistyczne smile

Per Aspera Ad Astra

12

Odp: Literatura

Jest ciekawa książka o SS- Guido Knopp, SS przestoga histori. jest i o obozach koncentracyjnych, i o siłac zbrojnych SS, także są i obozy(niemieckie) i batalistyka

13

Odp: Literatura

no to musi być ciekawe... a co sądzisz o wojenno-historycznych? mam tu na myśli np. trylogie Sienkiewiczowską?

Per Aspera Ad Astra

14

Odp: Literatura

chodzi ci o powieści historyczne z tego co rozumiem
wiesz jak to powiedział Gombrowicz o Sienkiewiczu:
"Pierszorzędny pisarz drugorzędny"
Trylogia to jest wielka robota ze strony autora, wspaniałem odwołanie do tradycji, czasami wręcz reporterskei opisy wojen i bitew, ale z pkt widzenia fabuły, to mało odkrywcze, przwidywalne i małobarwne.
Przeciez wiesz ze kolejne pwoiieści trylogii, były wydawane w prasie jako powieść w odcinkach- to był taki uwóczesny serial- o, taki ówczesne "Na dobre i na złe"jesli pozwolę sobie porównac :

15

Odp: Literatura

no wg mnie to niebo a ziemia jeśli chodzi o porównanie trylogi a telenoweli:) a znasz jakąś bardziej ambitną w takim razie powieśc utrzymaną w podobnych klimatach?

Per Aspera Ad Astra

16

Odp: Literatura

nie zrozumiałes mnie gregor:)
Czy coś musi byc ambitne żeby było fajne?:)

17

Odp: Literatura

Na ogół tak jest że żeby coś było fajne musi być ambitne, jeżeli ktoś jest wymagającym czytelnikiem chyba że ktoś lubi kicze  bezsensowne czytać

Per Aspera Ad Astra

18

Odp: Literatura

GTregor, no ale sam sobie teraz zaprzeczasz:)

19

Odp: Literatura

dlaczego?

Per Aspera Ad Astra

20

Odp: Literatura

czytałem trylogie bo wg mnie każdy polak powinien ją przeczytać ale nie mówiłem że jestem tym dziełem zachwycony smile

Per Aspera Ad Astra

21

Odp: Literatura

No i to ja rozumiem, żółwik:)

22

Odp: Literatura

ale jak widać tylko my w całym Czańcu nie boimy się zębów książki haha

Per Aspera Ad Astra

23

Odp: Literatura

tylko my chyba tu zostaliśmy:(

24

Odp: Literatura

może jakaś pani zabierze głos ???

Per Aspera Ad Astra