226

Odp: Kandydat Na Wójta

Z tego co mi wiadomo, widać na horyzoncie 3 kandydatury. Poczekamy jednak, może ktoś nas zaskoczy.
Co do Pana Grzegorza, mogę śmiało powiedzieć, że jeśli dla Gminy jest równie zaangażowany jak ochoczo dzieli się informacjami z czaniec.pl - to właśnie byłby dobry kandydat.
Będąc przewodniczącym Rady Gminy - widuję go często w różnych miejscach, na różnych uroczystościach, itp.  A co wniósł swoją osobą i jakie ma zasługi dla Gminy niestety nie wiem, bo nie jestem osobą "bliską gminie"

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

227

Odp: Kandydat Na Wójta

Jakos z tym wymienianiem zaslug kiepsko idzie-cos tam cos tam ale konkretow brak.
Odnosze wrazenie ze najlepiej wychodzi pokazywanie sie na imprezach,uroczystosciach i integrowanie sie na wyjazdach ......

228

Odp: Kandydat Na Wójta

Ja jestem zwolennikiem młodego pokolenia, którego przedstawicielem jest Pan Adamus lub Pan Zontek. Nie mniej jednak od pewnego czasu widzę w Panu Zontku pozostałych Radnych, tych, którzy według mnie reprezentuje stare złe przyzwyczajenia, z którymi według mnie trzeba zerwać, jeżeli chcemy powszechnie pojmowanej poprawy. Chciałem za to zasięgnąć waszej opinii o Panu Nyczu. Jest co prawda młody i jeszcze nieskalany, jednak jego wybór w rzekomych wyborach jest mocno podejrzany. Pewno wielu z mieszkańców naszej wsi nawet nie wie, że mamy takiego radnego.

229

Odp: Kandydat Na Wójta

Tak to prawda, że podejrzane. Z przepisów wynika, że po wygaśnięciu mandatu Rada może dobrać sobie kogoś do składu. Jeśli jest tylko jeden kandydat, nie musi być wyborów uzupełniających, ale te przepisy odnośnie "dobrania" bez wyborów odnoszą się do gminy liczącej powyżej 20tys. mieszkańców, a nasza gmina liczy 15170 osób. Przy okazji liczba pracowników w naszej gminie: ok.120 osób, a np. gmina Bestwina 40 osób, no może tamta gmina liczy o 5tys. mniej osób niż nasza, ale bez przesady. A co do kandydata na wójta to mam taki pomysł, może nie w tych wyborach, ale zrobić coś na wzór prawyborów, każde sołectwo wystawia 1 kandydata, wybranego np. na zebraniu wiejskim.

230

Odp: Kandydat Na Wójta

krzys napisał/a:

Tak to prawda, że podejrzane. Z przepisów wynika, że po wygaśnięciu mandatu Rada może dobrać sobie kogoś do składu. Jeśli jest tylko jeden kandydat, nie musi być wyborów uzupełniających, ale te przepisy odnośnie "dobrania" bez wyborów odnoszą się do gminy liczącej powyżej 20tys. mieszkańców, a nasza gmina liczy 15170 osób. Przy okazji liczba pracowników w naszej gminie: ok.120 osób, a np. gmina Bestwina 40 osób, no może tamta gmina liczy o 5tys. mniej osób niż nasza, ale bez przesady. A co do kandydata na wójta to mam taki pomysł, może nie w tych wyborach, ale zrobić coś na wzór prawyborów, każde sołectwo wystawia 1 kandydata, wybranego np. na zebraniu wiejskim.

USTAWA z dnia 16 lipca 1998 r.
Ordynacja wyborcza do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw
(tekst pierwotny: Dz. U. 1998 r. Nr 95 poz. 602)
(tekst jednolity: Dz. U. 2003 r. Nr 159 poz. 1547)
(tekst jednolity: Dz. U. 2010 r. Nr 176 poz. 1190)

Art. 192. 1. W przypadku nieobsadzenia mandatów lub wygaśnięcia mandatu radnego rady w gminie liczącej do 20 000 mieszkańców, wojewoda zarządza wybory uzupełniające. 
2. Przepisy art. 25 stosuje się odpowiednio, z tym że w zarządzeniu wojewody o wyborach podaje się liczbę wybieranych radnych. 

Art. 193. 1. Wybory uzupełniające, o których mowa w art. 192 ust. 1, przeprowadza się na zasadach i w trybie przepisów niniejszej ustawy w ciągu 3 miesięcy od daty stwierdzenia przez radę wygaśnięcia mandatu, z zastrzeżeniem art. 194a ust. 1 i 2.
2. Jeżeli w wyniku wyborów, o których mowa w ust. 1, mandat pozostaje nie obsadzony, wybory uzupełniające powtarza się między 6 a 9 miesiącem, licząc od daty tych wyborów. 
3. Kadencja radnych wybranych w wyborach uzupełniających upływa z dniem upływu kadencji rad wybranych w wyborach zarządzonych na podstawie art. 25. 
4. Wyborów uzupełniających nie przeprowadza się, jeżeli ich data przypadałaby w okresie 6 miesięcy przed zakończeniem kadencji rad. 


Art. 108. 1. Jeżeli w terminie przewidzianym dla zgłoszenia list kandydatów nie zostaną w danym okręgu wyborczym zgłoszone co najmniej dwie listy, a liczba zgłoszonych kandydatów jest równa liczbie radnych wybieranych w okręgu bądź mniejsza od niej, komisja wyborcza niezwłocznie wzywa, przez rozplakatowanie obwieszczeń, do dokonania dodatkowych zgłoszeń. W takim przypadku termin zgłaszania list kandydatów ulega przedłużeniu o 5 dni, licząc od dnia rozplakatowania obwieszczenia. 
2. Jeżeli w danym okręgu wyborczym, pomimo postępowania, o którym mowa w ust. 1, nie zostanie zarejestrowana żadna lista kandydatów, wyborów w tym okręgu nie przeprowadza się. O przyczynach nieprzeprowadzenia wyborów komisja wyborcza niezwłocznie powiadamia wyborców w drodze obwieszczenia, którego druk i rozplakatowanie zapewnia wójt (burmistrz, prezydent miasta). 



To tak tylko odnośnie przepisów.

231

Odp: Kandydat Na Wójta

Ludzie, co z wami, kandydatów będzie bez liku, tylko żeby miał kto głosować, a z tym może być różnie.

232

Odp: Kandydat Na Wójta

sąsiad napisał/a:

Ludzie, co z wami, kandydatów będzie bez liku, tylko żeby miał kto głosować, a z tym może być różnie.

Zgadzam się z Tobą  (jeśli mogę użyć tej formy) w 100%

A tak wracając jeszcze do tematu wójta to gazety piszą o potencjalnym kandydacie z ramienia PO Panu Tadeuszu Chwała. Słowa "potencjalnym" użyłem celowo, gdyż kto faktycznie będzie kandydował na to stanowisko to się dopiero okaże ponieważ Komitet  Wyborczy, który chce wystawić kandydata na wójta musi mieć zgłoszone listy kandydatów na radnych w co najmniej 50% okręgów wyborczych, dla naszej gminy są to trzy okręgi.

233

Odp: Kandydat Na Wójta

galler napisał/a:

Chciałem za to zasięgnąć waszej opinii o Panu Nyczu. Jest co prawda młody i jeszcze nieskalany, jednak jego wybór w rzekomych wyborach jest mocno podejrzany. Pewno wielu z mieszkańców naszej wsi nawet nie wie, że mamy takiego radnego.

zgodnie z cytowanymi powyżej przepisami zarządzone były wybory, ale zgłosił się tylko jeden komitet i dalej wszystko jasne.......

tempus fugit

234

Odp: Kandydat Na Wójta

Termin zgłaszania kandydatów upływa o godzinie 24.00 w dniu 22.10.2010. Do tego czasu proponuje porozmawaiać trochę nie o tym kto tylko jakie przymioty powinien mieć kandydat na wójta. Zacznijmy może od tego. Mężczyzna czy kobieta, wykształcenie itd. Może nam wyjdzie jakiś optymalny wzorzec. Co wy na to?

235

Odp: Kandydat Na Wójta

dobry pomysł, ja proponuje wykształcenie wyższe w kierunku zarządzanie płeć nie ma dla mnie znaczenia w tym wypadku oczywiście:)

Per Aspera Ad Astra

236

Odp: Kandydat Na Wójta

Serdecznie witam wszystkich forumowiczów i pozdrawiam.
Jestem niezmiernie zadowolony,że Państwo żywo interesujecie się na forum sprawami Gminy,szczególnie jest to ważne w obecnej w moim przekonaniu dość trudnej sytuacji jaka panuje w Gminie.
Cieszę się,że sprawy ,które dotyczą wszystkich mieszkańców Gminy, znajdują zainteresowanie również poprzez takie medium jakim jest internet.Temat dość ograniczonego na razie dostępu do internetu w Gminie Porąbka,powinien zostać zdiagnozowany i powinno się poczynić takie działania,żeby ta usługa była powszechnie dostępna.
Drodzy forumowicze,pragnę potwierdzić informacje prasowe o chęci aplikowania przeze mnie na urząd wójta gminy Porąbka jako niezależny kandydat z listy Platformy Obywatelskiej.
Czuję się w obowiązku poinformowania o tym fakcie na forum z uwagi na moje mocne powiązania emocjonalne z Czańcem.
Tam ukończyłem szkołę podstawową,tutaj należę do Parafii i w końcu tutaj mam zaszczyt wraz z małżonką Ireną prowadzić zespół wokalny "Czaniec".
Poniżej kilka słów o moim doświadczeniu zawodowym oraz wykształceniu.
wiek :42 lata
żonaty,dwoje dzieci,Wojtuś 13 lat,Madzia 10 lat,
zam.Porąbka ul.Bosmańska 3
Praca w koncernach krajowych i zagranicznych /Maspex,Orange,Kolporter/ na stanowiskach kierowniczych-zarządzanie podległymi zasobami ludzkimi oraz realizowanie celów biznesowych.
wykształcenie:
Uniwersytet Śląski w Katowicach/filia w Cieszynie/kierunek nauczycielski
Akademia Ekonomiczna w Katowicach-studia podyplomowe,kierunek:zarządzanie i marketing
w najbliższym czasie zamierzam uzupełnić swoje wykształcenie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach,kierunek:Samorząd Terytorialny.
Cel zawodowy:sprawne zarządzanie na terenie Gminy Porąbka również poprzez dialog społeczny,integracja wszystkich mieszkańców Gminy Porąbka,wprowadzenie standardów europejskich w Gminie.

Pozdrawiam wszystkich,którym nieobojętne są nasze wspólne sprawy.

237

Odp: Kandydat Na Wójta

Witam serdecznie miło że zdecydował się pan oświadczyć na tym forum swoją kandydaturę w wyborach mam takie pytanko od czego pan zacznie swoją pracę gdyby został pan wójtem, oraz czy przedstawi nam pan tutaj konkretnie swoje cele na najbliższy czas po ewentualnym objęciu stanowiska wójta?, pozdrawiam

Per Aspera Ad Astra

238

Odp: Kandydat Na Wójta

Widze ze P.Chwala nie ma zadnego doswiadczenie jesli chodzi o zarzadzanie,marnie wyglada takze kierowanie okreslaona grupa ludzi.Na studiach niestety doswiadczenia sie nie zdobywa nawet z teoria bywa roznie.
Nie oszukujmy aby startowac na to stanowisko trzeba miec chociaz blade pojecie o administracji,zarzadzaniu,prawie itd
Koncert czy granie do kotleta w 3 osobowym skladzie to nie jest jeszcze zarzadzanie.....a przeciez nie chcemy aby doswiadczenie bylo zdobywane w trakcie rzadzenie tego nie oczekujemy od wojta,pomylek i nie trafionych decyzji mamy dosc.
Czym Pan zajmuje sie aktualnie?Jakies kierownicze stanowisko bo rozumiem ze prowadzenie zespolu to raczej hobby chyba ze sie myle....

239 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-10-09 17:14:31)

Odp: Kandydat Na Wójta

Gregor ale zes sie chlopie rozpedzil z tymi pytaniami:-)
Mysle ze P.Chwal gdyby byl wojtem najchetniej  zwolnil by  dyrektora Goku  w Porabce

240

Odp: Kandydat Na Wójta

myślę że pan Chwała jest przygotowany na każdy zestaw pytań w końcu chce być wójtem

Per Aspera Ad Astra

241

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie Jaqbek,
Napisal Pan: "Widze ze P.Chwala nie ma zadnego doswiadczenie jesli chodzi o zarzadzanie,marnie wyglada takze kierowanie okreslaona grupa ludzi. Na studiach niestety doswiadczenia sie nie zdobywa nawet z teoria bywa roznie.
Nie oszukujmy aby startowac na to stanowisko trzeba miec chociaz blade pojecie o administracji,zarzadzaniu,prawie itd.
Koncert czy granie do kotleta w 3 osobowym skladzie to nie jest jeszcze zarzadzanie.....a przeciez nie chcemy aby doswiadczenie bylo zdobywane w trakcie rzadzenie tego nie oczekujemy od wojta, pomylek i nie trafionych decyzji mamy dosc".
Swoim starym zwyczajem obraza Pan wszystki i wszystko, kto lub co stanie na drodze panskich chorych wizji. Nie sadze aby Pan Chwala znizyl sie do panskiego poziomu i nazwal Pana po prostu prostakiem. Wielka szkoda. W moim dotychczasowym rankingu , zajmowal Pan poziom (Panie Administratorze prosze pamietac, ze kazdy ma prawo do obiektywne lub subiektywnej opinii i prowadzenia rankingow osob) cwierc inteligenta. Po powyzszej wypowiedzi, "awansowal" Pan do jednej osmej.
Jezeli kwalifikacje:
"Praca w koncernach krajowych i zagranicznych /Maspex,Orange,Kolporter/ na stanowiskach kierowniczych-zarządzanie podległymi zasobami ludzkimi oraz realizowanie celów biznesowych.
wykształcenie:
Uniwersytet Śląski w Katowicach/filia w Cieszynie/kierunek nauczycielski
Akademia Ekonomiczna w Katowicach-studia podyplomowe,kierunek:zarządzanie i marketing
w najbliższym czasie zamierzam uzupełnić swoje wykształcenie na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, kierunek:Samorząd Terytorialny" sa Pana zdaniem niewystarczajac do sprawowania urzedu Wojta Gminy Porabka, to jest to panska opinia do ktorej jest Pan calkowicie upowazniony. Jezeli jednak twierdzi Pan , ze byly pulkownik milicji lub byly pulkownik Wojskowych Sluzb Informacyjnych sa do tego urzedu lepiej przygotowani to jest Pan niestety po prostu ignorantem (Panie Administratorze -  slowo uzywane w calym cywilizowanym swiecie - znam bardziej dobitne a jednak ich nie uzylem).
Szanowny Panie Chwala,
Niestety nie znam pelnej listy kandydatow na urzad Wojta Gminy Porabka. Z trzech potencjalnych kandydatow ktorych znam jest Pan, ze wzgledu na wiek, wyksztalcenie i doswiadczenie najlepszym. Dla mnie najbardziej istotna sprawa jest rok panskiego urodzenie ale nie tylko. Rok panskiego urodzenia swiadczy o absolutnej niemozliwosci panskich ewentualnych powiazan ze nomenklantura komunistyczna.
Panie Tadeuszu,
Zgadzam sie w calej rozciaglosci z Panem "George", ze ?musi Pan byc przygotowany na każdy zestaw pytań bo w końcu chce być Pan wójtem?. Ja osobiscie czekam na panski program wyborczy ogloszony na tym zacnym forum. Z gory dziekuje.
Portal ?Forum Czaniec.com? w temacie ?Kandydat na Wojta? ma na swoim koncie juz sporo ponad osiem tysiecy wizyt. Jestem gleboko przekonany , ze glosy czytelnikow tego portalu beda tym przyslowiowym  ?jezyczkiem u wagi? w nadchodzacych wyborach. Jezeli ktorys z kandydatow ten fakt zbagatelizuje bedzie , moim zdaniem ?wielkim przegranym?.  Prosze nie mowic , ze nie ostrzegalem.
Z Glebokim Szacunkiem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

242

Odp: Kandydat Na Wójta

Dziękuję za słowa krytyki oraz zrozumienie.
Jeśli chodzi o program wyborczy to wkrótce będziecie mogli Państwo zapoznać się z nim.
Jeśli chodzi o słowa krytyki dotyczące braku doświadczenia  w obszarze szeroko pojętego  zarządzania,to jestem zdumiony  skąd  Państwo macie wiedzę na ten temat ale oczywiście Państwo macie prawo wyrażać takie opinie.
Jeśli Pan uważa ,że jest bardziej predestynowany na urząd wójta,to sam Pana wesprę dla  naszego wspólnego dobra .
Jednocześnie zgadzam się z tym,że należy podnosić swoje kwalifikacje.Moja informacja na forum miała jedynie na celu potwierdzenie informacji,które były dostępne w innym medium.
Jeśli chodzi o moje dotychczasowe muzykowanie,to uważam,że muzyka łagodzi obyczaje i fakt,że posiadam podstawowe umiejętności gry na trąbce i fortepianie imoże świadczyć na moją korzyść.O ile mi wiadomo Pan Czesław Bułka również był związany z muzyką/chyba grał na bębnie/.Co w tym złego ,że człowiekowi w duszy gra muzyka?
Nie uważam aby celowe było polemizowanie z niektórymi z forumowiczów na temat mojej ewentualnej przydatności w strukturach samorządu terytorialnego.
To w końcu wyborcy mają prawa wyborcze i to Oni wpłyną na wynik wyborów.
Starajmy  się zmieniać razem rzeczywistość na lepszą,nie bójmy się wyrażaćsojego zdania.
Zmobilizujmy się i oddajmy swój głos w wyborach.
Pozdrawiam również wszystkich malkontentów.

243 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-10-09 21:56:40)

Odp: Kandydat Na Wójta

Slowa "guru" pomine bo jak zwykle post tendencyjny....obiecalem powstrzymac sie od uwag i tego sie trzymam w przeciwienstwie do inych mam nadzieje ze Administrator jest czujny i czerwona kartke ma w zasiegu reki bo chyba ktos nie zrozumial....zreszta najlepszym sposobem bedzie ignorowc "guru" i to niniejszym czynie..............................................................................


Czy P.Chwala moze odpowiedziec na moje pytanie-czym aktualnie sie zajmuje,zawodowo oczywiscie.

Nigdy nie mialem takich ambicji-robie to co lubie.....a co najwazniejsze robie to na czym sie znam...

244

Odp: Kandydat Na Wójta

Oczywiście,odpowiem,
obecnie pracuję dla międzynarodowej korporacji finansowej.
To tyle na mój temat.
Muzykę traktuję hobbistycznie.
Parafrazując moją wypowiedź zawartą w kilku wpisach,życzę owocnej dalsze dyskusji.
Drodzy forumowicze ,starajmy się zrobić coś dla Gminy dobrego.Niech nasze działania nie ograniczają się jedynie do dywagacji na forum ,choć to też jest potrzebne.
Nikt nie jest w stanie przewidzieć najistotniejszego a ty bardziej wyników wyborów.
Deklaruję swoje poparcie dla kompetentnego kandydata na wójta w drugiej turze wyborów.

245

Odp: Kandydat Na Wójta

Guru!

Nadal oczekuje na opowieść o twojej chwalebnej przeszłości. Milczysz jak grób, przełam się, niech się dowiemy za co mamy cię cenić.

246

Odp: Kandydat Na Wójta

Tadeusz Chwała napisał/a:

Nie uważam aby celowe było polemizowanie z niektórymi z forumowiczów na temat mojej ewentualnej przydatności w strukturach samorządu terytorialnego.

Dobry początek. Jeżeli ignorowanie nieporęcznych pytań mamy na poziomie kampanii, to możemy się spodziewać ignorowania nas, jako petentów UG. Do tego brak odpowiedzi na chyba proste pytanie ?czym Pan się aktualnie zajmuje?. Dla mnie odpowiedź i to dopiero po ponagleniu ?pracuję dla międzynarodowej korporacji finansowej? jest wymijająca, ponieważ nie zawiera konkretów, a właśnie Wójt powinien być konkretny. Do tego poparcie guru z jego uzasadnieniem. Pomimo mojej szczerej sympatii dla Pana Chwały dla mnie osobiście negatywne pierwsze wrażenie. Naprawdę wobec Pana Chwały pałam szczerą sympatią, uważam jednak, że muzyk według mnie nie posiada kompetencji do pełnienia funkcji Wójta. Polityk był zawsze traktowany nisko moralnie, natomiast muzyk, (za co ich cenie) to artyści, wysoko ponad problemami codzienności, Oni potrafią ukoić duszę. W związku z tym przed Panem Chwała problem przekonania ludzi do siebie jest o wiele trudniejszy niż pozostałych kandydatów. Przemawia za nim rzekome doświadczenie i wykształcenie. Z mojej strony ogromny, ogromny plus z powody cywilnej odwagi. Póki co nikt więcej nie ogłosił swojej publicznej kandydatury i postawił się do dyspozycji wyborców. Pewno jest to element kampanii, ale dopiero się okaże czy słusznej.
Poza tematem chciałem zwrócić powszechnie uwagę, że guru nadal sporo odbiega od tematu i skupia się na uczestnikach dyskusji. Do guru, tematem jest Kandydat na Wójta, Twoje osobiste czysto intuicyjne zdanie na temat wypowiadających się jest Twoją prywatną sprawą i umiejętność zrozumienia tematu świadczy wyłącznie o poziomie Twojej inteligencji. Pozostawanie obojętnym wobec chamstwa według mnie również jest chamstwem, zupełnie jak pozostawanie biernym wobec przestępstwa również jest się przestępcą wobec polskiego prawa, mój obywatelski obowiązek nakazuje mi interwencje. Wyraźnie postaram się, aby niektórzy mniej inteligentni zrozumieli ? w temacie ?Kandydat na Wójta? rozpatrujemy temat kandydat na wójta. Pan Chwała przedstawił się jako kandydat na Wójta i został wywołany do tablicy w związku z tym. Oczywistym jest, że pytania prowokacyjne mogą jedynie ujawnić prawdziwą osobowość człowieka i takowe zostały zadane. Z jakichś jednak powodów guru o tym nie wiedział. Natomiast, jeżeli guru chce analizować uczestników forum niechaj założy osobny temat. Zrozumienie tematu jest umiejętnością, którą zdobywa się już na poziomie kształcenia szkoły podstawowej.

247

Odp: Kandydat Na Wójta

galler jeżeli guru odbiega od tematu to co ty robisz pisząc o jego czynach? zdaje się że to samo proponuje skupic sie na własnej osobie albo chociaz na osobie pierwszego oficjalnego kandydata na urząd wójta!
Panie Chwała rozumiem że widzi się pan dobrze w roli wójta i że rozważał pan wiele razy za i przeciw kandydowaniu,jeżeli można zapytać co przemawiało przeciw ubieganiu się o to stanowisko dla pana?

Per Aspera Ad Astra

248

Odp: Kandydat Na Wójta

Panu Chwale dziekuje za odpowiedz-malo konkretna jak dla mnie,moze byc tam Pan kazdym........a my potrzebujemy konkretow........z ciekawoscia czekam na odpowiedz co sprawilo ze zdecydowal sie Pan kandydowac....jakie sa Pana mocne strony,jakimi argumentami przekona Pan wyborcow.....tylko lanie wody odpada.......

Galler mysle ze "guru" powinnismy ignorowc to tak  jak  z malym dzieckiem-jak tupie nozkami i placze trzeba nie zwracac uwagi-tak radzi Super Niania i to daje swietne efekty-ale zboczylem z tematu

249

Odp: Kandydat Na Wójta

Tadeusz Chwała napisał/a:

Deklaruję swoje poparcie dla kompetentnego kandydata na wójta w drugiej turze wyborów.

No cóż, pan Chwała już na początku wyścigu robi sobie conajmniej  pit stop. Czy zawodnik, który deklaruje, że przebiegnie tylko pół dystansu może wygrać? Pytanie nieco retoryczne, ale pan Chwała nie wierzy w swoje zwycięstwo, owszem, owszem chce wystartować, nieco pobiegać dla zdrowia a potem patrzeć na innych. Z góry zakłada, że jest mniej kompetentny od kogoś innego.
Błąd,błąd i jeszcze raz błąd. P. Chwała, jeżeli p.chce coś osiagnąć w sprawach publicznych niech p. nie dzieli ludzi na malkontentów i nie malkontentów. Jeden z uczestników forum dzieli ludzi według innych kryterów. Podziałów w tej gminie było i jest tyle, że aby je poskładać 100 lat mało. Niestety w tych podziałach celowali szczególnie niektórzy radni i sam wójt.
Nic nie mam przeciwko muzykom, ich predyspozycje powinny sprawić, że winniśmy słyszeć brzmienie jednego zespołu, niestety w orkiesztrze p. Bułk każdy gra na inną nutę. Czesław Bułka z racji umiejętności wali w bębęn najmocniej jak potrafi, byleby zagłuszyć innych, inni członkowie orkiestry wyrwią się od czasu do czasu, narobią zamieszania w nutach i zastanawiają się co grac dalej. My zastanawiamy się natomiast CO JEST GRANE.

250

Odp: Kandydat Na Wójta

dr napisał/a:
galler napisał/a:

Chciałem za to zasięgnąć waszej opinii o Panu Nyczu. Jest co prawda młody i jeszcze nieskalany, jednak jego wybór w rzekomych wyborach jest mocno podejrzany. Pewno wielu z mieszkańców naszej wsi nawet nie wie, że mamy takiego radnego.

zgodnie z cytowanymi powyżej przepisami zarządzone były wybory, ale zgłosił się tylko jeden komitet i dalej wszystko jasne.......

Witam serdecznie ! Pozwole sobie odpowiedzieć na tego posta krótko. Miały być wybory uzupełniające ale ich nie trzeba było organizować bo niestety zgłosiłem się sam wiec odbyło sie bez głosowania a ja od roku jestem Czanieckim Radnym. Użyłem słowa [niestety] dla tego że dziwię się braku chęci i zainteresowania innych mieszkańców Czańca na to stanowisko.
Przecież przez rok, bo tak było mi dane reprezentować Państwa w Radzie Gminy było wiele spraw, rzeczy do zrobienia i niektóre z nich udało doprowadzić się do celu.   Bo tak sobie myśle i daje Państwu do przemyślenia czym wtedy spowodowane było tak małe zainteresowanie? Powiedzmy sobie prawie zerowe sam byłem zdziwiony, a do tych obecnych wyborów to pewnie  uzbiera się pluton kandydatów na radnych i  powiecie ,że każdy ma prawo, bo ma, to prawda,
bo przecież wiadomo, że dana partia  szuka sobie radych.Własnie tu mnie troche sprawa ta martwi, że większość jest radnych z namowy danej partii i tak sobie dla zabawy startują, a chyba nie wielka garstka z chęcią zrobienia czegoś dla Czańca i tych kandydatów na radnych pytam się gdzie byliście rok temu, bo dla CZAŃCA nawet rok to dużo czasu żeby coś zrobić!   
Pozdrawiam Gości FORUM CZANIECKIEGO, Bogusław Nycz.