26

Odp: System oceny pracowników UG.

znaczy co? System oceny pracy wójta? Wychodzi na to, że wyborcy oceniają go pozytywnie. To może tylko my na tym forum jesteśmy jacyś uprzedzenie, albo co nie daj Boże, zawistni?

27

Odp: System oceny pracowników UG.

t0m napisał/a:

zawistni?

Nie bądź uprzedzony. Tutaj się tylko dyskutuje. wink

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

28

Odp: System oceny pracowników UG.

Teraz mi to uświadomiłeś. Brzmi jak żart, ale rzeczywiście coś w tym jest. Jak rozmawiam ze znajomymi a potem czytam wypowiedzi na forum, to zauważam wielką różnice.

29

Odp: System oceny pracowników UG.

No wiesz galler

Anonimowo trochę łatwiej się mówi co komu leży na wątrobie...

Rozmawiając z kimś twarzą w twarz człowiek się trochę hamuje bo w sumie nie wiadomo kto z kim i dlaczego?, a może to jakaś rodzina albo znajomi... itd.

30

Odp: System oceny pracowników UG.

pawel napisał/a:

Gdyby wszystkie urzędniczki były takie miłe jak pani w kasie to by było poprostu pięknie. wink

A co brakuje dziewczyną w ,,Oświacie"też są wszystkie SUPER

31

Odp: System oceny pracowników UG.

Nie wiem czy coś brakuje dziewczyną w oświacie, dlatego nic o nich nie pisałem.

32

Odp: System oceny pracowników UG.

wink

33

Odp: System oceny pracowników UG.

Witam serdecznie .
Ja powrócę do tematu wychodzenia urzędniczek na zakupy w czasie pracy i znam sposób na zlikwidowanie tego procederu.  A przykładem może być gmina Kozy , gdzie kilka lat wstecz załatwienie sprawy w urzędzie w piątek przed połódniem graniczyło z cudem , a wszystko za sprawą piątkowego targu . Jednak pięć lat temu , kiedy na stanowisku wójta pana Kine zastąpił pan Kućka i dotarły do niego wiadomości o takich spacerach podwładnych urzędniczek to po kolejnym wyjściu pań na zakupy wyszedł przed urząd i czekał . Kiedy wróciły powiedział, że mogą iść do domu a w dniu dzisiejszym mają urlop. Wierzcie że naprawdę pomogło,  wystarczyło wprowadzić troszkę nawet nie dyscypliny a obowiązkowości . Może pomogły wójtowi  nawyki , gdyż w przeszłości był wysoko postawionym oficerem. Dodam tylko , że obecnie praca urzędu jest bardzo wysoko oceniana przez mieszkańców Kóz.                                                                      Pozdrawiam.

34

Odp: System oceny pracowników UG.

No... kto wie czy to nie jest sposób???

Tak sobie myślę , jakby te nasze rozważania na forum przesłać tym naszym wielebnym paniom z gminy to może by chociaż jedna lub dwie się nawróciły?

35

Odp: System oceny pracowników UG.

ww, uwierz mi że to forum przegląda dużo osób, bardzo dużo, dlatego przekonany jestem że nie ma takiej potrzeby "podrzucać" komuś pomysłów.
Nasze gdybania, rozmyślania i poglądy są analizowane przez różne osoby.
Z ciekawostek: całą stronę czaniec.pl odwiedziło w ostatnim miesiącu ponad 13.000 osób...

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

36

Odp: System oceny pracowników UG.

zgadzam się z adminem  forum jest czytane przez wiele osób   niekiedy w jednym momencie pzeglada forum po 5 i wiecej osob nie zarejestrowanych   to daj e do myslenia...

tempus fugit

37

Odp: System oceny pracowników UG.

wierzę Wam na słowo bo któż ma bardziej aktualne dane niż admin i moderator... ;-)

to dobrze że przeglądają , tylko żeby osoby zainteresowane (tzn. podmioty dyskusji) bardziej brały to do siebie i miały mocne postanowienie poprawy ,

Zenon napisał kiedyś
"Nie należy więc wieszać kotów tylko na pracownikach biurowych. Są jeszcze inni i sądzę, że bardziej winni tego stanu. Chodzi mi o osoby, które organizują pracę urzędu gminy w taki sposób, że pracownicom może przyjść do głowy pomysł robienie zakupów w godzinach pracy."

zgadzam się z tym, ale posada urzędnika w administracji państwowej chyba też do czegoś zobowiązuje, no chyba że ma się złe nawyki z poprzedniego systemu :-(

38

Odp: System oceny pracowników UG.

Co do nawyków.
Czy one są złe, czy nie to osobna kwestia. Obecny system jak każdy kształci w człowieku określone nawyki. Czasem dobre a czasem złe. Chodzi o to że każdy z nas nabiera nawyków z tym, że jedni więcej inni mniej. Tak samo prawie każdy nawyk można usunąć czy ograniczyć. Trzeba to jednak zorganizować.
Człowiek ma to do siebie, że przeważnie zachowuje się racjonalnie. Również urzędnik dostosowuje swoje zachowanie do panujących reguł.
Dalej więc uważam, że raczej chodzi o nawyki osób, które organizują pracę urzędnikom. Ich (urzędników) nawyki można kilkoma decyzjami sprowadzić na właściwe tory (urzędnik jest człowiekiem racjonalnym - szybko dostosuje się albo wypadnie z gry).

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

39

Odp: System oceny pracowników UG.

Witam!!!
Tak sobie czytam i czytam....i musze przyznać że baaardzo duzo prawdy w tym co piszecie o pracownikach UG.
Zwłaszcza o nowych, chybionych zatrudnieniach.
Tyle ostatnio mówiono i pisano o braku odpowiedniej osoby do pozyskiwania środków z UE i co zrobiono w tej sprawie???
Otóż po ogłoszeniu..."konkursu"....przyjęto kolejną, nie wykwalifikowaną w tym wzgledzie osobę, która oczywiście pomoże nam ale przejechać sie po srodkach unijnych jak Zabłocki na mydle...
Otóż skończone zaocznie liceum, tudzież poźniej zaoczna turystyka...to jest wlaśnie to co potrzebne do tych jakże wysokich kwalifikacji?????
Przypuszczam że sporo osób tutaj straciło możliwość wykazania swoich umiejetności i możliwości...pozdrawiam...

40

Odp: System oceny pracowników UG.

Zapewne poza liceum i turystyką decydujące znaczenie miały "plecy" nowego pracownika. wink

41

Odp: System oceny pracowników UG.

Gdzie jest organ nadzorczy - RADA GMINY - Panie Grzegorzu! Pobódka!!!

42

Odp: System oceny pracowników UG.

Plecy to były...czyli staż w Starostwie powiatowym...a jakże ...czyż nie rzadza nami te same osoby...????

43

Odp: System oceny pracowników UG.

a pamietam dyskusje na temat wporwadzenia konkursów na stanowiska urzednicze... głownym argumentem była właśnie możliwośc wybrania najlepszej osoby (w sensie merytorycznym) . Czyli ta nowa urzedniczka zajmuje sie funduszmi europejskimi... ciekaw jestem ile wniosków juz napisała ..........

tempus fugit

44

Odp: System oceny pracowników UG.

Zenonie
strasznie to analizujesz i usprawiedliwiasz podległych urzędników,
a ciężar winy przenosisz tylko na osoby organizujące pracę urzędników niższego szczebla ,
czyżbyś był może jednym z nich???

45

Odp: System oceny pracowników UG.

Ostatnio znowu miałem (nie) miłą okazję spotkać kilka pań z urzędu g.
.... tragedia... kobiety te uważają że są niewiadomo kim, a wszyscy pozostali to śmiecie.... udają wieeeelkie damy. otóż nie prawda szanowne panie matrony - jesteście zwykłymi urzędniczkami - i nic więcej. Niestety zdążyłem również zauważyć, że owe obnoszenie się i wywyższanie jest niestety chorobą zakaźną - ponieważ panie, które wydawały się miłe jakiś czas temu już nie są.....

Aż żal mi pozostałych pań które są naprawdę uczynne i miłe.

ps. to jest tylko mój subiektywny osąd kilku pań z urzędu g.

46

Odp: System oceny pracowników UG.

Mam propozycje - może zaczniemy się posługiwać nazwiskami zarówno chwaląc jak i ganiąc. Może to poskutkuje mobilizacją w UG. Poza tym niektórzy zasłużyli na wyróżnienie.

47

Odp: System oceny pracowników UG.

A ja tam nie mam złych wspomnień z okazji ostatej wizyty wymiany dowodu.
Potraktowano mnie bardzo miło.
Pozdrawiam

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

48 Ostatnio edytowany przez Zenon (2007-10-05 19:09:28)

Odp: System oceny pracowników UG.

Może dlatego, że wymiana dowodu nie należy do czynności szczególnie skomplikowanej. Nie absorbuje więc zanadto ciała urzędniczego, zarówno głowy jak i innych organów, a przynajmniej nie w ten sposób, który prowadzi do nasilenia się odruchów niechęci do petenta, uzewnętrznianych czasami owym obnoszeniem się i wywyższaniem, którego doświadczył fazi.

Aby racjonalnie dokonywać własnych wyborów potrzebuję informacji. Kluczem do społeczeństwa obywatelskiego jest dostęp do informacji publicznej oraz edukacja.
Jeśli patrzy dostateczna ilość oczu, wszystkie błędy są widoczne.

49

Odp: System oceny pracowników UG.

Chciałem zauważyć, że w UG są jeszcze inne wydziały i proszę nie sprowadzać wszystkiego do wymiany dowodów osobistych i podejścia do petenta. Chodzi mi, np. o rażącą ignorancję i kompletny brak fachowej wiedzy np. w wydziale Budownictwa, Planowania i zagospodarowania przestrzennego, Wydziale Rolnictwa i Leśnictwa czy brak aktywności Gminnego Zespołu Reagowania Kryzysowego . Wywyższające się podejście za to można wyczuć u takiego wielkiego Pana z Wydziału ds. dróg (nie wiem jak się nazywa).  Według mnie są jeszcze osoby, które zasłużyły na superlatywy: taki młody człowiek z w wydz. ds. dróg, czy wydz. Zamówień Publicznych. Nie możemy też uogólniać z powodu przeze mnie przedstawionego. Poza tym nie znamy wszystkich, Np. pewno nikt z nas nie wie, kto pracuje w kadrach i nie możemy osobie nam nieznanej przyklejać etykiety osobie nam znanej tylko dlatego że pracują w tym samym miejscu.

50

Odp: System oceny pracowników UG.

eh moim zdaniem to są jeszcze nawyki ze starego systemu... mam podobnie w firmie kilka matron nic nie robiących i myślących że górują nad wszystkimi.....