1

Temat: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Można komentować / uzasadnić wybór.
Ankieta widoczna dla zalogowanych.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

2

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Bułka nie ma z kim przegrać. Szkoda ale takie są fakty.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

3

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

admin napisał/a:

Można komentować / uzasadnić wybór.
Ankieta widoczna dla zalogowanych.

Wygrana Czesława Bułki i to przegrana nas wszystkich. Straciliśmy wiele a może stracić jeszcze więcej.

4

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

No proszę, zalogowałem się z nie widzę. Mniejsza o to.

5

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

[size=4]NiestetyBułka wygra. Nie dobrze. Ale jak pokazuje lista kontrkandydatów mogłoby być gorzej sad[/size]

6 Ostatnio edytowany przez cieciola (2014-10-26 10:19:06)

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Ty galler czemu nie startowałeś na wójta. Byłbyś najlepszym kandydatem co? Ja uważam, że wygra Pani Marta. Namawiam wszystkich co ich znam, żeby głosowali na Panią Martę, bo lepszej kandydatki w tej gminie nie ma. Więc galler weź się do roboty i uratuj Czaniec przed reelekcją.

7

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

[size=2][font=Helvetica, Arial, sans-serif]a Ty cieciola czemu nie startowałaś na wójta. Byłabyś najlepszym kandydatem co?[/font][/size]

8

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Następny jasnowidz co wie, że jak wygra Pani Marta to będzie gorzej. Chociaż chyba galler ma rację przecież komuś będzie gorzej. Bułce, Wloscianinowi, gallerowi, dyrektorce gimnazjum z Kozubnika i całej klice co się przez lata rozrosła i broni przed rozwojem i prawem.

9

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Liczyłem na to że tym razem pojawi się ktoś kto będzie miał jakieś szanse z Bułką i jego układem ale patrząc na listę kandydatów nie widzę nikogo kto mógłby choć dostać się do drugiej tury. Pan Chwała może liczyć na 1 - 2 % i to góra więc kompletnie się nie liczy. Nie znam Pani Marty jak większość wyborców ale sporo się naoglądałem filmów Pana Kubisia i z nich czerpię wiedzę o poglądach Pani Marty. Niestety wypadła raczej słabo. Dodając do tego że startuje z mało lubianego ugrupowania nie wróżę jej powodzenia. Myślę że wypadnie gorzej jak Pan Kocemba, a jak pamiętamy Pan Kocemba nie odniósł sukcesu.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

10

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Ja liczę, że chociaż do drugiej tury dojdzie. Wówczas obecny Wójt poczuł by się może zagrożony i wysilił w przyszłej kadencji. Inaczej poczuje się jeszcze pewniej i już do końca będzie ignorował.

11

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Sami Mądrale.
Obserwator powinien założyć działalność gospodarczą WRÓŻKARSTWO.
Każdy kto raz skorzysta  z usługi już mu podziękuje.

12

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Lepszej okazji na zmiany w gminie może już nie być. Wybierzmy najlepszego kandydata na wójta gminy Porąbka - Panią Martę Tylza - Janosz.

13 Ostatnio edytowany przez Obserwator (2014-10-29 17:11:07)

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Pazdzioch o co się założysz, tu nie trzeba mieć specjalnych zdolności żeby przewidzieć jak to się skończy. Partnerem w walce dla Bułki jest jedynie Pani Marta ale nie sądzę żeby miała większe poparcie jak Pan Kocemba 4 lata temu. Pamiętacie jak to się skończyło. Przewaga Bułki była przytłaczająca. Uważam że wygra Bułka, nie dlatego, że jest taki dobry. Wygra bo nic od 4 lat się nie zmieniło, układ jaki był taki jest. Sztab Bułki już pracuje nad tym by przypomnieć co nie którym że ich los zależy od tego czy rządził będzie on czy kto inny. Przez te 4 lata Pan Kocemba i jego poplecznicy zrobili więcej szkód niż pożytku. Skupili się tylko na ataku wójta, ciągając go po sądach a on za nasze pieniądza wraz z ekipą prawników nie robił nic innego jak tylko bronił się. Energia koalicji Pana Kocemby skupiła się nie na tym co trzeba, bicie na oślep z reguły przynosi więcej szkód niż pożytku. Przyznam 4 lata temu głosowałem na Pana Kocembę, teraz bym już tego nie zrobił.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

14 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-10-29 17:24:27)

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Ignac został wyszkolony do tego co robi. Nic innego nie potrafi, dlatego nie było trudnym przewidzenie co się stanie jeżeli dorwie się do rady. Śledztwo to jego żywioł. Ma jeszcze jedną paskudną cechę. Jest typowym autokratą. Z tego powodu kilku jego byłych zwolenników, tych bardziej światłych, w tych wyborach startuje z innej listy.
Potrafię sobie wyobrazić jak bardzo cierpi widząc plakat z panią Martą, która jakoby jest najlepszym kandydatem na wójta. Zdaje sobie jednak sprawę, że jego szanse byłyby znikome, szykowała się klęska. Dlatego wymyślił, że będzie sterował z tylnego siedzenia. Przecież jakaś kobieta mu po pagonach skakać nie będzie.

15

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Ciągają wójta po sądach i wygrywają czyli mają rację. To wójt łamie prawo i nie pomagają mu prawnicy co ich opłacamy z podatków. Czyli jakby Kocemba był wójtem od czterech lat to by tych pozwów nie było a prawo by przestrzegał. Proste.

16 Ostatnio edytowany przez Obserwator (2014-10-29 21:06:34)

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

gminniak napisał/a:

Czyli jakby Kocemba był wójtem od czterech lat to by tych pozwów nie było a prawo by przestrzegał. Proste.

Gdyby babcia miała wąsy itd...

Czy Pan śledczy Kocemba wygrywa czy nie wygrywa, jakie to ma znaczenie skoro nie przynosi żadnych pozytywnych skutków dla mieszkańców gminy, nic to nie zmieniło nie zburzyło od lat utrwalanych powiązań, układów etc. Można by rzec za klasykiem, Panie Ignacy "nie idź Pan tą drogą".
Pani Marta Tylza - Janosz kojarzona z Panem Kocembą, ma podobny tok myślenia i sposoby działania, nie przyniesie jej to zwolenników.
Do tego jeszcze w komitecie wyborczym takie osoby jak Pani Błasiak czy Cepiga z pewnością nie świadczą o niej zbyt dobrze. Ludzi trzeba umieć sobie dobierać.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

17

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Obserwator napisał/a:

Pazdzioch o co się założysz

Gmina w obecnym układzie personalnych wzajemnych zależności została zacementowana. To fakt.  16 lat to sporo czasu żeby zbudować trwały samo-kontrolujący się układ wzajemnych zależności. Krytykujesz, że nic nie udało się osiągnąć. Masz pomysł to działaj. Ja uważam, że jednak dało się.
 
Kto zyskuje na dziadostwie? Wydawało by się, ze to głupie pytanie. A jedna. Na dziadostwie zyskuje garstka mieszkańców, kolejna nieco większa grupa utrzymywana jest w przekonaniu że to co mają, to maksimum szczęścia. Reszta cierpi na tym. Wszyscy są straszeni nowym.
 
W tych 16 minionych latach był niestety okres obfitości środków unijnych. Piszę niestety, bo został bezpowrotnie zaprzepaszczony.
 
Przykład. Obecnie planowana jest inwestycja w kanalizację. Jak dojdzie do skutku dofinansowanie obejmie 60% kosztów. Resztę trzeba wysupłać z kasy gminnej - czyli na to musimy się wszyscy złożyć. Budżet inwestycji to ponad 9 000 000 zł. Gdyby w ten sposób gospodarował samorząd żywiecki nie dałby rady skanalizować miasta i przyległych do zlewni Jeziora Żywieckiego gmin.

Kolejnych przykładów jest bez liku. Dzieje się tak, bo kontrola poczynań urzędników jest iluzoryczna. To dlatego można budować most podczas gdy np. szkoła w Porąbce, wymagająca pilnego remontu, o czym od dawna wiedzą wszyscy radni, nie może doczekać się pieniędzy (warunki w niej panujące mogą realnie zagrażać dzieciom!). To dlatego można sfinansować lokal dla Ambulatorium za gminną kasę, choć można by do współfinansowania skłonić sąsiednie gminy. Żadnych takich działań nie próbowano nawet robić.     ........    mieszkańcy wyskoczą z kasy niczego nie podejrzewając (kropeczki uzupełnić wg uznania). 

Wójt można zawierać różne umowy - nie zawsze korzystne (albo zazwyczaj niekorzystne) dla gminy. Można też w dziwnych konstelacjach dzierżawić gminne grunty na bardzo ciekawych warunkach.

Czas z ty skończyć.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

18

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Obserwator napisał/a:

Gdyby babcia miała wąsy itd...

Czy Pan śledczy Kocemba wygrywa czy nie wygrywa, jakie to ma znaczenie skoro nie przynosi żadnych pozytywnych skutków dla mieszkańców gminy, nic to nie zmieniło nie zburzyło od lat utrwalanych powiązań, układów etc.

Co zburzyło i jak zburzyło to się dopiero okaże. My mieszkańcy gminy, dzięki Panu Kocembie wiemy dzisiaj o wiele więcej niż pół roku temu. Obserwator, dla mnie to wyrobnik, gość nasłany, ma bronić gminny układ. Układ niestety pruje się jak stare gacie. Współpracownicy Cześka się wycofują. Najwierniejszy, wieloletni przyjacie T. Wawak idzie w odstawkę. Prezes Jurczak to samo. Młody Błasiak po jednej kadecji ma dosyć, Żelichowska Jadzia to samo. Coś w tym jest. W Porąbce ze starego układu został tylko Pękala, wiadomo etacik dla siebie i syna i strach w oczach.
Jak to się dzieje, że jeden człowiek wygrywa ze sztabem prawników? Coś niesamowitego! Obserwatorze

19

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Chyba się nie zrozumieliśmy, nie jestem zwolennikiem układu, nie popieram Pana Bułki, nie napisałem nic pozytywnego o nim, jedynie ubolewam nad tym, że nie znalazł się nikt w gminie kto mógłby z nim konkurować w wyborach. Mam namyśli kogoś obdarzonego charyzmą a jednocześnie społecznym poważaniem, kogoś kto pociągnie za sobą wyborców, kogoś kto ma pomysł na naszą gminę. Dlatego też z przykrością napisałem że  Bułka w tych wyborach nie ma z kim przegrać. Z całym szacunkiem Pani Marta Tylza - Janosz nie jest dla mnie i wielu wyborców żadną alternatywą.
wyborca5 - chyba nie wiesz o jaki układ chodzi, chyba nie zdajesz sobie sprawy jak układ jest szeroki i jak zdeterminowany by nic go nie naruszyło. Te kilka osób które wymieniłeś ma nie wielkie znaczenie i nie specjalnie jest uzależnione od Pana wójta. Większość osób w gminie nie  interesuje się tym co dzieje się w naszej gminie, nie czytają tego forum nie przeglądają strony Panów Kubisia i Kocemby a nawet ulotek roznoszonych po domach. Bardziej żyją tym czy Tusk czy Kaczyński niż tym czy Bułka czy Tylza. Wiem że wyborcy Bułki wstawią się na wyborach w komplecie, zmobilizowani i zdeterminowani. Jak zmusić (przekonać) tą resztę żeby przyszli i zagłosowali? Jest na to pytanie odpowiedź, musi być odpowiedni kandydat. Ja go nie widzę. Dlaczego pisałem wcześniej. Wracając do Pana Kocemby i jego koalicji, moim zdaniem cztery lata ich nieudolnej walki z Bułką nic nie dały! Czy od wiedzy o tym ile zarabia się w gminie zarobki urzędników zmalały? Czy po krytyce działań naszych urzędników w dziedzinie pozyskiwania unijnych środków ktokolwiek stracił pracę lub został jakoś ukarany? Można by mnożyć przykład nieudanych akcji koalicji do której należy też Pani Marta.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

20 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-10-30 10:41:30)

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Obserwatorze napisałeś "moim zdaniem cztery lata ich nieudolnej walki z Bułką nic nie dały". Tutaj niestety nie mogę się zgodzić. Otóż dały. Mieszkańcy mają dosyć ciągłych kłótni i podchodów. Widać to na zebraniach wiejskich. Frekwencja leci na pysk. Może nadejść czas, że nie będzie możliwości przeprowadzenia prawomocnego zebrania wiejskiego.
Dały jeszcze jedno. Dzisiaj zaczyna graniczyć z cudem znalezienie kogoś. kto chciałby podziałać społecznie. Nikt nie zaryzykuje swojego dobrego imienia mając w pamięci, że może być obsmarowany w szmatławcu czy zbluzgany na forum. Przypuszczam, że to jest przyczyną rezygnacji z wyborów wielu radnych. Dotyczy to obu formacji. Mądrzy ludzie już nie chcieli po raz drugi startować z ignacowych list, albo się całkowicie wycofali, albo zmienili komitet.

To nie jest tak, że nasza gmina jest pozbawiona ludzi, którzy mogliby się wykazać w pracy dla społeczeństwa. Dlaczego wielu z nich odmówiło startu w wyborach? Odpowiedź jest prosta, jaki sens ma praca w radzie kiedy jak ostatnia kadencja pokazała, cała para poszła w ignacowe rozgrywki? To po prostu strata czasu.

Teraz mamy o jedną trzecią mniej kandydatów do rady niż w poprzednich wyborach. Jeszcze cztery lata ignacowych zabaw i kandydatów będzie się szukać pod "budką z piwem". Już teraz oferuje się nam mieszkańcom pijanego dorożkarza.

21

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Ja mam wrazenie ze do rady startuje tylko P.Kocemba tego sie juz czytac nawet nie chce bo ewidentnie widac ze ktos tu ma duuuuzy problem...
Przecez mamy w Czancu kandydatow i to takich ktorym powinnismy powiedziec dziekujemy tylko ze nie ma za co dziekowac
Rodak lepiej niech juz zostanie przy tym kosciele bo przez 4 lata nie wydusil z siebie slowa
Mydlarzowa to chyba mysli ze to dozywotnia funkcja
Nalborczyk wiadomo musi sie trzymac bo z czegos tzreba zyc poczty nie pusci

22 Ostatnio edytowany przez Obserwator (2014-10-30 11:57:17)

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Wloscianin napisał/a:

Obserwatorze napisałeś "moim zdaniem cztery lata ich nieudolnej walki z Bułką nic nie dały". Tutaj niestety nie mogę się zgodzić. Otóż dały. Mieszkańcy mają dosyć ciągłych kłótni i podchodów. Widać to na zebraniach wiejskich. Frekwencja leci na pysk. Może nadejść czas, że nie będzie możliwości przeprowadzenia prawomocnego zebrania wiejskiego.
Dały jeszcze jedno. Dzisiaj zaczyna graniczyć z cudem znalezienie kogoś. kto chciałby podziałać społecznie. Nikt nie zaryzykuje swojego dobrego imienia mając w pamięci, że może być obsmarowany w szmatławcu czy zbluzgany na forum. Przypuszczam, że to jest przyczyną rezygnacji z wyborów wielu radnych. Dotyczy to obu formacji. Mądrzy ludzie już nie chcieli po raz drugi startować z ignacowych list, albo się całkowicie wycofali, albo zmienili komitet.

To nie jest tak, że nasza gmina jest pozbawiona ludzi, którzy mogliby się wykazać w pracy dla społeczeństwa. Dlaczego wielu z nich odmówiło startu w wyborach? Odpowiedź jest prosta, jaki sens ma praca w radzie kiedy jak ostatnia kadencja pokazała, cała para poszła w ignacowe rozgrywki? To po prostu strata czasu.

Teraz mamy o jedną trzecią mniej kandydatów do rady niż w poprzednich wyborach. Jeszcze cztery lata ignacowych zabaw i kandydatów będzie się szukać pod "budką z piwem". Już teraz oferuje się nam mieszkańcom pijanego dorożkarza.


W pełni się z tym zgadzam i mógłbym się pod tą opinią podpisać.
Potwierdziłeś tylko to co napisałem wcześniej, z wojenek SNG nic pożytecznego nie mamy. Kampania negatywna rzadko przynosi pożądane owoce. A co możemy znaleźć w kampanii SNG ( a co za tym idzie Pani Marty), wystarczy poczytać ich stronę gdzie najczęściej padającymi słowami są "sąd, prokurator, wszystko źle, nic się nie udało itd."
Inaczej podchodzi do tego Pan Czesław, coś pochwali coś obieca a lud to kupi. A kampanię Czesław już zaczął na wielu poziomach, niestety, podkreślam to niestety z dużą szansą na powodzenie.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

23 Ostatnio edytowany przez ares 1 (2014-10-30 13:05:14)

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Kampania w jakimś stopniu negatywna chyba musi istnieć, widzimy to u naszych najbliższych sąsiadów jak i na szczytach władzy. Przecież gdyby kandydaci z poza władz tylko je wychwalali i nie pokazywali ich błędów to po co cokolwiek zmieniać. Ważne, w mojej opinii, jest to aby kampania nie była agresywna i oparta na faktach a nie na pomówieniach.

24

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

Dobrze to ująłeś Aresie pisząc "Kampania w jakimś stopniu negatywna chyba musi istnieć". Można prowadzić kampanię negatywną w jakimś stopniu, ale nie całkowitą, to raz. Dwa, jeżeli coś krytykujemy musimy jednocześnie proponować coś innego. Trzy, jeżeli coś innego proponujemy, musimy wykazać się aktywnością i determinacją by cel osiągnąć.

Co dzisiaj mamy, przedszkole jest be, drogi są be, winda w ośrodku zdrowia jest be, cołodobowy ochrona zdrowia jest be i tak jeszcze mógłbym długo. Co jest cacy, co proponuje nam się w zamian? Ignacowe śledztwa i nic więcej. Efekt takiego działania opisałem w poprzednim wpisie. Mnie to nie pasuje.

25 Ostatnio edytowany przez kamila (2014-10-30 21:23:41)

Odp: Ankieta - Wybory wójta Gminy Porąbka

W pierwszy dzień pojawienia się sondażu, po zalogowaniu, oddałem swój głos na jednego z kandydatów. Po sprawdzeniu okazało się, że nie został on ujęty w sondażu. Po około godzinie ponownie dokonałem sprawdzenia. Wynik ten sam. Było to łatwo stwierdzić, gdyż oddałem głos na innego kandydata. 
W dniu następnym celem sprawdzenia wyników sondażu w czasie logowania otrzymałem informacje, że nie mogę zostać zologowany z powodu: "nieprawidłowa nazwa użytkownika i/lub hasło". Przy  dwu kolejnych logowaniach ukazał się ten sam komunikat, który upewnił  mnie, że za pierwszym razem zalogowałem się również poprawnie. W tej sytuacji pozostało mi tylko wyłączenie komputera. 
   W przeszłości na tym Forum spotkałem się dwukrotnie z podobnymi sytuacjami, szczególnie w czasie prezentowania  odmiennych pogładów i uzasadnień prawnych.
     Co do samego sondażu to wynik powalający. Na 421 zarejestrowanych głos oddało 14 osób. Cóż by nowi kandydaci marni  i nie akceptowani ?