26

(13 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Prosze docenic to ze  gdyby nie ja to temat goku wygladal by tak jak temat orkiestry-zero zainteresowania i zero odzewu.
Z drugiej strony dziwie sie ze chce Pan na forum uswiadamiac,mowic wszak maly  i nikly tutaj mamy elektorat.

Mieszkancy wiedza,sa swiadomi ale i tak dokonuja wyborow niezrozumialych......

Forum to takze miejsce gdzie mozna przedstawic swoja alternatywe-nie wystarczy pisac aby podtrzymywac konwersacje.....moj znajomy zawsze mowi krowa ktora duzo ryczy malo mleka daje..takie moje male spostrzezenia z tego co Pan ostatnio na forum zaprezentowal.

I mna prosze sie nie przejmowac i konwersacji na sile nie podtrzymywac...zobaczymy co z tego wyniknie

27

(13 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Nic konkretnego Pan nie napisal ...nie wiem czy to owiane tajemnica...na wyliczaniu bledow daleko Pan nie zajedziesz...na tych od orkiestry to nie podzialalo....kampania juz sie skonczyla teraz licza sie konkrety.

28

(13 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Teorie mamy juz z glowy,wyliczanie bledow tez w takim razie teraz czekamy na Pan pomysly bo jak do tej pory  tylko krytyka i uwagi co jest zle.
Prosze przedstawic swoja wizje no bo chyba jakas Pan ma skoro marzy sie Panu krzeslo dyrektora gok-u.
Tylko prosze o konkrety-czekamy na ta rewolucje.

29

(108 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Skoro z orkiestra nie wyszlo to moze skupi sie Pan na pracy w zespole bo jakos tak cieniutko ostatnio...repertuar ciagle ten sam,wystepow brak,sukcesow tez oj marnie a w postach tyle teori i wielkich slow....
Zespol z M-dzia robi objazdowke po kosciolach i zbiera datki na dzialalnosc....wiec prałat robi im tylko przysluge

30

(13 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Popieram-prosze ujawnic ta wiedze wszyscy sa ciekawi.....bo jak na razie to ja odnosze wrazenie ze szuka Pan pracy.....

31

(93 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

przerazona napisał/a:

Sprawa przestrzegania czasu pracy w urzędzie także jest karygodna ale  w związku z tym wójt winien wyciągnąć konsekwencje wobec Kadrowej która powinna uczciwie kontrolować urlopy czy tez ?spacery po gminie? w czasie pracy.

Przed swietami  postanowilem odwiedzic salon fryzjerski,czekalem spokojnie wraz z innymi klientami a bylo tego sporo wszak kazdy chce  pieknie wygladac.Panie robily fryzury,jakies zabiegi kosmetyczne itd ale nie o tym...jakiez bylo moje zdziwienie kiedy to w pewnym momencie podniosla sie roleta i ukazala sie pracownica Urzedu i to nie jakas tam "płotka" ale ta z tych "grubych ryb" zagladam co miesci sie za zaluzja-okazalo sie łózko opalajace .
Byla godzina 12:15...urlop,przerwa...wierze ze miala wtedy wolne wink
Pani zapewne przygotowywala sie na sylwestra bo opalenizne trzeba zaczac "hodowac" odpowiednio wczesniej...tak mi wytlumaczono

32

(93 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Wynagrodzenie wojta.

- wynagrodzenie zasadnicze - 5.000.- było 4.700.-
- dodatek funkcyjny - 1.900.- pozostał
- dodatek specjalny - 2.600 - było 2.400
- dodatek za wieloletnia pracę / pochodna od wynagrodzenia zasadniczego/ 1.000.-, było 940.-

Maksymalne wynagrodzenie wójta może wynosić, zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami, 12.540 zl

Brawo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kwoty takie zarabiaja prezydenci duzych miast!!!!!!

33

(93 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Wojt dostal podwyzke.......Łapki rowno szly w gore nie bylo niespodzianek!!!!!Proponuje aby co miesiac po gminie przeszla lista i elektorat Bulki zrzucil sie na ta podwyzke.
Ciekawe czy z takim samym entuzjazmem stawiali by krzyzyki-zrzucil sie na podwyzke-jak stawiali na wyborach.
Brawo!!! prosze Panstwa mamy sie czym chwalic,chociaz w tym jestesmy na pierwszym miejscu.........

34

(93 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Jak czytam wypowiedzi radnego to dochodze do wniosku ze lepiej pojsc samemu na ta sesje i posluchac co w gminie piszczy.
Nie wiem dlaczego wystepujem pod nickiem a nie ujawni kim jest chyba to wstyd byc radnym albo to swego rodzaju zabezpieczenie-nie beda mnie rozliczac z tego co robie albo z tego ze nic nie robie.Tylko komu potrzebny taki radny........

Mnie zawsze uczyli ze nagroda,premia jest za dobrze wkonana prace,za efekty i mam nadzieje ze tymi kategoriami beda myslec jak dojdzie do ustalania wynagrodzenia.

35

(93 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Zadalem ci proste pytanie  a ty piszesz elaborat i do tego nie udzielasz odpowiedzi i zeby bylo jeszcze smieszniej wpychasz mi w posta cos czego nie napisalem.Tak proba ucieczki przed napisaniem-zrobilem to i to napisalem to i to proste.Zreszat malo mnie to obchodzi a zale to mozesz i tu wylewac

Tutaj tez daja zolte i czerwone kartki zapewniam cie!!!

I jesli juz to daja bana

36

(93 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Leba to moze proste pytanie-za co dostales bana?To moze wyjasnic wszystko....

Galler nie wiem na kogo glosowales ale jesli oddales swoj glos na kogos to czyms musial cie przekonac ze ulegles....i teraz chcesz mi wmowic ze masz to gdzies??????to po cos ty chlopie glosowal-jesli i ktos mowi chce zrobic to i to to ja oczekuje ze on to zrobi a jesli nie to przestaje byc dla mnie wiarygodny.Ide na zebranie i mowie-mialo byc to i to i gdzie to jest?????
Jesli po 4 latch tego nie ma to mowie-dziekuje!!!!!
Ale jesli elektorat wojta to ludzie ktorzy poszli postawic tylko krzyzyk a reszta ich nie interesuje to wcale sie nie dziwie ze jest tak a nie inaczej........tez bym tak chcial obiecac,obiecac a potem zyc sobie spokojnie na luzie wiedzac ze nikt o nic nie bedzie pytal....
P.Bulki rozliczac raczej nie beda bo po co emerytowana nauczycielka czy gospodyni z kola bedzie pytac o Davos skoro moze tego nie dozyc i rzadko ktora jezdzi na nartach.....
Obietnice mozna skladac tylko niech maja pokrycie w rzeczywistosci!!!!!!!
A nie pisac aby wam i nam zylo sie lepiej z naciskaiem na NAM!!!

Mysle ze Bog podaruje mi jeszcze te 4 lata zycia i bede mogl zapytac-Gdzie  Davos????!!!

37

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Obserwator nigdzie nie napisal ze nie poszedl glosowac tylko dobitnie dal do zrozumienia tym co chcieli go przekabacic ze nie interesuja go takie zagrywki i nie postawi krzyzyka na P.Bulke  bo chce zmian a obecne wladze tego nie gwarantuja.

Maja prawo glosowac tak tak tylko niech podejmuja dezyzje o glosowaniu nie w oparciu o to co powiedzial cicho ksiadz,sasiadka,dzialaczka z kgw .Niech podejma decyzja po zapoznaniu sie z programem a nie stawiaja swoj krzyzyk ze strachu......

"Kłamstwo zdąży obiec pół świata, zanim prawda włoży buty."

    " Ludzie są głupi: podaj im odpowiednie wytłumaczenie, a niemal we wszystko uwierzą. Są głupi, więc uwierzą w kłamstwo, bo chcą, żeby to była prawda, lub dlatego, że się obawiają, iż to może być prawda. Mają w głowach mnóstwo wiadomości, faktów, przekonań ? przeważnie fałszywych, ale uważają, że to wszystko prawda. Ludzie są głupi. Rzadko widzą różnicę między kłamstwem a prawdą, lecz wierzą, że zawsze odróżniają jedno od drugiego, więc tym łatwiej ich oszukać. "

? Terry Goodkind

38

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

banan11 napisał/a:

Ciekawe czy którykolwiek wystawi plakat z podziękowaniami albo ulotkę porozsyła...

P.Bulka juz walnal napis dziekujemy....

I wychodzi na to ze kampania P.Bulki miala drugie dno-cicho za plecami dzialaly emerytki rencistki kgw ,kolka rozancowe,nauczycielki.....

39

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

A jak prezes? Jak wynik?
Nic nie skrobnie?Chyba  nie zaszkodzila mu ta woda ktorej nabral w usta-tylko mi nie mowcie ze do tej pory nie moze sobie przypomniec jak to bylo........

40

(93 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Boze czytasz i nie grzmisz
A jak radny taki dumny to moze spusci kotare i tak z imnienia i nazwiska przeciez nie macie sie czego wstydzic no chyba ze sie mysle

41

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Trzeba bylo zabrac babci dowod!!!
Obecne wladze-jak to pisza-dostaly kredyt zaufania tylko ja sie pytam kto ten kredyt bedzie splacal.
Na forum Porabki ktos pyta-za co ta wdziecznosc-moze tu padnie odpowiedz,moze zostalo obiecane cos o czym my nie wiemy a jest warte takiego poparcia.....prosze mnie oswiecic...

Liczylem ze obudze sie w gminie gotowej do odrodzenia no coz obudzilem sie znow w sredniowieczu!!!

Prawie 60% mieszkancow dalo ciche przyzwolenie na uklady,ukladziki,zatrudnianie calych rodzin,na faworyzoawanie jednych a olewanie drugich itd itp wychodzi na to ze ta czesc gminy tak wlasnie postepuje i nie widzi w tym nic zlego!!!!
Nakarmili was historiami rodem z fantastyki,obietnicami bez pokrycia tylko ciekawy jestem kiedy poczujecie glod-mysle ze szybciutko!!!!!

42

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Hmmm czyli wychodzi na to ze psu na bude to cale kopiowanie kamili- kobieta sie wysilila,zalogowala, po nocy siedziala.....jeszcze taka drobna uwaga taki dlugich postow sie nie pisze bo rzadko kto to czyta od poczatku do konca....

43

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Gregor a jak napisze o tobie klamstwo tu i owdzie to tez bedziesz udawal ze cie to nie obchodzi.....moze cie to nie obchodzi bo jestes tutaj anonimowy-tak teoretycznie-sa sprawy z ktorych sie nie zartuje i chyba powinienes to wiedziec masz juz swoje lata...ale chyba jestes zdecydowanie za mlody aby odroznic rzeczy wazne od mniej waznych....
Podam ci prosty przyklad-moze dobitny-jesli ktos powie o twojej matce ze jest.....(kazdy niech sobie dopisze sam) nie dotknie cie to???? a przeciez wiesz ze to klamstwo-mozesz to olac ale pytanie gdzie twoj honor,pozwolisz sobie aby ktos obrazal twoja matke,jesli jej nie szanujesz to pewno tak ale jesli darzysz szacunkim to raczej nie przelkniesz tego...nie wiem moze sie myle,moze jestem starej daty a teraz wychodzicie z zalozenia ze nie wazne co mowia byle by mowili...ja sie z tym nie godze!!!


A skoro tak sie zaglebiacie w zyciorysy to moze ktos mi napisze dlaczego P.Chwala tak wybiorczo przedstawil nam swoje zycie......dzis dotarla do mnie gazetka
Unika odpowiedzi czym sie teraz zajmuje-padly pytania...-lakoniczna odpowiedz typy korporacja finansowa jest strasznie mialka-pracuje w tajnych sluzbach czy moze nie ma sie czym chwalic......a okreslenia typu"zarzadznie zasobami ludzkimi,realizowanie celow biznesowych firmy" nic nie mowia a maja w zamierzeniu ladnie brzmiec to tak jak o sprzataczce mozna napisac -konserwator powierzchni plaskich-ladnie brzmi ....takie moje spostrzezenia po lekturze...

A Pan prezes nabral wody w usta pewno pociagnie tak do niedzieli....

44

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

banan11 napisał/a:

Jaqbek, czy to spotkanie było filmowane?

Widze ze ktos lubi kino akcji-moglby byc hit w internecie tylko sie zastanawiam w jakiej kategori-horror,komedia,czarna komedia......

Czasami mowia tak-boisz sie widocznie masz cos na sumieniu-to do tych,ktorych przerazila sonda.....
Moze byc jeszcze gorzej?
Tak sobie narzekaliscie,narzekaliscie  a jak sa szanse na zmiane to tez narzekacie ot pokrecona natura czlowieka-sami nie wiecie co chcecie-moze warto bylo zainwestowac w P.Gasiorka-poswiecic czas na kampanie,program.....moze by wam dogodzil....
Tak sobie piszecie jak wiatr zawieje.....


Dlaczego linki sa opatrzone kodami!!!

Pytanie do admina bo moderatorzy udaja ze nie widza!!!

45

(629 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Widze ze tutaj linki sa bez kodow a wiec pozwole sobie wkleic

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/12

sprawdzone link dziala poprawnie

46

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

taka niewidzialna reka ...
A skoro modreator jest pod reka to moze odpowie na moje pytania-bede wdzieczny

47

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

a gdzie sie podzial wpis moderatora-byl tu kilka minut temu......hmmm i dotyczyl wyzej wymienionego samochodu

Liczylem tez ze ktos odpowie na moje pytania postawione wyzej.....poczekam mam czas

48

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Ja tylko napisalem to co widnieje na stronie komitetu-sugeruje pan ze pisza nieprawde mysle ze nie pozwolili by sobie na cos takiego...

http://www.nowa.gmina.porabka.info/node/12

Zacytuje tutaj P Zenona

Wydaje się nam, że Gmina jest sprawnie zarządzana.
Wydaje się nam, że efektywnie pozyskiwane są środki z funduszy pomocowych.
Wydaje się nam, że prawidłowo wydawane są pieniądze publiczne.
Wydaje się nam, że mamy swobodny dostęp do informacji publicznej.
Wydaje się nam, że mamy profesjonalną kadrę urzędniczą.
Wydaje się nam, że ...., a koń jaki jest każdy widzi.

Wlasnie wydaje sie nam.... a jaka jest prawda moze warto sie wysilic i dowiedziec.

Tak z ciekawosci pytam dlaczego link zostal opatrzony kodem?
Uniemozliwia to bezposrednie wejscie na podana strone,do tej pory takie rzeczy nie mialy miejsca.
Czy sa to nowe zasady umieszczania linkow?Maja byc bardziej wyeksponowane?

49

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Dziekuje za opdpowiedz P.Zenonie

Zastanawia mnie fakt do kogo Wloscianin ma zal a moze pretensje ze wisza plakaty jednego kandydata a nie ma innego.Jest pan z komitetu P.Bulki to dlaczego nie rozwiesza pan plakatow swojego kandydata????Tylko czepia sie ze sa P.Kocemby-trzeba sie ruszyc i wyjsc w teren.
A moze lepiej jest isc na latwizne i oplakatowac osrodek zdrowia hmmm a nie lepiej szkole-tyle wolnych okien...
Kazdy komitet ma swoj pomysl na kampanie,kazdy  komitet powinien dzialac zgodnie z przyjetymi zasadami.
Wg was sa rowni i rowniejsi,prawo mozna naginac do swoich potrzeb stosujecie zasade Kalego....jesli ktos zrywal plakaty to powinien poniesc konsekwencje-zreszat cale zajscie opisane jest na stronie komitetu takze to ze plakaty zrywal syn obecnego wojta i starosty..............

50

(55 odpowiedzi, napisanych Nowy Czaniec)

Czy osrodki zdrowia tez powinny byc apolityczne?
Tak mi sie nasunelo bo np:w Bujakowie caly osrodek zdrowia jest oplakatowany P.Bulka i kandydatami z jego komitetu....i krazyli wczoraj po okolicy strazacy z Porabki z ulotkami


Mylse ze wszyscy ktorzy slyszeli,ponoc wiedza,gdybaja,przypuszczaja itd powinni udac sie na spotkanie (wziasc cos na odwage) i zapytac tylko pytanie czy beda mieli na tyle przyzwoitosci ze  pojda i zapytaja.....