26

(76 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

Organista nasłuchuje chodząc z wielebnym lub z jednym z wikarych. Drugi wikary (J) poczynił duuuży krok na przód i nie życzy sobie obecności organisty w trakcie rozmowy przez co ten wychodzi z ministrantami po modlitwie. I bardzo słusznie.... to ma być wizyta księdza w rodzinach a nie organisty. Dla mnie jest on tylko pracownikiem ?? parafii, a nie osobą oczekiwaną w trakcie kolędy!! a w ogóle to może doczekamy czasów że będzie chodził tylko z opłatkami,  a przestanie chodzi po kolędzie!!

(chyba jestem niepoprawnym optymistą co?? ) ;-)

27

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

on jest tylko troche aktywny przed wyborami, a po nich to już plaża przez kolejne lata....

28

(76 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

drogi Zenonie i reszto forumowiczów

z tą ankietą to nic strasznego... u mnie był wikary i wpisał tylko domowników nie pytając o szczegóły, więc się nie przejmujcie, to tylko sztuka... chyba że wielebny będzie pytał o szczegóły ;-))

29

(76 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

masz rację dusia.. ofiary powinny by dobrowolne i wszystkie mile widziane, nawet te najmniejsze bo ludzie mają różne dochody i mase innych wydatków, a co do zmiany plebana to też coś słyszałem ale konkretów nie znam, jak się dowiem to się podziele...

troche informacji jest pod adresem : www.ceo.org.pl/binary/file.action?id=74276 
otworzy sie w formacie pdf

31

(76 odpowiedzi, napisanych Tematy wolne)

wracając do głównego wątku ... czyli organisty i koledy.....pomijając bezdyskusyjny fakt iż powinien już po rozniesieniu opłatków nie nachodzić parafian z kolędnikami to  pewną nowością w tegorocznej kolędzie jest to że organista po wejściu księdza do odwiedzanego domu i krótkiej modlitwie czmycha za ministrantami a nie rozsiada się jak wielkie panisko , brawo dla wikarego!!