751

Odp: Wybory 2014

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów i proszę o wyrozumiałość, gdyż jestem nowa na forum i nie mam takiej wprawy, jak wszyscy uczestnicy.
Czytam forum od dawna i nie miałam zamiaru zabierać głosu, ale moja cierpliwość się powoli wyczerpuje. Szanowni Państwo, opamiętajcie  się! Przecież tu chodzi o dobro naszej Małej Ojczyzny, a nie o to, kto kogo bardziej opluje, kto komu bardziej "dopiecze". Każdy z nas ma wolną wolę i odda głos według własnego uznania. Najważniejsze jest, abyśmy ten głoś oddali.
Jeśli chodzi o postanowienie SO, które budzi tyle emocji. Otóż każdy ma prawo, a nawet obowiązek bronić się przed fałszywymi oskarżeniami, bronić swojego dobrego imienia. Podejrzewam, że też tak reagowalibyśmy, gdyby nas oczerniano. Wszystkie plotki, które krążą na temat Pani Marty dla niejednego z nas byłyby trudne do zniesienia. Szukanie porozumienia i chęć współpracy nie oznacza zgody na poniżanie i obrażanie. A może się mylę?

752

Odp: Wybory 2014

Tak oczywiście uczciwość ,podobnie jak sprawiedliwość jest ważna,ale czy dochodzenie sądowne przeprosin,udowadnianie czegoś na pokaz wyjdzie na dobre Pani Marcie ,obawiam się,że nie.I tutaj niestety byli źli doradcy.Tematu kościelnego nie znam,a co Panie Zapytam polubił pan plotki?

753

Odp: Wybory 2014

Pani Jadwigo w przeciwienstwie do niektorych sprawdzam uslyszane wiesci i w tym wypadku sie potwierdzily czy to jets plotka nie fakt.

754

Odp: Wybory 2014

U samego Kościelnego?

755

Odp: Wybory 2014

Pani Jadziu, a jak inaczej miała pani Marta obronić się przed oszczerstwem? Skorzystała z konstytucyjnie zagwarantowanego jej prawa do obrony. Inaczej nikt by się nie dowiedział, do czego zdolny jest miłościwie nam panujący. A tak na marginesie: przebywanie w sądach to dla naszego włodarza prawie codzienność i to nie za sprawą pani Marty, czy pana Ignacego.

756

Odp: Wybory 2014

Odpuścić,wybaczyć,zapomnieć,nie udowadniać niczego na siłę.To moja taktyka.Prawda sama potrafi się obronić

757

Odp: Wybory 2014

[size=4]Żeby ktoś mnie znów nie posądził to piszę wyraźnie: obrazek ze strony SNG:[/size]
http://www.sng.org.pl/images/stories/KSWL/postanowienie%20mtj-page-001.jpg

Czy był jeszcze inny wyrok bo zaczynam się w tym gubić? Co sąd oddalił?

tyle mądrych slow że nie wiem od której strony zacząć czytać

758

Odp: Wybory 2014

Pani Nato
Oczywiście, że każdy ma prawo do wniesienia pozwów sądowych. W trybie wyborczym postanowienie można uzyskać w ciągu 24 godzin, ale od niego przysługuje odwołanie a wyrok poznamy po wyborach.
Oczywiście postanowienie sądu trzeba przyjąć do wiadomości, ale nie koniecznie się z nim zgadzać. Pani Marta Tylza Janosz, jak wynika z sentencji postanowienia wniosła trzy zarzuty, że wywodzi się z przegranej ekipy, oszukała wyborców i zamierza skłócić Gminę.
W dwóch pierwszych sąd postanowieniem pierwszej instancji przyznał, że wójt powinien ją przeprosić czyli, że racja jest po jej stronie.
Co prawda, w wyborach do rady gminy ugrupowanie Pani Marty uzyskało 2 mandaty a przeciwników 9, sąd podjął taką decyzję.
W drugim przypadku, gdy Pani Marta brała udział w wyborach uzupełniających, startowała z komitetu Pana Bułki. Wówczas była raczej mało znaną w środowisku osobą. Wyborcy mogli się kierować nazwiskiem kandydatki lub komitetem, z którego ubiegała się o mandat. Czym się kierowali, tego nigdy się nie dowiemy. Faktem jest, że zmieniła szybko ugrupowanie. Takie słowa z całą pewnością by nie padły, gdyby jak Pani Alicja, startowała i dostała się do rady z listy SNG.
Biorąc to wszystko pod uwagę, nie dziwię się, że strona przeciwna od postanowienia się odwołała.

Najciekawszy jest jednak trzeci zarzut jaki podniosła Pani Marta Tylza Janosz w swoim pozwie. Chodzi o słowa "zamierza skłócić Gminę". Dwa pierwsze zarzuty to przeszłość, którą sąd ocenił tak a nie inaczej. Trzeci to nasza przyszłość. Okazuje się, że sąd oddalił ten zarzut lub jak chce Pan Artur go nie uwzględnił ponieważ strony zgodziły się od niego odstąpić! Co z tego wynika? Pani Marta Tylza Janosz godzi się by tak poważny zarzut wycofać?
Cały czas czekam na odpowiedź Artura, męża Pani Marty dlaczego się na to zgodziła. Z wpisu (744) Pana Artura wynika, że był na procesie, ale jak na razie nie chce nam wyjaśnić postępowania żony. Może sama Pani Marta Tylza Janosz odpowie nam, dlaczego tak się stało, że słowa wójta "zamierza skłócić Gminę" nie zostały przez sąd napiętnowane?

759

Odp: Wybory 2014

Wlasnie prawda sama sie obronila-klamstwo zostalo napietnowane.

Nie  byloby tego balagany gdyby kampania opierala sie na prawdzie i tylko prawdzie.
Pan Bog nie rychliwy ale sprawiedliwy!!!



A

760 Ostatnio edytowany przez nata-65 (2014-11-28 17:43:00)

Odp: Wybory 2014

Czyli nadstawić drugi policzek....   Obawiam się , że druga strona obiłaby i ten drugi.
Szanowny Włościaninie, co do skłócania gminy: jakoś nie słyszałam, by pani Marta nawoływała do bójek czy "pyskówek", również na sesjach, które śledzę z zainteresowaniem, nie słyszałam okrzyków bojowych, a wręcz przeciwnie- merytoryczne, poparte argumentami wypowiedzi. Do kłótni i sporów prowadzą plotki, pomówienia, niedomówienia i -co niestety jest dosyć częste- brak wiedzy i brak chęci do dyskusji.

761 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-11-28 18:04:38)

Odp: Wybory 2014

No właśnie Panie Obserwatorze, co sąd oddalił lub nie uwzględnił ponieważ jak pisze Artur "sędzia zapytała strony czy od tego odstąpić a one się zgodziły". Tyle wiemy, nie znamy treści pozwu bo tego już SNG nie chciało się zamieścić.

Pani Nato, drugi policzek,to prawda, smutna i nic dobrego, nam mieszkańcom nie wróżąca, dotyczy to obu stron. Jedna strona latami posługiwała się bronią pozwów. Druga pewnie w końcu nauczy się posługiwania bronią przeciwnika.
A o jakich innych sprawach sądowych Pani pisze, bo nie wiem co o takim wpisie sądzić. Widzę, że sporo Pani wie o sprawach sądowych jak Pani to ujmuje włodarza, a może się mylę?

762

Odp: Wybory 2014

Obserwator napisał/a:

Czy był jeszcze inny wyrok bo zaczynam się w tym gubić? Co sąd oddalił?

Nie wiem czy ja się w tym pogubiłem czy to kolejne kłamstwo. W postanowieniu nie ma nic o czym przechwala się Bułka. Więc kto tu kłamie?

763

Odp: Wybory 2014

Pytanko:
Kto w pełni popiera wystosowanie przez  P. Bułkę takiego tekstu o P. Tylzie-Janosz,który wywołał tyle kontrowersji?
Kto jest za a kto przeciw?
I pytanie do P. Włościanina – czy to prawda, że celowo pisze Pan wypowiedzi dyskredytujące kandydaturę P. Tylzy-Janosz?

764

Odp: Wybory 2014

da sie?

Załączniki:

Ikona załącznika IMG_20141128_174943615.jpg 1006.33 kb, 152 pobrań od 2014-11-28 

Masz inne zdanie niż ja? Chętnie posłucham: dziedzic.grzegorz@gmail.com

765 Ostatnio edytowany przez Wloscianin (2014-11-28 19:16:21)

Odp: Wybory 2014

Panie AB
Nigdy nie dyskredytowałem Pani Marty Tyly Janosz. Wręcz przeciwnie, jak do tej pory darzyłem ją wielkim szacunkiem. Znam Panią Matrę osobiście, uczyła mojego syna. Zdanie zacząłem zmieniać pod wpływem działań jej komitetu i wspomagaczy. Wiele o tych działaniach napisałem. Pani Marcie zadawałem tylko trzy kluczowe pytania. Nie odpowiedziała. Teraz czara goryczy się przelała. To co zrobiono dzisiaj jest nie do zaakceptowania i dyskredytuje w moich oczach Panią Martę, ponieważ dopuściła do tego! To co opisałem we wpisie 741 jest chwytem poniżej pasa!
Czekam dalej na odpowiedź Artura, męża Pani Marty lub jej samej. Milczenie staje się coraz bardziej wymowne!!!

766

Odp: Wybory 2014

Witam Wszystkich !!!!!!!!!!!!!!!
Czytam tylko i czytam...
Dalej nie mogę.
Pani Tylza na Wójta ????????????
- Wizja permanentnych procesów sądowych za wypowiedzi (nawet zgodnych z prawem do własnego zdania i opinii)
- Wizja chodzenia w strojach ludowych w niedzielę i święta...!?
- Pieczywo nasze powszednie będzie musiało zmienić oficjalną nazwę już na zawsze.
 Na zawsze zniknie z Naszej gminy słowo "bułka" !???
= BOJĘ SIĘ o Naszą przyszłość !!!!!!!!!!!!!!!
-  Chcę normalności
- Całe szczęście po wyborach niedzielnych przyjdzie poniedziałek (jak po burzy spokój...)
wszystko będzie jak zwykle ,wszystko i wszyscy na swoich miejscu normalnie.  Amen

767

Odp: Wybory 2014

Niestety Panie Koneser, już nic nie będzie jak zwykle, niezależnie od tego kto wygra wybory. Posunięto się za daleko. Może na ulicy i w sklepie nic się nie zmieni, tylko plakaty i banery znikną. W życiu społecznym już nic tak samo nie będzie.

768

Odp: Wybory 2014

niezależnie  kto wygra zobaczymy co bedzie za rok. zawsze jest instytucja referendum.

Masz inne zdanie niż ja? Chętnie posłucham: dziedzic.grzegorz@gmail.com

769

Odp: Wybory 2014

A.B. napisał/a:

I pytanie do P. Włościanina – czy to prawda, że celowo pisze Pan wypowiedzi dyskredytujące kandydaturę P. Tylzy-Janosz?

Naturalnie. Dzisiaj nawet uczestniczył w specjalnej naradzie w urzędzie gminy. Ot i prawada.

770 Ostatnio edytowany przez koneser (2014-11-28 20:02:50)

Odp: Wybory 2014

Czytam i czytam:
Cytat z Pani Tylzy (Facebook) :" Jest pozytyw brudnej kampanii. Wczoraj w Sądzie Okręgowym w Bielsku-Białej 27.11.2014 r. sąd wydał nieprawomocne postanowienie o tym, że Pan Czesław Bułka w liście do mieszkańców mnie pomówił, naruszając moje dobra osobiste - prawo do godności i dobrego imienia i ma mnie za to przeprosić. Jednak nie to jest najważniejsze. Najważniejsze jest to, że sąd w tym postanowieniu na mój wniosek określił iż Pan Bułka ma wpłacić 3 tys. zł na Salwatoriańskie Stowarzyszenie Hospicyjne.  Koniec cytatu.
Dalej nie mogę.
Co w końcu jest ważne : meritum pozwu, czy wpłata na Hospicjum ???
Gubię się w tym.

771

Odp: Wybory 2014

Dziękuję P. Włościaninie za odpowiedź.
A dlaczego żadne pytanie nie są stawiane kontrkandydatowi?

772

Odp: Wybory 2014

Panie Ignac
Obserwujecie kto wchodzi do UG? Ktoś jak za dawnych lat został postawiony na czujce? Grunt to permanentna inwigilacja! Tak byłem w UG. ale nie na naradzie tylko po książkę Pana Szczepańczyka bo mój egzemplarz zajumał mi syn a wójt po ZW mi go obiecał. Pan, Panie Ignac na spotkaniu przy wydaniu książki nie chciał mi dać książki, musiałem iść do Pana Nowakowskiego!

Panie AB
Jak mam zadać pytanie kontrkandydatowi jak on jest antyinternetowy? Pytania zadaję na ZW.

Panie Arturze, mężu Pani Marty. Co się stało na procesie? Dlaczego strony się zgodziły co do wpisu "zamierza skłócić Gminę"?

773

Odp: Wybory 2014

Tak sobie siedzę i myślę - analizuję sobie tą całą kampanię od początku...
Wiem, że kobiety są lepsze:  lepiej prowadzą samochody, lepiej prowadzą firmy, lepiej gotują, lepiej wychowują, lepiej wyglądają...
Mężczyźni mogą być co najwyżej MĘSCY  , Kobiety... Kobiety są BOSKIE !!!

Schodząc na ziemię: NIE PRZEKONAŁA MNIE PANI, PANI MARTO, DO ODDANIA NA PANIĄ GŁOSU W WYBORACH NA WÓJTA.  Może za cztery lata zmienię zdanie...!???

774

Odp: Wybory 2014

Hmm wojt nie umie korzystac z internetu-tak twierdzi Gamza-nie czyta tego co podpisuje-tak twierdzi on sam-nie umie zarzadzac gmina skoro mamy takie dlugi i one rosna to po co nam taki wojt.

775

Odp: Wybory 2014

P. Włościaninie mógłby Pan napisać w jakim sensie antyinternetowy?
Proszę doprecyzować, bo w dzisiejszych czasach bez internetu….. Sam Pan wie…