301

Odp: Wybory uzupełniające

12 listopada 2012 roku podczas posiedzenia połączonych komisji został poruszony następujący temat: negatywnie rozpatrzona prośba radnych dotycząca zmiany rozpoczęcia obrad połączonych komisji o 15 minut.

[video]https://www.youtube.com/watch?v=3yIyEiEogYU[/video]

302

Odp: Wybory uzupełniające

Czy wiadomo już kiedy będzie posiedzenie połączonych komisji i czy sprawa radnego N. zostanie definitywnie rozwiązana?

303

Odp: Wybory uzupełniające

rodzic napisał/a:

Czy wiadomo już kiedy będzie posiedzenie połączonych komisji i czy sprawa radnego N. zostanie definitywnie rozwiązana?

Mija kolejny miesiąc upokarzanie mieszkańców Czańca i gminy przez Sławomira N oraz KWW Rodzina Prawo Wspólnota. Działacze tego komitetu, panowie Płonka i Waligóra, liderka z Czańca pani Mydlarz nie są w stanie spowodować od 28 sierpnia 2012 roku aby ten pan sobie poszedł. To jest troska o dobre imię naszego sołectwa. które o mało co nie zostało zlikwidowane.

304

Odp: Wybory uzupełniające

Czy naszym ulubionym radnym Sławomirem, który już dawno radnym powinien być przestać RG się zajęłą? W mijającym tygodniu były ku temu okazje. Czy Panowie z opozycji wiedzą coś na ten temat?

305

Odp: Wybory uzupełniające

Z tego co mi wiadomo to radny Sławomir Nalborczyk z Czańca został odwołany uchwałą Rady Gminy.

Więc teraz należy poczekać na ustalenie terminu wyborów uzupełniających do RG z okręgu Czaniec.

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

306

Odp: Wybory uzupełniające

Piotr Dusza napisał/a:

Z tego co mi wiadomo to radny Sławomir Nalborczyk z Czańca został odwołany uchwałą Rady Gminy.
Więc teraz należy poczekać na ustalenie terminu wyborów uzupełniających do RG z okręgu Czaniec.

Nic to nie zmienia w moim postrzeganiu oceny działania panów Płonki i Waligóry a tym bardziej przewodniczącego rady gminy Tadeusza Wawaka.  To ci panowie jako liderzy KWWW Rodzina Prawo Wspólnota, najpierw ukrywali a później tolerowali fakt jazdy po pijanemu radnego Sławomira N.  Najwyraźniej jest im obce dobre imię mieszkańców gminy Porąbka a Czańca w szczególności. Nic nie zatrze skazy na dobrym imieniu mieszkańców nawet kolorowe ogłoszenia w KB duetu BuWa.

307 Ostatnio edytowany przez Sławomir Kubiś (2013-03-30 11:21:46)

Odp: Wybory uzupełniające

27 marca 2013 roku podczas uroczystej sesji RG został poruszony następujący temat: wygaśnięcie mandatu radnego GP.

[video]http://youtu.be/4v99lsVu4pM[/video]

308

Odp: Wybory uzupełniające

Drodzy państwo, przecież to jest żenująca kompromitacja. Nie da się tego słuchać i oglądać bez środków uspokajających. Przewodniczący rady gminy wybiela radnego skazanego  prawomocnym wyrokiem, kiedyś nazywano to sitwą, dzisiaj to zwykły układ. Jeszcze ten radny Sopiak wstrzymujący się od głosu. Raczej powstrzymię się od dalszego komentowania tej sprawy.

309

Odp: Wybory uzupełniające

Jeśli są osoby mające jeszcze wątpliwości w istnienie stalowego układu - rączka rączkę myje - to proponuję jeszcze posłuchać nagrania o zeznaniach Pani Koniorczyk w Żywcu w Sądzie. Znikają wszelkie złudzenia. Prawda jest naga. Trudno uwierzyć, że dla osiągnięcia własnych korzyści, albo uniknięcia konsekwencji można posunąć się do kłamstw pod przysięgą.

Pan Wawak, ponoć przewodniczący RG nie sili się na minimum obiektywizmu lub dystansu. Jako pierwszy podnosi łapy, żeby koleżankę wybronić. Jedną i drugą. To skandal. Każdy powinien wysłuchać obu nagrań, są porażające.

310

Odp: Wybory uzupełniające

rodzic napisał;    Jeśli są osoby mające jeszcze wątpliwości w istnienie stalowego układu - rączka rączkę myje - to proponuję jeszcze posłuchać nagrania o zeznaniach Pani Koniorczyk w Żywcu w Sądzie. Znikają wszelkie złudzenia. Prawda jest naga. Trudno uwierzyć, że dla osiągnięcia własnych korzyści, albo uniknięcia konsekwencji można posunąć się do kłamstw pod przysięgą                                                                                       Wstyd- bo tylko tak można nazwać to co się stało w naszej Gminie.   Dyr.PG Anna W. i Dyr GZOSiP Cecylia K.przy biernej postawie Wójta nie szczędzili sił i środków by przetrącić karierę i życie osobiste osobie niepełnosprawnej która wygrała z własnym kalectwem ale przegrała z ludzką głupotą.Poznała na własnej skórze siłę,, Prawdziwych Porąbczan.'

311

Odp: Wybory uzupełniające

Piotr Dusza napisał/a:

Z tego co mi wiadomo to radny Sławomir Nalborczyk z Czańca został odwołany uchwałą Rady Gminy.

Więc teraz należy poczekać na ustalenie terminu wyborów uzupełniających do RG z okręgu Czaniec.

Tak dla ścisłości Panie Piotrze, bo widziałem, że w niektórych postach czepiano się słówek, to radny nie został odwołany, a stwierdzono wygaśnięcie jego mandatu i okręg nie Czaniec ale bardziej trafne, jeżeli nie zna się nr, to jeden z okręgów wyborczych, bądź okręg Czańca "dolnego".
Pisanie o okręgu wyborczym Czaniec mogło by sugerować to, iż do wyborów uzupełniających powinni się udać mieszkańcy całego Czańca, a tak nie jest.

P.S. Bardzo proszę nie traktować mojej wypowiedzi w kategoriach jakiegokolwiek "ataku" lub uszczypliwości.

312

Odp: Wybory uzupełniające

Słuszna uwaga i dzięki bo faktycznie przecież nie cały Czaniec stanie do wyborów.

Zupełnie mi to jakoś umknęło.

Nie traktuję, dobrze że są ludzie którzy są czujni smile
Dzięki temu mamy już komplet informacji, a mieszkańcy Dolnego Czańca wiedzą, że wygasło i  staną przed wyborem nowego radnego !

Alteri vivas oportet, si tibi vis vivere
Miejcie odwagę!... Nie tę jednodniową, Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,
Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową Nie da się zepchnąć z swego stanowiska.

313

Odp: Wybory uzupełniające

Piotr Dusza napisał/a:

Słuszna uwaga i dzięki bo faktycznie przecież nie cały Czaniec stanie do wyborów.

Zupełnie mi to jakoś umknęło.

Nie traktuję, dobrze że są ludzie którzy są czujni smile
Dzięki temu mamy już komplet informacji, a mieszkańcy Dolnego Czańca wiedzą, że wygasło i  staną przed wyborem nowego radnego !

Po takich postawach można poznać wielkość człowieka. Każdy popełnia błędy ale nie każdy potrafi się do nich przyznać. W naszym otoczeniu niestety wiele jest osób, które błądzą ale nadal tkwią w tym będzie traktując go jako normę, będąc głuchym na prawdę (to takie ogólne moje przemyślenie).

314

Odp: Wybory uzupełniające

rodzic napisał/a:

Jeśli są osoby mające jeszcze wątpliwości w istnienie stalowego układu - rączka rączkę myje - to proponuję jeszcze posłuchać nagrania o zeznaniach Pani Koniorczyk w Żywcu w Sądzie. Znikają wszelkie złudzenia. Prawda jest naga. Trudno uwierzyć, że dla osiągnięcia własnych korzyści, albo uniknięcia konsekwencji można posunąć się do kłamstw pod przysięgą.

Pan Wawak, ponoć przewodniczący RG nie sili się na minimum obiektywizmu lub dystansu. Jako pierwszy podnosi łapy, żeby koleżankę wybronić. Jedną i drugą. To skandal. Każdy powinien wysłuchać obu nagrań, są porażające.

Jeśli mogę prosić, to proszę o namiary na przytoczone w wypowiedzi nagrania, chętnie przesłucham. Niestety ze względu na bardzo ograniczony czas nie mam możliwości ich wyszukania.

315

Odp: Wybory uzupełniające

xnoname napisał/a:

Jeśli mogę prosić, to proszę o namiary na przytoczone w wypowiedzi nagrania, chętnie przesłucham. Niestety ze względu na bardzo ograniczony czas nie mam możliwości ich wyszukania.

27 marca 2013 roku podczas uroczystej sesji RG został poruszony następujący temat: zeznania dyrektor GZOSiP w Sądzie w Żywcu IV Wydział Pracy

[video]https://www.youtube.com/watch?v=ilUO4AhFxkI[/video]

316

Odp: Wybory uzupełniające

Noszę w sobie pewien dylemat, którym chciałbym podzielić się z użytkownikami forum. Przewodniczący RG Pan Tadeusz Wawak tuż po uchwaleniu wygaśnięcia mandatu radnego stwierdza, że tenże radny nadal może brać udział w głosowaniach. Przypomnę, że stosowna uchwała wchodzi w życie z dniem jej podjęcia. Wynika z tego, że po przegłosowaniu radny przestał pełnić swoją funkcję, ale…

No właśnie, proszę o podpowiedź.  Zgodnie z artykułem zamieszczonym w Kronice Beskidzkiej „radnemu, którego uchwała dotyczy przysługuje odwołanie się do właściwego sądu administracyjnego w terminie 7 dni od dnia doręczenia uchwały. Sąd administracyjny rozpatruje powyższą skargę w terminie 14 dni. Wówczas wygaśnięcie mandatu radnego następuje z dniem uprawomocnienia wyroku sądu administracyjnego oddalającego skargę”.

W dniu 27 marca 2013 roku nie zauważyłem, by radny złożył wolę odwołania się od uchwały, ale ma na to 7 dni od momentu doręczenia uchwały. Czyli biorąc pod uwagę maksymalne wydłużenie procedur radny może pełnić swoją funkcję jeszcze miesiąc, może brać udział w głosowaniach i uczestniczyć w pracach RG. Wynika z tego, że Pan Przewodniczący miał rację twierdząc, że radny może brać udział w głosowaniach. Wyraźnie na nagraniu widać podpowiedź ze strony pracowniczki biura RG. Jednak…

Marta Tylza-Janosz napisał/a:

Analogiczna sytuacja jest w przypadku zaskarżania ustaw sejmowych do Trybunału Konstytucyjnego, do czasu prawomocnego wyroku zapisy, mimo, że mogą być sprzeczne z konstytucją obowiązują i trzeba je stosować - ten paradoks podkreślał na szkoleniach Dyrektor Wydziału Nadzoru Prawnego Wojewody Śląskiego Pan Nowak, a na studiach na zajęciach z prawa administracyjnego Prezes Sądu Rejonowego w Bielsku dr Grążawski.

Rozumiem więc, że pomimo jasnej wykładni prawnej co do procedury wygaśnięcia mandatu radnego obowiązuje sprzeczna z wykładnią uchwała RG, która wygasza mandat radnego z dniem podjęcia uchwały, czyli 27 marca 2013 roku. Dostrzegam tu pewien zgrzyt. Czy uchwała staje ponad innymi przepisami prawa? Czy to możliwe, że uchwała RG jest źle skonstruowana? Proszę o wyjaśnienie dylematu.

317

Odp: Wybory uzupełniające

W przypadku złamania prawa przez radnego Sławomira N wydawać by się mogło, że już więcej niespodzianek nie powinno się pojawić. A jednak. Radny Tadzio - chluba Kozubnika potrafi namieszać. Nie odpowiem na powyższe pytania, bo się na tym nie znam, a nawet jeśli znajdę przepisy to nie mam pewności, że je właściwie zinterpretuję. Nurtuje mnie inna kwestia - kogo na Przewodniczącego RG wybiera większość troglodytów moszcząca się na stołkach podczas posiedzeń komisji i sesji? Troglodytę, który na zawodach tenisa stołowego o puchar przez siebie ufundowany (ciekawe, czy ze swojej diety, czy z emerytury) stoi w koszuleczce i dresowych porciętach obok eleganckiego Pana w przepisowym garniturze. Nie wiem kto to wbił się w garnitur, wiem jednak, że kimkolwiek by był potrafi przygotować się do sesji zdjęciowej. A Tadzio - chluba Kozubnika tego też nie ogarnia. No to mamy Przewodniczącego na miarę naszych czasów i aspiracji.

318

Odp: Wybory uzupełniające

Sławomir Kubiś napisał/a:

Noszę w sobie pewien dylemat, którym chciałbym podzielić się z użytkownikami forum. Przewodniczący RG Pan Tadeusz Wawak tuż po uchwaleniu wygaśnięcia mandatu radnego stwierdza, że tenże radny nadal może brać udział w głosowaniach.

To proste. Układ zamknięty wysysa radnego do końca nie bacząc w jakiej jest sytuacji.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

319

Odp: Wybory uzupełniające

15 kwietnia 2013 roku w GOK odbędzie się posiedzenia połączonych komisji RG Porąbka. Nawarstwiły się pewne nieścisłości dookoła radnego - mojego imiennika w sprawie uczestniczenia(?) w pracach RG i głosowania nad projektami uchwał. Jestem ciekaw poniedziałkowego spotkania oraz roli jaką odegra lub nie odegra radny Sławomir.

320

Odp: Wybory uzupełniające

Jeżeli ktoś myślał, sprawa pana Sławomira Nalborczyka skończy się wraz z przyjęciem uchwały o wygaszeniu mandatu przez Radę Gminy to był w błędzie. Pan Nalborczyk w dniu 09.04.br. odwołał się od uchwały do WSA.  Jestem niezmiernie ciekaw argumentacji pana Nalborczyka, dlaczegoż to uchwała Rady Gminy miałaby być niezgodna z prawem. Poprosiłem wiec przewodniczącego Wawaka o kopie odwołania.

321

Odp: Wybory uzupełniające

Wydział Nadzoru Prawnego wojewody śląskiego wyraźnie określił procedury, jakimi zostanie poddany radny skazany za jazdę w stanie nietrzeźwym. Procedury te ze strony UG zostaną wykorzystane do ostatniej kropki, ostatniego znaku zapytania. Doskonale znam ten scenariusz, w którym winowajca usilnie szuka obrony i przesunięcia w czasie tego, co nieuniknione. To kamień węgielny działalności GP. 
Jestem szalenie ciekaw, czy Nadzór Prawny się nie pomylił

322

Odp: Wybory uzupełniające

Panowie, i Wy sobie tak lekko do sprawy podchodzicie? Procedury? Argumenty? A gdzie podziała się zwykła, ludzka przyzwoitość. Dewaluacja godności? Honor i inne szczytne ideały odeszły do lamusa. Tego się już w sobie nie pielęgnuje, nie karmi, nie troszczy. Ważne są słowa fałszywych towarzyszy. Do czego doprowadzą konsultacje, namowy, a w efekcie roszczenia? Gdy wygra prawo, kto będzie dumny ze zwycięstwa? Radny Sławomir Nalborczyk, o którym ponoć napisano już wszystko? Bzdura. To właśnie ten radny buduje swoimi postępkami jak najgorszą opinie o GP i RG. KWW RPW jak widać nie ma żadnych zahamowań, bo ma siłę, władzę i jest potężne. A tą władzą to przepadkiem kogoś nie krzywdzą? Owszem tak. Przede wszystkim radnego Sławomira Nalborczyka, który staje się synonimem gminnej głupoty, oportunizmu i brakiem jakichkolwiek zasad moralnych. Czy mieszkańcy Czańca zasługują sobie na taki wstyd? I czy Pan Nalborczyk z powołania jest troglodytą, który nie rozumie do czego się dopuszcza. Jeszcze kilka dni temu było mi tego Pana żal, dziś wypełnia mnie wściekłość.

323 Ostatnio edytowany przez Ignacy Kocemba (2013-04-12 14:46:56)

Odp: Wybory uzupełniające

No comment

Załączniki:

Ikona załącznika skarga.pdf 403.7 kb, 376 pobrań od 2013-04-12 

324

Odp: Wybory uzupełniające

No comment cd

Załączniki:

Ikona załącznika skarga1.pdf 564.1 kb, 423 pobrań od 2013-04-12 

325

Odp: Wybory uzupełniające

No comment the End

Załączniki:

Ikona załącznika skarga2.pdf 504.48 kb, 400 pobrań od 2013-04-12