26

Odp: czas po wyborach

To już pewne, że to nie Gmina będzie inwestować na Kozubniku.
Gmina będzie inwestować na północnym stoku Żaru
http://czaniec.pl/czaniec.php?subaction … amp;ucat=1

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

27

Odp: czas po wyborach

admin napisał/a:

sąsiad, znam sprawę troszkę bliżej i mogę tylko powiedzieć, że Sawa Apartments ma w planach wybudowanie bardzo dużego kompleksu głównie mieszkalnego. To, że czegoś nie ma ich stronie, nie znaczy, ze nie jest w zaawansowanej fazie przygotowań.

Admin!

Bądz realistą. Plany planami, a świat rzeczywisty to my i to co nas otacza. Sawa ma zamiar zainwestować 50 mln, ale tej kasy nie ma, musi ją pozyskać. Pozyskać można róznie, pożyczyć, uzyskać środki unijne, mógłbym wyliczyc jeszcze kilka innych sposobów. Każdy projekt podlega ocenie pod kątem wykonalności. Wykonalność projektu mierzona jest miedzy innymi przez pryzmat opłacalności. Wyobraz sobie obiekt na 1200 pokoji, to obiekt największy w Polsce. Nie bedę wyliczał co jeszcze trzeba sobie wyobrazić. A zatrudnienie, miejscowi mogą byc zatrudnieni w niewielkim zakresie. Pryczyna jest prosta, nie są przygotowani. Aby posiadać przygotowaną kadrę już należałoby ja szkolić, uczyć obcych języków i cholera wie co jeszcze. W czasach starego Kozubnika pracowało bardzo wiele osób nie mających z Porąbką nic wspólnego.
Spółka Sawa niech buduje, ja się pytam, ile to będzie kosztowało nas, podatników. Jak narazie to wiadomo, że conajmniej 21 mln zł. Zresztą Sawa na dzień dobry prosiła o zwolnienia podatkowe.

I jeszcze o Kozubniku. Bułka z Kosem chcą budować wyciąg narciarski. Dobrze. Problem polega na tym, że teren na którym ma byc ten wyciąg to własność spólki SW, Swakoń-Wawak. Spółka jest na sprzedaż. Można ją kupić za jakieś 2 mln złotych. Bez te spólki na Żarze po jego pólnocnej stronie nikt nie wbije nawet łopaty. Ciekaw jestem jak Bułka ma zamiar rozwiązac ten mały problem.
Czas kampanii wyborczej się skończył. Zobaczymy ile w tej beczce miodu jest łyżek dziekciu. To drugie zazwyczaj spijają mieszkańcy.
Mógłbym być złośliwy i powypisywać troche głupot, ale to nie o to chodzi. Realizmi jescze raz realizm, może ktoś przejrzy na oczy.

28

Odp: czas po wyborach

GREGOR napisał/a:

Słyszałem kiedyś lub czytałem już nie pamiętam bo było to dawno, iż P. Bułka chce zrobic z kompleksu na kozubniku ''drugą dolinę krzemową''- gratuluję mu wyobraźni i poczucia humoru i zachęcam żeby dowiedział się czy jest i jak wygląda dolina krzemowa nim znów palnie głupstwo

Gregor
Dolina krzemowa to kto inny, podobno jest w każdej gminie.

Ponieważ wieje nuda podzielę się z toba plotką. Słyszałem plotkę, powtarzam plotkę chociaż zródło dosyć wiarygodne,  że W. Gąsiorek ma być vice wójtem. Co ty na to?

29

Odp: czas po wyborach

sąsiad napisał/a:

że W. Gąsiorek ma być vice wójtem. Co ty na to?

Dla mnie to kolejna tragedia. Boję się, że jeżeli Pan Gąsiorek będzie na stanowisku, to w całej Gminie będą mierzyć mieszkańców naszego sołectwa przez pryzmat dokładnie tej osoby. A nie jest to najlepszy wizerunek. Najdziwniejszy jest natomiast fakt, że po akcji Gmina Czaniec, miałby cywilną odwagę piastować stanowisko w Gminie Porąbka. Świadczy to poziomie Jego honoru.

30

Odp: czas po wyborach

ale mi wbiłes teraz klina do głowy....

Per Aspera Ad Astra

31

Odp: czas po wyborach

Dolina Innowacji w Kozubniku
16:38, 28.01.2010, autor: Magda Fritz
Przyszłość ośrodka ma się opierać na innowacji. Jest szansa, że zdewastowany kompleks rekreacyjny w Kozubniku odzyska dawną świetność.
Właściciel terenu ma ogłosić konkurs na jego zagospodarowanie. Czeka także na oferty z zagranicy.

W Kozubniku ma powstać Dolina Innowacji. "My żartujemy, że powstanie coś na kształt Doliny Krzemowej w Stanach Zjednoczonych"- mówi wójt gminy Porąbka Czesław Bułka, który jest w kontakcie z warszawską spółką. Firma ma w tym celu utworzyć konsorcjum. Ośrodek ma łączyć rekreacje i SPA z nauką: szkoleniami, sympozjami, konferencjami. Docelowo można będzie tu zrobić nawet... studia podyplomowe! "Coś związane z kosmetologią. jest pomysł, aby w projekt włączyły się trzy warszawskie uczelnie wyższe"- wyjaśnia Bułka.

Inwestycje w tym miejscu, to dobra informacja dla mieszkańców gminy. Zatrudnienie ma tu znaleźć nawet 600 osób.




takie coś znalazłem wink

Per Aspera Ad Astra

32

Odp: czas po wyborach

Jeśli dogrzebię się do źródła, dodam coś aktualniejszego (jeżeli uda mi się znaleźć pewną publikację)

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

33

Odp: czas po wyborach

admin napisał/a:

Jeśli dogrzebię się do źródła, dodam coś aktualniejszego (jeżeli uda mi się znaleźć pewną publikację)

W Kronice Beskidzkiej z 28 pażdziernika Bułka mówi o Davos i zapowiada likwidacje bezrobocia. Plany firmy to plany firmy, ja się zastanawiam nad planami gminy. 1200 miejsc to dwa razy wiecej niż Gołębiewski w Wiśle. Zastanawiam się jak ci ludzie dojadą do Kozubnika, jak dojechać i wyjechać  z Wisły wiadomo. Co z wodą i ściekami? Jakos na ten temat Bułka nie wypowiada się w zadnej publikacji a dziennikarze nie pytają, dziwne.

34

Odp: czas po wyborach

Bo to nie jest do końca przemyślany krok ot co

Per Aspera Ad Astra

35

Odp: czas po wyborach

Co was tak zmroziło. Gdzie jesteście?

36

Odp: czas po wyborach

wszyscy odśnieżają smile

Per Aspera Ad Astra

37

Odp: czas po wyborach

Może intensywne prowadzenie tego tematu przykładem Kobiernic, będzie mobilizować naszych Radnych do bardziej efektywnej pracy? Co Wy na to? Może na początek efekty pierwszej sesji ktoś by nam przedstawił.

38

Odp: czas po wyborach

Intensywnie przeglądając BIP, nie natknąłem się na sprawozdanie z sesji, a więc przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać na publikację.
Jeśli forumowicze widzą potrzebę założenia nowego tematu odnośnie działalności rady, nie widzę przeszkód aby założyć ów temat w dziale "Pytania do Urzędu Gminy".

Pozdrawiam, admin http://czaniec.pl/forum/yaya.gif
http://www.danasoft.com/sig/118547.jpg

39

Odp: czas po wyborach

admin napisał/a:

Intensywnie przeglądając BIP, nie natknąłem się na sprawozdanie z sesji, a więc przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać na publikację.
Jeśli forumowicze widzą potrzebę założenia nowego tematu odnośnie działalności rady, nie widzę przeszkód aby założyć ów temat w dziale "Pytania do Urzędu Gminy".

W BIP nie znalazłem, ale wiem. Grzegorz ZONTEK - przewodniczący Rady Gminy, vice FILARSKI z Bujakowa, Janusz KOJDER - przewodniczący komisji budżetu i czegoś jeszcze, PĘKALA - komisja kultury i wszystkiego co pozostałe, ŻELICHOWSKA z Kobiernic - komisja rewizyjna. Na forum kobiernickim Kocemba pisze o zadłużeniu gminy, całkiem ciekawe, gmina jedzie na debecie już trzeci rok. Coś mi się wydaje, że będzie ciekawie w tej kadencji.

40

Odp: czas po wyborach

admin napisał/a:

Intensywnie przeglądając BIP, nie natknąłem się na sprawozdanie z sesji, a więc przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać na publikację.
Jeśli forumowicze widzą potrzebę założenia nowego tematu odnośnie działalności rady, nie widzę przeszkód aby założyć ów temat w dziale "Pytania do Urzędu Gminy".

protokół z sesji inauguracyjnej najszybciej może zostać opublikowany po przyjęciu go na następnej sesji przez Radę ( w większości gmin stosuje się taką praktykę) ale swoją drogą informacja na stronie urzędu o efektach pierwszej sesji powinna się pojawić

tempus fugit

41 Ostatnio edytowany przez galler (2010-12-05 14:05:12)

Odp: czas po wyborach

Gratulacje dla Pana Zontka, jeden właściwy człowiek na właściwym miejscu. Współczuję potencjalnego V-ce Wójta. Polecam lekturę na temat zadłużenia Gminy. O ile to wszystko prawda to włos się na głowie jeży. Oto słowa Pana Kocemby "Istota sprawy sprowadza sie do tego, że wójt dane te, kwotę rzeczywistego zadłużenia, zataił". Dość śmiałe oskarżenie.

42

Odp: czas po wyborach

dr!

Protokól z sesji to jedno, rzeczywiście musi byc przyjety przez radę. Ale podanie uchwał do publicznej wiadomości to drugie. Z uchwały wynika kiedy wchodzi w życie. Uchwały dotyczące wyborów dokonanych przez radę stają się prawomocne w chwili podjęcia a nie ogłoszenia. Widocznie urzędnicy uznali, ze nie ma co ogłaszać skoro zmiany niewielkie.

43

Odp: czas po wyborach

tak ma Pan rację, dlatego w poście powyżej napisałem, że informacja ta powinna byc podana w aktualnościach na stronie urzędu
sprawdziłem strony okolicznych gmin i każda zawiera informacje o efektach inauguracyjnej sesji rady

tempus fugit

44

Odp: czas po wyborach

Cóż nowa/ stara rada ma inaugurować. Pozostało wszystko po staremu tak więc witaj nowa/ stara rzeczywistość. Nowe osoby w radzie nie są w stanie nic nowego wprowadzić więc świętujmy .............

45

Odp: czas po wyborach

to było do przewidzenia

Per Aspera Ad Astra

46

Odp: czas po wyborach

przerazona napisał/a:

Cóż nowa/ stara rada ma inaugurować. Pozostało wszystko po staremu tak więc witaj nowa/ stara rzeczywistość. Nowe osoby w radzie nie są w stanie nic nowego wprowadzić więc świętujmy .............

A gdzie nadzieja, nadzieja umiera ostatnia, niektórzy mówią, że nie umiera nigdy. Jednak coś się zmieniło, poznaliśmy zadłużenie gminy. Może "radny" by sie do niego ustosunkował. Dodajmy mu odwagi. Radny, radny, radny itd

47

Odp: czas po wyborach

szanowni mieszkańcy sołectwa Czaniec prosiłbym nie dajcie sobie robić wody z mózgu my nie jesteśmy sługusami nikogo zadbamy jak w mijającej kadencji o nasze sołectwo nie damy nami pogrywać igraszkami pana Kocemby Sopiaka za kilka tygodni uchwalimy budżet nie dajcie sobie pociskać fałszu RIO od jutra bada finanse gminy za ostatnie 4 lata to.RIO wydaje co roku opinie o długu to organ niezależny zadłużenie gminy jet bezpieczne ,gmina posiada majątek który może zabezpieczyć ,wartość działek na Kozubniku to równowartość długu wszystkie samorządy mają długi .....problem budżetu to nie doszacowana subwencja oświatowa,i wiele innych trudnych tematów ale kiedyś wam wszystko opisze my was chcemy reprezentować potrzebne wasze zaufanie i spokój

48

Odp: czas po wyborach

radny napisał/a:

szanowni mieszkańcy sołectwa Czaniec prosiłbym nie dajcie sobie robić wody z mózgu my nie jesteśmy sługusami nikogo zadbamy jak w mijającej kadencji o nasze sołectwo nie damy nami pogrywać igraszkami pana Kocemby Sopiaka za kilka tygodni uchwalimy budżet nie dajcie sobie pociskać fałszu RIO od jutra bada finanse gminy za ostatnie 4 lata to.RIO wydaje co roku opinie o długu to organ niezależny zadłużenie gminy jet bezpieczne ,gmina posiada majątek który może zabezpieczyć ,wartość działek na Kozubniku to równowartość długu wszystkie samorządy mają długi .....problem budżetu to nie doszacowana subwencja oświatowa,i wiele innych trudnych tematów ale kiedyś wam wszystko opisze my was chcemy reprezentować potrzebne wasze zaufanie i spokój

No cóż radny się odezwał. Apel to czy wezwanie. Prawda czy fałsz. Podane zadłużenie to fakt czy mit. Dlaczego nie podaliście tego przed wyborami? Dlaczego trzeba czekać na "igraszki pana Kocemby" aby dowiedzieć się jakie ma zadłużenie gmina. I nie o dług tu idzie, ale o jego ukrywanie. Radny, a gdzie tu "fałsz", podaj nam go, czy kwoty zadłużenia są prawdziwe czy może "fałszywe". Jeżeli "fałszywe",  to jest go mniej czy więcej? Tak, wszystkie samorządy mają długi, ale żaden nie ukrywa jaka jest kwota zadłużenia. Dlaczego w książeczce Bułki nie było przewidywanego wykonania budżetu? W tej wydanej za nasze pieniądze tuż przed wyborami.
Dlaczego chcesz opisywać kiedyś, a nie teraz. Podziel się z nami swoja wiedzą. I jeszcze jedno pytanie. reprezentujesz mieszkańców GMINY czy tylko SOŁECTWA. Ja myslałem, że to pierwsze.

49 Ostatnio edytowany przez sąsiad (2010-12-09 16:41:13)

Odp: czas po wyborach

Przeczytałem na kobiernickim forum, że w dniu 14.12.2010. odbedzię się sesja a na niej ślubowanie złoży Czesław Bułka. W czasie sesji zostanie ustalone wynagrodzenie wójta.
Dalej pan Kocemba pisze tak, cytuję:

"Dotychczasowe wynagrodzenie Czesława Bułki to:
- wynagrodzenie zasadnicze w wysokosci 4.700.- zł
- dodatek funkcyjny w wysokosci 1.900.- zł
- dodatek specjalny w wyskości 2.400.- zł
- dodatek za wieloletnią pracę w wysokosci 20 % wynagrodzenia zasadniczego.
Wynagrodzenie zostało zostało ustalone 28 maja 2008 roku.

Moje pytanie do forumowiczów. Czy Czesław Bułka zasługuje na podwyżkę?

Ignacy Kocemba"

Co wy na to. Wynagrodzenie wójta to tez budżet.

50 Ostatnio edytowany przez banan11 (2010-12-09 15:54:03)

Odp: czas po wyborach

sąsiad, podpisałeś się u dołu "Ignacy Kocemba"... może przez roztargnienie, a może i nie smile
No cóż, powinien Pan wiedzieć, będąc radnym, iż wartości podane są zgodne z treścią: Uchwała nr XIX/123/08 Rady Gminy Porąbka z dnia 28 maja 2008 r:, opublikowana http://www.czaniec.pl/czaniec-uchwaly.html

Podstawa prawna:

http://finanse-publiczne.pl/artykul.php?view=388 napisał/a:

Ustawa o pracownikach samorządowych nie określa przesłanek dopuszczalności i trybu, w jakim może nastąpić zmiana wynagrodzenia wójta (burmistrza, prezydenta miasta). Ustawa wskazuje jedynie organ wyłącznie uprawniony do ustalenia wysokości tego wynagrodzenia - radę gminy (art. 4 pkt 1) oraz zawiera upoważnienie dla Rady Ministrów do określenia zasad wynagradzania wójta (burmistrza, prezydenta miasta) (art. 20 ust. 2).
[...]
Z tego też powodu rada gminy miała możliwość swobodnego ustalania (zmiany) wysokości wynagrodzenia wójta (burmistrza, prezydenta miasta) w granicach określonych przez przepisy rozporządzenia Rady Ministrów wydanego na podstawie upoważnienia zawartego w art. 20 ust. 2 ustawy o pracownikach samorządowych.

...a więc my nic tutaj nie poradzimy. Nie wiem też jak kształtuje się wynagrodzenie wójta w innych gminach.

http://img.userbars.be/userbars/11/25648.gif