451

Odp: Wybory 2014

Przeczytałem. Duch rośnie, a ja mam nadzieję, że do bloga sięgną również te osoby, które do tej pory z różnych względów tego nie robiły. Warto, zapewniam. Pani Marta ma dużo pozytywnej energii, co napełnia optymizmem na przyszłość.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

452

Odp: Wybory 2014

Zaczyna być dziwnie. Sprowadzenie tematu do tego czy ktoś jest kobietą czy nie zakrawa na absurd.
Oczywiście zdeklarowanych zwolenników jednej czy drugiej strony, nikt do niczego nie przekona. Trudno jednak zgodzić się z celowym rozmijaniem się z prawdą.
Pani kwiatek wiele razy wcześniej opowiadała się po jednej stronie. Teraz napisała "O kobiecie pracowitej, mającej pomysł na gminę i każde sołectwo z osobna – patrz program." Włąśnie o program dotyczący Kobiernic pytam od chyba dwóch tygodni i nie mogę doprosić się odpowiedzi. Chcę wiedzieć jak Pani Marta ma zamiar zachować dworek i dom ludowy w Kobiernicach.
Dalej, pisze "Co ma do zaoferowania aktualny wójt? Nic. Nie ma pomysłów, nie ma programu". Program został zawarty w planie gminy i przedstawiony na ZW. Programy wójta i Pani Marty w wielu punktach są takie same, inwestycje są w toku. Na korzyść Pani Marty można podać w tym wypadku większy nacisk na turystykę i ścieżki rowerowe.  Tyle o porównaniu programów.
Gmina ma określone warunki rozwoju i tu nic mądrego więcej zrobić się nie da. Nie od razu Kraków zbudowano.
Dziwi mnie tekst "osoby, która ma świeży pomysł na gminę". O jaki konkretnie świeży pomysł na gminę chodzi? Bardzo proszę mnie uświadomić.
Stanowczo natomiast protestuję przeciwko takim stwierdzeniom. "Zwolennicy dzisiejszego układu, partycypujący w korzyściach, które czerpią ze swego poparcia". Gdybym ja coś takiego napisał o zwolennikach SNG, Ignac natychmiast podał by mnie do sądu. Na Bułkę głosowało ponad 2800 osób. Rozumiem, że każda z nich czerpie korzyści ze swego poparcia. Obraziła Pani połowę gminy, od przysłowiowej babci począwszy na mnie kończąc. Proszę mi powiedzieć jakie owa babcia ma korzyści i z czego je czerpie. Proszę mi powiedzieć w jakich korzyściach ja partycypuję.
Natomiast napisanie "W katolickim kraju i w gminie, w której wójt bardzo podkreśla wartości chrześcijańskie. Wolne żarty. Wszystko to miałkie, poskręcane i bezczelne." jest dokładnie taką samą podłością jak pisanie o kimś, że jest niewierzący. Religię zostawmy w spokoju!
Stwierdzenie że "Przy Pani Marcie żaden radny nie będzie w opozycji czy koalicji." jest sporym nadużyciem. Nie może Pani mówić za radnych. Jakoś w poprzedniej kadencji pod tym względem Pani Marta nie błysnęła nawet wtedy, gdy miała absolutną rację, nie potrafiła do niej przekonać innych.
Oceniajmy kandydatów zgodnie z faktami.

453

Odp: Wybory 2014

Jesli oceniamy kandydatow zgodnie z faktami to o obecnym wojcie nie mozemy powiedziec nic-proznia.Nic nie zaoferowal nic nie przedstawil a jak jest widzimy.
I slowa Piotra Gamzy nic tu nie zmienia ludzie przejrzeli na oczy w koncu jeszcze tylko jeden maly krok dzieli nas od wielkiego kroku jakim bedzie samorzad na miare XXI wieku!!!
Musimy sie tylko zmobilizowac!!!

454 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-11-20 22:49:52)

Odp: Wybory 2014

Człowieku, o jakim samorządzie XXI wieku ty mówisz? Komitet XXI wieku przegrał wybory, nie pamiętasz?

Zenon coś mówił o współpracy radnych z wójtem. Ładnie to ujął, ale ja czasami oglądam telewizję i wiele razy widziałem jak pokazywano miejscowości, a których rada zwalczała wójta i odwrotnie. To czarny scenariusz i jestem przekonany, że w naszym przypadku się nigdy nie sprawdzi.
Chociaż przypomina mi się wypowiedź z forum. Załóżmy że Komitet XXI ma dziesięciu radnych a Bułka zostaje wójtem.

455 Ostatnio edytowany przez Zenon (2014-11-20 22:59:19)

Odp: Wybory 2014

Wloscianin napisał/a:

Program został zawarty w planie gminy i przedstawiony na ZW.

Nie żartuj sobie z wójta.

To co przedstawiłeś, to przecież nic innego jak ujawnienie sytuacji wykorzystywania pozycji zawodowej do celów prywatnych. Czy chcesz przez to powiedzieć, że Pan Czesław Bułka wykorzystuje swoją funkcję lub pozycję do celów prywatnych? W kampanii? Że napisał plan gminy, w planie zawarł program i tenże plan, z programem, przedstawił na ZW? Toż to czysta definicja korupcji!

Nie żartuj sobie z nas.

Znajomy mawia, że TV ogłupia. Coś w tym stwierdzeniu chyba jest.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

456 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-11-20 23:08:18)

Odp: Wybory 2014

Zenonie, patrząc na program Pani Marty, w przypadku Kobiernic w pierwszych trzech o ile pamiętam punktach jest dokładnie taki sam jak w planie gminy. Nic dziwnego, wyżej d.. nie podskoczysz. Dalej jest o ścieżkach rowerowych i turystyce. To w równym stopniu cieszy mnie jak i Ciebie. A dalej jest demagogia i manipulacja dotycząca dworku i domu ludowego.

Patrząc na pierwsze punkty programu, chyba nie chcesz mi powiedzieć, że Pani Marta jest skorumpowana, czy wykorzystuje to, że była radną. Co jak co, ale w coś takiego nawet Tobie nie uwierzę.

457

Odp: Wybory 2014

Nic takiego nie powiedziałem. Ba! Nawet słowem nie wspomniałem o Pani Marcie.
Bez urazy - zdecydowanie mniej TV.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

458 Ostatnio edytowany przez Obserwator (2014-11-20 23:31:57)

Odp: Wybory 2014

O jakim programie Bułki ty piszesz? Widziałeś jakiś program? Bułka ma jakiś program? Żartujesz! Program Bułki jest taki przetrwać 4 lata na stołku bo i tak przy wyborach na mnie zagłosują. Bułki nie ma żadnego pomysłu na gminę, nie kontroluje nawet co się w niej dzieje, nie ma wpływu na swoich podwładnych. Nikomu nie wchodzi w drogę, dlatego ma spory elektorat, z którego większość w większy lub mniejszy stopniu jest od niego uzależniona.
Czy w przypadku wygranej Pani Marty będzie lepiej tego nie wiemy ale jak nie zaryzykujemy to się nie dowiemy.
Inną sprawą czy Pani Marta ma szanse w 2 turze, to już inna kwestia.

Włościanin masz linka do programu Bułki to dawaj poczytamy, ja jakoś nie mogę nic znaleźć smile

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

459

Odp: Wybory 2014

Wiesz Włościaninie? Bez urazy, ale jesteś strasznie monotematyczny. Powtarzasz jedno i to samo w kółko. To nic nie wnosi do dyskusji. W zasadzie za wyjątkiem języka i formy wypowiedzi niewiele różnisz się od tej Babci z Las Vegas. Nie prowokuj, bo usłyszysz odpowiedzi na swoje pytania jak owa Babcia smile
Nie jest moją intencją by Cię urazić, ale tak to odbieram. Popierasz z jakiegoś powodu dotychczasowy stan rzeczy, nie kryjesz się z tym i Twoja sprawa. Powiadomiłeś o tym wszem i wobec i... już. Nie powtarzaj już tego w nieskończoność.
Ja uważam, że zmiany jednak nastąpią. Może zacznij się powoli oswajać z tą myślą będzie łatwiej odnaleźć się w nowej rzeczywistości. smile

460

Odp: Wybory 2014

Marta Tylza-Janosz napisała:
  Tylko mężczyźni mogą tak się zachowywać, że będąc ojcami, braćmi, synami i mężami w XXI wieku nie mają skrupułów pisać takich bredni.

A co pani powie o kobiecie która na mój post o treści:
Już Goebbels twierdził, że jak się bzdurę i kłamstwo powtórzy wielokrotnie to ludzie w to uwierzą. Ale od powtarzania czegoś wielokrotnie nie stanie się to prawdą...
napisała: Jako historyk jestem wstrząśnięta Pana/Pani idolem !

461

Odp: Wybory 2014

Program wojta pewno sie pisze moze nawet mu pisza w koncu sa teraz blisko z redaktorami gazet.
Gamza programu nie znalazl.
A do calej tej sytuacji pasuje to jak ulał :Kłamstwo zdąży obiec pół świata, zanim prawda włoży buty.
... prawda mówi cicho... to kłamstwo krzyczy ze strachu... nieraz dosłownie...

462

Odp: Wybory 2014

Jaśku, Ty to zawsze potrafisz mnie rozczulić:)
Oczywiście, że jestem monotematyczny bo to jest monotematyczny temat.
Piszesz, że prowokuję by uzyskać odpowiedzi jak owa przysłowiowa Babcia. Oczywiście, że pytam, na tym polega forum dyskusyjne. Zenon właśnie pięknie to wytłumaczył we wpisie 425.
Czasami pytam z ciekawości, takiej zwykłej, ludzkiej. Dlatego pytałem jak wyglądał strach w UG odebrany przez petenta, który tam wszedł by załatwić swoją sprawę.
Częściej pytam z obawy o los naszej małej Ojczyzny.
Dlatego pytam powtarzając się jak pani Marta ma zamiar przejąć na własność gminną dworek w Kobiernicach i dom ludowy, które zostały bezprawnie zagarnięte przez PRL. Przecież musi to wiedzieć, jeżeli ma już konkretne plany stworzenia w dworku muzeum.
Pytam też o vice. Trochę z ciekawości trochę po to by rozwiać plotki, które Pani Marcie nie służą jak widać. Ludzie w Kobiernicach mówią, że vice będzie Ignac. W Bujakowie są przekonani, że nastąpi desant przegranych z Kęt. Pani Marta nie lubi plotek więc czynię to tylko z dobrego serca. Przecież Pani Marta musi wiedzieć kogo zatrudni gdy wygra jako vice. Wszak napisała kiedyś, że w dwa tygodnie zapozna się ze stanem gminy, posprząta i jak wnioskuję nastąpi świetlana era.
Zadam jeszcze trzecie pytanie dotyczące całodobowego punktu opieki medycznej w Kobiernicach i działań podjętych by stworzyć tam dodatkowe specjalistyczne gabinety lekarskie. Pytanie brzmi, co się stało, że SNG stało się obrońcą Polimedu przed konkurencją? Przecież Pani Matra zna odpowiedź na to pytanie.

463 Ostatnio edytowany przez ares 1 (2014-11-21 09:47:26)

Odp: Wybory 2014

Znowu Włościanin kłamie, myślę że chcąc zastraszyć pracowników urzędu. Czytałem wpis pani Marty na który się on powołuje i nic tam nie ma o sprzątaniu. Dlatego sugeruje dystans do tego co ten pan tutaj pisze. 
A ja jak znajdę chwilkę również będę miał pytanie do kandydata, ciekawe czy odpowie.
Moim zdaniem za świadome kłamstwo należy się Włościaninowi upomnienie.

464

Odp: Wybory 2014

Jak ja cenie Pania Marte ze nie daje sie sprowokowac  Gamzie  ze nie upada tak nisko wielki szacun!!!

Jedynym ktory na dzien dzisiejszy straszy to Piotr Gamza!!!
Gamza gdzie ten program Bułki podaj linka!!!

465 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-11-21 10:00:47)

Odp: Wybory 2014

Aresie, nie rozumiem dlaczego tak się oburzasz. Sprzątanie zawsze kojarzyło mi się z czymś pozytywnym a słowa użyłem kolokwialnie:)
Pytam zaś i vice więc niby jak mam kłamać?

Panie Zapytam, pytania te są dla wielu bardzo ważne i chcą znać na nie odpowiedź. Dotyczą bezpośrednio każdego z nas, szczególnie całodobowy punkt opieki. Zapytam czy odpowiedając na nie upada się nisko?

466 Ostatnio edytowany przez ares 1 (2014-11-21 10:38:52)

Odp: Wybory 2014

Więc "kolokwialnie " Pan oszukał forumowiczów (kolejny raz). Jednak klasę poznaje się po tym jak Pan i Mieszkaniec1 po udowodnionym kłamstwie się zachowaliscie. Zenon wcześniej nie skłamał tylko napisał trochę za dużo i przeprosił.

467

Odp: Wybory 2014

Jakże się cieszę, że ktoś jeszcze potrafi się rozczulić w czasie dyskusji na mało przecież wzruszający temat jakim są wybory. smile
W kontekście oczekiwań powyborczych padło tu takie stwierdzenie "nie chcę wzajemnego rozrabiania, szukania haków, pisania donosów, pozwów sądowych". Niezależnie od tego, kto to napisał chyba nie ma osoby, która nie chciała by tego samego. Jeżeli w przeszłości takie sytuacje miały miejsce, to należy podejść chłodno do tego. Dokonać jakiejś oceny i wyciągnąć wnioski. Nie ma skutku bez przyczyny, a każda akcja rodzi reakcję. Krótko mówiąc odpowiadają za taki stan rzeczy dwie strony konfliktu. Najgorsze jest to, że z całą pewnością obie uważają, że racja jest po ich stronie i to Ci drudzy zaczęli i to Oni są tymi złymi.
Podtrzymywanie takiego stanu rzeczy, tego podziału, wypominanie sobie wzajemnych błędów co ma miejsce nawet tutaj nikomu nie służy. Jedynie jeszcze te podziały pogłębia.
Jest teraz nowe rozdanie, w Radzie pojawiły się nowe twarze i niezależnie jak się skończą wybory Wójta dajmy im szansę.
Może raczej spróbujmy wspólnie określić jakieś priorytety dla nowej Rady i obserwujmy na bieżąco ich poczynania.
Co do stawianych tu pytań, to może rzeczywiście spróbować zorganizować wspólną debatę kandydatów i postawić te pytania wówczas?
Tak wiem, tym razem pewnie kogoś rozbawiłem. To pójdę dalej. A może zaproponujmy porozumienie stron? W przypadku zwycięstwa Pani Marty - Pan Bułka vice i odwrotnie? smile

468 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-11-21 15:20:59)

Odp: Wybory 2014

Aresie, oszukałem forumowiczów pytając o wicewójta?

Jaśku, są sprawy obok których trudno przejść obojętnie. Nie da się zrobić pstryk palcami i wymazać artykułów w szmatławcu. Nie da się tak od razu zapomnieć, że z powodu donosów miałem utrudniony dojazd do domu. Nie da się też przejść obojętnie czytając "moim zdaniem" z 12 listopada a więc na 4 dni przed wyborami.
Wnioski wyciągam przez ostatnie cztery lata.
Piszesz o podziałach. To niestety jest prawdą, to że nikomu one nie służą to też prawda, odczuliśmy to boleśnie w zeszłej kadencji.
Niewątpliwie priorytety dla nowej rady będziemy sugerowali po wyborach. Mam wielką nadzieję, że nie tylko na tym forum, które dziś cieszy się tak wielką poczytnością. Mam nadzieję, że przeniesie się to na zebrania wiejskie. Wówczas spełni się nasze wspólne, czyli Zenona i moje marzenie o społeczeństwie obywatelskim.

Jaśku, pytania które stawiam nie są skierowane do Bułki, jego stanowisko w tych sprawach jest powszechnie znane. Pytania stawiam pani Marcie ponieważ to Ona, gdyby wygrała musiałaby się z tematami zmierzyć. Wystarczą przecież konkretne odpowiedzi.

Napisałeś o porozumieniu stron. To chyba najpiękniejsze zdanie jakie wyczytałem w tym wątku. Niestety dzisiaj to iluzja. Napisałeś Bułka na vice w przypadku wygranej Pani Matry. Byłoby to jakieś rozwiązanie a przynajmniej odpowiedź na jedno z moich pytań. Niestety, nie napisała tego Pani Marta a jedynie Jasiek z gronia.

469

Odp: Wybory 2014

P.Gamza gdzie ten program wyborczy!!!
4 lata tem Gamza straszyl P.Kocemba w calej gminie nim straszyli co to nie bedzie sie dzialo jak zostanie wojtem szubiennice postawi i niestety zastraszyli ale mam nadzieje ze nie tym razem
Niepokoi mnie tylko fakt ze metody sie nie zmienily i nadal strasza dochodzi nawet do zastraszania pracownikow tylko na szczescie efekt jest odwrotny!!

470

Odp: Wybory 2014

Hm... czyżbyś sugerował, że to ja powinienem kandydować? Tym razem to Ty mnie rozczuliłeś smile
A gwoli sprawiedliwości Pan Bułka również nie zaproponował porozumienia...

471

Odp: Wybory 2014

Jaśku, mądrze gadasz. Kto wie, może powinieneś kandydować? Moim zdaniem, Pani Marta chcąc dokonać faktycznych zmian w gminie, w następnych wyborach powinna zdecydowanie odciąć się od kuli u nogi jaką jest SNG, poszukać takich ludzi jak TY, stworzyć dobry komitet i wygrać wybory. Mój głos ma gwarantowany. Teraz jednak na nią nie zagłosuję.

472

Odp: Wybory 2014

Jasiek-z-Gronia napisał/a:

Krótko mówiąc odpowiadają za taki stan rzeczy dwie strony konfliktu. Najgorsze jest to, że z całą pewnością obie uważają, że racja jest po ich stronie i to Ci drudzy zaczęli i to Oni są tymi złymi.
Podtrzymywanie takiego stanu rzeczy, tego podziału, wypominanie sobie wzajemnych błędów co ma miejsce nawet tutaj nikomu nie służy. Jedynie jeszcze te podziały pogłębia.

Nie zgadam się z takim postawieniem sprawy. A w szczególności chodzi mi o to, że za jakiś stan rzeczy (jaki? konkretnie?) odpowiadają dwie strony konfliktu. Tu też pytanie jakiego konfliktu?

Jest rzeczą bezsprzeczną, że w wyborach pojawił się piekielnie mocny kandydat na wójta - pani Marta. To jest naturalne, że przy dwóch kandydatach, wzajemnie są stronami w wyborach. Ale nie stronami konfliktu! Fakt uczestniczenia w wyborach to rywalizacja która ma wyłonić lepszego wójta. Dla dobra naszego wspólnego. Padają więc argumenty a nie kamienie i strzały.
 
Dlaczego człowiek korzystający ze swojego prawa uczestniczenia w demokracji (tu w demokratycznych wyborach) postrzegany jest jako: wywołujący konflikt? Skąd bierze się taki stereotyp?

Może czepiam się szczegółów. Może. A może nie - mam rację i trzeba zmienić to błędne zbiorowe myślenie.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

473 Ostatnio edytowany przez Obserwator (2014-11-21 11:34:54)

Odp: Wybory 2014

Włościanin, rozumiem że Pani Marta na twój cenny głos nie zasługuje, ale Pan Bułka tak bo? Bo ma dobry program, gdzie on jest? Bo się sprawdził?
Oburzasz się że Pani Marta nie odpowiada na twoje pytania - ma do tego prawo zwłaszcza że poziom dyskusji nie jest zbyt wysoki. Kiedy my zadajemy tobie pytanie, nabierasz wody w usta. Uzasadnij nam w czym jest lepszy Bułka od Pani Tylzy-Janosz? Może na Bułkę zagłosujemy, jak nam udowodnisz jego przewagę, jak nam w końcu pokażesz ten tajemniczy program. Chcemy wiedzieć co będzie robił wybierany przez nas wójt przez następne 4 lata, jesteś w końcu jego rzecznikiem na tym forum.
Jedyne z czym się zgodzę, to to że SNG to kula u nogi Pani Marty o tym już pisałem ale nie spodziewajmy się tego, że Ona o tym napisze, że to przyzna, nie ten czas.

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

474

Odp: Wybory 2014

Teraz do Pani Marty: Bardzo proszę by ludzie którzy wieszają pani plakaty,robili to starannie,a nie zaklejali całą tablicę,bo kontrkandydat chcąc przykleić swój plakat musi zakleić plakat pani,a wszyscy wiemy co by się działo gdyby któreś z was zakleiło komuś plakaty.

Witam !!
Tutaj  się zgodzę z panem Jackiem , w Kobiernicach ta sama sytuacja wszystkie tablice które dziś zaobserwowałem zaklejone całe  panią Martą . Na pewno nie działa to pozytywnie na mieszkańców .
Tylko jeszcze dziwniejsze jest to że w Bujakowie plakatów brak na tablicach , o co w tym wszystkim chodzi nie wiem.

475 Ostatnio edytowany przez ares 1 (2014-11-21 12:08:17)

Odp: Wybory 2014

właśnie przeczytałem na facebooku na stronie pani Marty, że złodzieje ukradli kolejny baner, są też tam ciekawe zdjęcia.
Złodzieje działają , mam nadzieję że skutek ich działań będzie odwrotny do zamierzonego tylko my musimy sprawy nagłośnić.Pozostało dwóch kandydatów a ja nie przypuszczam żeby osoby popierające panią Martę kradły jej banery . Złodzieje działają.