251

Odp: Kandydat Na Wójta

Po niektórych wypowiedziach muszę dokonać sprostowania.
Otóż ja nie jestem przede wszystkim muzykiem ale RÓWNIEŻ  jestem muzykiem.
kilkunastoletnia praktyka w zarządzaniu zasobami ludzkimi oraz realizowanie celów biznesowych w firmach w których pracowałem oraz pracuje,myślę w dostateczny sposób predestynuję mnie do ubiegania się o urząd wójta.
Jak już wspomniałem wcześniej,studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim przygotowały mnie do wykonywania zawodu nauczyciela.Jednakże ukończone studia podyplomowe na Akademii Ekonomicznej w Katowicach,kierunek zarządzanie i marketing ,dały mi możliwość zgłębienia oraz utwalenia kanonów postępowania w obszarze zarządzania.
wiadomo,że zarządznie w Gminie /nie mylić z rządzeniem/jest wypadkową działań GRUPY ludzi.Tak więc istotnym elementem w procesie zarządzania jest współlpraca  z ekipą kompetentnych wspólpracowników,którzy realizują wyznaczone cele w określonych obszarach.
Jeśli jeden z Panów nie doczytał do odsyłam do zapoznania się z ordynacją wyborczą na wójta etc.....
Tam zawarta jest informacja o tym,że osoba ubiegająca się na urząd wójta nie musi posiadać nawet wyższego wykształcenia.
Ja pomimo tego,że posiadam średnie wykształcenie to na dodatek uzyskałem również dyplom magistra oraz zadałem sobie trud rozszerzenia swoich kwalifikacji.Jak wspomniałem ,chciałbym dodatkowo rozszerzyć swoje horyzonty na kierunku Samorząd terytorialny na UŚ,wydz.prwa i administracji.Zachęcam wszystkich do rozwoju swoich kwalifikacji.
W otaczającym nas świecie,można zauważyć osoby sprawujące władzę,mniej lub bardziej znane,które wcześniej zajmowały się muzyką lub realizowały się zawodowo w innych grupach zawodów,np.aktorzy.
Tak więc proszę nie "bić piany"/dotyczy malkontentów/ i oddać swój głos na kandydata,który wg Państwa opinii byłby najlepszy.
Ponadto,samo kandydowanie nie jeste jeszcze stanem faktycznego zarządzania.Ja przyjąłem propozycję Platformy obywatelskiej aby podjąć próbę współzawodnictwa w wyborach i przyjąłem ją.Uważam,że postąpiłem słusznie tym bardziej,że od dluższego czasu nie było kontrkandydata dla osoby obecnie sprawującej ten urząd.Uważam,że wykazalem się odwagą cywilną na,którą niestety nie każdego stać.Abstrahuję od wyników wyborów.Niech wygra najlepszy.Dzięki Bogu mamy obecnie w kraju demokrację i Państwo z form jak i inni mający prawa wyborcze niech kandydują bądź niech dokonują wyborów.
Drodzy Państwo,pragnę jeszcze wskazać na istotny element w Waszym zaangażowaniu na forum,otóż Państwo jesteście osobami anonimowymi i i dlatego być może niektórzy z Was wykorzystują ten stan rzeczy by skutecznie dyskryminować i oceniać ludzi.Ja natomiast przedstawiłem swoje dane osobowe.Dlatego podjąłem decyzję aby wycofać lub znacząco ograniczyć w obszarze niezbędnego minimum swój udział na forum.Łatwo jest kogoś krytykować będąc schowany za zasłoną....
Jeśli uważacie  Państwo,że potrzebny jest kontrkandytat,to prowadźcie dyskusję merytoryczną a nie wsadzajcie kija w mrowisko.Może ktoś z Państwa wykaże się odwagą cywilną i ujawni swoje dane osobowe na forum?
Jeśli nie jesteście jeszcze gotowi na takie posunięcie to zalecam daleko idącą ostrożnoć w wypowiedziach,żeby po prostu kogoś nie skrzywdzić.
Jakikolwiek będzie wynik wyborów,to mam nadzieję że moje zaangażowanie spowoduje pozytywne zmiany w przyszlości w jakości zarządzania w Gminie,a być może będę przydatną osobą do pomocy w realizowaniu jej celów.
Glosy krytyki będą zarówno wobec kandydatów jak i sprawujących władzę.
Przypominam o Panstwa prawach wyborczych,czynnym i biernym.
Kończąc swoją wypowiedź,dziękuję za słowa wsparcia oraz krytykę bo bez niej nie byłoby dialogu.
To byłby koniec prezentacji mojej osoby na forum.

252

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowny Panie Chwala,
Jestem zdegustowany forma panskiego rozstaniem sie z naszym forum. Widzialem w Panu realnego kandydata i potencjalnego zwyciesce w rejsie o fotel Wojta Gminy Porabka. Swoja ostatnia wypowiedzia, nie do konca przemyslana, moim zdaniem wypowiedzia, stal sie Pan , jak to juz wczesnie nazwalem "wielkim przegranym". Kandydujac na stanowisko publiczne trzeba liczyc sie z mozliwascia spotkania na Swojej drodze kilku chamow, prostakow i intelektualnych ruin. Takie "karykatury czlowieka" istnieja niestety wszedzie. "Zjadla" Pana duma i poczucie wlasnej godnosc, ktorej nie chcial pan narazac w pojedynku z intelektualna holota . Z punktu widzenia uczciwego czlowieka, postapil Pan slusznie. Z punktu widzenia kandydata na publiczne stanowisko popelnil Pan polityczne samobojstwo. Zapomnial Pan , ze holota o ktorej wspominalem jest ulamkowa czescia czytelnikow naszego forum. Ogromna wiekszosc to ludzie myslacy i co najwazniejsze potencjalni wyborcy.
Z trzech kandydatow na stanowisko Wojta Gminy Porabka , moim zdaniem mial Pan najwieksze szanse na wybor. Przyczyna mojej pewnosci jest fakt , iz na szczescie zyje to jeszcze spora grupa ludzi, potencjalnych wyborcow, ktorzy pamietaja "dobrodziejstwa" czasow komuny i tyranie Sluzb Specjalnych tegoz systemu.
Przykro mi, naprawde jest mi przykro.
Z Glebokim Szacunkiem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

253

Odp: Kandydat Na Wójta

Guru
Ha,ha,ha, dawaj swoja przeszłość.

254

Odp: Kandydat Na Wójta

Do Pana Nycza:
1.    Czy zamierza Pan kandydować w najbliższych wyborach?
2.    Jeżeli tak,  to do jakich organów?
3.    Z  jakiej listy?
4.    Kto wraz z Panem z tej listy będzie kandydował?

255

Odp: Kandydat Na Wójta

No coz P.Chwala nie byl w stanie odpowiedziec na zadane pytania,za to napisal nam piekny elaborat-maslo maslane a na koniec zabral swoje zabawki i opuscil piaskownice....moze spodziewal sie samych pochwal...no coz krotka to byla przygoda z forum.Jesli tak wyglada Pana zapal i zaangazowanie to ja powiem-temu Panu dziekujemy.

Prosze o to aby administrator rzucil okiem na wpisy.....

256

Odp: Kandydat Na Wójta

panowie ładnie nam idzie jeden kandydat można powiedzieć zmalał w naszych oczach idziemy jak przecinaki a wystarczyło tylko kilka pytań zaskakujące jak ludzie szybko dają za wygraną...

Per Aspera Ad Astra

257

Odp: Kandydat Na Wójta

Witam wszystkich! Informuje,że 17 pażdziernika o godz.10.15 odbędzie się
ZEBRANIE WIEJSKIE W DOMU KULTURY.

ZAPRASZAMY.

258

Odp: Kandydat Na Wójta

Zdrowy rozsądek i szacunek dla drugiego ,nie nakazał mi generalnego rozstania z forum,jak można przeczytać w moim wcześniejszym poście.Zatem jestem zdumiony brakiem zrozumienia przekazu .
Ja nie generalizuję swoich wypowiedzi w przeciwieństwie do niektórych z Państwa.
Jednak by nie stanowić pożywki dla aktualnych i potencjalnych adwersarzy,podjąłem decyzję o ograniczeniu do niezbędnego minimum mój w nim udział.
Pozdrawiam forumowiczów.

259

Odp: Kandydat Na Wójta

Szanowny Panie Chwała,
W dalszym ciagu uwazam, ze z trzech kandydatow na stanowisko Wojta Gminy Porabka, o ktorych istnieniu wiem , mial Pan najwieksze szanse na wybor. Kluczowym slowem, niestety jest slowo ?mial Pan?. Na wlasne zyczenie, pogrzebal Pan (nawet nie ma Pan pojecia jak bardzo chcialbym sie mylic) jednak Swoja szanse, wsrod czytelnikow tego forum slowami ?Kończąc swoją wypowiedź, dziękuję za słowa wsparcia oraz krytykę bo bez niej nie byłoby dialogu. To byłby koniec prezentacji mojej osoby na forum?. Wszyscy ktorzy chcieli Pana ?zgnoic? dostali bezposrednio od Pana ?pozywke? na dalsza destrukcje panskiego dobrego imienia i panskiego dotychczasowego dorobku. Ludzie o ktorych mowie to ?hieny? ktore bez zmruzenia oka rozszarpia panska reputacje dla zaspokojenia swojej zadzy stania sie ?kims? z ?nikogo?, przepraszam bylbym zbyt laskawy, ?kims? z ?niczego?.  Nastepnym bardzo powaznym bledem poliytyczno-popularanosciowym bylo gniewne stwierdzenie ?Może ktoś z Państwa wykaże się odwagą cywilną i ujawni swoje dane osobowe na forum??. Stwierdzenie to moglo byc i niestety sadze, ze zostalo odebrane przez wielu potencjalnych wyborcow jako proba ingerencji w prywatnosc (tajnosc) wyborcza. Prosze mi wierzyc, wiem cos na ten temat. Bylem przez kilka lat ?urzednikiem? i przedstawicielem dla przeszlo trzydziestu tysiecy osob i wiem z autopsji , ze tego typu ?zadania? popularnosci Panu z cala pewnoscia nie przysporzyly. Widzi Pan z punktu widzenia poprawnosci spolecznej, przed wyborami Pan nie musi nic albo prawie nic nie wiedziec o danych osobowych Swoich wyborcow. Oni natomiast o Panu powinni i chca wiedziec wszystko, no powiedzmy prawie wszystko. Po wyborach natomiast powinien Pan, jako Wojt z prawdziwego zdarzenia poznac wszystkich albo prawie wszystkich mieszkancow Gminy, niezaleznie od tego czy glosowali oni na Pana czy tez nie.
Panie Tadeuszu nie twierdze , ze wybor panskiej osoby na Wojta Gminy Porabka jest niemozliwe. Twierdze jedynie , ze panski wizerunek mocno ucierpial w swietle panskich, nie do konca przemyslanych (moim zdaniem) wypowiedzi.
Pozostaje mi jedynie zyczyc Panu powodzenie w dalszej kampanii, chociaz nie sadze, ze bedzie to latwe. Bedzie to z cala pewnoscia trudne ale prosze mi wierzyc z cala pewnoscia mozliwe.
Z Glebokim Szacunkiem,
guru

Principles of surviving:       " You have only one truthful friend in the world.
                                                            And that friend is, yourself ".

260

Odp: Kandydat Na Wójta

P.Chwala napisal-
Jednak by nie stanowić pożywki dla aktualnych i potencjalnych adwersarzy,podjąłem decyzję o ograniczeniu do niezbędnego minimum mój w nim udział.

Oj P.Chwala jakies niezdecydowanie przez Pana przemawia....dzis tak jutro tak...czy aby na pewno jest Pan zdecydowany wystartowac.....
Skoro nie chce byc Pan pozywka-co dla mnie znaczy jedno nie czuje sie pewnie,wiec moze dla bezpieczenstwa nie bede pisal-to co w przypadu kiedy przyjdzie Panu stanac oko w oko z mieszkancami i ich sparawami,zalami,atakami....tak teoretycznie,powie Pan sekretarce nie ma mnie.
Tutaj zaledwie pare osob zadalo Panu kilka pytan i coz  poszly w eter.....

W takim wypadku jak bedzie wygladalo to minimum na tym forum....

261

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie Nycz, czy brak odpowiedzi na moje pytania oznacza że nie będzie Pan kandydował? Bo nie podejrzewam aby chciał Pan kandydować i już na tak wczesnym etapie ignorował potencjalnych wyborców, to było by okazanie im brak należytego szacunku.

Bogusław Nycz napisał/a:

Witam wszystkich! Informuje,że 17 pażdziernika o godz.10.15 odbędzie się
ZEBRANIE WIEJSKIE W DOMU KULTURY.

ZAPRASZAMY.

Czy skoro Pan tak gorąco zaprasza, oznacza że to Pan jest organizatorem Zebrania Wiejskiego? Wydaje mi się, że Zebrania organizuje Pani Sołtys. No chyba, że Pani Sołtys organizuje, a Pan wykorzystuje to jako element własnej kampanii.

262 Ostatnio edytowany przez banan11 (2010-10-11 10:10:18)

Odp: Kandydat Na Wójta

galler napisał/a:

Pewno wielu z mieszkańców naszej wsi nawet nie wie, że mamy takiego radnego.

dodano: 03-09-2009
http://www.czaniec.pl/czaniec.php?subac … ktualnosci

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

263

Odp: Kandydat Na Wójta

Nie wszyscy czytają czaniec.pl

264

Odp: Kandydat Na Wójta

To później nie wiedzą co się dzieje smile

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif

265

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie Chwała może jednak poświęci pan chwilkę czasu i odpowie na nasze wcześniejsze pytania, uważam że i tak pana ostra niechęć ze strony większej ilości ludzi spotka tuż przed wyborami i ewentualnie po nich ,myślę że nie ma się co zrażać nikt tu nie twierdzi że się pan nie nadaje... no może prawie nikt alę skoro mamy być potencjalnymi wyborcami to musimy wiedziec czy oddany głos na pana będzie słuszną decyzją

Per Aspera Ad Astra

266

Odp: Kandydat Na Wójta

Przeciez nie bedziemy P.Chwaly chwytac za nogi i krzyczec-zostan....nie docenia Pan sily internetu-oprocz piszacych sa tez czytajacy,ktorzy by chcieli wiedziec co ma Pan do powiedzenia a co najwazniejsze sa to wyborcy i los kazdego z kandydatow jest w ich rekach.

267

Odp: Kandydat Na Wójta

Jaqbek napisał/a:

Przeciez nie bedziemy P.Chwaly chwytac za nogi i krzyczec-zostan....nie docenia Pan sily internetu-oprocz piszacych sa tez czytajacy,ktorzy by chcieli wiedziec co ma Pan do powiedzenia a co najwazniejsze sa to wyborcy i los kazdego z kandydatow jest w ich rekach.

Pan Chwała przynajmniej miał odwagę sie zarejestrować i podjąć z nami dyskusję, czego nie można powiedzieć o dotychczasowych włodarzach naszej gminy. Wykazał sie pewną odwagą, na którą jest deficyt. Nie znam p. Chwałę więc moje słowa nie moga byc poczytane za próbę przypodobania mu się, bo i po co.
Mam pytanie, czy ktoś wie gdzie i kiedy przyjmują swoich wyborców i adwersarzy radni? Chciałbym z nimi porozmawiać o kilku sprawach kończącej się kadencji.

268

Odp: Kandydat Na Wójta

17 pażdziernika o godz.10.15 odbędzie się zebranie wiejskie - powinni tam być nasi radni.

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

269 Ostatnio edytowany przez Tadeusz Chwała (2010-10-11 21:15:46)

Odp: Kandydat Na Wójta

Oj Szanowni Forumowicze,kusicie,kusicie...
Lubię takich.Między innymi dlatego,że jesteście nowocześni bo korzystacie namiętnie z elektronicznego medium któremu ja też nie mogę się oprzeć i jeszcze z kilku innych elektronicznych zabawek dla dorosłych chłopaków /  korzystam/.

270

Odp: Kandydat Na Wójta

admin napisał/a:

17 pażdziernika o godz.10.15 odbędzie się zebranie wiejskie - powinni tam być nasi radni.

radni zawsze pojawiają się na zebraniach wiejskich......:)
do Pana Chwały jako potencjalnego kandydata na wójta mam parę pytań. Dziś zacznę od pierwszego: jaka byłaby Pana pierwsza decyzja po objęciu stanowiska Wójta Gminy Porąbka???

tempus fugit

271

Odp: Kandydat Na Wójta

Aby sprawnie przejąć proces zarządzania najistotniejszym elementem byłoby zdiagnozowanie kondycji  finansowej oraz faktycznego stanu finansów w Urzędzie Gminy w  kontekście dotychczasowych dokonanych przedsięwzięć finansowych na terenie Gminy oraz opublikowanie ich.

272 Ostatnio edytowany przez Jaqbek (2010-10-12 06:51:20)

Odp: Kandydat Na Wójta

Tadeusz Chwała napisał/a:

Oj Szanowni Forumowicze,kusicie,kusicie...
ja też nie mogę się oprzeć i jeszcze z kilku innych elektronicznych zabawek dla dorosłych chłopaków /  korzystam/.

P.Chwala cos sie chyba pomylilo to nie my mamy kusic tylko kandydaci na wojtow,radnych,,,,wszak to wy musicie zabiegac o glosy a nie odwrotnie.
Czym sobie zasluzyl moderator ze raczyl odpowiedziec Pan na jego pytanie -pomijajac juz pytania zadane,,,,,mysle ze swoj przedwyborczy falstart zaliczyl Pan juz nie raz wiec moze pora wziasc swoje elektroniczne zabawki i isc sie pobawic....bo ja oczekuje konkretow....

273

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie Chwała, czy planuje Pan obranie jakiegoś konkretnego kierunku rozwoju? Jeżeli tak to, jaki to będzie kierunek i jak będzie to realizowane?

274

Odp: Kandydat Na Wójta

Panie Jaqbek,  raczy się Pan opanować?

Jeśli pan oczekuje konkretów to proszę śledzić moją kampanię wyborczą,
Analizuąc pańskie wypowiedzi,widzę,że wprowadza pan zamęt .
Czyżby miał pan jakieś problemy emocjonalne?
A jeśli chodzi o pański wątpliwy głos to nie zamierzam o niego zabiegać.

275

Odp: Kandydat Na Wójta

No coz widze ze ani ja ani koledzy nie uzyskali odpowiedzi na zadane pytania...reasumujac-Pana jako kandydata na wojta ja sobie odpuszczam a tym samym polemike z Panem-tyle w temacie