426

Odp: Wybory 2014

Panie Zenonie jakość dyskusji obniżają Pana słowa"  Fakt,że nie ma Pani czasu na czytanie blogów nie zwalnia Pani z myślenia."Proszę nie obrażać uczestników forum,to przecież też reguluje regulamin forum.

427

Odp: Wybory 2014

Ponawiam pytanie do Piotra Gamzy-dlaczego  wojt nie oglasza konkursow na dyrektorskie stanowiska?

428

Odp: Wybory 2014

Nie za bardzo rozumiem dlaczego to pytanie jest kierowane do mnie. Nie jestem wójtem, co więcej, nawet o to stanowisko się nie ubiegam.
Ponieważ to pytanie jest kierowane kilkukrotnie w moim kierunku, mogę odpowiedzieć jedynie co ja o tym myślę.
Konkurs to spore koszty dla gminy to raz. Dwa aby był konkurs muszą być chętni by o dyrektorskie stanowisko się ubiegać. Patrząc na gminną rzeczywistość może być tak, że ludzi do konkursów będziemy mieli z łapanki, bo chętnych brak.
Wójt musi ogłosić konkurs, gdy na stanowisko ma przyjść nowa osoba. Nie musi ogłaszać gdy wygasa kadencja a osoba na dyrektorskim stanowisku się sprawdziła. Wówczas ma uprawnienia by takiej osobie powierzyć pełnienie obowiązków na następną kadencję.
Weźmy przykład szkoły w Kobiernicach. W ewaluacji zespół szkół uzyskał ocenę A we wszystkich sześciu kategoriach, czyli najwyższą z możliwych i bardzo rzadko uzyskiwaną nawet w skali kraju. Załóżmy, że kończy się kadencja dyrektora. Jeżeli dyrektor wyrazi chęć pełnienia tej funkcji nadal, byłoby marnotrawieniem gminnych pieniędzy na organizowanie konkursu.

Myślę, że jeżeli Pan Zapytam chce zostać dyrektorem w jakiejś gminnej placówce, powinien złożyć CV i komplet dokumentów w UG.

429 Ostatnio edytowany przez babciakgw (2014-11-20 12:32:28)

Odp: Wybory 2014

Wloscianin mądrze napisal

430

Odp: Wybory 2014

A ja uważam czytając te wypowiedzi, że chętni by się znaleźli. Chętni i kreatywni. A przypuszczam, że już niejedno CV trafiło do urzędu. Tylko pytanie czy ktoś je w ogóle przeczytał. Proszę o wyjaśnienie jakie to koszty zorganizowanie takiego konkursu? To bardziej opłaca się "mieć jak jest" czy rozpisać konkurs.

431

Odp: Wybory 2014

Marta nikomu na ten temat nie odpowie i cenię ją za to, że nie daje się sprowokować. Ale musiała by być skrajnie nieodpowiedzialna aby będąc w ciąży prowadzić kampanię i narażać się na stres. Może moje słowa to mało,więc może Pan Piotr przyjedzie na kawę(kiedyś napisał że jestem miłym Panem) i przegrzebie odpady. Drogie Panie czy to dla Was nie jest uwłaczające jak obecny układ gminny nie mając żadnych argumentów merytorycznych próbuje oczernić Martę za to że jest kobietą. 
Czekamy spokojnie na kolejne newsy, zobaczymy co tym razem nam  zafundują smile                                      pozdrawiam serdecznie

432

Odp: Wybory 2014

lebron napisał/a:

A ja uważam czytając te wypowiedzi, że chętni by się znaleźli. Chętni i kreatywni. A przypuszczam, że już niejedno CV trafiło do urzędu. Tylko pytanie czy ktoś je w ogóle przeczytał. Proszę o wyjaśnienie jakie to koszty zorganizowanie takiego konkursu? To bardziej opłaca się "mieć jak jest" czy rozpisać konkurs.

tak jest tez z innymi stanowiskami w gminie.  Nie tylko dyrektorskimi.  więcej napisze z komputera wieczorem

Masz inne zdanie niż ja? Chętnie posłucham: dziedzic.grzegorz@gmail.com

433

Odp: Wybory 2014

Swgo czasu Mieszkaniec1 napisal
"Pani Marto, jak mamy rozumieć Pani słowa o doborze współpracowników? Gdyby wygrała Pani wybory wówczas Pani współpracownikami byliby dyrektorzy szkół. Ci są wybierani w konkursach i tu Pani widzimisię nie ma nic do rzeczy. W samorządach trzeba współpracować z sołtysami, ci są wybierani na zebraniach wiejskich."
No wiec jak to jest tu sie oplaca a tu nie i prosze mi wierzyc ze mamy ludzi kompetentnych i wyksztalconych w gminie i nadajacych sie na kierownicze stanowiska.O ile wiem P.Chwala pytal wiele razy wojta o konkurs w Goku i co i nic..
I gadanie typu ze dyrektor chce to niech dalej zostanie jest smieszne-jak bedzie zle zarzadzal a bedzie chcial to tez ma zostac ?

A Pani Marta nie daje sie prowokowac i  to duzy plus bo sie niektorym wydaje ze rozumy pozjadali!!

434

Odp: Wybory 2014

artur napisał/a:

...obecny układ gminny ... próbuje oczernić Martę za to że jest kobietą. ...

Na jakiej podstawie wysnułeś taki wniosek?
Kto konkretnie wchodzi w skład "układu" na który się powołujesz?

435 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-11-20 14:08:56)

Odp: Wybory 2014

Panie Lebron. Swój wpis oparłem na znanych mi faktach. Podczas ostatniego konkursu we wspomnianej szkole, o ile wiem jedyna teczka z kompletem dokumentów konkursowych dotarła chyba na godzinę przed terminem zamknięcia przyjmowania dokumentów.
Ile to kosztuje? Chyba sporo. Trzeba zapłacić wszystkim członkom komisji konkursowej. Tych członków z różnych ugrupowań jest wielu. Nie chcę wprowadzać w błąd, ale kiedyś obiła mi się o uszy kwota kilku tys zł.

Panie Arturze, faktycznie odebrałem Pana jak miłego gościa. Na kawę zawsze mogę wpaść i pogadać, ale proszę mi uwierzyć, że w odpadkach grzebał nie będę. Co do argumentów merytorycznych to jest ich aż za dużo. Brak zaplecza w radnych. Komitet XXI poniósł całkowitą klęskę w wyborach do rady. Brak przedstawicieli komitetu XXI w radzie powiatu. Brak odpowiedzi co z kobiernickim dworkiem, czekamy też na odpowiedź kto w przypadku wygranej Pana żony będzie vice.
Nie zbyt podobają mi się też seksistowskie podteksty, jako mężczyzna, trochę czuję się urażony.

Panie Zapytam, to co pan zacytował jest po za tematem. W komisji konkursowej wójt ma tylko głos i komisja jeżeli ma wybór, może wybrać kandydata, którego np wójt nie popiera, ale to chyba jeszcze nigdzie w Polsce się nie zdarzyło. Dyrektorzy współpracują z wójtem i ta współpraca musi być owocna. Proste pytanie, dlaczego Pan Kubiś nie startował w konkursach, które były przeprowadzone? Jeżeli jednak chce Pan zasugerować, że dyrektorzy są w jakimś układzie czy są ludźmi wójta, to nie ma pan zielonego pojęcia o czym pisze. Kolokwialnie mówiąc walnęło szanownego w rozum.
W przypadku sołtysów wybór ma zebranie wiejskie. W tym wypadku zawsze po upływie kadencji taki wybór następuje. Tutaj wójt nie ma nic do gadania. Nawet jeżeli nie jest to jego rodzinna miejscowość nie ma prawa głosu.
Oczywiście, że w gminie jest wielu wykształconych ludzi, ale za takie pieniądze nie koniecznie chcą brać na siebie tak kolosalną odpowiedzialność.

436

Odp: Wybory 2014

Od niedawna, pewno ze względu na wybory (niedawno sprowadziłemsię do Czańca i tutaj chce dalej mieszkać) zacząłem przeglądać "forum Czarnieckie" aby poznać kandydatów ich program oraz usłyszeć to co mają dla nas mieszkańców do zaoferowania i .....  jestem tym przerażony. Większość postów jest pisana stronniczo przez osoby które panicznie boją się zmian  szkalują jednego kandydata bez podania merytorycznych przyczyn. Podstawowy argument aby nie popierać Pani Marty to jej  wymyślona  ciąża - ludzie  przecież to niepoważne. Czytałem post "Artura" i w pełni się pod nim podpisuje chyląc czapkę przed kandydatką że nie wchodzi w tak prymitywną dyskusję. Zastanawiam się kto tworzy taki pijar : my mieszkańcy czy też osoby które się czegoś boją. Zaskakującą odpowiedz otrzymałem dzisiaj będą w Urzędzie Gminy Porąbka.... to strach ich pracowników  tylko przed czym. Załatwiam sprawy w tym urzędzie od trzech lat i ja jako zwykły Kowalski mogę powiedzieć że to w jaki sposób oni, choć pewno nie można powiedzieć tego o wszystkich, wykonują swoją prace jest to w pełni zaprzeczeniem ich roli. Wiecznie kogoś nie ma albo zapracowani bezczynnością trwający w braku kompetencji.

Ale ok nie chodzi tutaj o urząd tylko o ich rolę w tych wyborach: opowiadanie ze jak przyjdzie "Tylza" to ich pozwalnia - choć nigdy tego nie powiedziała i pewno tego nie zrobi  bo jednak mimo wszystko cała administracja musi jakoś funkcjonować. Zastanówmy się czy i o co nam w tych wyborach chodzi czy o stagnacje i spokojne życie  bez perspektyw czy też zaufajmy nowej osobie która może wreszcie coś zmienić i popracować dla rozwoju tak pięknej gminy jak Gmina Porąbka.

Mamy przed sobą dwie ścieżki kolejne cztery lata w kompletnejbezczynności ( taki stan trwa od iluś lat nawet nie wiem ile poprzedni Wójt zarządzał Gminą) bez szans na poprawę naszego życia w społeczeństwie czy tez druga droga: młoda ambitna kobieta chcąca coś zrobić wykorzystując swoje doświadczenie. Wybór należy do nas ale czy podejmiemy dobrą decyzję tego na tą chwilę nie wiem bo już kiedyś ktoś mądrze powiedział : strach jest złym doradcą tylko pytanie do każdego z nas : czego my tak naprawdę się boimy?

437

Odp: Wybory 2014

Jako stara juz osoba całkowicie zmieniłam zdanie na temat pani Marty jak ktos kto startuje na takie stanowisko moze pisac o prostacie ... nie szanuje sie ludzi starszych doswiadczonych podczas kampani nie bedzie sie szanowac nigdy. Co do wymiany dyrektorow ciekawi mnie bardzo czy pani m. Tez by tak wymieniala przypuszczam ze nie to raczej pani m jest zwiedzaczem firm i specjalistka pogoni za pieniazkiem pan Ignacy zrujnowal  juz swoimi poradami zycie kilku ludzi

438

Odp: Wybory 2014

Szanowny Panie nowywCzańcut
Jeżeli jest tak jak Pan pisze, to proszę odpowiedzieć mi na pytanie. Zakładając, że komitet XXI jest tak wspaniały i mający gwarantować świetlaną przyszłość to dlaczego z tego komitetu na 15 kandydatów do RG weszło 2? Przecież wsparli by w radzie swoją kandydatkę na wójta. Obawiam się, że nawet sama Pani Marta nie wierzy w swoją wygraną. Czy Bułka startował w wyborach do rady?
Nie wiem czy Pan zauważył, ale temat ciąży przewija się chyba na dwóch ostatnich stronach a stron jest 18 więc proszę nie insynuować, że to podstawowy argument. Jedyne co się z tym wiąże to kto zostanie w przypadku wygranej Pani Marty vice.
Pisze pan o strachu w UG, proszę mi wyjaśnić jak to dzisiaj było, pracownicy rzucali się Panu na szyję z krzykiem "ratuj. boimy się"?
Pisze Pan o bezczynności. Czy to aby sprawiedliwy osąd? Pracuję od lat w radzie sołeckiej i wiem co można zrobić a czego się nie da. Zrobiono wiele, wystarczy się rozejrzeć. Można było zrobić więcej, gdyby nie było tych, których jedynym celem była destrukcja.
Pisze Pan o braku merytorycznej rozmowy. Cały czas zadaję merytoryczne pytania i nie dostaję na nie odpowiedzi, za to mogę przeczytać seksistowskie wpisy.
Dlaczego prubóje Pan wmówić forumowiczom, że jeżeli ktoś nie popiera Pani Marty, na pewno czegoś się boi? Na jakiej podstawie Pan do tego doszedł? Gdybym się bał, to bym tu nie pisał!

439

Odp: Wybory 2014

Panie Wloscianin  mój wpis nie służył "dyskusji" z Panem jest to moje prywatne zdanie wynikłe z obserwacji zaistniałej sytuacji i nie zamierzam z Panem polemizować . Podzieliłem się moimi wnioskami i tyle. Pan ma swoje zdanie i dobrze ja mam swoje i tego się trzymajmy. Każdy może tutaj wypowiedzieć się i napisać co myśli. Dlatego jeszcze raz powtarzam nie mam zamiaru z Panem tutaj dyskutować szkoda czasu i energii. Staram się obiektywnie patrzeć na sytuację i wyciągać z tego wnioski. Podkreślam własne wnioski a nie pełnić tutaj role obrońcy Pani Marty czy oskarżyciela dla obecnego Wójta.  Pozdrawiam.

440

Odp: Wybory 2014

To czemu miał służyć Pana wpis? Nie zadał Pan żadnego pytania. Proszę przeczytać wpis Zenona 425. Może chociaż opowie nam Pan o dzisiejszej wizycie w UG. Jak Pan wyczuł ten strach, czym on się objawiał? Urzędnicy prosili o ratunek? A może śmierdziało strachem?

441

Odp: Wybory 2014

ok po raz ostatni  Panu odpisuje że nie mam zamiaru z Panem dyskutować i w  pewnym sensie żałuje mojego wpisu. Bo mam wrażenie i znów jest to moje osobiste spostrzeżenie, choć ujmę to inaczej: czy to tylko jest moje spostrzeżenie ?(dostosowałem się już chyba do formy forum które Pan przytoczył wyżej - dziękuje ze zwrócił mi na na to uwagę  i zadałem pytanie) że jak się ma inne zdanie niż mój przedmówca od razu  się jest ATAKOWANYM. CZYŻBYŚMY POWRACALI DO POPRZEDNEGO SYSTEMU?

442

Odp: Wybory 2014

Niegrzecznie byłoby nie odpowiedzieć, ale nie za bardzo wiem jak. Gdzie ja Pana atakowałem? Zadałem jedynie kilka pytań, a kierowała mną tylko czysta, zwykła ludzka ciekawość:)

443

Odp: Wybory 2014

A może tym co patrzą w stronę nowego nie chodzi o to, żeby wójt był zależny od rady a rada od wójta, tak jak to mamy w zacementowanym od lat układzie. Może nie o taki styl rządzenia, gdzie rączka rączkę myje chodzi. Wszyscy wiemy jak efektownie stara RG pełniła swe funkcje kontrolne.

Przy okazji apeluję gorąco o nie atakowanie forumowiczów. Podejrzewam, że nowyCzańcut byłby skłonny do polemiki ale widocznie poziom dyskusji mu nie odpowiada.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

444 Ostatnio edytowany przez Jacek Graniecki (2014-11-20 18:44:49)

Odp: Wybory 2014

Dzień dobry,zalogowałem się bo chcę uczestniczyć w dyskusji.
Na początek chcę wypowiedzieć się na temat admina. Admin pozwalając na zaczepki Pani Marty w tak obrzydliwy sposób pokazuje swoją nieudolność w ogarnianiu forum.jestem na wielu forach,samochodowych,muzycznych,sportowych i tam tego typu zaczepki są likwidowane bardzo szybko.
zaznaczę że jestem za obecnym Wójtem, ale nie można w taki sposób obdzierać z prywatności nikogo,nawet kontrkandydata.Choćby ze względu na to że pani Marta to kobieta,więc pokażmy trochę więcej  klasy niż przeciętny uczeń w gimnazjum...bo czytając to forum mam wrażenie że jestem właśnie w gimnazjum.
Teraz do Pani Marty: Bardzo proszę by ludzie którzy wieszają pani plakaty,robili to starannie,a nie zaklejali całą tablicę,bo kontrkandydat chcąc przykleić swój plakat musi zakleić plakat pani,a wszyscy wiemy co by się działo gdyby któreś z was zakleiło komuś plakaty.
To tyle co chciałem powiedzieć.
Pozdrawiam, Jacek Graniecki.

445

Odp: Wybory 2014

Przy drugiej turze chyba nie powinno być problemu z miejscem na tablicach, i chyba sobie kandydaci mogą swobodnie obok siebie wisieć. Zobaczymy czy znowu pojawią się złodzieje i będą kraść banery pani Marty

446 Ostatnio edytowany przez Obserwator (2014-11-20 19:05:13)

Odp: Wybory 2014

Poziom dyskusji czasem niestety sięga dna. Wygląda na to, że dywersję zaczynają robić tu Bułkowi zausznicy. Wchodzenie z butami w sprawy prywatne kandydata to zwykłe chamstwo. To, że kandydat jest kobietą to może być tylko zaletą, sprawa wyznanie to wyłącznie prywatna sprawa  kandydata i o tym absolutnie nie powinniśmy dyskutować.
Jeżeli chodzi o strach, to możecie mi wierzyć jest, ale jeszcze większa jest mobilizacja. Nie zobaczysz tego w urzędzie ale w rozmowach prywatnych z pracownikami już owszem. Tak się składa, że mam znajomych pracujących w urzędzie i miałem okazję z nimi rozmawiać. Cytat: " trzeba iść zagłosować bo inaczej..." i tu wiele katastrof, które może nas wszystkich spotkać.
Nie wierzę że przyszło by do głowy pani Marcie dobrze pracujących, kompetentnych urzędników zwalniać, a tacy w urzędzie też są. Są też przypadkowi zatrudniani z klucza rodzinnego, bez wiedzy i zaangażowani w pracy, tacy owszem mogą się bać. Sporo spraw w gminie nie działa tak jak powinno, ktoś za nie odpowiada, a przynajmniej powinien. Jeżeli Wójt nam się nie zmieni to Ci ludzie dalej będą dobrze opłacanymi nierobami. Kilka ważnych dziedzin po prostu leży. Każdy z nas mógłby wymienić przynajmniej kilka. Bułka musi odejść, jak nie teraz to za 4 lata. Tylko po co marnować 4 lata?

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

447

Odp: Wybory 2014

Pytanie o ciążę, lub jej planowanie jest zabronione prawnie, w przypadku ubiegania się o pracę nie wolno kandydata o to pytać. To, że takie pytania na forum padły przypuszczam, że nie miały na celu zapoznanie się ze stanem rodziny kandydatki, ale troską kto będzie sprawował urząd w przypadku nieobecności pracownika. To trochę zmienia obraz pytania. Czy chęć poznania odpowiedzi sprowadza dyskusję do dna? To samo pytanie by mnie nurtowało w przypadku nie daj Boże złamania nogi.
Sprawy zaś z całą pewnością nie można sprowadzić do konfliktu męsko kobiecego bo tu odpowiedzi na pytanie o vice nie znajdziemy.

448

Odp: Wybory 2014

Przeraża mnie perspektywa życia  w gminie, gdzie o czarującej, miłej i ujmującej Pani Marcie preparuje się tak ohydne kłamstwa. O kobiecie pracowitej, mającej pomysł na gminę i każde sołectwo z osobna – patrz program. Co ma do zaoferowania aktualny wójt? Nic. Nie ma pomysłów, nie ma programu. Niczego nie obiecuje, więc za nic go nie można rozliczyć. Ale czy to nie absurd? Człowiek bez pomysłów i wizji chce być wójtem, bo chce. Pani Marta ma konkretny program, rzeczowe propozycje. Uważam, że każdy mieszkaniec głosujący w I turze na Pana Chwałę teraz w II turze obligatoryjnie odda głos na Panią Martę. Jednak czy tak będzie? Nie mam pewności. Zwłaszcza, że Pan Chwała milczy. Czyżby szykował makabryczną niespodziankę?
 
Zobaczmy też, że wszystkie przerażająco głupie zarzuty dotykają osoby, która ma świeży pomysł na gminę. Nie słyszę pomówień dot. aktualnego wójta. Kto więc je tworzy? Zwolennicy dzisiejszego układu, partycypujący w korzyściach, które czerpią ze swego poparcia. W katolickim kraju i w gminie, w której wójt bardzo podkreśla wartości chrześcijańskie. Wolne żarty. Wszystko to miałkie, poskręcane i bezczelne. Mamy szansę na stabilizację i rozwój. Przy Pani Marcie żaden radny nie będzie w opozycji czy koalicji. Taki wójt gwarantuje szacunek dla drugiego człowieka. I to od nas zależy, czy życiorysy jednostek wybitnych będą niszczone, czy wreszcie człowiek przestanie gardzić człowiekiem.

449

Odp: Wybory 2014

Flower pieknie napisal-z sensem bez emocji.

A po tym co uslyszalem i czym strasza powiem tylko jedno za Bozena Dykiel z filmu"Wyjscie awaryjne"-Podłość ludzka nie zna granic.

450

Odp: Wybory 2014

Proszę nie dziękować mnie tylko Pani Marcie. Przeczytałam bloga i naładowałam akumulatory pozytywów na kilka dni - http://mtjradna.blogspot.com/2014/11/dz … .html#more

Tak szczere, odważne i mądre słowa może wypowiadać tylko silna i zrównoważona kobieta. Czerpmy siłę z Pani Marty, tak brutalnie doświadczanej przez ludzi o niebezpiecznych odmiennościach. To może być wspaniały wójt i wspaniała gmina. Przeciwieństwo dzisiejszej nieudolności i zapaści.