101

Odp: Wybory tuż tuż

Siedziałem wczoraj i myślałem i rozwiązałem temat Gminy Czaniec.
Waligóra przegrał wybory - dzięki Bogu - pokłucił się z kim tylko mógł, skłucił radę gminy i wpadł na genialny pomysł. Wszędzie jestem przegrany tylko w Czańcu we mnie d.....e wierzą zwobie im wodę z mózgu i zrobimę sobie prywatną gminę i wtedy napewno wygram!
Moja skromna ocena: facet z kompleksami (niewiem mały ptaszek albo coś) robi bunt wpada na pomysł dojścia do władzy (zresztą niegłupi), misterny plan trochu o.......a przy zbieraniu podpisów (nie mówienia całkiem prawdy) i jest finał.

Tak wielka determinacja spowodowana jest tym iż jak przegra grupa Nasz Przyszłość i Pan Waligóra to wszyscy dowiedzą się że brak inwestytcji itp działań to nie wina Pana Bułki i reszty radnych tylko KŁÓTLIWYCH CZAŃCZAN!!!

Czas na zmiany wykorzystajmy nasze głosy !!!!!

To tylko POLSKA !!!

102

Odp: Wybory tuż tuż

http://www.ofs.czdz.pl/wybory/?strona=k … amp;sub=82 smile
Czy to o nim mowa? bo coś mi się z tym opisem nie zgadza, tak dużo zrobił ...

a ja słyszałem, że to świetny sportowiec!

W ubiegłą środę seniorzy Wandy rozpoczęli od nowa sezon 2006/2007. Zgodnie z decyzją MZPN rozegrali pierwsze A-klasowe spotkanie. Wanda podejmowała na swoim stadionie Dragona Szczyglice. Nasi zawodnicy w meczu przeważali, dłużej utrzymywali się przy piłce, rywal jednak groźnie kontrował. W 18 minucie Wojciech Waligóra ograł w polu karnym 2 rywali i umieścił piłkę w siatce nie dając bramkarzowi żadnych szans. 1-0! Wcześniej ten sam zawodnik nie wykorzystał sytuacji "sam na sam". W bramce Wandy świetnie bronił Korpak. [...]

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

103

Odp: Wybory tuż tuż

Witam.
Masz PJ rację, faktycznie pan Waligóra w niedzielę wyglądał jakby go coś trapiło, aż się chciało podejść ,  goscia przytulić,  pogłaskać i nastawić ramię do wypłakania.

104

Odp: Wybory tuż tuż

biedak... mnie rozbawiło jego ględzenie... mianowicie do znudzenia powtarzał   "głosujcie na jednego kandydata do rady powiatu....   bo nie możemy sobie pozwolic na rozrzut głosów" mam pytanie o kogo chodziło???  nie mogl po prostu powiedziec glosujcie na mnie???czy sumienie mu nie pozwalalo jako prowadzacemu zebranie???

w ogóle radni znaleźli sobie pieska, który zamiast nich krzyczy i zadaje dziwne pytania... niejaka pani Adamska- Płonka...   na spotkaniu z Poslem Falfusem ----->atak     zebranie wiejskie------> atak na przeciwnikow obozu rzadzacego      na ostatniej sesji rady gminy------> atak
ciekaweo co obiecano tejże pani.....

tempus fugit

105

Odp: Wybory tuż tuż

Właśnie na spotkaniu z Posłem Falfusem zrozumiałem jedno! Ludzie chcący odłączyć Czaniec od Porąbki pragną tylko jednego WŁADZY!!!!
Oni potrafią jedynie krytykować, awanturować się i wytykać innym błędy......... Znaleźli jedną panią służącą za krzykacza, ale z jakim ona
natchnieniem mówiła wink aż się łezka kręci w oku....

106

Odp: Wybory tuż tuż

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ … 27801.html

107

Odp: Wybory tuż tuż

Krzysiu Kononowicz pasowałby do tej kliki, tyle że on nie krzyczy bo jest spokojny , ale dzięki jego władzy nie będzie rozbojów, alkoholu, nie będzie niczego...
Będzie tylko ON smile

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

108

Odp: Wybory tuż tuż

ehhh z jaką pasją on to mówił.......  pasowałby do reszty towarzystwa tylko brakuje u niego agresji:))))

proponuje zamkniecie tematu na czas ciszy wyborczej

tempus fugit

109 Ostatnio edytowany przez PJ (2006-11-10 14:04:29)

Odp: Wybory tuż tuż

popieram wniosek dr o 23.59 wyłączyć temat a nawet zawiesić forum aby niebyło kłopotów.

To tylko POLSKA !!!

110

Odp: Wybory tuż tuż

ja proponuje zamknąc temat... dzis okolo 22 zeby nie bylo zarzutow lepiej chwile przed polnoca poza tym formula tematu "wybory tuz tuz" sie konczy wraz z nastaniem ciszy wyborczej

ponieważ nie bede miał juz dzis dostepu do internetu chciałem podsumować moje rozważania w tym temacie...

wybory jak wybory okazały się najliczniej komentowanym tematem w historii tego forum ...

chciałbym życzym Wam drodzy forumowicze słusznych wyborów w niedziele, majac w reku karty do głosowania zastanowmy się czego chcemy dla naszej spoleznosci lokalnej........
  dla przypomnienia w lokalu wyborczym otrzymamy 4 karty
1. karta biała  kandydaci do Rady Gminy
2.żółta    kandydaci do rady powiatu
3. karta niebieska   kandydaci do sejmiku
4. karta różowa   wybory wójta  [opcja: popieram / nie popieram - przyp. admin ]


kandydatom zycze powodzenia a sobie i wszystkim wyborcom słusznego wyboru

tempus fugit

111 Ostatnio edytowany przez admin (2006-11-13 00:46:32)

Odp: Wybory tuż tuż

Witam,
Zgodnie z sugestiami zamykam wątek, godzina zamknięcia jest równoznaczna z godziną i datą tego posta (znajduje się po lewej stronie u góry).
Temat odblokujamy po wyborach.

Pozdrawiam

//ODBLOKOWANY!

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

112

Odp: Wybory tuż tuż

Wie juz ktoś jak wypadły te nasze wybory. Wójt uzyskał 50% czy nie ??

113

Odp: Wybory tuż tuż

z tego co wiem, to u nas miał koło 40% chyba, nie jestem pewien do końca, bo ktoś zakosił protokoły sad

Wygrała poprzednia ekipa, czyli znowu kolejne 4 lata w plecy... spędzone na kłótniach... i nic nie robieniu w naszej
pięknej miejscowości... sad

114

Odp: Wybory tuż tuż

No to pięknie się porobiło hmm
Gratulacje dla wyborców... Ciekawe czy wygrywający podziękują tym co głosowali np. na ogłoszeniach parafialnych ?

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

115

Odp: Wybory tuż tuż

Popatrzcie co znalazłem na necie:] 

Bystry kolo

116

Odp: Wybory tuż tuż

mnie brakuje sił ....... musze chyba wypic wodki cokolwiek zeby zrozumiec to co sie stalo.......... mimo wszystko żyje jeszcze wyborami w sasiedniej gminie...... może choc tam uda sie cos zmienic.......

TRAGEDIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tempus fugit

117

Odp: Wybory tuż tuż

Witam wszystkich.

Od jakiegoś czasu obserwuje dyskusje na tym forum. Nasunęło mi się kilka refleksji, w związku z wyborami. Może nie zaśniecie nad tym postem? :-)

Pierwsza kwestia.
Chyba pomysł utworzenia samodzielnej gminy Czaniec nie ma u Was poparcia. Dało się to zauważyć głównie podczas wyborów. Nie ma, co się gorączkować. Małe szanse, aby ten projekt przeszedł. Aczkolwiek dla mnie jest to sprawa do przemyślenia na spokojnie bez zbędnych emocji, jakie towarzyszą każdej ze stron.
Moim skromnym zdaniem wygląda to tak:
Jeśli faktem jest, że wpływ Czańca do kasy wynosi 6,5 mln i nawet jeśli koszty administracji nowej gminy wyniosłyby 1 mln (wyżej "dr" podał przykład, że w gminie Polanka Wielka, gdzie znajduje się 4000 mieszkańców koszt wynosi 800000) także szacuje tutaj koszty przy 5400 osób, to i tak pozostaje 5,5 mln. Zaznaczam, że nie jest to poparte żadnymi dokładnymi analizami, a wyłącznie szacunkiem, więc mogę się mylić.
Poza tym uważam, że do sprawy należy podejść racjonalnie przy obliczaniu szacunkowych kosztów. Uważam, że liczba urzędników nie musi ściśle zależeć od liczby mieszkańców. Paradoksalnie koszty możemy mieć na poziomie wspomnianej Polanki Wielkiej. A dlaczego? A no tak. Jeśli dany urzędnik w gminie 4000 osobowej obsługuje miesięcznie 500 osób, to w gminie 5000 osobowej może obsługiwać góra 600 osób. Nie trzeba będzie zatrudniać dodatkowej osoby dla tej różnicy. Po prostu jedna osoba będzie miała więcej pracy, ale nie znaczy to, że będzie miała ciężko i nie jest to możliwe. W obecnej gminie jest wiele urzędników, ale jak przychodzi coś załatwić to nie ma osoby kompetentnej. Niech będzie ich mniej, ale kompetentnych.
Nasuwa mi się przykład z pokojem i żarówką.
W jednym pokoju siedzi sobie gość i pali jedną żarówkę. Przychodzi drugi do tego samego pokoju i nie musi już zapalać drugiej tylko oboje siedzą przy jednaj. Czy jest przez to mniej światła? Nie, a koszt pozostaje ten sam.
W tym przypadku może być podobnie. Dlatego niech logika i logistyka weźmie górę nad czystą matematyką, która czasem nie wystarcza i nie uwzględnia wszystkiego.
A odnośnie przychodu to są fundusze unijne, które można wykorzystać i dochód zwiększyć.

Druga sprawa.
Wygrał KWW ?Nasza Przyszłość?, czyli chyba jedyny komitet, który chce odłączenia od Gminy Porąbka. Hmmm? Można ich lubić, można nie. Mają specyficzny sposób bycia, ale? i tu posłużę się wypowiedzią jednego z kandydatów na radnego. A mianowicie Pana Wojtka Fabera. Cytuję: ?Czy są wśród nas kandydaci na radnych, którzy chcą źle dla Czańca? Nie. Każdy chce dobrze!? Pozostaje tylko kwestia, jak to robi. Sposób działania KWW ?NP? może nie napawać optymizmem, szczególnie dla młodych wyborców no, ale może warto dać im szanse na te cztery lata a potem krytykować..
A wracając do Pana Fabera to myślę, że chłopak ma przyszłość, jako dobry polityk. Umiał się zachować, choć w pewnym momencie został zakrzyczany przez niezbyt kulturalne panie w przedzie? :-) Nie znały one chyba zasad dobrego dialogu? :-)

Wracając do zwycięzców? Mają charakterystyczny sposób bycia, ale nie można im zarzucić, że chcą źle dla Czańca. Tylko sposób ich działania dla niektórych z Nas może pozostawiać wiele do życzenia. Ale zobaczymy jak się ułożą te cztery lata.

Jeśli chodzi o zarzuty pod adresem KWW ?NP?.
Zarzucano im wcześniej, że się kłócą. No, tak. To jest racja i to odstrasza od nich młodych ludzi, którzy mają dosyć kłótni i waśni. Kłócą się, ale pytanie, z kim i o co? Czy o to, żeby ludziom z Czańca było gorzej? Ciekawe, który radny by ucinał gałąź, na której siedzi?
Poza tym, często słychać zarzuty: dlaczego się nie dogadali? A kto powiedział, że nie chcieli się dogadać? Chcieć a móc to nie zawsze to samo.
Z tego, co wiem to na samym początku, 4 lata temu, powiedziano im gdzie ich miejsce.
Próbowali różnych sposobów, aby zwrócić na to uwagę ludzi. Gdy zaproszony dziennikarz jednego z lokalnych gazet (nie wymienię nazwy, żeby nie być posądzony o krypto-reklamę) został zaproszony na sesję rady gminy to sam się zdziwił, jaka tam panuje atmosfera. Gdy artykuł miał iść do druku to jakimś dziwnym trafem Redaktor Naczelny tejże gazety zakazał jego publikacji w ostatniej chwili. Dziwne, co? A podobno mamy wolność słowa i brak cenzury?
Poza tym nasuwa mi się przykład: Jeśli są 4 osoby i jest 6 jabłek do podziału oraz panuje demokracja to te 3 zawsze przegłosują jednego, żeby dostać więcej, czyli po pełne 2. Po co się dzielić skoro można mieć więcej? A co jeśli chodzi o pieniądze? Kilkanaście milionów w ciągu roku? Sprawa się jeszcze bardziej komplikuje. Stara prawda brzmi: do tanga trzeba dwojga. Jeśli tylko jedna strona chce a druga nie?
No, ale jest też i druga strona medalu.
W zasadzie żałuje, że nie przeszło więcej nowych radnych. A dlaczego? Kolejne przysłowie, jakie mi się nasuwa w tej kwestii to:
?Jeśli czegoś nie da się zrobić, potrzebny jest ktoś kto o tym nie wie. Przyjdzie i to zrobi.?
Może zupełnie nowi ludzie nieznający tych obecnych realiów i mechanizmów paradoksalnie mogliby mieć lepszą pozycje startową niż ?Stara Kadra?. No, ale jest inaczej.

Kontynuując wątek:
Przeczytałem zarzut gdzieś na forum Czańca, że na zebraniu wiejskim wychwalali się, że to oni są najlepsi a inni nie. Pokażcie mi radnego, który podczas swojego wystąpienia powiedział: ?Jestem beznadziejny, głosujcie na moich przeciwników.?
Oczywiście sposób promowania mógł troszkę zrażać, ale to inne pokolenie i inaczej na pewne sprawy patrzą. My też za kilkadziesiąt lat będziemy w ich wieku i wtedy młodzież też nam będzie zarzucać pewne rzeczy. Nie znaczy to, że ich usprawiedliwiam! Absolutnie!! Ale sugeruję jedynie, co muszą zmienić w swoim postępowaniu w stosunku do ludzi.
No i nie ma się, co czarować. Wygrali, bo ludzie młodzi nie poszli do głosowania. Najzwyczajniej olali to. Głosowali na nich ludzie starsi i to był ich elektorat. Przyszłość pokaże czy dobrze się stało.

Podsumowując zwycięzców tegorocznych wyborów musze stwierdzić, że wielkich zmian nie będzie i raczej czekają nas 4 lata posuchy? no chyba, że zdarzy się cud. Myślę, że największą wadą ich poprzedniej kadencji jest brak rzetelnej informacji o stanie faktycznym z ich strony skierowanej do nas, czyli zwykłych mieszkańców Czańca. Rodziło to wiele domysłów i niedomówień, które zresztą na tym forum występowały. Uważam, że powinni to poprawić. I może uda im się jakoś dogadać z innymi sołectwami tym razem. Zapomnieć stare kłótnie i zacząć od początku. Apeluje o to, jeśli to czytają!! Może gruba kreska Mazowieckiego? :-)


Podsumowując ten post chciałbym zwrócić uwagę też na inne rzeczy.
Często narzekamy, że nic się nie robi i radni nic nie robią. Przy okazji tych wyborów miało to zwielokrotniony wymiar. Faktem jest, że nie zostało zrobione wiele w ciągu ostatnich lat, ale nie można powiedzieć, że nic (np. dach na Publicznym Przedszkolu). Poza tym, czy ktoś z Nas pofatygował się na sesje Rady Gminy, chociaż raz? Żeby zobaczyć czy faktycznie radni nic nie robią. Na sesje może przyjść każdy. Tak samo, jak każdy może krytykować nie będąc tak naprawdę w temacie. Tak bardzo wcześniej krytykowana Pani Płonka znajduje się w niewielkiej liczbie osób, która pofatygowała się przyjść na spektakl zwany sesją Rady Gminy. A czy osoby krytykujące ją zrobiły chociaż tyle? Pozycja niekonstruktywnego opozycjonisty, jest bardzo wygodna i nie wymaga odpowiedzialności. Łatwo napisać post o domniemanych i zasłyszanych układach oraz układzikach nowej gminy, która tak naprawdę nie ma wielkich szans na powstanie? no, ale cóż? kiedyś to papier przyjmował wszystko, teraz jego rolę przejął internet. Łatwo się komuś zarzuca, że nic nie robi. Gorzej jak przychodzi coś samemu zrobić.

W zasadzie możecie mi zarzucać, że bronię KWW ?NP?. W zasadzie tak. Bronie ich. Nie, dlatego, że są ?jedynymi słusznymi?, absolutnie, ale dlatego, że krytykuje się ich nie znając całkowitych realiów. Trzeba jednak przyznać, że jest tak nie bez winy samych radnych, o czym wcześniej pisałem, czyli o braku informowania ludzi o swojej pracy. Jednakże słowa krytyki pochodzą głównie od osób, które z założenia są na nią nastawione i brak w nich obiektywizmu. Łatwiej jest nam wymagać od innych a nie od siebie.


Jeśli chodzi o moje preferencje polityczne to troszkę żałuje, że brakło młodych zwycięzców z naszej wsi, ale daleki jestem od popadania w skrajność. Idealnym zestawieniem wg. mnie byłoby 3 radnych starej kadencji i 3 zupełnie świeżych takich jak np. Pan Faber. Ich gwałtowne wejście w świat lokalnej polityki miałby szanse być bardziej łagodny, a oni mogliby lepiej zdobywać doświadczenie ucząc się nie tylko na swoich błędach, ale też na błędach ?Starej Kadry?.


Pewnie nieliczni przeczytają ten post do końca, ale trochę tych rzeczy mi się nazbierało i chciałem się z nimi podzielić.

Pozdrawiam wszystkich!

118

Odp: Wybory tuż tuż

Witam! Ja przeczytałem cały post może jako jeden z nielicznych nie próbuje go oceniać ale czy nie wystarczy dla Czańca 8 lat prób potrzeba nam jeszcze 4 może tak! Tylko jaki to będzie miało skutek dla Czańca znów brak inwestycji? Wiem że na świecie są różni ludzie ale wg mnie większość jest normalna! Niewiem osobiści jak jest w Radzie Gminy w Porąbce? - statystycznie tak samo! Radni Czańca potrzebowali tylko dwóch głosów do większości i nie wykożystali tego! Nikt nie powiedział że życie (decyzje) jest łatwe - wymusza na nas decyzyjności! Niekiedy na coś trzeba przystać żeby coś zrobić - pozostawiam do przemyśleń. Na zebraniu wiejskim słyszałem - "nie pójdziemy na kolanach prosić Porąbki" - a (niedaj Boże) pomysł Gminy Czaniec bedzie kontynłowany i stanie w punkcie Rada Ministrów - odrzuciła! - wtedy pójdziemy na kolanach, wtedy jak napięcia będą jeszcze większe!? Odnoszono wiele rzeczy do "kościoła" - to ja mówie czy Gmina Porąbka nie jest jedną wielką rodziną i czy nie należy wszystkiego zrobić żeby ją ocalić.Czy nam mieszkańcom Czańca nie wydaje się jak dzieciom że jesteśmy gorzej traktowani niżeli inni? Może wszyscy odpowiedzmy sobie na te pytania i wtedy odpowiedzmy czy ta decyzja jest dobra dla NAS.


Pozdrawiam.

To tylko POLSKA !!!

119

Odp: Wybory tuż tuż

Witam serdecznie .
            Mój krótki komentarz do wyborów : jak sobie wybraliśmy tak będziemy mieć.
   Myślę, że pozostaje pogratulować wyników wygranym i mieć nadzieję, że ta kadencja
   nie będzie się opierała wyłącznie na konfliktach pomiędzy radnymi z Czańca a pozostałymi.
                             

                                                                                                         Pozdrawiam.

120

Odp: Wybory tuż tuż

A co do pani Płonki, to wystarczy jej trochę posłuchać... i wszystko jasne big_smile

121

Odp: Wybory tuż tuż

PJ czas wytypować zwycięzców, to Twój post, więc czekamy na wyniki.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

122 Ostatnio edytowany przez A.B. (2006-12-08 00:38:42)

Odp: Wybory tuż tuż

Uznanie dla autora najdłuższego posta w tym wątku...

123

Odp: Wybory tuż tuż

Widzę że brakło tematów do krytyklowania.
Ja mam pytanie do wszystkich - w ubieglej kadencji Czaniec mimo iz byl najwiekszym solectwem mial jedynie v-ce przewodniczacego Rady. Tym razem mamy Przewodniczacego. Rownoczesnie Przewodniczacym Rady zostal najmlodszy z Radnych. Co Wy na to?
A czy ktos sie zapoznal z planem wieloletnim? Czy Czaniec jako najwieksza wies dostajaca 16% inwestycji a Porabka blisko 40% to jest wedlug was OK? W Statucie Gminy jest zapis o podziale pieniedzy wedlug klucza mieszkancow - jak wypelnianie przez Wojta obowiazkow statutowych ma sie do zeczywistosci?

124

Odp: Wybory tuż tuż

właśnie ... dawno nie miałem za dużo czasu na pisanie.... coż nic tylko pogratulować panu Zontkowi wyboru!!!!! duża szansa dla niego w promocji swojej osoby... znany nie tylko w czańcu ale i w innych miejscowościach gminy..... cóż wydaje mi się, że za 4 lata bedzię kontrkandydat dla pana Bułki w wyborach samorządowych

tempus fugit

125

Odp: Wybory tuż tuż

Temat ?Kolęda? zdominował forum. A tymczasem zbliżają się wybory Sołeckie. Czy ktoś ma jakieś typy? Czy demonstrowana na forum Czaniec.pl sympatia do młodych kandydatów ma odbicie również ww. wspomnianych wyborach?