1

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Na stronie szkoly mamy inf iz wuefu uczy K.Sadlik-corka Gałuszki nie wiem jak to sie dzieje i na czym to polega ale owa Pani najpierw uczyla przyrody w szkole w Bujakowie potem byla na swietlicy nastepnie gdzies jeszcze a teraz  uczy wuefu i informatyki.Pozazdroscic rozpietosci....
Przykra sprawa i mam nadzieje ze w koncu ktos powaznie potraktuje wszystko to co dzieje sie w tej placowce

2

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

To ja już nie wiem czy to wolontariat czy prace społeczne-

Termin prace społeczne jest w zasadzie tożsamy z wolontariatem, lecz ze względu na złe skojarzenia z czasów PRL nie jest obecnie używany. Negatywne skojarzenia wynikają z tego, że praca społeczna zazwyczaj nie była dobrowolna i często była bezsensowna lub jej cel nie był akceptowany przez wykonujących pracę.

Pan Piotr Gamza zapytany na forum Kobiernic czy jego żona w ramach wolontariatu będzie lała piwo na festynie nic nie odpowiedział -przyniosło by to same korzyści szkole-kasa,zadowoleni rodzice,zadowoleni mieszkańcy,zadowolone dzieci.
Domyślam się, ze takiego kroku nie uczyni ponieważ jej nie wypada itd a wiec pytam czym się rożni dyrektorka szkoły od kierownika Domu Kultury?


xnoname -a dostałaś paragon i wszyscy przed i po Tobie?Czy może to była kasa zabawkowa taka atrapa.

3

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Nie oszukujmy sie nic sie nie zmienia-repertuar na Dni Czanca jest  ciagle ten sam-sprawdzilem 3 lata wstecz.
Nie wiem czym sobie zaszkodzilismy ze katuja nas KGW orkiestra OSP zespolem "Czaniec"-repertuar od  lat ten sam czy to w Czancu czy w Porabce
a utwor "Do Wadowic wroc"byl pierwszym ktory zaspiewaliscie-do nowych nie nalezy.
Zapewniam ze sa gminie ludzie ktorzy maja wieksze wymagania jesli chodzi o szeroko pojeta kulture.

A wracajac do sprawy zainteresownaie radnych i wladz procederem zerowe-zal mi tylko tych pracownic bo albo maja niskie poczucie wlasnej wartosci albo nie maja wyjscia i musza bawic sie w barmanki-obstawiam to drugie.
Inne placowki typu szkola,przedszkole organizuja imprezy ale tam nauczycielki nie leja piwa i nie sprzedaja wodki!!

4

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

Zaintrygowany wpisem powyzej postanowilem spradzic jak sprawa  wyglada.
Wczoraj wybralem sie na stadion i coz P.Dwornik leje piwo -w tygodniu kierownik DK w Czancu-P.Wanda przy grillu nie przypuszczam aby miala ksiazeczke sanepidowska ale moge sie mylic to samo dotyczy P.Lucyny oprocz nich jeszcze jakies inne panie i panowie...kasy fiskalnej nie widzialem i pragonu za piwko nie mam!

Dzis juz nie pojde bo nie ma po co repertuar powtarza sie od lat-KGW,Chwala,szkola,przedszkole itd lepiej ogladnac mecz w tv.

panie gamza zapomnial pan napisac ze P.Kocemba udzielil odp .....
wpisami typu powyzej  stacz sie pan na dno bardziej upodlic sie nie mozna ale tak robia ludzie bez honoru dwulicowi falszywi ktorym brak argumentow

"W dniu dzisiejszym przed sklepem pana Piznala podszedł do mnie mężczyzna, którego znam z widzenia jako mieszkańca naszej gminy. Stwierdził abym atakami Piotra Gamzy się nie przejmował bo robione są na obstalunek wójta, który umorzył Piotrowi Gamzie podatki z którymi zalegał. Umorzenie miało miejsce w czasie gdy Piotr Gamza zajmował się działalnością biznesową a jego firmy miały poważne kłopoty finansowe. Na moje pytanie skąd to wie odpowiedział, że od samego Piotra Gamzy, który mu o tym mówił. Było to już jakiś czas temu.
Nie wiem czy powyższa informacja polega na prawdzie, ale słyszałem już ją wcześniej od innej osoby, osoby godnej zaufania, która tą samą informację słyszała również od Piotra Gamzy.
Jeżeli polega ona na prawdzie no to temat jest wyjaśniony. Jeżeli prawdą nie jest to zachodzi pytanie dlaczego Piotr Gamza rozpowszechniał taką informację wśród znanych mu osób?"

maly cytacik z forum kobienickiego 

ja pitole ale jaja i to tuz przed Wielkanoca jak jaja takie drogie

No no wsadza wszystkich za kraty ktorzy kupili drewno a moze nawet zakuja w kajdany i dla przykladu postawia w Porabce na placu ku przestrodze a Bulka w najblizszej kampani bedzie sie mial czym szczycic ze  wraz z dedektywem Gamza odkryli drewniana afere  lol lol lol lol  lol

Chlopie wysil sie i sam sobie poszukaj odp na forum Kobiernic-chyba ze Kamilka za Ciebie to zrobi

Na forum kobiernic P.Gamza pisze tak:

"Kilka dni temu zebrała się grupa osób, którym się chce. Zrobili burzę mózgów i napisali projekt w celu pozyskania unijnej kasy. Projekty pisało osiem gmin i to nie koniecznie po jednym z gminy. Nasza gmina wysłała dwa projekty, jeden z Porąbki i jeden nasz, Kobiernicki. Nasi spece ułożyli projekt dla pszczelarzy.

Jak myślicie, który projekt wygrał? Kto dostanie kasę na fajną imprezę? MY!!!

Pan Ignacy był w tej specgrupie. Brał czynny udział w pisaniu projektu i myślę, że powinien tutaj napisać więcej o tym jak można wygrywać unijną kasę:)"

A teraz prosze przeczytac sobie co pisze kilka postow wyzej.....jak dla mnie to mamy doczynienia z obluda,zaklamaniem,cynizmem,konfabulacja itd....kazdy sam moze sobie to nazwac jak chce....byle tylko oczernic

Partnerem do rozmowy jest ten kto podaje konkretne kontrargumenty -jakos ich nie widze....tylko mydlenie oczu...takie bla bla bla pisze zeby pisac i te teksty ktore swiadcza o tym ze z prawem PWR nie ma nic nic null zero....


Wloscianin
Nie będę się więcej wypowiadał w tym temacie.

Chwala Bogu

nkarta napisał/a:

I jeszcze jedno. Jaki faktyczny interes ma Wloscianin w gmatwaniu i tak trudnej sprawy?

Czy fakt iz Wloscianin wywodzis sie z Prawo Wspolnota Rodzina nie wystarczy a i pewno inne powody by tez sie znalazly- jak zawziecie walczyl przed wyborami o dobre imie wojta i w imie sprawy-teraz stara sie wybielic  gminna rzeczywistosc a ci co dociekaja to kapusie,donosiciele...a zycie w gminie sprowadza sie tylko do zalatwiana

Czytam powyzszy tekst i oczom nie wierze.......smiesznosc osiagnela apogeum....przestal Pan byc "partnerem" do rozmowy na tym forum....
I cos mi sie zdaje ze trzeba bedzie odszczekac to i owo....

Placimy placimy my podatnicy za wszystkie gminne inwestycje-ktore okazaly sie jednym wielkim badziewiem

A jesli chodzi o P.Kocembe oj boicie sie go boicie ujrzalo swiatlo dzienne to i owo...a moglo byc tak pieknie tylko czy szafa pomiescilaby te wszystkie trupy,czy dywan nie jest juz za maly czy to nie poczatek konca

I cos mi sie zdaje ze trzeba bedzie odszczekac to i owo

wieszczu chyle czola

To juz mamy jasnosc jesli chodzi o wszelkiego rodzaju "niedociagniecia " w szkole-wlos sie jezy....

zatroskany napisał/a:

Gdzie są konkursy na stanowiska kierownicze!!!

.

No wlasnie kiedy byl ostatnio ogloszony konkurs na stanowiska kierownicze w naszej gminie....dyrektor GOK-u,GOPS-u,Bibliotek,Szkol....czy te stanowiska sa dozywotnie??????Czy moze raczej dyrektorzy mianowani sa po godzinach na tajnych zgromadzeniach......a moze sa niezastapieni????

Oj cos mi sie zdaje ze ta cisza nie wrozy nic dobrego.....

Obawiam sie ze P.Zontek  raczej reki nie przylozy do tego aby sprawe rozwiazac zgodnie z prawem-wszak juz dosyc dawno wsiaknal w cale to bagienko...jesli by bylo inaczej wszystkie"kwiatki" ktore wychodza przy okazji nie mialy by miejsca

Z niecierpliwoscia czekam na wiesci w wiadomej sprawie.......

Kolejny wpis to dowod na to ze zle sie dzieje !!! Ludzie duzo wiedza i mam nadzieje ze w koncu zaczna mowic glosno-tylko pytanie czy rada gminy z takim a nie innym ukladem jest w stanie cos zrobic???

Mam nadzieje ze jutro i we wtorek sprawa ruszy do przodu i zostana podjete w koncu jakies decyzje......na wojta nie licze ,na P.Zontka takze!!!
Dzis pojawily sie kolejne wpisy ktore potwierdzaja to co juz wiemy .....oby ta puszka Pandory w koncu zostala otwarta a sprawa szkoly byla pierwsza ktora ujrzy swiatlo dzienne!!!

Zagladam takze na forum Kobiernic-widze ze wladza lubi sie bawic pani Skarbnik takze -ciekaw jak sa rozliczane takie wycieczki weekendowe.....

Nasuwa mi sie jeszcze jedno stwerdzenie-jak jest jakas brudna sprawa,jest syf,zamiatanie pod dywan to P.Kocemba zrob cos z tym....a jeszcze dzis pamietam co dzialo sie na tym forum,psy wieszano,byly oszczerstwa,pomowienia itd.....a dzis liczymy na Pana....a moglo byc zupelnie inaczej....

Oj Oj Oj ktos nie mial luzow na wf...tylko sprawa dotyczy zupelnie czegos innego a takie "smaczki" i tak nic nie zmienia-sprawa sie rypla...sory-moze zobaczymy te trupy...mam nadzieje
Pojawiajace sie co jakis czas wpisy -Arabika,byla uczennica sa niskiego lotu...nie wspomne juz o jezyku.....

A jak to sie ma do sparwy?
To moze warto przerobic material w pol roku i miec jeszce wiecej wolnego-wszak material zostal przerobiony......

To ze sa wyniki to sie chwali ale nie mozna przymykac oka na nieprawidlowosci tylko dlatego ze sa osiagniecia......

A jesli sa inne sprawy to trzeba bylo dzialac a nie teraz wyciagac jak sie grunt pali pod nogami,moze tak to juz jest w tym gimnazjum ze sie przymyka oczy....

A nick rodem z Afryki...moze to jedna z uczestniczek tego wspanialego wypadu ktorej udalo sie przerobic material przed czasem......brawo i teraz w zimowe wieczory raczy sie arabica:D

19

(667 odpowiedzi, napisanych Pytania do Urzędu Gminy)

galler napisał/a:

Pan Kocemba z racji doświadczeń i posiadanej wiedzy powinien brać czynny udział w tworzeniu tekstu, a nie wykorzystywać go do krytyki.

A czy ktos Go prosil o pomoc?Odpowiedz brzmi NIE!W gminie wiedza lepiej literatow mamy dostatek...pewno tez biegle wladaja wegierskim -po tylu latach wspolpracy....
A P.Kojder pewno w zamian za tak czeste bywanie w urzedzie w nagrode pojedzie na Wegry-zreszta mozna zobaczyc kto sie bawi za nasza kase,ciekawy jestem co decyduje o tym kto dostapi zaszczytu towarzyszenia wojtowi na wyjazdzie-losowanie,status spoleczny,stanowisko w gminie......
Nie ma to jak spedzic wrzesniowy weekend na goracym zrodelku a co tam robia jeszcze mozemy sie tylko domyslac......
Jaki jest naklad tego "arcydziela"

20

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

P.Chwała skoro nie zalezy Panu na posadce PChmielniaka(na posadce dyrektora gok-u tez panu nie zalezy) to stworz Pan wlasna orkirstre-przeciez podobno chodzi tylko o dobro dzieci mlodziezy itd kasa nie jest dla Pana wazna-wiemy wiem pracuje pan w wielkiej korporacji finansowej.....moze i by ta korporacja cos rzucila.....
Skoro panska malzonka mogla pracowac za darmo to i moze pan popracuje i udowodni ze jest pan genialnym wirtuozem i robi to z dobroci serca.....i utnie pan tym samym wszystkie spekulacje....

Orkiestra w Kobiernicach podobno nie istnieje w Czancu tez kiepsko wiec ma pan szanse pozyskac muzykow...tylko pytanie czy ktos bedzie chcial pod pana kierownictwem pracowac...

21

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Galler nikogo nie obraziles-od obrazania wszystkich wkolo jest tutaj ktos inny...ale swiadczy to tylko o braku konkretnych argumentow

Jesli ci wielcy muzyce byli by tacy wielcy to nie mieli by czasu na pisanie i przesiadywanie na forum tylko oddawali by sie swojej pasji-graniu.Byli by rozchwytywani,uczuli by w szkolach muzycznych itd

O ile wiem to w Porabce maja jakas orkiestre czy kapele z checia pewno by przyjeli takich wirtuozow-prosze pytac moze bedzie nabor,szkoda aby takie talenty sie marnowaly!!!

22

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Juz raz Panu napisalem takie powiedzenie o krowie.....tyle z mojej strony

Od chwalenia sie jest tu Pan tylko z tego nic nie wynika....

Jesli wymaga Pan od innych wymagaj Pan tez od siebie..zespol jest wiec ja sie pytam o jak mu idzie,gdzie mozna go uslyszec,jakie sa osiagniecia w ostatnim czasie a swoja droga chcialbym raczej poznac zdanie panskiej zony niz Pana...

W obrazaniu innych jest Pan doskonały i pewno dlatego jakos nikt nie garnie sie do wpolpracy z Panem-pora popracowac nad charakterem,wiecej pokory!!!

Bez odbioru!!!

23

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

P.Chwała prosze sie tak nie unosic bo niczemu to nie sluzy i nic Pan nie wskora.....Zna Pan Pana Chmielniaka trzeba bylo sie spotkac i wyjasnic rozbieznosci a takie sms to taka troszke dziecinada...
Co sobie tam gryzmolicie to malo mnie interesuje...chce Pan uchodzic za wielkiego spolecznika to prosze dzialac...kiedy był Pan ostatni raz na jakiejs sesji,komisji...jakos Pana nie widzialem....

Oburza sie Pan ze ktos mial odwage napisac to i owo a sam Pan zaklada watki i obsmarowywuje wszystkich wkolo.....trzeba umiec znosic krytyke i a przede wszystkim umiec ja odeprzec,udowodnic ze jest inaczej.....


A swoja droga to Pani Jezierska idac Pana tokiem rozumowania tez powinna Panu wyslac sms o polubownej tresci....


Kiedy wystep zespolu z nowym repertuarem?

24

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Tak sie tu Panowie sprzeczacie ktory jest wiekszym wirtuozem a szczerze mowiac jestescie tylko grajkami :-) Nie zapominajcie ze w gminie mamy jeszcze innych muzykow......

A tu jeszcze cos do poczytania dla P.Chwały

http://tvp.info/informacje/polska/surowsze-kary-za-stalking/4022178

25

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A te stroje dla zespołu to kto w  koncu zakupil.......bo jakos nie widze odpowiedzi.....