76

Odp: Wybory tuż tuż

galler napisał/a:

wyjezdam dzis do pracy o godz 05:05 i drogi sa odsniezone, to dalo pod watpliwosc wczorajsza wypowiedz bombowca, jadac w strone krzyzowki zauwazylem znajomy ciagnik z KR odsniezajacy ulice KKW. Pytanie do dr (bo to Ty chyba jestes najlepiej w temacie zorientowany) kto odsnieza?

No fakt ulice może i odśnieżone , ale tak naprawdę to ileż tego śniegu spało?
Jeśli chodzi o odśnieżanie to wczoraj odbył się przetarg i drogi gminne w Czańcu będzie odśnieżać KR, w Bujakowie Pani Puszczałowska, a w Porąbce nie wystartował nikt do przetargu. Jeśli chodzi o drogi powiatowe to ma odśnieżać firma z Bestwiny

77 Ostatnio edytowany przez xnoname (2006-11-04 00:14:50)

Odp: Wybory tuż tuż

dr napisał/a:

na 5 listopada pani sołtys Czańca zwołała zebranie wiejskie ...... co ciekawe w programie znajduje sie punkt o rozłączeniu sołecwa czaniec,   przedstawienie kandydatów do rady gminy ( ciekawe czy wszystkich czy tylko tych DOBRYCH:))   i punkt dotyczacy zimowego utrzymania dróg

hmm jeśli to jeste zebranie wiejskie i jęśli jest tam punkt o prezentacji kandydatów, a takie jak wynika z ogłoszeń jest to powinni na tym zebraniu zgłosić się i zaprezentować wszyscy kandydaci z wszystkich komitetów, na zebraniu wiejskim każdy z kandydatów w punkcie prezentacja ma prawo  do przedstawienia swojej osoby i myślę, że każdy powinien z tego skorzystać. To chyba jedyna i niepowtarzalna szansa żeby zobaczyć wszystkich kandydatów razem i zdecydować na kogo chcę głosować.


P.S. Przepraszam, że nie napisałem tego wszystkiego w wypowiedzi powyżej, nie mam jeszcze takiej wprawy w poruszaniu się po forum.

78

Odp: Wybory tuż tuż

galler napisał/a:

Czy jezeli w grupie inicjatywnej znajduje sie byly Prezes KR to znaczy ze nalezy utozsamiac grupe z KR? Grupa liczy kilkadziesiat osob i do tej pory byla utozsamiana z obecnymi (poki co) Radnymi z Czanca.

tak Pan Janusz Kojder  jest związany z KR,  pani Tolarczyk jest zwiazana z KR itd. można podać kilka przykładów osó związanych z KR............

zreszta kilkoro osob zrezygnowało z pracy w tej "grupie inicjatywnej" z powodu wlasnie ukladow i ukladzikow... bo czas na to kto ma zostać sekretarką albo kto ma pracowac w UG bedzie pozniej a nie w chwili kiedy do Gminy czaniec jeszcze dalekaaaaa droga!!!!!

tempus fugit

79

Odp: Wybory tuż tuż

dr napisał/a:

zreszta kilkoro osob zrezygnowało z pracy w tej "grupie inicjatywnej" z powodu wlasnie ukladow i ukladzikow... bo czas na to kto ma zostać sekretarką albo kto ma pracowac w UG bedzie pozniej a nie w chwili kiedy do Gminy czaniec jeszcze dalekaaaaa droga!!!!!

Sądzę,że na mówienie o układach i układzikach jest na tym etapie zbyt wczesne, gdyż jak sam wspomniałeś do gminy Czaniec jeszcze daleka droga (nie wiadomo czy do przebycia, może w niedziele coś więcej się dowiemy), a jeśli już nastąpiłoby odłączenie Czańca to i tak przecież będą wybory i to sami mieszkańcy zadecydują kto będzie wójtem, radnym itp.

80

Odp: Wybory tuż tuż

Zarówno Pani Tolarczyk jak i Pan Kojder już mają taki charakter ? należą do wszystkiego do czego się tylko da: LKS, PSL, KGW i pewno wiele innych o których nie wiemy. Chociaż jest chyba też pozytywny aspekt tej aktywności, a mianowicie zdobywają doświadczenie i nic nie jest w stanie ich zaskoczyć.

81

Odp: Wybory tuż tuż

xnoname napisał/a:

.....a jeśli już nastąpiłoby odłączenie Czańca to i tak przecież będą wybory i to sami mieszkańcy zadecydują kto będzie wójtem, radnym itp.......

tak racja będą wybory ale bardzo łatwo można wypromowac konretnego kandydata za jego zasługi dla rozłączenia...... 
przed chwilą widziałem plakat " Nasz przyszłośc to Gmina Czaniec" pytam się czyja przyszłośc?? chyba tych 15 radnych w Gminie Czaniec .......

tempus fugit

82

Odp: Wybory tuż tuż

NO TO JUTRO NA ZEBRANKO MAM NADZIEJE żE BęDZIE KULTURALNE!!!!!

To tylko POLSKA !!!

83 Ostatnio edytowany przez xnoname (2006-11-04 22:42:17)

Odp: Wybory tuż tuż

dr napisał/a:

tak racja będą wybory ale bardzo łatwo można wypromowac konretnego kandydata za jego zasługi dla rozłączenia...... 
przed chwilą widziałem plakat " Nasz przyszłośc to Gmina Czaniec" pytam się czyja przyszłośc?? chyba tych 15 radnych w Gminie Czaniec .......

zgadzam się z pierwszą częścią tej wypowiedzi napewno w przypadku jęśli uda się ta kwestia z samodzielną gminą czaniec to  jest to jakaś forma promocji, ale z tej promocji według mnie może skorzystać każdy, no chyba nie ma zamkniętych drzwi dla osób, które ewentualnie chciały by się zaangażować w prace zmierzające w tym kierunku. Jeśli chodzi o drugą część wypowiedzi to to czy radni będą działać na rzecz całej społeczności czy też nie to zależy od tego kogo wybierzemy, (bycie radnym to 250,- miesięcznie pod warunkiem że jest się na wszystkich sesjach), jeśli radni w ewentualnej nowej gminie nie będą działać na rzecz całej społeczności to chyba nie ma szans żeby ich ponownie wybrano, a przy samodzielnej gminie nie będzie "wymówki", że ktoś nas blokuje itp. itd łatwiej będzie radę rozliczyć. Tak przy okazji to 15 radnych to osoba z każdego przysiółka w Czańcu.


PJ napisał/a:

NO TO JUTRO NA ZEBRANKO MAM NADZIEJE żE BęDZIE KULTURALNE!!!!!

Ja też mam taką nadzieję!!!!

84

Odp: Wybory tuż tuż

napewno bedzie "kulturalnie" :] widząc zachowanie niektórych to szykuje się niezły ubaw... zresztą jak zawsze..

85

Odp: Wybory tuż tuż

już po zebraniu i jestem zaszokowany aagresją.... ale tak to jest, gdy zebranie prowadzi kandydat do rady powiatu i komentuje wszystko i wszystkich......

jeden pan wspominał, że jest  "w internecie"kojarzony z KR itd.     ehhh ani pan Lukasz A. ani pan Mirosław Pielesz niezbyt dokładnie czytają forum ponieważ nie pojawiło się nazwisko pana Pielesza poza tym, że wymieniłem go jako kandydata....

panie Łukaszu prosze czytac uważnie zanim poda pan coś dalej!!!!!!!!!

pan Wiesław Gąsiorek jako argument za rozłączeniem podawał liczby np. utrzymanie administracji w Gminie Porąbka to okolo 2,5 mln złotych a w Gminie Polanka Wielka to niecałe 800 tysięcy złotych......
pokusiłem się o sprawdzenie u żródła i co wyszło????
Gmina Polanka Wielka liczy 4000 mieszkanócw (słownie cztery tysiące), gdy Gmina Porąbka około 15 000 mieszkanców ( piętnaście tysięcy!!!) i juz mamy jasne dlaczego utrzymanie administracji kosztuje "u nas" więcej....

niestety tonący brzytwy się chwyta..... to nie są argumenty merytoryczne oj nie!!!!!!

tempus fugit

86 Ostatnio edytowany przez ARES (2006-11-05 17:37:21)

Odp: Wybory tuż tuż

Witam serdecznie .
Tak jak napisał dr, mnie również zaskoczyło to agresywne zachowanie  i docinki w stosunku do osób , które nie są związane z panem prowadzącym to " zebranie wiejskie" , ale po zebraniu na zewnątrz to mnie już prawie powaliło , kiedy pewna troszkę starsza pani powiedziała do jednego z kandydatów ,  że tacy jak on to Judasze Czańca , po czym wsiadła do swojego srebrnego Lanosa i trzasnęła drzwiami .  Skąd tyle nienawiści , nie wiem . A pan WW będąc w porządku powinien odmówić prowadzenia tego zebrania , bądź chociaż powstrzymać się od stronniczych komentarzy .  I nie jest wobec tego dziwne , że taka niezdrowa atmosfera na "zebraniach wiejskich" zniechęca dużą grupę młodej spoleczności czanieckiej do uczestnictwa w nich .   Pozdrawiam .

87

Odp: Wybory tuż tuż

skąd tyle agresji?

88

Odp: Wybory tuż tuż

AGRESJA !!!
Wszyscy są źli tylko Wojciech Waligóra i jego szlachta są super.
Jak wspominali przedmówcy czegoś takiego nie widziałem wcześniej!
Myśle że uczestnicy tego zebrania myślący zrozumieli wiele!

Apel so mieszkańców!

Nie głosujcie na kandydatów z listy Obywatelskiego Forum Samorządowego i obecnych radnych czańca a wszystko będzie OK! Będzie wiele spokoju wiele przyjaźni wiele owocnej pracy dla dobra Czańca, Gminy Porąbka, Powiatu Bielskiego!

Myślę że dosyć buntu trzeba zacząć współdziałac a nie walczyć walczyć  i walczyć jak to widzieliśmy dziś!

Była to grupa wzajemnej adoracji!!!

Każdy jest lepszy niż oni!

Wykaz buntowników ( na nich nie głosujemy - oni mieli swój czas - wg mnie niewykorzystali go dobrze):

Wojciech Waligóra - przywódca buntu

Okręg 3 Dolny
Gąsiorek Wiesław
Mydlarz Maria
Koniorczyk Edward

Okręg 2 Górny
Kojder Janusz
Pielesz Mirosław
Zontek Grzegorz - wydaje mi się że to ofiara tej grupy.

Zróbmy to dla dobra Czańca i jego mieszkańców!!!!

To tylko POLSKA !!!

89

Odp: Wybory tuż tuż

Witam ponownie. Jeżeli mogę się odnieść do dzisiejszego , nie ukrywajmy, spotkania wyborczego , zwołanego pod pretekstem zebrania wiejskiego to wnioski z tego co usłyszałem wyciągam takie,  iż każdy kandydat który nie jest zamieszczony na liście przedstawionej powyżej przez PJ jest zły "Judasz Czańca" , nie wspomnę już o głośnym wypowiedzeniu się za pozostaniem Czańca w obecnej gminie (jeden tak powiedział) i zaatakowała go armia "moherowych beretów" . Następnie jak to ujął pan Gąsiorek , ich program jest do wglądu w ulotkach , niestety czarno-białych ponieważ nie są ludzmi zamożnymi, a w jednym z kolejnych wystąpień zaprosił nas do obejrzenia ich spotu wyborczego w telewizji publicznej - oj biedni ci nasi radni.
I jeszcze bardzo ważna sprawa, mianowicie Gmina Czaniec. Jeżeli wybierzemy ludzi , których celem nadrzędnym będzie rozpad gminy, to mało tego że ten proces będzie trwał kilka lat ,  w ciągu których wtedy z pewnością pozostałe sołectwa będą blokować wszelkie inwestycje w Czańcu, to może się to skończyć tak jak np.w Rybarzowicach , gdzie również chciano się rozłączyć z Buczkowicami , MSWiA po odniesienu się do sprawy przez wojewodę nie wydało zgody na takie rozłączenie z kilku powodów, które u nas również mają rację bytu. I co potem , pochylimy głowę i wszystkich przeprosimy . A w obecnej gminie naprawdę mamy wielki potencjał i turystyczny i przemysłowy .  Na tym kończę moje, nie ukrywam, stronnicze rozważania i obawiam się, żeby poczynania grupy pana Waligóry nie zbliżyły nas nie do wspaniałej samodzielnej gminy, a do czegoś bardziej podobnego do Ciemnogrodu . Pozdrawiam.

90

Odp: Wybory tuż tuż

100 % poparcia dla słów ARESa !

To tylko POLSKA !!!

91

Odp: Wybory tuż tuż

tak Ares ciemnogród to właśnie taki stan, który dla niektórych byłby najlepszy...

a co do pani, która użyła tego określenia "judasze" to pewnie jest jedna z pań, które walcza ze stacją BP w Czancu.......

tempus fugit

92

Odp: Wybory tuż tuż

Wielką głupotą jest walczyć o Gminę Czaniec, bo i tak nigdy nikt na to się nie zgodzi. Waligóra nie wygrał 4 lata temu na wójta to teraz chce sobie zrobić własną gmine żeby miał większe szanse na wygraną. Kobiernice się nie buntują i mają dużo lepiej, a my jak ta ciemnota prowadzimy "walke z wiatrakami".  Proponuje żeby tą energie którą tracimy na gminę Czaniec wykorzystać na umocnienie pozycji Czańca w Gminie Porąbka. Mamy przecież swojego zastępce wójta, Czaniec największa wieś w gminie a my dalej się kłócimy o bzdury.

93

Odp: Wybory tuż tuż

ta pani od "judasza" mimo iż posiada moherowy beret nie należy do "tych" moherowych :]

94 Ostatnio edytowany przez PJ (2006-11-06 18:14:44)

Odp: Wybory tuż tuż

my tu gadu gadu a terzaba zacząć obstawiać

moje typy biorąc pod uwagę dobro wspólne:

Czaniec Góry Okręg nr 2

1. Janosz Artur
2. Harat Rafał
3. Zontek Grzegorz, Faber Wojciech, Gawęda Tomasz - do wyboru

Czaniec Dolny Okręg nr 3

1. Stańczak Sławomir
2. Tondryk Stefan
3. Rodak Łukasz

Jak chodzi o powiat nadzieją żyję i mandaty podzielą się pomiędzy dwa komitety tj.:

1. Komitet Wyborczy Wyborców RODZINA PRAWO WSPÓLNOTA
2. Komitet Wyborczy Wyborców OBYWATELSKA WSPóLNOTA SAMORZąTOWA

Wiem to tylko NADZIEJA ale najważniejsze aby ją mieć!

To tylko POLSKA !!!

95

Odp: Wybory tuż tuż

pamietaj PJ że nadzieje umiera ostatnia.....

tempus fugit

96 Ostatnio edytowany przez PJ (2006-11-06 18:32:07)

Odp: Wybory tuż tuż

dr czy mój spis niebyłby ideałem?

Może los tak będzie chciał i tak się stanie!!!!

To tylko POLSKA !!!

97

Odp: Wybory tuż tuż

mówisz, że to tylko nadzieja:) ja dodaje, że nadzieja umiera ostatnia!!! po tym co widziałem wczoraj to u mnie kandydacie KWW Nasza Przyszłośc nie istnieją poza jednym wyjatkiem!!!

tempus fugit

98 Ostatnio edytowany przez ARES (2006-11-06 20:30:32)

Odp: Wybory tuż tuż

Witam serdecznie . 
Lista przedstawiona powyżej wygląda naprawdę ciekawie, a na dodatek są to osoby które jak wynika z ich krótkiego przedstawienia się wczoraj , chcą rozmawiać z pozostałymi radnymi a nie , tu cytat pani Mydlarz " WALCZYĆ , WALCZYĆ , WALCZYĆ , BIĆ GŁOWĄ W MUR " . Mam nadzieję, że możliwie największa grupa z tego grona będzie reprezentować nasze interesy w radzie gminy.  A później może ktoś przedstawi mieszkańcom Czańca REALNE konsekwencje dalszych prób podziału i można stworzyć coś takiego jak Komitet Utrzymania Czańca w Gminie Porąbka.  Zebrać podpisy (dlaczego nie) , nie będzie ich mało , a po tym co się obecnie dzieje w radzie i po solidnej informacji to przypuszczam , że niejeden chętnie wykreśliłby swoje nazwisko z poprzedniej listy . I wtedy "grupa chcąca trzymać władzę" może zobaczy, że to nie tylko garstka młokosów jest za utrzymaniem jedności .
I przyznaję rację pawlowi, bo gdyby cztery lata wstecz pan Waligóra został wójtem, to Gmina Porąbka była by z pewnością DOBRA.  Tak więc widzimy, że tu się nie rozchodzi o Czaniec, Porąbkę itd. tylko o ludzi , a ci przychodzą , odchodzą  i mogą po sobie zostawić coś dobrego lub wielkie bagno, które trzeba długo czyścić .

                                                                                                             Pozdrawiam.

Dodano: 7.11.2006, 11:43:20

Witam wszystkich .
Dziś w Kobiernicach usłyszałem od znajomego, że niektórzy tamtejsi kandydaci nawet cieszyliby się gdyby w Czańcu ponownie wybrano obecnych radnych. Dlaczego???  Przypuszczam, że nie ze względu na udaną współpracę, a z  powodu prostej matematyki i zasad ekonomii.
                 Nawiązując do wypowiedzi PJ, że my tu gadu gadu, zwracam się
           z apelem -  pomóżmy tym, którzy chcą zmian i nie chcą dopuścić do kilkuletniego
           zatrzymania rozwoju Czańca. Są to ludzie młodzi i dynamiczni, wytyka się im brak
           doświadczenia, ale jeżeli posiada się chęci do pracy i współpracy to doświadczenie
           przyjdzie samo.  Nie przekonamy ludzi zapatrzonych w postać pana Waligóry,
           ale rozmawiajmy z niezdecydowanymi i zachęćmy do głosowania ludzi młodych,
           którzy tu mają najwięcej do ZYSKANIA - lub STRACENIA.

99

Odp: Wybory tuż tuż

przypomina mi się hasło Daj głos zanim buraki Ci go odbiorą   

tak ludzie młodzi do urn!!!!

tempus fugit

100

Odp: Wybory tuż tuż

Nie tylko młodzi!!!
Młodzi zabierzcie rodziny do urn - oni was też gdzieś zabierali!!!!!

To tylko POLSKA !!!